Profi silnice - La Vuelta a España 2022

900 nepřečtených
  • kapsch

    !Hola, amigos!

    Vuelta je za rohem, letos „klasicky“ i třetí grand tour startuje úplně bokem, takže začínáme už příští pátek a všechna pondělí po cestě budou volné dny.

    Do pléna vykopnu asi nejlogičtějším otazníkem – urve Rogla čtyřku?? Zároveň Vuelta bude jedinou letošní GT s týmovou časovkou, a to hned zčerstva v Utrechtu, větší rozdíly favoritů po týmovce se neočekávají, nebo..?

    1 0
    • kapsch  

      Růžovou vybojoval Karaya. Žluťáka ulovil Dubys. Kdo urve červenou tečku za letošními GT?

      Kdo by měl chuť si tipnout, zkusit štěstí a zabojovat o právo vytahovat se na BF, ať mi prosím pošle na mail v profilu nebo do SZ:

      tip na celkové pořadí od prvního do pátého místa

      tip na nejlepšího vrchaře, vítěze bodovacího trikotu a nejlepší team

      8 jmen jezdců, kteří si myslíte ze se dostanou na bednu v některé etapě

      tie-breaker: Kolik jezdců dokončí

      Uzávěrka tipů v pátek !! 19.8.2022 tuším v 18:30 (tj. start prvního teamu v TTT).

      Soupisky týmů a profily etap např. zde

      https://www.procyclingstats.com/…list/preview

      https://cyclingtips.com/…we-get-them/

      Pravidla a bodování jako obvykle:

      Body za celkové pořadí: Správný tip na 1.-5. místo 24–20–16–12–8 bodů. Pokud se spleteš o 1 místo, máš polovinu bodů jezdce, pokud o více než o 1 místo, ale stále v top 5, pak 4 body.

      Dále 6 bodů za správný tip na aktuálně nejlepšího vrchaře, 6 za správný tip na vedoucího bodovací soutěže a 6 za tip na průběžně nejlepší tým.

      Body za etapy: 3–2–1 bod za 1.-3. místo jezdce ze „stáje“ v etapě.

      Při rovnosti bodů rozhoduje, kdo je blíže počtu jezdců v závodě. Pak rozhoduje vyšší počet dnů v čele. Pokud ani to nerozhodne, rozhoduje vyšší počet bodů za GC.

      Počítá se konečné pořadí vyhlášené po dojezdu poslední etapy; body za etapy jezdců vyloučených za doping už v průběhu Vuelta se ruší; pořadí v etapách se už ale nepřepočítává.

      Pokud Vuelta skončí dřív, počítá se vyhlášené konečné pořadí.

      Lanterne Rouge: kdo bude na posledním místě 5 dnů po sobě (včetně volných), nenastupuje do další etapy!

      Vedoucí v průběžném bodování má samozřejmě morální povinnost chodit v červeném.

      V případě protestu má automaticky pravdu a poslední slovo pořadatel.

      Copy&paste friendly verze pro tipy

      Nick:

      Celkové pořadí: (5 různých jmen, protože 1 rider se nemůže umístit na více místech najednou, že?)

      1.

      2.

      3.

      4.

      5.

      Nejlepší vrchař:

      Nejlepší v bodovací soutěži:

      Nejlepší tým:

      Dokončí:

      8 ! jezdců na bednu v etapách:

      Tipo lze zasílat na můj mail či profil, hodně štěstí všem účastníkům.

      3 0
    • Melvin  

      Startovky nejsou ještě kompletní, ale TTT bude sedět Quick-Stepu (Černý, Cavagna, Evenpoel) a pak asi Jumbu.

      0 0
    • jmaselnik  

      tak snad nezaúřaduje covid a můj tiebreaker bude zase mimo :-)

      0 0
    • milan.v  

      Vuelta a España: 5 key stages

      https://www.velonews.com/…-key-stages/

      0 0
      • ms82  

        Je to zamcene, takze nevim, co uznali za klicove etapy. Vcera jsem na to ale trochu koukal. V Asturias to nebude jednoduche, ale nejedou zadny znamy velky kopec. Posledni etapa v nedeli 28. ma dost prudky konec a par kopcu predtim. Stejne tak ctvrtecni 1.9. na Penas Blancas (ne tak prudka, ale o to delsi kopec). A v nedeli Hoya de la Mora s bonusem na zacatku. Tam se o Roglice trochu bojim, je to dost vysoko.

        Sledovani bude o to zajimavejsi, ze uz jsem na par z tech mist byl :-)

        0 0
    • milan.v  

      Primož Roglič set to ride Vuelta a España, targeting fourth successive win

      https://www.cyclingweekly.com/…ccessive-win

      0 0
      • jmaselnik  

        přeju mu to, ale bude to mít těžký chlapec. Bora vypadá hodně silně a Jai bude odpočatej. Uvidíme, co Yates a jak se připravil Carapaz. Nejvíc bych to teda přál Valvemu, ale ten pojede asi jenom na etapy.

        1 0
    • Pessinger  

      Tak co už to někdo poslal :) ja si počkám.....covid

      0 0
      • kapsch  

        Zatím první vklad z dnešního rána ;) :D

        Jinak samozřejmě pokud by někomu do startu někdo vypadl skrz covid a nevím co ještě, tak jsem ochotný soupisky upravit..

        0 0
      • iron.hide  

        ja asi tentokrat nic…jednak sa mi nechce, a jednak ma po tour akosi presla chut sledovat to

        0 0
    • milan.v  

      Řepa nominován na španělskou Vueltu

      https://www.roadcycling.cz/…lskou-vueltu

      5 0
    • jonys  

      https://cyclinguptodate.com/…ate-movistar

      Fakt na hlavu system. Ze stejnyho duvodu nakonec nejede ani ten Teuns.

      1 0
    • Pessinger  

      Zodpovede Odesláno GL chlapci pomahal mi red bull tak snad to klapne …obsah částečně zakryt rukou :)

      1 0
      • kapsch  

        Zodpovědně je nás zatím včetně opičáka celých pět :D ale ještě zbývá 28 hodin, tak třeba bude pole opět početné :))

        1 0
        • Pessinger  

          To je šance na bednu veliká:)

          0 0
        • jiiira  

          Ja už připravuju moji soupisku :-)

          0 0
        • robb  

          +1

          0 0
        • cubista  

          Pošlu zítra odpoledne před startem. Byl jsem na místě, kde není žádný signál, jen poslech rádia. Jo jo, i taková fajn místa ještě jsou, super digitální detox.

          2 0
          • kapsch  

            A my jsme za ně vděční stejně jako ty! Sice takových míst ubývá, ale ještě se dá telefon manuálně vypnout :D

            0 0
      • vitan  

        S tím respirátorem vypadá spíš jak Bane z Batmana :)

        0 0
    • milmat  

      Doufám, že „důchodce“ bude mít formu a snad dá i nějakou etapu na rozloučenou :-)

      2 0
      • jmaselnik  

        mám ho v tipu na etapy, tak snad nezklame! Navíc bych mu to teda doma moc přál.

        1 0
      • wittas  

        No dlouho jsem se rozhodoval, jestli dát do tipovačky Valveho nebo Hirťáka ;-)

        0 0
      • kapsch  

        V tipu je populární, už teď si dovolím tvrdit, že Opičák ho tam mít bude taky :))

        0 0
    • o.unca  

      Příprava na Vueltu se mi nepovedla a tým mne nenominoval… Na výkony jezdců a tipérů se i tak těším – ať máte dobré nohy!

      1 0
    • milan.v  

      Uspěje obhájce Roglič nebo zrodí Vuelta nového šampiona? Na startu jsou i Češi

      https://www.idnes.cz/…listika_ipet

      0 0
    • milan.v  

      Primož and boys are at home…

      0 0
      • andy97  

        Gesink do červeného, přeju mu to!

        1 0
      • iron.hide  

        No jasne, ketonovi bratia

        0 0
      • McBlacky  

        Spis je zajimave, ze si nikdo nevystoupil. To smerem k souperum je docela informace ;)

        0 0
        • jmaselnik  

          Tak Sepp to ale celkem zkušeně odvlál na konci ;)

          0 0
          • robb  

            Hm, jsem ho dal na GC. Jako záskok, až si Rogla odloží kolo do škarpy…

            0 0
        • jonys  

          To máš pravdu, ale já si myslím, že to po mezičase přestali hrotit úplně na krev. Výhru domácí TT měli v kapse, netřeba riskovat pád a plýtvat síly lídra kvůli pár vteřinkám navíc. Dokonce Kuss jel chvíli špice, ztratili ve druhé půlce na Ineos a jeli to na úrovni QS.

          0 0
          • cubista  

            Dupali do toho zase až v úplném závěru. Čekal jsem větší tlak na výhru od podlahářů. Ale to asi Dědek taky:-)))

            0 0
            • jmaselnik  

              No moc líp to asi nešlo, když je na posledních pár metrech Remco orval že špice. Bylo to asi zbytečný, ale on to tak holt má

              0 0
            • jonys  

              Tlak byl na TJV. Jumbo udajne nasypalo hodne do toho holandskyho otviraku a chteli doma etapu a dres. Tym si dokonce pronajal na pripravu runway kdesi :-)

              0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 1. etapa

      Třetí GT letošního roku zahájena! Peloton o 38 hlavách vyrazil na týmovou časovku a hned se vytvořili rozdíly.

      Rogličovo druhé místo, vítězství Jumba v TTT i Jumbo na týmovou soutěž má jako jediný Martin Poky, který se ujímá vedení:

      1 Martin Poky 29

      2 Robb 26

      3 milmat 23

      Peloton se seřadil logicky hlavně podle Rogliče v GC. Vepředu devět lidí, co ho má přesně na druhý flek. Následuje 27 lidí, kteří jej mají na výhru. A následujeme já s Dubysem, kterém tímto děkuji, že vzal poslední flek aspoň na jeden den na sebe :D po vítězné Tour začíná odspodu a bude už jen přidávat :)) snad přežijeme na chvostu bez DNF do té doby, než se do GC dostanou i lidi mimo Jumbo..

      Jinak u přihlášek na Vueltu bylo výrazné množství zkomolenin různých jmen, některé výborné :D

      A skaj a Raf zůstali jediní bez tipu na týmovou časovku. Přihlášku zaslali včas, ale v podvečer jsem nebyl u počítače a nemohl jsem je na chybějící tip upozornit, i když jsem se u podobných případů snažil..

      5 0
      • kapsch  

        Klasicky se klidně každý mrkněte, jestli jsem vám sestavu poskládal správně, snaha byla, ale jsem jen člověk, takže přijímám námitky, samozřejmě podložené.. :))

        0 0
      • Pessinger  

        Ja se omlouvám za Mase teď koukám že jede i jeho jmenovec. V tipu na gc jsem chtěl E. MASA tak snad to klapne :)

        0 0
        • kapsch  

          Tak ty jsem přehlédl :D vím o dvou Herradech, dvou Lópezích, dva Mase jsem nějak minul :D každopádně někoho jsem se radši přeptal, a jinak Mase beru u všech jako Enrica, Lópeze, když nebyl vysloveně uveden jinak, beru Miguela Ángela, a Herrada byl snad vždycky Jesús.. Snad to u všech sedí, pokud ne, smůla :D

          0 0
          • Pokym  

            Děkuju pěkne za první misto, první účast v tipovačce a hned takový úspěch, jen houšť a větší kapky :-)

            0 0
      • Dubys  

        Aj ta krajta,s tim Roglou sem to teda moc nevychytal,kdyz koukam na skladbu nasledujicich etap,nevim nevim,doufam,ze si vzajemne pomuzeme:)

        0 0
        • kapsch  

          :D taky mi ten problém došel až během časovky.. Dal jsem Jumbo na win včera, a nedošlo mi, že to bude znamenat Roglu, kterého budou mít téměř všichni, v GC :D

          Já se klidně budu v černém co dva dny střídat :D ale průběh tipa bohužel neovlivníme :D

          0 0
      • skaj  

        Diky moc za snahu upozornit na chybejici tip. To je tak, kdyz si jen kopiruju sablonu mezi jednotlivymi GC a ona se najednou zmeni (coz mi ale stejne nebrani pokazde hledat bily dres, prosim zaradte ho tam uz:)

        Kazdopadne bych viteze stejne nedal, takze me to nemusi tak mrzet.

        0 0
    • kapsch  

      VŠECHNO ŠPATNĚ ! Podělal jsem včera vyhodnocení tipa!

      Nějak mi včera ujelo vyhodnocení GC, a řešil jsem první trojku místo pětky.. Bohužel se to projevilo na nejviditelnějším místě..

      Tipo Vuelta 22 – 1. etapa

      1 Robb 38

      2 Martin Poky 29

      3 milmat 23

      A ještě to tu včera robb zmiňoval, že má v tipu Kusse.. Navíc přesně na čtvrtém fleku za 12 bodů..

      Omlouvám se Pokymu, omlouvám se všem, a gratuluji robbovi k držení trikotu leadera po první etapě!

      Náš ústav, páni tipéři, se vám mými ústy co nejsrdečněji omlouvá za toto politováníhodné nedopatření, k jakému dochází maximálně jednou za 10 let.. Pěknou sobotu všem a snad dnes složím kvalitnější reparát O:-)

      5 0
      • cubista  

        Poky zažil chvilku předčasné radosti, Robb ho podjel na pásce:-))) Stává se to i ve WT, proč ne v našem garážovém tipu.

        1 0
        • Pokym  

          Sakra, tak to je velké zklamání, tak třeba v další etape????

          1 0
        • kapsch  

          Je to tak. Včera byl nedostupný systém cílové fotografie, jury mohla definitivně rozhodnout až dnes a musela změnit pořadí v cíli.. Děkujeme za pochopení, je to koneckonců jen technologie a ne vždy funguje všechno hned jak má.. :)))

          1 0
    • milan.v  

      Tak druhá etapa dost nudné představení…

      Jakýpak rozdíl oproti TdF, kde to bylo famózní od prvních minut…

      1 0
      • cubista  

        Na Giru v Maďarsku i na Tour v Dánsku se od začátku závodilo. Dnes to byla propagační jízda divácky prakticky o ničem.

        1 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 2. etapa

      Rychle nabyl, rychle pozbyl, aneb příběh bodů za Rogliče :D např. robb oproti včerejšku –21 bodů. Naopak nejvíc v plusu (+6) je po startu v černém Dubys a tím by se asi dal označit za vítěze dnešní etapy.. Většina lidí ovšem něco ztratila.. Skokanem dne je t29, o 16 míst na druhý flek. Každý může svůj bodový zisk či ztrátu a posun pořadím sledovat v nových sloupcích vedle tie-breakeru.

      Do červeného jde ovšem otec tipa – mistr Hroch!

      1 Hroch O. 24

      2 t29 21

      3 Pety 21

      38 teffe 5

      Poslední místo přebírá teffe, avšak pouhý bod před ním je pět soupeřů, a v pěti bodech od konce je dokonce 23 jezdců, takže momentálně jsou velmi nadějné vyhlídky na častou změnu čerňáka..

      Zajímavost: 4 lidi (+ Opičák) mají po dvou etapách maximum bodů za etapy, to jest 9. Kolik z nich získá 6 bodů i zítra? Jediný bez bodu za etapy je již pouze Raf..

      2 0
    • Smazaný účet  

      Mně se ten závěr libil. Van Poppel jej krásně předkem balíku provez a Bennett to pak dal s naprostou jistotou. Sprinterská etapa – tak co jinak, že.

      Jistě, takovej Cav by z toho možná dokázal udělat, jaksi, třeba větší zábavu, ale – dobře spíš asi takto.

      0 0
      • McBlacky  

        Zabavu jako ze by jeho rozjidec nekomu dal hlavicku nebo loket a Cav by pak hodil vlnu, ze by zbytek sel na brzdu nebo k zemi?

        0 0
      • Smazaný účet  

        A dnes jak přes kopírák. :)

        0 0
        • cubista  

          Bennet zatím bez konkurence. Je tak dobrý nebo tam takovou konkurenci nemá? V bodovačce má smůlu, že ho Bora asi nebude v plném počtu tahat přes kopce. Mají tam Hindleye.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Už má ale opravdu hodně velkej náskok, to by moh s rozumným angažmá s bodováním tam, kde by to jít mělo, udržet. Ale faktem je, že ho tam – včera i dnes – nádherně v závěru provezl van Poppel, takže Bennett nemusel naprosto nad ničím přemýšet, jen za to v závěru vzít.

            Připomnělo mi to trochu jednu situaci, kdy mi kdysi dávno na jednom sranda závodě (kde však jelo vcelku dost lidí a kde jsme chtěli skončit nějak vpředu) řekl v balíku kus před cílem jeden kamarád, svého času hodně dobrej závodní cyklista: „Hele, o nic se nestarej, nad ničím nepřemýšlej, vlez si za mě, já tě tam dovezu.“

            A taky jo – všechno se před náma jaksi jakoby otevíralo, človek nemusel sáhnout na brzdu, nemusel šlápnout vic, než bylo potřeba, nic… :)

            0 0
    • robb  

      Woods out po pádu…

      0 0
      • Agent007  

        woodse jsem měl v tipovačce na etapy, naštěstí jich tam mám ještě 7 :-)

        0 0
    • kalimer0  

      Je hezké, jak si Jumbo postupně předává červený dres.

      1 0
      • cubista  

        To jo, ale dobře, že už se začne od úterý závodit. Propagační jízdy Holandskem jsem si užili.

        0 0
      • Agent007  

        Jo, smyslem sportu je soutěžení a zjištění,kdo je nejlepší a nejrychlejší,né si předávat dres jako u hokynáře, to snad ani ty borce nemůže těšit, že vedou celkové pořadí s vědomím,že jim to někdo milostivě přenechal, takže zatím je ta vuelta hodně těžká nuda, nudné etapy, nudné celkové pořadí. Tour je prostě Tour.

        V pořadí mladých jsou na prvních 4 místech hoši z ineos,je vidět že tam poslali fakt juniorskou sestavu, ale evidentně nemají potřebu šaškovat s měněním dresů, drží ho pořád jejich lídr Hayter

        0 0
        • kapsch  

          To, že se pořadí stanovené po týmové časovce pravděpodobně nezmění v rámci Holandska, bylo jasné dopředu.. Naopak se mi líbí ta „výměna“ La Roja, týmovou časovku vyhráli jako tým, tak si každý může užít den v červeném, pro náladu v týmu jedině dobře, no ne :)) já v rámci svého tipa budu doufat, že ta výměna nedojde až k Rogličovi :D

          0 0
          • Agent007  

            já mám rogliče myslím že na 1. nebo 2. místě, pokud sebou zase nešvihne tak od tohoto týdne by už měl jet v červeném dresu, pravděpodobně už od zítřka, k té tipovačce, řekl bych že by se mělo tipovat prvních 10 v celkovém pořadí místo 5, a mohl by být i bílý trikot do 25 let, ale to je jen takový můj námět a úvaha hozená do pléna…

            0 0
          • jonys  

            Já doufal, že pořádně zafouká. Nestalo se, naštěstí jsem u toho neseděl celý odpo. Jo, je to nuda, no. Ale sprinteři k cyklistice patří, tak jim těch pár etap přejme :-)

            Zítra to bude zajímavý, protože Jumbo nebude chtít dres pro Rogliče, jenže to bude těžký úkol. Do úniku se budou rvát mraky lidí, Baskové speciálně, a ono tím, že vezou dres, tak kontrola bude celý den na nich – držet to tak, aby někomu nenechali moc a zároveň aby to balík nesjel – jakože už jen nervozita (úzký klikatý silničky, záludný kopečky) to bude zrychlovat.

            1 0
            • kapsch  

              Já si pustil jen těch posledních pár km ze záznamu vždycky :)) je to jak říkáš, i pro sprintery musí nějaké etapy být, a takhle ze startu je alespoň největší šance na kvalitní souboj těch nejlepších..

              A dres můžou dát třeba Kussovi, kdyby to dojelo pohromadě, ten ho ještě neměl, žejo, pokud by šlo jen o to, aby to nevezl Roglič :D

              0 0
              • jonys  

                To uz nepujde rezirovat. Ten dojezd je na chaos. Navic pokud nevyhraje unik, nemuzou riskovat, ze jimnekdo vybere bonusy. Pro ty si naopak musi Rog jit. A vyhra uniku lidi co nejsou blizko dresu? Tech je tak 5 v celym baliku, ne? :-)

                0 0
                • kapsch  

                  Já si z toho dělal srandu, nemyslím si, že by se snažili vyloženě přehodit dres a ještě tak, aby to nebylo na Roglu.. Hlavně aby Roglič nespadl v tom posledním sjezdu :D

                  0 0
                  • jonys  

                    Pokud možno aby tam nespadl nikdo. Je to těžký sjezd?

                    0 0
        • jmaselnik  

          tak samozřejmě bílej dres je vlastně stejně sledovanej jako ten červenej, to dá rozum přeci i na takovém hnojáku, jako je Vuelta :-D

          1 0
          • Agent007  

            Souhlas, ti co bojují o bílý, většinou za pár let bojují o žlutý,růžový,čer­vený. Ta soutěž je zajímavá.

            0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 3. etapa

      Třikrát hurá pro leadera Robba, zaslouží si to za můj zmatek po první etapě :)) s opětovným přehazováním La roja v rámci Jumba má Robb opět nejvíce bodů za GC a vyšvihl se zpátky do čela, i když velmi těsně:

      1 Robb 31

      2 Pety 31

      3 Hroch O. 29

      36 prochyno 6

      37 cubista 6

      38 teffe 5

      I přes zítřejší volný den zůstává na chvostu teffe a už se těší, že s prvními kopci přijdou výraznější změny pořadí..

      3 0
      • teffe  

        Přesně, nějak se mi nepodařilo načasovat formu, tak doufám že v kopcích se to bude postupně lepšit…

        1 0
    • milan.v  

      Jak ji zvládne tělo? A co volný den? Hromada neznámých, poznává Řepa Vueltu

      https://www.idnes.cz/…listika_mkou

      1 0
      • makimaki  

        Právě poznal drsnost Vuelty na vlastní kožu …

        1 0
        • rada09  

          No a má po Vueltě, ikdyž dnes dojede tak bude dokřápánej, že DNF je témeř jisty v dalších etapách :(

          0 0
          • makimaki  

            Asi šel na hlavu na ten kopec, moc jsem to neviděl asi tohle nebude jen lišej.

            0 0
            • rada09  

              Hlavně nechápu vůbec ten pád, jeli normálně ve vlaku za sebou stejnou rychlostí, jak kdyby měl nějakej pomalejší defekt a v rychle zatáčce bylo vymalováno

              ?

              0 0
              • Fazzy  

                Taky sem to videl jen v blby kvalite, ale prislo mi to, ze mu ustrelilo zadni kolo.

                0 0
          • andy97  

            Nevypadá to tak tragický. Na instagramu píše, že je vcelku ok a měl by pokračovat.

            1 0
        • Agent007  

          Jak se říká, kdo nešu*kal cigánku,není chlap, a kdo nespadl na GT není pořádný profi závodník.

          Řepa to má za sebou, je pokřtěný.

          0 0
    • Smazaný účet  

      No, podle dneška to vypadá, že Roglič už formu docela má.

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 4. etapa

      S přesunem z Holandska nás dnes čekal první neplacatý dojezd. Roglič si došel pro vítězství, 13 bonusových vteřin a tím si oblékl svůj nejoblíbenější dres :))

      Dnešní etapu v tipu vyhrál prochyno, nejvíce bodů a posun o 25 míst v pelotonu. Peloton však nevede nikdo jiný než společná síla Bike-fora, tedy Opičák :))) avšak čelo je stále velmi vyrovnané (hodně lidí má kombinaci Rogla na #1 a Ineos):

      1 (:(P BFopičák 49

      2 Hroch O. 48

      3 Agent007 47

      37 Dubys 14

      38 kapsch 10

      Černý dres si dle očekávání s Roglovým posunem vpřed přebírám já, s Dubysem si oproti první etapě měníme vzadu pořadí..

      0 0
      • Dubys  

        Rikal sem,ze si pomuzem,zajimavy,ze Roglovi mimo nas dvou vsichni tak verili…a meli pravdu:))

        2 0
        • kapsch  

          Já jsem to i trochu z hecu zahrál bez něj, snad kvůli tomu nevypadnu :D ale i kdyby, tak co, hlavně že je sranda, hlavně aby byl zajímavý závod a bylo na co koukat :)

          3 0
          • Dubys  

            Ja to zase bral podle sebe,rikal sem si, 3× vyhrat Vueltu, poctvrty uz to tak nezeru:)

            0 0
      • Pokym  

        a ja se po tom, co mi foto-finiš sebral první den první místo, propadám každý den peletonem dozadu, že ještě budu rád že se udržím do posledních dní jako nosič vody :-)

        1 0
      • Pety  

        Seskokan dne o 33 pozic :) Oujé …

        1 0
        • kapsch  

          :D přemýšlel jsem, jestli „vyzdvihnout“ i největší propad, ale přišlo mi lepší radši zmínit hlavně posuny nahoru :)) ale tvůj seskok z druhého místa je ukázkový, asi hodně defektů dnes, možná i nějaký pád :D

          Ale pohoda, ještě ti kryjeme záda :))

          1 0
          • Pety  

            Asi mi nesedl volnej den, prej máme dovolenou, vymalujem byt… Příště se na to vy… a pujdu se vyjet.

            Za krytí zad děkuji, snad neodpadnu předposlední den jako ve francii ????

            0 0
    • milan.v  

      Vidím, že pro některé je tipovačka větší zábava než GT jako taková… :-D

      0 0
      • cubista  

        Až mě překvapilo s jakou převahou to dnes Rogla dal. Taky vám přijde, že ubral nějaké kilo? A Pedersen potřetí druhý. Pěkně.

        0 0
        • milan.v  

          Dnes to tam dal jak opravdový šampión, a to tam nerozvěsil žádná ořezávátka…

          https://youtu.be/h9sQBuwvRGk

          1 0
        • jonys  

          Ano. A dokonce se mi zdalo, ze i zlepsil anglictinu :-)

          Zajimava etapa kdyz je 1. GC borec a 2.sprinter. Ale sok dne pro me Enric Mas 3. Na tomto kopci a v situaci, kdy cely tym jede na Valverdeho, dobra prace!

