• ferda

    Obracim se na toto forum s nesmelym dotazem jaky ram zvolit? :) Urcite se zde najde dost chytrych hlav(jako v PLR), ktere mi dokazi poradit. Jde o dve varinty ramu na xcfr a to RB Monster En a Norco Six – cenovy strop je 25k a pozadavek na ±150mm zdvihu s moznosti ujet v pohode 80km a zaskakat si na Tocne v Praze a jako maximum pro ram bych videl cilovy double ve Vsenorech + nejaky mensi dropik. Pro Norco hovori nizsi cena,lepsi tlumic,ale netusim,jak je to s hmotnosti a reklamaci,nah­radnimi dily atd atd …

    Dekuji vsem za nazory,rady a porady

    0 0
    • goofy  

      Pro Norco eshte hovori ctyrcep, ale ani jeden z nich sem nejezdil…

      0 0
    • Dijck  

      Ja by som bol za Norco:) RBcko je predsalen neprepakovany jednocap so vsetkymi svojimi neduhmi. FSR od norca chodi urcite lepsie.

      0 0
      • Radek Broz  

        Jezdil jsi na nich nebo jsi to nekde cetl?;-)

        0 0
        • Dijck  

          Jazdim na prepakovanom jadnocape (AC), jazdil som fsr(big hit)a aj na neprepakovanom jednocape(prophet, univega )…zatial sa mi najviac paci chod BH. Preto Norco:) No a najhorsie vysiel neprepak.jedno­cap..(prophet). Toz , empirie empirie;)

          0 0
          • Bleda tvar  

            Dobre spraveny jednocap moze byt lepsi nez fsr. By som isiel skor do RB, predsalen to tiez menej prepruzuje pri slapani…

            0 0
            • Dijck  

              Nemyslim, pri brzdeni ti vzdy ztuhne zadna stavba, zvlast na ostrejsich bikoch je to nevyhoda. designovo sa mi viac paci RB(pokial nieje vacsie ako L:), ale koli systemu by som vzal norco…

              0 0
    • Radek Broz  

      Jezdil jsem na obou, oba mi sedi. To, ze je RB jednocep mi vubec nevadi. RB se mi subjektivne vic libi. Hmotnosti nevim, ale spis bude lehci RB. Tlumic ti na RB daji, jaky chces, navic maz moznost volby barvy (= o starost vic, protoze se ti jich zarucene bude libit nekolik;-) ). Six ma (pokud se nepletu) pevnou osu, Monster EN ne (takze u Norca jeste investice do zadni naby). RB ma asi nejlepsi pristup k zakaznikum, jaky jsem u bikovych firem videl. V norcu ti taky urcite vyjdou vstric, ale tam to bude spis zalezet, u koho to koupis. Jak v RB tak v Norcu jsou fajn kluci;-)

      0 0
    • visby  

      ja by som sa pozrel hlavne na geometriu, je dolezite aby ti to sedelo… ani jeden ram nie je zly, ale bolo spomenute, tak rbcko nepruzi pri brzdeni a norco sa bude viac pohupovat(a bude subjektivne pomalsi)…

      usudzujem podla monsterDH, BigHit exprt na 180mm a aline

      0 0
    • black.horse  

      Hmm, ještě možnost Mrazíka… ale problem bude, u něco málo vyšší hmotnost… výhodou zas geo a design na přání a hlavně Mrázkovská doživotní záruka:-)

      0 0
    • riki  

      cau, mal som podobnu dilemu, 2005 six bol dost tazky (da sa este kupit v cene 06), 2006 by mal mat zhruba o 0.5kg menej, ramy maju na slovensko prist niekedy vo februari, tak si dovtedy este premyslim vymenu tlmica lebo mi vadi na dhx 3.0 nenastavitelny propedal, dhx 4.0 je len oem a 5.0 drahy :). Povodne som chcel monster en, ale ked som videl cenu sixu na rok 2006 bolo rozhodnute.

      0 0
      • sir_mike1  

        Jeste k ty fotce toho cervenyho RB… Co za lamu tam napsalo, ze se RB dela z lisovanyho alobalu a jeste k tomu, ze to je tajwanskej ram (na vtip dost slaby). Ty asi nevis, jak se delaj kola, co? Jinak ted me docela zaujala v poslednim Velu reportaz o navsteve tovarny Cannondale – ty brusici ve skafandrech. Na Tajwanu to delaj v trikach a pochybuju, ze ti RBcko brousi tamhle nejakej zlutej. Hand made in Czech rep. rulezzz :o)

        0 0
      • ferda  

        a je tu nejaky zaver pro me vyplyvajici ? :)

        0 0
        • black.horse  

          kup si RB:-)

          0 0
        • zac  

          kup Norco :)

          0 0
        • Peslezedirou  

          Kup si něco jiného. SC Hekler......

