• Hroch obojzhivelnyj

Ole, Vuelta startuje v sobotu.

Tipo: uzaverka tipu sobota 14.8. 17h.

Format tipu a pravidla jako obvykle (viz vlakno k Tour): Top 5, vrchar, bodovacka, team, kolik dojede a 8 jezdcu na etapy mne na mail v profilu.

(Omlouvam se ze to takhle flakam, jsem do soboty vecer na dovolene a na ubytku neni skoro signal na data).

4 0
    • milan.v  

10 riders to watch at the 2021 Vuelta a España

https://www.cyclingnews.com/…ta-a-espana/

0 0
    • ms82  

Tipovat nebudu, ale jsem nadseny, ze pojedou kopce, ktere jsem si letos projel :-)

0 0
    • milan.v  

Vuelta a España 2021: Five key stages

https://www.cyclingnews.com/…-key-stages/

„Vuelta director Javier Guillén has described the third week as ‚possibly the toughest in the race's history‘“

0 0
    • Neťa  

.

0 0
    • milan.v  

Vuelta a España: 5 sprinters to watch

https://www.cyclingnews.com/…rs-to-watch/

0 0
    • milan.v  

Štybar před Vueltou: Chceme vyhrát etapu s Jakobsenem. A najít si své šance

https://www.idnes.cz/…klistika_tm2

0 0
    • Agent007  

Já jsem zvědavý zítra a celou Vueltu na toho Pidcocka, jeho první třítýdenní závod,jestli to bude lepší než Remco na Giru…?

Ani nevím jak to má PidiTom s časovkou?

0 0
      • andy97  

Tak Pidcock určitě nepojede na celkový pořadí. Spíš bude pomáhat lídrům, případně na etapy.

A Remco byl krátce po těžkým zranění.

0 0
    • Agent007  

Sestava kluci Ineos

0 0
      • jkcz  

no agente, mas se asi na co tesit. Jestli s takovym mancaftem nevyhraji, tak uz pak fakt nevim

0 0
        • plzakj  

Tak pro ne je to jen Bckovej etapacek, takze zadnej stres.

0 0
        • Smazaný účet  

Kolik z nich spadne a natluče si do třetí etapy?

0 0
        • AussigBiker  

Agenta Vuelta nezajímá.

0 0
        • cioran-m  

Už o tom byla řeč:

skoro je mi zasloužilého sportovního ředitele líto: musí to tam být po Tour až takové poněkud zoufalé – poslal sem už úplně vše, co měl. . :)

No, kdyby tohle všechno dohromady přesto s Rogličem nedejbože zase prohrálo, pánbů ví, co bude s tou jeho celou vyjímečnou extra organizací…

1 1
      • futurama  

To nemají moc domestiků

0 0
        • Agent007  

6 domestiků, to je málo?

0 0
          • tomxxx  

Vidím 2, maximálně 3 :)

0 0
            • jonys  

Jedou na 3 lidry. I to je dost, pokud tam fakt bude foukat, nemuzou je chranit vsechny (i kdyz Bernal i Carapaz se o sebe umi postarat).

V obecne slabsim poli je to supersilna sestava, pokud sebou Sivakov nepraskne, muze byt v horach exkluzivni rozjizdec (viz loni zavody po restartu).

0 0
              • Agent007  

Bernal je po covidu a sám říká, že nemá natrénováno, Carapaz po Tour a OH bude unavený, Yates je nevyzpytatelný, ale spíš ne… navíc všichni mají jen průměrnou časovku. Pidcock jede na zkušenou, a možná pro etapu, zbytek jsou domestici. Nečekám od nich žádný zázrak, můžou jen překvapit.

1 0
                • brtníček  

:-) ty jsi fakt místní kašpárek…

0 0
                • jonys  

Mas zdroj toho Bernala?

0 0
                  • Agent007  

Je toho spousta na netu, hledej, brouku. Třeba cyclingnews a další. V rozhovoru řekl, že po covidu pár týdnů netrénoval, červen a půl července byl doma v jižní Americe, že příprava nebyla ideální, že nemají určeného lídra ale rozhodnou se až během prvního týdne mezi Bernal, Yates, Carapaz.

No, třeba Sagan měl covid loni na podzim, a celé jaro ho všichni omlouvali, že mu to nejede, Bernal je po covidu 2 měsíce, takže si myslím, že mu to taky moc nepojede. Možná poslední týden, ale ta časovka ho stejně srazí zpátky

0 0
      • plzakj  

Nic lepsiho uz v mansaftu nemaj. A dlouho nemeli.

0 0
        • cioran-m  

Jo, je to sranda. A na Vueltu. Teče jim asi slušně do bot.

0 1
          • tomxxx  

Tak zase ono se to na tu vueltu trochu nabízí, když máš dva dobrý týmy. Jeden Giro, druhý tour a výběr toho nejlepšího teoreticky jde poslat na vueltu. Kombinace tour a Vuelta jedou jen hovada typu De Gendt.

0 0
            • cioran-m  

Každopádně se může z toho zdát, že pro ineos bude letos Vuelta vrcholem sezóny! :)

0 1
              • tomxxx  

jinak edit, myslel sem kombinaci tour a giro…

To je ale fuk

0 0
              • jonys  

Ja bych to tak nedramatizoval. Kdyby to stalo win or die, tak nechybi Rowe a Kwiat a neberou tam kluka na zkusenou. Bernal by mel zrejme k ruce Martineze, ktery mu vyhral Giro a Baarle by urcite nwmel dovoleno jet peolog full gas.

1 0
                • McBlacky  

Vyhrali Giro a na Vueltu sere pes, pulka sponzoru o tomhle zavodu ani nevi.

1 0
                  • cioran-m  

Neřekl bych ani v nejmenším, že to dramatizuji. Bylo by to snad tak jen tehdy, pokud by vyhráli Tour a nedostali tam už druhý rok po sobě docela tvrdě na prdel.

