• McBlacky

    Kdo se chystá na zítřejší klasiku?

    podle počasí nejspíš opět přebor v bahně :/

    Anketa: jedu...

    4x
    33%
    2x
    17%
    1x
    8%
    5x
    42%
    0 0
    • heretik  

      Přihlášenej jsem, ale škrábe mě v krku a do toho marastu se mi moc nechce, tak nevím…

      Dopravu ani ubytko jsem zatím neřešil, tak možná si dám budíka na brzké ráno a když na tom budu dobře, tak vyrazím.

      A když ne, někomu zavolám, ať mi aspoň vyzvedne dres MM :)

      0 0
      • crom  

        mlc!kurna ja shanel sobotni odvoz:(ted uz je to stejne jedno:)))

        0 0
    • qik  

      Mám jet kilo, ale s tím počasím nevím. Po 24 mám bahna plný zuby.

      0 0
    • teepeex  

      super vysledky jste zajeli!!

      jste borci a borkyne

      doufam, ze jste v nedeli nespadli ze skaly

      0 0
    • teepeex  

      jo a jeste jsem si vsiml jak hezky zajel Marena Novotnejch!

      supr:)

      0 0
    • ronin  

      premiera se nevyvedla, na 17 km (65km) neopravitelný defekt, tak jsem si to užil jako divák. Díky neznámým děvám za odvoz včetně kola. Aspoň malá dorazila do cíle a diplom je v rodině. Něco málo fotek

      0 0
    • o5majkl  

      bylo to pěkný, až na tu dřinu se mi to líbilo :) tady můj report…

      0 0
      • Medunka  

        sem ti to už chtěla říci tam, ale přišels ke stolu, když sme se zvedali – to písmo je pěst na oko :-( musím si ty tvý texty vykopírovat do texťáku .-(

        (já vím, sem náročná)

        0 0
        • o5majkl  

          Písmo nebo barva písma? Ono písmo jako takový neni problém změnit, ale barva to je trochu horší-udělal sem černej podklad webu hlavně quli fotkám a když na černym podkladu čteš čistě bílý písmo, tak máš úplně mžitky před očima… Proto je písmo tmavě šedivý… Jinak mě trochu mrzí, že přesně nevim kdo jsi v reálu… :)

          0 0
          • Medunka  

            barva písma :-( – ale důvod chápu – nevadí mi to vykopírovavat, aspoň to v práci vypadá nenápadně :-)

            Seděla jsem včera vedle Šárky u stolu když dojela a zbrchávala se (jesti stačí taková nápověda)

            0 0
            • o5majkl  

              jo to vim, ale to byl takovej mžik, že bych Tě určitě nepoznal :) tak se ke mě třeba přihlaš někdy příště ;)

              0 0
            • kolda  

              zbrchávat se… to jsem už dlouho neslyšel :)

              0 0
              • Sharka1  

                no ja nikdy :-D

                0 0
                • karliner  

                  Kdybych věděl, že mám možnost vidět Šárku zbrchávat se, tak bych přišlápl do pedálů a nezevloval tolik :-)

                  0 0
                  • Sharka1  

                    sice nevim, co je zbrchavat, ale co pamatuju, o moc jsi neprisel :-D

                    0 0
                • Medunka  

                  čecháčci :-D

                  (Ale dostala jsem na to slovo teďka celou kancelář :-D )

                  0 0
                  • heretik  

                    To je toho, dostat někoho na neexistující slovo :-)

                    Připomíná mi to jeden anglický vtip

                    P.S. Jsem čecháček, no… ještě bych bral zberchávat, ale zbrchávat jsem taky dosud nepotkal.

                    0 0
                    • Medunka  

                      Pchá, neexisutjící slovo, aj gůgl ho našel.

