který XC ráfek DISC pod 380gr?

51 nepřečtených
  • McBlacky

    Zdar všem. vybírám mezi:

    American classic disc, ?, 364gr Sun ringlé Equalizer 16mm šířka, 350 gr Author Helium, 17,8, 380gr Stan´s ZTR 355 / Olympic, ?, 355gr

    Pokud má někdo zkušenosti – sem s tím jestli znáte i nějaký jiný, tak info jen uvítám.

    • ví někdo kde sehnat AM a Sun v ČR ?
    0 0
    • jecnak  

      AmC samotne rafky snad vubec nesezenes. Dodavaji se jen jako nahradni dily. Jeste jsem kdesi zahlidl nejaky horcikovy rafky kolem 340g.

      Asi bych sel do ZTR Olympic kvuli bezdusovitosti.

      0 0
    • Vlado Jekyll  

      ja osobne som volil Mavic XC 717 Disc Silver, ma niečo okolo 380g, určite sú aj ľahšie, ale zvolil som ho preto, lebo som mal referencie od známych čo ho jazdia a možem ich len potvrdiť, je to naozaj veľmi pevný ráfik.

      0 0
      • kubad  

        souhlas s tou tuhostí a pevností. Váha je ale katalogových 400g netvrdím že se nemůže najít lehčí, ale co sem měl v ruce tak váha byla +/-5g od katalogu

        0 0
      • Lister  

        Jen poznámka – vzhledem k tomu že XM 317 je o dost těžší a dokázel jsem rozcentrovat obě kola během cca 30km jízdy, tak si dovolím pochybovat o tom, že XM 717 bude pevný ráfek

        Stejná zkušenost s DT 4,2D – prostě tyhle ráfky jsou lehký, ale je to závodní náčiný a musí se s tím počítat, ani jeden bych neoznačil jako super držák.

        0 0
        • mastihuba  

          a měls je dobře vypletený? :)

          0 0
          • Lister  

            no předpokládám že jo.....jsem to nedělal sám, jedny jsem vraz jako zapletený kola z netu (DT) a Mavic přišel na novém kole.

            Po přecentrování a dotáhnutí výpletu to teď v celku drží, ale prostě držák není ani jeden........

            možná NAPOMOHLY i DRÁTY – 1,8 případně zaslabované 2/1,8, dosud jsem jezdil vlastně jen 2mm a tam většinou nebyl problém.

            No ale je to poučení, příště jdou do širšího modelu, něco ve stylu 5,1D od DT nabo XM 321 od Mavicu.

            PS: asi zapracovala váha, která je u mě cca +30 kg oproti průměrnému závodníkovi.

            0 0
            • mastihuba  

              se ptám proto že na zimáku mám 8let napletenej zac19 po kterym tady většina lidí plivala a stále OK. Přičítám to na vrub rukám, který to zaplétaly. Od té doby mi žádnej jinej ráfek takhle nedržel.

              Všeobecně si myslím že v kvalitě zapletení současnejch novejch kol jsou dost velký rozdíly. A řekl bych i větší než mezi jednotlivejma typama XC ráfků.

              0 0
        • Vlado Jekyll  

          dovolím si s Tebou nesúhlasiť, ale keď som skúšal prepružiť nenapletený ráfik XC717, tak sa takmer nedal ani stlačiť. Je naozaj veľmi pevný, myslím samozrejme na XC jazdenie.

          0 0
        • cabbage  

          to buse spíš problém výplet..

          0 0
        • cubas  

          Ale on je taky rozdil mezi ráfkama XM a XC. Takze nezamenovat…

          0 0
      • McBlacky  

        zdar, mám dvoje kola na 717 disc, dobrý ráfky, ale chci něco lehčího.

        0 0
    • Blabas  

      Motivace pro takový super odlehčování je jasná, ale abys to nepřehnal na úkor tuhosti/životnosti. Osobně bych ti doporučil už téměř legendární Mavic 717. To je jistota. váhově pod 400 a kvalitka.

      0 0
    • Bebe  

      Na AC se zkus zeptat na www.netbike.cz nebo www.bikezone.cz vím že v obou obchodech prodavají komplet kola, tak třeba budou schopni sehnat ráfky.

      jinak kamarád jezdí cca rok ZTR olympic a neměl s nima jedinej problém, má na nich přes 5tis. km

      0 0
      • kubad  

        taky ale napiš že je to horská blecha :-) a moc na tom neprasí

        0 0
        • Gorgov  

          ale ja takova blecha nejsem a z kopce se tak moc nebojim:) Na zavody podle me idelani. Na bezny jezdeni asi zbytecny.

          0 0
        • Bebe  

          Mluvil jsem s nim v pondělí a říkal že má skoro 80kg – jestli jsem se nepřeslech :-) prý přibral…

          0 0
          • kubad  

            Nekecej :-) To má oblečený a s kolem dohromady ne?

            0 0
      • McBlacky  

        Ty Olympic jsou šíleně drahý :( navíc nejezdím nijak opatrně

        0 0
    • Jane  

      …jestli ráfek za dva litry, tak No Tubes ZTR AM nevím, kde sehnat:( Author – nemám důvěru:) takže po Mavicu X517 vzadu vozím Sun Rims UFO – jenže na ten ráfek já jezdím moc jemně:(

      0 0
    • Rolei  

      Kdybych toto řešil asi bych zjistil reference na ten author a odpovídá li i ta váha klidně bych to vyzkoušel…

      0 0
    • Veeteck  

      Mel jsem v ruce ten Author a moc se mi libil, vubec bych se toho nebal. Hlavne se mi libi, ze pri vyborny vaze ma sirku 18mm.

      0 0
    • petebike  

      no ja mel loni ty AC – cely kola, jako jsou to pekny kola, hezky ale ty rafky nic moc – je to mekky :-( nekolikrat sem to musel rovnat :-( hlavne po beskydech, no moc nevydrzely :-(, bohuzel to vypada ze je budu mit asi jeste sezonu :-( no uvidime..ale znovu bych si je neporidil…

      0 0
    • petebike  

      jinak tedy 330 gecek, no sice asi ho jeste nesezenou ale vypada luxusne a navic mas dopravu zdarma :-) jen ta cena je trosku vedle :-)

      www.kupkolo.cz/…30_3226.html

      0 0
    • jonys  

      Kdyby ses rozhodl pro ty NoTubes,dej mi vědět,dají se sehnat za 70USD,sám o nich uvažuju,tak bychom to mohli pořešit s poštovným…

      0 0
      • Gorgov  

        tak az budete nakupovat, napis, mozna bych taky nejakej vzal, ta cena je pekna, ale posta bude asi kruta…

        0 0
        • kubad  

          doprava + clo + Dph pokud budeš brát z e-shopu a si skoro na stejné ceně jak u nás. napiš mě na ICQ

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.