• vpa007

  Předchozí vlákno za 4 roky nabobtnalo do obřích rozměrů, tak je čas na další, nové. A tak otvírám nové vlákno, zaměřené na správný výběr juniorského bajku, sdílení zajímavých tipů nebo staveb na míru, recenze a zkušenosti pořízených strojů či třeba výběr dětsky specifických komponent (třeba lehké rychlé pláště, juniorské vidlice, sedla, pedály, apod.). Tohle téma má navíc přesah do kol pro malé/drobné jezdce, jako jsou mnohdy i naše partnerky ;-). Takže Kid-bajkům ZDAR! a přínosný diskutování.

  2 1
  • Gru  

   Zdarec, pomalu se mi doma hromadí veškeré harampádí :-) co budu potřebovat ke stavbě 27,5" . Rád bych se zeptal na výběr plastě. Hledám něco univerzálního a lehkého pro dítě. V hledáčku mám.

   Schwalbe Rocket ron 27,5×2,10

   Nebo Continental Cross king 27,5×2,20 předek+ zadek popřípadě combo se zadní Continental Race king 27,5×2,20 . Jezdí to tady tak někdo? Vaše doporučení, poznatky, klidně i jiných pláštů? Děkuji za doporučení.

   0 1
   • Slavik  

    Schwalbe Rocket Ron 27,5×2,10 vpředu, Racing Ralph vzadu…

    Jediný problém je travnatý povrch (zadní trošku podkluzuje).

    0 0
   • oddie  

    Cross King a Race King jezdím já, ale příště dám asi Schwalbe. Děti na menších kolech jezdí Rocket Ron.

    0 1
   • vpa007  

    Ženě jsem na podobně velký kolo dal kombo Schwalbe Rocket Rom/Racing Ralph (27.5×2.1) a na běžný ještění naprosto ideální. Nicméně ani Race/Cross King kombo nebude vůbec zlý, to zase já vozím na svý starý šestadváce… ;)

    0 0
    • Gru  

     Díky za reakce. Nejvíce se mi popravdě zamlouvá kombo Race/ Cross king 27,5×2,20 Race vypada že v terénu podrží a Cross že zase bude rychlí. Bonusem je super váha dle výrobce 520g, reálná asi 540g. Naživo jsem je ale neviděl, nikdo koho znám je nejezdí. Podle fotek a videa vypadá že to moc hluboký vzorek nemá a lehce se zanesou blátem, a budou možná dost klouzat i na trávě. Pak tu máme Rocket ron 27,5×2,10 v super váze asi 570g. Jezdíme teď na 24" a myslím si že je to asi nejlepší plášť v této kategorii. Na stavbu 27,5" si myslím že je už ale dost úzký a v 27,5×2,25 620g zase už zbytečně těžký. Co mě ale při pátrání na youtube dostalo při testu, bylo to že Rocket ron má i nižší valivý odpor zjevně než Cross king.

     https://youtu.be/TCddlO5BGwM

     https://youtu.be/LLN6A3sTCtQ

     0 0
     • oddie  

      Race king začne klouzat už když se mokro objeví teprve na předpovědi počasí :)

      1 0
      • Fofrník  

       Teď tady popřu všechny dosavadní doporučení.

       Letos jsem postavil synovi hardtail 27,5". Na předchozí stavbě 24" měl obutí Kenda 24×2,1 Small Block Eight – klasika s duší. Dobré, lehké pláště s dobrou prostupností terénem.

       Na větší 27,5" jsem však volil bezdušovou varinatu, proto jsem vybíral něco, co by mělo odolnější boky, protože děti se nějakým čtením terénu (zatím) úplně nezabývají. Jako dobrou variantu (váha pláště x vlastnosti) jsem nakonec zvolil Continental Race King 27,5"x2,2 Pro­Tection a to, POZOR, na předek i zadek!

