RS Recon 351 AIR solo - zkusenosti?

28 nepřečtených
  • gouryella

    Zajima mne funkcnost, spolehlivost, flexibilita a hlavne vase spokojenost :) Dik.

    0 0
    • Thidney  

      co takhle vyhledávání :) abys neřekl www.bike-forum.cz/…4/forum.html#…

      0 0
      • gouryella  

        skvely. dik :)

        0 0
        • revish  

          Mam ho, najeto zatim neco malo pres 300km, problemy, o kterych v threadech pisi jini zatim nemam, dnes se chystam rozzebrat ji po zabehu, vymenit olej a zvysit zdvih. Vidle je paradne citliva v prvni pulce zdvihu, pak je dost progresivni. foukam ji na cca 100psi na mych 88–89kg, sag mam cca 2 cm. Tahle vidle je o hodne lepsi nez axel, ktereho jsem reconem nahradil.

          0 0
          • gouryella  

            Ten zdvih fakt upravis sam?

            0 0
            • Pekáček  

              Jo, stačí vidlici rozebrat. A s tím cvakáním SoloAiru, je to znát hlavně při větším tlaku, čím menší tlak, tím pro SoloAir lépe.

              0 0
              • gouryella  

                Zajimave. Jinak, jak napsal revish, ta vymena oleje se provadi jak casto?

                0 0
                • Pekáček  

                  Měla by se provést po zajetí vidle, cca 300km a bývá tím podmíněna i záruka, tak pozor na to. Jinak myslím že při „běžném“ používání by mělo stačit jednou, dvakrát za rok, snad jen s výjimkou oleje na vzduchovým pístu, třeba kontrolovat častěji. Teď mám Rebu a do týdne ten olej co měl být nad pístkem je v negativce :o(

                  0 0
                  • gouryella  

                    To zni divne ale treba to zapricinila ta novota :) S tim Reconem jsi spokojeny byl?

                    0 0
                    • Pekáček  

                      To jak jsem byl spokojený s Reconem jsi mohl přečíst v linku nahoře co sem dal Thidney :oDDD Recon je citlivá vidlice, ale systém SoloAiru mi nevyhovoval. Mám skoro 90 kilo a při nahuštění na mou váhu je okamžik zamčení komor poněkud citelný, nepříjemné to je když někde letíš po kořenech a vidle ti lítá nahoru dolu a při každé změně pohybu odzhora dolů ti v ní klapne tak že to cítíš v gripech. To samé jízda do kopce s hodně odlehčeným předním kolem, taky klapot. Vzhledem k tomu, že je SoloAir snad složitější než DualAir, moc nechápu proč to vůbec začali vyrábět. Snad jediné plus pro tento systém je jeho „blbuvzdornost“, nikdy nemůžeš mít v negativce větší tlak jak v pozitivce. Probírali jsme to s Tinkem a tato konstrukce se snad vyplatí jen u vidlí v velkým zdvihem kde se počítá s větším zanořením (sag).

                      0 0
                      • vlk  

                        A nemáš u toho dual airu moc řídký olej nad pístkem, že ti za tak krátkou dobu proteče. A nebo jestli jsi netunil -velikost pozitivní komory a nepřehnal to.

                        0 0
                        • Pekáček  

                          Netunil a používám originál RedRum hustý červený olej (hustota 15).

                          0 0
                          • TinkTink  

                            Ja jsem jeste spis nevidel vidli, kde by nebyl stejny problem… :-/

                            0 0
                      • Mamut  

                        Zvlastne, mam asi 98kg a zoadne cvakanie z nej za jazdy nedostanem. Ten mrtvy chod poznat len pri odlahcenej vidlici. Progresivita sa zlepsila po tebou odporucanom prenastaveni na 115mm. Rozoberal som ju az asi po 8 mesiacoch a 2500km a mam pocit, ze teraz uz nechodi tak hladko ako „v tovarnom“ nastaveni. Mozno len ten Castrol, co som naliaz ako mazaci alej nie je az taky dobry ako original.

                        0 0
                        • Pekáček  

                          A jaký máš sag?

                          0 0
                          • Mamut  

                            14–15mm, co vyzera ako dost malo. Ale ked som nechal cca 20mm, tak aj po vcelku lahkych zjazdoch ukazovala paska 5mm od dorazu. A neraz by niekde po nejakm skoku rozmlatil vidlicu. Teraz je ta rezerva okolo 10–15mm.

                            0 0
                  • Imroman  

                    Stale neviem, o akom oleji hovoris – „olej nad pistkem“ – to je kde? Diky

                    0 0
                    • Pekáček  

                      Prostě zezhora na pístek by mělo přijít 3–5ml hustého oleje, výrobce doporučuje vlastní RedRum. Tento olej maže vzduchový píst. Stejné to mají vzduchové Manitůčka.

                      0 0
                      • Imroman  

                        Asi som natvrdly…ale to je tam ked dam dole tu krytku a chcem fukat vidlu alebo to je este podtym…bolo by super keby si hodil foto

                        0 0
                        • Pebe  

                          ještě pod tím, musíš vyšroubovat celou tu zátku, tuším 24 klíč…

                          0 0
                          • Imroman  

                            diky moc

                            0 0
                          • Imroman  

                            Ako casto menis olej vo vidlici?

                            0 0
                            • Pebe  

                              u Recona jsem ho měnil poprvé po roce, V Rebě po cca 200km a podruhý to udělám na podzim…

                              0 0
                              • Imroman  

                                A po tych 200 km to bolo koli tomu ze by sa to malo, alebo preto ze ho tam bolo malo alebo daky iny problem?

                                0 0
                                • Pebe  

                                  protože se to musí, je tím i podmíněna záruka, dostal jsem razítko do záručáku…

                                  0 0
    • Werwolf  

      Skvélá vidle zatím mám nastaveno 80 mm zdvih. Jsem zvědav jak se bude chovat na 100mm, nebo 130mm

      0 0
    • mab  
      • chodi pekne
      • pri delsi jizde do kopce se obcas zanoruje (uz to tu bylo popisovano)
      • mrtvej chod cca 4mm, ale zadny cvakani ci lupani nepozoruji
      • foukam trochu mekcejc takze LO na riditkach je super, ted me teda zrovna zlobi (nezamyka) takze to musim poresit.
      0 0
      • revish  

        s tim zanorovanim, zatim problem nemam, cvakani taky neslysim, ani mrtvy chod neregistruji, sice tam je, ale pri jizde to neni poznat, jen kdyz na kole nesedim a trochu propruzim, jinak, o vikendu jsem econa predelal na 115mm, je stale citlivy, navic jde vic do zdvihu takze progresivita se zmensila, zatim jsem stale spokojen.mimocho­dem, nevi nekdo jak poznam, ze solo air funguje jak ma a ze jsou obe komory naplneny vzduchem, po prvnim slozeni vidle s novym zdvihem mi nahle stacilo pouchych 50psi aby to bylo ok na mou vahu (88kg), bylo to divne, vidle chodila prakticky stejne jako pruzinovka, jen se mi nezdal ten nizky tlak, rozebral jsem to tedy podruhe, nic zvlastniho nezjistil a tak jsem to zase slozil, nyni foukam na 90 psi a mam sag 20 – 23mm, vidle chodi paradne, nevim v cem byla chyba. :o/

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.