Výběr kola 115kg/203cm - rozpočet 20K

33 nepřečtených
  • sharpest

    Zdravím,

    chtěl bych se dotázat na výběr kola.

    Dotazů na toto téma je tu mraky, ale jde mi o poměrně specifické požadavky, které jsem v daných tématech nenalezl.

    Jde o výběr kola do 20 000kč. Aktuálně toho na kole moc nenajezdím. Ale cyklistika mě a ženu baví. Takže co se týká nějakého ročního nájezdu nyní nejsem schopen odhadnout. Vím, že to není velká částka, ale kdyby jsme tomu nějakým způsobem propadli a daný stroj nesplňoval požadavky tak bych se znovu obrátil pro radu :-)

    Ale teď k věci.

    Vážím 115kg a měřím 203 cm. Na kole bych ale chtěl vozit dítě v cyklosedačce. V budoucnu možná v tažném vozíku (uvidíme ohledně pohodlí dítěte).

    V té sedačce vidím možná problém celkové váze, která bude kolo vystaveno. Přece jen synátor má 2 roky a má 15kg. Co jsem koukal tak sedačky jsou konstruovány do 22kg.

    Je taková váha problém a měl bych se na něco při výběru soustředit?

    Upřesňuji, že pokud bude na „palubě“ synátor, tak neplánuji nějaké vykotlané lesní cesty a sjezdy přes pařezy, ale spíše silnice nižších tříd a polní cesty.

    Moje představa je kolo horské s předním tlumičem. Kola předpokládám 29. Co jsem koukal tak rám asi nějaký 22–23?

    Prosím klidně mě vyveďte z omylu.

    Co jsem zatím viděl, tak se mi líbí kola od Cannondale Trail 5 nebo 6. Případně kolekce 2019.

    Někde se také uvádělo kolo Kross level 7.0

    Díky za rady

    0 0
    • roman 3D  

      na tvé parametry potřebuješ vzduchovku, obě osy pevné a hlavně aby rám sednul velikostí

      Kross level 7 popř. 8 dle financí jestli jsi třeba ochoten jít na 22–23 tis. Kč a jestli 2×10 či 2×11 či 1× něco

      Kellys Gate 30 nebo 50

      Leader Fox Trap

      • jistě někoho ještě něco napadne
      0 0
    • Velomiwookie  

      Bude Ti to maly a budes se trapit… potrebujes 23” od treku nebo 3×l od rb nebo canyon jeste ma velky kola…

      je tu milion vlaken na kola pro velky lidi

      0 0
      • sharpest  

        Jasně vím že toho tu je hodně, ale právě proto že uvažuji o montáži dětské sedačky jsem chtěl znát případné problémy nebo možná kompatibilita.

        0 0
      • Edwin  

        Je tu milion vláken, ale nikde se nic nedozvíš, protože těch kol pro dlouhány je jak šafránu. Natož za 20k.

        Ještě bych juknul na meridu a specialized, ti vždycky dělali taky 23" rámy. Ale za 20k bude S marný. Merida by nějaká vy výprodeji být mohla.

        0 0
    • Auditor  

      Hee, vzhledemk parametrum – nevim(e) jaky mas proporce – delka nohou, rukou a tak … co si nechat neco postavit?

      Budes mit nejakou kontrolu nad vsim.

      Ale pokud seriovku, hodne dukladne bych zkosuel.

      0 0
    • Pikaču  

      Je to furt stejne a dokola. Navic když radí malý jezdec velkému který nemá ponětí jaké to je a co je na výběr ( geometrie kol..) tak to dopadne blbě.

      V první řadě velikost kola : RB CRR 290 ve vel. 3XL, Trek ve vel. 23.

      Další kola bych pak porovnal geometrie ale nic jineho nebude stejne velke nebo vetsi.

      https://www.bike-forum.cz/…-pro-197-120

      https://www.bike-forum.cz/…ro-2m-jezdce

      https://www.bike-forum.cz/…elikost-ramu#…

      0 0
    • Davidakta  

      Já bych poptal RB.

      0 0
    • Pán z Dubu  

      Od středu šlapání po vrch sedla máš na 175 mm klikách odhadem 85 cm. Z toho cca 6 cm je výška sedla, 40 cm pevná sedlovka lze vytáhnout 30 cm. 85 – 36 = 49. Potřebuješ rám, co má délku sedlové trubky alespoň 49 (zaokrouhleno 50) cm. Plnohodnotných 23“ = 584 mm bude lépe (i sedlovky mají své pevnostní meze).

      Nedovedu si představit nové kolo za 20k, co by Tě s děckem dovezlo dom.

