Zdravím!!! Vím, že do bike fóra to sice nepatří, ale máte nějaký typ na cenu těchto lyží?
Děkuji
Zdravím!!! Vím, že do bike fóra to sice nepatří, ale máte nějaký typ na cenu těchto lyží?
Děkuji
To už je hodně starý model, to někomu věnuj… :-)
Nejakej blazen by je mozna za dvojku koupil, ale spis na podzim nez ted
Ty jsou tak deset dvanact let stary ne?
Jo, dobrý typ :) 12 let
podle čeho se řídit u bazarových lyží, abych nebyl za podobnýho blázna?
Doteď jsem jezdil ještě na rovných lyžích Atomic, mám v plánu podobné kupovat, jako tu posílal zakladatel vlákna.
Když chci jezdit jen na české sjezdovce a spíš kratší až střední oblouky? Na hory jedeme jednou ročně na týden, Nejsem začátečník, jen jsem začal asi po 15–20 letech znovu, když lyžování začlo bavit dceru.
Kup si dobře padnoucí lyžáky a lyže si půjčuj, na použití týden ročně se moc nevyplatí kupovat a půjčené můžeš zkoušet. Ale třeba tě to začne bavit na moderních lyžích víc.
Na české hory po obědě rozsekané bych volil nějaký allmountain
Mám opačný názor, tyhle lyže ve vlákně vypadají zachovale a klidně bych je za pár tisíc pořídil, než si za stejnou cenu půjčit lyže na týden. Za posledních 20 let se na profilech lyží už nic moc podstatného neměnilo. Tady příklad slalomek Head, mají dnes jen ještě o trochu menší radius, tj. přirozený poloměr carvingového oblouku, ale to je otázka volby, jak široké oblouky kdo preferuje a pravý carving stejně málokdo opravdu jezdí:
2012:
2022:
Lyže jsou po 12 letech po smrti, totálně vypráskaný se zničenýma hranama. Pár tisíc za to nedáš, to oba víme. Hodnota tak 500 Kč, když chytneš kafku tak 1000.
Když kouknu na detail těch lyží, tak hrany mockrát broušené nejspíš nebyly, masa mají dost. Dále horní povrchová úprava nevypadá nijak poškozená, ani vázání, takže toho asi nějak extra moc nenajely. Cenu nedokážu posoudit, to ať si každý posoudí na bazarech.
A s vypráskáním lyží nevím, jak to je, to už je na zhodnocení při prodeji, bude to jiné u 100+ kg sportovního lyžaře a 100– kg hobíka. Ale pro závody se prý úplně nové lyže nepoužívají, protože jsou pomalé.Musí se nejprve zapracovat.
Tak na nějaký týden jarních prázdnin a dva prodloužené víkendy v Alpách ještě poslouží a budou určitě lepší než nějaký odpad za 8 tisíc z decathlonu. Teda za předpokladu ze nemají za sebou 10 let v pujčovně, ale na to podle vzhledu nevypadaji
No nevim radsi sendvic z Dekace nez nez nejakej high tech pure carbon fibre core apod. Tyto Atomici se fakt nepovedli a jeste je to zakladnejsi model. Jinak na bazaru se daji obcas najit hezky lyze nebo koupit starsi model v DE ci A.
Kravina totální.
Jestli jsou to slalomky s titanovým jádrem, tak nebudou moc vydupané, navíc tyhle vypadají poměrně slušně.
Asi moc nelyžuješ, že? O profilu to určitě není, ale o materiálech, tuhosti atd. I váhově těžký začátečník ocení tužší lyže, než nějaké žvejkačky z pěny…
No a tak jaké nové materiály se objevily za těch 20 let?
Jak se změnila vhodná tuhost vs. skill a hmotnost lyžaře? Jak to pozná hobbík, co vyrazí jednou za rok na lyže?
Já teda poznal, když jsem nazul lyže mimo moji váhovou kategorii, že jsem je nepřepral a naopak levné lyže, že nedržely. Jinak co mám cca 20+ leté hobby slalomky Head odkoupené z půjčovny (sic!) a teď pár leté Sporteny Universum, tak rozdíl je hlavně v tom, jak jsou ostré hrany a jak se zrovna daří tu jízdu odmakat. Pro běžné klouzání bych to vůbec nehrotil.