          1 0
          • ms82  

            Hlavne z toho mel fakt radost. Proste to nezere a dela to, protoze ho to bavi. Fandim mu!

            0 0
      • kapsch  

        Musel jsem :D

        13 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 5. etapa

      Posuny Rogliče pořadím dělají z tipa neustálenou věc :D v podstatě všichni dnes opět kvůli němu body ztráceli, Dubys a já za nula, jediný v plusu je dnes Pety, díky Solerovi. Podařený tip, máš ho jako jediný..

      Do čela se díky udržení bodů za Bennetta již podruhé vyhoupl Hroch, za ním je s menším odstupem smečka pronásledovatelů seřazených jen podle Tie-breakeru:

      1 Hroch O. 28

      2 wittas 23

      3 (:(P BFopičák 23

      4 jonys 23

      5 honzas 23

      6 Kalic 23

      38 Trainman 7

      Poslední flek díky momentálně nejnižšímu počtu bodů za etapy po dnešku drží Trainman.

      1 0
    • kalimer0  

      Opravdu je Fred Wright takové ořezávátko, aby mu mohli nechat 4min?

      0 0
      • milan.v  

        Je…

        0 0
        • Pessinger  

          Není:) Bahrain mu může poskytnout solidní podporu a držet ho dlouho vysoko

          0 0
      • jonys  

        Dobra poznamka.

        U tech mladych to neni jisty. Letos jezdil zajimave, jestli ma o 3kg min, muze byt neprijemnej a ty kopce ve 3.t jsou hakovy. Ale taky muze dnes nabrat 10min :-)

        0 0
      • Agent007  

        To samé Molard, v kopcích excelentní, toho budou těžko dohánět. Časovku má ale tragickou…

        0 0
      • polo  

        Ořezávátko není, ale 4 minuty mu nechat můžou. V GC budou zanedlouho větší rozdíly.

        A jak je vidět on ani na GC nepojede, spíš na etapy. Chodit do úniků stojí moc sil a to se prostě projeví. Ani silnej team za nikoho kopec nevyjede.

        0 0
    • Agent007  

      Další covid positifní. Včera Daan, dneska Jan.

      0 1
      • kapsch  

        Vítáme i ve vlákně k další GT kokotěnka s křestními jmény :))

        1 0
    • kapsch  

      Aby to nezapadlo kvůli Agentovu podání – Hirt končí na Vueltě kvůli pozitivnímu testu na covid

      Bohužel, aspoň to vysvětluje Hirtovo vystoupení si v obou etapách po volném dni..

      0 0
      • jkcz  

        tak jeste ze ma uz smlouvu na pristi rok v kapse

        0 0
      • Agent007  

        Já jsem si zrovna včera říkal,když dojel úplně poslední že by ten Honza, po vzoru Romana, si zkušeně vystoupil a neakceptoval tempo grupeta, aby ve 3. týdnu, který má, jak všichni víme, nejlepší, to všem pořádně nandal…

        0 1
    • kapsch  

      Remco Evenepoel jede tempo skoro 10 kiláků do cíle, na sedmi se s ním drží jen Mas, to jsem teda zvědavý..

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 6. etapa

      Vuelta po šesté etapě má šestého muže v červeném, tipo se taky snaží a představuje pátého nositele černého a čtvrtého v červeném :)

      Na první flek vystoupal milmat! Já se čistě sobecky označím za bojovníka etapy, s milmatem máme nejvíce bodů do plusu, ale já mám větší posun žebříčkem :D

      Remco s Enricem dnes z deštivého a chladného počasí vytěžili nejvíc, uvidíme, jestli a jak za to zaplatí v následujících dnech. Nejvíce času z největších favoritů dnes ztratil Carapaz, druhý nejčastěji tipovaný muž tipa..

      Pořadí tipa je tedy následující:

      1 milmat 43

      2 honzas 41

      3 Hroch O. 38

      37 gemini 10

      38 Radek A. S. 10

      Na chvostu pro dnešek rozhoduje jen tie-breaker, kde jak bych tak řekl optimismus zatím vítězí nad pesimismem :))

      0 0
      • Agent007  

        Remco, Enric…další kokotěnko s těmi křestními jmény…ach jo :)

        0 2
        • kapsch  

          Zkusím na tebe reagovat v tomto vláknu naposled, já vím, že to nemá cenu, ale ne vždycky se člověk ovládne.. Ale v rámci zachování nějaké úrovně a kvality zpráv a aktualit v rámci vlákna se o to stejně jako při Tour pokusím.. Ostatní mi prosím tento „spam“ promiňte..

          Ty jsi troll a obecně asi úplně tupý nebudeš, ale dementa ze sebe děláš parádního. Každý si ujíždí na něčem, když ti dělá dobře pocit ******, prosím. O příspěvek výš jsem přesně kvůli tobě napsal jméno i s příjmením, resp. příjmení (i když u největších favoritů to předpokládám není potřeba a všichni se na tom shodneme), takže i kdyby to nebyli zrovna tito dva, z návaznosti příspěvků vyplývá, o kom je řeč a všichni to pochopí. Na rozdíl od tvého „příspěvku“, kdy úmyslně jak dement napíšeš pouze křestní jméno řekněme méně známého jezdce, a pak řekneš Jan, kterých je v každém závodě několik.. Zkus se, poprvé a třeba naposled, nad sebou zamyslet, jsi-li toho schopný, díky za všechny čtenáře vlákna.

          Je to škoda, stačilo normálně napsat Honza Hirt má pozitivní test a nenastoupí do etapy, a byl by to vážně dobrý příspěvek, ne spam, který ti vysloužil to oslovení..

          14 0
          • Agent007  

            dobře, tak sem napiš jména cyklistů, kteří se můžou psát jen křestním, protože jsou známí, a těch, kteří se nesmí psát křestním, ať už v tom máme konečně jasno, ty jeden „kokotěnko“ :-))

            0 2
            • Smazaný účet  

              Bože, do čeho jsi to duší dal?!? :-(

              2 0
            • iron.hide  

              je to predsa jednoduche – tych co maju nezvycajne krstne meno, mozes nazyvat krstnym menom, napriklad Primoz, Remco, Egan, Tadej, Wout, Sepp…

              A tych co maju bezne meno, nazyvaj prijmenim, takze ziadny Jan, Peter, John…

              :D

              2 0
              • kapsch  

                Já bych mu tohle radši neříkal, nebo tady budou zprávy typu „Jonas Iversby odstoupil“ nebo „Floris nestihl limit“ :D a to si podle mě s kvalitou příspěvků moc nepomůžeme :))

                Naštěstí většina lidí tady má selský rozum a decentní odhad, jak je ten či onen závodník a jméno zabudován v povědomí cyklistické populace, takže ani já jako biker v drtivé většině nemusím zmíněná jména dohledávat nebo moc lovit v paměti..

                0 0
      • Radek A. S.  

        Hele, příště ty seznamy závodníků prostě vytisknu a nechám děcka, ať to natipují (a třeba i vybarví) za mě :-) Bude to asi stejně efektivní jako prohlížení loňských výsledků a soupisek, co jsem se snažil dělat teď :-)

        1 0
        • Agent007  

          hele, když máš na 2. místě celkového pořadí Frooma, a na 3. sprintera Bennetta, musíš počítat se vším, i že budeš asi poslední, ale nechci se ti vysmívat, třeba to byla tvoje taktika, já měl taky na celkové na Tour Gannu a Aerta, a dva dny jsem jel v tipovačce ve žlutém, i když jinak je ten tip samozřejmě nesmysl

          0 1
        • makimaki  

          Agentík je nasr..nej, že s ním Hirt vyjebal na Giru a po těch všech kecech ho trochu ztrapnil. A trošku to Honzovi nemůže zapomenout. Počkáme na agentíkuv třetí týden, třeba bude forma taky kulminovat.

          0 0
        • jonys  

          Pověs na zeď startovku a jeď…

          https://tenor.com/vgiQ.gif

          1 0
          • Radek A. S.  

            No, když jim dám správný pastelky, tak mi natipují i trikoty :-) A nebo podle toho tvého doporučení jim koupit barevná křidýlka na šipky :-)

            1 0
        • iron.hide  

          presne to co pises som chcel urobit na tejto vuelte, pretoze som to fakt nevedel tipnut

          0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        Milmat me sundal tak to rovnou zapijime!

        5 0
        • kapsch  

          Bude z toho tradice? Každý den fotka leadera v červeném dresu? :)

          0 0
          • milmat  

            Tak to má být podle pravidel :-)

            Ani jsem nevěděl, jak se poskládalo dnešní tipo…

            0 0
            • kapsch  

              V pravidlech, myslím víceméně zkopírovaných od Hrocha, je „morální povinnost vedoucího v průběžném bodování chodit v červeném“, fotku jsem se snažil vymámit (beztak taky podle minulých GT, nevím) při mnou pořádaných tipovačkách aspoň od celkového vítěze :)) ale můžu to zkoušet i průběžně, dva dny za sebou a dva různí leadeři s fotkou už zavání malou šancí na úspěch :D

              0 0
      • iron.hide  

        Co sa zase stalo Carapazovi? ach jo, to je ale skoda :/

        0 0
        • Martin_S1  

          Jen odhadiuju, z cele Vuelty jsem videl jen vcera cca 1,5 h a navic v tom pocasi se zavod hur cte :-) Ale podle me ani nemusel byt jedinym lidrem tymu. Mozna ani hlavnim. V uterni etape pry nekde tahal, nebyl pak ani v te prvni skupine v cili. Ja ho krom tehle uvah v tipu vynechal a zvazoval sazeni proti z duvodu, ze 2 grand tour v 1 sezone na celkove poradi nikdy nezajel.

          0 0
    • jonys  

      https://twitter.com/…677706498050?…

      :-))

      Jinak dnes se „sila“ QS ukazala a muze to byt problem. Masnada v uniku ok, ale museli se totalne vypraskat na sjizdeni uniku a stejne ho nestahovali. Nikoho nedostali pod tlak a odjizdel jim z toho kdo si rekl-taky kvuli tomu prisli o etapu. Este ze mel Remco diamantovy nohy a rozjel si potrebny tempo sam.

      1 0
      • brtníček  

        Mas a Evenepoel pěkně dnes orvali ostatní favority. Uvidime zda jim to vydrží i nadále. Carapaz je mimo pořadí. A Landa taky.

        0 0
        • tomxxx  

          Když vidím dnešek a víkend, je to první týden, neříkám, že je Roglič včera nechal, aby pošetřil, to sotva, ale Vuetla bude ještě dlouhá. Aby kluci nenatáhli moc, takhle z kraje.

          Hlavně když známe výkony např. Mase posledních let.

          0 0
          • Kalic  

            Evenepoel je evidentbě dobře připravenej, letos má fazónu, ale je potřeba si taky uvědomit, že mu je 22 a jedinou GT, kterou zatím jel, je loňský Giro, a to nedokončil. Ukáže se ve 3. týdnu.

            0 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

              Quickstep dost potrebuje zachranit sezonu. 90s na Roglice asi stalo za odkryti karet, ale priste uz bude mit kratsi voditko. No uvidime.

              0 0
          • kapsch  

            Je to tak, uvidíme jak po včerejšku budou všichni vypadat v dalších etapách.. Nejvíc převýšení sice je v tomto týdnu, ale stále nás čekají v každém týdnu (i v tomto ještě) dvě těžké horské etapy, plus časovka.

            Zatím je to rozhozené na pěkně zajímavé závodění, z toho mám radost.

            0 0
          • dafe  

            Jak je zima a prší tak je Roglič poloviční. Každopádně se těším na krásný boj hned teď o víkendu i dál.

            0 0
            • jonys  

              Je to tak! U skokana na lyžích a jeho přeci jen robustnější konstituce zvláštní, ale i často vidíš, že má rukávky, někdy i nákrčník…když jiní jedou na pohodu krátký krátký. Hlavně ten déšť ho asi dostává. Včera, Formigal loni, Mortirollo 2019…Loni myslím taky nebylo hezky když ujížděli s Bernalem, kterýho tam pak nechal zaparkovanýho, ale nechcalo jak z konve. Totéž etapa, kde vyhrál Lopez ten krpál.

              0 0
              • cubista  

                Remco sice jede v červeném, ale vsadil bych si pořád spíš na Roglu.

                0 0
                • tomxxx  

                  Stejně jako bych si nevsadil na Remca, tak ani na Mase, že se udrží na bedně.

                  0 0
                  • andy97  

                    Mase bych klidně tipnul na bednu, už skončil jednou druhy na Vueltě.

                    U Remca bohužel čekám, že v nějaké etapě bouchne.

                    0 0
                    • tomxxx  

                      Dokonce dvakrát a i loni, ale stejně mu nevěřím, ačkoliv to Masovi fakt přeju.

                      0 0
                  • Pessinger  

                    Teď je otázka v jaký etapě to bouchne? :)

                    Já jen že rád bych si na to vsadil. Remka mám rád, ale stejně je lepší když ti v kapse zašustí pořádnej balík …

                    0 0
              • ms82  

                Myslel jsem si taky, ze Roglic da i Gamoniteiro, ale musel se na Lagos de Covadonga trochu vystavit. Ten posledni kopec, kde ujel Bernalovi asi nebyl to nejtezsi, ale jak ujizdeli z pelotonu na predchozim kopci, to byla zajimava cisla (odhady). A Lopez je taky trochu lehci a Roglic neni prudke dlouhe kopce. Takze sice jsem mu tam fandil a Lopezovi ne, ale nebylo to takove prekvapeni. Navic myslim, ze neprselo, ale byl tam standardni mrak (uz si nepamatuji, ale z mraku taky muze mrholit).

                0 0
                • jonys  

                  Pridej Lopezovi bonus v podobe nadmorske vysky. Letos vyhraje v Sierra Nevade.

                  0 0
                  • ms82  

                    Tam je to vysoko, ackoliv nejedou az po sterk, pouze po zavoru. Ale je to dost hakovy kopec. Teda ne ten zacatek, ten bude zajimavy. Ale na zacatku jeste asi nikdo odjizdet nebude, je to daleko.

                    Az na ten pridany kopec na Alguacil jsem si dal poslednich 60 km te etapy v rijnu 21: Hoya de la Mora Oni tam budou mit asi o dost tepleji, coz jim nezavidim.

                    0 0
      • cubista  

        Asi by dnes raději brali etapu než 2.flek a červené triko. Jumbo se taky moc nevyznamenali, jak brzo nechali Roglu bez podpory. Tahle Vuelta bude hodně nahoru a dolů.

        1 0
        • milan.v  

          Až mě to překvapilo, jak si všichni v Jumbu vycouvali a Roglič zůstal celkem brzo sám…

          0 0
          • cubista  

            Dost rozdíl oproti Tour a podpoře Vingeho.

            0 0
            • jonys  

              Tak Kuss tam byl, ale Remca samozrejme stihat nemohl. Jen Bora tam pak byla ve 3, ale asi taky na vic, nez viset za Roglou nemeli.

              Landa zase klasika…

              0 0
            • milan.v  

              JJ

              0 0
      • kapsch  

        Já u dnešní etapy přemýšlel, jestli bude dědek aspoň trochu spokojenej s výkonem Alaphilippa :))

        0 0
        • jonys  

          A byl?

          0 0
          • vik  

            Pěkně trénuje na mistrák!:-)

            0 0
          • kapsch  

            Netuším, asi to bez nějaké přímé reakce nezjistíme. Za mě dnes tahal a pracoval pro Evenepoela pěkně. Na startu etapy jsem si říkal, že budu i do tipa držet palce na etapu jemu, že by mohl zkusit dnes do úniku, ale překvapili mě chlapci z QS, že do toho šli přímo s Remcem.. A ještě víc mě překvapilo, že se ho udržel jen Mas a nejeli jen o etapu, ale i o rozdíly do celkového..

            0 0
            • jonys  

              Sazkarsky to zatim vubec neni muj zavod tak nechci chytracit, ale Mas urcite dezi formu, co mel na Tour. Ale jak miva silny 3.tyden,tak letos bych mu neveril. Uz na Dauphine se rozbil, z Tour odstoupil, musi mu chybet objemy a navic letos tam ke konci nejsou jeho dvouciferny tereny. Nicmene mu uspech preju!

              0 0
        • milmat  

          Tak byl ještě nedávno dost zrakvený po kotrmelci na Stradě a následně KO na Liège-Bastogne-Liège.

          1 0
          • kapsch  

            Samozřejmě. Já si jen vzpomněl na ten komentář dědka na výkony Alaphilippa na GT vs MS před Vueltou. Akorát jsem si to znovu našel, a když čtu „… Čekám, že na Vueltě něco ukáže, ne že bude jen k ruce Evenepoelovi …“, tak mi teď došlo, že po dnešku vlastně spokojený být nemůže, protože „jen byl k ruce Remcovi“ :D

            0 0
        • tomxxx  

          Mě by jen zajimalo, co dědek udělá, když se mu výkon Alapa nebude líbit. Vyhodí si nejlepšího jezdce? Po něm skočí téměř jakýkoliv tým všema deseti i za ty prachy co bere v QS.

          Čekat od něho něco po tom co půl sezóny proležel je na pěst.

          0 0
          • jmaselnik  

            to nebude žádný drama, důležitý je, co si řekli spolu, ne co Lefevre pustí novinářům :-)

            0 0
            • jonys  

              Presne! On dobre vi, jaky klenot ma a jen se dela zajimavym do novin.

              0 0
    • milan.v  

      Dnešní vítěz mimochodem mistr světa na trenažérech… ;o) Tedy na těch chytrých…

      0 0
      • Pessinger  

        Jezdí to i profíci nebo jen amatéři? By mě zajímalo jak to bylo třeba do T25

        0 0
        • milan.v  

          Je tam hodně poloprofi, tam nejsou špatní lidé, už jen vyhrát národní mistrovství…

          0 0
      • jmaselnik  

        no oni ho díky wattům ze Zwiftu hirovali. Celkem dobrej příběh :-)

        0 0
        • milan.v  

          Ano, prošel ale celkem slušným testováním a vykazoval excelentní čísla, nebylo to jen o tom být mistr světa na trenažérech… ;o)

          0 0
          • jmaselnik  

            jasný, ale kvůli tomu Zwift šampionátu ho pozvali k tomu testování. Podle mě dobrá motivace pro zimní ježdění ;-)

            0 0
            • milan.v  

              To ano, já ji mám ale i bez té pozvánky… ;o)

              0 0
              • jmaselnik  

                tak ještě trochu přitlačíš a třeba bude i pozvánka ;-)

                0 0
                • vitan  

                  řešte si to prosím v jiném vlákně:)

                  Například o Zwiftu nebo jak trénovat jako proficí, ok?:)

                  Děkuji

                  2 2
          • MavasH  

            Omlouvám se ještě za příspěvek k OT – angažmá v Alpecinu získal Jay za vítězství ze Zwift Academy 2020, takže letošní mistrák vyhrál už jako „regulérní profík“. A pokud jde o ty profíky, tak u nás se Zwiftu asi nejvíc věnuje Dan Turek (jezdí za tým, který už několikrát vyhrál Premier Division v rámci Zwift Racing League).

            0 0
      • milan.v  

        Od virtuálního závodění k triumfu na Vueltě. Jen škoda, že Vinea nikdo neviděl

        https://www.idnes.cz/…klistika_mt2

        1 0
        • milan.v  

          Tak po včerejšku a dnešku snad už i nevěřící Tomášové chápou, že s chytrým trenažérem se dá kvalitně trénovat… ;o)

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jo, kluk jel dobrě. Je to však trochu sranda – dívat se na ten trenažérovej styl. Nová doba. :)

            0 0
          • jonys  

            Nechapejte to jako utok na Vineho, ale loni kdyz Paduntakto lital na Dauphine, vsude plno jasnych verdiktu…

            1 0
            • Smazaný účet  

              Taky mi ta jeho frekvence a vůbec styl šlapání leccos připomněly. Ale asi je to jen kouzlo nechtěného – prostě ta trenažerová výchova či co.

              Ale přesto – bejt tamější doktor, co to má na Vueltě na starosti. – hematokrit mu hned vezmu. Jen tak pro klid duše. :)

              0 0
              • McBlacky  

                To mas jak s bezcema z Afriky. Roky sypes a trenujes a nezavodis a pak uberes na posypu a jdes do vysoky ligy a Adamsu. Tenhle postup je v soucasnosti nedetekovatelny.

                0 0
            • ms82  

              Z breaku jsem ho tipoval na vitezstvi, ale jinak souhlasim se srovnanim.

              Na a co ten Soler? Tomu taktiku do hlavy nikdo nevtluce? :D

              0 0
          • jkcz  

            No já na tom hlavně vidím tu úžasnou možnost najít kdekoliv na světě v úplném zapadákově klenot. Vyzobat hrozny.

            1 0
            • Smazaný účet  

              Byl bych – zcela upřímně – rád, aby to tak bylo. Kluk je mi sympatickej a tak vůbec.

              0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 7. etapa

      Dnešní den viděl vítězství úniku, 3 body za vítězství v etapě bere KULIX, krásný tip na Herradu! Další body do tipa dnes získalo kvarteto borců jedoucích za Bahrain, naopak Pessinger o svých šest bodů přišel, viz tabulka.

      Jinak dnes kopírujeme Vueltu, a dresy se nepřevlékají. Na špici pokračuje milmat, záda všem jistí Radek:

      1 milmat 43

      2 honzas 41

      3 Dubys 38

      4 Hroch O. 38

      5 jonys 37

      Víkendové finiše na jedničkách slibují zajímavé závodění, tak páteční večer moc nepřežeňte, bude potřeba být čerství!

      6 0
    • kapsch  

      Dnes opět dvakrát DNS kvůli Covidu, tentokrát z týmu DSM – Arndt a Donovan. Pomalu to pole řídne..

      0 0
      • jonys  

        No i 2 z AG2R. Fin a este jeden.

        0 0
        • kapsch  

          Jojo, Andrea Vendrame byl ten druhý. To byly už včerejší DNS. Proto jsem psal, že dnes další dvojice, tentokrát z DSM..

          0 0
      • kapsch  

        A další dvě DNS, Delaplace a po včerejším dobrém sprintu za Bennettem i Jake Steward..

        0 0
    • kapsch  

      Dnes se od startu díky Carapazovi, Valverdemu atd. docela jede, budou to mít sprinteři apod. pěknou rubačku dnes asi..

      Mezitím jde Jay Vine po první KOM prémii virtuálně do puntíků

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 8. etapa

      První půlka víkendového programu za námi, Jay Vine ukázal, kdo má momentálně nejlepší nohy v kopcích, převlékají se puntíky, převléká se bodovačka, mění se vedoucí tým, a i změny v top5 se udály.. V našem tipu je tedy dosti změn, nahoru i dolů, ale první ani poslední pozice se nezměnily:

      1 milmat 47

      2 jonys 43

      3 Pety 41

      4 honzas 41

      5 kapsch 36

      37 prochyno 11

      38 Radek A. S. 10

      A protože, stejně jako jede milmat třetí den v řadě v červeném, se drží již třetí den na chvostu Radek, a v pondělí je volný den, musí zítra zabrat, aby ho v pondělí neskolila viróza.. Držíme palce!

      1 0
      • Radek A. S.  

        Taky si držím palce, kdyžtak si vystoupím :-)

        3 0
      • jonys  

        Dneska Remco dost zbytecne cumakem rozrazel vitr. Chapu, ze chtel celit nastupum z pomalyho tempa, ale dlouhodobe tohle neni idealni taktika. Jestli to chce delat i ve 3.t do tech ouhych, mirnych kopcu, tak potes.

        1 0
      • jonys  

        Jenom se zeptám: Dals tam body za dnešní etapu?

        0 0
    • Agent007  

      Tak, byla by to sranda,kdyby ti dva hvězdní nadpozemští Slovinci nakonec letos nevyhráli žádnou GT…

      V úterní časovce já osobně víc věřím Remcovi než Primožovi, klidně i tu další minutu by mohl najet. (omlouvám se za použití křestních jmen, kdyby to zase nějakému místnímu ocasovi vadilo :) )

      0 3
      • Smazaný účet  

        Hlavně bude sranda, když hvězdnej a nadpozemsky oproti ostatním financovanej tým Ineos letos bude naprosto spokojenej a šťastnej (stejně jako ty, blbeč.ku), když na nějakým dlouhym etapáku dosáhne aspoň na to podium. :)

        0 2
        • orm  

          Jake jsou letosni rozpocty ineosu, jumbo a uae?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Já nevím – ty ano, orme? Tak je sem teda prostě dej.

            Ještě na Boru jsi (pokud se týče dlouhejch etapáků) zapomněl.

            Ineos je jinak skvělej – taková sázka na jistotu. Zblízka – leč jinak bezmocně – se v několika lidech pozorně a v takovém tradičně pravidelném tempu dívá na ty, co to vyhrajou.

            0 0
            • orm  

              Ty jsi psal, ze je ineos nadpozemsky, vuci ostatnim tymum, financovany, tak jsem predpokladal, ze vychazis z nejakych faktu, ktete bys mohl na pozadani predlozit. Treba to porovnani ineos jumbo uae by bylo zajimave. Odpoved nevim jsem necekal. No nechme toho at tu neni dalsi flame.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Ale tak, jen si to, tlouštíku, vyhledej, a klidně to sem dej – co ti brání? Já to hledat nebudu, neboť vždycky to tak od počatku existence roho týmu až doteď bylo (což mne snad opravňuje k výše řečenému) a když teda možná teď už ne, tak by to zajisté pár z nás zajímalo, A já pak své výroky dle tebou takto předložených faktů zkoriguji, jakkpakbyne. Tak jen směle do toho!

                A krz tohle, jakej „flame“ – a proč taky, prosímtě?

                Jen teda připomínám, že jsem reagoval na Liborkovy blbý kecy a ne na tebe a ty – tvoje. :)

                0 0
                • orm  

                  Vidim, ze stale jedes ve stejnych kolejich.

