• chasedown

    Zdravím,

    mám staršího pevňáka Boardmana Pro 2009, velikost L (sedlovka 51cm), ale zdá se mi na mě poměrně malý – sedlovka 400 skoro na doraz. Myslíte, že má smysl kupovat větší rám /koukal jsem na TREK 8500 21,5/? Bude to mít přínos? Nebo mám začít šetřit na nějakou 29ku? Dík.

    0 0
    • jarda84  

      ahoj,mam 195cm, 21" rám s efektivní délkou rámové trubky 640mm. Při 400mm sedlovce vysunute cca 26cm je mi to akorat.

      Velikost kol zas tolik nesouvisi s velikosti ramu ;-)

      0 0
    • tomekusti  

      šestadvacítku mám 22" na 193cm, možná by stačila i 21". U dvacetdevítky mám odskoušeno, že od 20" nahoru je to OK. Samozřejmě záleží na konkrétním modelu, ono se to leckde o centimetr i dva liší.

      0 0
    • Mr.Dan  

      Potřeba neřešit pouze výšku, ale i délku nohou (rozkrok) a nejlépe i další parametry (délku trupu a rukou atd.) a následně geometrii konkrétních rámů. Takhle obecně na základě jednoho tělesnýho údaje těžko konkrétně radit…

      0 0
    • joudys  

      jo, na tu výšku je Lko s největší pravděpodobností malé, chce to 21/XL, já mám při výšce 187 cm (ale mám dlouhý nohy 93 cm) od Treku tu 21,5 taky a je mě akorát. Možná bych ale zvážil – když už nový kolo – jít rovnou do 29ky.

      0 0
      • mtucek 1  

        Z vlastní zkušenosti – mám 192 cm .Ideální pro mě je 29 a vel.XL.

        0 0
        • chasedown  

          Taky bych si ho přál, ale nejsou teď našetřený skoro žádný prašule :( Takže nový kolo je spíš sen, než realita. Při výměna rámu z 26 na 29 (plus kola a vidle), to už je pomalu asi lepší koupit nový kolo že?

          0 0
    • Mutant Marana  

      Pro tebe 29, na jinyho zapomen. 22" sestadvacitka to musi bejt humac vosklivej.

      0 0
    • couffy  

      Mám 190cm a 26" jsem vozil vel.21,teď jsem přešel na 29" taky ve vel 21.Je to lepší,protože je o něco delší.

      0 0
    • Snake1194  

      Taky měřím 192 cm. U některých rámů jsi hraniční. Každopádně bys měl mít 21" nebo XL. A je fakt že na naši výšku vypadá 26 jako kolo pro medvěda. Za mě 29" v XL.

      0 0
      • chasedown  

        S tím kolem pro medvěda jsi mě pobavil :) O mě zase řikaj, že jsem jak vosa na bonbonu. Zkusim se pokouknout po nějaký 29ce, jestli by se nedalo něco sehnat levněji.

        0 0
        • Snake1194  

          Já to řešil celou zimu. Zkoušel jsem všechno možné , postupně jsem zjistil že mi 29" sedí pocitově prostě víc. A když jsem sednul na Cambera v XL, bylo rozhodnuto.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.