       Zajedno proto, že při společných výjezdech s dětmi (8 a 10) plánujeme méně náročný terén a naopak více šotolinových a nezpevněných cest. Plánujeme mnohem méně náročných technických stoupání i klesání. Celkově vzato, děti se tak dostanou do více méně extrémních podmínek (povětrnostních i terénních) spíše sporadicky a pak jim na to jejich terénní ježdění stačí Race King. Naopak díky jednotnému obutí předek/zadek mají mírně vyšší průměrku, což je při vyjížďkách 45km+ časově znát.

       Co se týká údajně špatné adheze Contíků Race King, nic nepozoruju. Je to opět logicky dáno tím, že děti mají cca 30–35kg a nájezdové rychlosti jsou za těmi dospěláckými o hodně nižší. Jsem přesvědčený, že ani dobře vyježděný prcek (10let/35kg) nedosáhne na limitní hodnoty toho pláště. Opravdu si myslím, že u dětí se z MTB obutí dělá poměrně zbytečná věda, tím spíš, pokud ty děti ani nejezdí žádné poháry.

       V závěru ještě jeden poznatek. Tady u nás ve Slavkovském lese – děti vyrostly v kopcích na kole a úplně je nešetříme, nemá cenu udržovat kola jako tzv. leštěnky. „Furt prach a/nebo bahno“. Po krátkých zkušenostech můžu říct, že samočistící vlastnosti Conti Race King (obutí u dětí) jsou daleko lepší než Tufo XC11+14 (obutí nás rodičů).

       Contíky 27,5" i 29" se teď dají koupit opravdu výhodně tady na Bike-Discountu:

       https://www.bike-discount.de/…tb/race-king?…

       2 0
       • kejda  

        Limit toho pláště je první les a trochu mokro…

        0 0
        • mirorek2  

         terén, bahno a race king… asi jiná liga, nechápu nic

         0 0
         • kejda  

          Jiná doba… Tam, kde bys dal DHR II a prdel by ti lepila, se dnes jezdí přísné, maratonské pláště :))

          0 0
         • oddie  

          Výše psal, že na předchozím kole měli Kenda Eight. To má děcko na jednom kole taky – na výletním crossu s nosičem… Takže „terén“ a „bahno“ bude max polňačka, přes kterou přejel traktor, tam jsou ty Race Kingy, když neprší, celkem v pohodě. Na předek bych je teda už nedal na žádné kolo, ale nakonec každý svého štěstí strůjcem.

          0 0
          • Gru  

           Vypada to tak, že půjdu asi zase cestou Rocket ron+ Rocket ron, a to buď 2,10 nebo 2,25 by bylo asi nejlepší. Všechny děcké závody se jezdí ráno. Z Jara prvních pár závodů za deště, zbytek ranní rosa a mokro. Různě po travnatých úsecích z kopce a do kopce. 50 na 50 rychlé + technické závody. A asi i 50 na 50 asfalt a terén. Kdo jezdí dětské závody tak to zná. Takže ten Rocket ron bude asi dobrá volba jako univerzál, myslím si že v terénu není nejhorší, a na asfaltu se taky dobře odvaluje. Bonus je i dobrá hmotnost. Limit Contíků bude spiš na léto a pouze do sucha co tady čtu.

           2 0
  • tompca  

   Holka za dva roky vyrostla o 14cm, tak budu po prázdninách dávat na bazar tohle, kdyby měl někdo zájem.

   https://www.bike-forum.cz/…o-27-5-vol-2#…

   Oproti foto vrátím kratší kliky Force Eight 3.1 152mm co měla loni, najeto cca. 700km, velikostně 140–158cm.

