Suntour 2005 - konecne vecicky na freeride!!

102 nepřečtených
  • crazyape

    Co rikate na modely SunTour 2005??? Docela by me zajimala ta funkcnost tech vidlic..nejezdi je uz nekdo z vas???Me se se libi hodne Duro D.Viz link: bajkshop.wz.cz/vi­dlice.html

    Docela me taky prekvapilo ze zacli delat kliky na FR na Isis osu!!!

    Konecne SunTour zacal delat i do Freerajdu!!!

    0 0
    • gucan  

      zrovna vcera vidlici SR Duro koupil kamos (nevim, jestli to je model 2005)za 3600. Je docela tvrda, na doraz jeste nesla, ale moc ji nechybelo. Tot zatim vse, dalsi info dodam pozdeji.

      0 0
      • crazyape  

        A kde ji koupil za 3600???Jak teda chodi?Co se tam da sestelovat???Na doraz??Kolik vazi?

        0 0
        • gucan  

          zatim nevim, kamos si narazil ruku, takze nejezdi … krom toho tam jeste nema kotoucovku … az neco zjistim, dam vedet :-)

          0 0
    • Meesha  

      Nevim, jestli je to pravda, ale na MTBS.cz pisou:

      Stejně tak jako předloni Sram koupil Rock Shox, tak se letos šíří neověřené informace, že se má Suntour zájem o cyklistickou sekci Marzocchi. Není žádným tajemstvím, že rok co rok je část italské produkce vidlic přesouvána na Tajwan takže mám nezbývá nic jiného, než sledovat situaci a obávat se nejhoršího…

      0 0
    • gucan  

      Suntour delal do freeridu uz letos, viz. napr. dvoukorunka Condor (http://www.srsuntour-cycling.com/techspec.xml?…)

      0 0
      • Vincent  

        To neni freeride. Aspon ne pro me. neveril bych 2kg dvojbrejli bez pevny osy. A zmena zdvihu o 90mm bude asi taky nefunkcni ulet. Proti suntouru nic nemam, ale todle funkcne fakt nevypada.

        0 0
        • gucan  

          ja bych do toho taky nesel, ale Suntour to za freeridovou vidli povazuje … Ta rada Duro uz vypada o neco lepe, ale chtelo by to poradne vyzkouset

          0 0
      • McBlacky  

        dvoukorunka s váhou 1900gr se zdvihem 150? to je to asi dutý :-)

        0 0
    • Pavlos  

      mi ten odkaz nejak nefrci:(

      0 0
      • Pitrz  

        jako suntour :-)

        0 0
      • Pekáček  

        Mě zas nefrčí Marzoška, letos jsem si na ní skoro nezajezdil, starej Suntour (co vypadá jako DURO E) mě v pohodě vozí dál.

        0 0
    • lubos  

      Duro D se mi libi taky. Jenomze, co tlumeni. Pokud nezmenili tlmici patronu a moznost ji seridit, tak :(

      0 0
      • McBlacky  

        si ji jezdil?

        0 0
        • lubos  

          Tuhle ne, ale zkusil jsem si tlumeni u Suntour, to, co dodavaji myslim do vetsiny vidlic. Pokud tam neni to co doted, ale neco normalni, nastavitelne tak super.

          0 0
          • McBlacky  

            no kdyby se vrátili k tomu co dělali 2001 a 2002 tak by to fungovat mohlo, s patronama 2003 a 4 spíš ne :-) ale o je pustá teorie: Let ´em hit the trail!

            0 0
            • TinkTink  

              No hele…ta regulace tlumeni na spodku te nohy je uplne stejna jako na 02…

              Ja akorat zitra musim overit to, ze se DURO da prestavet na 130mm…coz by bylo uzasny :)

              0 0
              • McBlacky  

                to je docela vtipný co :-) každopádně 2002 jde nastavit od zbíječky po skoro lock a to je asi to co od tlumení čekáš… samozřejmě co do progresivity chodu (pružení) to má taky mezery, ale nic hroznýho..

