nové kolo místo Merida TFS 300 V

20 nepřečtených
  • malej honza

    Ahojte, řešil jsem brzdy na kolo TFS 300, vyřešil jsem to tak, že bych rád nový kolo.

    Líbily se mi modely 2010 HFS 1000 D nebo HFS 2000 D, což ovšem v mojí velikosti sehnat už nejde a mám omezený výběr i v letošních modelech.

    Mám nabídku na Merida Lite 1000 D v ceně cca 26400 Kč

    Je to dobrá volba?

    Ještě upřesnění – mám 95 kg, vozím batoh s foťákem 5 až 10 kg, použití pro pohodlnou jízdu, ne nějaké skákání a těžký terén – hlavně horší a špatné silnice, lesní a polní cesty na vysočině, sem tam nějaký terén. Vyjížďky zhruba 30 až 50 km

    Ještě odkaz:

    http://www.mojekolo.cz/…-lite-1000-d

    Anketa: Mám pořídit Meridu Lite 1000 - D v ceně 26400 Kč?

    Ano
    2x
    100%
    Ne
    0x
    0%
    0 0
    • malej honza  

      Myslíte, že ta merida Lite 1000 D je vyloženě špatná?

      Prosím někoho zkušenějšího o srovnání těchto 2 kol, co je na verzi Lite 1000 D jiného nebo horšího oproti starému modelu. Nejsem vůbec sběhlý ve značkách komponentů (jsem jezdec uživatel, chytrej jsem ve stavařině, ale na kole jen rád jezdím)

      Lite 1000 D

      http://www.veloservis.com/…-1000-d.html

      HFS 1000 D (model 2010, už ho ve 22'' neseženu)

      http://www.veloservis.com/…-1000-d.html

      0 0
      • malej honza  

        A kdybych srovnával tu meridu Lite 1000 D se scott:

        http://www.velosport.cz/…ed-4933.html

        Co je lepší?

        Případně ještě se mi vzhledově líbí toto:

        http://www.velosport.cz/…ck-5540.html

        Jsem tak trochu na vážkách – jestli jít do meridy (což bych musel objednat zítra, kvůli posledním 2 kouskům v mojí velikosti) a nebo se poohlížet po jiných značkách, což ovšem nese riziko vzdáleného servisu a možnosti, že ani jinde už 22'' kolo neseženu

        0 0
        • Smazaný účet  

          takže nejdřív ten Scott – Tora je pružinová vidle těžká jak kráva, navíc Scotty jsou celkově podstatně dražší než konkurence, takže pokud ti nejde o značku, tak bych si ho nevzal, páč zbytek dílů maj stejně odjinud…

          Kellys: takhle debilně poskládaný kolo jsem ještě neviděl :D Alivio + Fox, rozhodně ne! vysere se ti na něm úplně všechno, jen vidle patří k těm nejlepším, jenže má brutálně drahej servis…

          Podle mne ta Merida není až tak špatná volba, za 26 máš kolo s vcelku solidní výbavou i pro závody (SLX+XT), navíc Recon Gold jako vzduchovka není vůbec špatnej (jezdil jsem Recon 335 2009, jen ho na svou váhu musíš hooodně nafouknout), momentálně mne v těchle velikostech ani nic lepšího (komponentově) nenapadá, bilá je sice trochu nepraktická, ale pokud ti nevadí, tak si myslím, že není co řešit. Kdekdo ti tu řekne, ať Meridu nebereš, já ji jezdim (viz profil, nedal jsem za ni víc než ty, byl výprodej) a vcelku už si nestežuju. Původně mne sralo kdeco, jenže když jsem zkusil Scotta, vidim Pellsy a Pellsy kamarádů, tak ono je to všude skoro stejné, takže jde o to, co na tom děláš, jak se o to staráš…

          P.S.: Meridácký rámy občas ve větších velikostech při brždění vibrujou, doporučuju rovnou v servisu nechat vyměnit kotouče za co nejkulatější (Xt jsou údajně v pohodě), nebo jezdit jak prase a brzdit vždy jen naplno, při přibržďování to může vibrovat, protože Avid má někdy kotouče na pí, ale odmítá to reklamovat…

          0 0
          • malej honza  

            O značku mi vůbec nejde. Šlo mi o to držet se pokud možno meridy kvůli servisu, protože v Brodě je ještě Holas a k tomu po zkušenostech s botami chodit nechci a pak nějaký šumaři co k tomu ještě brousí nože a kopírujou klíče. Pokud je ta merida Lite 1000 D dobrá a třeba o 2000 Kč předražená tak to pro mě není až tak velikej problém, protože když bych napočítal jednou za rok cestu autem do servisu v jiným městě, nebo spíš 2 cesty (jednou kolo odvést a podruhé si ho jet vyzvednout) tak je pro mě výhodou domácí servis a prachy jsou po pár návštěvách doma.

