• majo

    Akú kombináciu ráfik – brzdové gumičky používate v zime? Ja som včera dvakrát ľahol, pretože mi to nebrzdilo, ale vobec… Majitelia keramických ráfikov, ako vám to brzdí?

    0 0
    • aku  

      Ani mi nemluv. Hned jak budu mit penize navic tak na predek pujde kotouc

      0 0
    • vlk  

      používám 3-barevné bbb špalky brzdí to mnohem lépe než s jinými.Jinak obyč. ráfky broušené t6.V zadu to brzdí ve sněhu vždy i kydž je namrzlý ráfek.Ale ve předu to někdy selže a nebrzdí vůbec-začátkem 2005 budu přecházet na kotouče.

      0 0
    • marapara  

      Avid CPS disk :)

      0 0
      • vlk  

        jo tak jsem o nich taky trošku z ekonomických důvodů začal uvažovat daj se sehnat nějaký obyčejnější model za 1900 na e-shopech.To jsem zvědav jakou cenu bude mít tink-většinou má avidy ještě o něco levnější než jinde.

        0 0
    • zirecek  

      Ya jezdim porad to same: Koolstopy gumicky, ted v sobotu na snehu jsem nemel zasadni problemy… . To uz je spis problem v poloslickach, ktere vozim.

      0 0
      • Volf  

        já byl v neděli a dost jsem byl překvapenej jak si ve sněhu vedly wormdrive. Než jsem vyjel, tak jsem počítal, že se budu muset vrátit, ale jak se dostaly do hlubšího sněhu tak úplná paráda. Jinak ke špalkům. S tím asi musí člověk počítat, že se nabalujou sněhem a pravidelně je probržďovat, aby na nich nezůstával sníh.

        0 0
        • marapara  

          Já jsem měl WTB Velociraptory a docela seděly, až na pár vyjímek

          0 0
          • Jirikus  

            V sobotu jsem měl obuty Wormdrivy a až na hlubší sníh na louce, kde jsem skoro šlapal na místě, tak paráda, v neděli jsem přezul na Velociraptory a ty byly v hlubším sněhu v pohodě, ale zase trochu víc klouzaly na zledovatělém sněhu.

            0 0
        • fousek  

          Tak ja nevim asi mam upne jiny wormdrivy, protoze minulou zimu sem na nich projezdil celou a klouzaly jaxvine, oproti nim ty micheliny co mam ted drzej jak prilepeny (ale uz sem to taky zahodil, na lede nebude drzet nic krome hrebiku) a to uz sem je pres leto docela vojezdil. No v-cka nebrzdi a ve predu magura taky moc ne, ale kdo brzdi prohrava

          0 0
    • CZiko  

      vůbec žádný účinek… já vyjedu z baráku brzdím v zatáčkách a když to mám teplé a vjedu dp sněhu, tak se to celé obalí a pak musím promačkávat brzdu a? to roztaje

      0 0
    • Twisp  

      Podle me ti nepomuze zadna kombinace rafku a vecek, pac kdyz mrzne tak se ti rafek obali slabou vrstvou ledu a pak v nejakym sjezdu buh s tebou ! :)

      0 0
      • pavelr  

        Sohlasím s tebou. Doufám, že do 14 dnů přejdu na kotouče, protože včera mi to vůbec nebrzdilo.

        0 0
    • mars  

      Mam vpredu kotuc a vzadu Vcko. Vcera by som bol velmi uvital mat kotuc aj vzadu, pretoze sa mi to vecko dostalo po chvili tlacenia v hlbokom snehu do takeho stavu, ze si to mohol paku stlacit naplno, ale nebrzdilo to. Kedze po tom tlaceni nasledoval prudky zjazd, premenilo sa to na boj udrzat sa na biku, co som musel nakoniec vzat a sklzat to pesi. Ale snehu som si zato uzil… :)

      0 0
    • rock  

      Ráfky obyč., broušená brzdná plocha, špalky trojbarevné BBB. Čas od času bylo potřeba je na rovince probrat k životu, když jsem pak přijel ke sjezdu, trvalo možná 10–20 vteřin, než začaly fungovat přijatelně … jezdím opatrně, málokdy na hraně, takže ta časová prodleva mi nijak nevadila, ono se to během ní zas tak moc nerozjelo :-) …

      0 0
    • ravo  

      Zabrnkám na Kovářovu notu:-) Zrovna včera bych ocenil kotoučovku na zadním kole, protože sníh, led nebo bláto je povrch, kdy funkční zadní brzda prostě příjde vhod…

      0 0
    • enjoy  

      vecka?zmacnes brzdu a nic nic nic BUM!tak asi takhle to bylo loni.letos uz se nemuzu dockat az vyjedu s kotoucema.

      0 0
    •  

      no loni to byl os veckama o nicem (zmacknu, drzim, zacne odpadavat led, pak se ohrejou spalky, zacne to pribrzdovat(sou mokry) bum a sem ve stromu, ted je ve predu kotouc a cekam na teploty pod nulou, at to netaje ./

      0 0
    • Mamut  

      Cierne Fibraxy. Jazdil som ich asi pred 6 rokmi a brzdilo to ako v lete. Fakt ale je, ze som ich uz odvtedy videl v obchode asi iba raz, niekedy pred cca rokom v Prahe. Teraz mm LX-ka brzdy a uplne shity gumicky a v snehu to brzdi tiez velmi dobre.

      0 0
    • Matts.  

