• jonti

    Na idnesu píšou,

    https://oh.idnes.cz/…oh-2018.aspx?…

    že Sábliková dává v tréninku 100kg na dřep. To mi připadá na hubenou, možná 60kg holku opravdu hodně. Chápu, že je profi a světová špička, ale stejně mě to překvapuje. Zajímalo by mě, jestli třeba i tohle není důvod, že poráží i spoustu cyklistek.

    100kg je váha, na kterou se jako 73kg těžký cyklista dívám jen z dálky a nikdy mě nenapadlo si ji naložit.

    0 0
    • robb  

      Je to hlavně o tréninku, ne o tom kolik kdo váží.

      https://www.youtube.com/watch?…

      0 0
    • Jary24  

      Nemyslím si, že je to důvod proč poráží ostatní. Já sám mám osobák při 78kg 6×140kg, což je nic oproti kámošovi co jezdil 4X, tak při cca 90kg dává 8×180.

      Někdo může namítat, že ona je žena, ale pořád nonstop v tréninku při dobré výživě, což o mě s kamarádem se tvrdi nedá.

      0 0
      • MirosPikos  

        Není dřep jako dřep… Upřímně, viděl jsem málo lidí v posilovně co udělá poctivě dřep.

        0 0
        • jonti  

          Ja vetsinou kdyz nekoho vidim cvicit s velkou cinkou, tak to umi.

          A holky casto jeste o level lip.

          0 0
      •  

        Jarmila Kratochvílová byla také žena :-)

        0 0
    • Yura  

      On je taky drep a pak je drep. V jejim podani to bude spis podrep na multipressu. I to je samozrejme hodne slusny na hubenou holku. 100kg na drep by zamacklo vetsinu frajirku tady, ale neverim tomu, ze da s volnou vahou peknej drep minimalne na paralelu..

      0 0
      • jonti  

        Bych hadal, ze jako bruslarka bude dobre ohebna a nebude ji delat problem ani velmi nizky drep. Spis jestli ho teda dela a jestli ho dela se 100kg. To se mi nechce verit, taky myslim, ze to bude spis podrep do praveho uhlu.

        0 0
        • Yura  

          Hlubokej drep neni o ohebnosti. U drepu se ti nema nic ohejbat.. Hlavne ne zada…

          0 0
          • Smazaný účet  
            0 0
            • Yura  

              Ne to neni kokotina. To je nejprirozenejsi pohyb pro lidske telo. Hlubokej drep neni mysleno prdel na paty. Takhle se ma drepovat jen s vlastni vahou nebo opravdu lehkou zatezi, ale lehce pod paralel je naprosto ok a vetsina lidi ma problemy s bolesti kolen apod. u drepu prave kvuli tomu, ze jezdi ruzne zmrsene varianty do polodrepu. Kolena jim jdou moc pres spicky, dovnitr apod..

              0 0
              • Pepe72  

                Pro mně nejtěžší cvik z takových těch objemových. Třeba udělat 8 opakování na doraz jsem nikdy nedokázal. Dřepy s koleny a kyčellnímy klouby v rovině.

                0 0
                • Yura  

                  No to je normalni. Vetsina lidi si naklada cinku a pritom ani nedokaze drepnout technicky jak se ma bez zateze.. Vem si jen prazdnou osu a nauc se drepovat. Pak muzes pridavat nejakou zatez. Takhle se jen dojebes..

                  0 0
                  • Pepe72  

                    Sorry jsem to mapsal asi blbě – jsem to prostě neudýchal a ještě abych to docvicil technicky sám. Prostě 6 x a hotovo. Techniku jsem mněl.

                    0 0
                    • Yura  

                      Nechapu jak nemuzes udychat 8 opakovani na drep. Ja sem pri 110kg na 177cm daval serie se 100kg „na moral“ kolem 50 opakovani. Asi u toho neumis dychat nebo nevim.

                      0 0
                      • Pepe72  

                        To je mazec 50 opakování. Nevím proč to tak mám u MT to mám s opakováním stejně. Jen to líp udýchám.

