• riven

    Jezdi tady nekdo tento letosni model?

    Jake mate zkusenosti s vidlicema a brzdama Magura

    a to s vidlici MDR 100R a brdama Loiuse Bat?

    Jake jsou ramy Merida Matts HFS, spokojenost?

    Je to cele v XT, vyplatilo by se vymenit razeni a prehazku

    za SRAM X.0? Bude velky rozdil mezi XT a X.0 razenim?

    Myslim, ze za cenu 41990kc to neni spatny kolo.

    Co Vy na to?

    0 0
    • PatrikL  

      v tej cene nebude asi žiadny bicykel zlý :)

      radšej by som zobral http://www.haibike.de/index.shtml… (ak by nevadila pevná os vpredu aj vzadu :) ) – je ešte aj lacnejší a merida je tuctovka :D

      0 0
    • Sobi  

      Můžu ti ale poradit dobrýho fulla za 12tkč na foxce! :-)))

      0 0
      • DaSnail  

        predávaš tú svoju čembounsku meridu? 8o)

        0 0
        • Sobi  

          Nikdy! :-))) to tom tunningu talase a RPéčka je to naprosto super! Tu ne. tu nedám, tu mám rád…

          A navíc jsem jí měl dřív než jí začli čembouni dealovat! :-)

          0 0
    • riven  

      Jsou ty hlinikovy ramy Merida tak hroznej prusvih? :)

      Dalsi kolo, ktery je v uzsim vyberu je Author Master,

      coz je karbonak s X.9.

      Je znacka Author stejne „hrozna“ jako Merida?

      0 0
      • marcus.ss  

        ne, je ještě horší, merida je nej :-)

        0 0
      • bosmilan  

        proč si myslíš že rámy Merida jsou nějaký průšvih,nebo kde jsi se to dozvěděl?

        jediný problém u některých uživatelů tady na b-f je ten pro ně je Merida tuctovka a proto ji neuznávají a budou ji kritizovat vždy a všude

        0 0
        • Sitic  

          jo no, máma má treking meridu crossvay, asi 5 let starou, na deoru, řazení je teda alivio a je úplně spokojená ;)

          0 0
      • Atrey17  

        Nevím, co máte všichni proti Meridě. Že je to tuctovka a jezdí jich plno, ještě nemusí znamenat, že to jsou špatný kola. Mám One Twenty a nemůžu proti ní říct ani slovo. Neskutečněj šplhoun, prakticky nehoupe a projede skoro všechno. A to jsem jí už dal slušnej záhul. Zajímalo by mě, kolik z těch, co Meridu schazujou, jí alespoň vyzkoušelo. Nemyslím teď zrovna lowEnd modely za 8000,–

        Podle vás tedy jezdí třeba Hermida nebo u nás Rybařík na krámu?

        0 0
    • Sadsmiley  

      Ahoj

      Mam stejny kolo teda model 2008 takze ve predu je FOXka a je jinen ram plus nejaky drobnosti. Jsem s nim maximalne spokojenej kupoval jsem si ho jako nahradu za jinou meridu ktera slouzila pres pet let bez problemu.

      Myslim si ze Merida je jedna z top znacek.

      0 0
    • Smazaný účet  

      cau, jezdím meridu „hfs 4000“, nemám s tím problém, že Merida není kultovní značka, no a co? potřebuješ klein? merida má super ceny, německý magury bych se nebál, když jsem jí měl půjčenou od kámoše, byla velice dobrá, 2010 merida už přešla na 100mm vidle, což je velký plus, brzy mají 180/160, nemusíš se bát slabý brzdný síly nad 80kg (nevim jakou máš postavu, snad jsem neurazil :D), hfs rámy mají kolem 1450g v L, můj 1600 v XL, nejsou to rekordmani, ale celkem drží, problém s tuhostí mají TFS, proto má merida horší pověst… (ale vyreklamují prasklé bez keců ;)) za 41 je to skvělý kolo určitě, teď ti ještě přijdou cca 10–15% slevy; zda měnit XT za Sram? zálěží na tobě, podle mě je rozdíl hlavně v tom, jestli chceš gripshift a co je pro tebe lepší značka, já osobně shimano nemusim… pro mě je to jasnej sram, doufám, že pak půjde s fotkama sem… hodně štěstí a ať to jezdí!

      0 0
    • riven  

      Co se vahy tyce, tak je to v pohode :)(190cm/90kg)

      Kvuli tomu jsem taky resil brzdy a kotouce 180mm/160mm budou asi lepsi, nez 2× 160mm.

