• Maseeer

    Hledám horské kolo pro sebe 187cm a 120kg. Pro rekreační ježdění ve meste, po cyklostezkách a občas po lese, žádnej brutal trail. Zatím jsem vybral tohle:

    https://www.tsbohemia.cz/…d300248.html

    I když se mi vzhledově nějak extra nelíbí, tak jak jsem tak pochopil má pevné osy. Otázka je jestli vydrží tu váhu vidlice a ráfky. Velikost L nebo XL? Budu vděčný za každou rozumnou řadu. Diky

    0 0
    • adam1  

      Vzadu to má ru v předu osa ,určitě se to pod tebou nezlomí ,ale čočku ty kola dostanou ,ale pokud budeš jezdit to co popisuješ tak za mě cajk ,ale je třeba počítat časem s odolnějšími koly/ráfky/zadní náboj ,vyměnil bych si ty brzdové kotouče .

      Na živo to kolo vypadá fajn.

      0 0
    • Baf13  

      Možností je i Kross Level 7.0 2019 ve velikosti L/XL.

      Oproti Silverbacku má horší řazení, přesmykač a přehazovačku, ale pro tebe je důležitější (tvá váha) , že má lepší 32mm vidlici, obě osy pevné, oba náboje jsou kvalitní Deore a o něco lepší brzdy.

      Cena se dá usmlouvat na 20.

      0 0
      • Maseeer  

        Díky mrknu.

        0 0
      • Maseeer  

        Ještě by mě zajímal rozdíl mezi modelem 2020? Možná bych si i něco připlatit, pokud by to za to stálo.

        0 0
        • roman 3D  

          2020 má hlavně 2×11

          0 0
          • Baf13  

            2020 má zase horší brzdy a náboje, záleží jaký je finanční rozdíl když 2019 jde koupit za 20.

            Pokud jsi ochoten připlatit, tak bych se díval po Kross Level 8.0 2019, ten jde sehnat kolem 23. K dostání jsou ještě valikosti L(21) a XL(23) a při tvé výšce je asi L ideální (já mám 183 a mám M).

            0 0
      • mirorek2  

        kvalitní náboje deore, solidní protimluv

        0 0
        • Smazaný účet  

          S náboji Shimano Deore nebývají problémy, pokud se hlídá vůle v ložiscích a občas se rozeberou a nově namažou. Namontoval jsem jich desítky bez reklamace. Případná chyba bude mezi sedlem a řídítky.

          0 0
    • roman 3D  

      leader fox trap

      0 0
    • Maseeer  

      Ještě poprosím o radu. Jak to tak bývá, dostal jsem se z dvaceti tisíc až na 30tis. Můžu mít stavbu mxr EliteX0 s rock shox Recon, s pevnýma osama, přehazovačka Shimano deore 2×20, presmykac deore, razeni deore. Brzdy shimano MT401, ráfky remrex RX 2027, gumy 29 Continental race king 2,20 za zhruba 29tis.

      Nebo je tu za podobnou cenu: https://www.kola-radotin.cz/…ealvolt-fade

      Jak jsem psal výše, vážím cca 122kg, stavba by to prý měla vydržet. Trek udává max nosnost 138kg i s kolem. Kolo bych měl jen na výlety do přírody a na delší trasy a na cestu do práce po městě. Mám radši vzpřímenější posez, než lezacku. Nehodlám jezdit žádné traily. Ten trek mi přijde spíše více do terénu než na pohodovou jízdu. Ještě jsem narazil na rockrider xc500 za 30tis, ale tam udávají max nosnost i s kolem 120kg.

      Prosím o radu které z těchto kol by bylo pro mě nejvhodnější.

      0 0
      • Tom-T45  

        Obecně:

        Mám taky nějaké kilo přes 100 a určitě bych chtěl:

        • pevné osy, bezpodmínečně na vidlici, ideálně i vzadu
        • širší ráfky, vnitřek minimálně 25 mm, klidně i 30 mm
        • pohon 2×11, kvůli co nejlehčímu převodu do kopců. Na druhou stranu, pokud jsi mladý kluk, (do 35 :-)), tak i s nadváhou bys mohl leccos zvládnout vylámat na sílu, tak pak klidně 1×12.

        Konkrétně:

        MRX bych nebral, měl jsem ho, po třech letech mi praskl rám a protože byl už po záruce, tak jsem se o opravu musel postarat sám. Trek nabízí tuším „doživotní“ záruku, takže pokud bych se musel rozhodovat jen mezi těmito dvěma kousky, tak radši Treka.

        Za 30 už máš výběr mnohem širší a určitě by se daly sehnat i líp vybavená kola. Důležité je, aby Ti sedla velikost a aby jsi se na něm cítil dobře.

        0 0
      • maros.77  

        Komplet na Deorku, včetně brzd a pevných os se dá složit kolo kolem 25 a určitě to bude lepší než to MRX.

        0 0
    • DazNail  

      zdarec. mám tiež 187cm a cez sto kilo a na podobné jazdenie jak popisuješ mám pevňáka https://www.bike-forum.cz/…7-kona-smoke

      vpredu 9mm upínák, vzadu 5mm na inbus, uzučké rafky wtb dual duty fr 23mm, prehistorické prevody 3×9… kolečko všetko s rezervou zvláda.

      pár týždňov som tu nebol a jak tak čítam tak pevné osi by som mal dat aj mame na skladačku s ktorou jazdí do kauflandu. aj keď vlastne… ;o)

      0 0
    • Maseeer  

      Díky všem za reakce.

      0 0
      • Sigina  

        jeste bych doporucil dat si plaste na elektrokolo. Taky vozim 120 kg plus kolo a obul jsem schwalbe Smart sam plus 2.25. Kola jsou sice tezsi ale odolnejsi proti defektum

        0 0
        • indet  

          Kup si kolo znacky Trek a neres blbosti. Kolo je na 136Kg.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.