Cube Reaction GTC 29" vel.19" na 182cm výšky?

22 nepřečtených
  • Mity_Vysocina

    Ahoj, mám možnost sehnat takovýto rám od Cube http://www.cube.eu/…-gtc-slt-29/ , ale rok 2012(nicméně je geometrie stejná) za slušné peníze. Otázkou je, zda-li bude velikost 19" při mé výšce 182cm dobrá. Cube má kratší rámy, než třeba Trek, kterého mám teď (vel. 19,5")… přesně o 2cm, ale mám na něm 70mm představec, sedlovku bez offsetu se sedlem docela vepředu a vytaženou 26cm. U Cube bych měl posed kratší a sedlovku asi o 1cm níž. Myslím, že by to mohlo být dobré, co říkáte? Další věc, že Trek je 26" a Cube 29"… Díky za Vaše názory :)

    0 0
    • marco  

      Poskládat se za tím rámem dá neviděl bych v tom problém jsi přesně uprostřed doporučeného rozsahu pro 19". Když nic jiného pokouzlíš s představcem a sedlovkou.

      0 0
      • Smazaný účet  

        Jaký kouzla se sedlovkou? Ofset a výška jsou dané.

        0 0
        • kubad  

          dané je snad poloha těla a abys ji dosáhl řešíš ofset a výšku ne?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Chtěl jsem říct, pokud se extrémně nemění úhel sedlové trubky, jsou tyto veličiny stále stejné u více kol.

            Sám jsi mě upozornil na to, že kompenzovat délku rámu ofsetem je blbost.

            0 0
    • Dejv94  

      Já mám 188 a jezdím na LTD 29 na 21'' rámu. Osobně jsem taky váhal, jestli 19'' nebo 21'' a i ta 21'' se mi zdá pocitově kratší než třeba GT Avalnache ve 20''. Už si nedokážu představit menší rám na XC pro sebe. Ale je to na tobě, co preferuješ.

      0 0
    • kubad  

      myslím že to bude naprosto OK posed doladíš délkou představce

      90mm nebude problém,

      0 0
    • Mity_Vysocina  

      Párkrát za rok si zajedu nějakej ten závod, takže pokud bych měl být něco mezi velikostí 19" a 21", stejně bych asi zvolil tu 19" pro lepší ovladatelnost v terénu…

      0 0
      • Azmir  

        Ale to že na tom budeš třeba skrčený a budou tě pak bolet záad nebo za krkem už je detail že?

        0 0
        • kubad  

          182cm na 19" skrčený???

          0 0
          • Azmir  

            Bral jsem to spíš z obecného hlediska, nevšim sem si jeho výšky, já když na svých 185 cm sem jel chrtí HT, tak mě prostě za tím krkem bolelo.

            0 0
          • Smazaný účet  

            Mám 183cm a 603mm efektivní délka pro mě byla málo.

            Taky je otázka, zda tazatel má na pův. Treku sedlo vepředu kvůli kompenzaci délky rámu, či to má nastavený dle „pouček“?

            0 0
            • Mity_Vysocina  

              Nastavené to mám podle svého pocitu, ptž mi jinak přišlo, že na kole „ležím“… :)

              0 0
              • Vilém  

                Aha, takze pravdepodobne zcela na prd:)

                0 0
              • MlokCZ  

                Tedy jinak řečeno, teď máš nesmyslně dlouhý rám, který kompenzuješ špatným nastavením předozadní pozice sedla příliš dopředu.

                U Reactiona v 19" by to mohlo naopak být ok.

                0 0
            • kubad  

              183cm a 603 s 90mm by mě vyhovovala :D

              0 0
              • MlokCZ  

                Ty budeš taková standardní postava a je velká šance, že podobně to bude sedět většině.

                depresy potřebuje extrémně dlouhé rámy a moc lidí to tak mít nebude.

                A já zase můžu nabídnout opak, tedy potřebuju krátké rámy. Pro 182–3cm mám 600mm + 75mm + 4cm zdvih na vlajdách a je to akorát a pro mě sportovnější (na fullu mám posed o pár mm kratší + navíc asi o 1–1,5cm výše řídítka oproti sedlu než na HTčku).

                0 0
                • Smazaný účet  

                  A já se domníval že u 29erů v 19" je délka 610–620mm běžná věc :-)

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Netvrdím, že není (i když je to rám od rámu a jsou jak kratší, tak delší).

                    Já taky vozím kvůli tomu jen 17,5" velikost u Scalu 29.

                    0 0
                  • kubad  

                    těch 610 bych řekl že je +/- taková střední hodnota,

                    0 0
    • micky12  

      Můžu tohle kolo sehnat dost výhodně, ale jen ve velikosti 23". Měřim 192cm a délku nohy mám 94cm. Nemáte někdo zkušenosti s takhle velkým rámem? Byl by mi moc velký? díky :)

      0 0
      • Ruprt2  

        Při délce 635 což je méně než 21čky jiných značek, je to podle mě velikost pro tebe.

        Ale bylo by lepší zkusit.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.