Dá se to říct také tak, že – krom Gira nevyhráli zase nic a – že na Giro sere pes.

A o kterém závodě ví či „neví půlka sponzorů“, to bych, při veškerém respektu, nechal na těch sponzorech a možná i na těch, co, jak a kde o Vueltě píší a ne na tom, co si o tom ty myslíš.

0 1
                    • tomxxx  

Patent na pravdu :)

0 0
                    • jonys  

No, aniz bych na to byl expert, tak 3 olympijsky viteze v tymu prodas marketingove asi lip nez cerveny tricko.

Ten Gannuv majstrstyk kdy jedinec vyhral tymovou soutez je treba bran jako jeden z par vrcholu roku.

Kazdopadne Bernal to urcite chce moc vyhrat, pry by byl nejmladsi kdo byl G+T+V dal. A samozrejme kadr Ineosu bude naslapanej vzdycky, nemuzou tam ti lidi brat ty heachy za valeni u TV :-))

0 0
                      • milan.v  

Ano, letos to bude chtít Bernal za každou cenu… Až se toho skoro bojím…

0 0
                        • Agent007  

Tak Bernal nemusí vyhrát za každou cenu, má spoustu času, je o 8 roků mladší než Roglič, a přitom už má Tour i Giro, na rozdíl od Slovince. Ale proč by nechtěl vyhrát, když se naskytne příležitost?

0 0
                          • tomxxx  

Zrovna Roglič je příklad úplně mimo mísu, začal jezdit hrozně pozdě.

0 0
                            • plzakj  

Nj, taky by mi zajimalo, jak Bernal doleti daleko na lyzich :D

1 0
                          • milan.v  

Pokud chce být nejmladším v historii s celým trojlístkem GT, otálet nemůže a letos má jedinečnou příležitost… V týmu je po všech těch úspěších a olympiádě klid, má volné pole působnosti, je mu to nakloněno…

0 0
                            • jmaselnik  

nevěřím, že Olympiáda v Ineosu někoho nějak zajímá v porovnání s nepovedenou Tour. Jako trochu si zamachrovat to jo, ale pro sponzory nic moc.

1 1
                              • Agent007  

No, pokládat bednu na Tour za neúspěch, to je silné kafe…co by za to dal třeba Hirt…:-D nebo móvistár se svými hvězdami :-)…nebo bohatá Bóra ..nebo petrodolarový Bahrajn…nebo skvělá Astana…?

0 0
                                • jmaselnik  

no s ohledem na celkem jasně deklarované cíle to neúspěch je a naparovat se u toho může agentů klidně na tucty.

0 0
                                • Kalic  

Rád bych byl u toho, jak Sir Dave toto vysvětluje Sirovi Jimovi, ktery do toho nalévá 50 mega ročně :-)

2 0
                                  • cubista  

Těžko. Protože ty nadprůměrné peníze tam dává proto, aby vyhrál jednoznačně nejpopulárnější cyklistický závod na světě. Tour zná i moje babička, která o cyklistice a sportu nemá ani ponětí. Natož aby věděla, že se jede cyklistika na olympiádě.

1 0
                                    • jonys  

No ale to není až tak podstatný, ne?

Babička (myšleno zobecněně, neuraz se nějak) uvidí v TV reklamu, ve které vystoupí olympijský vítěz. No a jaký značky bude propagovat Pidcock nebo Carapaz? 100% ty, co sponzorují Ineos, že…

Olympiádu babička zná, takže její vítěz pro ni bude „autorita“ a při koupi dané komodity jí to ovlivní.

Navíc jako olympijský vítěz budeš vidět v mnohem širším poli médií, než těch cyklo. Zvlášť ve své zemi.

Atd. atd.

1 0
                                    • Kalic  

Podívej se, na jaký příspěvek reaguji.

0 0
                              • jonti  

V Britanii Olympiadu resi hodne a drahova cyklistika je tam o dost dulezitejsi nez tady.

0 0
                                • jmaselnik  

o tom žádná, jenom říkám, že z pohledu klubové příslušnosti to ve své podstatě nikoho moc nezajímá. Na OH se reprezentuje země a kromě cyklistických fandů je každému úplně šuma fuk, že vítěz bajků jezdí za jakejsi Ineos.

1 0
                                  • milan.v  

Ale Ineosu není fuk mít cyklistu na zlatém kole v týmu… ;o)

Oháníte se tu marketingem, ale kdyby to nic neznamenalo, tak se nikdo nepyšní duhou na rukávech, zlatou helmou, kolem, atd…

1 1
                                    • jmaselnik  

Tak duhák stejně jako zlato je danej pravidlama a ne nějakou pýchou…

0 0
                                      • milan.v  

Plácáš si tu játra… A mínusuj si co chceš… ;o)

0 0
                                        • jmaselnik  

Jestli máš nějakej mindrák, tak si vyber na léčbu někoho jiného. Mínusy fakt neřeším.

0 0
        • Melvin  

Ale aby se pak domluvili, kdo bude tahat, když bude potřeba.

1 0
    • robb  

Něco k 1.etapě

https://www.rouleur.cc/…ttle-for-red?…

0 0
    • milan.v  

Hory, horko a Roglič s Bernalem na schůzce s historií. Startuje Vuelta

https://www.idnes.cz/…klistika_rou

0 0
    • cubista  

Tipo jsem ráno odeslal. Vuelta jako tradičně největší loterie. Hlavně aby to byly pěkné závody:-)

0 0
    • milan.v  

Pro nás, fanoušky Rogliče, to hezky začíná… ;o)

Škoda, Černý tři sekundy a byl na bedně…

1 0
      • plzakj  

No, jsem zvedavej, jestli to Rogla pojme stylem start-cil.