A tady v odkaze je zajímavý začátek diskuze o vypráskaných lyžích, pravda, Atomic v tomhle není zrovna etalon spolehlivosti, ale hodně problémové bývaly ty Bety kolem r. 2000 kvůli pokusům s pěnovým materiálem. Jiné pěny asi jak kdy, pěna na běžkách i sjezdkách od Artisu byla neunavitelná :-) Pokud jde o poctivé sendvičové dřevo, může fungovat dlouho.
To je asi zbytečné něco vysvětlovat. Pokud poznáš rozdíl mezi 20 let starými práskačkami a novými jen v hranách, tak nic.
Tak zkus aspoň trochu konkrétně vysvětlit, jaké jsou ty nové materiály ve dnešních lyžích, co dělají ten rozdíl nejen pro fajnšmekry? Nedělej drahoty.
(Zatím jsi jen odsoudil můj názor, ale bez jakéhokoli přínosného podkladu, zatím to byly jen kejdy)
Asi důležitější, než všechny titanaly, supershape, rocker a jiné vznosné výrazy je, jestli umíš lyžovat. Pokud ano, tak poznáš rozdíl mezi sendvičovou konstrukcí a klasickou pěnovou. Už jen v tom, jak se lyže ohýbá, jak drží v rychlosti atd., jakou má skluznici, co hrany, jestli se dají úhlovat… Jestli se ti prohne pod botou už na chatě, tak je lyže nejspíš měkká. Bude to stejně hloupý názor, jako že flexe boty 80 bohatě stačí a víc než 100 jezdí jenom závodníci…
Já nejsem žádný závodník, ale tohle poznám, jestli té lyži v dané rychlosti můžu věřit nebo ne. A spolehnout se, že mě udrží na ledu.
A pokud si opravdu myslíš, že za 20 let se ve vývoji lyží, použitých materiálů a jiné, nic nezměnilo, nebo jen málo, tak nic, to potom klobouček a nebudu již dále reagovat na tvoje výplody. Bylo by to stejně zbytečné, jako se tady občas objeví názory, oslavující 3×9 řazení jako nepřekonatelné :) a nedosažitelné.
No popravde se v te klasicke sendvicove konstrukci toho moc materialove nezmenilo. To jestli se lyze prohne vic ci min neurcuje jeji kvalitu. V drzeni na tvrdym ma preci vliv tuhost v krutu. Co jsem ve vyvoji zaznamenal, tak jsou lyze sirsi pod botou do oraniste ok a pak rocker nevim ten zkracuje efektivni delku, ale zase zahajeni oblouku a jeste v oranisti asi lepsi, nedokazu posoudit, moje racetigery gs ho jeste nemaj.
A tuhost v krutu dosáhneš čím?
Treba tim titanalem, ale jak to souvisi s tim jestli je lyze lehceji prohnutela?
Veškeré výztuhy způsobí, že lyže je tuhá v ohybu a samozřejmě i ve zkrutu. Pokud si vezmeš levnou lyži z pěny, tak ji poměrně lehce ohneš. Ale Ty mne zkoušíš, že jo? :))
Lyže musí být tuhá ve zkrutu.
Její podélná tuhost musí odpovídat zdatnosti lyžaře – tedy pro 95% lidi pěna tak akorát.
95%? Tak to pak jo. Já si teda raději připlatím za sendvičovou kci.
Pena neni dobra pro nikoho, takova lyze nedrzi na tvrdsim povrchu natoz na plotnach. Klukovi jsem ted poridil konecne poradny lyze a to vypraskany juniorsky gs sendvic s titanalem a ten rozdil je hodne znat. Uz si nestezuje ze mu to ustreluje.
Jenže problém je v tom že většině lidí nedrží na ledě vůbec nic protože neví jak se na to postavit, natož jak do toho zatlačit.
Synátor by ti řekl, že ten oblouk vysekne na ledové plotně podstatně líp, než na levných lyžích :). I když, on levné pěnové lyže měl, když mu bylo šest let…
Tak se na to prostě jen dokáže postavit, ale budeš mi tvrdit že na sjezdovce pak potkáš více takových.
Pokud syn umí, tak bude na většině kopců jeden z nejlepších.
No rozhodně bych netvrdil, že 95% lidí lyžovat neumí. Což ovšem nebyly tvoje slova.
