One-Twenty TFS 800-D 2010 - vs Matts Lite 1500-D 2011 ??

14 nepřečtených
  • gralll

    Chtěl bych Vás požádat o radu a názor – Chci koupit nové kolo a mám v pácu: http://www.merida-bike.cz/…-1500-d-2011 – cena 29 500,– nebo http://www.merida-bike.cz/…ty-TFS-800-D 2010– za 25 000,–

    Jsem 191 cm vysoký, vážím 95 kg a jezdím raději lesní cesty a polňačky, než silnice, ikdyž i těm se občas nevyhnu.

    Merida 1500 lite by byla ve velikosti 22" a tfs 800d ve velikosti 20". Na prodejně mi tvrdí, že na full je lepší mít kolo o trošku menší kvůli ovladatelnosti. Navíc rozdíl 5000 kč taky není málo.

    Díky za rady.

    0 0
    • Chiron  

      Tak srovnávat HT a full moc nejde. Sám musíš vědět, jestli na to co jezdíš využiješ trail fulla. A jestli ti za to pohodlí stojí o něco těžší a línější full. Ideální je asi si toho fulla půjčit jako testovačku, projet si trasy co běžně jezdíš a podle toho se rozhodnout.

      0 0
    • maajkee  

      Někdy mi příjde, že Merida je jediná značka co se dá u nás koupit :) Merida je dneska u nás asi něco jako Favorit :)

      0 0
      • gralll  

        To bude spíš cenovou politikou. Začínají slevovat jako jedni z prvních. Pak dostaneš kolo slušně vybyvený za slušnou cenu. Samozřejmě, že se mi třeba líbí kola CUBE , ale v té cenové kategorii mám od Meridy kolo s výbavou o třídu jinde.

        0 0
        • maajkee  

          No vidíš a to já bych si radši koupil kolo, který se mi líbí víc a má třeba trochu horší výbavu.

          0 0
          • gralll  

            Já raději zase tu funkčnost nad estetikou :-)

            0 0
            • maajkee  

              No jo, já když si kupuju kolo, tak si chci udělat radost a né aby to bylo jako když kupuju pračku :)

              0 0
    • Azmir  

      Záleží co jezdíš a co od toho čekáš. Jestli fakt moc nejezdíš po cestách, a nezávodiíš tak bych bral toho fulla, v případě že máš raději svižné vyjíždky, jenom po mírném terénu a podobně tak bych šel raději do HT. Volba je na tobě. Obojí jsou dobré kola.

      0 0
      • gralll  

        Záleží na tom, s kým jedu na vyjížďku. Jezdím lidma co do toho šlapou a taky s lidma co jezděj pomalejší tempo.

        Teď jsem narazil ještě na : http://www.vltava2000.cz/…21–2011.html

        Sice karbon, ale výbava se mi zdá trochu vošluklá:-)

        0 0
        • maajkee  

          Tak teď do toho ještě navíc 29ku? :)

          Vypadá to celkem zajímavě, za tu cenu karbon rám, to je celkem lákavý, Recon Gold funguje parádně a je i lehkej, pevná osa to jen dobře ostatní osazení je prostě takový funkční, SLX funguje naprosto v pohodě a časem třeba upgradovat.

          0 0
          • gralll  

            Jsem nerozhodnej střelec :-) Holt nekupuju kolo každej rok a nechci pak 10 let litovat, že jsem nekoupil něco jinýho.

            0 0
            • maajkee  

              No hele jestli se rozhoduješ mezi HT, fullem a 29HT tak jseš na tom zle a jen tak nějaká rada ti neepomůže, jedině fakt otestovat, páč cokoliv koupíš, tak si pak budeš říkat, jaký by to bylo kdybys bejval koupil to druhý :)

              0 0
              • gralll  

                Jenže když jsem četl tady na foru, že si na 29tku zvykneš po měsíci a pochybuju, že mi tuto full meridu ještě někde půjčí, tak s testováním je to složitý.

                0 0
        • Azmir  

          Za tu cenu 29ka celkem slušné ale pokud opravdu na normálním kole nevypadáš jako debil tak bych do 29ky nešel. Jestli ale opravdu nejezdíš takový složitější terén tak bych stejně bral raději tu meridu je na XT, foxce, slušný rám.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.