0 0
      • tomxxx  

A neměl někoho nechat vyhrát? Aranburu byl přeci hrozný chudák a teď Rogliče nenávidí a rozhodně mu nikde nepotáhne.

0 0
        • milan.v  

;o)

0 0
          • jonys  

Už jste to pochopili, kluci, nebo ani dnešní instruktážní video nepomohlo?

;-)

0 0
            • McBlacky  

Dneska dobry nervy teda. Movistar klasicky. Akorat jsem nechapal proc to stahoval Quickstep. Carthy ;)

0 0
              • jonys  

Koukal jsem s přestávkama, takže moc nevím. QS asi věřil Bagiolimu, ne?

Carthy nesnáší horko, možná není úplně fit.

Jedním očkem sleduju Clementa Champoussina. Nechci mu to zakřiknout, ale mohl by se tu hodně ukázat, buď T10 celkově nebo etapa pokud z GC vypadne.

0 0
                • jonys  

Někdo říkal Champoussin? Kdo říkal Champoussin???

;-)

Nádherně je vycvičil.

2 0
            • jkcz  

jj, dnes se rozdavaly darecky

0 0
            • tomxxx  

Já to pochopil hned, kdyby tenkrát mader fakt jel, tak mu to Roglič nechal taky. Jenže Nielsen, narozdíl od Madera, šlapal a Roglič se nemusel bát, že přijde o bonus 6s, že se na něho dotáhnou. Mader tenkrát vypadal, že ani nedojede k čáře. Navíc Roglič není čuramedan, aby smáznul ED, když jim odpadl Carthy.

0 0
      • Agent007  

Tak, snad sebou Roglič zase někde nešvihne…

Černý super 5. místo, několikaměsíční příprava na vueltu se vyplatila… teď si může dáchnout, a další příležitost za 3 týdny v poslední etapě

0 1
    • Agent007  

Aranburu byl letos v časovce na Tour 56. a 108. Loni na Vueltě v časovce 65. Předloni 91…nikdy nezajel žádnou časovku v dvacítce.

A ejhle, najednou zázrak, včera druhý. Já ovšem na zázraky nevěřím, a u Astany už vůbec ne… ;-)

0 0
      • milan.v  

V tom s tebou souhlasím, každopádně to byla relativně krátká a specifická časovka, těžko říct…

0 0
      • jonys  

Nevidel jsem, ale pry hodne technicka, samy roh, brzda plyn. Idealni pro vybusne lidi s vybornou technikou-vzpomen utoky Astany ve sjezdech, Buru je excelentni technik. Byl i bookmakery dost favorizovan.

4 0
      • robb  

V klasikách má pěkný výsledky. Výkonnost má určitě slušnou. Prostě někdy se to sejde.

0 0
      • ms82  

Aranburu s Frailem byli jedni z mene cekanych ale castych tipu. Kdybys je videl na Tour of Basque country, tak by ses nedivil. A jak psali ostatni, sjezdy jezdi jako by to mel byt jejich posledni. V normalni nebo delsi casovce by asi sanci nemel.

0 0
      • jmaselnik  

trochu dost mi, teda kecama jenom, připomínáš velkýho Lance. Ten, když někde dostal naloženo, tak hned utíkal žalovat UCI, že ostatní musí teda ale hrozně sypat, když podělali i nejlépe trénovaného sportovce světa…

Dělat závěry z kratinké časovky, to může fakt jenom..... agent.

0 0
    • cioran-m  

Roglič moc pěkně.

A takže Pepa vlastně v prologu předjel celej skyneos. :)

4 1
      • Agent007  

Jo, a ani neměl helmu šejdrem jako loni v poslední časovce na Tour, když dojížděl do cíle a zjistil že to zase nevyhraje :-DDD

0 2
      • Agent007  

A dneska zase celej skyneos předjel Pepu…to jsou paradoxy…:-D

0 0
    • Agent007  

Když dneska Černý vyhraje a ještě posbírá nějaké body a sekundy na prémiích, tak vysleče Rogliče z lídrtrika :-))))

To by bylo slávy, v české kotlince

1 0
    • milan.v  

Philipsen zvítězil v prvním hromadném dojezdu Vuelty

https://www.roadcycling.cz/…zdu-vueltyJá

0 0
      • plzakj  

Kruci, ten mi vypadl z tipa. Za to Demare se ani nezvedl :-/

0 0
        • robb  

Mně Trentin. Toho bych zrovna na nějakou etapu viděl.

0 0
    • BikerM  

Proc Pidcock dojel tak vzadu vite nekdo? Stihl jsem jen finish a vyvoj zavodu jsem nevidel.

0 0
      • Agent007  

Vystoupil si, buď nemá po OH formu, nebo bude k ruce lídrům zítra v horách. Yates ztratil půl minuty, kvůli hromadnému pádu borců Bora, bohužel 4 km před cílem, takže mimo ochrannou zónu

0 0
        • robb  

Tak Pidcock už včera myslím po časovce zmiňoval, že měl po Olympiádě dovolenou. Takže se potřebuje rozjet.

0 0
          • Melvin  

Mě právě po té časovce napadlo, jestli nemá tu Vueltu jako rozjetí před Rubaix. To samé třeba Štyby.

0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

Tipo:

Prosim o kontrolu, jestli jsem nekomu neprehodil Bernala s Roglou, nebo tak neco, Dik.

Nastoupilo 24 borcu vcetne opice.

Po prologu o prsa plzakj, po 2. etape vede quoll

quoll 39 Neťa 38 Milmat 36…BF opicak 15, Pessinger 9, Dubys 7 na chvostu uz druhy den.

Zatim jsou to takove hratky, zitra prvni brdek ukaze.