                        0 0
                      • ms82  

                        Yuro, zrovna Ty bys mel vedet, ze absolutni vaha neni moc vypovidajici. Stovka pri Tvych 110 kg je jak 58 kg pri mych 64. A s 58 bych mohl drepovat taky asi dlouho :-)

                        0 0
                        • hasbro  

                          Nevím jestli ten poměr osobní váhy a váhy činky není úplně pro stejně hodnotný výkon odpovídající skrz všechny váhové kategorie, čím je sportovec lehčí, tím je schopen zvihnout větší násobek své váhy na čince, nejlepší poměr mají trpaslíci ve nejnižší váhové kategorii, je to daný tím že na svoje kosti mají největší poměr svalové hmoty a mají taky krátkou dráhu zdvihu zátěže. Takž určitě neplatí že je stejný když 50kg vzpěrač zvedne 100kg činku a 100kg vzpěrač zase 200kg.

                          0 0
                          • ms82  

                            Souhlasim. Kratsi kosti jsou vyhoda. Nicmene zrovna ja merim 189 cm. Vaha kostry mezomorfa bude dost vyssi nez u ektomorfa, pomer svalu tedy bude mensi. Ale i tak se mi to zda jako lepsi aproximace nez absolutni zvednuta vaha.

                            0 0
                        • Yura  

                          Tim chtel basnik rict jako co? Typek tady rika, ze neudycha 8 opakovani, tak ja jsem mu napsal, ze pri docela velke vaze na mou vysku se skoro nulovou aerobni trenovanosti jsem daval tech 100kg po 50ti. Jak pises vaha to v tu dobu pro me nebyla nejak zavratna. O to taky vubec neslo. Slo o to to udychat. Jinak jsem bezne drepoval pres 200kg, maxko 260×2 a na celni drepy 180×6, ale nevyrovna se to ani zdaleka tem seriim pro hodne opakovani, kde si clovek mysli, ze uz nemuze a pritom treba jeste neni ani v pulce toho co nakonec da..

                          0 0
                          • Yura  

                            Tady typek dava 100 opacek ale ten to moc problem udychat nema, bo nema 30kg nadvaku ve svalech.. :))

                            0 0
                            • Delkim  

                              Tohle je velkááá paráda!!!

                              A hezky se k té „nadváze“ vyjadřuje: I'm drugfree that's why I don't have a huge body

                              V jeho podání ty dřepy vypadají fakt jako nic :)

                              0 0
                              • Člověk a jeho svět  

                                Není velký ne protože nesype, ale protože dělá takové blbosti, jako je 100 opakování na dřep.

                                0 0
                                • Yura  

                                  To si jako myslis, ze tohle dela kazdej trening? Proste se hecnul a vyzkousel co da. Jinak Delkim delal kulturistiku zavodne, takze asi uznas, ze o tehle vecech bude vedet vic nez ty.. Btw je to presne naopak nez si asi myslis. Jestli sypes, tak vysoky pocty opakovani jsou pro budovani svalu idealni. Telo mas narvane anabolickyma hormonama, takze staci ty svaly prepumpovavat a hnat tam ziviny. Zatim co natural tam potrebuje rvat tezky vahy, moc se nenicit a hodne regenerovat, aby si vytvoril to anabolicke prostredi.. Tady mas nohy Toma Platze asi nejlepsi nohy, ktery uz nikdo neprekona. Byl znamej seriema nad 50 opakovani do uplnych sracek..

                                  0 0
                                  • jonti  

                                    Proto me prave zajima, jaky ma smysl pro cyklistu delat takove pocty opakovani? Podle me se dostatecne nicime na kole, a v posilovne staci malo opakovani a hodne kg.

                                    0 0
                                    • Yura  

                                      Nikdo nikde nepise, ze ma cyklista drepovat takove pocty opakovani pro zlepseni na kole..

                                      0 0
                                    • Delkim  

                                      Ten přenos síly z činek na kolo je obecně hodně diskutabilní. Martínek a ještě další dva trenéři mi tvrdili, že se jim ta vybudovaná síla v posilovně ještě nikdy nepodařila efektivně přenést zpátky na kolo…

                                      Neřeším dráhu a sprinty, ale klasický silničář.

                                      0 0
                                      • Yura  

                                        No tak to je snad logicky ne. :) Muze to pomoct spurterum typu Kittel, kteri se zamerujou opravdu jen na ty klasicke, placate spurterske etapy, ale to je tak vsechno..

                                        0 0
                                      • jonti  

                                        Neni to uplne tak, prave Martinek mi davneji rikal, ze mam v sile velke mezery a limituje me to. Byla to pravda, potom jsem nabral cca 4kg svalu jsem se velmi zlepsil. To byl ale posun z 68 na 72kg pri 187cm a myslim, ze posun jeste na 75 by byl prospesny.

