• 0bstii

  Ahoj, nemáte někdo zkušenosti s Ghost Lector Essential 2020, popřípadně i jiným typem. Dost hlasitým způsobem v něm křupe a zvuk je těžko identifikovatelný, ale jde nejspíše ze středu. Dělá to jak v sedě, tak ve stoje, když do toho trochu šlápnu. Pokud byste s tím měl někdo zkušenosti budu ráda, za tipy.

  0 0
  • Koli13  

   Šel bych klasickou cestou jako u všech jiných kol. Vyčistit pedály, sundat kliky a vyčistit ložiska středu klik. Pokud se to ani tak nevyřeší a hluk jde opravdu od středu klik, tak může být bordel mezi miskami a uložením.., takže vylisovat, očistit, nalisovat zpět. Pokud bude praskání přetrvávat vyčistil bych ještě ložiska v zadním kole a zkontroloval stranovou vůli. Už jsem četl o nějakých prasklých Lectorech, tak snad je to jen bordel ve středu :)

   0 0
  • Johny.Merida  

   Že by slavný pressfit? Máš ho tam?

   0 0
  • Wilhelm  

   Zkus se podívat na patku přehazovačky (vyčistit, promazat, utáhnout), řešil jsem něco podobného, ruku do ohně bych dal za to, že to byl střed (rozdělával jsem jej vícekrát) … a byla to patka.

   0 0
  • Biker973  

   Zdravím, má někdo zkušenost prosím s Ghost Lector Essential 29 – Petrol Blue / Ocean Blue, model 2021?

   https://www.mtbiker.cz/…el-2021.html#…

   Někde jsem četl, že by měl vážit 11,1 kg ale skutečná váha je prý 11,7 kg. Rozhoduji se, zda si ho pořídit nebo jit do Exceed CF 6.

   Děkuji předem za rady.

   0 0
   • JachymP  

    Podle deklarované hmotnosti se nerozhoduj. Každý výrobce to váží jinak, občas tam mají „chyby“ že dají hmotnost jinak vybaveného modelu, občas jeden a ten samý model má různé výbavy, někdo váží velikost XS, někdo M, někdo s dušema, někdo bez duší a bez tmelu atd.

    Rozhodni se podle toho, co se ti víc líbí. Jestli nemáš problém s Ghostem, tak ho ber – tohle kolo je dost neokoukaný a ten rám v terénu by mohl fungovat líp než Canyon. Osobní zkušenost ale nemám.

    0 0
    • jeniiiik  

     Rám v terénu funguje velmi dobře. Oproti starému Lectoru a spoustě dalších kol je to hodně pohodlné HT. Při první vyjížďce jsem se několikrát díval na zadní kolo, jestli nemám defekt, tím jak ta zadní stavba propružuje. A zároveň do boku je kolo nadprůmědně tuhé.

     0 0
     • Lachtis  

      No nevim, zrovna v tomhle testu prave tu zadni stavbu, ze by byla extra pohodlna, to teda moc netvrdili.. spis, ze klame tvarem…

      A tady si tazatel muze udelat obrazek o realne vaze dle osazeni

      https://mtbs.cz/…esty-recenze#…

      0 0
      • kycis  

       Kratce jsem se na nem svezl a pohodli bylo dobre, ne na takove urovni jako trekovsky isospeed, ale rozhodne za me nadprumerne.

       1 0
      • jeniiiik  

       Hele ty MTBS testy mi přijdou dost často celkem zavádějící. Projetých mám desítky kol a to co z nich občas vyleze po testu je dost mimo. Ten Lector nikdo neprezentuje jako softtail a testeři to s tím často srovnávají. Mimochodem toho Revolvera, kterého zmiňuje, tak jsem jel taky, ten je tvrdý jako kámen, jediné co z něho dělalo pohodlnější kolo byla 2,35 zadní guma Nobby Nic s vyšším vzorkem (model 2021) a více trailová geometrie s více napřímenou sedlovkou. Takže tak…

       1 0
  • Biker973  

   Rozdíl váhy je asi 900 g, cena přibližně stejná…Obe kola se mi docela líbí, tak si nechci házet korunou a chtěl jsem se poradit. Jen to skoro kolo je dost nebo ne? Děkuju

   0 0
  • Tomcat  

   Rozebrat > vyčistit > namazat a zase zpátky složit.

   Klidně to totiž nemusí být křupání středu , ale špína mezi sedlovkou a rámem. nebo povolený převodník nebo povolená patka špína pod patkou atd…

   dotaz je moc obecný odpověď může být týden také obecná

   0 0
  • vt  

   Doba pokrocila – nema nekdo aktualni zkusenosti s Lectorem SF? nebo jinym agresivnejsim HT? Zvazuju mezi Lectorem a Cannondale HT … a porad nevim :-)

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.