1 0
      • Agent007  

Tak, je to jen sranda, jde o hovno, ale proč mám za Philipsena 0 bodů když dneska vyhrál? ,:-)

0 0
        • Hroch obojzhivelnyj  

Aaa chyba v matrixu. Sorry a diky za upozorneni, opraveno. Bylo to asi u 4 lidi.

top 3 beze zmen, akorat posledni neni dva dny Dubys ale Pessinger.

0 0
      • jiiira  

Vypadá to, že od písmene T se nezapočítávaj správně body za etapy. Nezapočetl se mi Rogla včera a Philipsen dneska za tři body. Plus pár lidi včetně mě má bod za Landu, kterej se ještě na stupně nedostal.

0 0
      • jiiira  

Plus koukám, že je to i s Jakobsenem, za kterýho se některým nenačetli body. Zatimco Ewan, kterej ani nestartuje tak už si připsal body dva :-) Jestli tam teda ještě není jinej Ewan :-)

0 0
        • Agent007  

Tak Ewana si tam někdo napsal omylem, a proto tam je, není v silách pořadatele Hrocha kontrolovat který že 184 cyklistů tam je navíc…;-)

0 0
          • robb  

Podle mě Caleb v širší nominaci byl, ale pak nestartoval.

0 0
          • jiiira  

To já nepředpokládám, že by měl Hroch kontrolovat koho si tam kdo napíše. Jen sem upozornil, že Ewan má dva body, ač ani nestartuje, toť vše.

2 0
            • Hroch obojzhivelnyj  

Uz je to opraveny; ja si vsim ze si tam nekdo dal Ewana kterej nestartuje, ale to se stava a kdyz uz ho tam napsal tak proc mu ho tam nepripsat :-)

(Se neposmivam, me uz se to taky kdysi myslim podarilo.)

0 0
    • milan.v  

Perpetuum mobile je opět červené. Ale můžeme někomu dres půjčit, říká Roglič

https://www.idnes.cz/…klistika_ten

0 0
      • jonys  

Ja verim Blackyho teorii ze Roglic nema po fokusu na TT a dlouhe zavodni pauze vrcharsky nohy.

Dnes protivitr, ale nedivil bych se, kdyby ten dres predal nedobrovolne a rozjizdel se az behem zavodu.

Carapaz rekl, ze chce dnes etapu vyhrat, tak uvidime.

0 0
        • McBlacky  

by se mu hodilo objet zavod na dostrel leadera a vzit si to posledni den, v tom vedru varit denne team je sileny. Akorat on je typ co ke konci GT vadne, a to bude s vekem jen horsi.

0 0
          • milan.v  

No, uvidíme, budeme mu držet palce… ;o)

Tým na podporu tam mají hodně silný, Carapaz si už teď bude na zlatém kole jen hrát, bez tlaku, nervů, tomu bych letos věřil víc úspěchů než jen dnes…

0 0
            • McBlacky  

on si zase až tak úplně hrát nemůže. Přeci jen Ineos tam nepřijel dělat show :)

0 0
        • brtníček  

Únik má dnes zatím 7 minut k dobru. Jsou v něm vcelku slušní vrchaři. Získá dnes z uprchlíků někdo červený dnes? Jumbo to asi hrotit nebude.

0 0
          • Agent007  

Tak džambíci to zatím hrotí na špici pelotonu, táhnou tempo, mám to puštěné v TV na Eurosportu jako kulisu při krouhání jablek do kvasu :)

0 0
        • cioran-m  

Jaksi – nevyhrál.

0 0
    • Agent007  

Nevíte někdo, jestli měl Carapaz včera taky kolo ve zlaté barvě? Jako Roglič v časovce?

0 0
    • Agent007  

Zatím to vypadá, že se dneska bude Roglič svlíkat, 65km do cíle a 9 minut náskok čelní skupiny

0 0
      • brtníček  

Vždyť to Jumbo hrotí ne????? Aspoň podle tvého příspěvku výše. Myslím, že Jumbo to má pod kontrolou a červený úmyslně předá. Vypadá to, že Ineos jim to už nezhatí

0 0
        • jonys  

https://www.procyclingstats.com/…2019/stage-5

Tehdy měli náskok až 11.5 a dojeli tak tak. Podobná fáze závodu, podobný profil i kopec. Pravda, byli jen 3 celý den a ke konci tuším už taktizovali.

0 0
          • brtníček  

Vypada to, že Taaramae potrénoval v kopcích na Sazka tour kvalitně a dnes jede dost dobře. Škoda, že to není že stejně stáje Hirt. Snad v dalších etapách…

1 0
            • brtníček  

Wanty má na Vuelte splněno. Force dobrá reklama. Etapa na dvou GT. Navíc červený dres.

2 0
              • Agent007  

Wanty má splněno, Hirt si může vyvěsit…:-D

0 0
                • milan.v  

Vypadá to, že máš také radost z toho, jak má další malá země svého lídra na GT…

0 0
                  • Agent007  

Jo, mám radost, a hlavně aspoň konečně uvidíme v TV Hirta, když teď bude jezdit Wanty na špici pelotonu ;-)

0 0
                • rada09  

Hirt si vyvěsil asi bez ohledu na Taramaeho jak sem tak sledoval, ten asi nepotrénoval tak kvalitně na Sazka Tour. Ale pěkný že jel u nás a pak za týden si vyhraje etapu na Vueltě..

0 0
              • jonys  

To teda! Nádherně!

Naopak Carapaz je asi mrtvej a po těch OH možná už přípravě asi ani moc nedal…

0 0
              • jkcz  

no jen aby to neznamenalo, ze ted se pojede tvrde na celkove pro Reina. To by pak Hirtak moc moznosti nedostal.

0 0
                • brtníček  

Ne Rein na celkové nejede. Na to mají Meitjense. Vítězové OH z Ineos asi chlastali s agentem jeho calvados ze žňovek, že jim to dnes nejelo do kopce.