                  1 1
                  • Smazaný účet  

                    No, žejo? Prostě se do tebe stále a pořád jako první ne.seru.

                    A to přesný financování, etc., jaks psal,. si najdi a jen to sem dej, to bude fajn.

                    A už ses podívaĺ, misto těch svých keců tady, do toho zrcadla? :)

                    0 1
          • Smazaný účet  

            Jako že by plastikovej král trochu přiškrtil bývalým léčitelům závodnich cyklistů a ochráncům velryb jejich „nadpozemské“ finance? No to by teda bylo!

            Za Murdocha bylo líp!

            0 0
            • jonys  

              To ne. Ale Arabi to dorovnávají. A v Jumbu lidi jako Rogla, Aert, Dennis, Benoot nebo doteď Dumo a od příštího roku Baarle nebudou jezdit za byt a stravu.

              0 0
    • cubista  

      Alík dobře trénuje na MS:-))) Čekal bych, že si vystoupí až poslední. Ale Dědek nechtěl, aby dělal domestika, tak si odjel tréninkový objem a pak si vystoupil:-)))

      0 0
      • kapsch  

        :))

        Nejvíc mě dnes pobavili komentátoři na Eurosportu, ti to vážně berou tak, že Alaphilippe jede Vueltu jako přípravu na MS. Že v té etapě jak vyhrál Roglič bylo vidět, že ještě nemá výkonnost, ale že předevčírem i dnes dobře potahal a rozjel tempo, a že to směřuje na mistrovství.. Ono je to docela pravda, jen ve srovnání s tím vyjádřením, co pustil dědek na veřejnost, to je stále vtipné :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Tak – nedivil bych se. Julian není žadný ořezávátko. Ale mistr světa, vítěz několika (ne tak docela bezvýznamných) jednorázovek a tak.

          Jen tak na okraj – a co vlastně vyhrál v jeho věku a jako cyklista – ten – Patrick Lefevere?

          0 0
          • McBlacky  

            To je asi jedno. Manazerske schopnosti nemusi byt zalozeny na osobni sportovni zkusenosti. Spis je to vyjimka.

            1 0
            • milan.v  

              Naopak pro některé to může být i přítěž, viz ta moudra, která padají z Andrleho například…

              0 0
            • Smazaný účet  

              To jsem na mysli neměl. Spíše ten způsob chování na veřejnosti, v mediích a tak. Třeba i k těm mistrům světa.

              0 0
        • jonys  

          Jojo. On potřebuje do fáze, kdy vydrží opakovaně dobu toho kopce na MS v plné palbě. Jestli tam něco takovýho bude později v závodě, tak uvidíme jak odpárá i Remca :-))

          1 0
        • ms82  

          Julian sjel za prvni dva kilaky kopce minutu naskoku breaku, na ktery predim ani potom moc nesjeli. Myslim, ze bylo dost horko i vsem GC jezdcum :-)

          0 0
          • kapsch  

            Jojo, Alaphilippe si tam střihnul docela dobrý interval, při tom prvním záběru jak vyjeli zpoza zatáčky a on jel první ve stoje to vypadalo, že útočí a chce ujet :D

            0 0
            • jonys  

              Serry ma Covid :-(

              S kym bydli Remco??

              0 0
              • andy97  

                Kuss též

                0 0
                • jonys  

                  Ten udajne C19 nema. Ale je nemocny a konci. Poels ma cecko.

                  0 0
                  • kapsch  

                    No, zítra povinné testy, budeme doufat, že se to v těch týmech nebude rozlézat..

                    QS vypadal docela opatrně v cílích etap, snažili se držet kameramany s odstupem od Remca po dojezdech, i bylo slyšet, jak si z nich dělá Remco srandu a ptal se, jestli třeba nemají zoom, že k němu musí chodit tak blízko, když byl v cíli na válcích :D

                    0 0
                    • tomcat5  

                      Nechápu jak během roku udělali ze špičkového tempaře Remka špičkového vrchaře, kterému uvisí jen Roglič + 2 muži.

                      Nevím, nevím…

                      0 0
                      • Albert8  

                        Už od juniorů je Remco lepší, než všichni ostatní. Je jedno jestli po rovině, nebo do kopce. U něj je fakt jediná otázka, jestli dokáže být konzistentní a udržet to po tři týdny.

                        4 0
                      • andy97  

                        Tak to ho sleduješ jen krátce, však už v juniorech byl v kopcích nejlepších. Je otázka jestli to udrží až do konce.

                        2 0
                        • milan.v  

                          Přesně tak, v té kategorii byl lepší v kopcích jen nás Karel Vacek, to ale trvalo jen krátce, pak už dostávali všichni kolem…

                          0 0
    • kapsch  

      Remco Evenepoel to myslí vážně i dneska.. Alaphilippe tam jel zase hodně pěkné tempo dnes..

      0 0
      • milan.v  

        A Jumbo nepřekvapilo… Oni v tom toho Rogliče snad nechávají schválně vykoupat…

        0 0
        • Krov  

          Jumbo zůstalo v tom pádu, ne? Stejně by v tom posledním kopci Rogličovi nebyli moc platní.

          0 0
        • Agent007  

          Nojo, jumbáci ho v tom nechávají vykoupat, kdyby přestoupil do Ineosu, mohl mít 2× vyšší plat, a 7 věrných domestiků k dispozici, … co chtěl to má, stěžovat si může max na sebe

          0 3
    • jiiira  

      Ten Louis Meintjes je fakt sympaťák :-) Úplná radost vidět takovýho vítěze etapy, tak snad ještě nějakou přidá :-)

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 9. etapa

      I když se GC moc nepřesypalo, přesto se udály změny, především časové. Jsem zvědavý, kdo komu kolik nadělí v úterní časovce..

      Intermarché získává etapu za krásný výkon Meintjese z úniku (RaF a Gersa berou tři body!), a Alpecin zatím s přehledem ovládá vrchařskou soutěž – okupují první tři místa :))

      Tipo se nám změnilo jen lehce, v červeném se docela napevno zdá se usadil milmat:

      1 milmat 47

      2 jonys 43

      3 Pety 41

      4 honzas 41

      5 kapsch 36

      36 prochyno 11

      37 gemini 10 (3)

      38 Radek A. S. 10 (33)

      Neptejte se mě jak to vím (úplatky jsem od nikoho nevzal a ta částka taky nesouhlasí), ale mám takové tušení, že zítra vyjde pozitivní test na Covid Radkovi.. Gemini se na Radka sice „dotáhl“ ztrátou bodů za Harta, ale stále má výrazně lepší tie-breaker.. Mrzí mě, že někdo odpadá už o druhém volném dni, ale peloton je neúprosný.. Přeji klidné sledování zbytku Vuelty a více štěstí příště!! :)

      1 0
      • Radek A. S.  

        Byl jsem teď 4 dni na OČR s děckama doma. Diagnóza sice nebyla C19, ale test si klidně ráno udělám, abych neohrozil jiné závodníky z kanceláře, kteří jsou na tom v tipu lépe :-) Beru to tak, že jsem se 9 dní dokázal udržet „na dohled“ pelotonu, to by se mi v reálnu určitě nestalo… Fotku v černém postovat nebudu (mám celočerné jen čapáky, zbytek dresů je dost barevných), snad bude stačit že mám černou ve jméně :-)

        3 0
    • Agent007  

      Tak jsem zvědav, co ti Slovinci letos ještě předvedou, psal tu na jaře jakýsi chytrolín,že jsou úplně mimo kategorie a jiná liga, že budou zbytek pelotonu cupovat a dělat si, co budou chtít…:-)

      evenepoel si zítra v klídečku zvýší náskok na 3 minuty, a pak už se jen bude kochat v červeném až do Madridu

      a to belgánům ještě roste dalsí supertalent, co teď řádil na aveniru, to jméno se ovšem nedá napsat ani vyslovit,

      0 1
      • jmaselnik  

        Tak jsou to hodně kyselý hrozny, že, když aji ten Slovinec, co je na Vueltě furt skoro sám, má celej slavnej Ineos furt za zádama… Tak se vybrekej.

        1 0
        • Kalic  

          Současnej Ineos na Grand Tours mi připomíná Movistar z před pár let. S cílem na GC vyšle několik borců, kteří mají na to být vysoko. Neurčí jasnýho lídra. A doufají, že někdo se prostě ujme. On se ujme, ale ne až tak, aby vyhrál, protože na to tam asi nikdo nemá ani individuálně a ani jednoznačnou podporu teamu.

          Dělají tedy míň zmatků než dělával Movis, jsou to Britové a ne Španělé, no :-)

          A pak teda žejmě jedou po sekundárních cílech jako je Team competition, taky podobně jako v nedávné minulosti Movistar.

          1 0
          • Smazaný účet  

            Faktem je, že ten jejich mladej Španěl, Carlos Rodriguez, opravdu hodně dobrej teda je. Pokud na něj opravdu pojedou…

            Akorát – možná je fakt ještě na tohle až moc mladej.

            0 0
      • jkcz  

        Ja nevim, Remco vypada krutoprisne silny, ale jsme teprve v pulce. A zatim si v tech kopcich naklada fest, takze uvidime, jak mu to vydrzi. Na druhou stranu, pokud ted jeste trochu posune naskok pri casovce, tak mu to uz bude stacit jen „nejak“ udrzovat.

        0 0
        • jonys  

          Mám stejný pocit, včera už ke konci nevypadal relaxovaně. Podle mě to měl nechat ležet. Jet tempo, ale ne tak brutálně si dávat. Etapa byla stejně pryč, teď zrádný volný den a klíčová TT.

          0 0
          • Albert8  

            Ano, trochu to přehnal, v posledních stovkách metrů i něco ztratil. Ale zas v takhle brutálním kopci si nespíš hrábli úplně všichni.

            0 0
            • milmat  

              Tak ten závěr byl dost brutální – přes 20%…tam vypadal dobře snad jen Meintjes.

              1 0
        • milan.v  

          Já si myslím, že rupne… Můj názor.

          0 0
          • jonys  

            https://twitter.com/…886472904707?…

            Ty čísla jsou fakt brutální. Pointu má i ten komentář – nikdo z 2018 tam nejel jako tehdy, těžká etapa a náročný den před. Musel si hrábnout hodně.

            1 0
          • jmaselnik  

            Je o rok a kus starší a zkušenější než posledně na Giru, byť se teda větrá na špici brutálně. Úterý hodně napoví.

            0 0
            • jonys  

              Ma vyhodu v tom, ze se vlastne cely rok pripravoval na tento zavod. Ostatni uz jsou unavenejsi. Nikdo nema Vueltu jako sezonni vrchol.

              0 0
            • polo  

              On je tempař, tím vysokým stálým tempem všechny postupně odpáral. Spíš by měl problémy, kdyby se jelo nerovnoměrný tempo s nástupy.

              A v těch úsecích nad 7% stejně jízda v háku výhodu už nepřináší. Začátky kopců mu navíc pěkně rozjel Alaphilippe.

              Myslím, že v úterý ještě v GC navýší.

              1 0
        • tomxxx  

          Ono nejsme ještě ani v půlce a vozit červený 15 dní v kuse taky není žádný med.

          0 0
    • polo  

      Edit: Špatně zařazeno

      0 0
    • Agent007  

      Tak do zítřejší časovky nenastoupí další 4, Edoardo, Jarrad, Mathias a Manuel…

      Tak jumbáci jedou už jen 6

      0 1
      • andy97  

        Chtělo by spíše napsat příjmení než jména.

        0 0
        • jmaselnik  

          Teď jsi vypustil džina z láhve, bo agent Ti vysvětlí, že když jsou křestní jména neobvyklá, můžou se použít. Kapsch byl na něj zbytečně hodnej ;)

          2 0
          • Sooree  

            Já si už nepamatuju, z čeho přesně to vzniklo, ale řek bych, že Agent takhle ironicky bojuje proti tomu, jak většina lidí tady používá křestní jména u závodníků napříč pelotonem…a docela to chápu, mě to taky sere, protože je prostě křestníma jménama neznám – už několikrát jsem v těhle profi vláknech nevěděl, o kom je vlastně řeč

            To je samej Daniel, Danny, Dani; Thomas, Sam apod. Nechápu, co je za problém napsat i příjmení…

            1 0
            • Kalic  

              Myslím, že někdo agenta nachytal na neznalosti křestního jména kohosi známýho, následně agentovi cvaklo v budce a od té doby je takhle rozbitej :-)

              4 0
              • oberleutnant Weiss  

                Nechci bejt úplně zlej, ale řekl bych, že mu cvaklo už dávno předtím…

                6 0
              • Sooree  

                Aha, no je to klidne mozny :)

                Kazdopadne pred touhle “aferou” zde fakt dost lidi, resp. prispevku bylo psano ciste s krestnimi jmeny, a to je chvilema trochu na pesti :) Jednak se na mobilu na tom orientuje fakt hur, jednak je to jak kdyby mistni uzivatele BF byli s dotycnejma profikama jak nejlepsi kamosi a proto pisou jejich krestni jmeno…

                1 0
                • MavasH  

                  A co když někdo použije přezdívky jako Géčko, Babička, Spartakus nebo Žralok? :)

                  1 0
                  • Smazaný účet  

                    Jako jinde zas Íčko, Kolibřík, Mazánek, Garážmistr, Slepičák…

                    0 0
                  • Sooree  

                    Myslim, že tenhle případ je schůdnější, protože je to většinou mezinárodní přezdívka. To znamená, že kdo cyklistiku trochu sleduje, tak to ví, respektive si to vydedukuje nebo dohledá (nejsem si jistej u tý babičky – tam mám podezření, že jde o výmysl BF, ale můžu se plést :D). Ty přezdívky se vytvoří proto, že to jméno prostě rezonuje a jde o prvotřídní sportovce.

                    Takže, když někdo napíše „Žralok jim to dneska ve sjezdu zkušeně ukázal“ je za mě naprosto v pohodě, narozdíl od „Daniel dneska pěkně“ nebo „Thomas má covid“

                    Chápu, že to byla částečně ironie, ale i tak jsem se k tomu musel vyjádřit

                    0 0
                    • skaj  

                      A pak do toho Geraintovo rodiče hodí vidle tím, že Thomas je příjmení :)

                      1 0
                    • MavasH  

                      Jenomže dokud to tady jedno „Áčko“ nezačalo hnát do extrémů, fungovalo to celkem normálně. Pokud se někdo o cyklistiku zajímá, tak mu Tadej nebo Egan je jasnej. A když se v jednom příspěvku řešilo (uvádím pouze jako příklad), jestli sprint vyhraje Sagan nebo Matthews a přímo na to někdo reagoval, že vyhraje Peter, je opět většině BF osazenstva jasné, že Matthewse dotyčný nemyslel. A komu to náhodou jasné není, tak si najde křestní jména obou sprintérů a pro příště se aspoň trochu vzdělá :)

                      1 0
                      • kapsch  

                        Ano, takto přesně to vidím taky.

                        A Sagana jsi trefil, ale byl tam s ním Oss, bohužel si to pamatuju :D v jedné etapě na Tour oba spadli, a pod příspěvkem o těch pádech přišla reakce „Daniel out“.. A od té doby jsme v pekle :D

                        0 0
                        • Kalic  

                          Tak, a máme viníka, iron.hide. Irone, když sis agenta rozbil, tak si ho teď sprav, čím dřív tím líp, nebo to mu ten cvak přejde do reálnýho života, mohl by pak mít problémy v zaměstnání a tak :-)

                          https://www.bike-forum.cz/…-france-2022#…

                          0 0
                          • kapsch  

                            :D jo, to je přesně ono..

                            Ale za to iron hide nemůže, to je ukázkový příklad, kdy to křestní jméno stačí, takhle v reakci na předchozí příspěvek..

                            Ale díky za odkaz, opět mě pobavila emenemova reakce :D

                            0 0
                          • iron.hide  

                            aha, az ted kukam ze si to sem napisal uz predomnou :D

                            0 0
                      • Sooree  

                        Ano, dneska je Tadej jasnej, ale v době, kdy na silnici začínal a teprv se prosazoval, jsem ho fakt jménem neznal a myslim, že drtivá většina BF taky ne…totéž platí pro Egana a kohokoliv dalšího

                        Ale takhle jsem to pochopitelně nemyslel, jde mi o to, že lidi často píšou „Daniel si zlomil klíční kost“ (říkám si: ty krávo a Ineos má po kostkách po pyči, že já pyčus jsem se dneska nedíval!), nebo „dneska Matěj bezchybně na San Remu“ (mohlo by mě napadnout: ten Van Der Poel je fakt mega zvíře, to jsem ale čurág, že jsem ten závod nestihl!) apod.

                        Jestli tohle neni dostatečný vysvětlení toho, kterou situaci mám na mysli, a která se tu běžně děje, tak to nemá smysl a je to jak mluvení do větru. Ano, některý křestní jména jsou netypický a je to pravda – Primož fakt je v profi pelotonu asi jedinej, no. :)

                        1 0
                        • kapsch  

                          Já tě chápu, a vidím to podobně. To něco málo co sleduji ze silniční cyklistiky mi stačí na řekl bych slušný přehled, ale taky neznám všechny, a ty, které znám, si občas pletu :D

                          Ale musím říct, že minimálně ve vláknech k letošním GT, které díky tipu přirozeně vnímám víc než dřív, se mi nezdá, že by víc lidí používalo jen křestní jména řekněme méně známých závodníků.

                          Drtivá většina diskutujících má cit (lepší slovo mě nenapadá) pro označení dotčených jezdců a jejich příspěvky jsou dle mne přehledné.

                          Proto mě mrzí, když se pak najde někdo, kdo místo dobrého, věcného a kvalitního příspěvku jen vyvolá úplně zbytečně otázky a místo informačního zisku ztrátu času většiny čtenářů..

                          1 0
                          • kapsch  

                            A opět se omlouvám všem za spam, vím, že jsem na toto téma už nechtěl reagovat. Opět jsme tady sklouzli zbytečně mimo hlavní téma.

                            Volný den na Vueltě za chvíli končí, chci věřit, že s ním skončí i tato slepá větev vlákna, všichni budeme při jmenování závodníků rozumnější, a tyto diskuze budou minulostí.

                            Díky

                            3 0
                  • Agent007  

                    Taky jsou oblíbené přezdívky podle fyzického vzhledu, třeba kudlanka Froome, krysa Vingegaard, indián Carapaz, indiánská babička Quintana, černoušek Girmay…

                    0 2
          • kapsch  

            To mu napsal iron hide s těmi neobvyklými křestními jmény! :D a já jsem hned pod tím přesně před tímhle varoval.. /facepalm/ :D

            0 0
        • Agent007  

          Edoardo Affini

          Jarrad Drizners

          Manuel Peñalver

          Mathias Norsgaard

          0 1
          • andy97  

            Děkuji, Peñalvera a Driznersa jsou pro mě noname lidí.

            Jediného koho sem poznal byl Affini.

            2 0
    • milan.v  

      K Vueltě skoro nic, zato se tu nadává a jde to do řiti…

      0 4
      • Smazaný účet  

        Ppdívej, ono je to zatím takový nepřehledný. Vyhrávaj lidi z úniků a zatím to, co je pozoruhodný, je zjevení se toho trenažerového Australana. A samozřejmě taky, že zatím Remco jede (a to ještě před časovkou) skoro tak, jak jezdíval kdysi s juniory a že všichni čekaj, zda, ev. jak dlouho mu to vydrží, je zjevný.

        Mas v závěrech kopců dělá, co může a ti ostatní na celkové pořadí se zatím spiš jaksi trápí, či co.

        A jak je na tom doopravdy Roglič – bůhví. Jak vyhrál tu etapu, přišlo mi, že je ok, ale teď si opravdu už vůbec nejsem jistej. A celý to Jumbo, jaksi, no…

        Carapaz je defakto out, od Hindleyho jsem čekal, že se vpředu bude držet víc, Sivakov taky nevypadá.

        Takže mně se zatím nejvíc líbi, jak jedou ti mladí španělští kluci, Rodriguez a Ayuso a dál uvidíme, jak bude po časovce.

        1 0
        • McBlacky  

          Klasickej bordel, jako kazdy rok ;)

          Jediny rozdil proti poslednim letum je, ze Green Bullet neni v prvni desitce GC????

          1 0
        • jmaselnik  

          je vůbec zajímavý, jak jsou lidi z Gira vesměs nějací zatažení. Čekal bych, že takhle dvouvrcholově by vyladit mělo jít. A Hindleymu se věřil i v tipu…

          Add Roglič: v těch fakt prudkých stoupáních mívá potíže, po časovce budeme o vědět, nejspíš, o něco víc.

          1 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Tak, top 3 jsou lidi znamy tim ze mivaji spatnej den… teda Mas mozna uplne ne, nevim. A ani Jumbo ani QS nema tym aby to zachranili a teamova taktika Movis je povestna.

          Takze za me je to docela otevreny a bude myslim az do konce.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Uvidíme, co ty další dny – přece jen jsme teprve po prvním týdnu – s těmi zmiňovanými udělaj.

            Zatím však z toho mám stejný pocit, jako ty.

            0 0
          • Vrci  

            Na Movistar jsem zvědavý, ale v podstatě od doby, kdy přešli z campy na sram ( ne že by to souviselo), tak nic nezajeli, ale mám ten team tak nějak rád a přál bych jim výsledek. Ale moc to nevypadá.

            0 0
    • robb  

      Remco jim ukázal jak se na lopatu sedá

      https://www.procyclingstats.com/…/stage-10-gc

      0 1
      • o.unca  

        Uf, tak to je pořádná rychta…

        0 0
      • iron.hide  

        parada, drzim mu palce, nech mu to vydrzi

        0 0
        • bikerman2  

          Isiel paradne ale pre mna najvacsie prekvapenie ten Lopez.nepamatam si ho nikdy ani len s priemernou casovkou nie este toto......neu­veritelne

          1 0
          • iron.hide  

            ano pekny vykon. Ale tu na BF ho uz aj tak nikto netipuje, ma svoju povest :D

            0 1
          • dafe  

            Už je jasné proč mu před nedávnem nedokázali přechovávání drog. Dobře je ukryl a teď před časofkou všecko spapal :)

            0 0
      • Smazaný účet  

        No, tak Remco zatím, jak se zdá, jede mimo soutěž. Roglič teda ale není odvařenej, Mas i Lopez jeli překvapivě velmi dobře a fantasticky zajel Rodríguez. Tak uvidíme, co bude dál. :)

        Akorát ti vpředu jakoby tak trochu neměli týmy, či co.

        0 0
        • brtníček  

          Zatím to Evenepoel drtí jak ve svých nej létech v juniorech. Téměř půl závodu má za sebou. Covid zase úřaduje a tak nic nemá jisté.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jo. Jak jsem taky už říkal.

            Ale jakoby tam letos krom něho (když necháme Rogliče jakože stranou) nebyla na celkové pořadí žadná opravdová individualita, ačkoli to tak dle startovní listiny vůbec nevypadaló a hlavně, žádnej suficientntí , dobře pracující tým.

            V tomhle je velkej rozdíl oproti Tour i tomu Giru.

            0 0
            • brtníček  

              Zatím jsem z Vuelty v TV neviděl nic. Takže nemůžu soudit to jak pracuji týmy. Roglič se může ke konci závodu rozjíždět do lepší formy. U Evenpoela budou pracovat nervy pokud by ho Roglič a Jumbo dostal nějak pod tlak. Tři týdny zatím celé kvalitně nezvládl.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Jumbo však jakoby tam neexistovalo. A Evenpoel sám je zatim jinde, než všichni ostatní. Tyhle dvě věci dohromady mi přijdou dost zásadní. A navic – jasně, Remco si dává, ale pořad tak nějak konstatně, nemusel si nějak asi hrábnout přes limit. I proto, že kazdej dalśí den zas jede to, co den před tím. Jasně, mohlo by to s ním dopadnout podobně, jako letos s Pogačarem na Tour, kterej si věřil až moc. Ale tam teda mělo Jumbo skvěle pracující, fantastickej tým. S van Aertem.

                0 0
                • gersa  

                  Já nechci předjímat, ale Yates na Giru 2018 taky vypadal jako jasný vítěz. A nakonec uplně bouchl

                  Ale to se samozřejmě nemusí stát

                  0 0
                • BikerM  

                  Ja jsem tedy neskutecne zvedav, zda bude mit blby den. Nevidel jsem vechny etapy, ale co jsem videl, tak mi prislo, ze se Evenpoel casto zbytecne vetral. Neprislo to taky nekomu? Muze to znamenat, ze si skutecne dost veri a citi se byt ve forme, ale klidne by za to mohl nejaky den skarede zaplatit. Naskok po casovce ma slusny, ale jeden kopec, kterej mu nesedne a muze byt ze hry pryc. Inu delaji nam to zajimave. :)

                  0 0
                  • andy97  

                    V Neděli jel teda neskutečnou palbu v tom kopci, je otázka jestli to bylo správně a nebo měl jet víc “napohodu” a posestřit. Zatím vypadá hodně dobře. Sem zvědav no.

                    0 0
                  • Albert8  

                    Tak ono je to relativní. Větral se, ale všechny ty tři horský dojezdy si jel celý ve svým konstatním tempu. Nemusel tak reagovat na žádný nástupy a jel to, na co je z tréninku zvyklej.

                    1 0
                  • jonys  

                    Vidim to stejne.

                    Zase ale on to trochu delat musi. Neni Roglic nebo Pogacar aby kopl do vrtule 1km pred cilem a najel 40s+bonusy. Treba ale to konstantni tempo neni tak nebezpecny na zakyseleni jako cukatury nastupama stylem 2 min full gas, a za chvilu zas a zas. Pokud to ma trochu pod kontrolou…

                    0 0
                    • ms82  

                      Casovku podle me jel vice v klidu nez ten kopec v nedeli. Ale neverim mu, ze to dotahne, ani trochu. Jednak je Roglic muj oblibenec, a taky to nedela poprve. Casovku zajel paradne, prestoze na rovinate moc dobrych vysledku od nej nepamatuji. Ne nadarmo jel na olympiadu a Ganna na MS. Skoda toho tymu. Myslim, ze bez Seppa by si poradil, ackoliv obcas potrebuje motivovat. Ale Affini se mu mohl hodit, kdyby Remca nekde trhl v kopci a potreboval popovezt k dalsimu pres udoli. Tesim se, co predvedou na Penas Blancas, ale rozdily tam jeste necekam. Vikend, to uz bude jina.