                                        Najednou nejsem horska blecha, ktera vyleti na kopec a dojedou ji na rovine v protivetru hned, ale dokazu to skupine i ze spice zneprijemnit, kdyz je forma.

                                        0 0
                                      • biker jura  

                                        třeba pro výbušný XC závody dneska je to rozhodně prospěšný a měřitelný. To mám odkoušeno na sobě i dalších lidech docela jednoznačně.

                                        0 0
                                      • robb  

                                        Myslím, že posilování by se měl v nějakém rozsahu věnovat každý. Ať už profík nebo hobík. A tím nemyslím jenom samotné zvedaní činek, ale věnovat se mobilitě, strečinku, atd. Zpevní to postavu, člověk se vyhne spoustě zranění a i v normálním životě to tělo víc funguje.

                                        0 0
                                  • Člověk a jeho svět  

                                    S Delkimem se trochu známe, takže já vím, on ví ;). Bylo mi jasné, že se chytíš, protože od klávesnice se tak dobře reje do někoho, koho vůbec neznáš :).

                                    0 0
                          • jonti  

                            Kdyz neudycha 8, tak nejspis u toho nedycha nebo dycha malo.

                            0 0
                          • ms82  

                            Psal, ze neudela 8 opakovani na doraz. To je pro me vaha, kterou zvednes prave 8×, a proto jsem psal, ze mu davas priklad s blbou vahou. Mozna jsem to jen nepochopil, jak to myslel.

                            0 0
                            • Pepe72  

                              +1

                              0 0
                            • Yura  

                              Tak si to Ajnštajne precti jeste jednou. Psal, ze to NEUDYCHA, tak jsem mu dal priklad co jsem udychal ja vyzrane prase v te dobe.. O vaze vubec nepsal.

                              0 0
                              • Pepe72  

                                Juro je to tam napsané – 8 nadoraz. Např: 8 × 150kg vážil jsem 74kg.

                                0 0
                                • Yura  

                                  „Sorry jsem to mapsal asi blbě – jsem to prostě neudýchal a ještě abych to docvicil technicky sám. Prostě 6 x a hotovo. Techniku jsem mněl.“

                                  0 0
              • Smazaný účet  
                0 0
                • Yura  

                  „ale lehce pod paralel je naprosto ok“

                  Tzn. drep kterej ti i uznaji na zavodech. Ale vzperaci chodi uplne nadoraz a taky jim to nedojebava kolena. Tam jde o to, ze vzperaci jsou technicky uplne jinde a normalnim lidem bych to nikdy nedoporucil. Tady mas na foto jak to vypada lehce pod paralel a jak to vypada u vzperace „prdel na paty“

                  0 0
                  • Pepe72  

                    Ta jednička to je kumšt to trefovat a neojebat to.

                    0 0
                    • Yura  

                      Neni to zadnej kumst. Je to uplne prirozena stopka za predpokladu nezkracych svalu..

                      0 0
                  • Smazaný účet  
                    0 0
                    • Pepe72  

                      Boty na dřep mají vyssí patu tak práh je ok.

                      0 0
                    • robb  

                      Vyhodit práh a začít makat na mobilitě.

                      Hluboký dřep je prostě normální dřep a není to nic životu nebezpečného.

                      https://www.youtube.com/watch?…

                      0 0
                      • Yura  

                        Na vzperace typu Klokov je fakt radost se divat, ale powerlifting s tim smesnym gearem to nema nic spolecnyho s prirozenym pohybem..

                        0 0
                      • Smazaný účet  
                        0 0
                        • Yura  

                          Ty ses taky obvaz. :)) To jsou tvrdy bandaze, ktery opravdu neni prdel namotat(i na smotani do klubka se pouziva masina) s takhle namotanyma tvrdyma bandazema nemuzes pak ani zohnout nohy. Pridava to slusnou porci kg k vykonu.. Pak je kategorie raw tzn. bez tehle pomucek.. To same trika na benchpress, ktery ti prida klidne pres 100kg…

                          0 0
                          • Michall85  

                            Jako triko ti přidá 100 kilo na bench? Až tak moc o tom nevim, ale neni to moc?