0 0
                  • Agent007  

Řekl bych že spíš ti džumbíci dneska nic moc, odevzdali dres lídra, vrchařský, i týmový…naopak Egan si půjde na pódium pro bílý…;-)

Ten Kuss měl být letos lídr džumbíků na Vueltě, ale hned v prvním kopci sekera jak prase. Ještě že se jim ten Roglič vysekal na Tour, a jede jako lídr aspoň tu Vueltu

0 0
                    • jonys  

Kuss opet jeho klasicka nestabilita. Jenze Ineos taky nema delniky. Pro Carapaze se uz nemel kdo vratit. Pidcock je uplne out, ale hlavne Sivakov byl rychle pryc.

1 0
                      • Agent007  

Ale ten Roglič tam byl úplně sám poslední kilometry, zatímco Ineos tam měl 3 lidi, až ke konci trochu ztratil Carapaz. Zatím famózně vypadá Yates, na něm bylo vidět že chtěl jet dopředu, ale asi kvůli Carapazovi nemohl…

0 0
                        • jonys  

Nemohl kvuli vetru. Yatesovi se dalo verit, byl 2.nej favorit, zacatek zavodu, lehka etapa s jednim vybusnym stoupanim je presne pro dvojcata. Zaroven ale maji i tu vlastnost, ze posledni tydny jsou u nich ciste o preziti.

1 0
                    • tomxxx  

Roglič to říká od prvního dne, že se toho dresu chtějí zbavit. Já vůbec nechápu, co na tom nechápeš.

Kuss a to, že tam nezbyl Rogličovi nikdo, to je jiná pohádka…

3 0
                      • McBlacky  

Udelali to super. Nikomu se nechce v zaveru sezony tahat peloton po rozpalenym Spanelsku.

0 0
                        • jonys  

S dresem super, ale jinak ukázali soupeřům těžkou slabost. Bahrain se ani nezpotili a Roglič byl sám mezi 30 lidma. Hned v dalším kopci čekám ohňostroje.

0 0
                          • McBlacky  

Bahrain no. Jak komentuji na GCN, Bahrain is doing Bahrain thing again ;) pripadne if you are not certain who is going to win, pick random Bahrain guy.

0 0
                          • jmaselnik  

Kuss si vystoupil asi 3,5km před cílem a podle mne byli domluvení. Dojížděl úplně na pohodu.

0 0
                            • jonys  

Jak ta domluva vypadala? „Hele, už si vystup, já tady radši budu sám. Nástupy zprava zleva si kdyžtak pochytám a když píchnu, spadne mi řetěz nebo spadnu já, tak si to dojdu pěšky.“?

1 0
                              • ms82  

Ja si spis myslim, ze neco na zpusob: „Klidne si ted vystup, budu Te potrebovat az se zase vyvalim a cely peloton pojede proti mne. S Bouhanim ted nemuzeme pocitat, Vueltu nejede.“

0 0
                              • jmaselnik  

já to spíš vidím jako „Yates s Bernalem nevypadají, že by dneska něco zkoušeli, tak si klidně oraz“. Rogla se mi zdál úplně na pohodu.

0 0
                                • jonys  

Mas v tom 2 diry: nebylo to poprve, kdy tohle Kuss udelal a to i ve dnech, kdy ho teda Roglic sakra potreboval. Takze jesnodussi vysvetleni je proste jeho klasicky black out day.

A potom: povazujes za moudry dobrovolne se vzdat vysokyho poradi v GC? Ja ne,nikdo normalni to prece v dnesni dobe neudela.

0 0
                                  • tomxxx  

To je pravda, Kuss měl být záložák. Zase lepší si vystoupit, než se vařit a být k hovnu další týden.

0 0
                                    • jonys  

On bude tradicne dobry ve tretim.

Ale vcera byl v kasi, vystupoval si ze skupiny, kde bylo 30 lidi, nejelo se nic moc a foukalo silne proti=dalo se zasit. Tedy situace, kde by vechar jeho kvalit mel jet s prstem v nose v kompenzacnim tempu :-)

0 0
                                    • Agent007  

Roglič neměl jet,Kuss měl být původně lídr na Vueltě, takže se na tento závod připravoval od jara…no můžou si džambíci mnout ruce, že Rogla sebou pleskl na Tour, protože Kuss jako lídr vuelty, to by byla fraška…:-)

0 0
                                      • jmaselnik  

na kdyby se nejezdí a o pleskání sebou na GT bys měl speciálně Ty vědět úplně nejvíc, že jo :-D

0 0
                                      • milan.v  

Jo, určitě tam bude určitá zhrzenost, jak velká, to se teprve uvidí… Ostatně tu moc dobře známe i v Ineosu, že ano… ;o)

0 0
                                  • jmaselnik  

může být, ale:

• Kuss dojížděl úplně na pohodu a když si vystupoval, vypadal úplně v klidu
                                    • add pořadí: nevěřím, že tohle zrovna Kuss řeší, dobře ví, že budou etapy, kde bude šetřit a nabere ztrátu. Navíc kdyby byl hodně nahoře, nenechají ho jet o etapu, kdyby mu to tým dovolil.
                                    • Blackout day 3 den Vuelty po relativně snadném dni na jediném kopci se mi nezdá pravděpodobný.
                                    0 0
                                    • cubista  

Na německém eurosportu to viděli tak, že je v potížích. Tedy nejen my tady BF, ale i jinde to tak viděli. A povedlo se to zrovna jemu už opakovaně.

0 0
                                      • Krov  

I sportovní ředitel v pozávodním rozhovoru selhání Kusse zmiňoval. To asi nebylo v plánu.