   1 0
  • MirekJP  

   Ahoj, nemáte někdo doma starý Hope 2 náboj s koncovkami na 15×100 osu? Mám na Hope 2 Evo pěkná zapetená kola, která bych chtěl použít na bike pro dceru, ale mám je na 12×100 osách a Reba vidle má 15×100. Samotné koncovky už nemůžu nikde sehnat :-(

   0 0
  • svb3tech  

   Isiel by som znova do „custom build“, a kludne bazarove veci… vid moj post na: https://www.bike-forum.cz/…a-komponenty#…

   0 0
  • madcat  

   Dá se koupit nějaká normální (rozuměj nastavitelná vzduchová s tlumením) vidlice s patkama na RU a NEkónickým krkem? Zatím po zběžným průzkumu trhu mi přijde, že chcu nesmysl, ale třeba jsem zatím pouze nepronikl do těch nejtemnějších hlubin unternetu. Eventuálně na těch patkách na RU netrvám, kolo se dá přeplést, ale stejně – když člověk koupí nějaký levnější kolo, kde vidle bývá zhusta ten nejvíc ošizenej díl, tak je zřejmě stejně odsouzen si ji nechat, protože rám na těch levných kolech mívá normální rovnej krk. Hledám blbě, nebo je to fakt marnej boj?

   Edit: nová i bazar.

   0 0
  • madcat  

   Uměl by mi někdo ze zde přítomných, kdo se trochu víc vyznají ve fíglech výrobců kde a jak na kole ušetřit, poradit při porovnávání těchto dvou kol?

   Rockrider Explore 520 za 14 tis., hmotnost dle cedulky v obchodě ve velikosti S 14,15 kg

   Rockrider 540 za 12 tis., hmotnost dle cedulky v obchodě ve velikosti S 13,35 kg

   Řekl bych, že ten Explore 520 bude novější a možná trochu hůř vyspecifikovanej model (soudě dle čísla 520 vs. 540 u staršího modelu), výhoda asi je ta, že má kliky s dutou osou oproti klikám na čtyřhran u 540. Otázka je jak moc to u kola pro jedenáctiletýho kluka vadí… Co mě ale zaráží je ten rozdíl ve hmotnosti – 800 g u stejné velikosti mi přijde celkem hodně, v čem to může vězet? Ostatní výbava kromě těch klik mi přijde dost podobná…

   0 0
   • tompca  

    520 má pružinovou vidlicí, 540 vzduchovou, tam máš hned rozdíl v hmotnosti 400–600g, v klikách včetně ložisek nebo osy bude také rozdíl, ale minimální tak 100g (jinak ty kliky jsou pro 150 cm dítě dlouhé, mají 170mm, pro 11 leté dítě je jedno jestli máš dutou osu nebo čtyrhran), ta 520 má delší geometrii a o něco výš hlavu, na obou bude dítě hodně natažené. Jinak celková váha kol je daná těžkým rámem, vidlicí, a záplety (tedy základními komponenty). Tohle koupit možná tak bazarové (hodně levně) a trochu to „potunit“ a snížit hmotnost, otázka je jaký máš rozpočet a jestli by se za ty peníze nedalo koupit něco lepšího rovnou, protože ty váhy 13.5 a 14.15 kg pro 11 dítě jsou úděsné.

    0 0
    • scalar  

     Ta vidlice u 540 nebude vzduchová.

     0 0
     • tompca  

      No jo, není je to tam napsané (Má pružinovou vidlici se 100mm zdvihem, hydraulické kotoučové brzdy a jednopřevodník s 10 rychlostmi), už ani číst neumím.

      0 0
    • madcat  

     Že ty kola (obě) jsou plný kompromisů to je mi jasný, těžkej rám a vidlice taky – u rámu sice píšou „2 kg lehký rám“, ale spíš to zní jako oxymoron – lehkej rám má jedno kilo, ne dvě. Za danou cenu mi to obojí ale přišlo přijatelný – jednopřevodník a slušnej rozsah kazety, to je podle mě pro dítě celkem nutnost, lepší než se drbat s neseříditelným přesmykem a trojplackou jako na těch nejlevnějších kolech, vidlice, ač těžká a levná, takhle na zkoušku v obchodě mně přišla, že celkem funguje, na oko to taky nevypadá úplně marně… Teď má kluk Author Champion 26, kterej váží dle webu 10 kg, tak jasně, je to celkem skok nahoru…