                            0 0
                            • Yura  

                              Svetovej rekord v dresu je pres 500kg. Sveteovej rekord v raw je 335kg.. Neplati, ze ten co to dal raw da 500kg s dresem a naopak ten co dal s dresem 500 da raw 300, protoze jak jsem psal je to uplne neco jineho, ale vidis ten propastnej rozdil…

                              0 0
                              • Michall85  

                                Díky za poučeni, fakt čumim. Škoda, že to nejde použit na kolo, třeba bych konečně zrychlil :-)

                                0 0
                            • Atilla  

                              se 100kg v triku nedáš ani činku na hrudník:)

                              0 0
                          • Smazaný účet  
                            0 0
                          • robb  

                            No ono ti to přidá, když s tím umíš. Že si to vezmeš a dáš s tím rovnou o 100 kg víc nemusí platit.

                            0 0
                            • Yura  

                              Ano to mas pravdu. I tem nejlepsim raw bencharum, kteri benchnou raw ke 300kg nemusi dres pridat skoro nic. Protoze s tim nedokazou pracovat. Ono je z toho totiz defakto uplne jinej cvik v bench dresu..

                              0 0
                        • robb  

                          Myslíš bandáže? Používá se to u maximálek, mělo by to chránit kolena právě při maximální zátěži. Stejně tak třeba bandáže na zápěstí nebo vzpěračské opasky.

                          0 0
                  • h.mad  

                    K tomu druhýmu obrázku: Po úrazu kolene mi na rehabilitacích tvrdila, že když jdeš pod 90° tak si kurvíš menisky, co na to odborníci z BF ?

                    0 0
                    • Smazaný účet  
                      0 0
                      • h.mad  

                        Neřešim rozsah, to se týká svalů a šlach. Podle mě ta rehabilitační sestra myslela, že když jdeš na doraz (hluboký dřep) tak přepínáš kloub a škodí to meniskům. Když má člověk zkrácený svaly apod, nedostane se do tý krajní polohy.

                        0 0
                        • Yura  

                          Proste postupne. Musi ti to pripada prirozene. Je uplnej nesmysl, ze drep v plnem rozsahu pohybu bude skodit kolenum. Jeste k tomu s vlastni vahou. Jo jestli mas 300kg, tak bych byl opatrnej. :)) Ale jinak obecne chces aby ti klouby fungovaly v celem rozsahu a neni nic bezpecnejsiho nez klasickej drep.

                          0 0
                • robb  

                  Zadkem až na zem :-D

                  https://www.youtube.com/watch?…

                  0 0
            • biker jura  

              kokotina je tohle tvrzení

              0 0
      • Luke96  

        A já tomu klidně věřim :D

        0 0
    •  

      jo, někdo to umí i bez sypání

      0 0
    • kejda  

      Před 20 lety v lepší formě 150 na dřep a to samé na mrtvý tah. Nic na tom není.

      0 0
      • Delkim  

        Jenom na sifon a kozí mléko?

        0 0
        • kejda  

          No kozy jsem už vocumlával a sifonovou flašku jsme taky měli doma. Opletená. Lítal jsem pro bombičky jak trotl…

          0 0
    • kolembezici  

      ..a o drepech na jedny noze uz jsi slysel ? :-)

      duvod proc porazi spoustu cyklistek je ten, ze v cesku jaksi zadnou skutecnou cyklistku nemame, a bezkyni neveteranskyho veku tak sotva pet.. :-O

      0 0
      • gerrard  

        Ale no tak, par jich tady je z tech nejlepsich Machacova, Hochmann, Noskova.

        0 0
    • nomecz  

      Panove podivejte se jake ma martina stehna, to nekteri nemate ani kolem pasu :)

      Uprime bych cekak klidne i vic

      0 0
    • wego1991  

      Očekávám, že se paní Sablíková k této problematice zde na fóru sama vyjádří.

      Přece nemůže myslet na medajli na olympijských hrách v cyklistice, aniž by četla Bike-Forum!

      0 0
    • wego1991  

      Očekávám, že se paní Sablíková k této problematice zde na fóru sama vyjádří.

      Přece nemůže myslet na medajli na olympijských hrách v cyklistice, aniž by četla Bike-Forum!

      0 0
    • Atilla  

      Myslím, že by pro ní nebyl problém dřepnout 120kg na pohodu.