                0 0
                • lubos  

                  No, jestli to bude fungovat, tak mam asi vyresenou dilemu ohledem nove vidlice :) Jeste vaha do 2kg a vyska max. 50cm

                  0 0
                  • TinkTink  

                    130mm, 2kila, 505mm vyska…

                    0 0
                    • K2  

                      Nechceš do svého portfolia rovnou přidat upgrade kit na funkční stírací prachové kroužky (nebo vizitku na Milana)? Nebo to SunTour vyřešil?

                      0 0
                      • TinkTink  

                        Nechci…todle uz je u Axonu 04 vyreseny…a tydle DURA jsou stejny jako Axony…takze imho tam problem nebude…

                        0 0
                    • lubos  

                      Hmm, hmmm, no, to bude tezky rozhodovani krucinal :X

                      0 0
              • McBlacky  

                ale ta cena xpc-d stála 3000kč xpc-e seřiditelná 3800kč a ty dura 5000kč a seřiditelná 6000kč

                to je trošku skok :-(

                0 0
                • TinkTink  

                  No jako ceny jsou trosku vyssi, ale zas mas technologicky posun v tuhosti a designu…a hlavne – zvysenny zdvih…

                  Pocitej – 130mm, pruziny, regulace utlumu (fcni) – cena 5990,–…

                  Mas lepsi konkurencni vidlici? No…tech 130 zitra musim overit…kdyz to bude pravda, bude to pecka…a to doslova…protoze ta vidle ma chod uplne jiny nez XC-PRO-NS…

                  0 0
                  • McBlacky  

                    jasný že cena by byla bez konkurence, moc se v těhle vídlích na FR nevyznám, ale pod 10tkč jich moc nebude :-)

                    0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Sem na to zvedavej, tak jako sem byl na XC-PRO-NS 03 :))))

                    0 0
                • TinkTink  

                  A co XC-PRO-S 2002 – pres 9000,–…mam te :)))))))

                  0 0
                  • McBlacky  

                    a sakra, není moc komponentů za který by se daly takhle zbytečně vyhodit peníze :-)

                    back to duro… co bych já chtěl od SR by byla vidle 90mm s váhou 1,5kg pružina/olej (seřízení odskoku, lock), cena 5000kč. Napíšu Ježíškovi :-)

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Hmm…snizit zdvih neni az tak tezky – staci valecek a kratsi pruziny nebo je nechat predeply :)…a muzes mit DURO :o)))…

                      Faktem je, ze DURO-D bych si nekoupil…fakt ne…DURO-E ano…E se da seridit a nema ani naznak pretlumenosti ci netlumeni…proste 02 model tlumeni…super…D se musi nejspis seridit olejem = nechce se mi…

                      0 0
                • Pekáček  

                  XCP-D plastová pouzdra jako dnešní „75“. XCP-E kovová pouzdra (ocel. vnitřní nohy a pružiny), já jí koupil ve výprodeji v Cyklomaxu loni zjara za 2790,– a v obchodě jsem jí viděl i za 6000,–. XCP-S Alu vnitřní nohy a vzduch. Ty 2005 mají snad patrony stejný jako výše zmíněné XCP-D,E 2002, tlumí stejně stlačení i odskok s velkým rozsahem, ne jako letošní Axony, že jo? Ty maj snad patronu jen kvůli zamykání, když se to nezamkne úplně nadoraz, tlumí jen stlačení a odskok ani trochu.

                  0 0
                  • McBlacky  

                    teda nevim, chvíli jsem měl Déčko a bylo kovový, napsaný to na něm nebylo, ale v jedný noze pružina v druhý pružina patrona – bez štelování – jenže u SR nevíš, kažej to doma bastlí a když koupíš bazarovku tak nevíš na čem jsi…

                    0 0
                    • Pekáček  

                      Já letos koupil Déčko na zimáka a pořád mi vrtalo hlavou proč má pod manžetama takový návleky a ne stíráky s pružinkama jako vyšší typ. Tak jsem jí po zakoupení stáhl nohy, polil mě studenej pot a šel jsem jí vrátit. Ty pouzdra jsou z jednoho kusu, nahoře a dole silnější, tam se to dotýká vnitřní nohy. Celé je to strčené do vnější nohy a zajištěné západkou se zobáčkem co brání vysunutí. Když se ten ulomí, pouzdro vyjede ven. Brácha viděl jak v obchodě v servisu vrtaj dírku do nohou XCP 75 na šroubek, aby tím udrželi pouzdro v noze. Fakt humus. Taky se to dá poznat podle průměru vnitřních nohou, pod 30mm jsou pro plastová pouzdra.

