RS Pike Solo Air (2015) nebo Fox 34 Talas Factory (2014)

26 nepřečtených
  • Hellmans

    Zdravím,

    hledám na svůj bike (26") novou vidli a rozhoduji se mezi těmito dvěma. Dle recenzí vychází líp Pike, ale Foxka by byla o cca 3500,–Kč levnější a co jsem slyšel tak i o něco spolehlivější (navíc ročník 2014 prý už chodí hladce a nepropadá se ve zdvihu, tak jako dřívější modely). Pika bych případně kupoval v DE, takže docela nákladný poštovný při reklamaci.

    Poraďte prosím co bude lepší volbou (i třeba při následném prodeji atd.)

    Díky

    0 0
    • Macik  

      34 Talas 2013 byl v odtrhu tragickej, po tuningu se zlepšil, ale stejně jsem ho dal nakonec na pevňáka, kde ta necitlivost začátku chodu není tak markantně cítit. Talas 2014 už byl prý lepší, ale nakonec jsem stejně na hlavní kolo koupil 36 Float 2016 a je to skvělý. Raději bych uvažoval spíš Floata pokud fakt nepotřebuješ to snižování zdvihu, já měl právě ze začátku liché obavy, že to bez toho nepůjde a byl to poměrně drahý omyl. Pike většině lidí chodí OK. Takže babo raď ;-)

      0 0
    • wilda81  

      Jestli je Pike 27,5" a plánuješ vidlici použít i v budoucnu např. na jiné kolo, tak bych šel do něj.

      Jinak osobně bych preferoval Talase.

      0 0
    • Tehu  

      Sel bych do Pike nebo do klasicke nonTalas Foxky at uz 34" nebo 36"… Obe budou chodit paradne. V Talasu nic uzasneho nevidim. Jen ficuru navic.

      0 0
      • kubad  

        od 2014 je funkčně fuk jestli Float nebo Talas chodí to stejně dobře

        0 0
        • scret  

          myslel jsem, ze 34ku az od r.2015… 36ka uz klidne 2014…

          0 0
          • kubad  

            jop kua nevím jak u 34

            u 36 je to od 2014 souhlas

            0 0
            • scret  

              34 talase bych osobne vzal teda az 2015, 2016…

              Nevim jakej byl Float, ale pocitam ze oproti Piku zadna hitparada…

              0 0
    • Hellmans  

      Ještě jsem měl v hledáčku Manitou Mattoc (dá se použít na 26" i 27.5"), ale ta poruchovost je pro mě hodně velkej strašák…

      0 0
    • Hellmans  

      Další komplikací je to, že uvažuji o prodeji kola (nejdřív tedy na konci tohoto roku), takže vidlice by určitě neměla přežít rám… Když teď pořídím dražší vidlici 27.5 s tím, že ji mohu použít na dalším kole, tak budu zas řešit jakou vidli dát na původní kolo, které bude na prodej…

      0 0
      • Tehu  

        a co tam mas ted, ze ji tam pred prodejem nemuzes vratit… ?

        A dalsi vec je ta ze kdyz koupis novou byt 26" pochybuji ze se ti investice zohledni v prodejni cene kola…

        0 0
        • Macik  

          Tak tak, líp psal prodat po dílech.

          0 0
        • Hellmans  

          Mám stejnej názor na ekonomičnost nový vidle, proto Vás zásobuju takle blbejma otázkama :D Momentálně nemám žádnou vidlici, proto to vůbec řeším…

          0 0
        • Hellmans  

          Starší vidlice se mi kupovat nechce a na něčem jezdit ten rok musim – uvažuju o koupi SR Auron – to by mohla být nejmenší finanční ztráta při prodeji – pokud nenarazím na někoho kdo Suntourem pohrdá :D

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.