                      A počkejte, až mě naštvete, tak příště v hospodě budu mluvit po našem – ale to nebudete mluvit se mnou :-D

                      zbrchat – posbírat se

                      0 0
                      • karliner  

                        Pro fanouška Ogarů z luhu nebo Cimentu to nebude žádný problém :-)

                        0 0
                      • heretik  

                        Nejlepší z toho seznamu jsou ščrčky :-)

                        0 0
                      • kolda  

                        no jo, pepici :)

                        ja jsem uz kolegovi v kanclu taky navrhnul, ze mu nektere vyrazy prelozim na guglu, aby mi rozumel :)

                        0 0
                      • Chiron  

                        Tak to by mě fakt nenapadlo, že to slovo je tak specifické tady pro nás. Je to úplně běžně používaný výraz. Sem měl za to, že je víc rozšířené. Na to, že když se sem tam, objevím v Praze, tak musím přepnout na obecnou češtinu sem si už zvykl. Jinak se člověk občas dost těžko domlouvá.

                        0 0
                      • Janes  

                        To slovo znám a používám tak dlouho, že si myslím, že už jsem ho znal ještě dřív, než jsem si před 20ti lety vzal babu ze Zlína :-) (čert ví, co je pravda).

                        0 0
                    • kolda  

                      nastuduj ten slovnik od Jitky, na Bystricce se ti to bude hodit. :)

                      0 0
      • Bumerangista  

        Když čtu ten text, tak mám dojem, že dojedeš na chvostu mezi výletníkama, a ty takhle :)

        0 0
      • bosmilan  

        aspon vidíš kde my hobíci naberem tu ztrátu,když je na trati tolik občerstvovaček s takovýma dobrotama :-)) To tam prostě musíš vyzkoušet všechno

        0 0
        • o5majkl  

          to jo no, nevěděl sem co vzít do huby dřív :D měli tam i rohlík, ale marně sem hledal ten, kterej bude namazanej máslem :D

          0 0
      • Schuminier  

        Hezkej blog!! Ten Houštěcký maraton možná taky pojedu, tak se pak těším na článek…

        0 0
      • karliner  

        člověče, kudy jsi jel? Mě Polar naměřil 68 km…

        0 0
    • Thidney  

      tak koukám, že Blacky dodržel hlasování a na fotce třímá karton plzní ,)

      0 0
    • Bumerangista  

      Gratulace k výsledku, paráda. Na to, že jsi se flákal s těma angínama, sis to teď vynahradil.

      0 0
      • McBlacky  

        mělo to hodně zajímavý průběh, kdyby jsme nejeli i team tak bych na individuální umístění nejspíš nedosáhnul.

        dnes nebo zítra dám report na blog.

        0 0
        • Zerocool  

          Parádní výsledek, velké gratulace!

          0 0
        • Darkson  

          jsem čuměl, jak jsi jel vepředu a Lukáš M. hned za tebou, mazec!

          jinak nechápu, jak se dá dlouhá v těhlech podmínkách objet lehce přes 4 hodiny…

          0 0
          • McBlacky  

            Lukáš se hodně zlepšil letos. Jestli bude na sobě pořádně makat tak bude brzo lítat nepochopitelně.

            dlouhou taky nechápu. Za 5 si to dokážu představit, ale tohle :/ a ty rozestupy ve výsledcích, brutál

            0 0
    • McBlacky  

      tak něco u nás na Blogu. hlavní článek Luky, pak něco Ota i já

      http://mtb-blog.cz/…vil-cup-2010

      0 0
      • teepeex  

        hezky kuciiii:)

        0 0
      • o5majkl  

        ten borec na tý one-twentyně mě předjížděl a to byla taky jedna z věcí, která mě pokořila :) na startu stál skoro vedle mě, tak sem si v duchu řikal, kam se jako cpe na tom hopskoč kole, ale pak mi to ukázal… aspoň, že jsi mu to nandal :)

        0 0
    • karliner  

      Myslím, že tu nikdo nezmínil tu ohavnost, co nachystali pořadatelé riderům v cíli a to, že za pivenku byl pouze birell anebo voda. To je jako co za pořádky?