                      0 0
                      • McBlacky  

                        tak to s tím šroubem je krutý snad až moc… ale zase plast snižuje váhu :-)

                        0 0
    • TinkTink  

      Vsem se Vam musim omluvit za mystifikaci.

      Modely DURO nemaji 100mm, ale maji 130mm – dnes zmereno (uz nikdy neverte prohlasenim dovozce :))) )

      Dnes to budu opravovat.

      Vyska vidlice je 505mm, hmotnost cca 2 kg.

      Kliky – skladem i s osou za cca 2500,–…vypada to dobre…akorat ten rock ring mohl byt kovovy…

      0 0
      • Lister  

        Může mi jen někdo ujasnit jak se správně měří ta vzdálenost střed korunka. Dole je to jasný, ale kam přiložit metr nahoře.

        0 0
        • TinkTink  

          korunka = nejvyssi jeji misto, kde ji opousti hlavova trubka…proste to misto, kam natluces krouzek hlavovyho slozeni…

          0 0
          • Lister  

            Tak to asi na vildi v rámu přesně nezměřím. Budu odhadovat.

            0 0
            • TinkTink  

              To zmeris uplne jednoduse – vem normalni metr…takovej ten svinovaci s tou zapadkou na konci…a zmer to…pokud mas integrovanou hlavu, tak to vem od jejiho spodku – par mm myslim roli hrat nebude…ne?

              0 0
    • TinkTink  

      Doporucuju navstevu techto dvou stranek:

      http://www.srsuntour-cycling.com/techspec.xml?…

      http://www.srsuntour-cycling.com/techspec.xml?…

      DURO je urceno na freeride a dirtjump…

      0 0
      • McBlacky  

        to si docela troufaj, 1,9kg na dirt jump… ikdyž SR patřily vždycky mezi tužší držáky…

        0 0
        • TinkTink  

          No s timdle zrovna problemy nebyly – treba SLko z 03 se dalo pouzit taky…a lehky bylo taky…krome toho chodu to je dobra vidle…

          0 0
          • McBlacky  

            no jestli SR koupí macochu tak je minimálně v ČR stejně vymalováno :-) abys to nepochopil špatně, já jsem zastánce SR, jen ne všech modelů, rozhodně je házím víše než třeba RST a to o dost…

            0 0
            • TinkTink  

              No ja jsem zvedavej…ale nak to neresim – se to vyresi samo a ja s tim stejne prd udelam :))

              RST co se sem vozi je uplnej shit oproti suntouru…to se musi priznat…

              Ja bych bral vidlici, ktera by mela otevrenou olejovou lazen a designem Suntour :)…protoze ty vidle jsou proste tuhy a lehky…asi na taiwanu setri materialem na spravnym miste? :))

              Ale suntour je ocividne na dobre ceste – design uz ma super…vzduch u tehle FR vidlic nema…takze jeste par drobnosti a Marz. se muze jit zahrabat :))))))

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jestli on ten olej v cele vidlici taky neco nevazi + olejove tesneni + neplastove casti, funkcni ventily…

                0 0
              • lubos  

                Mne se libi podkova Marzocchi. Ale jinak docela ujde, treba letosni vzduchovy Axon. I korunka se mi libi. Ono ale i Marzocchi delali lehci vnejsi nohy. Jinak kdyby to takhle dopadlo a u Suntour by meli dostatek rozumu, aby to co ma marzocchi the best spojitli s tim, co maji dobry oni, za podobne ceny jako dosud, tak „ved nas svetlo po bajkerskych chodnicich“ :o)

                0 0
            • RomanH  

              No nevim, jestli je BP Lumen lepsi nez Bartonicek :o)

              0 0
    • Pavlos  

      A uz jste nekdo ty vidle DURO zkouseli? A vubec jak si vede AXON po skoro roce pouzivani?