To je jako tvrdit, že 95% lidí neumí jezdit na biku, protože nejezdí jako Minaar…
To jich je ale víc než 95% :-)
:))
Jen tady na fóru určitě 95% lidí na biku jezdit neumí a ve zbytkový populaci to bude ještě horší:)
Tak ono hlavně záleží, jak si nadefinuješ to „umí“ jezdit na biku nebo lyžích.
Myslím, že v obou případech to číslo bude větší.
Pokud jde o bajk, tak se mezi nemehla taky hlásím.
To jde o to co znamená ze jezdit neumí, pokud je to klasické B-F t.j. Do 15 místa ve sveťáku tak to bude víc než 95%
Třeba pro mě neumí lyžovat ten, kde neumí jet na hranách jeden čistý oblouk za druhým, navíc bez toho, aby si pomáhala nějakým odšlapování, nadzvedáváním, pérováním, opírání o hůlku, případně nevhodnými rotacemi.
Prostě klidný vršek pořád z kopce a lyže hezky z hrany na hranu.
Tak to jsem asi v normě na mírné sjezdovce typu ledovec na Kaprunu. Tam to dam cele na GS lyžích čisté po hranách když je prázdno. Podle garminu je dole u cedule slow rychlost cca 100km/h. Pokud to beres takhle tak v ČR se dá jezdit jen při večerním lyžování a ještě na slalomkach
Já se dobrovolně hlásím mezi nemehla jak na lyžích, tak na biku… :-D
Mám to podobně… jestli by nestalo za to založit nějaký odbory nebo tak něco, ať máme taky nějaké zastání…
Na led se i jinak brousí, ale na sjezdovkách jsem na něj už delší čas nenarazil. Kde se na něm jezdí, aby jsem tam nejel?
Ale o pěnovkách se tu nikdo nebaví :) To snad každý, kdo trochu lyžuje okamžitě vyřadí.
Lister zjevně nee :)
I na levné lyži se dá slušně zajezdit. Ono těch podmínek, kdy fakt vyuziješ extra tihou lyží moc není.
Jinak se tu ale bavím o tom, že většině lidí bude úplně jedno co tam mají, protože nevyužijí potenciál ani levné lyže. Naopak když to pro ně bude zbytečně tuhé, tak z toho budou dřív unavení a třeba pro dost lidí bude i limitující vysoká váha lyže.
Slušný lyžař samozřejmě dobrou lyží ocen lyží.
Moje poslední zkušenost – zkoušel jsem lyží, kterou majitel už předtím různé půjčoval, a všichni mu to po jízdách vraceli, protože tu lyží nedokázali zatížit a vůbec jim to netočilo. Přitom to byla geniální lyže, které držela a řezala naprosto neskutečně.
Když začala po revoluci Charvátová dovážet Rossignolky,tak si v krámech všichni kupovali závodní modely.Jenže ty lyže málokdo uměl využít,respektive jim ty lyže nafackovaly.Dva svahy a upadly jim nohy.
To se ale děje furt. Určitá sorta lidí prostě vyhledavá drahé výkonnostní vybavení i když by udělali daleko lépe levnějším rekreačním. A nechtěj to slyšet ani když pak přijdou s Langema 130, jestli by to nešlo nějak celý vytáhnout, že v tom po 4 hodinách necítí nohy.
Flex 130 beru jako takový základ, který už dokáže podržet :-)
Lange RX 130 jezdím :). Komfortní bota na celý den. Vytvarované na moji nohu.
Jako s kolama.Celopéro,minimálně 160mm a v druhé větě padne dotaz jestli se dá vidla a tlumič zamknout aby se to na cyklostezce nehoupalo.
Tam to teď přešlo na 160mm celopéro s motorem a dotaz padne na možnost montáže stojánku a blatníků. :-)
Sice jsou každému trochu znalému pro smích, ale když musíš ukázat že tam ten cash je tak prostě nemůžeš jinak…
Bez toho to nevyjede z krámu.
Edit.
Dostaneme vyhubováno?
Je to o lyžích.
