Merida Juliet Lite 1200D nebo Merida Matts HFS 3000??? Poraďte prosím.

32 nepřečtených
  • Mark-H14

    Dobrý den, do úterka se müsím rozhodnout, zda koupím manželce Merida Juliet Lite 1200D, model 2011 za 28.000,– Kč novou se zárukou atd. a nebo Merida Matts HFS 3000, model 2010, jetou jen velice málo (jako nová) za 23.000,– Kč. Ta z roku 2011 je na sram X.9 a vidlí Manitou Minute expert a uvádějí váhu 10,8 Kg. Rám bude 16", tak že ten nejmenší, nevím k jakému rámu výrobce uvádí tu váhu a zda to je pravdivý údaj. U Meridy HFS 3000 jsem váhu nikde nenašel, ale majitel mi tvrdí, že váží 11,2 Kg, je na kompletním XT s vidlí Magura a brzdami Magura.

    Manželka měří 162 cm a váží 52 Kg – žáden závodník z ní nebude, ale chtěl bych jí koupit slušné kolo s co nejmenší váhou.

    Děkuji mockrát za váš čas a rady. Marek

    0 0
    • Azmir  

      A nechceš se poohléednout ještě jinde? Jinak obojí to jsou dobré kolo a asi s ani jedním neudělá chybu akorát vím, že u té 3000-D jsou velké problémy s brzdama, že rezonují a pískají atd, a u té juliet zas ta vidlice no nevím, ještě bych se možná podíval jinde.

      0 0
      • nox159  

        to nebyl problem s brzdama ale s ramem a objevovalo se to u velikosti 22"

        0 0
    • Mark-H14  

      Prosím nenajde si někdo kousek času na radu? Případně jiný tip do 30.000,– Kč.

      0 0
      • Azmir  

        Může být i pánská geometrie? A co říkáš na nákup přes net typu canyon.com ? tam se za super cena dají sehnat dobré kola.

        0 0
      • Mirek_29  

        ženě jsem kupoval SUP XP900 16,5 rám. Jedinou nevýhodu kterou jsem zatím našel je ,že sram má strašně dlouhý krok páčky na přesmyku a ona má male ruce tak že s tím vždy zápasí.Jinak jsem se vešel do 26tis i z kompletní výbavou.

        0 0
    • zipoman  

      Nějaká bída na výprodejové kusy, hledám něco na rebě, HT2 kliky, Elixir 5/deore 595–6 brzdy, řazení XT/sram 9 a nic nejde najít, kola za 30k a mají RST no to je hrůza.

      0 0
      • Mark-H14  

        Azmire, canyon. com neznám – mrknu. Pánská geometrie myslím neuškodí a ta 3000D je tuším pánská.

        Zipomane – co je to RST? – jsem laik.

        Děkuji Marek

        0 0
        • Mark-H14  

          rst – levná vidle – jasně. Já také hledám něco co by bylo lehké.

          0 0
        • zipoman  

          RST – značka levnějších vidlic, lépe se vyhnout.

          0 0
          • Toutou  

            Jj, máš na kole SR Suntour :D

            0 0
            • BigKarel2  

              asi tak… :D :D :D

              0 0
            • Azmir  

              Jel si někdy epicona že můžeš takhle vůbec kecat?

              0 0
              • nox159  

                jel a co ? :D

                0 0
                • Azmir  

                  Že mám pocit že on má na kole f1rst air a dělá jak kdyby měl foxku.

                  0 0
                  • nox159  

                    kdyz to vezmes v souvislostech tak nenapsal nic takoveho…

                    0 0
                    • Azmir  

                      Jako smát se někomu že má na kole epicona a sám mít RST mi přijde takové no nevím…

                      0 0
                      • nox159  

                        on se mu nesmeje¨,

                        jeden nadava na RST ze je to znacka levnych vidlic a pritom vozi suntour… nic vic nic min…

                        0 0
                        • Azmir  

                          No jak vidím s tebou se asi nemá moc cenu hádat, ty prostě na tomhle foru poslední dobou jedeš :D

                          0 0
                          • nox159  

                            a neni to pravda? jen ty budes mit nejspis suntourku tak to vidis zaujate ;-)

                            0 0
              • BigKarel2  

                já už se lek že ses ptal mě :D :D :D

                0 0
                • Azmir  

                  Že tobě se posral to je věc druhá, moc takových lidí není a vzhledem k tomu jak se serou třeba Reby to je nic.

                  0 0
                  • BigKarel2  

                    Posral…to snad ani né…von chodil krásně, jen se u toho trochu viklal… :D :D

                    0 0
                    • nox159  

                      cim starsi tim citlivejsi to prece kazdy chce ne? :D

                      0 0
                      • BigKarel2  

                        Pravda, když sem jezdil pár dní bez brzd tak fungoval krásně…ciltivej byl opravdu kotloidně…

                        0 0
    • Azmir  

      Včetně dámské geometrie: http://www.canyon.com/…es/bike.html?…

      nebo ještě dokonce v carbonu http://cyklonemcik.cz/…robnosti.php?…

      0 0
      • zipoman  

        Na to jsem koukal, pokud sedne velikost mohu doporučit, slušně osazené.

        0 0
    • siafu  

      trochu technická poznámka – model HFS od Meridy má v 16" délku 570 mm. Scott, Specialized, Trek… mají pánské „S“ rámy kratší – kolem 550 mm, takže je otázka, do jaké míry potom chceš délku rámu „kompenzovat“ krátkým představcem. No a pokud má žena i kratší nohy, tak i rám 16" může být vysoký a byl by vhodnější ještě nižší rám 15"/15.5"

      0 0
      • Mark-H14  

        Ahoj, díky všem za rady. Moje žena má délku nohou 75 cm Od podlahy po „kačenu“ s mírným rozkrokem, myslím, že 16" bude OK. Snad se nepletu. Objednána je Merida 1200/2011 na Sramu X.9 – snad si zvykne na řazení palcem, ale neměl by to být problém, protože na starém kole má ještě řazení revoshift. Ještě jednou děkuji.

        0 0
        • Azmir  

          SNad bude spokojená s vidlicí, jinak to je určitě dobré kolo.

          0 0
          • Mark-H14  

            Azmire, doposud měla pevnou vidlici, tak myslím, že nemá s čím srovnávat. Mrzí mě to, že Merida lže a uvádí u kola váhu 10,8kg a ono je to spíše 11,5kg. Kolik potom váží ty levnější modely, kde uvádějí 13,5kg?

            0 0
            • Azmir  

              S tím hold musíš počítat, většinou to bývají nejmenší velikosti a navíc bez pedálů, ale myslím si že i 11,5 je hodně slušná hmotnost.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.