            PS: koukal jsem ještě na ty brzdy a měly by tam být shimano M505 – to nejsou avidy, ne? (teď to neber jako rýpání, ale jako hloupej dotaz laika ;-)) Ty se taky budou mít tendenci rozkmitávat?

            Přemýšlím ještě jestli jít okamžitě do meridy a nebo to nechat plavat a shánět u jiných značek, ale mám strach jestli není trochu pozdě shánět 22'' kolo a nemusel jsem čekat až do zimy na nový modely, který můžou být lepší a levnější a nebo taky ne

            0 0
            • Smazaný účet  

              jo sorry, překouk sem se, tyhle by měly být v pohodě (snad), navíc je to novej ročník, tak už to snad vyladili ;)

              za 26 si nemyslím, že je předražená, vzal bych ji, vzhledm k tomu, že se tu taky nikdo s ničim lepšim neozval… já taky za 26 nevidim nic lepšího, podle mne to bude spolehlivej bike s lepší sadou komponentů, zhruba na 12kg, na to, co píšeš, že jezdíš, si myslim, že ideální ;) přeju ať ti to jezdí

              K tomu nahoře, ne Pellsy a Pellsy, ale Scotty, Pellsy, Apache, vždycky se tomu může něco stát, jde o náhodu a tvoje chování, neznám značku kol, která by byla 100% nejlepší…

              0 0
              • malej honza  

                Asi si to nechám přes noc projít hlavou a ráno si hodím korunou.

                Je fakt, že možnost, že bych o víkendu mohl vyrazit na výlet na novém kole mě láká :-)

                0 0
    • pI3rre  

      Při tvé výšce jsi neuvažoval nad 29"??

      Jediné které jsem našel na veloservis je tento , ale za ty prachy by se podle mě dalo sehnat něco lepšího..

      0 0
      • malej honza  

        V čem jsou lepší 29'' kola pro mojí výšku? Já teda jsem nikdy na takovým kole neseděl, takže nevím. Na 22'' normálním kole se mi jezdí celkem dobře, jen občas mě trochu bolelo za krkem, ale vyřešilo to snížení výšky sedla o pár centimetrů a je to ok.

        0 0
    • malej honza  

      Takže konec story s výměnou brzd za hydry na moje staré kolo Merida matts tfs 300 V bude asi takový, že si pořídím nové kolo Lite 1000 D od meridy, ovšem ve verzi s 29" kolama. Trošku si budu muset připlatit, ale doufám že to nebude tak špatná volba.

      0 0
      • marco  

        No teda jaký posun doporučuji. Kdo tě přemluvil na 29" co tě nakonec k tomu vedlo.

        0 0
        • malej honza  

          No ještě to není na 100%. První podmět je tady na BF o pár řádků výš. Šel jsem objednat normální meridu 1000 D a zmínil jsem se o 29" kolech. Takže mi prodejce ukazoval o co jde. Vzhledem k tomu že je to kolo tak nějak hezčí (i ta barva bíločervená mi přijde lepší než bílozelená) a hlavně by mělo být lepší co se týče jízdních vlastností v terénu a trochu větší vzhledem k mé výšce.

          Takže ve čtvrtek budou mít o číslo větší meridu na prodejně a půjdu se na ní podívat a kousek povozit a pak se uvidí.

          0 0
          • Smazaný účet  

            Když koukám na cenu a osazení, tak je to vlastně to samé, takže pokud bys na 26 musel mít XL, tak asi není co řešit, protože tě přestanou bolet záda a krk – lepší posez při tvé velikosti, navíc to i pěkně pojede, ale s vyšší váhou…

            0 0
            • malej honza  

              V prodejně mi ty 29" kola doporučili, tak uvidím jak to bude vypadat :-)

              Váhu zas až tak moc neřeším, nějaký ten gram navíc mi nevadí. Vzhledem k tomu co tahám na zádech se ± půl kila na rámu ztratí

              0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce