• vpa007

  Předchozí vlákno za 4 roky nabobtnalo do obřích rozměrů, tak je čas na další, nové. A tak otvírám nové vlákno, zaměřené na správný výběr juniorského bajku, sdílení zajímavých tipů nebo staveb na míru, recenze a zkušenosti pořízených strojů či třeba výběr dětsky specifických komponent (třeba lehké rychlé pláště, juniorské vidlice, sedla, pedály, apod.). Tohle téma má navíc přesah do kol pro malé/drobné jezdce, jako jsou mnohdy i naše partnerky ;-). Takže Kid-bajkům ZDAR! a přínosný diskutování.

  2 0
  • Gru  

   Zdarec, pomalu se mi doma hromadí veškeré harampádí :-) co budu potřebovat ke stavbě 27,5" . Rád bych se zeptal na výběr plastě. Hledám něco univerzálního a lehkého pro dítě. V hledáčku mám.

   Schwalbe Rocket ron 27,5×2,10

   Nebo Continental Cross king 27,5×2,20 předek+ zadek popřípadě combo se zadní Continental Race king 27,5×2,20 . Jezdí to tady tak někdo? Vaše doporučení, poznatky, klidně i jiných pláštů? Děkuji za doporučení.

   0 0
   • Slavik  

    Schwalbe Rocket Ron 27,5×2,10 vpředu, Racing Ralph vzadu…

    Jediný problém je travnatý povrch (zadní trošku podkluzuje).

    0 0
   • oddie  

    Cross King a Race King jezdím já, ale příště dám asi Schwalbe. Děti na menších kolech jezdí Rocket Ron.

    0 0
   • vpa007  

    Ženě jsem na podobně velký kolo dal kombo Schwalbe Rocket Rom/Racing Ralph (27.5×2.1) a na běžný ještění naprosto ideální. Nicméně ani Race/Cross King kombo nebude vůbec zlý, to zase já vozím na svý starý šestadváce… ;)

    0 0
    • Gru  

     Díky za reakce. Nejvíce se mi popravdě zamlouvá kombo Race/ Cross king 27,5×2,20 Race vypada že v terénu podrží a Cross že zase bude rychlí. Bonusem je super váha dle výrobce 520g, reálná asi 540g. Naživo jsem je ale neviděl, nikdo koho znám je nejezdí. Podle fotek a videa vypadá že to moc hluboký vzorek nemá a lehce se zanesou blátem, a budou možná dost klouzat i na trávě. Pak tu máme Rocket ron 27,5×2,10 v super váze asi 570g. Jezdíme teď na 24" a myslím si že je to asi nejlepší plášť v této kategorii. Na stavbu 27,5" si myslím že je už ale dost úzký a v 27,5×2,25 620g zase už zbytečně těžký. Co mě ale při pátrání na youtube dostalo při testu, bylo to že Rocket ron má i nižší valivý odpor zjevně než Cross king.

     https://youtu.be/TCddlO5BGwM

     https://youtu.be/LLN6A3sTCtQ

     0 0
     • oddie  

      Race king začne klouzat už když se mokro objeví teprve na předpovědi počasí :)

      1 0
      • Fofrník  

       Teď tady popřu všechny dosavadní doporučení.

       Letos jsem postavil synovi hardtail 27,5". Na předchozí stavbě 24" měl obutí Kenda 24×2,1 Small Block Eight – klasika s duší. Dobré, lehké pláště s dobrou prostupností terénem.

       Na větší 27,5" jsem však volil bezdušovou varinatu, proto jsem vybíral něco, co by mělo odolnější boky, protože děti se nějakým čtením terénu (zatím) úplně nezabývají. Jako dobrou variantu (váha pláště x vlastnosti) jsem nakonec zvolil Continental Race King 27,5"x2,2 Pro­Tection a to, POZOR, na předek i zadek!

