• Janouch

    Ahoja.

    Potreboval bych poradit jaky ram poridit.

    Rad bych zdvihy

    přední 160mm max. 170mm

    zadní 150mm max. 160mm

    a vyber jsem zuzil na několik modelu:

    Maveric ML8 but jen ram nebo i s vidlici 150/150

    Ellsword Moment 150/150

    Intense Uzzi VP 160/160 s možností 180/180

    Intense Tracer VP 140/140 s možností 160/160

    Titus El Guapo 160/150

    Cannodale Moto 160/160

    SantaCruz Nomad 160/160

    Mondraker Dune 160/160

    Liteville 901 170/200 ale to je pouze napad kvule cene a velkemu zdvihu

    Dale jsem uvazoval o Lapierre Spicy a Cube Fritzz ale nevim jestli prodaji jen ram.

    Pokud máte jinej lepsi navrh nebo zkusenosti budu rad.

    Moc diky za informace

    0 0
    • black.horse  

      Ellsworth… proč? mě to je fuk, důvod si najdi sám, prostě Ellsworth:-)

      0 0
    • mr.antik  

      Canyon Torque a nový Reign X bys taky měl zařadit, určitě půjdou pořídit pouze rámy…

      0 0
      • mr.antik  

        I když torqe za 2000 Eur komplet s Talaskou vs 1400 Eur za rám, no nevim :-))

        0 0
    • kubad  

      parádní kousky máš v hledáčku

      Littevile 901 asi za mě, ale o modelu 2010 se toho zatím moc neví, ale asi to bude hodně podařený rám

      0 0
      • Gomez35  

        Model 901 pro 2010 je stejný. Liteville nedělá každý rok nový model.

        0 0
        • kubad  

          hoď sem Janouchovy odkaz na tu vaši debatu kde jste to probírali, ať to nemusím hledat, máš pravdu myslel sem to tak že je to celkově novinka :-)

          0 0
    • Kubas.1  

      Za mě Ellsworth nebo Intense

      btw – na co to vlastně chceš? třeba to Uzzi a Tracer mi připadají zaměřením celkem odlišný

      0 0
      • Janouch  

        to mas pravdu ja bych rad nejaky kolecko ktery ma vyssi zdvihy nez mam ted 140 ale aby snim slo jezdit i do kopcu, samozrejme ze pouziti teleskopicky sedlovky je nutnost.

        0 0
    • maraMTBO  

      přemýšlel si o RB Monster EN – 165mm? nebo AM – 140mm..

      0 0
      • Janouch  

        urcite jsem nanej koukal slo by spis o EN ale me se RB nejak nelibi urite to bude dobrej ram ale nelibi :)

        0 0
    • kloubik  

      Za mě na prvním místě jednoznačně Ellworth Moment. Na druhém místě Nomad2. Obě kola dobře pojedou a přitom zvládnou opravdu hodně.

      Podle mě ideál by byl mít 2 sady kol, vidli s nastavitelným zdvihem a můžeš s tím jak na XC vyjíždky, tak si dávat pořádný enduro…

      0 0
      • Janouch  

        hmm musim to jeste zvazit jde mi i oto pouzit co nejvic komponentu ze stavajiciho kola ,aby me to nestalo majlant vim ze stejne bude :)

        0 0
        • Lister  

          Tvůj přední náboj se dá předělat na jinou vidlici?

          0 0
          • kubad  

            nedá to je největší problém

            0 0
            • Lister  

              Psal že chce použít co nejvíce komponentů a ušetřit peníze, přitom kola jsou jedna z největších položek. Tak mě to jen tak napadlo…

              0 0
            • Janouch  

              doufam ze pujde koupit od mavicku predni naboj na 20mm osu a pujde to preplest

              0 0
              • Lister  

                Teď aby ten náboj měl i stejnou přírubu…

                Ale stejně, tohle bych viděl jako krajní řešení, to spíš raději prodat, než šahat do zapleteného setu, ale třeba jsem jen konzerva.

                0 0
    • McBlacky  

      já bych se zamyslel i nad Reignem X.