      S tou oblibenosti/ne­oblibenosti Meridy si zas az tak hlavu nelamu, myslim ze az tak spatny kola nemaji.

      Spise me zajimaji nazory lidi, ktere je jezdi a ne tech, kterym se nelibi. :)

      Ja jsem taky zatim na Sramu, grip a 3×8 a jedinou vec, nad kterou bych premyslel je vymena razeni a prehazky XT za SRAM X.0.

      A jedna vec navic u Meridy je rocni pojisteni proti kradezi,

      takze je sance, ze pokud clovek prijde o kolo, tak dostane novy.

      0 0
      • bosmilan  

        já jsem s Meridou maximálně spokojený a nikdy jsem s jejich rámy neměl problém.

        Co se týká XT vs SRAM tak to už je jenom na tobě,ale já osobně už zůstanu jenom u Sramu.

        0 0
    • riven  

      Tak jsem tak dlouho vyckaval, az se nam ta Merida HFS XC 3000 D dostala na jeste lepsi cenu a to z 41990 na 35990kc.

      Tak tedka uz asi neni co resit, asi se vyprdnu i na vymenu razeni na grip a prehazku X.0 a vyzkousim kompletni XT sestavu.

      Pokud by se mi styskalo po gripu, tak to muzu vymenit vzdycky,

      to uz zas neni takova „palka“.

      0 0
      • Jery01  

        Taky po ní pokukuji :) tak dej vědět jak jezdí…a co se týče velikosti-18 nebo 20 na 176cm postavu ?

        0 0
        • riven  

          Ja ma 190cm a zkousel jsem 20 a v pohode, 22 uz je moc dlouha.

          Na 176cm bych urcite bral 18.

          0 0
          • Jery01  

            Oka,díky. Tak se ozvi až bude doma :) a hoď foto

            0 0
          • Robeéért  

            Koupil jsem ji v listopadu a mám na ní najeto zatím 19 km v terénu, takže žádné hodnocení ještě napsat nemůžu. Měřím 189, rám mám 22" a je to akorát. (Mám dlouhé nohy). Oproti předchozímu biku (Cube Attention – komplet na Deorečku) je to nesrovnatelný rozdíl. V mé velikosti má celkově 11,56 kg což není úplně top, ale za ty prachy je to super. Uvidíme co vidle, hodně lidí říká jak se magury kroutí a že jsou předražené. Modely 2011 už mají většinou foxky.

            Až něco najedu napíšu více :)

            0 0
            • Cubex  

              Cau 22" to na tom lezis totalne, ten ram je dlouhej sam o sobe, ja mam 186cm a posilhavam po 18". vy vypordejich sem objevil na Sramu 9 a 7 za 25000, FOX. XT, Magura(nema zamek na riditkach) 35000, co je spatne, rozdil je nejakje moc velkej

              0 0
              • biker90  

                Řekl bych, že je tam jiné skoro všechno :) Pokud tedy srovnáváš s HFS XC 2000-D. Jestli to stojí za 10t to nevím. Ale jak už se tu 100× řešilo, ta 2000-D má teď asi nejlepší poměr cena osazení vůbec.

                Koukám po ní taky. Jenom se nemůžu rozhodnout ((asi čekám, až bude vyprodáno)) :D

                Docela mě překvapilo, že chceš 18" na 186cm. Já mám 178 a koukal jsem po 20", ale už mě tady docela přesvědčili, že 18" bude vhodnější. Zatím jsem trochu změnil posed na starém kole a zkouším jak se mi bude jezdit.

                0 0
                • Cubex  

                  Sedel jsem na tom a ackoliv mam dlouhe ruce, tak byla riditka neuveritelne daleko. So hodne vytazenou sedlovkou se s 18 zatacky nejak jezdi samy. No a pak je tu klasicka story s Meridou … ano/ne Jeste mam jednoho kandidata, ale uz se na nem asi nesvezu, jelikoz v CZ je vyprodano.

                  0 0
                  • biker90  

                    Já beru rozhodně tu 2000-D. Na axitbikes.eu jsem se ptal na výměnu kazety a klik za XT a vyjde to celkem něco málo přes 25t. Protože jsem původně chtěl stavět za ±30t, tak ještě nejspíš vyměním kola.

                    0 0
      • Cubex  

        k podobnemu reseni jsem dospel take

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.