                      0 0
      • prodi  

        .

        0 1
    • Agent007  

      Koukám,ten Rohan Dennis, nebo Dennis Rohan, nebo jak se to správně píše,od té doby co odešel z ineos do jumbo, tak je poloviční. Dvojnásobný mistr světa, a dneska 19.....tsss tsss tsss

      0 3
      • MavasH  

        Tak třeba nemá problém s tím jezdit pro tým a tahat v hákových kopcích, což může v jeho případě znamenat ztrátu tahu pro časovku. Nebo se prostě jen, s ohledem na další etapy, nechtěl vystřílet ;)

        0 0
      • bara2  

        Tak zrovna v tom Ineosu nezískal nejen ten světový, ale ani domácí australský titul.

        0 0
      • BikerM  

        Polovicni bych rozhodne nerekl, ale kecal bych kdybych tvrdil, ze jsem ho v dnesni etape taky necekal vys. Dnes v tom mohlo byt vic veci, mohl mit klidne od tymu narizeno, aby se totalne nevystrilel, protoze bude jeste potreba.. A v tom pripade by tak zajel i ve Skyneosu. Taky mu to jen zkratka nemuselo sednout, od stolu se to tezko tipuje..

        0 0
    • milmat  

      Chudák Almeida – ztratit se na trase před cílem, to nepotěší…

      0 0
      • ms82  

        Spis mu trvalo dost dlouho, nez se zorientoval. Pritom odbocka pred cilem je pro auta snad vsude.

        0 0
    • kapsch  

      Jsem s bajkem na dovolené, ale mezi etapami zkusím alespon pořadí.

      Tipo Vuelta 22 – 10. etapa

      1 milmat 72

      2 Martin_S1 58

      3 honzas 58

      4 Agent007 56

      5 jonys 54

      37 gemini 25

      2 0
    • jkcz  

      Simon Yates končí na Vueltě kvůli covidu

      Ale neee :(

      https://www.roadcycling.cz/…kvuli-covidu

      0 0
    • Kalic  

      Řepa dnes v úniku ve třech. Že by jeho den?

      https://www.procyclingstats.com/…ve/livestats

      1 0
      • jonys  

        No to si teda vybral etapu! Celý den protivítr, ten bude večer dobře rozcvičenej .-)

        0 0
        • rada09  

          Taky absolutně nechápu, sem myslel že chce z úniku něco dokázat vyhrát nebo na bednu a né se reklamě větrat v etapě s jedním z mála sprinterských dojezdů.

          0 0
          • ms82  

            Jelikoz jim odstoupili tri lidi, tak asi nepocitaji, ze budou mit jeste moc pokusu.

            0 0
            • jonys  

              Nechce to v to balíku chytit, to dává smysl.

              4 0
              • rada09  

                On je schopnej spadnout i v 3 člennym úniku tvl.

                0 0
                • ms82  

                  Smich presel po padu Juliana? :-)

                  Nevim, co tam bylo, ale spadli oba nepochopitelne. Ve Spanelsku mi v prudsich kopcich podkluzoval plast v par mistech. Je to fakt neprijemne, kdyz nevis, jestli budes mit grip cestou dolu, ale i cestou do kopce kdyz temer proslapnes.

                  0 0
    • iron.hide  

      preco davaju na eurosporte furt ten dlhy poistovacky spot? kto to ma furt kukat :D

      1 0
      • kapsch  

        To byl hlavní důvod pro mě při Tour vždycky co nejdřív přepnout na ČT Sport :D je to strašný..

        0 0
        • skaj  

          Jen pro sichr, kdyby to nekdo nevedel → Multi-Audio stream na eurosport.com je kompletne bez reklam. A ted na Vuelte je tam i cesky komentar, drive byval jen anglicky (ale mozna jsem jen zaspal, koukam dlouhodobe jen anglicky, protoze kvalita je o nekolik pater jinde)

          1 0
          • jmaselnik  

            je to jak píšeš, ještě na Tour na multi audio čeština nebyla. Taky ale poslouchám anglickej komentář raději ;-)

            0 0
            • MavasH  

              ee, právě na Tour se českej komentář spustil na multi-audiu poprvé – Straka s Hačeckým brblali, že ani nebudou mít čas si odskočit :-) Ale zatím to teda jede jen na GT.

              0 0
        • iron.hide  

          bohuzial ČT Sport ja nemam, a na nasej stanici davali iba tour lebo kazdy rok davaju iba tour kvoli saganovi.

          Vlastne moment, raz nasi davali aj vueltu, ale tiez len preto ze tam siel sagic. No vtedy aj tak musel odstupit, ked ho zrazila moto:

          https://sport24.pluska.sk/…sel-odstupit

          Hulk smash!

          0 0
        • Jason Voorhees  

          Tu du tů, tu dut tů :-D

          0 0
      • rada09  

        To je odpornost největší co kdy na Eurosportu byla.

        1 0
        • pepek  

          Ještě býval neustále „Boj proti rasismu ve fotbale“ (což kupodivu dávali aji k motorismu) a ta holka, co má dresy v pračce, byla taky odporná. Neustálé opakování: jak Fromič běžel pěšky a uřvaní trenéři jsou taky síla.

          0 0
          • iron.hide  

            jj, „HE'S ACTUALLY RUNNING!!! HE'S ACTUALLY RUNNING!!!“ :D no hruza

            1 0
    • iron.hide  

      Ala down, Ala down :(

      asi klicna kost

      0 0
      • jmaselnik  

        no jestli klíček, tak je MS asi v čoudu :-(

        0 0
        • iron.hide  

          :(

          0 0
          • Honzas  

            Tuhle sezónu si mistrovskej dres vysloveně užívá:-(

            0 0
          • Tomi.B  

            Alaphilippe:Dalo by se sázet na to ve které etapě to přijde…To že se alaphilippe položí jsme tak nějak čekal.Nepřeju ale ale

            0 0
            • ms82  

              Nevim. Jestli ses koukal na nedelni etapu a najezd na posledni kopec, kdy odjizdel zbytku sveho vlacku z kopce, zvladl se pritom koukat za sebe a jeste jim ukazovat at davaji bacha, tak mi neprislo, ze by mel problem se zvladanim kola/ctenim trate.

              1 0
          • MavasH  

            mno vypadalo to spíš na to rameno, jak tomu furt uhýbal. Tak ještě párkrát a bude mu stačit sesla u krajnice, jako Rogličovi :)

            3 0
      • robb  

        Netuším co tam dělal

        https://twitter.com/…560511143943

        0 0
        • vitan  

          Z Road cycling.

          Dvaadvacetiletý rodák z Velké Bíteše doplatil na kluzké jihošpanělské silnice, když mu asi 65 kilometrů před cílem v nenápadné zatáčce ve městě podklouzlo kolo a v okamžiku se klouzal po hladké silnici. Jen o chvíli později šel ve stejném městě k zemi světový šampion Julian Alaphilippe.

          0 0
          • iron.hide  

            „rodák z Velké Bíteše“ – tak to je uz iny level, ked uz ani krstne meno nenapisete, ale iba miesto narodenia :D

            nastastie viem googlit, a je to Repa :)

            1 0
          • Kubasan  

            :D :D hezky vytržené z kontextu textu, celé jméno je před touto pasáží zmíněno mnohokrát. Například předchozí věta.

            „Řepa si nevybral zrovna nejlepší etapu, zcela rovinatá trať favorizovala spurtery a jejich týmy držely odstup na uzdě. Dvaadvacetiletý rodák z Velké Bíteše doplatil na kluzké jihošpanělské silnice, když mu asi 65 kilometrů před cílem v nenápadné zatáčce ve městě podklouzlo kolo a v okamžiku se klouzal po hladké silnici.“

            Bývá zcela běžné, že se podstatná jména jména nahrazují zájmeny nebo podměty/předměty přístavky, aby se stále dokola nepsala táž slova. A navíc se dozvíš nějakou novou informaci.

            0 0
        • Fazzy  

          Tak i z toho zpomalenýho záběru to vypadá, že tam prostě přijel rychlejc než ostatní.

          0 0
        • robb  

          Tak prý asi vykloubené rameno :-/

          0 0
          • Smazaný účet  

            Vykloubený rameno mohl o barak nahodit zpátky :-D Je to sice už dávno, ale viděl jsem na Bedřichově jednoho z Dukly Liberec, jak si ho při závodě nahodil zpátky o strom :-)

            0 0
            • Pessinger  

              Roglič je teda jiná liga, požádal diváka o stoličku a sám si ho nahodil letošní etapa na TDF

              0 0
            • Krov  

              To přece ale záleží na tom, jestli je to první vykloubení nebo opakované při volnějších vazech. Poprvé to nadělá velkou paseku.

              0 0
          • Hroch obojzhivelnyj  

            Čert letos sere na Lefevrovu hromadu.

            0 0
            • jkcz  

              no pokud to ten mladoch dotahne az do Madridu, tak by to tak strasne byt nemuselo

              1 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

                ano pokud to dotahne. posledni sance, QS sezona k zapomenuti

                1 0
                • iron.hide  

                  A chudak Movistar :-O

                  0 0
                  • Honzas  

                    Movistar ma porad sanci na hodne solidni bodovy pridel, pokud se Mas udrzi na podiu Vuelty. To by je asi ve WT zachranilo.

                    Zato pro BEX je odstoupeni Simona docela katastrofou.

                    Lotto mi prijde za GT bojkotuje a snazi se s pomerne solidnim uspechem vyjizdet body na ruznych mensich zavodech mimo WT.

                    Na https://inrng.com/ je kazdy tyden (pokud UCI zveřejňuje pořadí) k danemu tematu clanek, jehoz soucasti je i simulace poradi, jak se vyvijelo od zacatku roku. Koncem cervna se Lotto dostalo na uroven BEX, byl tam jen par bodu rozdil. Pak BEX diky povedene TdF a par zavodu okolo utekl o spoustu bodu, ted se to zase srovnava.

                    Nicmene Lotto ma diky povedene letosni sezone docela nakroceno k pozvankam na WT zavody pro pristi rok, pokud by spadl nekdo jiny, pak to muze byt jeste hodne vyrovnane.

                    0 0
            • jonys  

              No smůly kopec, ale: Mají Monument? Mají. Mají etapy na Tour a chvíli žluťáka? Mají. Mají etapy na všech GT? Mají. Mají nejvíc výher? Nemají, ale bojujou o to s nadpozemským Jumbem. K tomu mají mistra Evropy, mistra Belgie v TT (a podepsanýho i RR) a ještě čeká MS. A hlavně GC na GT blízko jako nikdy. Bída vypadá jinak.

              2 0
              • bara2  

                Finančně na tom tak dobře, jak v jiných letech nebudou. Za ty národní,evropský a světový mistry má Lefever kulový, však to sám řekl. K Alovi se štěstí točí zády, ale může to zachránit mladej Remco, zatím jede neuvěřitelně. I když já mu nějak nevěřím, mám pocit, že je těch extrémně dobrých hvězd v poslení době moc, to není reálný, hvězdy se tak často nerodí.

                0 0
                • jmaselnik  

                  No zrovna Remco je úplně jiná liga od juniorů. Nebýt zranění, kdo ví, kde mohl ještě být.

                  1 0
                  • Kalic  

                    Takových hvĕzdiček už tu bylo. Ale je rozdíl hvězdit na klasikách nebo kratších etapácích vs Grand Tour. Jak si povede na třítýdenním etapáku je pořád neznámá, která bude zodpovězena až ve 3. týdnu.

                    0 0
                  • bara2  

                    Od juniorů k dospělým je obrovský skok uvnitř člověka. Aby to nakonec vyšlo, musí se sejít hormony, hlava a v neposlední řadě zdraví. A s tím ruku v ruce štěstí. Talentů se bude pořád rodit dost, ale do hvězdy jich dojde zlomeček, ta cesta je dlouhá a není to jen o talentu a úsilí, těch faktorů okolo je mnohem víc a v konečné fázi mají mnohem větší vliv. Uvidíme. O juniorech v ne tak cyklistických zemích se prostě jen neví, ne, že by tam nebyli, v této kategorii je to hlavně o příležitostech a musí se toho sejít hodně, aby ten talent vyplul nahoru a ještě k tomu zrovna na kole :-).

                    0 0
          • robb  

            Ale ten pád vypadal hodně nevině

            https://twitter.com/…231742636033?…

            1 2
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 11. etapa

      1 milmat 65

      2 honzas 59

      3 Martin_S1 55

      4 jonys 55

      5 Agent007 53

      36 t29 23

      37 prochyno 23

      0 0
    • hompmo  

      Borci..někde Live na netu krom eurosportu??

      0 0
    • milmat  

      Evenpoel si také dnes lehl v zatáčce. Ale je v pohodě a v klidu.

      0 0
    • Agent007  

      Moc hezká etapa dneska.

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 12. etapa

      1 milmat 65

      2 honzas 59

      3 jonys 55

      4 wittas 51

      5 Martin_S1 49

      37 gemini 20

      0 0
      • l-e-t-o  

        Carapaz včera potěšil. 3 bodíky za jeho vítězství a posun o 12 míst v tabulce :)

        1 0
    • Pessinger  

      Juan Ayuso pozitivně testován na C-19, avšak málo infekční a bude pokračovat …po dohodě s komisaři UCI

      0 0
      • cubista  

        UAE zřejmě umí dohodu s komisaři správně podpořit:-))) Už Majka na Tour.

        0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 13. etapa

      1 milmat 68

      2 honzas 62

      3 jonys 58

      4 wittas 55

      5 Agent007 51

      1 0
    • milmat  

      Tak dnes to Envenpoel naštěstí ještě ustál, ale konečně nějaké vzrůšo. Škoda, že Roglič nedojel Carapaze, moc už nechybělo.

      0 0
      • jmaselnik  

        Jsem to Carapazovi přál, dneska si to odmakal na 100%. A Remco se neskutečně oklepal, chvíli to vypadalo na úplnej zásek jak Mas kousek před cílem, naštěstí…

        0 0
        • Agent007  

          Dneska to byl jen předkrm před zítřejší královskou etapou na Sierra Nevada, že by carapaz zkusil hattrick? A furt čekám co ten Hindley? Třeba se ukáže zítra

          0 0
          • Smazaný účet  

            Tak – Hindley vyhrál Giro, že. A Carapaz ne a Vueltu taky nevyhraje. (Ač bych mu to docela přál).

            Už mě aji napadlo, zda si ten zásek nevyrobil na závěr u těch – no, u toho týmu – schválně: to aby jej pak ostatní pouštěli do úniků a moh si vesele – na rozloučenou se skyneosem – vyhrávat etapy. A kašlat na tu jejich (ostatně asi letos v GT marnou) snahu někde něco celkově vyhrát.

            A pak – Hasta la vista! :-D

            0 0
            • jmaselnik  

              Na Eurosportu říkali, že spadl v tréninku chvíli před Vueltou a že ten úvodní zásek jde za tím, že nebyl úplně ok.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Aha, to by to vysvětlovalo.

                Každopádně je tam však teď, těsně před odchodem, ve skvělé pozici. Zakázat mu chodit do úniků, vyhrávat etapy a přikázat, aby misto toho dělat domestika Rodriguezovi, mu šefové asi už dost dobře teď nemůžou.

                0 0
                • jmaselnik  

                  Tak můžou to zkusit, ale zase na druhou stranu proč? Rodriguez nechodí ani na bednu, nebýt Carapaze jsou vlastně neviditelní. Jsem hodně zvědav dneska, ten závěr je masakr.

                  1 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak, tak. :)

                    0 0
                  • jkcz  

                    No k dnesni etape se Carapaz vyjadril tak, ze je tam doma a ze to chce na win zase zkusit.

                    0 0
                    • Agent007  

                      radši né, to by někteří místní blbečci nerozdýchali, kdyby ineos potřetí vyhráli :-))

                      já jsem zvědavý co předvede Valverde, prý je to borec z jiné galaxie, tak by to měl ukázat

                      0 3
                      • andy97  

                        Valverde už nemusí nic dokazovat. Jezdit na takové úrovni jako on, ostatní můžou jen závidět a zatleskat.

                        0 0
                      • jmaselnik  

                        No jo, někdo končí na GT, údajně marnej, jinej na vrcholu kariéry na hnojáku s nejvyšším brdkem 600m, kde na výhru jede jinej z týmu. To jsou paradoxy…

                        0 0
                      • raw 4  

                        Máš slušný komplex.. V jiným vlakne jsi zjistil, že Ritchi se Valvemu nemůže ani náhodou rovnat, tak teď do něho střílíš.

                        0 0
    • Agent007  

      Moc hezká etapa dneska.

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 14. etapa

      Dnes pořádné závodění nejen o etapu, ale i o celkové. Můžeme se těšit na zítřek.

      V tipu vypíchnu cubistu – dnes plných 6 bodů za etapu, jediný.

      1 milmat 71

      2 honzas 63

      3 jonys 59

      4 wittas 56

      5 Hroch O. 54

      36 t29 26

      37 gemini 21

      Gemini je ve stejné situaci jako Radek před týdnem – třetí den v řadě na chvostu, v pondělí je volný den → zítra bojuje na Sierra Nevada o udržení v pelotonu!

      2 0
    • Smazaný účet  

      Začíná to být zajimavé. :)

      Uvidíme, co bude zítra.

      1 0
    • Agent007  

      Zítra cíl 2500 metrů nad mořem, to by mělo vyhovovat těm Ekvádorcům a Kolumbijcům, bude to maso, čekám že ten evenpol chytí tak 5–10 minut

      0 2
    • Agent007  

      To se prostě nikdy neokouká ;-)

      1 0
    • milan.v  

      Udělejte to co nejtěžší, zavelel Roglič. Jak Jumbo proráželo brnění Evenepoela

      https://www.idnes.cz/…klistika_tm2

      1 0
      • jmaselnik  

        Jojo, Remco chvíli vypadal fakt mrtvej, první půl minuty nabral během chviličky a zdálo se, že stojí. Ale oklepal se teda dobře a dneska znova jenom ještě těžší ;)

        0 0
        • milmat  

          Náhodou dobře, že se zbytečně nevyndal úplně a jel si svoje. Zase tak moc Roglič nesmázl. Ale i tak jsem mu přál aby v cíli oprali Carapaze, což o pár sekund nestihli. To bylo pěkné tempo, když v závěru na Carapaze stáhli skoro 3 minuty. Tak uvidíme jak se to bude vyvíjet dál, kostky jsou vrženy :-)

          1 0
    • iron.hide  

      Boze boze, uz som ho videl v tom strome :/

      0 0
    • milmat  

      To budou mít teď krasné. Vůbec se nedivím, že Contador to tam musel dost lámat…

      0 0
    • milmat  

      Vyvětrat Roglu a zaříznout? Je to pěkný boj.

      0 0
      • vitan  

        Nebo si Rogla chce odfrknout před větším kopcem a tedka je lepší hakovat?

        Blafuje?

        Nemůže? :)

        0 0
        • milmat  

          Svezl v háku a pak „zaútočil“ před cílem. Evenpoel dnes dobře. Opět moc pěkná etapa!

          0 0
      • jmaselnik  

        Nejlíp zatím vypadá Lopez

        0 0
        • Agent007  

          Mas klasicky po movistarovsku jel celou dobu v háku, aby v cíli ospurtoval Lopeze…

          0 0
          • jmaselnik  

            Ty máš fakt dost. Vždyť Mas se urval sám, jel tak dost dlouho a šlo mu o bonifikační sekundy, má na Roglu míň než půl minuty. Psát, že když nejede Carapaz, jede Ineos tak nějak po Ineosovsku, ani nemá cenu.

            0 0
            • Agent007  

              ty máš dost, sám Lopez na něho mával, ať ho vystřídá, ale on ho, po movistarovsku, vystřídal až 100 metrů před cílem, no a co s tím má společného ineos už je úplně z cesty

              0 0
              • Kalic  

                Ineos dnes rupnul i ze svých druhotřídních ambicí, hodil ručník do soutěže družstev a Hart vycouval z top 10.

                0 0
                • Agent007  

                  přesně tak

                  ale,jak už tu bylo 100× napsáno, koho zajímá soutěž družstev? a koho zajímá, kdo byl 4., 5., 10. celkově?

                  ale, vyhrát 2 etapy na vueltě, to už se počítá…co by za to dali ty různé Astany, movistáry, ag2r, nebo total energies…jo vlastně sorry, ti tam vlastně ani nejedou…:-)))

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ó – a jak tohle zrovna tebe (nakonec jako to jediné) na tom minulém francouzském etapáčku zajímalo…

                    Každopádně, kdo tady vyhraje (a možná, kdo skončí druhej či třeti) už ineos ani tebe tady zajímat nemusí, jak to tak zatim vypadá.

                    0 0
                  • andy97  

                    Jak sem říkal před Vueltou, že Carapaz jim to zase bude zachraňovat. A teď jim odejde.

                    0 0
                • Smazaný účet  

                  Omluva za Harta níže – nepřečet jsem si to.

                  0 0
              • jmaselnik  

                Kyselý hrozny agentíku, že?

                0 0
        • Smazaný účet  

          Asi ano. Ale od Mase jsem takovej výkon, jako dnes, ani nečekal. Rodriguez dělal, co mohl a na to jak je mladej a musí jet na celkový pořadí, se drží pořád skvěle a Ayuso teda samozřejmě taky. No, chudák Carapaz – toho domestika dělat opravdu dnes nakonec musel. :)

          No a ti první tři – bude to ještě zajímavý. Už je asi jasný, co na Evenpoela může platit. Problém je, že to stojí vždycky strašně moc sil a nevypadá to, že by to on do cíle neuhrál bez nějaké fatální ztráty. Pořád ví přesně, co má v kopci jet a co mu vyhovuje. A osobně si myslím, že na té špici byl v závěru tak dlouho hlavně proto.

          A kdepak skončil Tao Geoghegan Hart? (First Cycling mi ukázal jen prvních sedmadvacet v etapě i celkově).

          0 1
          • Radek A. S.  

            „velkový pořasí“ mi chvilku trvalo :-)

            1 0
          • Smazaný účet  

            Aha, už jsem to našel: T.G.Hart je po dnešku celkově dvanáct minut za – Valverdem.

            Hezká etapa dneska.

            0 0
            • jmaselnik  

              Já myslím, že na příkladu Harta a Hindleyho je pěkně vidět, jak se v Ineosu s mladýma pracuje.

              0 0
              • andy97  

                Hindley? Ten nebyl nikdy v Ineosu

                0 0
                • Agent007  

                  on si tady jen tak žvatlá ty svoje nesmysly…:) ale jinak je úplně neškodnej…:-D

                  prostě „znalec“ :-)))

                  0 1
                • jmaselnik  

                  Nebyl, ale Tao je. Ještě nedávno to Jaiovi na Giru nandal, teď po dvou letech Hart při působení v Ineosu bez výsledku zatímco Hidley přes zdravotní štrapáce a změnu stáje to Giro vyhrál a celej slavnej Ineos si namazal na chleba. Asi tak Ineos pracuje s mladýma.

                  0 0
                  • Agent007  

                    ale tak nám vysvětli, jak ten ineos pracuje s tím Hindleyem, jak jsi psal o řádek výš, to nás zajímá

                    a ještě nás zajímá, ta práce s „mladým“ Hartem, kterému bude 28 let? tak nějak bych neřekl, že je to zrovna junior…vy s tím cioran jste taky dobrá dvojka „odborníků“ :-D

                    0 1
                    • jmaselnik  

                      No mám dva závodníky podobného věku, jeden z Ineosu druhej ne. Ten ineosí nevyrostl, ten druhej přes zdravotní problémy jo. Problém je spíš v tom, že nechápeš triviální výrokovou logiku. Ta vygooglit nejde.

                      0 0
          • brtníček  

            Poslední týden letošní Vuelty mi přijde profilem asi nejlehčí že všech GT v posledních letech. Uvidime jak těžký si ho udělají závodníci. Tým jak už tu bylo několikrát zmiňované nikdo výrazně silnější nemá a tak to bude o možném překvapivém ataku. Naskok Evenpoela je solidní.

            0 0
            • jkcz  

              Teď jsem to právě studoval, většina kopců hodně hákových kolem 6 procent. Snad jedině 20 etapa, předposlední kopec Morcuera, by mohla ještě něco změnit.

              0 0
            • Smazaný účet  

              Ano, pokud Remco udrží svůj dosavadní standard, vyhrát by teoreticky měl. Ale. – jak už bylo mnohokrát řečeno, je to třetí týden a zkušenosti z dlouhých etapáků by přece jen mohly situaci změnit.

              0 0
              • jmaselnik  

                bude to, doufám, ještě zajímavé. Je fakt, že první týden si dělal prakticky, co chtěl. Druhej už tak ne, ale reálně ztrácel jenom v těch úplně nejtěžších stoupáních, kde ale zase na druhou stranu moc neztratil a jel s výjimkou jednoho momentu v sobotu v podstatě to, potřeboval. Roglič zatím nevypadá nějak výrazně silnější, byť se zlepšuje, takže minuta a půl je furt dost.

                Navíc má Primož kousek za sebou Mase, kterej zatím jede velmi dobře a je určitě na 2. místo víc motivovanej než Roglič, kterýmu je podle mě šumák, jestli bude 2. nebo 3., když nevyhraje.

                0 0
                • jkcz  

                  No to je otázka. Včera mohl být Mas jedním z faktorů, proč se včera Rogla 2km před cílem zvednul a nastoupil. Jinak nevypadal v porovnání s Remcem o moc líp.

