• jeniik

    Pro kamarada shanim ram na freeride, neco ve stylu Benestu Freelander – nejde ani tak o vahu, jako spis o funkci a vydrz. Nebude na tom jezdit nijak extra drave, ale Beskydsky sutry daji zabrat vsemu. Libi se mi celkem ramy Spyder, ale jednak jsou trosku drazsi a taky nevim, jak jsou na tom se servisem a vztahem k zakaznikovi pri pripadne reklamaci. Ocenim jakekoli rady a postrehy, uz stracim prehled. Diky.

    0 0
    • palkac  

      Spyder a reklamace pry nejsou moc dobri kamaradi…

      0 0
    • wroum  

      Franta Mrazek custom made special. za cca 15 k je ram s tlumicem. geometrii, zdvih, velikost a konstrukci si muzes rict.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Hele a nerikal jsi, ze ocel na kola nepatri a kdyz tak jen na nejaky old school pevnaky? ;)

        0 0
        • cabbage  

          jestli se nepletu tak mrazek vari i hlinu.....

          0 0
        • wroum  

          kdyz si tu diskuzi znova prectes, tak sem jmenoval jednu jedinou vyjimku. frantu. a to hlavne proto, ze novej ram s tlumicem dle vlastnich pozadavku ti nikdo jinej za tyhle prachy proste neudela a je to rozumna alternativa pro cloveka s omezenymi financemi. samozrejme to je ale kompromis. nebo mas jinej rozumnej napad jak ziskat novej celoodpruzenej ram na FR za 15 k. ja za neco podobnyho (urcenim) dal cca 33k (a to sem este dostal 10k slevu) a levnejsiho v podstate nesezenes nic. nic co by stalo za to.

          0 0
      • jeniik  

        To je skvelej napad! Neni na nej nejaky kontakt? Telefon nebo tak? Bych tam nechal proste udelat kopii freelandera a nebyl by problem… A nebo bych to predelal na ne plovce a bylo by to jeste lepsi ;-)

        0 0
        • wroum  

          251 642 287

          ale jestli ti udela kopii freelandera, to nevim. on ma par svych vastnich konstrukci a ty upravuje podle prani (treba mu raknes ze bys tu horni rouru chtel vic ohlou a tak).

          koukni do sekce bikes na kolo Black horse a treba Bukwitche, oba maj pomerne standardni frantuv vytvor.

          0 0
          • jeniik  

            No uz mam domluvenou dokumentaci s Ivanem a Franta vari ram na ktery by slo to prepakovani naroubovat, takze pokud se to povede, bude na svete myslim hodne zajimava vecicka… Nechte se prekvapit ;-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Priznam se, ze moc nechapu tve myslenkove pochody. Takze si nechas svarit ram, ktery sam o sobe bude k nicemu. Pak si koupis prepakovani a tlumic (to uz jsme cenove nad tvym limitem) a budes doufat, ze to dohromady bude nejak fungovat. Neni tajemstvi kolik stoji tlumic. Vim kolik stoji to prepakovani a zaroven vim, jak dulezity je jeden milimetr pri jeho umisteni.

              0 0
              • jeniik  

                Vis, neni kazdy tak hloupy jak si myslis. A svarit ten ram podle dokumentace Ivana Benese tak, aby to fungovalo by Franta Mrazek zvladnout mohl, nemyslis? Nehlede na to, ze tlumic a prepakovani neni zas tak silena palka, nemusi to byt novy…

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  A neni pak snazsi koupit rovnou jetyho freelandera?

                  0 0
                  • jeniik  

                    Vis, Freelandery nejsou a nebudou. Navic Freelander ma plovouci stred, kterej my nechceme… Nech se prekvapit, sam jsem zvedavy co z toho vzejde, ale mym cilem je ram do 4kg s tlumicem, s prepakovanim Benest a advihem 12 – 13cm s moznosti pouziti trojprevodniku a bez plovouciho stredu.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Aha, tak jsem to spatne pochopil //shanim ram na freeride, neco ve stylu Benestu Freelander // a ten inzerat na freelandera byl taky blud. No nic. Preji hodne stesti. Zda se mi to jako dobry pocin. Mohli byste to rozjet v serii :)

                      0 0
    • sann  

      No zkus treba MXM, je to pekny ram za super penize a s dobrou geometrii. Cena je cca do 4tis

      0 0
    • jeniik  

      Tak ram je na svete, prvni fotecky zde: www.fi.muni.cz/ zatim jsem ho nevidel na vlastni bulvy, ale vypada to zajimave. Jen pochybuji o tom, ze se vlezem do 4kg s tlumicem, coz me trosku mrzi…

      0 0
      • Pá-dlista1  

        No dobry.

        0 0
      • Vilém  

        Pekny,co za to chtel?Benest se mi libi,ale delaji vse s velkym zdvihem a nejde tam smyk,toto by byla dobra alternativa.