      0 0
      • McBlacky  

        na to najela celá Okolo… i KPŽ. abys dostal pivo musíš jen na neseriový závody :(

        v tomhle si u mě Birell nešplhnul

        0 0
        • Pebe  

          navíc na Okolo…nedostaneš nic jinýho než Birell, ani vodu, Kofolu, nic takového :-(

          0 0
      • Greyhound  

        Teď na silničních Sudetech taky takže počítám i na podzim na bajkovejch Sudetech bude taky Birell. Bezprostředně po závodě alkáč nepotřebuju, to si nechám na večer, na sladký chuť nemám takže birell mi přišel v pohodě, navíc spousta lidí odjíždí pak hned autem a policajti u výjezdu.

        0 0
        • Pebe  

          no jo, ale když ti pivko nechutná, tak máš smůlu úplnou :-(

          0 0
          • Greyhound  

            jak úplnou – když nechceš birell tak dostaneš minimálně tu vodu, třeba tam měli i jiný nealko, nevim, nezkoumal jsem. mně to takhle přijde v pohodě, nečekám, že si budu moci vybírat z nápojovýho lístku jak v hospodě.

            0 0
            • Pebe  

              tak to jsi nezkoumal, to je vidět. Speciálně na silničních Sudetech byl jenom Birrel, pokud se teda bavíme o té „pivence“ co byla ke startovnému. Voda žádná, nic sladkého taky ne ;-) tak jsme cucali teplou vodu z petky, která se hezky ohřála v autě během závodu :-(

              0 0
        • McBlacky  

          mě to teda sere fest, běžně jsem si dával po závodě 2–3 kousky ještě v areálu. Večer je vždycky daleko :)

          ted si je musím kupovat za prachy :(

          0 0
          • Greyhound  

            No tak jasně, kdybych si moh vybrat tak beru jednoznačně normální a pokud neřídím a nejsem úplně na kaši tak doplňuju tekutiny podobně. Asi mě to sere míň páč od lidí co s nima jezdím na závody další lístek na pivo rozhodně nedostanu takže jedno pivo mě nevytrhne a ty další jsem si stejně musel kupovat :-)

            0 0
            • karliner  

              Asi se shodneme na tom, že lemtat po závodě teplej birell z plechovky je zhovadilost.

              0 0
              • Greyhound  

                to se shodneme každopádně, ale o teplejch plechovkách tady nebyla řeč a na Sudetech byl birell točenej a dobře ošetřenej takže jsem si na něm po teplý vodě a ionťácích v vysloveně pochutnal.

                jak jsem psal – mně místo jednoho normálního piva vypít jedno nealko nevadí a jiný lidi tomu třeba daj i přednost. ale překvapilo mě to a myslel jsem si, že je to specifikum silničních závodů (byl to můj první závod na silnici) protože mi přišlo, že procento vyholenejch emulzí namazanejch vyšvihanců co si normální pivo z tréninkovejch důvodů nedaj je tam o dost vyšší než na průměrnejch bajkovejch závodech kde je dle mě relativně i absolutně víc „normálních“ lidí co si to jdou jen tak objet a klidně jich tam pak pár šoupnou.

                0 0
                • karliner  

                  Na Malevilu byl za pivenku teplej birell v plechovce. Nebo nějaká voda.

                  0 0
    • Sharka1  

      video z Malevilu na CT4 sport zde

      0 0
      • Beeda  

        tos pekne, zadny 5 min. spot…akorat baby tam nedali, to je nefer…

        0 0
        • McBlacky  

          je tam vidět občas Bára na MRX. od nás se mihnem Ota, Luky i Já. Šárka s Jačnou na startu…

          0 0
        • Buf  

          No to si musíš počkat na ME až budou mít svoji kategorii vyhlášenou. Tak jely baby normálně s chlapama v absolutním pořadí,kameramani logicky filmují čelo závodu a pak jedou dál po trase, neboudou čekat na Baby, navíc když je ani nepoznají, čísla nebyly nijak označené.

