• Snafu95

    Ahoj všem,

    rád bych si na Triban RC120 koupila nová zaplatená kola – něco lehčího než ty základní. Problém však je, že kolo má kotoučové brzdy, ale zároveň má rychloupínáky. Hledal jsem už několikrát na netu i po Evropě a bohužel jsem s touto kombinací nikde neuspěl. Stačí něco levného, případně jsem se diíval, že se da sehnat redukce na rychloupínaky. Kazeta je 8s Microshift, takže ořech by měl být Shimano. Poradíte někdo?

    Díky Michal.

    0 0
    • Edwin  

      Nevím, jestli ti to pomůže, ale já jsem hodil na tribana běžný mtb kola fulcrum 29 xl. Asi to mám i v profilu.

      0 0
    • cyklista86  

      Jsi si jisty, ze to ma smysl? Neni lepsi nechal nizkonakladove kolo nizkonakladovym kolem. Jezdit na nem, behem toho setrit na lepsi kde nemusis vylepsovat nic a tribana pak prodat nebo si ho nechat jako delnika na spinavou praci? Protoze tohle vylepsovani levneho kola se opravdu nevyplati. Postupne budes chtit vymenit vsechno a pak zjistis, ze by to chtelo vymenit i ram.. Ono to vylepsovani horsiho ma smysl v pripade. Kdy ty lepsi komponenty vyuzijes pri skladani noveho lepsiho kola. Tzn. mas treba hlinikove kolo kde mas nejaka zakladni kola, ale jsou tam aspon pevne osy. Tak muzes koupit kvalitni karbonova kola s pevnyma osama s tim, ze pak muzes koupit krabonovy lepsi ramovou sadu a nebo kolo ktery ma dobry ram a horsi kola, kde si das ty lepsi kola a ty co tam byly prodas.. Ty mas ale rychloupinaky s kotoucovkama. Coz pri kupovani, stavbe dalsiho noveho kola asi uz nevyuzijes, protoze budes chtit pevne osy.. Jedine do ceho bych vrazel penize u toho levnejsiho kola je spotrebak takze lepsi plaste, pripadne kotouce, omotavku..

      1 0
    • Ales007  

      Na Alíku se dá koupit redukce pevná osa x rychloupínák – na obě kola do cca 3 stovek. Též jsem to tak udělal a vše v naptosté pohodě. Mám stejné kolo a používám ho jako zimáka :-)

      1 0
      • Vilém  

        A jak zredukuje zadni pevnou 142mm? O boost nemluve.

        Ale jinak koupit 622 diskova kola na rychloupinak snad nemuze byt az takovy problem.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.