• Skip11

    Uvažuju o novém rámu a do oka mi padl

    MERIDA MATTS LITE 1200-D

    a

    JULIET MARATHON HFS

    U prvního jsem nikde nenašel geometrii a hmotnost, ale předpokládám že si oba rámy budou podobné. Máte někdo tip na něco podobného na výšku 170? Uvažoval jsem taky o carbonu(to bych musel přitlačit), ale nevím, jaký je rozdíl v jízdním projevu mezi hliníkem a carbonem.Dík za reakce

    0 0
    • kyja31  

      Ten druhý je dámský a u tebe mi svítí modrá ikona… neumím si to vysvětlit.:-(

      0 0
      • Skip11  

        juliet maraton 1000D je stejná jako HFS oba jsou to lošké modely. Podle mě se liši jen barvou, juliet je bílá a má fialový proužek. Přítelkyně jí vlastní. Máš pravdu ta fialová mi nebude slušet :-) a mít doma dvě stejné kola je divné.

        0 0
        • Roman  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0
    • kyja31  

      http://www.cyklopoint.cz/…1200-d-199d/ tam máš hmostnost toho prvního 1,48

      0 0
      • JakeF  

        V jaký velikosti, s lakem/bez laku? Tohle je údaj, co realitě odpovídat může anebo taky zdaleka nemusí.

        0 0
    • siafu  

      geometrii má Merida na stránkách .com – Merida Lite 1200

      hmotnost 1.48 kg bude asi trochu optimistický údaj – viz obr. Merida o.nine vs. Merida Lite

      Giant XTC

      Trek 8500

      Scott Scale

      KTM Race Action

      Specialized Rockhopper

      moje volba by byla Scott Scale, cena pořád nic moc, navíc z karbonu už by se mi zpět vracet nechtělo… potom by nezbývalo nic jiného než došetřit na „levnější“ karbon (po rychlém shlédnutí geometrie by se asi dal i Pells X6, ideálně však Scott Scale xD). No jinak mám srovnání jen s hořčíkovým rámem od Meridy vs. Orbea Alma – pro Almu hovoří nižší váha (v pohodě 400 g – oba vel. 16"), v tuhosti nějaký podstatný rozdíl nepozoruji a Alma je o něco pohodlnější než Merida

      0 0
      • destr  

        Tak jedenáct a pul za hliník bych v dnešní době určitě nedal!

        0 0
      • Skip11  

        Jestli se dobře dívám, tak to je dost velký rozdíl.Mám teď v ruce katalog a píšou O.NINE 18" 0,93kg a MATTS LITE 18" 1,48kg. Na té váze je to s hlavkem?

        0 0
    • marapara  

      RB CRR

      0 0
      • MirosPikos  

        Sice je malinko levnější, ale rozhodně bych se nebál ho zařadit mezi kandidáty na rám okolo 8.000,–

        0 0
        • Dawy  

          taky jsem ho zařadil a teď už nezbývá než jen trpělivě čekat až přijde …

          0 0
        • marapara  

          To že je malinko levnější bych viděl spíš jako + :). Když si k tomu připočteš hlavko, poštovné a sedlovku, tak jsi na 8000 kč :).

          Jezdím tohle RBčko cca 2 měsíce, najeto cca 3000 km a musím konstatovat spokojenost. Jede dobře, v terénu taky ok a rám je hodně pohodlný, oproti jiným rámům. Váha vcelku normální.

          0 0
          • Lukster  

            Nazdar! Jsi pořád tak spokojený s CRR jako chvíli po nákupu? Nějaké postřehy apod?

            dík

            Lukster

            0 0
            • Dawy  

              není moc co dodávat, vše o CRR již bylo řečeno

              berte to ode mě jen jako postřehy „běžného“ uživatele, není to chvála jen mé pocity z tohoto rámu

              kolo jede velmi dobře přímým směrem, nedochází k ustřelování či plavání při průjezdech zatáčkami

              překvapilo mě to zvlášť při rychlém projíždění bahnitými pasážemi

              velmi dobře reaguje na jízdu ve stoji, nevlní se, když si stoupnu do pedálů a zaberu nedochází k tak velkému rozkmitávání bajku, vyrází jednoduše vpřed

              je to dost podobné pocitu při jízdě na silničním kole

              a závěrem …

              loni mi prasknul rám a já zvolil RB CRR, jsem ze staré školy odkojený silniční cyklistikou a tenhle rám mi maximálně vyhovuje, navíc v barevném provedení po kterém jsem v dětství vždy toužil, úplná spokojenost

              0 0
              • Lukster  

                Supr, asi to nakonec skončí teda u toho CRR. Nehodíš tady fotky do profilu ať vidíme tu vysněnou barvu z dětství? :-)

                0 0
      • Mr.Dawe  

        Okolo 8 tis. je už zajímavější zařadit do výběru lehčí CR :)

        0 0
    • AleZ80  

      Aby toho nebylo málo, tak tady je ještě jeden.

      0 0
    • pralin  

      Vím je to přes limit. http://www.tandem-bike.cz/…0-xp-970-crb

      Zkus tam zavolat. Třeba ještě mají, pokud ti sedne velikost.

      0 0
      • siafu  

        nemyslím, že je vhodný na 170 cm – délka v 18" je 605 mm

        0 0
        • AleZ80  

          Myslím, že s 70mm představcem ideální.

          0 0
          • Skip11  

            Velikost si představuju 16–17". Teď jezdím na tomhle v 19. Rám má kratší geometrii než bývá u devatenáctky zvykem a je to se 100 mm představcem skoro moc. Před dvěma roky jsem tam dal místo Tory Epicon, pak dosloužily převody, tak je tam XT kazeta a kliky. Koncem jara dostalo kolo Redmetaly 3. Teď zaostává rám :-)

            0 0
            • AleZ80  

              Nekoukal jsem na geometrii té Meridy, ale já měřím 170cm, e.d.h.r.t. mám 575mm + 100mm představec ( = e.d.h.r.t. 605 + 70 představec ) a přijde mi to krátký. Každému však může vyhovovat něco jiného.

              PS: RM3 už jsou kola, která si zaslouží být na dobrém biku, to máš pravdu

              0 0
        • Luma  

          na 170cm je to dlouhé,taky měřím 170cm a pro mě je ideální délka 575–585mm,delší bych už nebral.

          0 0
      • AleZ80  

        Docela by mě zajímalo, jak je na tom tenhle karbon od SUPu s kvalitou. Nějaké zkušenosti ?

        0 0
        • VLAN  

          S tím středem u SUPERIORU byly problémy ohledně údržby, BB-30 výrobce doporučil čistit po každých 200Km, ale možná to pak vychytali :)

          0 0
    • roman 3D  

      za osmičku RB CRR v povrchovce Brutal Finish

      http://www.bikenet.cz/…stale-ve-hre

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.