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Ano, také mě napadlo, že to mohl být ten bezprostřední podnět – nenechat si příliš odjet Mase. Přece jen není příjemné, když se někdo v celkové klasifikaci nějak dotahuje. Roglič včera dobře věděl, že na Remca až tolik vzhledem k tomu, jak na tom oba byli, nenajede a možná by jej jinak nechal být a zkusil to jindy, až by se mu zdála situace přiznivější.

                    Jinak máme z toho asi podobný pocit, i s Ječminkem a spol. Včetně toho, že Rogliče nic jiného, než celkové vítězství nemůže zajímat.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Sakra, kdyby měl Roglič teď tady k dispozici van Aerta, tak jako Vingegard na Tour, tak by Evenpoela v dalších dnech asi postupně roztrhali na kusy! :)

                      0 0
                • polo  

                  Z mýho pohledu se Remcovo výkonnost zlomila až moc výrazně směrem k únavě. Tipl bych si, že se z toho nevzpamatuje a bude na tom spíš hůř. Primožovi bude stačit ukrajovat z náskoku postupně, třeba jen nástupem v posledních 2 km v dojezdu na kopec. Středa napoví!

                  0 1
                  • Krov  

                    Já ti nevím. Včera sice ztratil 15 vteřin, ale předtím dlouho tahal v hákovém sklonu. Takhle nevypadá jezdec, který mele z posledního. Myslím, že wattů tam dal víc než Rogla. A těch kopců ke stahování po kouskách už tam moc není. Remco by musel zvadnout o dost víc.

                    1 0
                    • jmaselnik  

                      vidím to stejně, já tam nic zlomenýho nevidím. Tam, kde to bylo moc prudký je prostě svoje s tím, že mu to stačí, což zatím pohodlně jo.

                      0 0
                    • jonys  

                      On si spis stezoval na to zraneni po padu.

                      No Roglic bude muset zitra do spurtu. Bonusy ted nemuze nechavat lezet, moc pobrat jich uz nepujde.

                      1 0
              • Smazaný účet  

                Totiž, s těma zkušenostma, myslel jsem to spíše takto: jde o zkušenost s tím, jak se v tak dlouhém závodě chová vlastni tělo. Ani Merckx, pokud se nepletu, svůj prvni dlouhej etapák nevyhrál. A Evenpoel jel jen vloni Giro, které nedokončil.

                Totiž – vzpomínám si, že když jsem dřív jezdil na kole docela hodně (jezdívali jsme běžně stopadesát, někdy i dvěstě švihy a taky každý rok maratony na 250 km a ne zrovna po rovině) a byl jsem tedy na tyto vzdálenosti zvyklej. Takže když jsem pak poprvé jel – vcelku v klidu, se zastávkama na jidlo a tak – třistapadesát na jakejsi kopec, myslel jsem, že týdenní regenerace mi pak bude bohatě stačit. Ani houby: ještě po dvou týdnech to nebylo ono. Jiná vzdálenost, pro tělo jinej režim, kterej ještě nezažilo a daleko větší únava.

                0 0
    • Agent007  

      Hezká etapa dneska.

      1 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 15. etapa

      Tak už jsem bohužel zpátky z dovolené, a nečekají mne zde dnes příjemné povinnosti. Avšak popořadě.

      Milmat i po 15. etapě drží vedení, pomalinku bod po bodu ob den navyšuje náskok, hezkypěkně. Máme před sebou však ještě týden, není všem dnům konec.

      1 milmat 72

      2 honzas 63

      3 jonys 59

      4 wittas 56

      5 Hroch O. 54

      36 t29 26

      37 gemini 21

      Nepříjemné povinnosti čekají na druhém konci pelotonu. Stejně jako minulý volný den i dnes testování na Covid odhalilo jednoho nešťastníka – gemini opouští peloton (stačilo aby jel za UAE místo Ineosu a v balíku by zůstal :D ).

      I tobě díky za účast, snad to příště vyjde líp!

      3 0
      • Smazaný účet  

        To má za to! :))

        0 1
      • brtníček  

        Bude dnes zase hromadné testovani na Covid? To může tipovačku pěkně prevratit naruby.

        0 0
      • gemini  

        Do poslední chvíle jsem věřil, ale letos se mi tipovačka obzvláště nepovedla:-) Tobě díky za organizaci a ostatním hodně štěstí do posledního týdne…:-)

        1 0
      • Pessinger  

        Já si prihřeju polívčičku, kdo má v tipu Arensmana :) kdo má v tipu UaE, kdo jako jedinej zatím drží tři lídry v GC :) bohužel to nestačí na milmata :) ale stačí na krásné 7 místo :)

        1 0
        • kapsch  

          Dobře ty. O tom UAE vím, že jsi jediný, ale zkoumat kdo kolikrát trefil alespoň účast jezdců v top5 mě nenapadlo. :))

          A ten tip na Arensmana bych zmínil, kdyby mě RaF nezmátl taky třemi body včera, jen on je má za kombo Mas a López.. Pěkný tip!

          1 0
        • gersa  

          Není větší punk mít v tipu Alaphilippa s Hirtem? ;)

          3 0
          • jmaselnik  

            hlásím se do klubu ;-)

            0 0
            • kapsch  

              I já :D je nás tam s tímto kombem 10 :))

              Však já zase na konci udělám statistiku nejlepších a „nejlepších“ tipů :D

              0 0
          • gemini  

            Ty jsem měl samozřejmě taky a výsledek se dostavil:-)

            2 0
            • jmaselnik  

              bylo nás prý deset, tak to už všichni nestihneme ;-)

              0 0
            • kapsch  

              Podíval jsem se konkrétněji, a i první odpadnuvší Radek je tam oba má :)) naštěstí jak píše maselnik, už může vypadnout jen jeden..

              0 0
              • cubista  

                Také mám Alíka a Hirt také proběhl hlavou, ale zase naštěstí rychle vyběhl:-))) Ale mám správně Pedersena na zelený, měl jsem ho samozřejmě i v týmu, ale při přepisu ze šmíráku přehlédl. A 9 bodů fuč:-)))

                0 0
              • Radek A. S.  

                No jo no, aspoň v tomhle jsem byl první :-)

                0 0
    • cubista  

      Viděl jsem sobotní a nedělní etapu ze záznamu. Oba dva dny pěkné závody. A vše je otevřené. Pořád si myslím, že vyhraje Rogla. Remco bude postupně uvadat.

      0 0
      • vrazdit  

        a Rogla se bude rozvíjet z poupátka, myslíš? :) já bych to moc neviděl, Remco už si to bude kontrolovat a vzhledem k týmům a zbývajícímu profilu bych to na nějaké závratné rozdíly neviděl… leda že by Roglič zkusil někde totál vabank a šel do nějaké punkové akce…

        0 0
        • Smazaný účet  

          :)) Punkové akce!

          0 0
        • Smazaný účet  

          Ale každopádně mě hodně zajímá, jak to dál bude. Vzhledem k profilu etap posledniho týdne a vzhledem k tomu, jak je dobrej a taky protože Jumbo tady nemá tým, by to měl Remco udržet.

          Kdyby už před tím dojel nějak slušně dlouhej etapák, bez problémů bych na něj vsadil. Akorát nedojel a bude to ten třetí týden. Uvidíme. Mělo by to být docela zajímavý.

          A pak je tam – nezapomínejme – zatím velmi dobře vypadající Mas a o kus dál (ale ne úplně beznadějně) taky Lopez, který teď chytil extra formu, jak se zdá.

          0 0
          • jonys  

            Lopez nechytil super formu, Lopez měl dobrý den, tradičně zas bude mít blbý den. Lopez…

            Mas vypadá zajímavě a Movistar má na rozdíl od Jumba sílu. Pokud se teda nezaměří na sjíždění Carapaze aby nevyhrál KOM a na snahu vyhrát etapu Valverdemu, mohli by něco spáchat.

            1 0
          • vrazdit  

            no máš pravdu, na Mase jsem zapomněl, ten by mohl klidně Rogličovi naložit taky… s tím Remcem uvidíme, ale já bych mu tentokrát asi docela věřil, myslím si, že nebude divočit a pojede si svoje na jistotu…

            0 0
            • Agent007  

              Tak třeba nastane situace, kdy Mas nějak odjede, a ineos, obzvlášť Carapaz, pomůžou vrátit evenepoela zpátky k němu… koneckonců mají movistaru co vracet, za ty prasárny co dělali carapazovi ze msty, že od nich odešel

              0 0
              • jmaselnik  

                nejsou všichni pomstychtiví nešťastníci jako Ty.

                2 0
              • milan.v  

                Tak u mě si Ineos šplhne jen, když pomůžou Rogličovi udělat podlahářům peklo…

                0 0
          • polo  

            To vidím jako největší komplikaci na Remcově cestě za vítězstvím, že musí hlídat nejen Primože, ale i Mase, příp. dle situace i Lopeze. V neděli musel jet, aby mu Mas moc neodjel. A je vidět, že formu ze začátku Vuelty už nemá. Vypadá nejunavenější z té první trojky.

            0 0
    • polo  

      Edit: Špatně zařazeno.

      0 0
    • iron.hide  

      Rogla utoci! go go go!!

      A Remco ma defekt

      0 0
      • iron.hide  

        neee, Rogla na zemi :( tak toto ho polozi, a Remco to ma vyhrate

        0 0
      • Honzas  

        Neni to v 3km ochranne zone? Jak je tohle pravidlo, melo by byt i na defekty, ne? A ci cas by dostal, viteze nebo pelotonu?

        0 0
        • iron.hide  

          ano, bolo to cca 2 km pred cielom

          0 0
          • vik  

            Ale Remcuv defekt bude ztrata? Ochranna zona je pouze na crashe? Defekt by slo pak simulovat…

            0 0
        • Kalic  

          Rogla by měl dostat stejný čas jako vítěz, Evenepoel čas skupiny co dojela potom. Tj Rogla získá 8 sekund. Ale těch 8 sekund ho bude hodně bolet.

          0 0
          • vik  

            Remco ma pres 3 minuty ztratu…zda se.

            0 0
            • Kalic  

              to ještě určitě zrevidují, ten defekt byl v 3km zóně.

              0 0
            • milmat  

              Byl už v ochranné zóně, tak jen 8s.

              0 0
              • tvargy  

                Uvidíme, v aplikaci mi nyní svítí toto

                0 0
                • iron.hide  

                  Uz to opravili

                  0 0
                  • jonys  

                    Pochopitelne. Tezko aplikovat pravidlo na jednoho jezdce a na jinyho ne. Bud musi vest Remco nebo Mas.

                    Roglic paradni pokus, ale bohuzel zoufala pomoc od tymu-tohle mu preci meli rozjet 2–3 domestici!!!

                    Ten pad nekomentuju, to uz proste jinak asi nejde u nej :-(

                    0 0
    • milmat  

      Rogla se tam pěkně zrakvil ve sprintu :-(

      0 0
      • Darkson  

        Ach jo, takové úsilí a přeloží se ve spurtu 5 lidí :-(. Je pěkně pobitej, i kdyby pokračoval, tohle ho hodně poznamená. Taková škoda

        0 0
        • Fazzy  

          Ten chlap to dělá snad schválně jinak to neni možný. Tohle je konečná, pokud to v něm z hecu neprobudí nějakou bonusovou sílu. Ale mám pocit, že on neni ten typ, co by se dokázal zdravě nasr*t..

          0 0
        • andy97  

          To ho položí jak fyzicky tak i psychický. Nedivil bych se kdyby odstoupil, byl by trochu zázrak kdyby ještě vyhrál vueltu. A jet pobitej o nějaké 2–5 místo. A trápit se u toho asi pro něho nemá smysl.

          0 0
          • milan.v  

            Zase tak rozbitý není.

            0 0
            • andy97  

              To sice jo. Ale vždy když spadl tak pak šel s výkonnosti razantně dolů

              0 0
              • makimaki  

                Scénář – dá etapu dvě v balíku a pak zabalí. Nepřeju si to, snad to ustojí …

                0 0
      • robb  

        Nějak nechápu proč lehl

        https://twitter.com/…585667772426?…

        0 0
    • milmat  

      Pedersen pěkně, škoda, že mne nenapadl na zelený…

      0 0
    • Agent007  

      Mads je bůh!

      0 0
    • Scicon  

      Hele Rogly škoda, ale jen uvaha kontroluje podle Vas treba pak kolo Remca , ze jako defekt, ono uvaha Rogla ujizdi ten zvedne ruku, ze treba pomaly defekt a defakto tak Rogla mohl jet a prd z toho bo je v ochranne zone, jen by me zajimalo jestli v ochrane zone je i nejajka kontrola ze je to fakt, pad je jina vec, ale tech. problem a treba imaginarni defekt divne no.

      0 0
      • Kalic  

        Nechápu úvahu o předstíraným defektu. Čas Rogliče stejně nedostal, dostal čas balíku. Při jeho tampařských schopnostech by Roglu naopak mohl pomoct sjíždět.

        0 0
        • Darkson  

          Ja tu úvahu naprosto chápu. Argumentovat výsledkem je mimo mísu, v tu chvíli samozřejmě nikdo nemohl vědět jaký bude v cíli rozdíl.

          0 0
          • jonys  

            No prave. Primoz mohl vyhrat o minutu.

            1 0
            • Kalic  

              No tak by teď Evenepoel měl o minutu menší náskok. Stejně jako kdyby nehlásil defekt a udržel se v balíku. Nevidím rozdíl.

              0 0
              • jonys  

                No prave. Predstirani defektu ho mohlo stat vic nez 8s.

                1 0
                • Kalic  

                  Jakože kdyby předstíral defekt a přišli mu na to? To každopádně, určitě by dostal ještě nějakej flastr.

                  Ale bavíme se tady o tom, jakou by mohl mít motivaci defekt předstírat. Já ji pořád nevidím. Jedině že by byl totálně grogy a měl strach, že by na tom brdku odpadl z balíku. Tomu ale moc nevěřím.

                  0 0
                  • jonys  

                    Mame stejny nazor. Nic nepredstiral.

                    Jinak tady report Jumba:

                    https://www.teamjumbovisma.com/…c-in-vuelta/

                    „It was our plan“

                    Strasne spatna realizace v rom pripade. Roglic nastupoval sam a kdesi zezadu, jenom dojwt na spici mu muselo vzit plno sil. Spatny tym tam maji. Byt tam Laporte, Wout a Benoot, dojedou 1–3 a 30s pred balikem.

                    1 0
                    • jmaselnik  

                      Stačil by jeden, van Aert nebo Laporte. Nikdo by je nesjel, nikdo nepadal, byla by i plná bonifikace a ztráta pod minutu. Akorát na kdyby se nehraje.

                      0 0
                    • Kalic  

                      Jiná crazy konspirační teorie: Rogla byl už v cílové rovince hotovej, věděl, že se spurtujících borců už neudrží, tak sebou flákl aby dostal stejnej čas :-)

                      0 0
    • Scicon  

      Ono nebyt to v ochranne zone a Rogla nespadnout, tak dostal min minutu, protoze jak Rogla ujel a Remco tam nebyl a o chvilku uz pozdeji Remco avizuje defekt , spise me zajima jestli to nekdo kontroluje, prozoze ti konkurent odjizdi a treba na to zrovna nemas nebo na blbe pozici atd. reknes mam defekt a to mu k nicemu.

      0 0
      • Smazaný účet  

        No, asi ten defekt měl – všude samé mobily, kamery a tak – to by neprošlo.

        Škoda Primože – tem nástup byl fakt nádhernej. Docela demonstrace odvahy a síly. Smůla, že to tak dopadlo. Remco jenom koukal a dost.

        Bůhví, jak na tom teď Roglič bude – pokud vůbec teda – dál.

        0 0
        • ms82  

          Na eurosportu se o nicem jinem nebavili a celkem to rozporovali.

          0 0
          • Fazzy  

            Ja tam teda taky nevidel ani naznak defektu. Na druhou stranu, ze by v QS chteli za kazdou cenu usetrit Remcovi co nejvic sil a hodili to na fejk defekt, mi prijde podobne neuveritelny.

            0 0
            • cubista  

              Tak Remco může mít pořád nějaké návyky z fotbalu. Samozřejmě joke, nebrat vážně:-)))

              0 1
            • Albert8  

              Quickstep vozí bezduše, takže nemusel mít úplně prázdno. Ale řekl bych, že podle toho jak vycouval z čela, měl ten defekt už před tou ochranou zónou.

              0 0
              • tomxxx  

                A moment se podle pravidel bere ten, kdy defekt máš, nebo kdy si řekneš o pomoc?

                0 0
                • Albert8  

                  Když si řekneš o pomoc. Musíš dojet pod banner 3km a potom zvednout ruku.

                  0 0
        • cubista  

          Skokan do toho šel odvážně jako na velkém můstku, ale nevyšlo to. Fotbalista měl kliku, že defekt v ochranné zoně, protože i tak nestíhal. Tak holt to někdy v životě chodí. Rogla asi už je out, ale Remco bude mít ještě nerva, jak mu odchází forma.

          0 0
      • UHU  

        asi půjdu proti proudu (ne kvůli dnešku) – to pravidlo udělali kvůli GT jezdcům, ale – 3km je moc a k cyklistice pády a defekty(půjčené kolo) k tomu patří, asi by stačil poslední km.

        0 0
        • milan.v  

          V tom s tebou souhlasím, není důvod na takový polštář.

          0 0
          • jonys  

            Ale ale. Vzdyt se resil pravy opak:jak GC poslat z te mely jeste driv. Je ro rvacka mnohem dal od cile a neumim si predstavit kdyby ta zona byla kratsi.

            1 0
            • Fazzy  

              Souhlas, tři km sou v pohodě. Nehledě na to jak debilně jsou některý dojezdy sprinterských etap řešený.

              2 0
              • skaj  

                A to mám pocit, že jsem v poslední dobe několikrát slysel o rozšíření na 5km. Zvlášť kvůli supersprinterskym dojezdum. A navrhuji to snad i sami jezdci.

                0 0
                • UHU  

                  A v kterém sportu to je (vyjma snad moto a auto GP při špatném počasí, nebo havárii)?Snad se předpokládá potřebná dovednost i GT jezdců. Eliminovat sprintery hned na začátku, atd. Já vím -sledovanost, sponzoři…

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Problém trošku je, že mnpho GT jezdců ve sprinterských dojezdech potřebnou dovednost ani rychlost nemá. A přesto se tam těm sprinterům motaj. Jak asi sám víš, bývá to tam dost o hubu a většina těch sprinterů, ačkoli to tak nevypadá, jsou vlastně k sobě v těch zavěrech vzájemně dost ohleduplní. Navic se dobře znaji a vědi, co od koho lze čekat. Pokud se tam motaj lidi na GT, dokáží v tom udělat neskutecnej bordel. Ostatně s velkou hořkostí o tomhle mluvil před nějakou dobou i Sagan.

                    0 0
                    • jonys  

                      Ano. Navíc kontakt 85kg sprintera s 50kg vrchařem je taky tak nějak předem rozhodnut.

                      0 0
                      • Esi  

                        No to úplně není pravda, záleží kdo koho zahákne a jak ho trefí, klidně může lehnout sprinter a papírák jet v klidu dál

                        0 0
                  • jonys  

                    Postav na okruh Moto GP kruháče, ostrůvky, sloupky, udělej tam pár zúžení na polovinu šířky a pošli tam těch motorek 180.

                    Určitá míra ochrany je v pořádku. Pak tady brečíme když je někdo zraněný že ten závod je o ničem apod. Jasně že ovládání kola ať je výhoda, ale je rozdíl rozsekat se ve sjezdu z průsmyku protože seš levej a to, když do tebe někdo vrazí nebo lehne před tebou v téhle vřavě.

                    1 0
      • Kalic  

        Řekl bych, že ne, je to těžko kontrolovatelný, píchlý kolo si ještě před cílem vymění a pak už je to těžko dohledatelný. Leda že by někdo podal protest, pak asi budou zkoumat z kamer a tak.

        0 0
    • Scicon  

      Chapu u padu, ale jak pise UHU defekt tech problem kravina, ono defekt na metě 3010m pred cilem a 2990 defakto skoro stejny a rozlicny vysledek.

      A jako da se s tim ****** nastoupis a mam defekt a viz dnes a nastup k nicemu a ono rychly defekt a pomaly , staci aby rekl Remco mel jsem to nejak mekci, podle me by to melo platit jen na pad.

      0 0
      • Smazaný účet  

        No, kdyby náhodou nějak (nevím teda, jak) vyplavalo, že to byl opravdu od QuickStepu a Evenpoela tenhle podraz (ostatně v daném okamžiku by to byl podraz docela zbabělej), asi bych měl už dál obtíže mu nějak přát, nebo být neutrální, či co.

        Doufám teda, že to defekt byl a že se prostě akorát rozhodli, aby to na měkké gumě nějak pomalu nedojížďěl a neztrácel tak třeba další vteřiny v nějaké skupině. Otázkou samozřejmě zůstává, jestli neměl taději dál jet, jak to šlo (tolik by asi zas neztratil) a eventuelně pak zastavil na originál viditelně prázdné gumě. A vše by bylo ok.

        1 0
        • cubista  

          Člověk tak nějak nevěří, že by to mohl být podraz. Ale pak si vzpomenu na knihy z historie cyklistiky a udály se teda větší podrazy. Tak zůstává takové vnitřní rozpolcení. Škoda.

          Jinak já to mám vyřešené. Remcovi jsem nikdy nefandil, tak mu nebudu fandit dál. To neznamená, že bych ho neuznával jako cyklistu, ale je normální mít ve sportu oblíbence i ty méně oblíbené. Proto se přece fandí.

          1 0
        • Fazzy  

          Přesně proto mě to jeho jednání překvapilo. Při výměně kola vypadal zadní plášť minimálně ve stejný kondici jako přední. Na pohled nic, na čem by se nedalo bez problémů dojet. Kromě toho nějaká „přirozenost“ člověka by asi u většiny velela jet dokud to jde.

          Muj skomnej názor je ten, že možná cítil, že něco není úplně OK, tak si řek, proč se budu hnát, když na Rogliče tady nemám a balík se sprinterama ho třeba dožene i beze mě.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jo. Možná tak, je to dost pravděpodobný. Tak trochu v kontextu té nové doby.

            A proto mám rád firmu Ritte, protože ti hoši tam zas mají rádi, na rozdil od těch skyneosů a Remků, spíš takovy ty desperáty.

            Koneckonců, možná asi lidi schopný udělat zhruba to, co dnes předvedl Roglič. Včetně toho – zbytečnýho a blbýho asi – pádu teda. :)

            0 0
          • Coural  

            To nepoznáš. Tmel to zalepí na 2,5 barech, kolo vypadá normálně, dojet se na něm opatrně dá, ale v zatáčkách se bude žvýkat a bude to nebezpečné.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Tak – moc těch zatáček už tam nebylo, nebo jo? (Nechce se mi to znovu pouštět).

              0 0
            • Fazzy  

              Tak na 2,5 se dá jet vcelku plnohodnotně s Remcovou vahou. A míň tam teda podle mě rozhodně neměl. Ale dejme tomu, já budu jedině rád pokud tam ten defekt opravdu byl.

              Důležitější pro zbytek zajímavosti Vuelty je teď stejně stav Rogliče.

              1 0
          • jonys  

            Ale jelo se urcite 40–50, kdyby mu to zaplavalo, ustrelilo, mohl se vyvalet on. Bylo to asi vitezstvi rozumu. Ten defekt chytl driv a jen cekal na zonu. Jumbo rika, ze nevedeli o jeho defektu, Remco mozna netusil, ze Roglic utoci. Nepodeziral bych ho z levarny.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Jo, jak jsem řek, doufám, že to bylo ok.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Mimochodem, vzpomněl jsem si, jak na mistráku v Kolumbii jel Abraham Olano snad poslední dva kilometry na úplně prázdné zadní galusce. Jasně, tam to bylo buď anebo, a taky to samozřejmě nemoh být bezdušák, ale stejně…

                A koneckonců (byť trochu jinak) i Honza Hirt ve vítězné etapě na tom letošním Giru. Ale chápu, že v obou případech šlo o risk v jednorázovém závodě, eventuelně v etapě a ne až tak na ztrátu v celkovém pořadí etapáku.

                0 0
                • jonys  

                  Ano a ani v 1 pripade nebyla ochranna zona :-)

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Jojo. To je teď velká vymoženost. Kluci ze sprinterskejch týmů musí být naprosto nadšeni, když se jim tam do třetiho kiláku motaj na špici všelijací mnohdy sprinterští nedouci z týmů s jakýmisi ambicemi pro celkovou klasifikaci. (Nebudu raděj jmenovat).

                    0 0
                    • jonys  

                      Problem jsou hlavne ty „vychytavky“ co driv na silnicich nebyvaly. Kruhace, ostruvky, retardery, maluvky.

                      0 0
                    • Jamin  

                      Jo, v tom případě dává smysl pro GC udělat"cíl" 3 km před cílem, pak ať se děj vůle boží. Ale zas je to nefér vůči ostatním. Vtom případě se Roglič zbytečně cpal dopředu. Takže udělat GC cíl jinde? Nevím nevim.

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        No, Roglič špurta, zvlášť, když je to trochu do kopca, vcelku má. Stejně, jako třeba Pogačar. Ale tady šlo o něco jiného. A – asi jak byl z toho nástupu a pak špice taky prošitej – tak to nedopadlo, no.

                        0 0
                        • Jamin  

                          Jo! Šel po tom a předvedl"klasiku"

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            No – i když na to možná Roglič doplatí – pořád mi tohle přijde v tom sportu jaksi lepší, než „nejit po tom, nepředvést nic“, a – místo toho raděj v klidu zastavit v ochranné zóně pro jakejsi možnej defekt. Že.

                            Ale to je jen můj názor.

                            3 0
                            • milmat  

                              Tak pokud se soutěží podle pravidel, tak je to OK. Moc nechápu tu frustraci z defektu Evenpoela. Hold měl štěstí, že to vyšlo do ochranné zóny. Být to dříve, tak by normální závodníci neútočili a on si to sjel. Tak kde je ten problém?

                              2 0
                            • cubista  

                              To je právě to, proč fandím bojovníkům jako je Rogla.