0 0
                                      • jonys  

Přesně tak. Nemá to kouska logiky, co kolega píše. Vždyť před pár týdny jim náhradník vyjel bednu na Tour. Caruso na Giru proháněl Bernala. Vyhodit si dobrovolně chlapa z prakticky 2. fleku GC při první příležitosti jen tak, aby si před 2 snadnýma etapama mohl o 3km dýl odpočívat…to fakt sorry.

0 0
                                        • vitan  

Já si myslím, že Kuss se prostě neumí pořádně kousnout.

Mu to jelo vždy výborně, ale jen když on chtěl a když na to měl.

0 0
                                          • milan.v  

A nebo nechtěl, viz výše… ;o)

0 0
                                            • jonys  

To by vysvětlovalo další logický rozpor: totiž že pokud ho chtěli nechat šetřit síly, měli mu především zakázat jet šrot v té časovce, že…;-)

0 0
                                              • Agent007  

Tak řešíte Kusse, ale kde byli Kruiswijk, gesink a spol? Takhle jestli pojede Roglič celou Vueltu sám, tak potěš koště

0 0
                                                • McBlacky  

Gesink už je roky jen kotva co výjimečně má den. Kruis je otázka, ten jet umí i celkem konzistentně. Ale už se štípal ve Francii až to odneslo jeho zdraví, a myslím, že podruhý to letos přes závit rozhodně nepožene.

0 0
                                                • jonys  

Pogacar tak vyhral loni Tour v TJV taxiku :-)

Kuss zase bude v jiny dny litat. Oomen, Bowmann taky budou lepsi. Ale Roglicovi staci jet chytre, oni nemusi zavod tvorit. Mel by ostatni splachnout v te casovce, pro nwj by bylo dokonce idealni ten dres do ty doby nevidet.

0 0
                                                  • vrazdit  

jestli on Roglič nebude mít nějakou špatnou GT zkušenost co se týká časovek a splachování :)

2 0
                                                  • Agent007  

:-)

0 0
                                                  • Honzas  

No pokud by ho mela v casovce splachnout GC konkurence na letosni Vuelte, tak mu nezbude, nez se vratit ke skakani na lyzich ;-)

EDIT: spatne zarazeno, mela to byt reakce na vrazdit 17.8.2021 16:51

0 0
                                                  • jonys  

Obrovský rozdíl. Hlava. Sleduj Rogliče, jak je teď uvolněnej. On dělá i vtípky!!! A pusť si ho při Tour. Já mám pocit, že tady je v klidu, ten závod není pro něj taková meta, navíc už ho vyhrál, je v pohodě.

Tehdy prostě začal zmatkovat, panikařit. To je pak poloviční. Pravda je, že i loni tady v té posední etapě začal ztrácet hlavu, ale dal to a letos bude zase víc v klidu se zlatkou v kapse…

A mimochodem: i v té nešťastné časovce mu z těch, co jsou tady, byl nejblíž Enric Mas – spláchnutej o minutu :-)

Jeho výhoda je, že má minimální rozdíl mezi svým skvělým a špatným dnem. Lidi jako Lopez nebo Landa jsou schopni chytit v kopci hodiny když se blbě vyspí. Roglič tolik neztrácí. Dát mu 20s je už na metál.

0 0
                                                  • Agent007  

No, na Giru 2019 Rogliče celkem splachoval Carapaz, hlavně poslední týden, v 14 etapě do courmayeru skoro 2 minuty, v 15. etapě 40 sekund, v 16. minutu a půl, v předposlední dostal 50 sekund, a v poslední časovce ve Veroně byl rogla až desátý…mimochodem i za Nibalim

0 0
                                                  • jonys  

A vis, ze tam Roglic spadl a byl pak i nemocny?

A Carapazovi nalozil v casovkach kolik? 4min?

0 0
                              • tomxxx  

Klidně si vystup, jestli jsi v prdeli, je tu dost lidí z Movistaru, oni mi pochytají i svoje nástupy. Ve výsledku, kdo co předvedl? Všichni velké hovno, jen se tou cukačkou odpíčili již 3.etapu.

0 0
                          • ms82  

Roglic vypadal uplne v klidu, takze si posetril domestiky. Byly tam dost prudke pasaze, jeli tedy pomalu a kazdy za sebe, proc by se zbytecne unavovali.

0 0
                    • jonys  

Zajímavý, že si Bernal pro ten bílý dres včera nešel…

Že by to nevěděl, nebo nějaký problém? Snad ne záda…

0 0
                      • tomxxx  

Covid. Asi si tolik nevěří a jede taktiku, že nešlápne o metr navíc.

0 0
                • milan.v  

No, ten moc příležitostí nejen, že nedostane, ale také žádné nevyužije, skoro bych se i vsadil…

1 0
              • cubista  

Jako cubista rád uvidím muže v červeném na Cube:-) Je to pro Cube první dres lídra na GT.

0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

Tipo:

Hroch 25 Ho ho!

quoll 23

BF opicak 21 Pessinger 21 z konce skoro na bednu, hmm!

… iron.hide 12 a vitez Tour Karaya 8

Myslim, ze u Ineosu maji otazku lidra vicemene vyresenou. Za co dostal Carapaz 20s penal, za pousteni prasatek kolem do oci souperum?

1 0
      • jonys  

Neco si bral asi 7km pred cilem. Jestli byl mrtvej, tak mozna gel?

Nevsiml jsem si, zda uz tam nemel domestika na tohle. Pokud jo tak chyba jak prase.

0 0
        • Agent007  

Možná chyba, ale možná že bez toho gelu by chytil pár minut, takže risknul radši těch 20 sekund. Těžko říct, to ví jen on

0 0
          • jonys  

Ja rikam, ze to byla chyba v pripade, ze tam jeste mel domestika, ktery mu to mel vzit.

0 0
            • jonti  

Nechapu, ze to pravidlo nemodifikuji tak, aby to neslo pomoci domestiku obejit.