      Podívej na bazar https://www.cyklobazar.cz/horska-kola?…

      Ještě si ověř, zda by se Tvé boty vzadu patama nepotkávaly s dětskými. Některé sedačky s děckem propružují a je dobré je vypodložit nosičem – rám s montážními otvory pro nosič by se hodil.

      0 0
      • sharpest  

        Bazarové kolo mě taky napadlo. Ale je to asi hodně o štěstí aby vše sedlo jak má. Samozřejmě spoustu věcí se dá později předělat.

        Ohledně té poznámky s patama je to asi dobrý postřeh. Mám přece jen nohu vel. 49 a mohl by to být celkem problém.

        Případně by cyklosedačka nebyla možná a musel bych použít vozík.

        0 0
      • Libores  

        Tvůj odhad velikosti může být dost mimo, tazatel se bude muset dobře změřit a dobře vybírat. Já potřebuju rám s reálnou výškou ST 60cm v kombinaci s 45cm sedlovkou vysunutou téměř na max, a to jsem jen o 4cm vyšší:)

        0 0
        • sharpest  

          Jsem schopný jako laik vůbec schopný rozeznat nebo spíš dokonce poznat, že mi kolo sedí?

          Chtěl bych samozřejmě naplno využít dispozic svojí postavy, ale nevím jestli jsem schopen nasednout na kolo a říci že je ideální, když jsem naposledy jezdil na kolu Autor Modus 2005 o velikosti rámu 19.

          Jestli v tuto chvíli se nevyjezdit a poté řešit případnou stavbu.

          0 0
          • Libores  

            Já jsem tím hlavně chtěl říct, že nějaké odhady můžou být zavádějící. Proporce se u lidí se stejnou výškou můžou hodně lišit a čím vyšší exempláře porovnáváš tím větší rozdíly budou. Se svojí výškou jsi na hraně konfekce, takže pokud chceš aby ti kolo perfektně sedlo, tak budeš muset dobře vybírat a pak ladit. Nejradši bych ti doporučil RB CRR 290, ale to je bohužel aktuálně doprodané a na nový model se čeká. Možnost otestování a přístup RB je mírně řečeno nadstandardní.

            0 0
            • Esi  

              No hlavně se do RB nevejde rozpočtem ani náhodou, starý byl od 25 tisíc. A brzy MT200 to při 115kg je tak na cyklostezku. Ale jinak za mě taky RB, Nová budou od 06/2020 tak že spíš tak srpen. Jen by to chtělo mít v rozpočtu minimálně 30 tisíc

              0 0
              • roman 3D  

                srpen? :-)), tipnul bych horko těžko jaro

                0 0
                • Esi  

                  Jsem chtěl být optimista, já čekal na CRR 6 týdnů, ale neobjednávala jsem v okamžiku náběhu výroby nového rámu :-)

                  0 0
          • Tom-T45  

            Jsou dvě možnosti, buď víš co chceš, nebo nevíš. V prvním případě netřeba radit, ve druhém případě se buď spolehneš na doporučení výrobců, nebo budeš poslouchat, co ti říká tělo.

            Velmi zjednodušeně, tak jak jsem to pozoroval na sobě:

            • Pokud máš na svém současném kole sedlo nadoraz dozadu a stejně si ještě sedáš jakoby za sedlo, máš krátký rám.
            • Pokud taháš řídítka k sobě, tak potřebuješ vyšší stack (výšku od středu po vršek hlavové trubky)
            • Pokud naopak při jízdě krčíš ruce a chtěl bys dostat řídítka níž, potřebuješ nižší stack

            Vem si metr, poměř si svůj současný rám, zamysli se, co by jsi chtěl jinak a podle toho vybírej. Samozřejmě je potřeba zohlednit délku představce, ofset sedlovky a šířku řídítek – dneska je všechno jinak, než před 15 lety. Vybrané kolo pořádně projet a když budeš cítit že je to OK, tak koupit.

            Zkus ještě kouknout na Trek X-Caliber, má oproti Canyonu a SCOTTu sportovnější geometrii (delší a nižší)

            Případně zde je trocha teorie :-) :

            https://www.trailhunter.cz/…e-ramu-kola/

            0 0
    • sharpest  

      Co se týká stavby na míru, tak o tom jsem vůbec neuvažoval a trochu jsem doufal na „konfekční“ kolo nasednout a vyrazit.

      Jak dlouho trvá taková stavba a předpokládám, že aktuální situace tomu nemusí být nápomocná (výpadky dodavatelů).

      Případně zda je vůbec reálné s těmito požadavky splnit nějaký očekávaný finanční limit.