          Až bude Mistrák skutečným mistrákem, to je jen kategorie Muži a Ženy se samostatným startem tak se možná objeví v televizi i Baby. Taky bude zajímavé jakou trasu Baby pojedou v roce 2012, je totiž běžné i v XCO že baby jezdí méně okruhů než chlapi a bikemaraton má být cca 2 x doba XCO, což u žen není 105 km. Na MS a ME XCM proto mají Baby jinou trasu a samostatný start.

          Otázkou je zda Český pohár jezdí tak málo žen proto, že ty dlouhé bikemarathony jsou pro ně moc dlouhé. To je ale rozpor toho, že Český pohár je přílepek tradičních bikemarathonských závodů, a těžko bude někdo pro pár ženských dělat extra trasu.

          No , ale námět pro Zdeňka Póla to je …

          0 0
          • karliner  

            Abych řekl pravdu, moc z tvého příspěvku nejsem moudrý.

            0 0
            • Buf  

              co není jasné. Vem si kameru sedni do auta s pořadatelem a na závodě se společným startem natoč ženskou na trati, když jich startuje cca 20 a chlapů o řád víc. Po prvním kopci v na čele závodu zůstane jen mistrině světa. Ty natočíš průjezd čela a pořadatel tě veze na další místo. Takže holky budou tak na startu a vcíli a na bedně. Jinde nemáš šanci je uvidět.

              To je dáno systémem jak se jel Malevil.

              Pokud se pojede závod jako Mistrovství, bude samostatný start,kratší ženská trasa, nebudou se holky vyvážet v balíku s chlapy ale bojovat jen mezi sebou, nebudou mít vodiče a nosiče vody, pak budou kamery snímat jen holky a je věcí režiséra kolik minut bude věnovat ženskému a kolik mužskému závodu. O tom je mistrák, pokud tomu tak není je to hromadný bikemarathon, bez ohledu na pohlaví , rasu, věk,národnost…

              capito

              0 0
              • Beeda  

                Pokud by se chtelo nebo nezapomelo, tak prostor v 45min zaznamu by se nasel… Stejne tak jak se nechal prostor na pro recniky bufetech, tak tam mohly rict svoje ony, to same v cili…rikam jako namet…

                Ohledne ME, predpokladam rozdeleni dnu na 2 dny, jeden ME s elite, druhy nelicenc. hobby.

                V ramci elite dva oddelene starty, chlapy, zensky po nich a kratsi trat…

                No spory ohledne formy a vubec SP/MS MX jsou porad, kazda varianta ma sve ±…

                0 0
                • Buf  

                  Tady žadne spory nejsou. Světovy pohár se zrušil, protože ho jezdila druhá třída bikerů a pro sponzory to nebylo zajímavé, tak je jen ME a MS . Kategorie jen Muži a Ženy. Samostatné starty – samostatné závody i délka tratě. Myslím že to tak je zcela v pořádku. Můžou startovat i XCO eliťáci, jeden až dva bikemaratony za sezonu zvládnou. Kulhec i Havlíkova to jasně ukázali jaký je výkonnostní rozdíl. Ostatni Bikemartony nechme turistum a startujme všichni dohromady. Mistrak by měl byt mistrak a pak televize natočí i ty děvčata. A na startu jich bude určitě víc než za podmínek jak se to dělá doposud.

                  0 0
          • Zerocool  

            mohly by mít o cca 20km kratší trasu jako venku, jinak druhá kamera by taky nebyl problém…

            0 0
      • Zerocool  

        brutální, baby jely taky MČR, ale není o tom zase vůbec řeč, ani mě to už nepřekvapuje, za tu dobu, co jezdila alča jsem si zvykl…

        0 0
        • karliner  

          Podívej se na to z druhé strany. Proč by TV měla plýtvat další technikou a lidma na záznam závodu, který ač je Mistrovstvím ČR, tak na start naláká 8 holek a do cíle jich dojede 6. K tomu si přidej, že to jejich pachtění v podstatě nikoho nezajímá (kromě pár kamarádů a rodin).

          0 0
          • Zerocool  

            je to vyloženě neúcta k nim…

            0 0
            • karliner  

              Pravda je, že kdyby tam šoupli nějaký rozhovor s mistryní, tak by asi nikoho neubylo.