                              0 0
                      • jonys  

                        Nefer, unik casto sjedou az 20m pred paskou. Jak by se pak pocital cas? A byl by to chaos-predstav si late attack nekoho z GC 4km pred cilem. Najednou by musely GC tymy vystrelit, aby ho za kilak sjeli. Pak by zase couvaly…

                        1 0
    • jonys  

      Takze scenare pro zitra:

      1. Rogla nenastoupi=Jumbo zacne chodit do uniku, zitra by byl asi idealni Harper.
      2. Rogla nastoupi bolavej=Jumbo bude zalezly, doufat ze vyhraje unik a limitovat ztraty.
      3. Rogla bude ok=Jumbo pojede aktivne, nemecha odjet silnou grupu a bude sjizdet.

      Toz uvidime…

      2 0
      • tomxxx  

        Rád bych věřil na 3., ale byl spálený fest.

        1 0
      • jkcz  

        Taky bych rad trojku, ale vypadal po dojezdu dost strasidelne a to jeste byl v tom okamziku napumpovany adrenalinem. Bude to pro ne hrozne tezke rozhodovani, vidi, ze Remco postupne vadne a ze tam sance byla.

        Holt jak bylo psano nekde vyse, naprd podpora tymu. Mit Jumbo mancaft z TdF, tak ten dojezd neskoncil jak skoncil.

        0 0
      • polo  

        Pokud nedojde na trojku ale na jiný scénář, tak vlastně to nejzajímavější na Vueltě bohužel skončilo.

        Mas se asi bude ještě snažit, ale šance má nižší než Rogla. Lopez by musel jít do úniku dál před cílem s podporou týmu a mít hodně dobrý nohy.

        0 0
      • Kalic  

        Rozhodnuto. Je to (1.). Rogla dnes nenastoupí.

        0 0
        • jonys  

          Trochu jsem to tusil, to koleno nevypadalo dobre. Dal jsem vecer Harpera a Oomena na etapu v obrovskych kurzech. Tak cekam, ze Dennis :-))

          2 0
          • Fazzy  

            On mel nebo z kolenem? Me prislo ok, potom co se zvednul. Rek bych, ze si ho v cili jen zalil krvi z toho rozbityho loktu/predlokti.

            0 0
            • jonys  

              Mi pripadalo otekly.

              Ale hlavne me popostrcila vecerni zprava tymu ze „rano se rozhodneme“. Z toho bylo jasny, ze to nebude uplne ok.

              Jsem zvedavy na to, co mu presne je smerem k MS…

              0 0
              • Esi  

                To co mu je bych řekl ze se nedozvíme, podle množství krve které pod nim bylo během chvilky co sedel v cili na zemi ta rána na tom lokti byla sakra hluboká. A nebo podle toho jak byl mimo má otřes mozku.

                0 0
                • milan.v  

                  I ten otřes mozku je pravděpodobný, protože kdyby byl OK, na to kolo nenasedal tak, jak nasedal a do cíle vlastně ani nešlapal…

                  Na druhou stranu by to helma měla pobrat…

                  0 0
                  • Esi  

                    No to by měla na druhou stranu já jsem si na lyžích udělal otřes mozku s výpadkům paměti cca 10 minut i v helmě při rychlosti podle garmin 85km/h při padu s prvním kontaktem s ledovou sjezdovkou byla čisté hlava. Když se podíváš na to jak nasedá na kolo a ani se nesnaží přihodit z toho nejtěžšího převodu a má ty brýle tak nějak napůl, tak je evidentně úplně mimo a řekl bych ze profi cyklista po těch minimálně desítkách padu by přece jen na to se si někde ustele měl být celkem zbykly

                    0 0
                • iron.hide  

                  veru, tieklo z neho teda riadne

                  0 0
                  • Esi  

                    no fuj, to musela být tržná rána jako prase a asi i dost hluboká, musela to odnést nějaká větší céva

                    0 0
    • Anicz  

      Tady podle fotky tam byl na silnici nejakej bordel, trochu tam je neco videt i na par zaberech. Kdy je ten pruh na kraji sirsi.. Ale prijde mi to jako poradatelaskej fail v cilove rovince.

      https://mobile.twitter.com/…783967838210

      0 0
      • Smazaný účet  

        Ano, díval jsem se na to opakovaně a přišlo mi, že je možné, že na něco ve špurtu předním kolem najel, když měl kolo nakloněné a ustřelilo mu to.

        0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 16. etapa

      Komentářů ke včerejší etapě je tu už dost, budu se držet jen tipa. Včera se rozdělovalo 5/4/3/2/0 bodů za bednu v etapě, milmat stále drží devítibodový náskok na čele:

      1 milmat 75

      2 honzas 66

      3 jonys 62

      36 t29 26

      Po odstoupení geminiho se lucerny ujímá t29.

      3 0
      • jmaselnik  

        Toho jsem se bál a to on není žádnej fňukal. Už by ho taky mohli naučit trochu jezdit, to je fakt hrozný, co si pořád vyvádí :-(.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Viz výše, jak psal kolega. Mohlo tam něco na silnici být, po čem mu to uklouzlo nebo co.

          0 0
          • kapsch  

            Podle mě všechno dohromady. Povrch, asi se opřeli trochu s Wrightem, a byl mrtvej po těch 2.5 kilometrech nadoraz.. A sice jsem ho v očekávání pádu/dnf nedal do tipa, ale tohle je vážně nešťastný konec..

            0 0
          • Esi  

            Mě to spíš přišlo že se chtěl v té skupině nacpat za toho třetího a Wighta přehlédnul a ten mu kopnul kolenem do řidítek a už ležel. že by uklouznul mi nepřišlo zase takový náklon to jeho kolo při tom sprutu nemělo.

            0 0
            • HonzaP9  

              Jo to jsem si taky přesně říkal – že se chtěl zařadit do háku a nevšiml si, že už tam někdo je…

              0 0
              • Albert8  

                Je to tak, viz foto.

                0 0
                • Esi  

                  Tak jsem to koukám celkem trefil i když jsem viděl jen video v přímém přenosu. Na téhle fotce už je vlastně hotovo podle polohy předního kola už se s tím nedalo nic dělat.

                  0 0
      • Smazaný účet  

        Ano, opravdu velká škoda. Pro Rogliče i pro Vueltu.

        A – přiznám se (ač je to vysoce nepravděpodobné), nějak bych byl teď rád, kdyby to Evenepoel nevyhrál.

        0 0
        • jmaselnik  

          čistě ze zvědavosti, proč ne? Výkonem zatím jednoznačně je tam, kde je, úplně zaslouženě a za Roglův pád nemůže.

          2 0
          • cubista  

            Já mu také nefandím a nikdy nefandil. Jeho pojetí cyklistiky mi nesedí, moc kalkulu bez risku, žádný bojovník jako třeba Matěj nebo Wout. Nebo včera Rogla. Ale nepřeju mu nic zlého (pád, corona apod.). To určitě ne.

            0 0
            • Albert8  

              Moc kalkulu? Vždyť všechny jeho dosavadní úspěchy byly po bezhlavým závodění, po útocích 30–50 km do cíle. Až tady na tý Vueltě začal jezdit trochu rozuměji.

              0 0
              • Smazaný účet  

                Řek bych, že riskovat, jak píšeš, (zejména, že únik nedotáhne), dovede velice a v jednorázovkách to dělá opakovaně, jak píšeš. Ale i tam je ten jeho projev pro mě jaksi moc strojovej. Prostě jede tempo, na který tam v tu chvíli nikdo nemá. Jak auto s tempomatem.

                0 0
                • jonys  

                  Ale on preci nemuze za to, ze nema dynamit Pogacara. Ja naopak smekam pred jeho temparskyma kvalitama. Kdyz vezmu ze takovy prcek prohani v placatych TT Gannu a dalsi silovy obry.

                  0 0
                  • cubista  

                    Vždyť to napsal, auto s tempomatem. Já dodám ještě bez emocí. Raději se dívám na jezdce, co střídají tempo, nastupují, jedou hranu z kopce. I když třeba nevyhrajou. Ale sledování sportu je vždy o sympatiích a plně chápu, že někdo to vidí jinak.

                    0 0
                    • jonys  

                      Tak hranu z kopce jezdi peknou. Udelal ohromny pokrok a v kontextu s tim, ze se 2 roky zpet malem zabil je to uctyhodny.

                      A ze je tempar…to mi pripada jako kritizovat Jakobsena ze nevyhraje v horach. Me se ty jeho sola libi. Ja do lonska kritizoval naopak Roglice ze neutoci. Ziskal si me jak odjel s Bernalem.

                      Jestli bude Remco i chytry zavodnik, to uvidime. Zatim si vystacil s prevahou na vykon.

                      1 0
            • oberleutnant Weiss  

              Kalkul bez risku? Ten jeho přelet přes zábradlí mostku onehdá na Lombardii nevypadal moc na kalkul bez risku, spíš na absenci pudu sebezáchovy…

              0 0
              • Esi  

                Jo to bylo tenkrát šílený a moc nechybělo a byl po smrti

                0 0
              • jmaselnik  

                kdo má ve dvaceti pud sebezáchovy? ;-)

                0 0
              • cubista  

                Myslel jsem jeho dieselové tempo do kopce. Možná účinné, ale na pohled nudné. To třeba Pogič nebo Vinge jsou jiná káva. Ten pád na Lombardii byl z nezkušenosti. Stejně jako minulý rok na Giru. Když chce jet hranu z kopce, musí to mít v paži. Jako Žralok nebo Piditom, to je radost pohledět.

                0 0
          • Smazaný účet  

            Není to racionální. Prostě asi preferuju jinej styl závodění. Remco je strašně dobrej, ale trochu mi to, jak na kole jezdí, přijde takový až umělý, jako by byl udělanej na počítači, nebo co. Všiml jsem si toho už když ostatní ničil v juniorech. A to i tehdy, když třeba vyhraje klasiku sám z úniku anebo když tady v nějaké etapě (mirně) couvá.

            To aji ten Froome byl, i s tím OSymetricem a pohledem na kompl takovej lidštějši : jednak byl trochu srandovní s těma loktama od sebe a jednak občas dělal věci, které nemusel, ale byly plné nadšené cyklistiky: nejvíc asi na Tour ta dvanáctikilometrová „časovka družstev“ spolu se Sagim a dalšíma dvěma a pak takovej jeden sjezd z kopce.

            A prostě je to v přimým protikladu právě k tomu Primožovi včera: ten nádhernej nástup, pak jak celou dobu jel špic všem těm špurterům v háku a pak ta smůla nakonec.

            0 0
            • jmaselnik  

              jasný, na dívání to jeho závodění moc zajímavý není.

              1 0
            • iron.hide  

              a hlavne jeho legendarna etapa na Giro 2018 :)

              80 km solo unik v 19.etape

              0 0
              • Smazaný účet  

                No, zrovna tohle bych raději ponechal stranou. :)

                0 0
                • vrazdit  

                  ale spektakulární to bylo, o tom žádná… a hlavně taky se tam ukázalo, že i když téměř celý závod „kraluješ“, můžeš po jediné etapě odejít se skoro třičtvrtěhodinou záseku :)

                  0 0
        • Pessinger  

          On tu tour (Rogla) příští rok stejně vyhraje, je to ten typ co buší na vrata dokud se neotevřou, dostane trochu štěstíčka a je to jeho :) příští rok to bude ještě zajímavější (Pogi,AyusoAl­meida)(Ving,Ro­gla)(Egan,Aren­smann,a ten Španěl) (Jejtsové:) Remco a Jane Vine :) už se na to ku..a těším

          0 0
      • l-e-t-o  

        ach jo, kdyby jel dál, mohl to být ještě velmi zajímavý konec Vuelty. Každopádně to celkem proháže i pořadí v naší tipovačce.

        0 0
        • jkcz  

          Tak už to může zachránit jen Mas, v opačném případě to bude týden nuda až do Madridu.

          1 0
    • Agent007  

      Aspoň jsou letos ty GT zajímavé, když furt vyhrávali Slovinci nebo ineos, byla by to nuda

      0 0
      • kapsch  

        Souhlasím s tím, že zajímavost se letošním GT upřít nedá, snad to vydrží až do neděle..

        0 0
    • kapsch  

      Kromě Rogliče nenastupují dnes i Bryan Coquard (Cofidis) a F. Conca (Lotto)..

      0 0
    • Agent007  

      Včera sem to neviděl, ale teď na Eurosportu toho evenepoela dost rozebírali, 7km před cílem na špici, pak se začal vytrácet, 4 km před cílem už na chvostu hlavní skupiny, a hned jak se dostal do ochranné zóny tak zvedl ruku, no ale nebylo fakt vůbec žádný defekt vidět, možná problém s řazením?

      Každopádně prý žádný tým nepodal žádný protest, rozhodčí mu uznali ochranou zónu, takže výsledky platí.

      Ale ta pachuť podvodu a vychcanosti tam zůstává. Stejně jak to podivné čachrování s jeho bidony a gely po tom předlonském pádu

      0 0
      • Esi  

        v podstatě i kdby nědo podal protest, tak jak se kontroluje jestli měl a nebo neměl defekt? to by to kolo musel sebrat někdo z rozhodčích jemu přímo z ruky, kdyby to chtěl někdo pjebat tak asi nebude takový problém tao kolo při dávání na střechu prostě píchnout. věřil bych tomu že měl pomalý defekt těch 6–7km před páskou a prostě věděl že se musí dostat až za 3 km, jet na prázdném nebo podhuštěném zadním kole byť na konci balíku když se spurtuje bude mít pořád k bezpečnému a pohodovému dojezdu daleko. Zase to před tím 3 km nebyl žádný kopec který by jeho mohl ohrozit a 6 km v balíku byť rychle jedoucím by uvisel i kdyby měl krizi jako prase a k té neměl důvod zase tak rychle se v celé etapě teda nejelo a podle mě nešlápnul ani jednou navíc, celý den schovaný

        0 0
        • orm  

          Osobne se mne nelibi, ze zona plati i na nezavinene technicke problemy. Melo by to platit jen na pad. Defekt je chyba jezdce nebo jeho materialu.

          0 0
          • Esi  

            No když to potom vlastně když ti někdo vjede do přehazovačky tak to není pád, aby se to nakonec nesvezlo k takovým nesmyslům jako je simulování ve fodbale ve stylu parťák z týmu tě nedopatrřením natlačí do bariery kdy ty to ustojíš skoro až do zastavení a potom spadneš na zem.

            Já bych to teda nechal tak jak to je zase těch defektů závodníků první desítky není tolik aby to něco řešilo

            0 0
          • jonys  

            Slezl by 7km pred cilem z kola a v takovych pripadech se na lidra ceka. Nebo bys chtel aby Vueltu rozhodl defekt ve sprinterske etape?

            0 0
            • orm  

              Na zlutaka by v parizi take nikdo necekal kdyz by dostal defekt v zaverecne fazi zavodu kdy uz to rozjedou sprinterske tymy. Jedna vec je pockat nekde v pulce a jina na konci kdyz jsou vsichni rozjeti a stihaj treba unik. To si fakt predstavit nedokazu.

              1 0
              • jonys  

                Zadny unik nesjizdeli. Cavagna by vletel na celo a mavnul. Nebo by to rozhlasili Jumbu a spol. 7km=9min. Casu mraky. Kdo z GC by nezpomalil, byl by pak za hovado. A resili bychom to tady.

                Prave i k tomu je ta zona-na 3km uz opravdu nejde nic delat.

                0 0
                • orm  

                  Ja pisu obecne, ty konkretne. Muj nazor je ten, ze kvuli defektum by se cekat nemelo a nemelo by to byt ani ocekavano nejakym nepsanym pravidlem. Proste defekt tvoje chyba nebo chyba tveho materialu. Tecka. Existuje jina cyklo disciplina kde by se po defektu cekalo? Dokazes si to predstavit treba na cape epic? Cekani si fakt dokazu predstavit v situaci jeden na jednoho, tak na sebe pockaj, jinak ne. Muj nazor. Chapu, ze nekdo muze mit jiny.

                  0 0
                  • skaj  

                    Jenomze to pak pravidlo o ochrane zone dela zbytecnym a uplne ho popira. Jeho zakladni smysl je, aby ze spice vypadnuly GC teamy a ubylo nervozity a padu pri dojezech apod. Jenze kdyz se nebude vztahovat na defekt, GC teamy dal budou zustavat na spici a nic se neresi.

                    1 0
                    • orm  

                      Podle me nepopira, porad musis dojet s prvnima jinak mas casovou mezeru. Ta zona tam je proto, aby se GC tymy nepletly spurterum, pripadne kvuli padu, ktery zablokuje peloton. Je to chrana jezdcu pred zranenim, coz ale neni defekt. To ze nekdo pichne, to je jeho chyba, pripadne materialu, ktery pouziva, ale to je stale jeho chyba, ze ho pouziva. Predstav si treba situaci, kdy si Remco mavne rukou na zacatku zony kvuli defektu, dostane cas skupiny ve ktere byl a jeho souper pak treba z te skupiny vypadne, protoze mu cuknou, a dojede par sekund za ni. Remco pak o par sekund vyhraje Vueltu. Bylo by to fer?

                      Nechci tu rozjizdet flame, ale mne se to nelibi.

                      0 0
                      • skaj  

                        Sorry, ale nepochopils to takticky. Jeste jednou – pokud je riziko, ze pri defektu se me (jako GC jezdce) netyka ochrana zona, pojedu s teamem az do (temer uplneho) konce maximalne vpredu. Protoze minimalizuji riziko. Tim padem se dal GC teamy budou tlacit vpredu, motat sprinterum, na spici bude vetsi tlak, vice padu… Takze pravidlo k nicemu a vysledek v primem protikladu s tim, co bylo jeho zamerem.

                        0 0
                        • orm  

                          Ne, nechapu te. Jake riziko tim minimalizujes? Kdyz dostanes defekt, konec a je jedno kde jsi. Uz ted, i s tim pravidlem, musej GC jezdci jezdit ve predu, jen se nemusej tlacit uplne dopredu a riskovat pad v boji se spurterama, ale porad tam byt musej, nedostanou cast ze zacatku ochranne zony.

                          0 0
                          • Esi  

                            jenže v normální etapě nebo i sprinterské je to 50km před cílem všem celkem jedno a lídři celkového pořadí a jejich týmy jedou v předu, ve sprinterské etapě chtějí pochopitelně 3km před cílem už být seřazené sprinterské vlaky na špci aby mohli spurtovat a pokud se mezi ně bude montovat ještě 5 týmů co tam jsou pro celkové pořadí a taky potřebují být vepředu aby nechytili ztrátu tak už se tam těch 10 týmů vedle sebe prostě nevejde a budou z toho šílené pády proto je tam ochranné pásmo kdy ty poslední 3 km už můžou lídři vypustit a pokud tam chytí 5 minut sekeru protože to před nima lehlo a oni museli zůstat stát takjim je to vlastně jedno a tak nepotřebují jet na špici aby jim toto nehrozilo.

                            0 0
                          • skaj  

                            No, ale to je prave klicove. Realne tim, ze nejsou uplne vepredu, riskuji diky pravidlu o ochrane zone cca 10 vterin (souper nastoupi a jde si do spurta ja ho uz nechytim). Takze na spicce si nechaji hrat sprinterske teamy a jsou v klidu. Ale pokud tohle nebude platit, riskuji minuty (dostat kolo v ochrane zone take neni srovnatelne s tim na trati), takze se sakra budou snazit byt vpredu, at se tim pelotonem peken dlouho cedi nakonec atd.

                            A protoze divaci chteji videt viteztsvi diky tomu, ze maji zavodnici lepsi vykonost a ne ze pichli a nemeli cas to sjet, porp. rozsekali se v tlacence pred cilem, tak se vsem jevi tohle pravidlo jako vyhodne. A nekde by dokonce radi tuhle ochranou zonu dokonce prodlouzili. Ja teda, a troufnu si rict ze kazdy normalni fanousek, chce videt jak nekdo rozvesi nekoho po kopcich a diky tomu vyhraje. Ne ze mu ujede kvuli defektu tri kilometry pred cilem.

                            Ty v tom porad hledas nejakou domelou spravedlnost mezi jezdci na celkove, ale kvuli ni to pravidlo primarne neni. Tohle pravidlo se snazi o logiku: zavedu malickou potencialni „nespravedlnost“, ktera mi ale uchrani zavod a zdravi pred daleko vetsimi nespravedlnostmi, ktere mi ho jinak uplne rozsekaji.

                            0 0
                            • gersa  

                              Sice už začínáš psát jako Cio, ale souhlasím :)

                              0 0
                            • orm  

                              Vidis, ja na to koukam jinak. Vykon jezdce a material patri dohromady a podle me to nelzde oddelovat. Kdyz by mu v te ochranne zone totalne seklo, tak tu ztratu bude mit take. Jak jsem psal nekde vyse, tak to uz by bylo lepsi, kdyby se od ochrane zony prestal pocitat cas.

                              0 0
                              • skaj  

                                Tohle pravidlo nema ambici resit spravedlnost pri defektu mezi jezdci na celkove v ochrane zone. Az tohle prijmes, priblizis se porozumeni tomu, proc je uzitecne:)

                                Jak jsem psal nekde vyse, tak to uz by bylo lepsi, kdyby se od ochrane zony prestal pocitat cas.

                                To je uplna nespravedlnost, protoze kdyz se nekdo z GC utrhne a tech 15 vterin najede, tak proc by je nemel dostat.

                                0 0
                                • orm  

                                  A proc by mel nekdo dostavat stejny cas kvuli defektu vlastni chybou? Nechci se tu s tebou tocit dokolecka. Respektuji tvuj nazor, nesouhlasim s nim a vidim to jinak. Tim bych to ukoncil, protoze jinak tu bude dalsi x prispevku o hovne, kdy ty budes tvrdit neco a ja neco jineho.

                                  0 0
                                  • skaj  

                                    A proc by mel nekdo dostavat stejny cas kvuli defektu vlastni chybou?

                                    Protoze kdyz nebude, tak se nasobne zvysi riziko toho, ze se bude v kazde sprinterske etape padat a rozseka se spousta lidi a zavod to nejspise zasadne poznamena. Vybira se malo pravdepodobne male zlo (moznost zneuziti), proti pravdepodobnejsimu obrovskemu, co znici zavod. So simple is that. Howgh!:)

                                    2 0
                                  • Albert8  

                                    Defekt na silnici v pelotonu je málokdy vlastní chybou.

                                    0 0
                                    • orm  

                                      A jak se tedy defekty na silnici stavaj? Vyber materialu take neni vlastni chyba?

                                      0 0
                                      • Albert8  

                                        Žádný materiál ještě přece není absolutně imunní vuči defektům. A při těch dojezdech se řítíš šedesátkou po ulicích, kde může být spousta bordelu, to prostě neovlivníš.

                                        0 0
                                        • orm  

                                          Ano, absolutne ne, ale muzes snizit pravdepodobnost defektu odolnejsima plastema za cenu vyssi hmotnosti nebo jinou technologii – galusky vs. bezduse s tmelem a vlozkou. Moznosti jsou, ale pokud nekdo jede treba lehci plaste s vedomim, ze si v ochranne zone muze mavnout rukou (a jinde to stihne vymenit), tak mne to nefer. Material k zavodeni patri. Kazdej (tym) si muze rozhodnout na cem pojede a jaka rizika to ponese. Ochrannou zonu beru kvuli prevenci padu, ale na technicke problemy by se to vztahovat nemelo. Muj nazor.

                                          0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      Asi bylo lepší nechat orma bejt. Tam už patrně něco nějak běží, či co. (A nic ve zlým, teda).

                                      0 0
                                      • skaj  

                                        Diskutuje slusne a vecne, podle me je zbytecne se do nej navazet ad hominem…

                                        0 0
                                        • Smazaný účet  

                                          Pouze jsem se z vlastni zkušenosti pokoušel říct, že diskuse s ormem nevede většinou k žadnému cíli, neboť nedokáže odlišit podstatné od nepodstatného a na tom druhém pak neodklonitelně lpí a zarputile to prosazuje pořád dokola co svůj názor.

                                          Vzhledem k tomu, že velmi často reaguje dosti útočně právě na to, co napíšu já (ačkoli já to až na výjimky jako první nedělám), si snad mohu dovolit trochu „ad hominem“.

                                          Mimochodem, s tím ad hominem to už začíná být na tomto intelektuálnim fóru docela sranda. Proč lidi nemůžou normálně napsat něco jako – reaguj na předmět a ne na osobu?

                                          Taky se kluci naučili slovo „oxymoron“, které je tady taky docela populárni. :)

                                          0 0
                        • bara2  

                          Ovšem takto to vypadá, že i kdyby kandidát na GC krom špičkových vrchařských vloh měl ve sprintu vrtuli v p.r.d.e.l.i, tak si ve sprinterských etapách honí triko zcela zbytečně. A skončíme u nudných etap, kde se pinoží skupina rachitických astmatiků na velehoru a jeden z nich bude slavnej.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            :)

                            0 0
                          • jonys  

                            Získával by bonusy.

                            0 0
                          • Esi  

                            tak za vítězství v etapě jsou samozřejmě prachy a kromě toho sponzor samozřejmě rád uvidí své logo na stupních vítězů a při průjezdu cílem

                            0 0
                            • bara2  

                              Ale to není jenom o vítězství. Dá se získat i desítky vteřin. Nevidím důvod, proč třeba v případě toho defektu v ochranné zóně se prostě jen neodečte čas potřebný na výměnu kola od skutečně dosaženého v cíli. To by tak nějak bylo OK. Cavagna (nebo kdo s QS) by v takovém případě netahal celej peloton, bez ohledu na to, že jeho lídr se courá někde vzadu, ale zodpovědně by tahal Remka. Ale co, však můj problém to není.

                              0 0
                          • skaj  

                            Ovšem takto to vypadá, že i kdyby kandidát na GC krom špičkových vrchařských vloh měl ve sprintu vrtuli v p.r.d.e.l.i, tak si ve sprinterských etapách honí triko zcela zbytečně

                            Proc se honi zbytecne? Ono mu to pravidlo zakazuje sprintovat a zkusit treba ziskat bonus, vyhrat etapu? Sorry, to je preci nesmysl. Pokud na to ma, muze tam byt.