      Občas s náma vyrazí Fousek tady z BF a docela na tom frčí nahoru i dolů, zkoušel jsem to a příjemně mne to překvapilo.

      jinak všechny tyhle kola aby jeli do kopce už potřebují solidní motor :) dáno jak geometrií tak i cílovou váhou, pokud teda se budou stavět na AM/EN

      z tohoco máš v hledáčku dle mého nejlépe nahoru pojede ML8, dolů UZI

      0 0
    • Hurka  

      Tak ti to trošku nabourám – viděl jsi nové enduro od Spešlu? :-)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Vzhledem k tomu, že polovinu nabízených značek ani neznám a nezkoušel jsem ani jedno tak jen čistě podle vzhledu.

      Ellsworth a pak Santa Cruz.

      0 0
    • Kubiczech  

      Co si počkat na Ibis HD? Když si představím samotný rám v nějaké „ibisí“ barvičce, tak to nemusí být vůbec zlé. Taky to jednoznačně kazí kola. (:

      0 0
    • fluider  

      Z toho, čo si ponúkol by som uvažoval jedine o novom Uzzi, Moto, Nomad2 a Dune.

      Doplnil by som: LP Frogy, ReignX 2010, Canyon Torque, Cube Hanzz (možno sa začne predávať), Trek Scratch

      0 0
    • Lister  

      Tak vím, co bych si nekoupil určitě: Kanóna.

      Jinak je to těžký a asi ti nikdo přesně neporadí, chtělo by to vědět, jaký průběh zadní stavby chceš a podle toho pak vybírat, pokud tě to tedy někam hodně netáhne citově.

      Já bych vybíral mezi Ellsworth, Intense, SC.

      0 0
      • kloubik  

        Presne tak, urcite bych pri rozhodovani zahrnul jako faktor zadni stavbu a jeji prubeh. Protoze prestoze chces vzadu min. 150 mm, skoro bych ti rekl, at jdes do novyho Blura LT. Diky prubehu zadni stavby mi totiz prijde, ze to kolo poskytuje chovani a komfort spousty kol se 160 mm chodu, je dostatecne bytelny a vahove bude mit vyhodu oproti ostatnim kolum co vybiras. Navic na nej muzes dat 160 mm vidli.

        Mel jsem moznost primeho porovnani s Giant Reign X na stejne trati v bikeparku a temer vubec jsem na Reignu X nepocitoval nejaky rozdil v komfortu, navic napr. Reign X mi prisel strasne linearni a troufl bych si rict, ze bude chodit ve stejnem terenu po dorazech mnohem vic jak Blur LT.

        Takze musim rict, ze kdyz jsem vybiral kolo, Hanz mel naprostou pravdu, ze novej Blur LT je jedno z nejlepsich kol ve sve kategorii na trhu a snese v pohode AM/EN jezdeni. Za me rozhodne doporucuju pridat do vyberu…

        0 0
    • kesu  

      no hele pokud chceš 160tku i na AM ježdění s tím že to snese víc řešíl bych:

      Lapierre spicy nebo nomad 2 ale vzhledem k tomu že si šampon rozhodně bych vzal nomáda.

      Pokud ale pokukuješ po vyšším zdvihu tam bych zvážil:

      Lapierre Froggy

      Intense Uzzi VP

      Liteville 901

      Reign X

      já osobně vybral liteville ale myslim že uzzi bude podobý hrnek kávy.Reigna nevim mě se moc nelíbí a Froggy bych musel zkusit.Nicméně videl jsem jich jezdit fakt hodně takže to asi funguje

      Nicméně jak jsme se bavili a podle toho co jsi říkal že od toho chceš vzal bych Nomada 2. V lesgets jich jezdilo docela dost a někteří na tom i celkem dávali.

      0 0
    • freerida  

      ja osobně pujdu bud do Sunn Kern LT,nebo Mondraker Dune.co myslíte jaký bude ten sunn.je oněm test na vimeo.com

      Doposud jsem jezdil specialized big hit což je ovšem těžký freeride,no už nejsem nejmladší taky chci někam dojet a vyjet ne furt tlačit,i když dolu to vyžehlí všechno.moje oblíbená lokalita na freeride je lysá hora a okolní kopce čili beskydy a pak samo slovensko.PETA

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.