              0 0
              • skier  

                Info o kategorii žen jim jednoznačně uniklo,ale buďme rádi,že už cyklistiku všeobecně ČT zcela neignoruje jako v minulosti.Když byl Kulhavý třetí ve SP, tak o tom mimo cyklistických serverů nebyla ani řádka…pak se mají hrnout sponzoři…

                0 0
            • ememem  

              to je sice pravda ale je to tak, to ze na taketo preteky sa pozerat proste neda aj ked inak sam jazdis a nieco ti to hovori je proste fakt, nehovoriac o nejakom viac menej nezainteresovanom divakovi. a bude to zrejme jeden z dovodov preco mtb skonci ako olympijsky sport. jedine ze by to hodili na doslova cyklokrosovy okruh.

              samozrejme uznavam ze ziskat olym. medailu v mtb a nejakom pseudosporte – no neviem rychlo ako sa vola ta chujina co hadzu po lade nejaky kamen a pred nim zametaju – je nebe a dudy ale co narobis, proste je to divacky a tym padom sponzorsky atraktivnejsie.

              0 0
            • Darkson  

              máš opravdu, když už je nenatáčeeli na trati, měli holky ukázat na bedně, udělat kátký rozhovor nebo aspoň zmínit medailové pořadí!

              0 0
              • Buf  

                Už jsem to tu psal. Nehledejme chybu v televizi, ale v systemu pořádaní MČR. Tedy svaz a Paklisport jako pořadatelé prakticky kategorii žen jako závod vůbec neprezentovali. Holky neměly odlišná čísla. Nestartovaly ze samostatného bloku natož startem a na svojí trase. Startovali hromadným startem dle pravidel hromadneho turistickeho bikemarathonu. Trasa 105 km určitě je psychickým blokem pro všechny XCO bikerky. Dle regulí by zavod měl trvat 2 x XCo takže cca 4 hodiny, to bylo u mužů odpovídající, ženy jely o hoďku víc. Tady je jasný nepoměr. Navíc hromadný start znehodnocuje ženský závod, je zde jízda v balíku a háku, vodiči dobrovolní i nedobrovolní, ( triatlon toto např hlídá aby se nikdo nevyvážel) U biku to nevadí pokud se nevyváží někdo s někým z jiné kategorie. neboli ženská za chlapem. Doprovody (spolujezdci – nosiči vody) co dělají servis ( a na trati byly) tam pak vůbec nepatří. Jediné co je přípustné je DEPO a FEED zona. Jinak by to mělo byt podnětem pro diskvalifikaci. Jako mistrák opravdu o ničem. Jako bikemarthon byl MALEVIT TOP !!!!

                Jo chyběly tam jen kilometry do cíle, což by mělo být.

                Je to obtížné sloučit vrcholnou cyklistiku ( Mistrák) s závodem pro širokou sportovní veřejnost, které většinou jsou organizovány lidmi mimo svaz cyklistiky. Nelze k tomu přistupovat i nadále , tak ten český pohár a mistrák letos šoupnem na tyto vybrané závody a prodáme jim práva na pořádaní. Ono to chce trošinku jiný přístup a jinou organizaci a to není bez práce.

                0 0
                • karliner  

                  To, co říkáš má svoji logiku, ale kdo by se unavoval pořádáním závodu pro ženy, když ty startující spočítáš na prstech (nemluvě o tom, že stejně všichni, kdo se o to zajímají vědí, kdo vyhraje, protože výkonnostní rozdíly jsou propastné)? Paklisport by tedy musel vytyčit (vyběhat všechna povolení, zabezpečit atd.) další trasu (zhruba 80 km) a na start by se pak postavilo (a to jsem velký optimista) 20 holek. To by museli být padlí na hlavu, aby to dělali (kterýkoliv pořadatel MČR v bikemaratonu)… Pokud by takové nařízení vydal svaz cyklistiky, znamenalo by to konec mistrovství, protože svaz nedokáže zorganizovat (nebo sehnat peníze na organizaci) vůbec nic a pořadatelé maratonů by se na to vykašlali.