          0 0
          • sir_mike1  

            Je rozdil jestli je to snobarna nebo jestli je to proste stylovej stroj. To podle me cannondale je a navic se na nem i dobre jezdi :-) tak proc ne :-) Nemyslim si, ze kazdy kolo, ktery neni svareny v Cechach je snobsky, spis kdyz je vareny na tajwanu tak je to smutny nez snobsky… Me uz by stval ten pocit ze to varil nejakej vjetnamec v triku. Jinak kup si RB :-)

            0 0
            • rb  

              Máš trochu zkreslené představy o výrobě rámů v Asii…

              0 0
            • Peslezedirou  

              Hele, dík že jsi mi to tak pěkně vysvětlil jak je to s tím cannonem :o)

              Tak já ti zase něco prozradím tobě, já má třeba kolo svařený pravděpodobně nějaký upoceným Mexikánem, ale pokud vím tak RB svařujou Ukrajinky a Morgoši z Chánova dělaj lak. Tak si vyber Ukrajinka Vietnamec.....

              0 0
              • JMT  

                Si veris PRDE-NEURAZEJ MI MOJI OBLIBENOU ZNACKU NEBO NATRHNU SANTOVI KADAK grrrrr

                0 0
                • Peslezedirou  

                  Si nevěřím, to bohužel vím, že to tak v RB chodí, ale zase podporuješ českou značku. A už sis všimnul, že od roku 06 vedle loga RB dávají malou nálepku klasa.......Jsem čekal kdy se nějaký RB militarista jako ty chytí......:o))))

                  0 0
          • ferda  

            asi trosku jina cenova kategorie :)

            0 0
        • Manas  

          kup si kolo :-) PS: Mam Jamise a jsem maximalne spokojen (mene s vidli, ale ta ujde)

          0 0
          • sir_mike1  

            to Peslezedirou: tak to si asi nebyl nikdy v jejich tovarne

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Jsi mistr v chaotickem razeni prispevku. Jestli mas v tech tovarnach taky tak jasno…

              0 0
              • sir_mike1  

                Nemam v nich jasno, urcite ne. Ale sam moc dobre vis, ze RB rozhodne nikdo z chanova ani niceho podobnyho nevari. A i kdyby (!) tak kdyz ti to rupne, alespon se s tebou bavi a ne jak treba u Authoru, kde je kazda reklamace razne zamitnuta. O duvodu asi nema cenu se tady bavit.

                0 0
                • goofy  

                  Ja ti nevim, mne reklamaci bez problemu vyridili…

                  0 0
                  • sir_mike1  

                    znam lidi, kterym ne a neminili se s nima ani bavit a pokud vim, tak i tady na BF jich neni zrovna malo

                    0 0
                    • goofy  

                      Ono je taky rozdil porovnavat canona s Authorem… Prece jenom se vetsinou pohybujesh v jinych cenovych relacich. A mit penize na canona, tak bych si ho stejne nekoupil. uz jen treba proto, ze tam furt cpou ty rozbite vidle. Je plno jinych znacek, ktere by staly za hrich vic, nez ten canon…

                      0 0
                      • Radek Broz  

                        A s reklamaci Authoru to souvisi jak?;-)

                        0 0
                        • goofy  

                          Ale nijak jen sem nechtel psat 2 prizpevky. A s tou reklamaci sem to myslel tak, ze tech kol tu je o dost vice, tim padem i vice reklamaci a dost neopravnenych, ale beru ze treba nekomu nevyreklamovali opravnenou reklamaci…

                          0 0
                      • Meesha  

                        nj, voni je uz parchanti s jednou nohou prodavaj a pak to nechtej brat na reklamaci, vid? :-))

                        0 0
                    • hanz  

                      Neuznaný jasný reklamace jsou i u RB. Řekl bych že seš trošku zamilovanej, je fajn že hájíš českou známku ale objěktivnost by neškodila.

