• Zpytihněv

    Zdravím zdejší odborníky a cykloznalce,

    docela se mi zalíbil tento Amuletík: http://www.bikestore.cz/…05–17677.htm , nicméně při mé výšce 194 cm se bojím, že onen rám 20,5" bude pro mne malý. Kolo bych si zajel klidně vyzkoušet, ale přeci jen, do Prahy se mi moc nechce jet přes půlku vlasti, kdyby to byla už předem úplna kravina. Co říkáte, má za těchto okolností (194cm versus rám 20,5") cenu se tímto kolem reálně zabývat, nebo to mám smést ze stolu a hledat něco jiného?

    Děkuji za nápady a tipy.

    0 0
    • kubad  

      zapomeñ bude to krátké

      0 0
    • LRRTM1  

      Myslím, že nemáš šanci. Mám 193 a 22´´. Sice jinou značku, ale moc nevěřím, že bych se vešel na nějakej rám 20,5´´.

      0 0
      • kubad  

        s tím vlezením by asi problém nebyl, vysoký ten rám je vcelku dost 52cm, ale efektivní délka 58cm je sakra málo to odpovídá tak 17" rámům :(

        0 0
        • Tina  

          jj, dizajnérovi Amuletu dať za tento rám po prstoch :)

          0 0
    • Polka  

      Pri tve vysce je volba jednoznacna.

      0 0
    • Dejv94  

      U 26 kola ti to asi nebude stačit, i když já dříve jezdil se svejma 189cm na 20'' rámu od GT. Teď jezdím na 21'' rámu ale na 29er.

      0 0
    • RUSH  

      Mám 193 a délku rámu (efektivní) 65 cm. Tento bike jsem nenašel, ale na stránkách Amuletu je letošní model (velikost 21), který má ef. delku 63 cm. To by teoreticky šlo.

      0 0
    • Vilém  

      20,5" ram a delka horizontalne 584mm? To si delaji prdel ne?

      0 0
      • Zlatka  

        Asi počítají s tím, že biker zájemce o tento bajk bude mít 85cm nohy a tělo s rukama jako sousedovic Táňa vysoká 145cm, které je 16náct. E.T. :)

        0 0
        • Tina  

          :D

          0 0
          • Zpytihněv  

            No jo :D. Je to věru škoda, takové kolo, poměrně lehké, vybavené XTéčkem se za takovou cenu jen tak nevidí. No snad seženu něco podobného v dohledné době. Kdybyste měli nějaký tip na něco podobného, sem s tím :-).

            0 0
      • Georrge  

        no co, rám pro turisty ne?:D Ideální základ pro poladění se-sem.

        0 0
        • kubad  

          jako že by udělal variabilně prodloužitelnou délku rámu? :D

          0 0
          • Georrge  

            naopak, dá tam pořádný vlajdy, a na to ještě otočený rohy s gripama, abys na tom seděl úplně vzpřímeně :D

            0 0
    • šimlos  

      To je na Tebe malý,alespoň 21.5"…

      0 0
    • Bafoon  

      smést :-)

      mám 195cm nohy cca 93cm a HT jsem vozil s efektivní délkou 640–645mm + 100mm představec. FS v podstatě stejně ale s 90mm představcem. Jako zimáka jsem vozil apache wakan s tuším 61cm rám + 130mm představec a hodně mi to nesedělo

      0 0
      • Zpytihněv  

        No brácha má třeba GHOST EBS 2, myslím model 2010, a tam má rám 22" → 56cm a to je tak akorát pro mě. Nicméně mě šlo právě o to, že jiný rám, byť je jeho velikost jiná, má pochopitelně i jinou geometrii. Ovšem ze všech zdejších faktů poměrně jasně vyplývá, že ta 20,5" je v autu. Díky tedy moc za info vám všem.

        0 0
        • Bafoon  

          jasné – jen aby jsme si rozuměnily já se o výšku rámu ani tak moc ehm nikdy nezajímal :-) důležitá je pro mě jeho délka a někdy snad pochopím i ty úhly :-D

          0 0
        • Vilém  

          Vyskou by 20,5" ram vubec vadit nemusel, Bafoon resil delku ramu a ta je u toho Amuletu hodne mala.

          0 0
        • brtnick  

          Jak psala vejš zlatka, záleží na proporcích.

          Jestli máš vůči tělu moc dlouhý nohy, tak by ti naopak mohla vyhovovat kombinace nějaký 21 – 22" s krátkým rámem a kvůli stojkám delší zadní stavbou.

          vono se to nezdá, ale ze 400mm vytaženou sedlovkou na max je to k rodlům pěkná dálka.

          ty obecný doporučení výrobců a rady místních platěj více méně jen pro ideální postavy. ale jestli takovou máš, tak maj kucí samozřejmě recht.

          a radši 29tku, při tvý vejšce bude každý kolo trochu koza a stbilitu oceníš na přejezdu každý škarpičky.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.