                            A skončíme u nudných etap, kde se pinoží skupina rachitických astmatiků na velehoru a jeden z nich bude slavnej.

                            Holt etapova silnicni cyklistika je o tom, kdo prejede celkovou vzdalenost nejrychleji, ne kdo prakrat nejrychleji ujede poslednich 300m. A mozna bych zkusil zaregistrovat i casovku, hraje v to vitezstvi dost velkou roli:) Ale jinak souhlasim s nudou, rovinate etapy taky moc nesleduju, krome poslednich cca 10km.

                            0 0
                      • jonys  

                        Dobře, tak mi dej vědět, kdy se něco takového stalo.

                        Pravděpodobnost je minimální. Nulová prakticky. Ve sprinterské etapě – a proto jsou ty etapy rozdělený. Zóna je jen tam, kde se očekává sprinterský dojezd a ne odstupy mezi GC. Debata může být o tom, jestli tohle byla správně zařazená etapa. Ale princip je logický a dle mého správný. Protože kdyby měl ten defekt 30km před cílem, tak se prostě čekat bude.

                        Příklad z jiného sportu? Tak ve fotbale se zakopne balón když se někdo zraní, ne? Pak se aut hodí soupeři. Normální fair play.

                        0 0
                        • orm  

                          Tak pak by melo platit pravidlo, ze ve sprinterskych etapach se bude cas pocitat jen k te zone 3km a pak uz je to jedno jak dojedou a sprinteri si to tam rozdaj mezi sebou, protoze jim jde jen o vitezstvi. To bych chapal, ale tak to v tom smysl nevidim.

                          0 0
                          • Esi  

                            vždyť ono to tak v podstatě je, jen musí všichni nakonec dojet až za cílovou pásku

                            0 0
                          • jonys  

                            Ano, ale jak vyřešíš úniky? Hlavně v 1.týdnu by v tom byl guláš – někdo je třeba 3km před cílem 20s před balíkem, virtuálně ve žlutým, ale pak ho sjedou, vyhraje sprinter a žlutou má on…nebo ten uprchlík protože čas se měřil dřív?

                            Logiku to ale má, akorát to prakticky pořešit.

                            0 0
      • iron.hide  

        Roglic zautocil presne 2,6 km pred cielom (podla rekap videa: https://www.youtube.com/watch?…

        takze ked pises ze uz 4 km pred cielom bol Remco na chvoste, tak je vsetko OK, jeho hlasenie defektu vobec nesuviselo s utokom Roglica

        1 0
        • jmaselnik  

          přesně, to jak jel odpovídá tomu, co říkal, tzn. že ten defekt už chvíli měl a cedil na konec počkat na zónu. Není třeba hned hledat zlej úmysl.

          0 0
          • bara2  

            Umysl neúmysl. Je to precedens, že je marnost zaútočit na GC, tak, jak to včera předvedl Primož. A že to bylo show! I kdyby nakrásně dojel, tak defekt celý jeho počin naprosto znehodnotil.

            0 0
            • Esi  

              získal by 8s + bonus v cíli pokud tam nějaký byl, to věděl už když útočil že zisk bude buď nulový a nebo velmi malý

              0 0
              • orm  

                Pokud by Remca utrhli, tak by mel vic. Tech 8s je na skupinu ze ktere Remco couval. Kazdopadne je to jedno. Roglic si vlastni chybou rozbil hubu a jestli by Remco ztratil minutu nebo ne je ted uz irelevantni.

                0 0
                • Esi  

                  to jo ale Roglič začal v době kdy už byly v podstatě v ochranné zoně, to že ten pád byly jen a jen jeho chyba je zřejmé z té forky co tady byla, najel si na 4 místo sprintu jako kdyby tam Wright vůbec nebyl a ten mu kopnul kolenem do řidítek, jestli zapomněl že jsou v 5 to ví jen Roglič sám, každopádně je to škoda

                  0 0
        • Agent007  

          Evenepoel mohl mít výkonnostní krizi, hlaďák, křeče, no tak prostě 3km před cílem nafingoval problém s kolem, aby dostal čas pelotonu, o úniku roglice nemohl vědět když byl vzadu, ale je to jen čistá spekulace.

          Naopak, můžeme to i obrátit, roglić si všimnul že evenepoel nestíhá, a proto zaútočil? Je otázkou jestli to bylo fér, že útočí když má lídr závodu technické problémy? Taky spekulace

          0 0
          • Smazaný účet  

            Jasně. Vždyť´ ta včerejší etapa byla na výkonnostní krizi, křeče a hlavně na ten hlaďák leadra opravdu jak dělaná. :)

            0 0
            • Esi  

              No věřím tomu že kdybych místo Evenpoela jel já a nějakým nedopatřením byl v balíku ještě 3 km před cílem tak bych měl všechny tebou zmiňované problémy :-)

              0 0
            • jonys  

              :-)))

              0 0
          • jonys  

            Ne. DS řekl po etapě že útok byl plán už od rána.

            0 0
        • bara2  

          Tak já si myslím, že v těch autech útok Rogliče postřehli. Nebo na co tam čumí? A mají snad vysílačky, ne? Mně spíš defekt následující chvíli po drtivém útoku, když se dotyčný zrovna už propadá a naštěstí právě najel do ochranné zóny, přijde jak dar z nebe. Třeba to štěstí měl.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Zcela tak. Dar z nebes a třeba to štěstí měl.

            A dál bych to nechal bejt – co ostatně už teď s tím?

            0 0
    • Agent007  

      Dneska krásná etapa.

      A Uran zkompletoval vítězné etapy ze všech tří GT.

      1 0
      • jonys  

        Tomu to přeju a jeho týmu taky. Krásná práce. I když teda Pacher by mě tak nějak potěšil víc…

        0 0
    • Smazaný účet  

      Rigoberto!

      Kolik mu je – kolem pětatřiceti?

      A krásné je, jak už deset let (od střibra za Vinem na olympiádě) jezdí vlastně jen pro radost! :-D

      0 0
      • andy97  

        A mezitím si dojel na Tour (2017) celkový druhý místo za Froomem pro radost :)

        1 0
        • Smazaný účet  

          A víš, že asi jo? Myslel jsem to tak, že je Kolumbijec. A od té olympiády už defakto profesionálně závodit prostě nepotřeboval. Takže jej mám rád i proto, že doteď jezdí a jak. :)

          0 0
            • Albert8  

              Inteligence, čtení řeči těla.. Ok, jen bych ale nezmiňoval to olympijský stříbro, někdo by si mohl vzpomenout jakým způsobem prohrál zlato:)

              0 0
              • Smazaný účet  

                No, žejo?

                Vždyť říkám, že od té doby se Rigoberto směje a zavodí jen pro radost. :)

                0 0
                • McBlacky  

                  Zas takovej ranec to byt nemohl. Kolobnev dostal kolem sto tacu ne? Takze kolik mohl dat Rigovi? 150–200? To v te dobe nebyla ani pulka jeho platu rocniho.

                  0 0
                  • jmaselnik  

                    akorát tohle neplatil Vino, ale strejček Nursultan, kterej měl trochu větší budget ;-)

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Asi tak. Rigoberto se od té doby pořád směje. To bylo tenkrát v úniku na té rovině nejlepší rozhodnutí jeho života. :)

                      0 0
                      • orm  

                        Pokud se domluvili az na te rovince, jindy to logicky neslo, tak jakou pak meli, potom co vino vyhral, motivaci mu cokoliv davat? Jako ze by se pak Rigoberto nekde dozadoval penez za prepustene prvni misto?

                        0 0
                        • jmaselnik  

                          třeba tu, aby si to Uran nechal pro sebe. Ale třeba jsou to prostě v jistých mezích slušní kluci, kteří dodržují domluvené. Chápu, že pro Tebe asi úplně nepochopitelný mo­del.

                          1 0
                          • orm  

                            Pockej, jako ze jsou to podvodnici a zaroven slusni kluci jo :-)? Ano, to je pro me nepochopitelny mo­del.

                            0 0
                            • vrazdit  

                              asi jako ty, strašně moc nejchytřejší a při tom zároveň hrozný blbec… :) pro tebe samozřejmě nepochopitelný mo­del…

                              0 0
                              • orm  

                                Nevim proc mas potrebu hned utocit? Nerad bych aby se to tu zas zvrtlo, ale tyhle tvoje komentare k tomu moc nepomahaji.

                                0 0
                                • vrazdit  

                                  ono se to zvrhne vždycky, když začneš rozebírat za každou cenu něco, na co máš opačný názor než drtivá většina ostatních, a jsi pevně přesvědčen, že ostatní by ho měli pochopit a přijmout za svůj, protože je nejlepší… jinak sorry, taky bych nerad, aby se to zvrhlo, ale tvých pár komentářů to už tak nějak začalo… jestli to necítíš, pak asi ani netušíš, proč píšu to, co píšu, takže je to stejně jedno… :)

                                  1 0
                                  • orm  

                                    Zvrhne se to protoze iracionalne zacnete utocit. Za to ale ja nemuzu. Treba ted, jakej mel ten tvuj komentar vyznam, nez utocit. Ja ty hadky nezacinam. Diskutuji jako vsichni ostatni, ale asi netusis co pisu a proc to pisu, uz vidis jen cerveny hadr.

                                    0 0
                            • jmaselnik  

                              proto píšu v jistých mezích. I mezi mafiánama mělo dané slovo svoji váhu ;-)

                              0 0
                        • Smazaný účet  

                          Domluvili se.

                          Často mi připadá, že snad ani nechápeš, cos vlastně napsal. Ale dál už si případně vykládej se sebou sám.

                          0 0
                          • orm  

                            Mozna misto tech reci bys mohl odpovedet na otazku, pripadne napsat, ze nevis, kdyz nevis. Myslim, ze se ptam slusne.

                            0 2
                            • Smazaný účet  

                              Dtto viz výše.

                              0 0
                            • jmaselnik  

                              no vždyť Ti odpověděl: domluvili se. Normálně lidi, když se na něčem domluví, tak to fakt většinou dodrží.

                              0 0
                              • orm  

                                To chapu, ale nechapu jakou mel pak motivaci vino to dodrzet a vyplacet nejake bonusy. Mne to stale prijde jako hezka konspiracni teorie, kterou tu s oblibou porad nekdo vytahuje, podobne jako jine konspiracni teorie. Ok nechme toho a uzijme si vueltu.

                                0 0
                                • Agent007  

                                  Já si myslím, že nejvíc tam pomohl Kreuziger, aby měl Kazachstán zlatou medaili, makal tam pro Vinokurova jak o život

                                  1 0
                                • jmaselnik  

                                  jakože Ty, když se domluvíš s někým, že Ti prachy pomůže, tak když je hotovo, nic mu nedáš, protože už je přeci hotovo a Ty nemáš logicky motivaci mu něco dávat? To je fakt smutný.

                                  2 0
                                  • orm  

                                    Pokud je to mezi dvouma podvodnikama, kde druhy podvodnik nema na toho prvniho zadnou paku a dalsi spolupraci neplanuji, tak ano, nevidim moc duvodu proc by to ten podvodnik mel delat. Priznam se, ze etiku podvodniku neznam, ty asi ano, a smutne mne to neprijde.

                                    0 2
                                    • jmaselnik  

                                      prosím Tě a jaký teda pravidlo porušili a koho podvedli, když už jsme u toho? Pro Tebe přece morálka neexistuje, jenom striktní výklad pravidel.

                                      0 0
                                      • orm  

                                        To myslis vazne? To je jako bys napsal, ze se ve fotbale utocnik jednoho tymu domluvi s brankarem jineho, ze mu jako nechytne strelu. Podle tebe to neni podvod? Kazdopadne, abychom to tu ukoncili, tak ja na nejakou domluvu neverim a je to jen zabavna konspirace, kterou tu nekteri sirej bez nejakych dukazu.

                                        0 1
                                        • jmaselnik  

                                          umíš odpovědět na úplně jasnou otázku, jaké pravidlo poruší cyklista, pokud se v úniku 2 domluví, kterej vyhraje? Děje se to poměrně často, tak mě zajímá, které pravidlo se porušuje a na to jsi tady přeci expert Ty ne?

                                          0 0
                                          • orm  

                                            Nikde jsem se za experta neoznacil, ale dekuji, ze me tak beres, je to pro me cest. Je to podvod na statu, ktery reprezentujes, a na tymu za ktery jezdis, v tomto pripade reprezentace statu. Vznikla skoda a zaroven doslo k obohaceni. Co vice chces rozebirat?Ne vsechny podvody jsou explicitne vyjmenovane a rozhodoval by o tom soud. Uz jen to, ze se to tu zminuje a byl z toho nejaky profit a zaroven vznikla nejaka skoda, tak to podle me znaky podvodu splnuje. Pokud se domluvej dva na nejakem zavode, tak je to vec tymu a vetsinou jim nevznikla skoda. Troufam si tvrdit, ze pokud by jeden zavodnik nechal vyhrat jineho zavodnika z jineho tymu, dostal by za to penize a zaroven by ten jeho tym z toho mel skodu (napr. prohral celkove poradi), tak by se to resilo.

                                            0 0
                                          • Janes  

                                            Neporušuje pravidla, ale sportovní etiku jistě.

                                            0 0
                                            • orm  

                                              Cyklisticka pravidla treba ne, ale zakon uz ano, zvlast pokud vznikla nejaka skoda.

                                              0 0
                                              • jmaselnik  

                                                jakej zákon? Nějakej zákon zakazuje 2 vedoucím závodníkům dohodu, že jeden nepojede o vítězství? Říkáš podvodníci, ale ani neumíš říct, v čemže jako podvádějí.

                                                0 0
                                                • orm  

                                                  Mas to o par radku vyse vysvetlene.

                                                  0 0
                                                  • oberleutnant Weiss  

                                                    Když už tu tedy zasíráme vlákno o Vueltě něčím tak na hony vzdáleným – komu konkrétně tehdy reálně vznikla jak vysoká škoda, kdo se obohatil a v jaké výši?

                                                    0 0
                                                  • orm  

                                                    Kolumbii – statu, lidem, kteri to platej. Predpokladam, ze Kolumbie poslala sve zavodniky na olympiadu, aby dosahli co nejlepsiho vysledku, aby ji dobre reprezentovali. Je dobra reprezentace, kdyz tvuj zavodnik za prachy necha vyhrat zavodnika jineho statu? Prijde ti to jako dobra reprezentace s tim, ze statu, sponzorum, fanouskum nevznikla zadna majetkova ci nemajetkova skoda? Mne ne. Skoda vznikla. Presne ti to nevycislim. Ps: kdyz se tu spekulovalo o kreuzigerovi, tak z pohledu ceskeho fanouska, pokud by to byla pravda, bylo vsechno vporadku?

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    Kolumbie na tom naopak ušetřila, protože proplatila jenom bonus za 3. místo. Jak píšu, je zabavný, jak Ti naprosto nevadí, když se prohánějí prosypaní amatéři na závodech a tady básníš o jakési virtuální škodě fanoušků.

                                                    0 0
                                                  • orm  

                                                    Ti prosypani (podle pravidel wada a platne jen pro cleny) amateri ale neporusuji ani pravidla ke kterym se zavazali, ani zakon. Pokud neco porusej, tak to jsou samozrejme podvodnici.

                                                    0 0
                                                  • oberleutnant Weiss  

                                                    Podívej – psals výše něco o tom, že vznikla škoda, došlo k obohacení a má to znaky podvodu. Za prvé nemáš prokázáno, že to Uran prodal, byť to tak může vypadat. Za druhé není jisté, jestli by to Vino nevyhrál tak jako tak, i když i o tom se může spekulovat. Pak ale i celá ta tvá škoda jedněch a profit druhých plavou na vodě. Omlouvám se ostatním za totální offtopic a už přestanu dál zasírat Vueltu vrtáním se v právních pojmech a pitváním nepodložených spekulací o něčem, co se stalo někdy jindy někde jinde…

                                                    0 0
                                                  • orm  

                                                    Co treba si precist vsechny prispevky nez zacnes reagovat a pokud se pak omlouvas tak nereagovat vubec? Ja celou dobu pisu, ze tomu neverim. S teorii, ze za to dostal zaplaceno a jak je ted vysmatej prisli jini. Napsal jsem jen, ze pokud tomu tak bylo, ze se jedna o podvod, nacez prisel maselnik a zacal psat, ze to neodporuje pravidlum si to koupit a pak vytahl jeste nejakou jinou diskusi a teprve pak se to dostalo k prispevku na ktery reagujes.

                                                    0 0
                                                  • oberleutnant Weiss  

                                                    Jojo – Evenepoel pěkně dneska, i když jsem to taky přál víc Gesinkovi za tu dřinu…:-)

                                                    0 0
                                                  • Smazaný účet  

                                                    :)

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    komu konkrétně jaká škoda vznikla a jak byl podveden stát, který reprezentovali? Já teda nevím, v jakým světě Ty žiješ a kolik jsi toho najezdil a nazávodil na kole případně viděl závodů, ale domluva závodníků či přenechání vítězství v etapě třeba leaderem i soupeři z jiného týmu, který odtahal kopec, je úplně běžná.

                                                    A znovu, Ty jsi tady opakovaně tvrdil, že co není explicitně zakázáno, je povoleno a nemůže jít o podvod. Tady škoda nikomu nevznikla, maximálně Kolumbie ušetřila na výplatě bonusu za druhé místo prvního místa.

                                                    Finanční profit rozhodně není sám o sobě indikátor podvodu proboha.

                                                    Jenom abych to shrnul: říkáš o lidech, že jsou podvodníci, aniž bys uměl říct, jaké pravidlo měli porušit či jaká škoda měla někomu vzniknout. Slušný doublethink musím říct.

                                                    0 0
                                            • jmaselnik  

                                              no na to narážím. V diskusi o dopingu orm žádnou etiku nezná, jenom pravidla a když amatérskej závod netestuje na doping a nemá explicitně v pravidlech, že doping je zakázanej, je podle něj doping povolenej a dopéři nejsou podvodníci. Tak se ptám, jaké pravidlo případně jaký zákon taková domluva porušuje, pokud ti borci nemají na sebe třeba vsazeno nebo tak něco.

                                              Jestli takové pravidlo není, jak můžou být ti závodníci podvodníci, když nic neporušují.

                                              0 0
                                              • orm  

                                                To je od tebe dobrej fail. Co kdyby ses vratil do diskuse o tom dopingu a znovu si precetl co jsem psal, respektive by sis mel nejdrive nastudovat co je to doping.

                                                0 0
                                                • jmaselnik  

                                                  to není žádnej fail, ale realita. Ty tam tvrdíš, že pokud pravidla neznají doping, tento neexistuje. Tady ale tvrdíš, že byť žádná pravidla nebyla porušena, nastal podvod. To je ukázkovej doublethink.

                                                  Ty Tvoje bludy na téma jak někdo, kdo porušil pravidla, nemůže mít v jiné oblasti smysl pro čest, už raději nechám ležet.

                                                  0 0
                                                  • orm  

                                                    Ne, ja tam psal, ze se na ne dopingova pravidla nevztahuji, proto je nemudi dodrzovat a neni to podvod, kdyz je nedodrzuji. Jini, zrejme adi i ty, si myslej, ze se dopingova pravidla vztahuji na vsechny. Ja opravdu neverim, ze budes tak hloupy, takze te podezrivam z toho, ze to prekrucujes zamerne. Coz je podle me horsi. Myslim, ze nerozlisujes pravidla a zakon. Pokud se to stalo, tak nedoslo k poruseni pravidel sportu, ale mohlo dojit k poruseni zakona – podvod.

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    Prosím Tě, ušetři si řeči o hlouposti. Porušení pravidel není by default podvod, krádež není podvod, vražda není podvod, stejně jak doping v zemi, kde je zákonem zakázán, není podvod ale přestupek nebo trestný čin (dle závažnosti) užívání nepovolené látky. Když nechápeš základní věci, nepouštěj se do složitějších ;-)

                                                    0 0
                                                  • orm  

                                                    V jake zemi je doping podle wada, kde zaroven neni ta latka zakazana zakonem a zaroven tim nedoslo k podvodu, trestnym cinem? Ta posledni veta by mela patrit tobe, ne?

                                                    0 0
                                                  • jmaselnik  

                                                    Sorry, nechceš to zkusit anglicky? Jestli tohle má být čeština, tak já vůbec nechápu, jakej konstrukt se to snažíš vytvořit.

                                                    0 0
                                        • Jason Voorhees  

                                          https://www.sport.cz/…odil-3605787 …sleduj video ;-) tady se domluvil se svym golmanem. No je pravda, že mu ani nedal šanci to chytit.

                                          0 0
      • jmaselnik  

        tak to je drsné konstatování :-D

        0 0
      • jonys  

        No ty jo on je taková vykopávka, že jsem na něj úplně zapomněl jako na příklad výbornýho GC jezdce v klasikářským QS. Vždyť on jezdil za ně když skoro vyhrál to Giro 2014!

        0 0
      • Pessinger  

        A pro fanoušky c Columbii a že jich má:) taky mu to přeji za tu nemastnou neslanou sezónu

        0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 17. etapa

      Stejně jako míchalo umístění Rogliče tipem na startu Vuelty, pořádně to provětralo body i dnes.

      Mimo mě s Dubysem, kteří jsme Roglu do tipa nedali, byl dnešní průměrný „zisk“ –12.5 bodu. Dubys zůstává na svém, já jsem dnes haluzově dokonce v plusu díky Lópezovi :D A když milmat na špici po 11 dnech trochu polevil v přidávání bodů, dal tím šanci na převlékání červeného, která byla využita:

      1 kapsch 63

      2 milmat 55

      3 jonys 52

      4 honzas 50

      5 Agent007 47

      36 Trainman 16

      Převléká se i na chvostu, po dvou týdnech si roli zopakuje Trainman. Dnešní převlékání černého ovšem také znamená, že již známe konečný stav našeho pelotonu v cíli Vuelty – nikdo již nemůže vypadnout :)

      2 0
      • milmat  

        Tak po těch 11 dnech dnes horší den, ale mám v záloze ještě Almeidu, tak se těším na další etapy.

        1 0
      • kapsch  

        No a protože Hroch s milmatem exemplárně postovali fotky v červeném dresu, nemohu si jako pořadatel tipovačky dovolit nepokračovat stejným směrem. Naštěstí jsem se podíval do Excelu už dopoledne, co by s tím Rogličovo odstoupení mohlo přibližně udělat, a stihl jsem dnes neplánovaně mezi prací a boulderovkou aspoň na hodinu na bajk..

        Když jsem dres na jaře kupoval, netušil jsem, že se v něm budu někdy i fotit :)) a ještě selfie za jízdy.. Ale přišlo mi to lepší než doma před zrcadlem :))))

        15 0
        • jmaselnik  

          vzorný přístup leaderopořadatele ;-)

          0 0
        • Dubys  

          Hezky, pěkně … z posledního na první flek, to tu ještě nebylo … klobouček:)

          1 0
          • kapsch  

            Stává se občas.. Na letošním Giru to Jonys stihl mezi první a pátou etapou :)) a Agent ve stejném závodě šel opačně, po 13. vedl, po 18. jel v černém.. Na Tour letos takové extrémní výkyvy nebyly..

            Ale tak nemohl jsem na čelo tak rychle jako Jonys, ještě bych byl podezírán z korupce :D musel jsem sešit vytunit tak, abych šel na první flek spíš až ke konci :))

            1 0
    • Agent007  

      Tak se nám to tady zase zvrhlo k řešení pyčovin úplně mimo théma vlákna…nechcete si založit vlákno: jak řešit dojezdy etap a ochrannou zónu v cíli etap? Sem se chodí skrz Vueltu

      1 0
      • jmaselnik  

        Ty jseš kromě místního trolla teď ještě navíc moderátor jo? Aby nebyl Milan zklamanej :-D

        0 0
        • milan.v  

          Nejsem, protože má pravdu a to je pro mě to podstatné, jsem pragmatik… ;o)

          Udělám výjimku a dám mu velký paleček…

          0 1
      • Smazaný účet  

        ahent: Tak zas něco napiš k tématu ty – jistě si to každý rád přečte. Třeba jak ve sprinterské etapě při dojezdu balíku moh dostat leader týmu i celkového pořádí krom jiného i hlaďák, nebo tak něco.

        0 0
      • kapsch  

        Já myslím, že díky tomu dojezdu předvčerejší etapy to je u letošní Vuelty velmi aktuální téma, i když to možná spadlo do nadbytečného počtu příspěvků, ale za mě cajk.

        Pokud se nezvrhne diskuze o Uranovi, pozadí Olympiády atd, tak jsme v klidu si myslím. Dneska nás čeká pěkná etapa, případný pokus Carapaze stahovat Vinea, věřím i v boj o GC, příspěvky taky určitě budou aktuální :)

        0 0
        • Smazaný účet  

          Jasný. A domnívám se, že Rigoberto si po včerejšku tu pozornost na slavném bf (i – čert to vzal – s tím olympijským vzpomínáním) docela zasloužil. :)

          Ale snad to už po vyjasněni termínu „domluvit se“ nějak i skončilo.

          0 0
          • kapsch  

            Ale samozřejmě! Včera to byl nádherný souboj v závěrečném kopci, jel (a i všichni ostatní) famózně :)

            0 0
            • vrazdit  

              dost jsem na začátku kopce přál tomu od BikeExchange, vypadal dobře a vyhraná etapa by se jim hodila, ale jak se tam pak za ním začalo nastupovat, tak už bylo jasné, že asi ne… ale bylo to opravdu pěkné závodění, žádná vyčkávačka, ale pořádná řežba do plných!

              2 0
        • Honzas  

          Tak Vine se stáhnul sám :-(

          0 0
    • kapsch  

      Dnes DNS Bruno Armirail a Samuelle Battistella.

      Tak Battistella po dvou druhých místech už šanci na etapu nemá, co ten Wright? Už dvakrát třetí, dvakrát čtvrtý, tomu bych to strašně přál..

      0 0
      • jonys  

        Vypada uz mrtvy. Z Bahrainu dnes Sanchez muj tip.

