Ořech DT Swiss Spline 1 (240) se netočí

44 nepřečtených
  • tomxxx

    Ahoj, mám malý technický problém s ořechem na náboji DT Swiss Spline 1, což je stejná vnitřní konstrukce jako 240. Když je kolo venku, vše se točí v pohodě, nic nedrhne, ale když náboj namontuji na kolo (osa 142× 12×), netočí se ořech (kolo však ano). Neřešil někdo podobný problém. Nechával jsem přelisovat ložiska, neb nemám klíč na vyndání matky ve které jezdí rohatky, tak mě napadlo, že tam jsou o maličko jinak vysoká ložiska, nebo špatně naklepnutá, ale po rozmontování se mi nezdá.

    Přikládám obrázek, jak vypadá náboj uvnitř.

    Díky za rady

    0 0
    • Vilém  

      Bud ta loziska, nebo me napada, jestli tam nas distancku mezi pravym loziskem a loziskem orechu.

      0 0
      • tomxxx  

        jestli myslíš distančkou tohle, tak to tam je. Nespíš bude problém v tom, že je moc krátká, zkusim vyrobit nějakou podložku, jestli to pomůže. jestli ano, aspoň budu vědět, kde je problém…

        0 0
        • Vilém  

          Ano myslim toto.

          No kratka, kdyz to bylo predtim OK, tak tam bych asi problem nehledal. V orechu ti taky menili loziska? Pokud ano, tak by treba nemuselo byt dolisovany nadoraz a po stazeni kola upinakem by orech prestal chodit.

          Jinak jeste pro upresneni jak to myslis, po instalaci kola je z orechu furtslap?

          0 0
          • jecnak  

            Tipnul bych takhl na dalku na stejny problem jak ty.

            0 0
          • tomxxx  

            Přesně, po upnutí je z ořechu furtošlap, páč se to dotáhne tak, že nemá možnost se točit. V ořechu ložiska nechávali původní.

            0 0
            • tomxxx  

              Jinak jsem si všiml, že po sundání ořechu se pohybuje distančka mezi ložisky ořechu (doprava, doleva), což nevím jestli původně bylo a nebo byly přímo naražený na tu distančku. Což je možný problém…

              0 0
              • kubad  

                Neměnila koncovky nebo ořech?

                0 0
                • tomxxx  

                  Neměnili právě, jediné co je nové – ložiska v náboji. Ještě me napadlo, zda není málo zašroubovaná matka s dráhami pro rohatku…

                  0 0
                  • kubad  

                    Taky možnost, rozeber nafot, uvidí se

                    0 0
                    • tomxxx  

                      Jestli z toho bude něco poznat… Zkoušel jsem to i bez toho velkého gumového těsnění mezi tělem náboje a ořecehm, jestli třeba nezadrhává a také nic.

                      0 0
                      • kubad  

                        Podle mě nesedí koncovka k orechu dosedne na plochu a ne na ložisko, možná ji přihodili. Jsou dvě velikosti té koncovky

                        0 0
                        • tomxxx  

                          Jj to je dost možné. Jen mi nejde do hlavy, že i to mě napadlo, tak jsem tam dal podložku, aby to nedoléhalo s jistotou a taky nic. Asi zajdu do toho servisu, kde měnili ložiska. Něco mi museli prohodit z jiného náboje, nebo nevim…

                          0 0
                          • kubad  

                            Priruba té koncovky musí vlezt do orechu a dosednout na ložisko, což podle mě nebude, vyzkousej

                            0 0
                            • tomxxx  

                              Mně přijde, že to docela sedí. Je to docela záhada…

                              0 0
                              • kubad  

                                Vlož ji tam a vyfot to

                                0 0
                                • tomxxx  

                                  Podle mě na tom nic vidět neni…

                                  0 0
                                  • kubad  

                                    jo to je ten problem vymenena koncova sedi na cele orechu a ne na lozisku ma vetsi prumer

                                    0 0
                                    • tomxxx  

                                      Neřikej mi, že mi vyměnili koncovku :D Fakt divný

                                      0 0
                                      • kubad  

                                        koncovku nebo orech :D

                                        0 0
                                        • tomxxx  

                                          Jj jedno z toho asi jo. Ořech bych asi poznal, páč jsem mazal ložiska, na to juknu. Koncovku poznám asi těžko.

                                          0 0
                                    • tomxxx  

                                      Ale jinak díky, asi to bude ono.

                                      0 0
                                    • Vašur  

                                      Ta koncovka je opřená o koncovku rámu. Kdyby se tedy třením spojila s ořechem, tak by se ořech netočil vůči rámu. Vznikl by „žádný šlap“. Jestliže má furtošlap, jak psal nahoře, znamená to, že je ořech napevno nebo třením spojený s nábojem. Chyba tak musí být v oblasti rohatek.

