• ladiki

    Ahoj všem,

    nedávno jsem toto jeté kolo pořídil.Najel jsem cca 100km a začala mi vrzat zadní brzda. Vibrace jdou do celé zadní stavby. Přečetl jsem snad celou historii BF, která se týká tohoto kola i brz Avid J5. Někdo psal to, druhý tohle, ale prakticky žádný výsledek. Můj dotaz je tedy na majitele těchto kol, které se ve své době masově prodávali. Máte nějaký zaručený způsob, jak ty pazvuky odstranit? Přešel jsem na MTB z krosové motorky a problém s kotoučovkama mě jaksi rozhodil…

    0 0
    • Azmir  
      1. Zkusit seřídit třmen a brzdu.
      2. Vyměnit desky.
      3. Vyměnit kotouč.
      4. Vyměnit brzdy.
      5. Vyměnit rám.
      6. Začít jezdit na koloběžce.
      0 0
    • Smazaný účet  

      zdravim, toto kolo shodou okolnosit vlastnim a predtim jsem mel neco postaveneho na ramu HFS4000 a u obou se mi tento problem vyskytl, resp ona nevrzala, ale tak zvlastne rvala a vibrovala… :D

      reseni: nepribrzduj, ale brzi naplno, pak nic nedela, pripadne zkontroluj, zda je kotouc stejne tlustej jako vsehcny ostatni, nevim, zda na tomto, nebo na starym, jsme mel prapodivne hubenej a po vymene to prestalo, kamos s identickejma elixirama na pellsu to tez resil, dal 0,3mm podlozky pod trmen a tez to prestalo, ono totiz kdyz na brzdu kouknes, primo na kotouc, tak nektery jak se delaji 183 i 185 mm kotouce apod, tak brzdi i pres ty jejich vyztuze ke stredu a na kraj ani nedosahno udesky, tak i tim by to mohlo byt.

      toto jsou vsechny me zkusenosti, jsme zvedav, zda mi opet, jak je zde na bf dobrym zvykem, rekne, ze to jsou picoviny a nemohou fungovat… :D :D :D

      PS vlastne na te hfs4 jsem enjdriv reklamoval a dostal novy ram a pak to neprestalo, tak jsme zjistili, ze to bylo kotoucem… :D

      0 0
      • ladiki  

        Ahoj,

        díky moc. Nějaké takové info hledám. Pořádně vše změřím a uvidíme.

        Jěště mě napadlo vyfrézovat masivnější adaptér co drží třmen. Sice na ůkor hmotnosti, ale třeba to zabrání vibracím.

        0 0
    • j.novis  

      Měl jsem podobné kolo( merida HFS 1000D) a dělalo mi to samé. Zaboha jsem tu brzdu nemohl seřídit. Byla tam hayes trail. Tak jsem vyměnil rám a je po problémech. Přeci jenom je to rám podobný plechovce od piva a ten se rozezní i při dešti. :)

      0 0
    • václav56  

      Když jsem si skládal kolo na ráma Galaxy Proteus (brzdy Elixír 5), měl jsem stejný problém. Docela pomohlo: kotouče od Shimana (širší brzdná plocha než byla plocha ne destičce)+ „setinovými“ podložkami podložit třmeny tak, aby brzdily uprostřed té brzné plochy na kotouči. Nakonec šly pryč. Se Sh 595 to nic nedělalo, dokonce ani s destičkami SOS to nevibrovalo.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.