     Když nad tím tak přemýšlím, tak bych byl asi ochotnej jít na vyšší model Explore 540, kterej má ve velikosti S nějakejch 12,6 kg, možná opět problém budou ty 175 mm kliky, který by asi bylo záhodno vyměnit za kratší, plus třeba kratší představec, nějakou čtyřicítku. Píšou, že v té velikosti S je to vhodný pro osoby 150 – 165 cm, což kluk akorát je na té spodní hranici…

     Edit: původně jsem místo drbat napsal to slovo, co psala Eva Holubová v jednom filmu křidou na tabuli a mluvila něco o rozmáhajícím se nešvaru, ale vyhvězdičkovalo se mi to. Chytrý Bike Forum! :-D

     0 0
  • Tommit  

   Ahoj všem, jaké teď u vás jedou 27.5 záplety? Stavím na jaro, mám vlastně vše, rám 12×142, vidlici 15×100, pohon, jen pro ta kola se nemůžu rozhodnout, takže se nechám inspirovat, kdo co kupuje. Díky

   0 0
   • kycis  

    Tak zalezi na jakej ucel, na enduro bych dal jiny nez na xc ;)Jinak obcas se na bazaru objevi vyssi rady Rovalu s DT nabojema, s tema jsem byl moc spokojenej.

    0 0
    • Tommit  

     Rozhodně XC, bude to kolo jako dárek k narozeninám, takže bazar jsem zavrhl

     0 0
   • vpa007  

    No, to je celkem otevřená otázka, která je přímo úměrná naditosti peněženky a taky požadavku na výkon. Každopádně bych osobně hledal XC záplety s co nejmíň drátama, páč hmotnost mě u děckokola zajímá jako první… odolnost bych dal až na druhý místo, za sebe. ;)

    0 0
  • PatRyck  

   Přes 10 je to už na karbonu, ne?

   V hliníku asi nejlépe zde: https://www.biketone.cz/…dy_c639.html (můj favorit je SD235) nebo https://www.cycology.cz/…rny-p143015/ nebo https://www.cycology.cz/…der-p990910/?….

   0 0
   • Tommit  

    Vidíš, můžu to zkusit nechat někoho zaplést, to mě ani nenapadlo.

    0 0
    • Gru  

     Záleží taky kolik do toho chceš vrazit peněz. Hlavně se pak nezapomeň pochlubit stavbou pro ostatní ;-)

     0 0
     • Tommit  

      Rám jsem koupil za 3tis., ale od té doby roztáčím inflační kola:-)

      0 0
      • Gru  

       Sakra, za 3 tisíce bych chtěl rám taky teda, ale já už ho tu teda na skříni mám od jara, ale za 3 nebyl no. To je dobrá cena

       0 0
       • Tommit  

        Njn, je to LeaderFox:-)) vždyť píšu, chtěl jsem to postavit levné.

        1 0
        • Gru  

         Rám super si myslím. Já chtěl původně koupit celé kolo, ale vzhledem k dostupnosti se mi to trošku vymklo kontrole :-)

         0 0
        • Tommit  

         Když už jsme v tom – nemáte někdo s větší představivostí nápad, jakou průchodkou zpoužitelnit díry na bovdeny na tomto Leader Fox Trap? Je to na mě docela past, nenašel jsem vhodný díl.

         0 0
  • lith  

   Posílám do světa kolo po mladým, kdyby se někomu hodilo:

   https://www.cyklobazar.cz/…e-freed-7-10

   1 0
  • Gru  

   Tak už i nám to jde do finále, jak přijde zbytek, začne se ladit posed. Malá se už nemůže dočkat až vystartuje.

   1 0
  • Gru  

   Tak už i nám to jde do finále, jak přijde zbytek, začne se ladit posed. Malá se už nemůže dočkat až vystartuje.

   2 0
   • vpa007  

    Vypadá luxusně a ta kazeta tam sedne jak ulitá! ;)

    0 0
   • pheek  

    Moc pěkné, u nás se už lítá :) Dcera hned na druhý den po štědrém dnu lítala na kole. Sedlo šlo o něco výš, než je na fotkách.

