• kesu

    uz se to tu resilo ale premejslim o novym ramu,moje predstava je neco stylu enduro se 120 cm na zadnim kole.mel bych taky predstavu aby to melo roztec ok 190mm kvuli tlumici a pouzival bych na tom 100–125mm vidli,ale to uz dneska stejne nehraje roli,premejslel sem nad konou dawg,nevite o ni nekdo neco?a netusite jak zjistit tu vzdalenost ok?jo a urcite ne pluvouci cep.a taky me moc neoslovuje speedster a GT..dekuji za radu..

    0 0
    • rich  

      co model Enduro od Spesla 2004? len ram zohnat asi bude problem.

      0 0
    • nakata  

      Hmm a si si isty, ze na Enduro ti bude stacit 12 cm vzadu? Ja by som skor povedal, ze je to malo a 15 cm by bolo tak akurat. Nove Spesle Enduro su fakt uplne paradne a ak by boli financie urcite by som do toho isiel..

      0 0
      • rich  

        mno myslim, ze na Enduro = prasacke jazdenie kade-tade, hlava nehlava, bez vacsich skokov staci 120–130mm…

        btw – na mtbr.com je nove rozdelenie v sekcii bikes a niektore endura od speslu su v XC/Enduro a dalsie vo Freeride (asi uz model 2005). Dalej vo Freeride – Jekyll, ETS-X (naopak Slayer je v XC)…nuz v US sa snazia zrejme o definitivnu klasifikaciu :-)))))

        0 0
        • Fucker  

          prasacke jazdenie kade-tade, hlava nehlava, bez vacsich skokov staci 120–130mm…To se mi líbí,takhle asi jezdíme s kámošem.Já mám to S Enduro comp 03(130–130) a von toho slayera.

          0 0
    • tutite  

      GIANT REIGN.

      0 0
    • ojoj  

      RB Monster FR 145 vzadu a dat tam telescopickou sedlovku

      0 0
      • Andrzej  

        porad teleskopickou sedlovku do 27,2mm (vyrobce, nebo navod na vyrobu…)

        0 0
        • ojoj  

          videl sem ho delany na sedlovku myslim 30 prumer a sedlovka titec myslim

          0 0
          • Mamutt  

            Nejdelší sedlovky dělal snad Syncros a Thomson jako OEM na Palomina. Mívaly i kratší minimální délku zasunutí, což je svým způsobem ještě prodlužovalo. Teď tam je Bontrager, to už se mi tolik nelíbí. Bude ale za méně peněz a funkci splní též.

            0 0
          • Andrzej  

            hmm, asi pred rokem sem psal do rb, jestli by neudelali ram na vetsi prumer nez tech 27,2, a rekli mi: „Bohuzel tato uprava neni mozna ( frezovany nosnik by se musel cely upravit na jiny prumer sedlove trubky, coz by sebou neslo kompletni preprogramovani NC stroju a tim padem znacne casove a financni navyseni ).“ takze pokud to nejak nezmeni, tak asi do rb tel. sedlovka nepujde

            0 0
            • ojoj  

              jde to, uz jezdí s prum. 30 s teleskopem, trochu to trvalo casove ale jde to a manik si to chvali

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Co? Jsem sam co tenhle prispevek nepochopil? Takze tys predelal eRBeso, aby se tam vlezl teleskop 30mm? To ses dobrej. Nebude to mit moc tenkou stenu? Nebos sedlovku navlekl na sedlovou trubku? :))

                0 0
                • ojoj  

                  ne ten chlapek si to nechal udelat original v RB bral to pres nakej Plzenskej shop kde to prej domluvili v RB normalne sedlova trubka udelana na prum. 30 aby tam sla teleskop. sedlovka , a dali mu tam AXIOM co davaj na NORCA

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Hmm. A to bylo uz nejaky RB kde na sedlovou trubku navazuje ten frezovany dil? (Udajny duvod problemu)

                    0 0
                    • r  

                      ojoj ma pravdu , byl to Monster FR zdvih 145 vzadu a skutecne se tam nechavala u RB delat sedlova trubka na sedlovku prum. 30 aby tam sel teleskop, s panem Bartosem nebyl vubec zadnej problem, uprava byla mozna

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Asi je tato sluzba dostupna jen zakaznikum ze zapadu :)

                        0 0
                        • r  

                          nasim zakaznikum neni nic nedostupne :-))

                          0 0
                          • Pá-dlista1  

                            Vasim jo, ale andrzej s Karviny ma Peška :)

                            0 0
                            • r  

                              jo jo chodi pešek okolo.....