Ber to tak ze minimálně ten stojánek na tu zadní vidlici prisroubovat jde :-)
Tak výrobci tomu jdou naproti, když to lidi za tak nesmyslný peníze kupujou tak proč ne. Třeba Trek Rail má na stojánek přímo montážní bod. :-)
No tak to je teda hnus, to jsem netušil. :-)
Bavíme se o lyžování a ne o pluhování a smýkání .. I dětem jsem koupil po prvních prknech kvalitní lyže i lyžáky a bylo to znát. To poslední co chceš je ,aby byla lyže nestabilní v rychlosti. Někdy to není ani o úmyslu jet rychle, ale pokud se tam někdo ukáže,tak je lepší to pustit dolů než se srazit.
Pluhovani a smykani považuju osobně za samotnou definici lyžování.
:-)
Pluh jsem se naučil při pérování brněnských děti v lyzarské školce. Nic na mě lyžování nemělo pozitivnější vliv :-)
Jinak s tebou souhlasím, 99% pohybu na sjezdovkách tuhle definici naplňuje.
Já vím, že pluh je něco co vypadá jako něco co využívají děcka akorát ve třech letech. Ale, vem si, že třeba freerideri tenhle prvek můžou docela dobře použít před odrazem z nějakého dropu, aby si zkorigovali rychlost.
Asi jsem tam neměl dávat toho smajlíka :-)
Správně zvládnutý pluh je základ celého lyžování, až když jsem se ho naučil, jsem začal chápat, co dělám na lyžích blbě a jak debilně jsem na tom předtím stál.
Smailik se vždycky hodí :-)
Na carv lyžích ?
Ano
Jak dobrzdíš poslední metr ve frontě na lanovku? I na carvovych lyžích se pripluzit dá. Asi to úplně nepoužiješ při dlouhém oblouku na GS lyžích v rychlosti 100km/h ale to neznamená ze to nejde
GS ve stovce bych asi kočírovat nechtěl. U nich je rozumná mez kolem 80.
Těžko říct, rychlost mi ukazuji jen garmin hodinky takzakezi jak moc jim to kazi přetížení v oblouku, ale vzhledem k tomu ze kotváč vlek jede 12km/h tak těch 100km/h zase není tolik
no jo garmin, znám takové, co na 160cm slalomkách si měří také přes 90 :)
jojo jeden kolega v práci tvrdil jak někde na sjezdovce jel 160 :-)
Pocitově to co opakovaně ukazuje garmin bude s tolerancí 10% sedět, přesně ji to změřit neumím, ne všude mají radar aby si to člověk s hodinkama mohl porovnat.
160 na sjezdovce?
Nebo podobného se už před časem řešilo na snow.cz a vlastně i tady. Bylo to na slalomkach a tuším na špičáku :-)
Všichni znalí se tomu vysmáli.
Uuuu ja mam sevreny pulky, uz kdyz Garmin ukazuje 80. Ale nabrat dvounasobek, to nemaj ani na poharech, ne :)?
Max bylo přes 160 Wengen
cca 160 je nejvyšší rychlost která kdy byla ve sjezdovém závodě dosažená, většinou je max o dost míň, ale ty závody na rychlostní rekordy nejsou stavěné žejo. Absolutní rekord čistě v závodě o max. rychlost je něco přes 250km/h. Ale tam jsou oblepení do aerotvarů s latexovym potahem a jedou prostě rovně hodně z kopce.
Já jsem na dvojité fotobuňce v Hinterstoderu vytáhl 116.
co jsi měl za lyže? Kolem 100km už to má jiný zvuk, šustí to
Obřačky Atomic, už celkem letité dřevěné jádro Ti sidewall. Jezdíváme na Kaprun přelom říjen listopad to je tam celkem liduprázdno tak že se to dá pustit, mě pomalu jezdit moc nebere rád jedu čistě po hranách, ale taky mám dole po tom kilometru tep 180 a pálí mě stehna. Samozřejmě se takhle dá jezdit když je ta sjezdovka prázdná, nejvíc mě štvou idioti kteří na první pohled na těch ližích sotva stojí a valí to šusem dolů kdyby měl zabrzdit tak umí jen na jednu stranu a ještě blbě, těm bych sbíral permice.
však tam mám taky :-), to je blbost na první pohled přece jen nejrychlejší sjezd ve svěťáku je tuším v Bormiu a tam je absolutní rekord 162 tak nějak a drží ho Johan Clarey. Ta rychlost kolem 100km/h mi přijde ještě uvěřitelná ale musíš na to mít místo na přeplněných sjezdovkách u nás to je nemyslitelné, ale třeba na špičáku hned brzo ráno když je prázdno by to v tom věčně ledovatém esíčku v lese asi kilo jelo ale je to tam úzké a v případě pádu by to bylo dost o hubu, třeba na Kaprunu nahoře na ledovci když je tam v listopadu minimum lidí tak tam se to dá, když by si s sebou plácnul tak kromě toho že pojedeš 200m po zádech a odřeš hadry se ti nic moc nestane, tam nemáš co trefit.