    2 0
   • scret  

    To nebude xx1 kazeta nebo?

    Edit. Ted koukam, ze asi jo. Wtf?

    0 0
    • Gru  

     Jj kazeta je xx1, vcetne pohonu AXS. Chtel jsem Garbaruk ale vyhrala tato. Jen čekam na prevodnik Garbaruk a kliky jsou Jiankun. Velikost je xs 13,5"

     2 0
     • scret  

      A neni to malo? :-))

      Myslim, ze vetsina dospelych by chtela mit aspon z poloviny takovou vybavu ;-)

      1 0
      • Gru  

       Priznam se ze je to uz diagnoza :-) . Ja sam takove kolo nemam. Ale pocitam s tim pohonem uz i na dalsi stavbu. Ale ma zase prijit nove AXS, takze za 2 roky se ukaze co bude :-). Puvodne jsem chtel koupit sestavene kolo, ale trosku se to zvrtlo ve stavbu.

       1 0
       • scret  

        Uznavam, asi je to fakt diagnoza ;-)) myslim, ze i GXko je pro prcka maximalne dostacujici. Ale samozrejme pokud je cash a chces mu doprat, tak jedine dobre.

        1 0
        • Gru  

         Jj gx bylo taky v uvahu. Ale xx1 jsem sehnal myslim za slusne penize, takze jsem se nerozmyslel. Letos odjela celkem dost zavodu si myslim, ne teda tolik co nektere deti od nas, ale i tak. Pokud ji to vydrzi a hlavne bude ji to bavit, coz si davam za cil uspechu, a to bud zavodne a nebo i jen tak pro radost. Tak ja se ji budu vzdycky snazit potporit, a to v jakem koliv sporte, nejlip jak to bude mozne. Samozdrejme pokud zacne kolo pouzivat pouze jako dopravni prostredek z bodu A do bodu B a vic nic. Dostane obyc kolo z Dekace.

         1 0
  • Pan F.  

   Kdyby nekoho napadlo, koupit detem Amulet 27,5 youngster 1.10 13", tak tady je varovani. Pominu-li kvalitu, tak je tam problem. Amulet vzal 26" ram a vidli a prodava to jako 27,5 s uzkymi plasti.

   Pokud chcete dat plast 2,1 nebo 2,25, tak se do ramu nevejde..

   2 0
   • scret  

    Diky za varovani… koukal na nej jako pristi bike pro prcka…

    0 0
   • madcat  

    Co je za problém s kvalitou? Mám tu větší velikost, to je myslím 15", a ničeho jsem si nevšiml.

    0 0
    • Pan F.  

     Na rámu jsou místy ostré jakoby špičky svárů, není to moc začištěné. Při sundávání kotoučů, jsem musel do 3 šroubů vyříznout drážku pro šroubovák, protože jsou z bláta a na imbus, který se protočil. Byly utažené na krev. Přetažené konusy v nábách. Dlouhý řetěz.

     Ta 15" (27,5") má prý rám jako 29", takže bys neměl mít problém s většíma gumama. Ta 13" je bohužel 26".

     Kdybych to mohl vrátit, vrátím, ale kupoval jsem před Vánoci pod strom, tak už je pozdě. Takže jsem z toho udělal 26".

     0 0
     • madcat  

      Že by to byl rám jako na 29" kolo to se mi teda nezdá. To by tam toho místa kolem zadní gumy bylo podstatně víc, ve skutečnosti je ho tam ale spíš míň. To mně ale nějak zvlášť nevadí, nemám v plánu osazovat nějaký silnější pláště. Jezdíme hlavně po zpevněných cestách, takže takto je to OK. A v přední vidlici je místa neurekom – široká je dost a hlavně je vysoká, páč asi ju trochu natáhli, aby pak při případným přechodu na odpruženou se moc nezměnila geometrie.

      No a ohledně kvality svárů moc nevím, zas tak moc jsem to neprohlížel, ani jsem zatím nezkoušel nic moc sundávat. Možná až se do něčeho pustím, tak budu taky láteřit, a pak třeba tu ještě poreferuju…

      0 0
      • Pan F.  