                              0 0
                              • Andrzej  

                                hmm, tak to asi budu muset zkusit primo u p. Bartosze, ten mi je blizsi minimalne mistem bydliste :) mne odpovidal Petr Heinik a to bude asi prazak :)

                                0 0
        • blue  

          na Banshee se davaj nejaky teleskopicky sedlovky Praxys, ale prumery si musis uz zjistit sam

          0 0
    • Otaku  

      GIANT REIGN

      0 0
      • fousac  

        ale fuuuuj… vzduchovej SPV tlumic na enduro… ani zadarmo… ://

        0 0
        • tutite  

          to fousac. no právě, pokud se chceš s 15 cm zdvihu někam dostat, něco vystoupat, tak je SPV to pravé. Navíc u GIANTu dostaneš systém podobný INTENSE za 1/3 ceny. zdar.

          0 0
          • fousac  

            pominu-li moji osobni averzi ke vzduchovym tlumicum (vsechny v okoli co sem videl se po-delaly), tak si stejne myslim, ze to neni nutne pravda.. na AC se na 15cm s pruzinou da dat v pohode vsecho UP i DOWN a je to navic luxusni zehlicka…

            nejaky SPV podezrele nereagujici na nerovnosti fakt imho na enduro neni.. enduro se proste musi houpat.. :)))

            0 0
            • cabbage  

              jestli je to ac, ktery znam, tak to jezdi na 12,5cm

              0 0
            • hanz  

              no nevím..VTčko se se vzducháčem spv a skoro 150mm zdvihu trošku houpe a žehlí naprosto luxusně, nejde srovnávat spv ve vidli a v tlumiči…proč je to tak se mi ale neptejte Vyznávám pohodlí proto vozim vidlu žehličku a kdybi ten zadek byl tvrdej tak to taky změním.

              0 0
              • hanz  

                jo a aj na tom skáču a protáhl jsem to aj jedním dh závodem…tlumič zatím naprosto ok…tuk tuk.

                0 0
    • fousac  

      Giant AC

      0 0
      • ojoj  

        pokud vim tak prijdou jenom cely kola , ale za 32 komplet s hydraulikama to je super cena http://www.progresscycle.cz/detail.asp?…

        0 0
        • Homer  

          No ale je potreba vedet, ze to co je na fotce neodpovida specifikacim. Vidlice ma byt manitou splice comp, coz na obr. neni, kliky Truvativ, coz na obr. neni, brzdy Hayes Sole Xc, coz na obr. neni, saltr deore, coz na obr. neni…

          0 0
          • ojoj  

            no to je jasny ze se to chce kouknout i na specifikace , ale i tak je to super cena, co sem slysel prijde jich par a sou uz vyprodany

            0 0
            • Homer  

              Souhlasim, ze je to za tuhle cenu skvely kolo, ale byl tam jen odkaz na rekneme ne zcela korektni „fotku“, proto jsem pripadne zajemce chtel upozornit, ze bude vypadat kompletne jinak – a to vcetne tlumice.

              0 0
      • TinkTink  

        Souhlasim.

        0 0
      • Darkson  

        konečně nějaký smysluplný příspěvek :-)

        0 0
    • Meesha  

      Trek Liquid ted je recenze na http://www.mtbs.cz

      0 0
    • JMT  

      ja bych zvolil asi neco kvalitniho

      0 0
    • gumid  

      Dóst dobrý, určitě něco výš než ze SuperHypermar­ketu.Bingo!

      0 0
    • Franta  

      v novym Velu je test endurka od Banshee…

      0 0
      • well  

        Já chtěl taky Konu Dawg, ale nakonec jsem koupil Jamis Dakar XLT. Jamis byl za lepší cenu a hlavně má vpředu i vzadu Foxíka. Zatím jsem toho moc nenajel a tak nemůžu říct jak to jezdí. To Banshee je super a dá se postavit i pod 13kg. Pro mě bylo už cenově nedosažitelné.

