• RUSH

    Na Stumpjupera Carbon Comp 2013 plánuji nová kola. Originál je 142+ s klas. RU. Moje představa je zadní náboj 142×10 RWS, tak aby pevná osa šla použít bez úprav rámu.

    Co jsem viděl, tak většina zadních nábojů je v provedení 142×12. Předpokládám, že osu 12 mm už tam normálně nedostanu – je to tak?

    A dále u novejších modelů Specialized používá zadní nábu 142 mm, 12mm thru-axle. Tato osa se šroubuje do rámu na straně u přehazovačky – zřejmě také nic pro mě.

    Poraďte mi prosím zda v mém případě existuje nějaká varianta náboje šířky 142 mm s pevnou osou, která se vejde do klasického rámu (asi 10 mm max.), nebo v tomto případě existuje jen klasický RU?

    0 0
    • ThOOmi  

      Nejak nechapu co chces. Do normalniho ramu na RU vhces pevnou osu? Zkus 135×10 RWS…

      Uz jsem to prelouskal :-D Pokud mas 142+ tak jen 142+…

      0 0
      • RUSH  

        Do 142+ lze dát 142. Jen je třeba seřídit řazení.

        0 0
        • kubad  

          Ale ty tu pletes 10 a 12mm osu a v tom je ten problém ze nenibjasne co vlastně chceš

          0 0
          • Evilcleaner  

            pokud to dobře chápu tak chce 142mm nábu která bude mít 10mm rws.

            no a to dt swiss ani nedělá, takže nějaké redukce do 142/12 náby ho nezachrání.

            0 0
            • kubad  

              No to právě netusim jak to chce,

              Ofikon142*10 neexistuje takže nějaký badtl, ale nevim jaký chce

              0 0
              • tonik666  

                Ten rám má měnitelné patky, těžko říct co má za spacing.

                0 0
                • RUSH  

                  Jsem skoro přesvědčenej, že nemá měnitelný patky (pevné). Ale raději se ještě podívám.

                  0 0
                • JakeF  

                  Nemá a ani nemá 142mm.

                  0 0
          • RUSH  

            Já to nepletu, vím co je co. V podstatě se chci jen ujistit, že fakt oficiálně něco jako 142×10 RWS neexistuje.

            0 0
          • ThOOmi  

            Tak tak… Pise klas. RU a pak 142×10… Oboji je imho blbost, nevidim jedinej duvod proc chtit RU misto 142×12. Bastlit to samo-domo je asi upnej nesmysl… Nevim…S tim 142+ a obyc.nabojem na 142-nevim, nikdy jsem nezkousel. Je tam rozdil 2mm, coz muze byt trochu problem. Spesl s tim rozmerem zas dela akorat bordel. Misto toho, aby se snazili drzdet zajety standarty, tak vymyslej picoviny, aby z toho udelali dalsi nepotrebny rozmer…

            0 0
            • JakeF  

              V klidu, Spešl tam má klasiku 135 RU, kompatibilní s 135×10mm RWS.

              Novej rám (2014+2015) má zase klasiku 142×12mm (možná teda tu 142+, ale to je kompatibilní).

              0 0
              • ThOOmi  

                Pokud ma 135 tak to je jasne, pokud 142 nebo 142+ tak sice to muze byt kompatibilni, ale uz vidim, ze kdyz bude mit dvoje zaplety jedny 142+ a jedny 142 tak jak bude furt hejbat s dorazama. Nevim, proste mi cela ta situace nejde do hlavy. Proc delat neco jednoduse, kdyz to jde slozite. Ale taky jsem si tim prosel :-D :-D :-D

                0 0
                • RUSH  

                  Asi nechápu, co tím chceš říct. Pokud se mi zadní náboj 142+ od Spešlu vysere, jaký jiný tam mám podle Tebe dát, pokud ND od Spešlu nebude?

                  0 0
                  • JakeF  

                    Normálně 142mm. Ale 2013 karbon fakt nemá 142ku, měl jsem ty rámy 2, používal jsem tam kromě origo Rovalů i Tufo na RU a nechával zaplést Hope na 10mm RWS a nikde jsem nemusel řešit, že by to byl atyp, takže to na 99% je 135mm.

                    0 0
    • JakeF  

      Kde jsi vzal, že by měl mít Stumpjumper Carbon 2013 zadní osu 142mm? Měl jsem na tom troje různý kola a všechny 135mm, pokud se teda šeredně nepletu. Osy 2× RU a 1× RWS 135×10mm.

      0 0
      • RUSH  

        No to jsi mě dostal. Na stránkách Spešlu psali zadní náboj 142+, OS koncovky , QR, ale teď když jsem se tam díval, tak tam mají trošku zmatek.

        Nicméně, celková délka osy je 145,3 mm (naměřil jsem), což by odpovídalo vnitřní šířce rámu 142 mm.