        0 0
      • TinkTink  

        To vypada velmi zajimave…

        0 0
      • MartinXC  

        Vypadá to fakt docela reálně. A materiál ? Osobně bych si ještě přál nějak vyztužit dolní trubku nějakým podélníkem nebo nosníkem k sedlové a zvětšit slooping a na tom vyztužit horní trubku nosníkem směrem k sedlové. Jo a ještě bych si nechal dodělat Horstlink :-)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Takze takovy Demo jo? :) Material od oka tipuju na SANKO 25CrMo4. Vyztuz dolni se sedlovou tam mas. Na tom drzi cep. Ten sloping by to sneslo.

          0 0
          • MartinXC  

            Nemyslím spoj dolní se sedlovou ale tuhost sedlové, aby moc nevylepšovala pružení. Ale on určitě jeniik napíše, jak to přežilo ten Javorový. Teda, jestli ho vezmou na vlek :-)

            0 0
      • vojtechposmourny  

        Vypadá to super.

        0 0
      • wroum  

        pekne…

        0 0
        • jeniik  

          Uff, necekal jsem, ze se to bude libit, spis reakce typu „vole to neni hlinik, to neni in“ ;-)

          Matros je 25CrMo4 asi to sanko, nevim, z ceho to Franta slepil a plne mu v tom verim. Prepakovani je modifikovane DSkove a pokud to bude rozumne fungovat a neco to vydrzi, tak si budte jisti, ze se to bude dat opatrit. Vzhledem ke kusove vyrobe i s modifikovanym predkem. Tohle je stavene na pohodovy freeride s obcasnym sjezdem, takze je to 17" a taky se trosku hledelo na vahu. Cena by mela byt pod dvacet, to je asi tak vsechno, co jsem ochoten prozatim prozradit ;-)

          0 0
          • libi  

            moje reakce je „SUPER to NENI HLINIK÷)))“ jedine ocel, pro me poctivej material

            0 0
            • cabbage  

              jeste by se z nej mohly delat poradny kola.....;

              0 0
              • libi  

                no jako delaj se viz tohle a jina Mrazkova prace. hlinik nema tu eleganci kdyz vydis jaky masivni trubky musej bejt aby to neco vydrzelo viz banshee apod

                0 0
                • cabbage  

                  zalezi na vkusu…

                  0 0
                  • libi  

                    presne, kazdymu se libi a vyhovuje neco jinyho. U me je jasny ze sem zastance oceli÷)))

                    0 0
                    • cabbage  

                      je bych byl zastance titanu, ale jeste sme nevidel peknej titanovej full…;)

                      0 0
                      • libi  

                        ale neco by se mozna naslo i dkyz ja pro titan nejsem (mozna tak pro titanovou pruzinu).

                        0 0
                      • jeniik  

                        titan je na fullu nesmysl. Je drahy, spatne se opracovava a neni nijak extremne lehky. Pro fulla staveneho na vahu je lepsi hlinik, nebo karbon. Kdyz chce nekdo postavit neco mene rozbitnyho, je lepsi sahnout po oceli (hlavne kvuli nakladum, vahove tu vychazi podobne…).

                        0 0
          • Pá-dlista1  

            Jako je to super… kdybys to treba dostal. Nebo to byl jedinej ram kola na svete :) Jinak v tom nevidim zadnou vyhodu. Cena, vaha ani funkce to neni podle toho co pises :)

            0 0
            • libi  

              dobra, tak cena je taky good, vaha mozna vyssi ale na tu nehraju, a funkce myslim bez problemu÷)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Nerikam, ze ne. Ale za podobny penize muzes mit lehci, hezci, ram… treba s FSR ;) Zase to nebude tak originalni :)

                0 0
                • libi  

                  jakej ram s FSR by byl za podobny penize? lehci mozna jo, ale jestli hezci je dost subjektivni, takze to se rict neda;)

                  0 0
                • jeniik  

                  Nechci to tu obhajovat, ale ctyrcep neni to, co bych chtel… Prijde mi to jako naprosta zbytecnost a hlavne vetsina lidi ani nevi, proc je to lepsi, ze…

                  Fakt ale nemam prehled, neber to jako utok a nahod nejaky ramy za podobny prachy, rad srovnam…

                  0 0
      • speedy gonzales  

        vypada to perfektne…moc se tesim na vic info..a taky az to ovesis

        0 0
        • jeniik  

          vic info. No uz jsem to mel v ruce, je to celkem porez, az dorazi tlumic a prepakovani (to na fotkach jsou stary vzorky kvuli overeni geometrie), tak to zvazim, ale dost se toho cisla bojim. Zadni stavba je dost podobna g-zeru (spodek je asymetricky) a podle me jsou tam dve trubky navic, no ale to je celkem fuk. Presmyk je tam dost na tesno a tady tusim asi nejvetsi zradu. Jinak to takhle na sucho chodi pekne progresivne a je videt, ze Franta umi varit.

          Takze cekam na Ivana kdy doda perko, tlumic a prepakovani a bude se stavet.

          Az me zacina stvat, ze to kolo neni pro me ;-)

          0 0
    • jeniik  

      Tak ram je na svete. Zatim jen prvni pocity: Jezdi to jak ma a geometrii to ma pekne konzervativni, tak jak jsem chtel. Libi se mi to moc. Jeste aby to vydrzelo… Ta fotka stoji za prd, ale snad casem dodam dalsi…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.