Garmin Edge 705 nebo Oregon 400t?

32 nepřečtených
  • visions

    Nějak se nemůžu rozhodnout.Co byste brali a proč?

    0 0
    • Jarous1  

      OT

      Když už by ses rozhodl pro Oregona, tak si radši počkej na model 550 ;-) Měl by být na trhu co nevidět a oproti 400 je zase o něco vybavenější…

      0 0
      • Ruprt2  

        není to tak, že má navíc akorát foťák?

        edit: starý příspěvek :-(

        0 0
    • Smazaný účet  

      Doba již pokročila, tak bych to změnil na:

      Garmin Edge 705 nebo Oregon 550 ???

      Jsem vášnivý cyklista a chtěl bych navigaci jako má oregon, ale taky bych rád viděl na displeji funkce jak je to u edge. Taky bych chtěl HR a Cad, to bych si k oregonu klidně dokoupil, ale je to na něm nějak rozumně využitelné? Abych se k hodnotám nemusel proklikávat, ale viděl je všechny hned na jednom displeji jako u edge… nebo jestli jde u oregonu jedním klikem přepínat mapu a cyklo funkce, jak je tomu u edge???

      Díky za rady

      0 0
      • StuntJ  

        IMHO jsou to dva rozdílné typy navigací a člověk se musí rozhodnou zda chce navigaci jen na kolo – EDGE. Anebo nejenom na kolo, ale i na turistiku apod – OREGON

        0 0
        • Smazaný účet  

          A umí teda oregon zobrazit na jedné obrazovce cyklo funkce s kadencí a hr???

          Nemužu nikde najít pořádnou recenzi na oregon 550…

          0 0
          • StuntJ  

            TO netuším, možná dotaz na prodejce, či se stavit v prodejně …

            0 0
          • Smazaný účet  

            To vážně není nikdo s oregonem, co by mi řekl jak vypadá nějaká obrazovka s cyklo funkcemi? A jak moc se to dá použít na kolo?

            Rád bych věděl alespoň jestli oregon dokáže zobrazit na jedné obrazovce:

            • Rychlost
            • Průměrná rychlost
            • Vzdálenost
            • Čas
            • Tep
            • Kadenci
            • A jiné…

            Děkuji

            0 0
            • krabica  

              Ano toto vše lze zobrazit na jedné obrazovce. Na jedné obrazovce lze zobrazit až 7 volitelných údajů + čas + stav signálu + stav baterie. Mám 400t, ale bez příslušenství na kolo.

              0 0
              • tachmude  

                Mám taky 400t a jde zobrazit 10 funkcí.Kadence tam není.

                0 0
                • MirkoCarver  

                  Lze zobrazit aktuální srdeční tep, nejlépe přímo v mapě?

                  0 0
                • Smazaný účet  

                  Děkuji moc za obrázek!

                  Protože jsem hlavně cyklista, budu asi volit toho Edge 705 z následujících důvodů:

                  1. Ke kadenci a HR bych se u Oregonu musel furt proklikávat
                  2. Oregon nemá snímač rychlosti, tudíž při ztrátě gps jsem bez dat,

                  navíc přes gps to asi nebude moc přesné, když vezmeme v úvahu jízdu do/z kopce, atd.

                  1. U oregonu málo cyklo funkcí, nepřehlednost. Edge je zdá se

                  k cyklistovi víc user-friendly

                  1. velikost displeje oželím, snad se i na tom malém u Edge zorientuju
                  2. integrovaná baterie u Edge mi nevadí
                  3. hromada nepotřebných funkcí v Oregonu (pro mě)

                  Jak tak už asi 3 týdny porovnávám, dospěl jsem k závěru, že Oregon je sice pěkná hračička (líbí se mi u něj hlavně foťák a velký displej), ale pro cyklistu to je přístroj na houby. Takže vítězí 2 roky (nebo kolik už) starý Edge 705. Nenabízí blbosti, ale pro cyklistu samé užitečné funkce, které jsou při jízdě hned po ruce.

                  0 0
                  • fousek  

                    Ten fotak te ani mrzet nemusi, je to takova ta trapna nahrazka co je v kazdym mobilu

                    0 0
                  • krabica  

                    Snímač GSC10(dokoupitelný k Oregonu) je snímačem kadence a rychlosti, tudíž snímá rychlost a kadenci!

                    K údajům se nemusíš nikam proklikávat, jednou si vybereš, které údaje chceš zobrazovat na jedné obrazovce a ty se tam zobrazují. Nepřehledný rozhodně není. To jenom pro upřesnění, abys nežil v omylu. :D

                    0 0
                • krabica  

                  Tyto zobrazené údaje lze zaměnit za jiné!!! Teď ho nemám u sebe, ale myslím že kadenci i tep lze zobrazit.