       Hele, o ty 29" byla informace přímo z Amuletu. Dle fotky máš to samý, co já. Takže tam širší gumu taky nedáš.

       Ještě je z bláta šroub na sedlové objímce, radši vyměň. A zkontroluj duše. Mezi pláštěm a duší byla zapomenutá velká stažená elektrikářská pás­ka.

       0 0
     • virtualcop  

      Nezpochybňuju „nekvalitu“ kola jako celku, ale ohledně kotoučů – servisní standard je osazovat IS (6 děr) kotouče/náby šrouby Torx M25, tak jestli ti nešly povolit imbusem, tak se docela nedivím :)

      0 0
      • Pan F.  

       Co to zase je za reakci. Kdyby byly na Torx, povolím torxem. Byly tam šrouby na imbus..

       0 0
       • virtualcop  

        Reakce ze zkušeností – fakt nevím, jak jsi zkušenej a šikovnej v rámci opravy a montáže kol (pokud si koupil tuhle „hotovku“, tak mohu předpokládat, že by ti třeba postavit kolo pro dítě z rámu mohlo dělat obtíže, nebo že si kolo nikdy nestavěl) a že si nemusel vědět, že jsou tam Torxy. Protože se mi už několikrát stalo, že mi někdo z kamarádů či známejch volal, nebo dojel s kolem, že chtěl vyměnit kotouče a ty imbusy mu nejdou povolit, jak je to utažený a protože se v tom imbus protáčí :)

        Pokud je to tak, že víš, že tam jsou torxy, ale opravdu tam byl imbusový šroub, pak se hluboce omlouvám, že jsem tvojí znalost tak moc podcenil :)

        Ostatně když jsem pošleš fotku těch imbus šroubů, omluvím se ti ještě klidně 2× i s úklonou až do pasu – ještě jsem prostě kolo i s nejobyčej­nějšími kotouči za kilo jeden, přišroubovaný nějakými imbus šrouby neviděl, tak mne to celkem zajímá, jak ten šroub vypadá.

        0 0
        • Gru  

         Já chci vidět, foto šroubů a i toho úklonu :-)))))))

         Je fakt že ty imbuse mi tam taky moc nepasují. To je jak ja dotahoval představec Force team light imbusem, ono ne že by to nešlo, ale pak jsem si myslel při protočení že jsem ho žvejkl, tak jsem se na to víc zaměřil a ejhle, oni tam mají M4 na torx. Stát se může ani nevíš jak. Při povolování bych ho na sto pro žvejkl ani kdyby byl dotažený na 4NM

         0 0
         • virtualcop  

          Já ti to klidně splním a fotku sem pošlu, když budou šrouby :)

          2 0
         • kejda  

          A já trvám na opakování ceremoniálu :))

          3 0
         • virtualcop  

          Tak je faktem, že dnes je možný asi všechno a u kol si s tím nikdo hlavu moc neláme, kam dát torxy, kam imbusy atd.

          Ale stejně by mne ta fotka z prosté zvědavosti zajímala :)

          0 0
          • Pan F.  

           Hele, prvni jsem automaticky zkousel torxem. Foto nemam, vyhodil sem. Kdyz se podivas na web Amuletu, tak tam mají detail. Nebo popros jine majitele toho kola. Zbytecna debata..

           2 0
           • Gru  

            Vyladá to jako imbos, tváří se to jako imbus, a je to IMBUS :-))

            Tak asi tam musí dát něco spešl aby se to kolo odlišovalo od ostatních že?

            0 0
            • enjoy  

             Já tam tedy nevidím IMBUS, nýbrž INBUS.