      0 0
      • Pavlos  

        A daji se do te DURO sehnat meksi pruziny?

        0 0
        • TinkTink  

          No tak presne na todle bych tam strcil pruziny z Marzocchi…o­riginal pude sehnat stezi…

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Tak uz jenom nove tesneni, predelat tlumeni od milana a mame SR za cenu RS :) s vahou big M a bezudrzbovosti novorozence.

            0 0
    • kovar  

      a jak se to DURO maže, pořád vazelína?

      0 0
      • lubos  

        Vazelina ? To doufam ne.

        0 0
        • kovar  

          Doufat můžeš:-) Ale potřebuju to vědět jistě.

          0 0
          • lubos  

            no, prinejhorsim si na to zvyknes :)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Ja bych si na tu vazelinu klidne i vsadil.

              0 0
            • kovar  

              to v žádném případě, provokatére. Tink nějak podezřele mlčí, takže s tou vazelínou to zatím nevypadá moc růžově:-)

              0 0
              • TinkTink  

                Vy si jako myslite, ze budu vzhuru uz v 8…blee…vstaval jsem v 9:43…takze ani todle jsem stihnout nemohl.

                Proboha…kdyby tam byla lazen, tak to neprodavam – s tim suntour nema zkusenost a ocividne s cim nema zkusenost, to neumi…viz vzduch.axony, ze kterych se vzduch proste sem tam vypusti :o))))

                Vazelina…Padlista vyhral..chtel si vsadit :)…ja jsem za to rad…aspon tam neni zadny experiment…

                0 0
              • lubos  

                hehe :o))) No, ja si vzdycky myslim, ze kdyz ma neco pruzinu a hydraulicke tlumeni tak bude mit i mazani olejem. Asi jsem naivni, no :(

                0 0
                • TinkTink  

                  Ehm – co vis o modelech 2002?

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Jeho predstavy jsou trochu zkreslene. To je jako, kdyz jezdis Rolls Roycem a pak si myslis, ze vsechno co ma 4 kola je tak dobre a chces si kupovat Fabii Junior, protoze je levnejsi a lip se s ni parkuje :)

                    0 0
                    • TinkTink  

                      Taky mam ten dojem…

                      Ten modelovy rok 2002 je dobry priklad, protoze ty vidle dobre tlumily, nezadiraly se a nic jineho se s nima nedelo…akorat to pak pos*ali 2003…2004 se trosicku…ale jenom malo zlepsili…a ted je tu 2005 u ktereho predpokladam o neco lepsi fcnost nez u 2002…

                      0 0
                    • lubos  

                      Nevim jestli tim ted nepodrazdis par lidi :o)

                      0 0
    • crazyape  

      ma tady nekdo naky to duro???Ja bych chtel jit do Duro D ale potrebuju poradny info…nebo jestli to uz nekdo z vas odskousel??

      0 0
      • McBlacky  

        jdi do Duro e…

        0 0
      • hanz  

        Včera jsem Duro D od tinka namontoval polovičce(teda spíš sobě ale na její kolo-ona na něm moc nenajezdí a já ho používam jako pevnáka na kraviny). Chod je v pohodě, nepřidrhává, tlumení funguje-na muj vkus by mohlo být krapet rychlejší, ale to je možná otazkou zvyku, tuhost je + – stejná jak u marcošky marathona a pružiny na mých 77–79kg asi tak nějak normal-chvilku jsem na tom poskakoval, ale na doraz nedostal-zase to ale nebyli žádný brutal věci. Za ty prachy myslím dobrej kauf.

        0 0
      • Vilém  

        Co na tom vsichni vidite.Za 6000,– mas zakladniho Bombera a na toho narozdil od SR sezenes vsechno.Kdyby byla tak za 3000 – 3500,stalo by to za premysleni.

