Rafky Alex XC-44 Disc 32H vs. DT Swiss 445d 32H

15 nepřečtených
  • Tommy_O2

    Dobry den,

    viete nieco o tychto rafkoch? Scott ich osadza na Scale 60–70 2011 (vpredu naboj Scott Team, vzadu Shimano FH-RM65). Od Scale 50 su tam DT Swiss 445d 32H (vpredu naboj Scott Comp, vzadu FH-M595 Disc CL).

    Vyzera to tak, ze obe verzie su OEM. Vobec netusim ako su v porovnani medzi sebou, pripadne voci inym rafkom ako Mavic Crossride Disc alebo Fulcrum Red Metal 5. Celkom by ma zaujimalo aj porovnanie ich hmotnosti a tuhosti, som z tych tazsich – 93 kg.

    Uz teraz trochu uvazujem o neskorsom upgrade, takze privitam vsetky rady. Len dodam, ze mam objednany Scale 70.

    Dakujem.

    0 0
    • Tommy_O2  

      No taak, niekto to snad jazdite alebo aspon poznate ;-)

      0 0
    • Evilcleaner  

      no k ráfkům ti neřeknu nic, ale oba dva zadní náboje jsou pěkný shit, naprosto tragické zatěsnění, nebroušené konusy.

      0 0
      • Tommy_O2  

        No takze ta vymena by asi bola prospesna. Potrebujem vsak poradit, za co to vymenit. Nasiel som este tieto DT Swiss za zaujimavu cenu, neviem ale ci su lepsie alebo je to nieco podobne ako na tom Scale 50:

        http://www.kupkolo.cz/…e_90174.html

        0 0
        • Evilcleaner  

          kvalitativně budou úplně jinde než ty shimana. velmi odolná kombinace. váhou si však moc nepolepšíš

          0 0
          • Tommy_O2  

            Ktore Shimana myslis prosim? Na Shimano nabojoch su na Scottoch aj tie Alex aj DT Swiss.

            A co tie Fulcrumy, tam by som si polepsil aj hmotostne?

            0 0
            • Evilcleaner  

              myslím ty zadní náboje uvedené u těch zapletených kol, které jsou podstatou tohot thredu. takže jak rm65 tak 495 jsou mnohem horší než DT370, které jsou, co se týče zpracování, na tom dobře.

              fulcrumy budou minimálně o 100g ale spíš tak 150g lehčí než ty DT. jinak podle mě jsou frm5 super kola za málo peněz, líbí se mi jejich řešení i relativně design a mají 19mm širkoý ráfek.

              0 0
              • Tommy_O2  

                Inak tie naboje su 595, takze by to malo byt Deore – to ale asi na veci prilis nemeni. Takze z tych vsetkych vymenovanych vyzera najlepsie Fulcrum RM5? A co naboje u neho, su v pohode?

                0 0
                • Tommy_O2  

                  Este som si pozeral niektore thready, no vsetko som nenasiel. Hlavne tie naboje, ci sa oplati brat kolesa zapletene ako celok alebo to nechat zapliest na inych nabojoch? Dakujem.

                  0 0
                  • Evilcleaner  

                    pokud chceš jít vyloženě po váze tak hnoj umí za pár peněz (trochu levněji než frm5) naplést na ráfky remerx magic náboje sram X9 do ritchey wcs drátů. váhou by to mělo být někde kolem 1750g.kdybys byl ochoten obětovat jště průmyslové ložiska u X9 za nižší váhu a konusy u XT tak sundáš skoro dalších 100g.

                    zatím jsi tady nikde nenapsal svoje priority, co od kol vlastně chceš.

                    0 0
                    • Tommy_O2  

                      Tak najazdim asi 3000 km rocne, prevazne kopce a lesne cesty (samozrejme aj nejaky ten asfalt), okrem toho nejaky 1–2 maratony za sezonu. Nic extra, zaklad bude Scott Scale 70 2011, ktory ma, myslim si, dost kvalitny ram ako zaklad. Ked budu financie, chcel by som tam ako prve vymenit kolesa a potom pride (snad) aj RS Reba. Su tam proste veci, ktore vyrazne zvysuju hmotnost – hlavne vidla a mozno aj tie kolesa, neskor vymenim aj kluky. Scale 50 s DT Swiss a Reconom je o 1,4 kg lahsi, uz na peknych 11,3 kg. Tam niekde by som sa chcel dostat, za podobne peniaze s Rebou a nejakymi kvalitnejsimi kolesami.

                      Extremy nejazdim, ale ako som pisal vyssie, mojich 93 kg je pomerne dost.

                      0 0
                      • Evilcleaner  

                        no jestli chceš shodit váhu tak ten ručně zapletený set co jsem tu psal je pro tebe asi nejlepší řešení. napiš hnojovi.

                        0 0
                        • Tommy_O2  

                          Dakujem za rady, no najviac ma stale lakaju tie Fulcrumy RM5. Mne len staci, aby to nebolo tazsie ako tie DT Swiss 445d na Scale 50 a Scott/Shimano Deore naboji. Pokial to bude navyse pevnejsie, tak parada.

                          0 0
                • Evilcleaner  

                  no tak 595 jsou kvalitativně o dost výše nad 495. u frm5 jsou vpředu dvě ložiska, vzadu 4. jsou kvalitní a zatěsnění je podle mě zcela dostačující. takže moje doporučení stále zní frm5.

                  0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.