                      0 0
                      • Kozel  

                        Co znamena pojem neuznana jasna reklamace? Tim jako myslis, jel jsem takhle po chodniku sjedu z obrubniku a ono to upadlo za hlavou? Pravdou ale je, ze s reklamacema je to v CR u vsech znacek podobny, nekde lepsi nekde horsi, podle toho bych se opravdu moc neridil.

                        0 0
                        • hanz  

                          třeba…nebo třeba když na dh fullu po roce rupne kyvka 60-ti kilovýmu klukovi......

                          0 0
                • Peslezedirou  

                  A nevaří ty RB náhodou Author a pro ně Merida? Slyšel jsem o nějakým Havlenovi a to je prej moc dobrej svářeč, tak to asi bude von kdo dělá ty RB. Fakt nevím jak to teda je.....

                  0 0
        • riki  

          pozri sa na to takto :) u norca za 25 mas plnefunkcny 4-cap so slusnym tlmicom, 2 moznostami zdvihu, v rb mas za tie iste peniaze celkomfunkcny jednocap s Xfusion tlmicom ktory pravdepodobne zvaraju zlate ceske rucicky :).

          0 0
          • tutite  

            Asi jsem trochu z jiné kategorie jezdců, žádný dropy či něco podobného. Myslím si, že RB je RB. Téměř zakázková, precizní práce. Pokud bych chtěl 4-čep, tak asi Specialized Enduro, pořídil bych základní model s nějakou slevou a rozprodal součástky, do 30 tkc se vlezeš určitě.. zdar.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Tady Země… tady Země… jak me slysite? Vitame navstevniky z jine planety. Takze takovy S Enduro je za 68, krome toho ramu a toho napisu na nem tam uz moc veci co maji nejakou hodnoutu neni a chci videt, jak proda za 48 tisic Marzocchi AM SL, Hayes Sole a pasky pod duse.

              0 0
              • Radek Broz  

                Prosim nerozesmivat takhle brzo po ranu;-)

                0 0
              • TinkTink  

                On asi pocital s 35000,– slevou :o)

                0 0
                • tutite  

                  No, reálně lze vycházet z cca 50–52 tkc. A to by už šlo, ne?

                  0 0
                  • TinkTink  

                    To pak neni sleva, ale temer nakupni cena…nevim jestli se to takhle da dost dobre sehnat pro normalniho usera :)…hmm…i tak to bude vic nez 30…

                    0 0
                    • tutite  

                      počítám v cenách pod těmi internetovými: vidla / píšou AL SL, ale coil pružina?/12, brzdy 6, výplety s pneu 5, páčky, šaltr, smyk, kazeta 4, kliky 3, plus drobný za řídítka, předstv., sedlo, sedlovku, řetaz.

                      0 0
                      • TinkTink  

                        Vsadim se s Tebou, ze v rozumnem casovem horizontu na netu neprodas napriklad ty brzdy za 6…u ostatniho je to podobne…

                        0 0
                        • tutite  

                          S tím se musí počítat, to se nedá nic dělat. To pak ty brzdy dám raději manželce k výročí..

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Takze si vlastne koupi za 68 ram a zbyde mu spousta nicmoc komponent, ktery vlastne nepotrebuje a manzelka bude mit uz ctvrtou plecku :)

                            0 0
                          • TinkTink  

                            Tydle brzdy bych manzelce nikdy nedal…to by byla umyslna vrazda :o)

                            0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Sedlovku si rovnou necha pocitam… hl. slozeni taky a za ty ceny se kteryma pocitas to proste neproda. Zkousel jsi v posledni dobe neco prodat? Ja bych tu mel treba dve novy 888 model 05. Fungl novy vidlice, ani nesundany z kola. Proste v krabici. Nikdo to nechce a to je to s nezkracenym sloupkem, zarukou, nejety.

                        0 0
                        • vojtechposmourny  

                          Zkus je nabídnout zadarmo. Třeba se někdo ozve :-)

                          0 0
                        • tutite  

                          to je jasný, ale Tvoje „888“ nejsou dobrý příklad, je to vidla pro úzkou skupinu, zatímco ty díly z Endura jsou relat. levné, použitelné pro široký okruh jezdců, žádný kompromis. Podobně jsem třeba kalkuloval s Meridou trans miss 06, tam to ale vůbec nevychází, samost. rám vyjde levněji než rám z rozprodanýho kompletu!

                          0 0
                        • TinkTink  

                          Jsi je zacal prodavat v tu nejhorsi chvili…ted je okurkova sezona.

                          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.