• scota

    Se starým přesmykačem Alivio mám problémy, příčinou je pravděpodobně prasklý čep na objímce 31,8mm. Otázka zní jaký koupit nový (3×8 ale chtěl bych přejít na 3×9). Jsou mezi nima zásadní rozdíly Deore, SLX nebo XT?

    http://www.kupkolo.cz/…61_4182.html

    http://www.kupkolo.cz/…91_3746.html

    http://www.kupkolo.cz/…-mtb36/Akce

    Děkuji

    0 0
    • Hnoj  

      Přesmykače na 3×8 i 3×9 jsou stejné. Zkusil bych hledat SRAM X.9, s ním mám osobně nejlepší zkušenost.

      0 0
    • Vilém  

      Co mas na tom kole za kliky?

      0 0
      • scota  

        Alivio 4 hran.

        0 0
        • Vilém  

          No to je totiz specificky pripad, kde ma velka pila jen 42z. Pak neni mozne nastavit vyskove smyk do idelani polohy. Pokud jej das, tak jak se ma nastavovat, tj cca 2–3mm nad zuby velke pily, tak potom smyk narazi do prostrednio pily. Smyk se pak musi nastavit vyse, nez by mel byt.

          Pro uspokojivou funkci by bylo potreba bud dat kliky s 44z pilou, nebo smyk urceny pro tyto podivne odstupnovane kliky.

          0 0
          • Chiron  

            No mě XT, ale verze XT-FD-M770 fungovala s 42z pilou naprosto v pohodě…

            0 0
            • Vilém  

              Nerikam, ze to nefunguje. Jen rikam, ze to clovek nemuze nastavit tak, jak by tro melo byt. Tzn. kdyby to bylo nastavene tak jak ma byt, mohlo by to fungovat lip.

              0 0
    • Honza321  

      stačí X.7

      0 0
      • scota  

        Jak se řeší u X7 průměr objímky? Potřebuji 31,8mm. Sram přesmykače vypadají masivněji, jsou opravdu lepší než Shimano? Ten Alivio má po 1,5 roce dost velký vakl.

        0 0
        • Smazaný účet  

          Nevim esi se nedelaji s mensi obimkou, ale mam smyk na prumer 34,neco mm a pro 31.8 tam byla pribalena plastova vlozka/redukce. Takze zadny problem.

          Jinak bez problemu sel seridit na prevodniky 42/32/22

          0 0
          • Aillas  

            A nevíte někdo jak je to s přesmyky SRAM na průměr trubky 28,6mm? U X9 jsem nikde nenašel zmínku, že by to na tento průměr šlo a u X7 jsem ji sice v nějakém shopu našel, ale když jsem se jich na to ptal, tak mi odpověděli, že tam redukce na průměr 28,6 není. Objednal jsem si nakonec smyk XT FD-M770, ale protože mám řazení i hazku od SRAMu (gripshift X0 a hazku X9), tak bych od nich chtěl i smyk, zvlášť pokud říkáte, že jsou lepší :-)

            0 0
            • jonti  

              Nevim cim muzou byt lepsi, prehazky lepsi byly, ale smyk funguje x let bez problemu, konstrukcne je vice mene stejny. A vyhodit 500Kc jen kvuli jednotnosti znacky kdyz uz xt mas je asi blbost.

              0 0
    • miloso  

      Za tú cenu stačí SLX

      0 0
      • zipoman  

        Připojuji se, SLX za tu cenu

        0 0
        • Smazaný účet  

          taky

          0 0
          • scalar  

            SLX ne, ten mi právě při kombinaci převodníků 32/42 absolutně nešel seřídit (viz. Vilémův příspěvek výše), dal bych starší model Deorka.

            0 0
            • Quik  

              xt

              0 0
            • zipoman  

              Tak pokud to nejede na 42 zubů tak bych koupil stejně SLX a za ušetřený si přihodil a koupil dutý kliky a změna to bude masivní :-)

              0 0
            • miloso  

              To fakt? Lebo ja plánujem niekedy v budúcnosti 44 vymeniť za 42.

              0 0
              • zipoman  

                No máš na tom aliviu 42 zubů ne? A pokud je to něco jinýho než HT2 tak bych zvážil i výměnu klik pokud to za to stojí.

                0 0
              • Vilém  

                Tam jde ale predevsim o rozdil zubu mezi velkou a stredni pilou. Vetsina ma jako minimalni rozdil 12z.

                0 0
    • Dominator  

      Prodavam novy presmykac sram x.9 horni objimka i tah lanka za 550, tak kdybys mel zajem, napis me na mail.

      0 0
    • Honzyn  

      X.9 od Sramu,asi nejlepsi smyk co jsem mel a mam.Ani po nekolika tis. km nevykazuje zadne vule nebo jakoukoliv chybicku ve funkci.Lepe shodi retez v tahu z 2. na 1.prevodnik nez smyk XT.Taky mi lepe fungoval v blate.Hmotnost XT a X.9 je na gram shodna(165g).

      0 0
    • scota  

      Zapomněl jsem na důležitou věc, přesmykač je to na cross, takže počet zubů převodníku je 48. Zatím jsem našel že Sram X7 to podporuje.

      0 0
    • BigKarel2  

      XT, ale bral bych ho s ohledem na ostatní komponenty…jesi máš kolo na Alívku tak bude i Deore naprosto stačit…

      0 0
    • scota  

      Cross kliky 48 zubů podporuje zřejmě jenom Shimano Deore FD-M591 s horní objímkou dále LX se spodní objímkou a ještě Sram X.7 se spodní objímkou.

      0 0
    • Martin  

      dokončuju šrotbike do města postavený na crossovém rámu. potřebuju přesmykač, který by si rozuměl s horním vedením lanka a zvládl převodníky 53/39 zubů… poradíte co nejlevnější alternativu?

      0 0
      • Martin  

        nikdo nic? :-)

        0 0
        • kubad  

          takový není :-)

          musíš použít silniční a obraceč tahu lánka, tak jak na cyclocrossových ko­lech

          0 0
    • scota  

      Koupil jsem smyk XT se spodní objímkou a vyměnil jsem ho i lanka. Stále nechce pořádně řadit na malou placku. Poslední stav je takový, že lanko je uplně povolené dorazový šroubek taky. Smyk má tendenci přeřadit, ale řetez nechce sklouznou na malou placku. Mohl by být problém i v řazení? Nebo je to něčím uplně jiným?

      0 0
      • kubad  

        v řetězové lince třeba, těžko radit když nejsou informace

        0 0
      • Smazaný účet  

        Mas dobre nastavenou vysku smyku? Je „radici ohratka“ rovnobezne s prevodnikama?

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.