Cca stovkou jsme kdysi jezdili „pod vlekem“ vedle lidí co jeli nahoru.
A pamatuju si, jak jeden kámoš jednou z nějaké takové poměrně velké rychlosti zastavil na cca 8 metrech. Skupinka lyžařů opodál byla vidět až tak po půl minutě, poté co opadl ten sněhový oblak :-)
Ps: no dobře, možná to stovka nebyla, ale určitě to nebylo „pomalu“. :-)
jo takhle jsem loni přihrnul nějaké snowboardisty, ti idioti si sedli přímo pod zlom do prostředka sjezdovky, tak že jsem je viděl tak na 10m, já to ubrzdil oni byli šťastní že mají chlazení :-) při další jízdě už seděli u strany a na hraně a ne pod ní tak že pochopili :-)
Jo, tohle zastavovani za horizonty je super :-)
Jo vždycky když to vidím tak má husi kuzi, když si vezmu ze pojedeš 80, i s lyzema mám odhadem 105kg tak myslím ze kdyby jsem takového experta trefil spickama do zad tak by to snad prošlo skrz. :-(
Gs jsou na stovku maximálně v pohodě. Dyť jejich běžná rychlost je 80. Občas tedy na nich určitě někdo pojebe těch 100.
No a to nemluvím o tom, že jsou o dost lepší než kdejaké běžné lyže na kterých občas to kilo lidi taky dávají :-)
Ja jen narazim na to ze mekka lyze na pruhyb neznamena nekvalitni i kdejaka penovka muze byt na pruhyb tuzsi nez kdejakej sendvic. Kluk ma ted sendvicovou juniorku s titanalem a na ohybu je pocitove mekci nez penovka co mel predtim.
poznas to o sviniach a perlach ?
Pokud jsi jezdil doteď na rovných, tak teď budou libovolné jiný vesmír :-)
Každopádně bych nešel do úplně takových těch krátkých (cca 160cm). Ale záleží co jezdíš.
přesně to si říkám taky.. měřím 176cm, tak zrovna na délku kolem těch 160cm koukám… Četl jsem, že tyhle lyže mají být cca 15–20cm kratší, když člověk není úplně zdatný lyžař, za toho se nepovažuju.
To chce nejlíp zkusit, co člověku bude vyhovovat. Při stejné výšce vozím ty 160cm s radiusem 12m, abych se s řezaným obloukem vešel na české sjezdovky a riskl to i na alpských černých. Na univerzálkách/obřačkách bych na to neměl odvahu. Na smýkaný oblouk po přechodu z rovných lyží nevím, či je lepší ten větší či menší radius.
Chlapské sl(slalomky ) jsou 165cm rádius je jen číslo :))
160/R12 když se jezdí k čemu ty ski jsou určené se ukličkuješ k smrti a po 2h jsi ko :))
Tak tam ale není předepsané omezení jezdit jen jeden styl?? I na nich se to dá šidit. A popravdě, mám tam prej dva radiusy 11/13 m. Není to někdy na ledu optimální, ale s vahou vepředu je to ostřejší, vzadu volnější na mírnější pasáže.
Ja mam 172 cm a lyze 175 cm a na ceske sjezdovky i s ditetem ideal. Taky jsem kdysi mel 160 cm a cece uz nikdy bych se k nim nevratil. Spis posilhavam jeste po nejakych sirsich univerzalech delky 180 cm.
to mas z toho low carb…aby ti to nepokazilo aero trening.
já lyžuju aerobně, takže ok.
ok, kazdeho volba, musi to byt ohromna zabava.