                  0 0
                  • Darkson  

                    já bych to tak dramticky neviděl, většina závodů se namotává okolo pár kopců, konkrétně trasa Malevilu by šla podle mapy zkrátit na těch 80 km v pohodě, stačilo by vyznačit jen pár km zkratek navíc. jestli má vůbec smysl vytyčovat trasu pro cca. 10 holek, toť otázka…

                    0 0
                    • karliner  

                      To je pravda, na Malevilu stopro, ale na zkrácené trase o pár pytlů by se tím ale neeliminovala druhá rovina Bufovy „stížnosti“ – na nedovolenou pomoc a asistenci. Ale zase mistrák by asi měl mít nějaké rozhodčí.

                      0 0
                  • Buf  

                    Na Mtbs je film co točil Germáno. To je objektivní report, je tam alespoň fotografiemi i hand bikerka, holky na startu a v cíli, na trati stejně jako ČT je neměl šanci nafilmovat ( musely by být dvě kamery a musel by mít kameraman info kde asi jedou, aby stihnul udělat záběr).

                    Mtbs je ale bikové medium a to informuje bikovou veřejnost tak jsou tam i holky. ČT a NOVA bude určitě informovat o rychlobruslařce pokud by startovala, ale asi těžko o nějaké neznámé bikerce co se vešla do první 100 mezi chlapy. Je to tak a nic s tím neuděláme.

                    A ten závod pokud by svaz skutečně zpropagoval, a jela by tady Nash, Huříková a pod. tak by tam nebylo 20 holek. Například 65 km na Malevilu jelo cca 50 děvčat, tak by jsem ten balík děvčat neviděl zase tak malý. Takže si to na te 65 km trase jako MČR žen se samostatnou startovni vlnou dovedu představit. Bylo by to uplně o něčem jinem, zavodily by mezi sebou…

                    0 0
                • Beeda  

                  Bufe tak to s tebou uplne nesouhlasim, delat to takhle striktne jen kvuli MCR, tak to bude nezajimave pro sirsi masy v tv, coz si myslim bylo skoda.

                  Tomu poradu davam 2+, opravdu obsahl jak (pekny) report ze zavodu, tak i trochu zajimosti trate, pamatky, priroda, lidi okolo.

                  To je ta omacka co to dela zajimave a potencialne pritahne i dalsi lidi se ject podivat, zkustit atd…

                  Co k te jednici chybelo bylo prave vetsi zminka o zenskych a to z obou trati, pripadne je natocit pri sdelovani pocitu z bufetu. Stacilo by fakt 2–3minuty navic…

                  0 0
                  • Buf  

                    No mne hlavně překvapilo to, že Malevil byl před závodem prezentovan jako MČR v bikemarathonu, a jako zkouška na ME 2012. Start o titul jen s licencí ČSC… a tím to skončilo.

                    Startovní čísla s písmenem E měli stejná chlapi i holky. Start byl stejně hromadný. No jako zkoušku ME jsem měl jiné představy. Radek byl vlodi v Grazu a tak se divím, že se neinspiroval. Ono to moc nechce, dělá se to tak na všech větších závodech kde je vyhlášená elitní kategorie. V prvních vlnách odstartují muži a ženy elite a pak startují normální hobby a veteránské kategorie. V Grazu zvládli i juniorskou trať a mistrovství Evropy Masters při jedné akci.Na Malevilu se akce přizpůsobila účasti lyžařů běžců a ne MČR, takový je můj dojem…např v Dolomitech na kratkou trasu s licencí Elite nikoho nepustí.

                    No uvidíme jak se povede to ME 2012 na Malevilu…na generálku zbývá ještě příští rok.

                    0 0
                    • karliner  

                      To s těma lyžařema byl dle mého chytrý tah. Při vší úctě – koho zajímá nějakej Vokrouhlík, Ježek atd. ve srovnání s Jakšem, Bauerem a Koukalem, které zná skoro každý. Kdyby tam nebyli, masmédia si závodu ani nevšimnou.

