• KarY.1

    Ahoj.

    Chci si koupit novej presmyk a mam zalusk na tento typ Přesmykač Shimano XT FD-M771 model 2008 , ale bohuzel nevim jestli by me sedel na kolo…Mam Kellyse Salamandera dsc 2008 na kterym je standartne davan teto typ SHIMANO Alivio (08) M413  ktery je celkem nic moc.Bohuzel mam malo casu,

    Proto prosim o radu.

    Diky vsem a kolu zdar

    0 0
    • Singlespeed  

      Tenhle Alivio přesmyk patří mezi povedené komponenty, tvarem se od XT téměř neliší, až na pár odlehčovacích otvorů u XT a o malinko širším vodítkem, je to držák. Velkou změnu funkčnosti při výměně teda nečekej. Radši si pořádně seřiď to Alivko a ušetříš spoustu peněz.

      0 0
    • Forester  

      ahoj,

      potřeboval bych poradit. Mám přesmykač XT 760 (přesný typ nevím, viz obrázek – sorry, fotil jsem to teď za tmy).

      Mohu jako náhradu použít tento.

      Pokud ne, poraďte prosím jiný, ale pouze z Kupkola. Mám tam větší objednávku. Jinak řazeni mám XT Dual Control 760 (XT 2004), přehazovačka neinverzní XT 760 (viz kolo v profilu).

      0 0
      • Evilcleaner  

        pro dualy je lepší topswing s objímkou dole jako třeba tenhle slx a to z toho důvodu že má slabší pružinu takže na dualech se s ním lehčeji řadí. rozdíl mezi slx a xt je v absenci hliníkového šroubu, ten je asi největší:-) /xt TS na kupkolu nemají asi/

        jinak pochopitelně lze použít i tebou odkazovaný downswing

        0 0
        • Forester  

          sorry, ale není to XT tento

          chtěl bych dodržet XT čistotu :-)

          0 0
        • Georrge  

          mě přijde že i top swingy maj možná až zbytečně silnou pružinu, proč se do přesmykačů dává tak silná?

          0 0
      • Forester  

        sorry, teď koukám, že jsem nepřiložil ten původní obrázek. tak jen pro doplnění. a jinak díky, ještě dnes to musím objednat.

        0 0
        • Forester  

          tak mám problém. dnes jsem namontoval nový přesmykač (viz výše – topswing), tzn. vyměnil lanko, roznýtoval řetěz (přoč se u vodítka už nedělá šroub, ale nýt?). nastavuji dorazy a zjistil jsem, že rozsah toho přesmykače nevyhovuje. dorazy jsou tak u půl cenťáku posunutý (myšlena jejich poloha vůči převodníkům). když spodní dotáhnu „na krev“, stejně je to málo a u horního to samé?

          je někde chyba nebo je to daný kontrukcí?

          0 0
          • Vilém  

            Jen kontrolni otazka. Dotahujes ty spravny sroubky? :)

            0 0
            • Forester  

              Predpokadam ze dotahuju, kdyztak me oprav. L – spodni doraz, H – horni doraz. Vzdy pro jistotu sleduju i pohyb smyku.

              L bylo na krev a H skoro venku a porad malo

              Puvodne SH 760 (viz kolo v profilu)

              0 0
              • biker jura  

                vyšroubované musí být OBA! pak to seřiď lankem aby to chodilo a pak to teprve dolaď dorazama, aby řetěz nepadal z krajních převodníků mimo

                0 0
                • Forester  

                  sice si myslím, že nemáš pravdu, ale problém to stejně neřeší.

                  ten spodní doraz je stejně moc dole a horní taky, i když je povolen

                  0 0
                  • biker jura  

                    mysli si co chceš, radím ti dobře.

                    Pokud je horní i dolní moc dole (moc k rámu) při vyšroubování obou dorazů, tak si přitáhni lanko. Smyk je v pořádku.

                    0 0
                    • Vilém  

                      Takto si muze potvrdit, ze jsou treba kratke srouby dorazu. Prvotni serizeni smyku, rozumnej pozice lanka, vsak bude dost opruz.

                      0 0
                      • Forester  

                        toz dobre, zitra to tedy vyzkousim. diky za rady a vse nej do bliziciho se noveho roku

                        0 0
                      • biker jura  

                        pokud by byly krátké, tak by při vyšroubování právě neměly smyk brzdit v rozsahu ani trochu.

                        0 0
                        • Forester  

                          problém je, že i když je horní doraz úplně povolen, tak nedosáhne až nahoru jak potřebuju

                          je to peklo, snad mi to na kupkolo vymění a ten downswing, předpokládám, že ten bude OK

                          0 0
                          • kubad  

                            to predpokladas blbe, rozsah je stejny, chyba bude nekde jinde

                            0 0
                            • Forester  

                              rozsah je stejný, to mohu potvrdit, ale min. a max. vzdálenost vodítka od středu je u tohoto smyku jiná. zkusím to nafotit

                              0 0
                          • Evilcleaner  

                            máš správně podložky u misek na středu? a pak taky musí být správná mezera mezi vodítkem a převodníkem, tzn max 3mm ale hlavně ne méně než jeden mm!

                            0 0
                            • Forester  

                              doted tu fungovalo, ale s jiným smykem (viz výše)

                              jinak podložky mám správně

                              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.