        0 0
        • kapsch  

          Tak dnes ani v sobotu bych ho taky dopředu netipoval, ale šanci snad ještě mít bude z nějakého úniku..

          0 0
    • Kalic  

      Vine out po karambólu. Boj o puntíky tím pádem dostává nový náboj.

      0 0
      • kapsch  

        Jo, zrovna to chci psát. Pád Vine/Pedersen/Pacher/R­odríguez, a Vine DNF, takže KOM virtuálně vede Carapaz..

        0 0
        • brtníček  

          V úniku 42 lidí. To je třetina pole.

          0 0
        • kapsch  

          Carlos Rodríguez jede v pěkně potrhaném dresu, plus minimálně i krvavé koleno, dnes to nebude mít jednoduché, Almeida odjel, nepojede se úplně pomalu..

          0 0
          • polo  

            Jj, teď se tam konečně něco děje a náskok uprchlíků hodně spadl. Nakonec by to mohlo být zajímavý. Almeida do toho jde pěkně daleko před cílem a má dobrou podporu od teamu.

            0 0
            • kapsch  

              Vymysleli to moc pěkně, nejdřív McNulty, teď I. Oliveira, vepředu ještě Soler.. A v pelotonu jedou Astana a Movistar, Evenepoel snad jen s jedním člověkem už, a „peloton“ mi snad přijde i menší než únik už :D

              0 0
              • polo  

                A Soler uz na Almeidu čeká. Jsem zvědavej, jestli to dotáhnou.

                0 0
                • jmaselnik  

                  no jestli je Carapaz při chuti, tak to bude těžký. Almeida ale hlavně potřebuje najet na balík, v úniku jsou od něj všichni daleko.

                  0 0
                  • polo  

                    To jo, ale potřeboval by se dostat do skupiny před sebou, aby trochu orazil před posledním kopcem. Bude to mit těžký.

                    0 0
                • kapsch  

                  Solera moc pěkně nahání Nibali :)

                  0 0
    • kapsch  

      Velká škoda pro Gesinka, byl hodně blízko..

      0 0
      • brtníček  

        Gesink to skoro dal. Po dnešku je asi jasno o celkovém vítězí. To by se muselo stát něco nečekaného. Ty kopce okolo 5–7% Evenepoelovi sedí. Jsou to tempařské kopce a to je jeho parketa. Kdyby bylo v sobotu Angliru ještě bych to viděl otevřené, ale letos už ne.

        0 0
        • cubista  

          Škoda. Že je po závodech bylo jasné, když Rogla lehl. Letos byly až do konce napínavé Giro i Tour, do třetice to holt tak není.

          0 0
    • orm  

      Prislo mne ze by to Mas i zlutakovi nechal, ale Remco rekl ne. Fandil jsem Roglicovi, ted fandim Masovi.

      1 0
      • kapsch  

        Myslel jsem na to samé, jestli by Mas vystartoval, kdyby Remco nevyrazil jako první.. Kdyby odjel celý kopec Mas a Remco si jen počkal na ten konec, tak by to byl hnus, ale on i v tom kopci sám nastupoval a bylo vidět, že taky myslí i na etapu.. Je to pak těžké, taky bych to dnes určitě víc přál Gesinkovi a Jumbu..

        2 0
        • jmaselnik  

          dojeli Gesinka a Mas zjevně zpomalil. Těžko říkat, jestli si chtěl orazit na špurta, nebo mu přišlo blbý ho podělat pár metrů před cílem. Si pamatuju, jak to tady schytával Roglič, že v nástupu sjel únikáře hodně podobně tuším loni.

          1 0
      • Albert8  

        Tak určitě, Movistar potřebuje každej bod a Más bude někomu nechávat výtězství..

        0 0
        • orm  

          Mas samozrejme pravdu, jen mne to tak prislo, protoze kdyz ho dojeli, respektive se k nemu blizili, tak Mas viditelne zpomalil a nemel chut jit pres Gesinka, coz samozrejme mohlo mit milion jinych duvodu.

          0 0
          • milan.v  

            Primárně to vypadalo, že si chce orazit, on se rád za někým dost dlouho vozí, aby ho pak chvíli před vzal, to je jeho styl…

            1 0
        • Kalic  

          I kdyby ty body nepotřebovali, tak je to holý nesmysl. Neměl jediný důvod, proč mu to nechávat.

          0 0
    • milmat  

      Tak dnes Remco ukázal, že i ve třetím týdnu mu to do kopce jede celkem dobře :-)

      Škoda, že Almeida, neměl lepší nohy…

      Co to tam bylo za pád na začátku? Bylo to na Eurosportu? Já viděl jen ten závěr.

      0 0
    • Agent007  

      Krásná etapa dneska. Remko je pán. A hezky sjel toho jumbáka…

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 18. etapa

      Jaká to příjemná změna po včerejšku, nikdo není v červených číslech, většina dokonce v zelených! :))

      Dnes se připisovaly body za Remca a Mase, Kerim dokonce urval i bod za Gesinka, hezkypěkně! V GC pouze posun Lópeze o jeden flek, znamená malou ztrátu pro mě a Neťu, a krásných 8 bodů do plusu pro skokana dne t29, který jako jediný ze stále jedoucích jezdců má Lópeze na 4. místo!

      1 kapsch 64

      2 milmat 58

      3 jonys 55

      4 honzas 53

      5 Agent007 50

      2 0
    • Agent007  

      Tak skrz úmrtí královny byly zrušené poslední 3 etapy okolo Británie, tak snad se dojede aspoň ta Vuelta?

      0 1
    • Smazaný účet  

      Twl co ty ženský z Holandska žerou? :-O :-D

      0 0
    • Albert8  

      „My conclusion is that the way this crash happened is unacceptable. Not everyone saw it correctly. The crash was not caused by a bad road or a lack of safety but by a rider's behaviour. I don't have eyes on my back. Otherwise, I would have run wide. Wright came from behind and rode the handlebars out of my hands before I knew it.“

      Když to vidí Roglič takhle, tak se fakt nedivím, že furt leží na zemi.

      3 0
      • Fazzy  

        Přesně v moment, kdy se vydal směrem doprava „stíhat“ Pedersena, mi proběhlo hlavou jestli je normalní, že chce riskovat nějaký loktovačky, když stejně lepší než čtvrtej nebude. Takle se zdá, že minimálně při extrémním fyzickým vypětí má problém s periferním viděním. Wright jel snad 40 metrů vedle něj..

        0 0
      • HonzaP9  

        On má vlastně pravdu, když říká, že „The crash was not caused by a bad road or a lack of safety but by a rider's behaviour.“ Akorát že ten co to způsobil, se nejmenoval Wright…

        0 0
      • milan.v  

        Wright mi vyrazil řídítka z rukou, tvrdí rozzlobený Roglič po pádu na Vueltě

        https://www.roadcycling.cz/…du-na-vuelte

        0 0
        • jonys  

          Tohle nema cyklista jeho formatu zapotrebi. Snad ma z toho padu otres mozku, jinak nevim. Ale ze mu to nevytmavil ani tym?

          Chudak Wright. Nevyhraje ani kdyby se jelo 57 etap a zbylo 12 jezdcu, jeste mu ted budou fanousci bezmozci vyhrozovat a nadavat po sitich.

          2 1
          • Fazzy  

            :)

            2 0
            • vrazdit  

              Tak to je naprosto přesně ono! Nevím co chtěl získat svezením v háku posledních 200 metrů, předpokládám, že si nemyslel, že bude sprintovat o vítězství…

              0 0
              • cubista  

                Po tom otřesu si ani pořádně nepamatuje, jak se to stalo. Navíc je otřesen i psychicky, jak zaznělo z týmu. Nedojel ani Tour ani Vueltu kvůli pádu.

                0 0
                • vrazdit  

                  Tím spíš nemají jako tým vypouštět takové jedovaté kecy, ale radši dát Rogličovi nějaké kurzy pohybu na kole v balíku…

                  1 0
    • milmat  

      Asi čekal, že si v tom spurtu Wright přibrzdí nebo uhne, aby se mohl svést ještě kousek v háku, když to tak famózně rozjel. Nechápu…

      https://www.cyclingnews.com/…spana-crash/

      0 0
    • Agent007  

      Letos je ta Vuelta zvláštní. Nejdřív nudný vikend v Nizozemsku. Většina kopců a horských etap hned v prvním týdnu. V druhém týdnu časovka a výjezd na Sierra Nevada,jinak sprinteři a klasikáři . A ve třetím týdnu polovina etap pro sprintery, a bez větších hor. Na Tour to bývá přesně opačně

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 19. etapa

      Bezchybná práce Treku včera, komplet celou etapu. Wright k těm třetím a čtvrtým místům přidává druhé, ale včera neměl šanci..

      Tipo se krom bodů za Pedersena nemění, dokonce poprvé od 4. etapy včera nikdo neodstoupil ze závodu, takže i tie-breaker beze změny.

      1 kapsch 67

      2 milmat 61

      3 jonys 58

      Dnes poslední pořádná prověrka pro GC jezdce a týmy, tak snad to bude opět dobrá podívaná :)

      1 0
    • Agent007  

      Krásná etapa dneska.

      Richard já Bůh. Richard je pán!

      0 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 20. etapa

      V předposlední etapě se rozdělovali body i za etapu, i za GC.

      13 lidí připisuje 3 body, z toho 12 za Carapaze (po Pedersenovi druhý trojnásobný etapový vítěz), a Pessinger má jako jediný jak Arensmana tak Ayusa :))

      Téměř 2/3 pole má v tipu Almeidu, za něj se naskytlo 8 bodů (případně 4 za jiné umístění).

      Kombinace 3+8 bodů dnes vyšla Hrochovi, KULIXovi a teffemu, pěkná práce v poslední horské etapě!

      I v rámci své pozice doufám, že už do konce zítřejší etapy nikoho nenapadne kohokoli testovat na Covid, aby pořadí zůstalo rozhodnuté na trati :) boj o bednu se dnes hodně vyrovnal, rozhodne zítřejší sprint (?):

      1 kapsch 74

      2 milmat 65

      3 honzas 64

      4 jonys 62

      5 Hroch O. 62

      35 Kerim 24

      36 Trainman 23

      Zezadu to stále těsně jistí Trainman, který může lucernu pěkně stylově pátým dnem dovést až do cíle :))

      5 0
    • milmat  

      S tím prohlášením si Rogla moc nepomohl…a já mu tak věřil na krásné 2. místo :-)

      1 0
      • cubista  

        Prohlášení nešťastné, ale aspoň chtěl vyhrát. Ti ostatní se spokojili s bednou nebo TOP5, ani nic pořádného v posledním týdnu nezkusili.

        0 0
        • andy97  

          Mas to občas zkusil ale bez šance ho urvat.

          0 0
          • kapsch  

            Já taky viděl pokusů dost, ale nikdo nemůže zkoušet víc, než na co má nohy (a tým).. Ten třetí týden navíc docela seděl Remcovi na „udržovací“ jízdu..

            0 0
        • Fazzy  

          K tomu vyjádření bych stejně jako jonys použil spíš slovo nedůstojné než nešťstné. Roglič na mě nikdy nepůsobil jako nějakej lumen, ale měl jsem ho za takovýho srdcaře, co dokáže bejt nad věcí ať se děje cokoliv. Doufám, že po opadnutí emocí a zhojení ran svoje mínění ještě trochu upraví.

          Ti ostatní by určitě rádi zkoušeli, kdyby na to měli :)

          3 0
          • cubista  

            Dali přednost jistotě bedny před hop nebo trop. Ty pokusy byly takové stínové, neměli šanci. Museli by do toho jít i s rizikem, že ztratí tu bednu. A na to neměli asi nohy, ale určitě ne srdce. Hlavně Mas není typem vítěze. Jaký rozdíl oproti Tour a boji Vingeho a Pogiče. Ať už teď řekl Rogla cokoliv, jeho pádem závod o 1.místo prakticky skončil.

            0 0
            • Smazaný účet  

              Srdce na to asi měl, ale hlavu moc ne :-D

              0 0
              • cubista  

                Ať tak či onak, nevyhrál ani on, ani Španělé, ve finále stejné.

                0 0
            • jonys  

              Movi ziskal za jeho a Valveho GC ranec bodu. Riskovat je nejakou tymovou hura akci proste odmitli. Tak to bohuzel je.

              0 0
    • robb  

      El Imbatido

      https://twitter.com/…8128/photo/1

      2 0
      • cubista  

        Vyhrál toho hodně. Klobouk dolů.

        0 0
      • Agent007  

        On vyhrál 5 GT? Já myslel že jen jednou Vueltu? Ale byl 9× na pódiu GT,obdivuhodné. A 19× v top10,neuvě­řitelné

        0 0
      • polo  

        Vyhral 1× Vueltu, ale zadnou dalsi GT podle mne ne.

        0 0
      • Kubasan  

        Tak pokud vidím dobře, tak tam jsou 2 cyklisté :) (ten druhý je Nibali, proto 5 GT, berou to dohromady)

        1 0
        • Agent007  

          Jo, máš pravdu

          0 0
        • cubista  

          Já myslel hned Žraloka. Z těch 2 byl přece jen lepší. Sranda psát byl, že?

          0 0
          • UHU  

            myslíš? Je to relativní

            0 0
            • skaj  

              Sorry, to by ale potrebovalo hodne kreativniho relatizovani:) 4 a vic GC vyhralo 13 lidi v historii, v jejich spolecne ere se castecne potkali tri takovi borci (Froome, Contador – a verim, ze Roglic a Pogacar budou dalsi dva). K tomu vsemu ma Nibali 3 monumenty…

              Valverde je borec, timhle ho nechci nijak snizovat. Ale Nibali byl vysledkove o tridu jinde…

              1 0
              • jmaselnik  

                no když to bereš takto, tak zase Valve má monumenty 4 (4× Liége-Baston-Liége) a je mistr světa. Co se GT vítězství týče má jasně navrch Venca, to je bez debat, ale co se týče výsledkové konzistence a třeba TOP 10 na GT (vím, že to vlastně nikoho nezajímá :-) je Valve úplně mimořádnej.

                Mně osobně navíc fakt imponuje ta Valveho vyrovnaná výkonnost tak hrozně dlouhou dobu.

                0 0
                • bara2  

                  Mistr světa a k tomu z mistrovství světa 2 stříbra a 4× bronz.

                  a podle tohoto přehledu: https://www.procyclingstats.com/…/results/all

                  1693 startů a 133 vítězství … 7,86% ..... tj. každý 13. start

                  418× do 3.místa … 24,68%........ tj. každý 4. start

                  782× do 10. místa .....46,2%...­........tj. téměř každý 2.start

                  Fakt nechápu, jak někdo vůbec může nějak zpochybnit jeho supervýkonnost.

                  0 0
                  • skaj  

                    Fakt nechápu, jak někdo vůbec může nějak zpochybnit jeho supervýkonnost.

                    Tak to ja taky ne, on to tady snad nekdo delal?

                    1 0
                • skaj  

                  Jasne, Valverde je super konzistentni jezdec, fakt nic proti nemu. Jenze se na to podivejme objektivne podle poctu vitezstvi a jak tezke je jich dosahnout: Alespon jednu GC vyhralo asi 160 lidi, 4 a vic 13 lidi. K tomu Nibali vyhral kazdou GC – to dokazalo 7 lidi v historii. 4 a vic monumentu vyhralo 31 lidi, presne 4 monumenty pak 10 lidi a vetsinou ne porad ten samej… A nezapominejme. ze Nibali ma 3.

                  Fakt nechci Valverdeho srazet, protoze to je velky borec soucasne ery. Ale Nibali je cislama top borec z hlediska historie silnicni cyklistiky vubec. A navic se nenechal chytit pri dopingu:)

                  P.S. Cisla brat s rezervou, dost jsem toho lovil zpameti a nebo rychle pocital z tabulek na wiki.

                  1 0
                  • oberleutnant Weiss  

                    Píšeš „podívejme se na to objektivně podle počtu vítězství“? Pak tedy Valverde 133 – Nibali 52…

                    V rankingu Procyclingstats „all time“ Valverde 6. místo, Nibali 35…

                    Ta čísla se vždycky dají vypíchnout podle toho, jak se to zrovna komu hodí, jednou z toho vyjde lépe Nibali, podruhé Valverde, a přitom jsou to pokaždé pravdivá objektivní čísla:-)

                    Každopádně borci jsou to oba a netroufl bych si tvrdit, že je jeden z nich „o třídu lepší“ než ten druhý…

                    2 0
                    • skaj  

                      Beru argument, tohle jsou dobra cisla. Nicmene, z meho pohledu se pocitaji „cenna“ vitezstvi (a chapu, ze to nekdo ma jinak). Protoze Valverde pro me neni lepsim jezdcem nez Fausto Coppi, Ginno Bartalli, Miguel Indurian, Alberto Contador… popr. Greipel lepsi nez Niballi… Tedy jak by zebricek vyse tvrdil.

                      Jeste jednou, nijak nesnizuju Valverdeho. Podle me je fakt borec a kloubouk dolu pred nim. Jenom Nibali je jeste o kus vetsi borec. Myslim, ze v pripade Zraloka je to dost ovlivnene tim, ze posledni leta uz jezdi v zasade tuzku, takze se trochu vytratil z pozornosti. Ale v roce 2017/18 bychom o tomhle srovnani vubec nepochybovali…

                      1 0
        • polo  

          El Imbatido je ale prezdivka Valverdeho, to bylo trochu matouci…

          0 0
      • BikerM  

        Nemuzu si pomoci, ale tyhle dva mi budou coby fanouskovi v pelotonu chybet.

        3 0
    • milan.v  

      Evenepoela těší, že umlčel kritiky. Ale opravdu jim zavřel pusy?

      https://isport.blesk.cz/…el-pusy.html

      1 0
    • kapsch  

      Tipo Vuelta 22 – 21. etapa, konečné pořadí

      Je to tady, i poslední GT tohoto roku je za námi. Průběh závodu všichni známe, průběh tipa možná nejvíce ovlivňoval a měnil Roglič a jeho umístění/absence v top5..

      Poslední etapa už pořadí na bedně nezměnila, připisovaly se pouze body za etapu a posuny v tipu byly spíše kosmetické – např. jonys přepustil umístění v top5.

      První flek, červený trikot a s tím spojené PR povinnosti jsem udržel já! :D Stále mě to nutí k úsměvu, když si vzpomenu, jak jsem to tipo na GC vymýšlel :))

      Souboj o druhé místo byl velmi těsný, rozhodoval každý bod. Nakonec se závodníci seřadili následovně:

      1 kapsch 77

      2 milmat 67

      3 honzas 66

      4 Hroch O. 65

      5 Agent007 64

      6 jonys 64

      35 Trainman 24 (TB 3)

      36 Kerim 24 (TB 43)

      Trainman získal včera bod, a tím i na poslední chvíli dovolil Kerimovi, aby si pocit držitele lucerny užil on :)

      Rychlé statistiky:

      Nejvíce dnů, 11 v kuse od 6. do 16. etapy, vozil dres lídra milmat, následuji já s pěti dny, 2 dny si užili hroch a Robb, a jeden den vedl i Opičák :)

      Prvenství mi zajistil nejlepší tip na celkové pořadí – taktika nevěřit Rogličovi a Yatesovi, vsadit na Evenepoela a ze srandy tam poslat i Lópeze vyšla ultimátně :D

      Jinak teda průměrný zisk za GC byl necelých 10 bodů, to překonává i letošní bídné Giro :D Pět lidí má dokonce nulu. Alespoň za etapy bylo o pár bodů v průměru víc..

      Za trikoty nikdo nezískal víc než 6 bodů: 7 lidí trefilo Pedersena, Pessinger dobře věřil UAE. Carapaze neměl na vrchaře nikdo.

      Etapy nasázel nejlíp a vítězem zeleného dresu se stává Hroch! Luxusních 53 bodů! 47 bodů získal Kalic (jeho celkové skóre), po 46 bodech mají wittas a Opičák.

      Ideální týmové složení na etapy z alespoň jednou hraných jezdců bylo následující: Jumbo na týmovou časovku, Pedersen (17 bodů), Carapaz (9), Evenepoel (8), Bennett, Mas, Roglič, Soler (po 6 bodech), a Arensman (5). Celkem tedy šlo získat 66 bodů.

      Nejvypečenějšími tipy na Vueltě byli Alaphilippe (31 tipů), Valverde (21), Hidnley (13), Hirt (11) a Yates (10) – všichni vyšli bodově naprázdno.

      Covidu i dalších odstoupení bylo hodně, nejblíž koncovému stavu pelotonu byl HoF – 136 vs. skutečných 134.

      Závod nedokončili letos i potřetí dva jezdci, Radek a gemini. Účast byla velmi slušná, tak nás do cíle dojelo i tak pěkných 36 :)

      Omluvte opět až pondělní vyhodnocení, včera jsem dělal vše jen ne sledoval Vueltu. Všem díky za účast, aspoň jsem mohl porazit víc lidí! :D :D Doufám, že tipovačka všechny bavila (hlavně milana :)) ), mimo sezónu GT si pořádně provětrejte hlavy a na startu příští třítýdenní akce ahoj!

      13 0
      • kapsch  

        A aby se neřeklo, i když už jsem fotku v červeném dával hned po převléknutí do něj, přidám ještě jednu fotku po uzavření celkového pořadí. Další selfíčko po mně ale nechtějte, dám vám sem jen screenshot ze včerejšího podojezdového rozhovoru:

        8 0
        • kerim  

          Gratulace vítězi ,zdravím z opačného konce :-) , díky za tipovačku.

          1 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

          Tvl Cosmo Catalano :-)!

          Diky ze drzis tipo dal!

          1 0
        • prochyno  

          Ahoj,

          díky za tipo. Já nikdy nazářil, ale letos hrůza a Vuelta přímo ultra, resp. téměř od začátku boj se smeťákem. Takže dlouhá zimní příprava přichází. Sláva vítězům, čest poraženým.

          1 0
        • Dubys  

          Krásná práce! Díky moc taky, gratulace k vítězství a předávám žezlo …

          1 0
      • Radek A. S.  

        Díky za organizaci – užil jsem si to i jako vypadnuvší :-)

        1 0
      • jmaselnik  

        díky moc za organizaci. Přidal jsem se teprve letos a pěkně to ty GT koření :-). Za příkladný přístup k dresu navíc zasloužíš pochvalu dvojnásobnou!

        1 0
      • Neťa  

        Díky moc za super organizaci a velká gratulace k vítězství!

        0 0
      • milmat  

        Gratulace a hlavně díky za opět velmi kvalitní záskok Hrocha :-)

        Ty statistiky jsou zajímavé.

        1 0
      • robb  

        Díky moc za tipovačku

        1 0
      • pospec7  

        Díky moc a gratuluju! Ciao na Giru :-)

        1 0
      • jiiira  

        Velká gratulace k vítězství a moc díky za tipovačku a závěrečné shrnutí! :-)

        1 0
      • jonys  

        Dik a gratuluju k zaslouzenemu triumfu.

        1 0
      • Honzas  

        Gratulace a díky za organizace.

        Jako velmi občasného účastníka mne bedna velmi potěšila.

        1 0
      • cubista  

        Gratulace vítězi a dík za pořádání tipovačky. Klobouček i Kerimovi, načasoval poslední flek ideálně.

        1 0
      • Pokym  

        taky díky za organizaci i za asi hodinové vedení po první etapě :-)

        1 0
        • kapsch  

          Za tu nešťastnou událost při vyhlašování první etapy se ještě jednou omlouvám :D

          0 0
          • milmat  

            Bude se opakovat ceremoniál? :-)

            0 0
            • kapsch  

              Vyhlášení etapy jsem zde po uvědomění si chyby vyvěsil znovu, Robba posun na první flek nijak nevyvedl z míry, koneckonců takových situací zažil určitě dost už, a nevymáhal žádnou náhradu škody :))

              A protože fotky po převlékání leadera sem hodili až Hroch s milmatem, můj omyl naštěstí nikoho nevyhnal na poslední chvíli na kolo :D

              0 0
      • teffe  

        Také se připojím s poděkováním za tipo a gratulací k vítězství.

        1 0
    • kapsch  

      Někdo si při Tour vyžádal vyhlášení nejlepšího tipéra za všechny letošní GT dohromady – zvolil jsem formát podílu bodů vítěze toho daného podniku (vítěz 1000 bodů, bonus 200–100–50 za bednu; DNF znamená započítání poloviny teoretických bodů v cíli) a vyšla tabulka viz obrázek. S bonusy nebo bez by první trojka zůstala stejná, v popředí jsou samozřejmě trojnásobní účastníci.

      Dubys sice nepřidal třetí sezónní bednu, ale před Vueltou byl jasným favoritem, a roli potvrdil:

      1 3035 Dubys

      2 2485 Agent007

      3 2484 wittas

      5 0
      • Radek A. S.  

        Boží! Jsem druhej v druhé padesátce! :-)

        2 0
      • l-e-t-o  

        mám krásně konzistentní bodové výsledky v této tabulce za Tour a Vueltu :) Příští rok se přidám i na Giro a pojedu komplet celý ročník grand tour.

        0 0
    • gersa  

      Díky moc a na jaře se uvidíme:)

      1 0
    • milan.v  

      Loučení s legendami, fanoušci či francouzské TGV. Řepovy zážitky z Vuelty

      https://www.idnes.cz/…listika_mkou

      3 0
    • Zbyněk  

      Trasa Vuelty na příští rok zveřejněna: https://www.lavuelta.es/…verall-route

      Trochu netradičně pojaté – hodně přesunů a celkově takové rozkouskované, bez Sierra Nevady, ale dvakrát Pyreneje, z toho dojezd na Tourmalet (jel se naposledy tuším 94 nebo 95) a následující den jeden z nejobávanějších pyrenejských kopců Port Larrau. To budou asi rozhodující etapy plus ta na Angliru. V programu i několik nových míst a kopců např. 6. etapa v Iberských horách.

      3 0
      • brtníček  

        Za ty přejezdy nebudou jezdci rádi. To může některé hvězdy odradit.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.