      Ja na sneh používam najradšej bežky.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No dobre, dobre. Na botky bezky, ale co na rafky? :)

        0 0
      • vlk  

        mě se s běžkama nějak špatně jezdí.Nějak mi nepasují do nášlapů.A navíc se pak blbě zatáčí předním kolem. :o))

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Co takhle na bezky misto vazani kufry a pouzit pedaly jako meziclanek. Zatacet nemusis moc. Staci hodne klopit :)

          0 0
    • Daf  

      No ja nevim jestli se da pri teto kombinaci vubec mluvit o brzdeni :)) Proste to fakt nebrzdi aspon teda se zelenyma Koolstopama a to ani na mokru. Ted jem si koupil ty oranzove koolstopy a ty by mely byt do mokra tak uvidim.

      0 0
    • grafik  

      Chlapi neblbnete a poriddte si kotouce, veckama drazdite hada bosou nohou …

      0 0
    • thulio  

      ked som bol este odporca kotucoviek tak som jazdil nejake tektro gumicky. perfektne to brzdilo za kazdeho pocasia cele 3 dni pokial nezmizli a spolu s nimi i cast rafku co ma dost sralo/

      • vyhodu kotucov nebudem spominat lebo to tu uz bolo
      0 0
      • Mamut  

        Si mi pripomenul. Cervene Tektra su vyborne na sneh. Cena okolo 100Kc za par, este sa daju zohnat. Jedina smola, ze sa robia iba na cantilevery, ale pocul som tu na B-F o niekom, kto do nich reze zavity a pouziva ich na V-ckach. Alebo si na zimu nahodit stare STX-RC V-cka, do kt. pasovali.

        0 0
        • vlk  

          taky jsem je používal, ale 3 barevné BBB brzdí lépe navíc, ony ty červené tektra mají dost vysokou tu gumu-jak bych to řek-botku.Takže i když si tam vyřešeš závit, tak to tam stehjně moc dobře nepasuje.Musíš mít brzdy extrémě roztáhlé.Věž mi taky jsem to zkoušel.ze starých co se mi kdesi doma váleli.BBB-4ks gumek 215Kč-2páry

          0 0
    • mosquito  

      rafek nesetreny vydreny Ritchey RockComp + spalky tribarevne BBB … lepsi spalky jsem nenasel, docela dobry, ale v zime to neni jako v lete za sucha to je jasny

      0 0
    • MARIN  

      Loni jsem snehem projizdel s keramikou a spalkama od shimana (XTR na ceramiku) a problem jsem zadne nemel-jasne ze jako kotouc to ale nebude nikdy.

      Kdyz si ale vzpomenu na casy kdy jsme sjizdeli sjezdovky a cantilevrama a noname spalkama, pod sjezdovkou se zastavilo vzalo za brzdu a kolem se dalo protocit mezi celistma celkem lehce rukou – to byl odvaz :)

      0 0
    • jihra  

      Jo véčka a sníh = problém. V neděli jsem vyrazil a výsledek – jeden málem zbouraný plot a jednou jsem to radši položil na bok než abych slítnul do 3-metrové díry.

      0 0
      • memorex31  

        zdravim, no mne to brzdi paradne, predtym som mal Meridu Kalahari 5×x, alivio brzdy a nejake no-name spalky a teraz mam Leader Foxa a deorecka a mam tam tie spalky prehodene a brzdi to paradne. Uz asi 4 rok, absolutne sa nederu a brzdia ako sialene. Normalne mi ich kamarat s Hayesami HFX9 pochvalil :)

        0 0
        • Vilém  

          I ty vtipalku.Kolik na tom kole najezdis, ze tam mas spalky 4roky.Ve snehu jsi to asi nezkousel,max projet snehem ,ale ne v nem jet par km a pak zabrzdit.Jinak bys to nemohl napsat.

          0 0
    • mosquito  

      mam 3 barevne BBB brzdi jako drak ALEEEEE, kdyz mrzne tak mrzne :o/

      nezkousel to nekdo necim napatlat aby to nemrzlo, rafky jsou v klidu a spalky maji ledovou krustu a kdyz sem se vyhrabal v prasanu na kopec tak jsem je mel nahore tak zmrzly ze nesly ani vyhaknout a odrbat

      0 0
      • Hadilow  

        Teď mám šedé Koolstop a ještě před měsícem tam byly originál Deore špalky. Stačil jeden 6km dlouhý sjezd ve sněhu, kdy to bylo održku, protože se ráfek stále ledoval a dole jsem se divil, kde ten špalek je. Fakt stačilo tak málo, aby se totálně ojel. Koolstop drří trochu lépe, ale brzný účinek je stejně ve sněhu na dvě věci. Takže suma sumárum – střádám penízky na hydry, s véčkama to v zimě fakt moc nejde.

        0 0
        • McBlacky  

          v zimě je lepší vozit nejlacinější špalky cca 60kč, protože nevydrží víc jak 200–400km, doslova se roztečou.

          0 0
      • mastihuba  

        jo zkoušel, nechtěně jsem to našplíchal VD když sem sprejoval řetázek :) kupodivu to začlo pískat a zhoršil se brzdný účinek. :)))

        0 0
    • Mata.Lan  

      vozím Alivka V brzdy a nejlacinší špalky, ktery sou už na pokraji probrždění a nemám na sněhu ani ve sjezdech žádny problémy. Disky budou určitě lepší ale dokud je nutně nepotřebuju, kupovat nebudu

      0 0
    • Karaya  

      Hmm, já teda nemám s brzdným učinkem v zimě problém, i když jedu pořád ve sněhu.. špalky trojbarevné Barradine a BBB, ráfky Mavic X221. Teď jsem nazul starší obržděné špalky z véček na favorita s dvoulankacema a puv. rafkama, brzdi to jak vztekly a jeste je me slyset :-))

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.