        Platí, že 135 náboj pasuje do rámu 135 a 142 do 142 rámu? Znamená to, že 135 nába do 142 rámu jde, ale rám se trochu stáhne např. RU?

        0 0
        • RUSH  

          Jo, a je to HT29.

          0 0
        • kubad  

          7mm chceš stahovat? Nesmysl

          Zjistí si co vlastně mas a co pitrebujes takhle je to debata o nicem

          0 0
          • Marskatin  

            Pokud je to kolo v profilu, tak bych tipoval 135mm a 5mm QR

            0 0
            • RUSH  

              O ničem? Napsal jsem, že mám zadní náboj 142+ a klasický RU. Vy tvrdíte, že to je blbost, že je to obyč. 135 mm náboj.

              Co mám změřit, abychom to určili jasně? Vnitřní šířku rámu mezi patkama nebo vnější šířku náby (od koncovky ke koncovce)? Nebo něco jiného?

              0 0
              • kubad  

                jestli máš náboj na 142+( 142+ x12mm) a rám je na QR (135mm) možno tedy 135×10mm

                musíš v kolech vyměnit koncovky a udělat z nich 135mm kola

                bohužel u té 142+ Spešl verze to bude asi trochu složitější

                0 0
                • RUSH  

                  Ne – mám rám 142+ a náboj 142+ RU (Oboje původní osazení od Spešlu). Chci jen vědět, čím ten náboj lze do budoucna nahradit.

                  0 0
                  • goofy  

                    Sundej zadní kolo a změř šířku náby viz obrázek.

                    Standarty jsou 135×10, 135×12 a 142×12. Pokud si Spešl vymyslel nějaký totál atyp ala 142×10, tak jsi v…

                    0 0
                    • goofy  

                      Sakra ještě obrázek.

                      0 0
                      • RUSH  

                        Určitě to přeměřím. Ale předpokládám, že tento rozměr bude na mém náboji 142 mm.

                        0 0
                    • RUSH  

                      Změřím to. Teď mám 142+ a klasický 5 mm rychloupínák. Chci vědět, zda do budoucna existuje náhrada (142+ je skutečně atyp).

                      0 0
                      • goofy  

                        142+ je jen mírný atyp, který je nahraditelný a dělá se s 12mm osou.

                        0 0
                        • RUSH  

                          Ale osu 12 mm do klasického rámu asi nedostanu, ten je myslím jen na 10 mm.

                          0 0
                          • kubad  

                            12mm osa se šroubuje do rámu, ten má uzavřené patky

                            QR/10mm je volně protažená rámem který je otevřený

                            0 0
                            • RUSH  

                              Takže když mám otevřené patky, tak 12 mm osa je na nic.

                              Ale nechme toho, změřím rám, změřím náboj (ale je zapletený, tak krásný obrázek jak od goofyho to nebude) a uvidíme.

                              0 0
                              • kubad  

                                ono to stačí nafotit :D rada moudrých už pozná co to je

                                0 0
                      • kubad  

                        142 a 5mm rychloupínák pravděpodobně nemáš

                        ( pokud špatně neměříš ) měří se to viz foto kus nahoře od Goofyho

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          já měl na Trancovi takovej hybrid, 135 náboj a 5mm šroubovací osu do patky. Když jsem prohodil koncovky, tak tam pak pasoval normálně náboj 142×12. Třeba má taky něco na tenhle způsov…

                          0 0
                  • Evilcleaner  

                    bojím se že pokud tady nedáš dostatečně průkaznou fotku tak ti to mnozí z nás nebudou věřit:)

                    0 0
                  • kubad  

                    142 + Ru neexistuje

                    0 0
            • RUSH  

              Klobouk dolů, když to takhle odhadneš.

              0 0
              • Vilém  

                To by musel byt totalni atyp, aby to byla kombinace, kterou popisujes, takze pravdepodobnost jeho tipu je velika:)

                0 0
          • ThOOmi  

            Ale joooo, at to stahne :-D pak tu bude vlakno- Je ten ram opravdu praskly? nebo Zadni stavba nevydrzela nebo nejaka podobna hloupost :-D :-D :-D

            Doporuju nic nevymyslet a jezdit… :-D

            0 0
        • JakeF  

          Bohužel teď ten rám doma nemám, ale ničeho podobnýho jsem si nevšimnul. Prostě jsem koupil klasický Tufo kola s DT350 nábou na RÚ (což by měla být 135mm) a normálně pasovaly.

          Neměl jsem teda Comp Carbon, ale Expert a Marathon – obojí 2013, nicméně to by měly být úplně stejný rámy kromě grafiky.

          0 0
    • RUSH  

      Vyfotil jsem to a změřil. Zřejmě se vám musím omluvit. Máte pravdu, podle mě je to klasická nába 135 mm s RU 5 mm.

      Zde jsou rozměry: šířka náboje 135 mm,vnitřní šířka rámu 135,8 mm.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.