                                      0 0
                                      • kubad  

                                        kazdopadne mu koncovka sedi na tele orechu a ne na lozisku, zbytecne resit co proc jak, az bude mit tu svou bude vse OK

                                        0 0
                                      • Vašur  

                                        Dal bych kolo do rámu bez pevné osy a zkusil bych, jestli se točí rohatky proti sobě stejně jako když je kolo venku. Pak bych pomalu utahoval osu a sledoval, jestli se rohatky přestanou vůči sobě při určitém stisku točit. Pak to znamená, že mají málo místa, aby dokázaly přeskakovat. Je tedy buď širší ložisko nebo málo zalisované. Nebo tam zablokují pohyb nějakým způsobem ty pružiny co přitlačují rohatky k sobě. Možná, že když sesadíš sestavu nedotlačíš koncovku až do zacvaknuté polohy a udělá to až utažení v rámu. Pak by to ale nejspíš zůstalo stažené i po vyndání kola z rámu. Pokud to při protočení proti sobě zase rohatky neroztáhnou.

                                        0 0
                                        • tomxxx  

                                          Jo když neutáhnu osu, vše se točí v pohodě, čim více utáhnu, tím hůře se ořech točí, ale samotné kolo se točí v pohodě. Když vyndám rohatky a pérka a dám do rámu, je to fixka stejně, takže s rohatkama problém taky nebude. Když vyndám velké gumové těsnění, také se to netočí, dotlačí se to až na tělo náboje, takže prostě problém by měl být ve špatném rozměru distanček a nebo dělá neplechu ta koncovka.

                                          Jinak původně tam byla ložiska 6902LU a teď 6902RS – ale LU a RS udávaj jen druh prachovky, ne? Rozměrově by měla být stejná.

                                          0 0
                                          • kubad  

                                            tady máš foto dvou ořechů DT starší a novější model, ten vpravo je z nové náby DT350

                                            koncovku kterou máš je na pravý ořech,

                                            u toho levého (menší ložisko) sedne na ten černý lem a pak to nefunguje dělá co popisuješ, co ti prohodili nevím,

                                            každopádně k tvému ořechu patří koncovka s menší přírubou, a na ořechu je vidět jak je to od koncovky která sedne na čelo otlačené

                                            0 0
                                            • tomxxx  

                                              Díky, zajdu to zjistit, jestli mi to nemohli prohodit. Ořech mám svůj, takže jen ta koncovka…

                                              0 0
                                        • kubad  

                                          Už sem měl stejný problém, ver že vím co píšu

                                          0 0
                                          • Vašur  

                                            Asi si každý představujeme něco jiného pod pojmem furtošlap. Takže jsem asi vedle. Já jsem po výměně ložisek tenhle problém neměl. Tak se omlouvám za zavádějící teorii.

                                            0 0
                                          • kandelik  

                                            Jak píše kubad, problém bude přesně v koncovce. Je delší než ta původní a proto se při dotažení pevné osy neopře o vnitřní osu náboje, ale přímo o ořech a ten se přestane točit. V servisu Ti dali špatnou koncovku…

                                            0 0
                                            • carlos1  

                                              Nu, mozna mu je pouze otocili, zkusil bych prohodit levou koncovku s pravou, tahle Mi prijde, ze by mela byt na druhe strane

                                              0 0
                                              • kubad  

                                                Myslím že má tu krátkou u orechu

                                                Postní fotky za hodku kde úkazů přesně problem

                                                0 0
                                              • tomxxx  

                                                otočené nejsou určitě, to bych nedal kvůli kotouči vůbec do rámu, drhnul by o zadní stavbu.

                                                0 0
              • DaD  

                To není ten problém.Dělá mi to u všech nábojů s rohatkou a fixku z toho nemám.

                0 0
    • kubad  

      Tak jak to dopadlo?

      0 0
    • kubad  

      Tak jak to dopadlo?

      0 0
      • tomxxx  

        Jo díky za pomoc, nakonec bylo špatně dotlačené to gumové těsnění kolem, čož sem nebyl schopnej skontrolovat, neb jsem si nepamatoval, jak to vypadalo, páč sem ho nikdy nevyndaval, když sem mazal ořech…

        0 0
        • tomxxx  

          Navíc bylo divný, že když sem ho vyndal, tak se to netočilo, takže sem to vyloučil

          0 0
        • kubad  

          Tomu nevěřím, ale hlavně že šlape

          Mrknu ne urech a koncovku jestli jsou to pořad ty co nahoře na fotkách :)

          0 0
          • Mr.Duck  

            Jak uz nekdo psal nahore, ja si myslim, ze kdyby byl problem v tom, ze sedi koncovka na tele orechu, tak se orech nebude tocit vubec. On ale pise, ze se orech toci furt, to ukazuje na problem mezi orechem a telem, cili jeho reseni odpovida :)

            0 0
          • tomxxx  

            Věř nevěř, prostě sme ho rozdělali celej, vylisovali ložiska, všechno se zdálo ok a složili zpět a zkusili otočit tu matici ve které jezdí zubatky a těsnění domáčkli pečlivě a už to jede. Takže možná ještě ta zubatka. Byl jsem u toho, jiný díly tam fakt nejsou.

            Já ten servis ani neobviňuju, páč sem jim dal jen kolo a samotné to fungovalo v pohodě, upnout do rámu a zkusit to nemohli, takže nemohli zjistit, že to nefunguje.

            Jediný co z toho plyne, že kupuju klíč na tu matici a budu si to dělat sám…

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.