      0 0
      • Tommit  

        Mně stavba u stavitele trvala ani ne měsíc, ale to bylo v zimě. Druhá stavba trvala déle, ale to bylo v létě a navíc byl problém sehnat rám. Jinak – osobně mám 203cm (ale jen 98kg), jezdil jsem s dětmi a sedačkou na děsném krosovém Apache Teepee a vydržel bez problémů, ale je mezi námi 15kg rozdíl. Mám 48 velikost bot a škrtal jsem o sedačku naprosto běžně. Když jsem děti posadil na kola, tak jsem koupil v 2016 Scott Scale 960 v XXL a byl jsem z něj nadšen, než jsem začal číst B-F. Teď už bych postupoval trochu jinak, ale velikost rámu Scott XXL je ok pro mě

        0 0
    • michomin  

      Jako zástupce obrů máš docela smůlu obecně (v letadle, autobusu, s postelí apod.), s kolem s rozpočtem 20 k jsi v háji zcela. Na Treka zapomeň, moc drahý. Jediné, co by mohlo sedět jsou některé modely Scott Aspect ve velikosti XXL, třeba tenhle. Výbavou slabé, ale s rozpočtem 20 k si nemůžeš vyskakovat.

      Jinak jedině bazar.

      0 0
      • tsunami  

        Aspect je velikostí pro 2m ok, ale ta přední vidle je úplně na houby. Kroutí se, musel jsem místo ní dát trochu lepší a tím cena hned poskočí. Ostatně můj Aspect je v profilu a s originálem má společné jen řidítka a představec…

        edit: kooukám že nová verze má 32mm vidli, to asi bude lepší než o rok starší model kde byly 30mm nohy.

        0 0
    • vilemx  

      Az budes vybirat, osefuj si brzdy. Kdyz jsem vozil deti, jedno v sedacce a druhe zaroven pripojene na taznou tyc, meli jsme jako jizdni soupravicka krasnych 150 kg. Pod kazdym trochu delsim nebo prudsim kopcem fialove kotouce. Kolo se z opatrnosti kvuli detem nemuze tolik rozjet, takze je clovek furt na brzdach. Skoncil jsem na 203 + 180 mm Ice Tech kotoucich a ctyrpistcich.

      0 0
      • michomin  

        S rozpočtem 20 k nemá nárok na výkonné brzdy.

        0 0
      • Tommit  

        Já jezdil s véčky

        0 0
        • vilemx  

          To se nevylučuje. Za začátku, když jsem jezdil s V-čky, tak trochu špalky zavoněly. Jenže v mezičase jsem prohodil záplety za kotoučové a běžné 160 mm tohle zatížení to nedávaly

          0 0
    • zirecek  

      Výšku mám stejnou. Mám navíc hodně dlouhé nohy.

      Volil bych: Grand Canyon AL 4.0 nebo Grand Canyon AL 6.0 (už dražší). Ten model 4.0 ve velikosti XL ti bude sedět. Můžeš si na jejich webu zkusit zadat své proporce a ono ti to vyhodí velikost rámu.

      Obě kola se mi zdají na tvé užití vyhovující. Bohužel nemají vzadu pevnou osu. Avšak poměr cena/výkon je u Canyon značky nadprůměrná.

      Stavět něco na zakázku bude vždy drahé, bazary poněkud nejisté. Osobně bych volil kolo nové.

      0 0
    • michomin  

      Ještě jedna důležitá věc ke kolu a to celkové zatížení. Počítám: 115 řidič, 15 pasažér, 10 kolo bez kol, něco váží sedačka, 5 kg na oblečení, výbavu, pití atd. Suma sumárum to dělá cca 150 kg, které zatíží výplety. Dále bude ukrutně zatížená zadní část rámu. To bude nejspíš nad síly kdejakého kola. Bylo by mnohem lepší připojit vozík na dítě než dávat sedačku na rám, což jsou ale další peníze. Zkrátka, vy obři máte fakt smůlu.

      0 0
      • Libores  

        Se sedačkou s děckem na stezce kolu naloží daleko míň než sám někde v lese. Zase to s tou smůlou nepřehánějte…

        0 0
      • Esi  

        V klidu, se sedačkou stejně budeš jezdit po asfaltu maximálně polní cesta. To není žádný problém. To to kolo v terénu dostane daleko větší záhul i kdyby měl jezdec třeba 80kg. Se sedačkou jsem jezdil na krosovém kole (author mission) když jsem vážil 110kg a nikdy žádný problém

        0 0
      • Tom-T45  

        Ale hovno.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.