                  0 0
                  • fousek  

                    No takze rozdil oproti Edge bude hlavne v tom ze nepocita odometr pro 3 ruzny kola (ono je to stejne zbytecny pokud data sosas do PC) a nema treningovy funkce vcetne course?

                    Zas ma o dost lepsi display a zrejme moznost nahravani bitmapovejch map.

                    0 0
                    • MaPa  

                      Ano, mimo jiné.

                      Nezanedbatelný je především rozdíl ve velikosti, kdo měl oba dva v ruce tak ví, kdo je viděl na řidítkách tak ví ještě o něco víc.

                      Bitmapový mapy to rozhodně nejsou, jsou to tak maximálně bitmapový čtverečky.

                      Další velký rozdíl je napájení – aku vs. články.

                      Každý přístroj je na něco jiného a je čistě na uživateli aby se rozhodl, nejde tu radit na základě jiných preferencí.

                      0 0
                    • Kopis  

                      Na silničce jezdím s Edge 705 a na horáku v neznámém prostředí s Oregonem, takže mám srovnání. Rozdíl je daný samotným primárním zaměřením obou přístrojů, u Edge je to cyklistika a u Oregonu outdoor (včetně např. moře) + geocaching + ev. i autonavigace.

                      Takže lze pochopitelně univerzálnější Oregon nasadit i na kolo, ale co vnímám jako největší mínusy při tomto použití:

                      • podstatně hůře čitelný displej
                      • na silničním kole to je už opravdu fest veliký
                      • i když umí použít údaje z čidel srdečního tepu a snímačefrekvence šlapání, tak vám nezobrazí průměrný tep, průměrnou frekvencišlapání, zónu srdečního tepu a především mně velmi chybí procentostoupá­ní/klesání. Dle mého je to proto, aby řada Oregonu přílišnekonkurovala řadě Edge. Z určitě stejné příčiny Oregon rovněžnepoužívá čidlo otáček zadního kola, které je sloučené s čidlemfrekvence šlapání, takže všechny údaje o rychlosti a vzdálenosti jsoupouze z GPS chipu. To vylučuje použití Oregonu v zimě při jízdě na koleupnutém v trenažéru, u Edge stačí pouze v menu vypnout GPS přijímač amůžete vesele šlapat, protože všechny údaje si vezme z čidlaotáček kola.

                      Takže jednoduše, pokud chcete GPS-ku především na kolo, tak Edge, pokud převažuje outdoor a kolo je až ve druhé řadě, tak univerzálnější Oregon. Na silniční kolo bych pak upřednostnil Edge velmi. ;-)

                      0 0
                      • Smazaný účet  

                        Děkuji!

                        To je příspěvek co jsem potřeboval!

                        Takže jako čistokrevný cyklista budu volit Edge 705 s HR a Cad.

                        1. menší display – s tím se smířím
                        2. foťák – oželím
                        3. univerzálnost – nepotřebuji
                        4. práce s hr a cad – potřebuji
                        5. hodně cyklo funkcí – potřebuji
                        6. vestavěná baterie – nevadí
                        7. co já vím co ještě

                        Děkuji všem za rady! :)

                        0 0
                        • mufir  

                          Tady je máš pěkně pohromadě.

                          0 0
                          • fousek  

                            Z tyhle fotky o skoror vypada ze jsou temer stejne velky, coz neni pravda, Oregon je o dost vetsi

                            0 0
                        • Smazaný účet  

                          Tak už ho mám doma, je super, líbí se mi.

                          Funkčně přesně co potřebuji, žádné nepotřebné zbytečnosti tam nejsou.

                          Ovládá se perfektně, ovládání je intuitivní, zobrazované informace lze zobrazit podle gusta.

                          Velikost displeje je dostačující, čitelnost excelentní.

                          Rychlost přístroje, rychlost a přesnost gps, odezva snímačů hr a cad – vše perfektní.

                          Jsem rád za výběr Edgeho, zatím jsem nenašel jedinou výtku.

                          Zítra se s ním půjdu projet :)

                          0 0
                          • StuntJ  

                            paráda, ať slouží. Já jako hobby biker bych volil Oregon :o)

                            0 0
    • kankrlicek  

      Mohli byste mi poradit ohledně map do 705? Potřebuji mapu Topo Švýcarska, našel jsem na netu na garminu za cca 10,5kkč, ale také jsem našel tutéž mapu ma mikroSD za 39 euro.

      Jakým způsobem se nahrává mapa do 705? Domnívám se, že ta levná asi bude mít nějaký háček :), píšou, že je z druhé ruky, bez vad :)

      Děkuji

      0 0
      • tomfree  

        Topo Švýcarska máš na rapidu je to verze 2 má 365mb a nahraješ ho tam z počítače přes mapsource,alespoň to předpokládám,je­likož u oregonu to tak funguje.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.