                      0 0
                      • McBlacky  

                        akorát teda Bauer má u mě zásek, že odjel a nešel na bednu :(

                        to bych si dal za rámeček :)

                        0 0
                        • Beeda  

                          2× na hubu + 2× urvana brzda v TV, 2× ho porazil Jaks ( mimochodem ten je uplne v pohode…) nervy pracuji, podle me ho kolo uz nezajima a svuj dil PR splnil…

                          0 0
                        • karliner  

                          Fakt odjel? Tak to ho Ženíšek moc pod palcem nemá…

                          0 0
                • Jenda  

                  na druhou stranu proc by to mely baby jezdit bez podpory. Myslim ze pro zadnej tym neni problem sehnat jednoho nabusenejsiho hobika kterej ji bude delat domestika. Podle me pokud to ten tym mysli s tou holkou vazne tak to bez problemu udela a bude to pro ostatni fer. Proste at ma kazda jednoho oficialniho vodice a je po ptakach, holky to budou mit celkove lehci a nemusi se blbnout se zavadenim samostatny vlny a ja nevim cim vsim jeste. Jak pisou uz jini i pri ucasti nejakych 30–40 holek je 4 hodinovej zavod pri tech rozdilech co tam jsou haluz protoze stejne dojede jedna pak 5min nic a zase dalsi. To by to zavodeni pohrbilo uplne. Dalsi vec je, ze nevim jak by se cejtily na trati s pocitem ze kdyz se jim neco stane (uraz) tak se taky muze stat ze je nekdo najde po 5–10 min a to uz muze byt pozde. Ja treba nemam rad tlacenici na trati ale zase zavody kdy vidim nekoho akorat prvnich 30 min a pak az do cile max lidi na obcerstvovackach me nikdy moc nebavily. Z tohodle pohledu je lepsi ta masovost kdy clovek vi ze na ty trati je preci jenom dost lidi ktery muzou pomoct.

                  0 0
                  • karliner  

                    Ženský by bez podpory měly jezdit asi ze stejnýho důvodu, proč třeba chlapi nejezdí s motorem v rámu (teda, kromě Cancellary), přestože věřím, že spousta týmů, které to myslí vážně by si ho mohla dovolit…

                    0 0
                    • Jenda  

                      jo jasne, pokud ten motor budou mit vsichni a stejnejch parametru tak je to zase spravedlivy, akorat je to uz jinej sport.

                      To ze se holka veze v haku prece nemuzes srovnavat s motorem v ramu. Neco jinyho by bylo kdyby ji mel na gumicuku nebo tlacil ale to je zase snazsi ohlidat pri spolecnym startu nez v solo zavode (kde navic muze jet po trati nahodny turista za kterym se ta holka zase vyveze ze :-(

                      0 0
                      • McBlacky  

                        podle mě vozit si cíleně domestika je prasárna, ikdyž na silničních závodech běžná praxe, někdy i na bajkách. Ženský závodění je vůbec divný. Bednařky jezdí na krev mezi chlapama, který to maj většinou už těžce na háku, protože nejedou o bednu ani náhodou. Zážitky mám doma z první ruky a já osobně bych se na takový závodění vysral a můj obdiv maj všechny holky co jezdí. Zatímco já si můžu celkem slušně takticky poladit závod, ony si jen pohlídají jak jsou na tom na startu a pak jedou šrot ve snaze nenechat se dojet, případně se snaží nějakou sjet. Ale při rozdílech ve výkonnosti je to většinou mimo. Navíc jakmile se potkaj dvě holky na trase tak nehrozí že by si jen trochu pomohly, spolupracovaly… prostě peklo

                        0 0
    • maajkee  

      teď jsem se díval na tu reportáž z malevilu a koukám, že na trase 65km byl druhej Martin Splítek, můj soused :)

      Jsem ani nevěděl, že mu to takhle jezdí :)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.