        0 0
        • ojoj  

          za kolik byl ten jamis ?

          0 0
        • Romík  

          Člověče koukal jsem na Jamise a to je super osazení a velmi zajímavě vypadající kolečko. Jdu MTBR zjistit, jak moc ho chválí :-))

          0 0
          • well  

            Taky mi přišel nejmíň ošizenej. Nechal jsem sundat nášlapy, dal delší představec a nechal vyměnit řazení za Sram 9. Celé mě to přišlo na 44t. Normálně je o něco dražší, můj má malou vadu laku a tak jsem dostal slevu.

            0 0
    • Azagthoth  

      a co takto Norco Fluid One ´04? http://www.norcobikes.cz/bikes04.php?…

      0 0
      • Andrzej  

        nekde ho snad prodavaji?

        0 0
      • cabbage  

        nemuzu si pomoct ale fully od norka sou fakt nechutny:(

        0 0
        • kesu  

          dik moc,vzduchovej tlumic nechci uz jen proto ze sebelepsi vzduch nikdy nema citlivost pruziny… docela me prekvapil vas nazor na spv tlumeni protoze si myslim ze je lepsi mit mensi zdvih nez vetsi a kvuli tomu spv tlumic,nevim jek je to s tlumicema ale vidlice s spv jsou podle me na tenhle styl jizdy k nicemu,ale nechci to timto nijak kritizovat,je to jen muj nazor.

          0 0
          • cabbage  

            si nemyslim ze by vzduchovy tlumice byly tak necitlivy a spv neznamena, ze tlumic bude reagovat jen na velkou ranu.

            0 0
    • JMT  

      to sou mi zmeny, estev pred pul rokem si gramaril karbonem od pellsu a ted chces endurko… Osobne bych na tento styl jizdy volil neco od Franty Mrazka a z komercnich asi Spyder (je levnej) stejne vsechny celopera prasknou…(nebo aspon me :-( ) ale kazdopadne bych si dal na enduro radsi 12cm pruzinovejch nez 15cm air spv…

      0 0
      • hanz  

        a jezdil jsi někdy 15cm spv air?

        0 0
        • JMT  

          nejezdil, ale jezdil sem pruzinu a vzduch, takze oprava : radsi bych bral 12cm pero nez 15 vzduch…

          0 0
          • kesu  

            presne s tim souhlasim,taky bych radsi tech 12 pruzina nez 15 s spv,kom toho ze spv patrona je vzdy pokud zachovas rozsah nastaveni doporucenejch vyrobcem mene citliva nez normalni ale nerikam ze je to nevyhoda jen preferuju citlivost pred zdvihem.Jen tak po tom pokukuju,priznavam se ze sem mel na mysli i karbonovej ram ale vlastne jsou vsechny s moc malym zdvihem,myslim si ze mic nefunkcni celopero je blbost.teda fakt je ze se mi libilo g zero strike…

            0 0
            • hanz  

              koukni se na moje VT…všechno je postavený s ohledem na pohodlí, nechrtim a do hnusnýho kopce klidně tlačim. A tech 15 cm vzadu airu s spv je naprosto right a když mam chut si něco skočit tak mám rezervu zdvihu.....

              0 0
            • TinkTink  

              Hele…kdybych nevidel jak se chova SPV tlumic pod zadkem se 150mm, tak bych po zkusenostech s SPV vidli neveril, ale ono se to da pri vhodnym systemu jako ma VT skutecne nastavit tak, ze to zehli velmi kvalitne…

              ja bych na Enduro bral radsi vzduch nez pruzinu…vzduch si prifouknu…kdyz by to bylo s SPV, tak je to jeste lepsi :)

              0 0
          • kesu  

            krom toho netusi nekdo kolik ta kona ram cca muze bez tlumice vazit?

            0 0
            • well  

              Celé kolo má v 18" tuším 14,8 kg. Kolik má samotný rám netuším? Stejně ho samostatně Kona neprodává.

              0 0
      • fousac  

        vsechny praskly?? to myslis „suverena“ a big aira?? to nejsou vhodne priklady.. ;))

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.