      0 0
    • biker jura  

      kdo to viděl v TV, ví, že to není dřep, ale podřep ani ne do 90st v kolenou :D :D

      0 0
      • jonti  

        nevidel jsem, nemas odkaz?

        0 0
        • biker jura  

          už to nemůžu najít…budto to bylo v „Sama proti času“ v české tv a nebo jen v nějaké minutce v BBV.

          0 0
    • Kysky  

      Sice je to ženská, ale podívej se na její stehna. Má tak 1,5× až 2× takový jak většina hobby sportovců (pokud nejsou vyžraný :D ). Já jsem tintítko, 56kg a na dřep dávám 75kg při běžným cvičení. Max bych mohl mít 85–90kg a stehna nemám skoro žádný oproti ní. Takže 100kg mi nepříde vůbec moc k její muskulatuře :-)

      0 0
      • Yura  

        Ty vole 56kg to mas dobry. To se muzes posilat faxem ne?

        0 0
        • Kysky  

          :D :D No blbý je, že dneska už fax málokdo využívá, ale přijít s tou váhou před deseti roky… :D ale do kopců mi to jede samo :-) horší je vítr a rovina..

          0 0
          • hony007  

            Víc jak třetina našich zakošů posílá objednávky faxem, kkti.

            0 0
      • Delkim  

        Nezlob se, ale s 56 kg musíš mít fakt jiný úhel pohledu a podle mne to prostě nevidíš reálně kdo jaký stehna opravdu má.

        0 0
        • Kysky  

          Samozřejmě že názor je vždycky zkreslen tím, jaký svaly má oný jedinec. Ale opticky ty stehna vidíme všichni stejně :-)

          edit: koukám, že podle wiki má Sáblíková 53kg, masakr!

          0 0
    • JFtryall  

      Jezis to je clanek jak z roku 95. :-) tri faze a hlavne si hlidat pulzy.

      0 0
    • budíček  

      já neudělám normální dřep bez činky, natož z činkou :-)

      0 0
      • Yura  

        Tak to neni moc ke chlubeni. :) Ona je to totiz takova zakladni, prirozena pozice pro lidi. Ve ktere maji lidi odpocivat, neco delat apod.. Male deti drepeni bezne pouzivaji pri hrani apod.. V Asii si casto tuhle dovednost zachovaji a vidis i starenky, starce jak v drepu hrajou karty, pripravujou jidlo, cekaji na autobus.. „Moderni“ zapadackej styl zivota, pouzivani zidle, srani v sede apod.. Ma velkej podil na tom jak lidi degenerujou..

        0 0
        • mr.antik  

          mě z toho po minutě bolej svaly jak sou zmáčklý

          0 0
          • Yura  

            Je to o zvyku a dobrem rozsahu pohybu v kloubech apod.. Ale je fakt, ze jestli ma nekdo nadvahu a je jedno jestli v tuku nebo ve svalech, tak to nebude nikdy pohodlne..

            0 0
          • h.mad  

            To bude tim sezením v práci, jak píše vejš, to mám totiž taky :-(

            0 0
            • Atilla  

              Mě vždycky vadilo sezení v dřepu a potom co jsem začal dělat hluboké, čelní a dřepy na jedné noze mi to úplně přestalo vadit. No teď měsíc o berlích s kotníkem v sádře a všechno je zase pryč:)

              0 0
        • nomecz  

          tak tak takovej klasickej relax :-)

          0 0
          • Yura  

            Takhle to vypada dost nepohodlne. U lidi, kteri to maji jako opravdu pohodlnou polohu to vypada jeste trochu jinak. Paty se defakto dotykaji zadku a hlavne vaha je na celem chodidle.. Ja dokazu drepnout fakn nizko, ale nedokazu bez snazeni zustat dostatecne naklonenej dopredu, abych nemusel zatinat/namahat predni sval holenni. Takze vaha je spis na pate a po par minutach me zacne ten predni sval holenni palit.. Asi mala ohebnost v kotniku, malo protazene lytkove svaly, achilovka.. Tihle dedousci to proste delaji jak se ma. Zbytek lidi, kteri sou vyzrani a nedokazou si pomalu ani zavazat tkanicky od bot. To je ta krasna ukazka jak je ta „moderni kultura“ v rozporu s tim, co priroda zamyslela..

            0 0
          • Pan Jan  

            Každý správný Slovan umí dřep… https://videacesky.cz/…ovansky-drep

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.