Ano, čas strávený s dcerkou, která se postupně taky učí lyžovat. Jinak bych na lyže znovu asi nestoupl, když by jí to tolik nebavilo.
ok to je ine
Jestli to je ještě ten jejich slavnej BETA profil, tak se jim se vyhni obloukem. Zajdi do půjčovny a puč si lyže. Vyhni se základním modelům a běž do dřevěných s titanalem
Chlapi/y s.rte už na sníh -je jaro :)))
Jinak za flašku nebo 520,– pokud se toho chceš zbavit ,někomu to jistě poslouží ,ikdyž lidi blazní a chtějí krátké a malý R :)))
Dej na podzim za dvojku na bazoš, prodají se určitě.
Jakože někomu da dvojku aby si je odvez? :)
I když na bazosi se leckdy deji neuvěřitelný veci, to je pravda…
Pouštěl jsem někdy v roce 2020 moje deset let staré Salomony 24 hrs za tři litry, a za den byly pryč. Pravda je, že byly v hodně dobrém stavu, střídal jsem je s prknem…
Pánové mě by zajímaly ty vaše zkušenosti ohledně životnosti lyží.
Myslím si, že tohle dokáže říct tak leda závodník. Jinak běžný lyžař skoro vůbec. Co je velký rozdíl, jsou ostré/tupé hrany, namazana/vyschla skluznice, nějaká délka, atd.
Já kdysi lyžoval na rovných 2m lyžích, které už byly proslapnute, a bylo to v pohodě.
Takže si myslím že takovety kecy, že 12 let staré lyže jsou po smrti jsou jen kecy. Sám jezdím na 20 let starých :-)
V podstatě souhlas. Ale pak je lyžovat a lyžovat
A rozdíly jsou obrovské. Otázka je jen jestli to lyžař ocení nebo ne.
No jasně lyžovat a lyžovat.
No a z mého pozorování, jak to vypadá na sněhu, bych řekl, že tak 80% lidí může jezdit na čemkoliv – a bude to úplně jedno :-)
Tak si vyčisti brejle :)
No dobře. 90%
Chtěl jsem být pozitivní :-)
zase souhlas :D
to se ptáš na správném místě, tady jsou odborníci na vše. S tím pozorováním máš pravdu, ale nezohlednil jsi tam faktor „být in“ včetně řečí kolem :). Ty rádiusy jsou pro většinu stejně na …, když lyži neudrží na hraně, resp. ji neohnou.
Tak treba adam1 je velice aktivni na snow.cz, jestli se nemylim. A takovych je tu vic, ne vsichni drti kolo i v zime.
To nejsem já :))
https://www.snow-online.com/…b-2008.htmlp
Je to ročník 2008 Bazos.cz jsem je viděl za 999,– osobně je neznám ,ale jestli tazatel chce podrobné info tak určitě na snow.CZ např.uživatel Ivan a né tady na bike fóru :)))
Moje zkušenosti jsou takové, že první rok jsou lyže nej, ani hladká ledová plotna není znát a lyže vede stopu, jak má.. pak tak dva tři roky si už musím dávat víc pozor a pořádně se opřít. Samozřejmě ostré hrany být musí, ale jak materiál stárne, přítlak hrany přestává být rovnoměrný a od středu lyže ke krají klesá.. pak ti nabroušení nepomůže. Už třetí lyže mám vždy z nejvyšší řady a nejezdím nijak často, tak mi několik let (cca 3 – 5) vydrží. Jak začnou ustřelovat na plotnách, jdou z domu…
Něco mezi 0 a 2000. Není zač.
Za flašku na nějaký jarní lyžování v čechách, kdy na sjezdovce je víc trávy než sněhu, dobrý. Jinak nejsou dobrý ani na podpal :)
S tou vydrzi, respektive degradaci lyzi by me to fakt zajimalo.. mam supr obracky od Völkl a ty lyze miluju (Racetiger GS Speedwall, pred deseti lety nejlepsi koupitelnej model od Völkl). Zda se mi ze furt dobry, servisuju po par dnech, ve srovnani s mejma slalomkama (predlonsky Atomic Redster S9) si nemuzu pomoct, ale drzej lip a mam je vlastne radsi. A tedkonc, fakt to po tech deseti letech nejak meritelne mekne? Ja se musim priznat ze poznam hovno:)
Tak tak proto si volkly kupuješ. Protože jsou udělaný poctivě a vydržej. Sem HC Volkl uživatel. Mám taky tigry GS 180 a k tomu točím Mantry 184 jako univerzálky. S mejma kilama a jizdnim stylem buldozer si můžu holt dovolit trošičku dospělý lyže :)
postupně (podle použití) a žiješ s nimi, takže ti to nepřijde. Většinou se liší i nové v páru při měření. Důležitá je torze
No jo, ale zase srovnání obřačky vs slalomky taky není úplně fér. :)
Já jsem zakotvil u Fischer slalomek RC4 WC SC, při testování mi přišly mnohem méně brutální a pro moje ježdění použitelnější, než nejvyšší model slalomek.