       Zajedno proto, že při společných výjezdech s dětmi (8 a 10) plánujeme méně náročný terén a naopak více šotolinových a nezpevněných cest. Plánujeme mnohem méně náročných technických stoupání i klesání. Celkově vzato, děti se tak dostanou do více méně extrémních podmínek (povětrnostních i terénních) spíše sporadicky a pak jim na to jejich terénní ježdění stačí Race King. Naopak díky jednotnému obutí předek/zadek mají mírně vyšší průměrku, což je při vyjížďkách 45km+ časově znát.

       Co se týká údajně špatné adheze Contíků Race King, nic nepozoruju. Je to opět logicky dáno tím, že děti mají cca 30–35kg a nájezdové rychlosti jsou za těmi dospěláckými o hodně nižší. Jsem přesvědčený, že ani dobře vyježděný prcek (10let/35kg) nedosáhne na limitní hodnoty toho pláště. Opravdu si myslím, že u dětí se z MTB obutí dělá poměrně zbytečná věda, tím spíš, pokud ty děti ani nejezdí žádné poháry.

       V závěru ještě jeden poznatek. Tady u nás ve Slavkovském lese – děti vyrostly v kopcích na kole a úplně je nešetříme, nemá cenu udržovat kola jako tzv. leštěnky. „Furt prach a/nebo bahno“. Po krátkých zkušenostech můžu říct, že samočistící vlastnosti Conti Race King (obutí u dětí) jsou daleko lepší než Tufo XC11+14 (obutí nás rodičů).

       Contíky 27,5" i 29" se teď dají koupit opravdu výhodně tady na Bike-Discountu:

       https://www.bike-discount.de/…tb/race-king?…

       1 0
       • kejda  

        Limit toho pláště je první les a trochu mokro…

        0 0
        • mirorek2  

         terén, bahno a race king… asi jiná liga, nechápu nic

         0 0
         • kejda  

          Jiná doba… Tam, kde bys dal DHR II a prdel by ti lepila, se dnes jezdí přísné, maratonské pláště :))

          0 0
         • oddie  

          Výše psal, že na předchozím kole měli Kenda Eight. To má děcko na jednom kole taky – na výletním crossu s nosičem… Takže „terén“ a „bahno“ bude max polňačka, přes kterou přejel traktor, tam jsou ty Race Kingy, když neprší, celkem v pohodě. Na předek bych je teda už nedal na žádné kolo, ale nakonec každý svého štěstí strůjcem.

          0 0
          • Gru  

           Vypada to tak, že půjdu asi zase cestou Rocket ron+ Rocket ron, a to buď 2,10 nebo 2,25 by bylo asi nejlepší. Všechny děcké závody se jezdí ráno. Z Jara prvních pár závodů za deště, zbytek ranní rosa a mokro. Různě po travnatých úsecích z kopce a do kopce. 50 na 50 rychlé + technické závody. A asi i 50 na 50 asfalt a terén. Kdo jezdí dětské závody tak to zná. Takže ten Rocket ron bude asi dobrá volba jako univerzál, myslím si že v terénu není nejhorší, a na asfaltu se taky dobře odvaluje. Bonus je i dobrá hmotnost. Limit Contíků bude spiš na léto a pouze do sucha co tady čtu.

           1 0
  • tompca  

   Holka za dva roky vyrostla o 14cm, tak budu po prázdninách dávat na bazar tohle, kdyby měl někdo zájem.

   https://www.bike-forum.cz/…o-27-5-vol-2#…

   Oproti foto vrátím kratší kliky Force Eight 3.1 152mm co měla loni, najeto cca. 700km, velikostně 140–158cm.

   1 0
  • MirekJP  

   Ahoj, nemáte někdo doma starý Hope 2 náboj s koncovkami na 15×100 osu? Mám na Hope 2 Evo pěkná zapetená kola, která bych chtěl použít na bike pro dceru, ale mám je na 12×100 osách a Reba vidle má 15×100. Samotné koncovky už nemůžu nikde sehnat :-(

   0 0
  • svb3tech  

   Isiel by som znova do „custom build“, a kludne bazarove veci… vid moj post na: https://www.bike-forum.cz/…a-komponenty#…

   0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.