Poraďte s velikostí kola Merida

9 nepřečtených
  • TomasN

    Poradí mi někdo zkušenější s výběrem velikosti u kol Merida? Chci koupit pro sebe Matts Speed, byla mi doporučena velikost 18" doposud jsem jezdil 20" Měřím 182cm, 92kg, kratší nohy, delší tělo. Máte nědo zkušenosti s tímto typem kola?

    0 0
    • widlicka  

      Ja mam 186cm ,80kg a jazdim matts sport 300 22" 2004 takze ta dvacina by mala byt pre teba v pohode.

      0 0
    • Žanek  

      Mám Speeda 20". Měřím 187 cm, trochu delší nohy. Sedlovku mám vysunutou asi 1 cm nad rysku. Je to potřeba vyzkoušet, aby ti ta 18" nebyla krátká. Taky záleží, co jezdíš;

      0 0
    • TomasN  

      No právě, ta 18" mi najednou přišla jako docela malý kolo, krátký se ten rám ale při posezu nezdál, spíše se mi ta stavba zdá moc nízká. Možná je to i tím že jsem dříve jezdil silnice. Nerad bych u kola za 20tis. zjistil, že mi nesedí velikost a? už velká či malá.

      0 0
    • McBlacky  

      šel bych být tebou do 20" 18" je fakt málo

      0 0
    • lubos  

      Od lonska Meridy docela brutalne prodlouzili. Treba mne loni vyhovoval ram tesne pod 20" (mam 20", ale idealne by byl asi 19", ale to nedelaji), a tedka bych tak-tak mel 18". Ale jak se to tady uz mnohokrat probiralo, nejlepsi je zhruba podle wrenchscience zjistit delku sedlo-stred, sedlo-riditka a podivat se po rozmerech meridy na jejich webu a podle toho se rozhodnout jestli 20, nebo 18". Je dobre vedet, ze Merida dava ruzne delky sedlovek a predstavcu dle velikosti. Treba v minulosti na 20" davala 11cm predstavec a 35cm sedlovku, ale na 18" asi 10, mozna i kratsi predstavec a sedlovku 30cm.

      0 0
    • Santus  

      Nedavno jsem to taky resil u toho Speeda.Po mnoha pocitani ruznych vzorecku mi u moji vysky 178 cm vychazela velikost 18,5. Navic, kdyz Merida ty ramy dost natahla, tak jsem byl rozhodlej pro 18. Jeste ze jsem si ty kola (18a20) mohl v klidu projet a jednoznacne se mi lip jezdilo na te dvacitce. Jsem moc rad, ze jsem dal nakonec na svuj pocit a vzal tu 20. Jo a nohy mam taky kratsi.

      0 0
    • Otto  

      Včera jsem jel na Mats speed v 19"(na sedlové rám.trubce je ovše 20")a na mých 177 mi připadala tak akorát. Má ji kámoš, co má 185cm

      0 0
    • preacher  

      Tak to bych šel do 20". Mám 187cm a zkoušel jsem letošní rámy, jsou sice delší než loňský, ale 20" byla takalorát, já bych ny moji výšku asi větší. Při tvojí výšce bych dal 20". A máš možnost to vyzkoušet, třeba i v různých obchodech.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.