Vždycky jsem jsem jezdil slalomky a teď na posledni lyzovačce střídal Atomic GS a pak nějaké jejich allroundy a zamiloval jsem si to. Tak rychle a bezpečně jsem už dlouho nejezdil. Ty GS mi seděly víc, ale zase ty širší budpu lepší asi všude na českých horách, kde slušně upravený terén potkáš málokdy – bylo cítit že víc kloužou po povrchu a kde bylo rozjezdeno, tak i tam jeli naprosto suverénně.
V Česku je to skoro jedno co máš za lyže, to nemá 90% dnů s lyžováním moc společnýho, bohužel nemáme pořádný hory a globální oteplení a sucho tomu taky nepomáhá. A k tomu ještě mraveniště na sjezdovkách.
Nesouhlasím.
Pokud si dokážeš přivstat, necpes se na lyže o vánocích a vychytaš den, kdy počasí stojí za to, tak si o u nás zalyžuješ naprosto výborně.
Většinou vyzouvam boty, kdy většina teprve vstává z postele. Nebo jezdím tam, kde vím, že je lidí málo – takže jakýkoliv areál bez lanovky.
To je pravda
České hory moc nejezdíme, věnuji se spíše koučování (rozumování :)) syna, na to české – moravské hory zatím stačí, ale musíš jezdit hned ráno nebo dopoledne. Po obědě je to už rozbité.
Jinak samozřejmě ideální je vyjet do Alp.
Bydlím na jihu, tudíž jsem naše hory ze sjezdového lyžování vyloučil… Ale rozbité odpoledne občas i blbě upravené jsou i v Alpách
Základem je jezdit co nejvíc dopoledne, odpoledne jsou velké střediska opravdu už rozbité, hlavně dojezdy.
Rozbité sjezdovky? Tak to je čas kdy konečně skončila nuda a lyžování může být zase trochu o zábavě :-)
Záleží na podmínách, když nám napadlo přes noc 30cm sněhu, tak jsem byl radši na svahu ráno… :-)
Na tvrdých slalomkach nechceš ani jedno :)
Proto si taky beru minimálně dvoje lyže. :-)
Já prkno a lyže :)
Tvrdé slalomky nechceš ani jeden den :-)
Tak určitě.
A teď si vem jaké to muselo být vedle těch sjezdovek! :-)
Na prd, bo pod tím byly hned kameny… :-D
Aha :-)
Tak chápu, že se ti nechtělo chytat sharky jako schumacherovi
Atomicy GS jsem měl a byly super, jen vyžadovaly hodně slušně upravenou sjezdovku.. co jsem vyzkoušel na testování univerzálnějsí, širší pod botou – Elan Amphibio 16Ti2 tak jsem si zamiloval tyhle, jsou taky na delší oblouk, radius mají 15,7 a jsou neskutečně stabilní. Slalomky jsem si před pár lety půjčil a to je už pro mě zbytečná dřina :)
No jo, ale zase srovnání obřačky vs slalomky taky není úplně fér. :)
Já jsem zakotvil u Fischer slalomek RC4 WC SC, při testování mi přišly mnohem méně brutální a pro moje ježdění použitelnější, než nejvyšší model slalomek.
odhadom tak 15.rocne, aj keby neboli moc jazdene tak co ja viem 20E max.
Když to tady všichni tak „oceňují“, tak já si je snad za litr vezmu!
:-)
Když už tu probíráte ty lyže, nějaký tip na výprodej slušných lyží pro děti, na další sezónu? Asi 130 a 140cm, kdyby se našlo něco zajímavého, klidně to koupím už teď…
Zkus hope sport ,juniorské elán jsou fajn měkké a nějaké to dřevo tam taky je .
Např.
Dynastar Team Speed. Dřevěné jádro, hodně sportovní.
Ja koukam po bazarech