• paulll

    Zdravím všechny zkušené,

    mám v plánu si pořídit nové kolo (po dlouhé době nové), po dlouhém hledání jsem si vybral Haibike Light SL

    http://jizdni-kola.online-sport.cz/…ght-sl-2011/

    Ale problém je, že nevím jakou velikost zvolit, 49 cm se mi zdá malá a 53 velká. Zde je uvedena i geometrie rámu:

    http://www.haibike.de/…,detail.html

    Měřím 185cm, 82kg, délka nohou 90cm, ruce spíše větší a delší. Styl jízdy je spíše sportovní, rychlejší, nemám v plánu s kolem šplhat po kamenech po horách, jedná se mi spíše o svižnější jízdu po lesních a polních cestách. Díky za názory

    Anketa: Velikost 49cm nebo 53cm?

    1x
    9%
    10x
    91%
    0 0
    • Lister  

      Proč si nezměříš současné kolo?

      Změř si efektivní délku rámu a délku sedlové trubky a výšku sedla nad středem a hned získáš lepší představu.

      IMHO lépe 49cm, rám je dost dlouhý a aspoň nad ním bude dost místa.

      0 0
      • paulll  

        Jasný, změřit si kolo mi napadlo, ale řekněme, že spadlo někam mezi tyto dvě velikosti. Délka rámu u 53cm se mi zdála dost dlouhá, 619 mm je dost, myslím, že optimální je kolem těch 600mm. Ještě jeden dotaz, je lepší mít pro můj styl zaměření menší nebo větší rám?

        0 0
        • MlokCZ  

          Tak když současné kolo je někde mezi, tak je to také poměrně jednoduché. Ber to větší v případě, že bys raději mírně kratší představec a to větší pokud bys raději mírně delší.

          Samozřejmě za předpokladu, že ta větší velikost nebude už příliš vysoká.

          A nohy máš na svojí výšku opravdu hodně dlouhé, 53cm rám bys s 90cm délkou nohou zvládnul, to ještě bude celkem rozumné.

          Já bych se přikláněl za ten delší rám a případně dát mírně kratší představec. Tedy pokud teď už nevozíš nějaký extra krátký.

          0 0
    • haklicek  

      no mam dost podobny problem a jak vidim, aspon nejsem sam :D

      jinak ja mam 182cm, 68kg, nohy cca. 90cm… jinak me osobne bylo doporuceno 49cm, bohuzel nemam moznost zkusit oba ramy :/ ale takovych 51cm by byl ideal :D

      0 0
      • maajkee  

        Sakra kam chodíte všichni na tak dlouhý nohy :) já mám 185cm a nohy 84cm a bral bych rozhodně max tu 49ku.

        0 0
        • haklicek  

          no mas pravdu… nevedel jsem, jak to presne zmerit, takze to bylo dost prihnute… ted jsem to doufam uz zmeril spravne a delka je tedy cca. 85… takze tim je to tedy asi jasne, ne?

          jinak ty mas jakou velikost na tvem HT??

          0 0
          • maajkee  

            Já mám 19" a klindě bych snesl i 18" pokud byl dlouhý minimálně 60cm.

            0 0
        • Kamikaze 591  

          Noo, tak já mám stejně dlouhé nohy při 175cm.

          0 0
    • Kamikaze 591  

      Mám 175cm, vozím 49cm rám.

      0 0
      • paulll  

        Tak 175cm je spodní hranice pro 49cm, jak si spokojen s velikostí, cítíš se OK nebo by to sneslo menší velikost?

        0 0
        • Kamikaze 591  

          Cítím se ok. Vozím 10cm představec. Když mrkneš do profilu, tka tam mám to kolo nastaveno na svůj posed + dával jsem řidítka o 1 cm níž a sedlovku o 2 cm výš.

          0 0
          • Lister  

            Ty máš nohy až pod krk, ne?

            Prosím tě, jak vysoko máš sedlo nad středem?

            0 0
            • Kamikaze 591  

              Jinak střed středu-horní hrana sedla = 75cm.

              0 0
              • Lister  

                Tak podle té fotky, zvlášť pokud šlo sedlo ještě výš, bych to tipoval sakra víc.

                Jinak já proti tobě +1cm tělesné výšky, –6cm výška sedla.

                Takže je vidět, že každý je originál, na tom tvojem kole bych vůbec nemohl jezdit.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Mám taky cca 75cm výšku celého posedu od středu jako on a jsem už o dost vyšší. A ten 49cm Haibike by mi byl moc dlouhý.