0 0
              • tvargy  

K čemu je vlastně takové pravidlo? Proč by si nemohl vzít jidlo/pití v nějakém úseku? Fakt nevím

0 0
                • jonys  

Bezpečnost – aby se tam nemotali lidi, co to podávají, v úsecích, kde už se může tvrdě závodit? A i srovnání podmínek – aby menší týmy, který nemají armádu lidí, neměly nevýhodu že nebudou mít kdo by jim to podával?

1 0
      • Karaya  

Koukám, že jsem tomu Tipu před odjezdem na závody a dovolenou moc nedal

0 0
    • Agent007  

Pepa dneska předposlední, ztráta 22 minut.. tož ale, na Vueltu několik měsíců dobře potrénoval, no…

0 0
      • andy97  

Jde vidět, že jsi odborník :D

1 0
        • Agent007  

Já to píšu ze srandy… předevčírem se tu jeden odborník smál, že Pepa v časovce předjel celý Ineos… tož dneska se zase já směju, že celý Ineos předjel Pepu…:-)

0 0
          • plzakj  

Je teda fakt, ze vsechny tvy prispevky jsou takovy pokusy o vtipy, akorat se tomu nikdo moc nesmeje.

0 0
          • BikerM  

Na casovku potrenoval slusne, o to slo.

Nebo nekde rikal, ze trenuje na kopce? :)

1 0
            • Krov  

Tak hlavně někdo musel dneska zůstat s Jacobsenem

0 0
    • tomxxx  

Baví mě, jak to vždy náhodou vyjde, že Carapaze podělá Movistar.

4 0
      • brtníček  

Jo jde vidět, že jim hodně leží v žaludku.

0 0
      • Krov  

Tak každý tým musí mít nějaký smysl existence

0 0
      • jiiira  

To jako davaj si ho pekne, ale tentokrat by to mohlo byti zbaveni se konkurenta pro Mase a Lopeze, coz by i davalo smysl.

0 0
      • BikerM  

Myslis, ze to dnes bylo cileny na Carapaze?

Docela by me zajimalo jak Carapaze aktualne Movistar bere. Jasne, urcite jako soupere.. Ale jak moc ho nemaji radi, ze jsou schopny vyndat se ze vsech sil, jen aby nabral Carapaz zasek. Nebo to treba tak vubec neni. :)

0 0
        • McBlacky  

Kdyz jezdil za movis tak by se dalo rict, ze s nima trochu vyjebaval

0 0
        • jmaselnik  

Pro Movistar je Vuelta zásadní závod. Trochu to znepříjemnit Richardovi bude až tak 3. – 4. plán ;)

0 0
        • dafe  

Si vzpominam loni na Vueltě taky Movis potáhl Rogličovi proti Karaplaz

0 0
        • tomxxx  

Ber to s mírnou nadsázkou. Myslím, že to přímo na Carapaze cílené nebylo, ale černej Petr padnul mimo jiné i na něho.

0 0
    • Agent007  

Ještě že ten Taarame spadl 2km před cílem, jinak by měl po vedení…snad to přečkal bez úhony, do cíle vedle něho jelo lékařské auto…

0 0
    • milan.v  

Po děsivém pádu zase vítězný. Jakobsen na Vueltě ovládl čtvrtou etapu

https://www.idnes.cz/…istika_kazdt

0 0
      • cubista  

Jakobsenovi to přáli všichni po tom, co prožil. Asi i Demare:-)

Jako nechápu, že na německém eurosportu tipovali 3 ze 4 expertů Aranbura?

0 0
        • jonys  

Jakobsen velká paráda!

Ty tipy možná byly ovlivněný zmatkama v roadbooku. Jestli ti experti viděli původní verzi, byl Buru dobrá volba:

https://twitter.com/…292983640065

0 0
          • cubista  

Díky za odkaz. To je jediné možné vysvětlení. Bez této informace bych si myslel, že se zbláznili:-)))

0 0
          • robb  

Prostě Vuelta no

0 0
        • milan.v  

Je to hezké a až se zase dostane do top formy, po Bennettovi neštěkne ani pes…

1 0
          • jonys  

Bennett odchazi. Problem to bude spis pro Cava.

0 0
            • milan.v  

No, tak jsem to myslel, odchází a nikdo toho nebude litovat, ani na něj nevzpomene…

0 0
              • jonys  

To je u QS bezna praxe. Trentin, Gaviria nebo Vivi, a nakonec i Cav dopadli stejne.

Bennett aspon ziskal zeleny dres.

Skvely sprinter, bohuzel mentalne krehky, bez sebeduvery. Ale jeste par zavodu vyhraje.

0 0
            • Jamin  

Cav bude asi mít tour jistou kvůli rekordu. Jinak Benetta bych fakt neodepisoval, pořád tam bude jedním z nejrychlejších.

0 0
              • pawouk56  

u lefevra nemá jistotu nikdo podle mě :))

0 0
                • jonys  

Presne tak! Gilbert mu vyhral 2 monumenty, mohl utocit ma grand slam, ale Lefevre mu proste smlouvu na 2 roky nedal. Jestli bude lepsi Jakobsen, pojede tam on.

1 0
              • Hroch obojzhivelnyj  

Cav nema jistou ani smlouvu na pristi rok IMHO. Letos jezdil zadax, a to po letosnich vysledkach na Tour asi uplne nebude chtit. Na druhou stranu jinde nez v QS tezko neco vyhraje.

0 0
    • Hroch obojzhivelnyj  

Tipo:

Vede zoo dvojka hroch-opicak. Quoll vypadl z top 3 s Jakobsebovym bodovacim trikem.