             0 1
             • virtualcop  

              Nastuduj :) Oba výrazy jsou použitelné a proč, ti řeknou třeba zde Ústav pro jazyk český (asi nejvyšší češtinářská autorita)

              0 0
              • enjoy  

               Přesně tohle jsem četl(a samozřejmě nejen to. Už na strojárně mistr za Imbus dával pohlavky:-))) a udivuje mě, že na základě tohoto textu kopeš právě za imbus:-)

               Zřejmě si přehlédl: „Měli bychom tedy psát inbus.“ :-D

               Ale nic.., tohle je strašně výbušné téma, radši to nechme být:-D

               0 0
               • Gru  

                Dobře napravím to, prostě u nás na Moravě to je imbus, a na Zapadě si tomu říkej třebas šestihran :-)))))) a teď můžem popošoupnout dál.

                0 0
               • virtualcop  

                Já psal/říkal léta INBUS (po německém vzoru), ale kdysi jsem (myslím zrovna tady) byl nějakým češtinářem opraven, že …poslední odstavec toho výkladu…

                Tak jsem podlehl a od té doby dávám „M“.

                Tak už nevím, abych se zavděčil všem. Asi budu psát inbus/imbus :))

                1 0
                • enjoy  

                 To je totiž ten princip, že 1000× omílaná lež se stává pravdou :-)

                 1 0
                 • Gru  

                  Asi tak, správně je to Innbus, vytvořená zkratka ze slov INnensechskan­tschraube Bauer Und Schaurte neboli ( inbus) ale název zlidověl ! V hovorovém jazyce často slýcháme místo N písmenko M. Také z tohoto důvodů se spíše setkáváme s psanou formou s písmenkem M. Oba dva termíny, se v českém jazyce označují za nespisovné, profesní . Důležité je že si rozumíme, a víme o jaký klíč jde ne.

                  1 0
                • kejda  

                 Kámoš už léta říká nimbus. 100× jsem ho opravoval, ale marně:)

                 0 0
           • virtualcop  

            OK, pak se tedy 2× hluboce omlouvám :)

            Ale bude to bez předklonu a fotky – nejsou fotky originál šroubů :)

            Pak jsou to u Amuletů dvojnásobný prasátka – tyhle imbus šrouby se většinou používají jen u motorek :)

            0 0
   • xtonda  

    Zajímavý, já kupoval Amulet Youngster 27,5 1.10 2022 XS loni v Březnu a tohle mi vůbec nedošlo. Pláště tam tedy jsou 47–584 a dávat větší sem neměl potřebu, ale blatníky se tam vešly, byť tedy vzadu relativně těsně. Mám v profilu

    https://www.bike-forum.cz/…-5-1-10-2022

    0 0
    • Pan F.  

     Mrkni na foto. Stříbrný je Amulet Youngster 27,5, zelená je Amulet Youngster 24. U 24" jsou 2,1" pláště s velkou rezervou. U 27,5 jsou 2,25 Rocket Rony..

     0 0
     • xtonda  

      Místa je tam míň, ale asi bych z toho, že 2,25 je tam tak těsně nedělal závěry, že to je rám na 26" kola. Rám u Amulet 26 Youngster 1.10 je jinej.

      0 0
  • vpa007  

   Neví někdo o kloudným 27,5 rámu velikosti L?

   Junior tradičně vyrostl a bude potřebovat „nový“ kolo. Koukal jsem v bazaru na RB IQ275/L, kam bych lehce přeházel vše ze svýho XL, ale prý má kaput ložiska a mě se nechce zase absolvovat to martyrium s posíláním tam a zpět. Varianta by byla poskládat 29" kolo, ale na to skoro nic nemám, musel bych dokupovat minimálně záplety a vidlu…

   0 0
    • vpa007  

     No, karbon z číny mě taky napadl…

     0 0
     • PatRyck  

      No jo, ale tipuji, že třeba tohle: http://tantancycling.com/index.php?… (bral jsem od nich už 2 rámy) vyjde v jedné barvě v podstatě nastejno jako ten Trigon

      0 0
      • vpa007  

       Not bad, ale hodily by se mi pevný osy, abych nemusel dělat zase další konverzi pro díly ze svýho starýho kola… aktuálně koukáma na tenhle karbonovej rám Spcycle 27.5er… uvidíme.