                  A stačí mi na to o 4–5cm nižší rámy než vozí on (Scotta mám 44cm, Cuby 45–45,5cm).

                  U HTčka se to dá, u fullu už by to tak jednoduše mít nemohl (tak vysoký rám), pokud by to nebyl full s extra sníženou horní rámovkou.

                  0 0
                  • Kamikaze 591  

                    No jestli si viděl tu meridu v profilu tak to byla 20". Tam jsem to měl místy opravdu o koule. Nicméně nejezdím tak těžký terén, že bych často padal a sesedal. Pro mě to nebyl úplně vhodný rám.

                    0 0
                • Kamikaze 591  

                  Tak na té fotce to může být nějakých 73,5cm. Jinak teď jsem si pro zajímavost měřil nohu. A vyšlo mi nějakých 84cm.

                  No ale nedovedu si představit sedlo o 6cm dole. To je opravdu scifi.

                  0 0
                  • Lister  

                    O 2CM delší nohy o 6cm vyšší posed – já si zase nedokážu představit, že bych ho měl o ty 4cm výše :-)

                    Asi máš taky větší tlapu – což se taky do posedu promítá a je pravda, že sedím asi o 1–1,5cm níže, než by mi vycházel posed ideálně, ale kvůli achilovkám tak vysoko jít nemůžu.

                    0 0
        • MlokCZ  

          Podle někoho jiného to neposuzuj, když ani nemáš pro srovnání jeho proporcel

          Já třeba mám 182–3cm, nohy tak průměrné dlouhé, ale přitom o 5,5cm kratší než ty (mám 84,5cm).

          Kamarád 187cm, kterému jsem teď řešil 29" Radona, tak má nohy 88cm, takže pořád kratší než ty. A Radon mu sednul akorát při délce 620mm + 8–10cm představec (rozmezí píšu proto, že teď tam má zatím 10cm, ale přijde hokejka a sedlo více dozadu pro správnou polohu vůči středu a o to co se posune sedlo, tak přijde kratší představec).

          0 0
          • Lister  

            Tady se ty příspěvky nějak pomíchaly, to nemělo být na mě, že?

            0 0
            • MlokCZ  

              Dobrej bordel. Reagoval jsem na ten o jedno výše na paullla. A jsem si jistý, že správně, protože jsem si během psaní četl ten jeho příspěvek v okně pro reakci.

              0 0
            • Kamikaze 591  

              Hm, teď nevím, jestli se Lister ptal mě.

              0 0
              • Lister  

                Ne, ptal jsem se Mloka.

                Tobě bych podle těch tvých rozměrů bych poradil 53, pokud chceš kolo hlavně klidné a na ten styl ježdění, který popisuješ, 49 pokud by ses chtěl časem oddávat i techničtějšímu ježdění.

                0 0
                • haklicek  

                  myslíš, že by se tohle dalo říct i o člověku o cca. 3 cm nižším??

                  0 0
    • JayDee  

      Stojim si za teorii fy. Godspeed, ktera udava velikost ramu podle jeho delky a ne vysky. Vysku dozenes dlouhou sedlovkou, pricemz se neokradas o tuhost ramu, ktery bude v nizsim provedeni lehci. Jejich velikosti jsou dost vystredni MTB zvyklostem, o tom zadna…

      Ale pri tvych rozmerech bych ani nad 53cm nevahal… Sam mam 188cm, 90cm rozkrok (dlouhe nohy…) a jezdim 50×58cm ram s 12cm predstavcem, geometrie vyhovuje.

      53cm bude tezsi a linejsi, mene obratna… Nehlede na to, ze nevypada na 26" kolech tak hezky jako 49cm :)

      0 0
    • koniq  

      Ahoj, taktéž se mi toto kolo zalíbilo a přemýšlím o velikosti. Mám 190 cm a v nabídce je jen velikost 53. Není to málo? Díky

      0 0
      • koniq  

        Ještě doplním výšku od země k tříslům – cca 92 cm.

        0 0
        • malamala  

          Mám Haibike Light RC – 53 , výška 188 cm, nohy 92 cm a strašně mě poslední dobou bolí záda. Zkusím změnu představce na 120 mm.

          0 0
    • devet  

      Hai Attack 53. 198 výška, 89 noha. Sedí.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.