Hroch 28 BF opicak 26 Kalic 26…Karaya 10

1 0
    • milan.v  

Kdo je náš lídr? Hádejte. Tým Ineos zkouší hrát poker i na Vueltě

https://www.idnes.cz/…klistika_par

:-D Ani oni sami to neví, Movistar taktika?

Jinak se mi líbí, jak na iDnesu diskutují zdejší lidé a tady…

0 0
      • cubista  

Pokud někdo z plastiků zajede, tak Egan. Vlastně na něj i sázím v tipovačce. Ale jinak za ty prachy fakt mančaft letos moc nepředvedl. Aspoň jsou závody zajímavější.

0 0
        • pawouk56  

v žebříčku jsou druhý za QS, tak o moc víc se zlepšovat nemůžou

0 0
          • cubista  

Žebříček široká veřejnost vůbec nesleduje. Když sedím s partou lidí, co cyklistiku vůbec nesledují, tak znají jedině Tour.

0 0
            • jonys  

Dobře, ale kdyby to celý bylo postavený takto, tak by takový Gilbert nemohl nikdy brát ty hrachy, co brával, protože na Tour byl nikdo.

0 0
              • cubista  

Musíš vystoupit z cyklo a sázkařské bubliny a pak poznáš, že třeba Gilberta 99% procent obyvatel mimo Benelux vůbec nezná. Schválně si zkus udělat anketu. Proč bere ty prachy? Asi stačí, že ho znají v Beneluxu. Jako třeba Křižáka a Štybyho u nás. Ale už 2 km za Rozvadovem je nezná nikdo.

0 0
                • jmaselnik  

tak zrovna Štybyho znají v Beneluxu docela dobře ;-)

0 0
                  • cubista  

Protože tam žije. Ale kdo ho zná v Německu, Francii a podobně? Za Rozvadovem je celý svět, nejen Benelux, kde je navíc cyklistika enormě populární.

0 0
                • jonys  

Takže popularita v Beneluxu stačí na příjmy úměrné ikonám Tour de France. To je fajn. Možná by třeba Italům mohla stačit popularita v Itálii, Dánům v Dánsku atd, ne? Z debaty to vypadalo, že Tour je úplně všechno, že kdo není tam, jako by nebyl vůbec a nemůže si vydělat na slanou vodu. Ale tady sám vidíš, že to tak není. Fuglsang není Belgán, na Tour v životě nic nezajel a určitě bere nadstandard. Kristoff podepisoval lukrativní smlouvy dávno před tím, než na Tour vyhrál etapu. Cancellara…že by jeho cenu tvořily etapy na Tour a žlutý dres na pár dnů? Takových lidí jsou mraky, mnohem hůř placených. Cav je ikona Tour a jezdí zadarmo :-)

0 0
                  • cubista  

Já souhalsím, ale je třeba rozlišovat, kde je cyklistika hodně populární (např. Itálie, Francie, Benelux, Dánsko) a kde sice lidi jezdí hodně na kole, ale o závody se moc nezajímají (např. Česko). A potom jsou země, kde ani nikdo na kole nejezdí a o závodech nic neví (např. Řecko). A přehled o závodech mimo Tour mají jen v těch, kde je to populární. Ale kupní síla je tam taková, že to stačí na ty vysoké platy. Ale celosvětově je Tour jednoznačně nejznámější a je ikonou cyklistiky.

0 0
            • Agent007  

Já když sedím s partou lidí, co cyklistiku nesleduji, tak většina z nich zná a sleduje olympijské hry, a cca 2× míň pak Tour…a z těch co sledují Tour tak polovina nezná jediného závodníka, ale dívají se na památky, hory, zámky, přírodu

0 0
              • jmaselnik  

a z těch, co sledují OH, se jich na cyklistiku dívá kolik? Jeden z deseti, když budu optimista

0 0
                • Honzas  

Všichni jsou samozřejmě schopni vyjmenovat kompletní sestavy vítězů stíhačky družstev za posledních 10 olympiád, protože to je tam nejsledovanější disciplína (zároveň s XC a silničním závodem ;-)

0 0
              • Agent007  

A z těch, co se nedívají na Tour jen na hory a památky, jich pár zná jmenovitě tak maximálně frooma, Sagana a Kreuzigera…nikdo neví co je Ineos, móvistár nebo Jumbo… běžnému fandovi je to u prdele… maximálně jako moje žena řeknou jé, ti mají krásně barevné dresy :-)

0 0
                • tomxxx  

Ty máš ženu? Já ti tipoval podle vyjadřování tak 15. Teď to teda nemá být osobní útok, ale fakt jsem si to myslel.

0 1
                  • cioran-m  

Pokud se vyjadřování týče, pak bych tři až pět let ještě ubral.

0 0
            • tomxxx  

Když sedim s lidma co cyklistiku nesledují, tak je sere, že se jede na jednoho a ostatní nemají šanci vyhrát. Když pak člověk slyší výsledky GT třeba v rádiu, vypadá to asi takhle – vyhrál Pogačar, český jezdec Roman Kreuziger se umístil na 128 místě. Tolik k široké veřejnosti.

1 0
        • milan.v  

Jo, tak zajímavé to je letos opět dost…

0 0
      • Krov  

Já myslím, že od začátku vědí, že jedou na Bernala. Carapaz nebude poTour a OH už v ideální formě a Yates zatím nenaznačil, že by byl typ na třítýdenní etapáky. Ale oba jsou útoční jezdci a kokurence utratí síly na jejich pokrývání, protože si nedovolí je podceňovat.

2 0
        • jonys  

Yates to právě naznačil hned zkraje, má bílý dres z Tour i Gira. Spíš šel trochu pak dolů.

0 0
        • cioran-m  

Bernal je z nich taky jasně nejlepší. A po Pogačarovi taky jeden ze dvou, možná tří nejlepších dnesních etapových cyklistů vůbec. Jediné, co jej limituje, jsou ta jeho záda.

0 0