        0 0
        • lubos  

          No, bombera s 32mm nohama, 130mm zdvihem asi ne. Navic tady padla cena kolem 3600, viz. zacatek. Nebo tomu tak neni ? Uz mam v tom chaos.

          0 0
          • Vilém  

            Cena je od Tink-Tinka,tj. Duro-E 5990,– Nerikam ze to budou spatne vidlice,osobne mam na zimaku XCP-e 2002,ale ta me prisla na 2300,–.Za 1,5 roku jsem oddelal pouzdra (s kotoucem),ktery nikde nesezenu,tak ji bud vyhodim nebo necham udelat na soustruhu.Vnitrek bude mozna hodne podobnej,podle stelovaciho kolecka.Ty 32mm nohy teda nevim,na SR webu jsem nic takeho nenasel.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Mely je uz modely 03, 04 i 05 a na jejich webu to napsany je.

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Tak napsany to tam fakt neni :(

                0 0
                • McBlacky  

                  trošku schizofrenik :-)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    No jo, kdyz oni tam maji takovou spoustu uplne zbytecnych udaju a ty zakladni tam nemaj. Je to jako jejich vyrobky. Zrejme fylozofie firmy :)

                    0 0
                    • kovar  

                      Filozofie firmy je vyrábět atrapy.

                      0 0
                      • Pekáček  

                        Filozofie firem Marzocchi a Suntour od roku 2003 je vyrábět atrapy. Jejich modely pak těm starým sahaly leda tak po kotníky.

                        0 0
                        • lubos  

                          Mozna proto se chteji spojit … maji stejnou zivotni filozofii :o))

                          0 0
          • gucan  

            kamos koupil Suntour Duro za cca 3600 v obycejnem obchode (to vim jiste) … na jejich nohach neni napsano, jestli to je D nebo E a podle me to bude jeste rocnik 2004 …

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Loni (resp.letos 2004) delali DURO???

              0 0
              • gucan  

                podle oficialnich stranek ne :-) … takze to asi bude 2005 (coz je pro me vzhledem ke kvalite trineckych obchodu celkem prekvapujici)

                0 0
          • TinkTink  

            3600,– – nevim kde…za todle jsem to nikde nevidel…ale rika se tomu konkurence…kdo neni linej a napise mi, ze by radsi lepsi cenu, muzem se dohodnout…vse je o komunikaci…(znate to…lina huba, hole nestesti…)…todle by odpovidalo DURO-D…ale na tu cenu se nedostanu ani kdybych…nevim co…

            nohy maj 30mm a zdvih je 130mm…

            0 0
            • gucan  

              zajimave … 100% vim, ze to koupil v obchode v Trinci za 3600 (mozna 3700, vic urcite ne) … a to v 3nci byvaji ceny standardni, ne-li vyssi nez by byt mely

              0 0
            • Pá-dlista1  

              Coze nohy maj jen 30mm? Urcite? Tak to bych stejne nechtel, ale ja ti neverim :)

              0 0
            • Pá-dlista1  

              Hele, a z ceho podle tebe maji vnitrni nohy? Na nemeckejch webech pisou ze hlinik a 32mm. Na suntouru nepisou nic o prumeru, ale CrMo matros. Ja aniz bych ji drzel v ruce si tipuju 32mm CrMo. Co ty na to? A vem si aspon svinovaci metr. Tech 30mm se mi nezda :)

              0 0
              • TinkTink  

                No tak jo no…to je tak, kdyz neco meris po tme… :o)))

                Ok…je to 32mm…taky se mi to nezdalo uz vcera…ale co uz…chybama se clovek uci…kazdopadne je dobry, kdyz se neco meri to merit poradne :))

                Ale jakej to je material, to ti nepovim…to fakt nevim a rezat to nebudu :)

                0 0
    • crazyape  

      Asi si koupim XCP75-Dj co na nej rikate???Ma 120mm zdvih,cerny nohy…atd.Vypada fakt dobre!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.