       0 0
       • PatRyck  

        Pevná osa jo volitelná („9*135mm QR/12*142mm Axle thru“). Pokud nechceš Boost ovšem.

        0 0
        • vpa007  

         Boost ne… idea je „všechno“ přeházet z mýho RB IQ275 a tam je 12*142…

         0 0
       • pheek  

        Na tomto rámu mám poskládaný kolo pro dceru.

        1 0
        • kejda  

         Proporce řidítka vs sedlo nejsou úplně v pořádku…

         0 0
         • pheek  

          To nebylo ještě nastaveno. Bylo to pod stromeček, tak jsem to s ní nemohl nastavovat. Teď je sedlo výš a vše nastaveno na její výšku.

          1 0
         • Gru  

          Kejda po rozkliknuti profilu vidím na fotkách úplně stejná nastavení :-))) . Hlavně jak se tu zminuje. Dítě není dospělí. Alespoň se tolik nehrbí, a nedrží váhu těla tolik na rukou. Navíc u dítěte posed nebude nikdy optimální, pokud mu nebudeš každého půl roku až rok kupovat nové kolo. Vzhledem k tomu že rostou cca 8–10 cm za rok

          1 0
          • kejda  

           Neměli jsme takhle stejná nastavení :). Jinak souhlasím, že posed nebude optimální, ale zase 8–10 cm za rok je docela rarita. Syn má ve 12 letech 150 cm a roste výrazně pomaleji…

           0 0
           • Manas  

            To se mas .. muj ma 145cm v 9ti a nohy 39 1/2 …

            0 0
            • kejda  

             Takovou čapu má taky, ale ve 12 letech. Gratuluji, za tři roky budete už kupovat v pánském, ale sněžnice :)))

             0 0
             • Edwin  

              Náš má ve 14 letech přes 180 cm a botu 46. Má ale ještě o půl hlavy vyššího spolužáka.

              0 0
              • kejda  

               LeBron James by se měl začít taky koukat kolem sebe, konkurence nespí…

               0 0
             • Manas  

              Uz hledam kram kde prodavaji male kanoe .. snad ho to prejde :D

              A to jsme oba celkem prumerni – ja 179cm, zena 175cm

              0 0
           • Polka  

            Hmm, náš má ve skoro 14 letech 180cm :-)

            0 0
           • pheek  

            Fotky kola co jsou, tak jsou ještě bez nastavení posedu. Po nastavení jsem to ještě nestihl vyfotit :)

            1 0
        • vpa007  

         Pěkný! Co ten rám, vše bylo v pořádku, nic jsi nemusel řešit? Já na minulým karbonu z PRC musel růčo dorovnávat dosedací plochy na brzdový třmen… :/

         0 0
         • enjoy79  

          To já na thrustu taky, pořád rezonuje a píská zadní brzda. Už jsem zkoušel x-krát lehounce dopilovávat a podložkovat, ale asi je hlavní problém že je díra na šroub křivě a zatím jsem se s tím na 100% nedomluvil.

          1 0
         • pheek  

          To je přesně ten rám o kterém jsi psal, SP-CYCLE. Vše bylo OK, velikost je 13,5". Na co si vzpomíná, tak bylo docela dost málo místa při usazování zadního třmenu a vzpěry od sedlovky. Ale nakonec to sedlo a je to OK.

          1 0
          • vpa007  

           Dík! Musím říct, že se mi fest líbí, i za ti cenu, že bych musel pořešit pressfit střed, což ještě neumím… ale pořád je co se učit! :)

           0 0
     • Sinpa  

      Hledám pro malou to samé.

      Po Evropě jsem nic nepotkal, takže taky asi bude něco z PRC.

      Hliník

      https://www.aliexpress.com/…1157864.html?…

      Carbon

      https://www.aliexpress.com/…0189837.html?…

      https://www.aliexpress.com/…4373684.html?…

      1 0
   • Edwin  

    No já budu muset na až opadne sníh přeměřit mladýho, pač se vytáhl jako kráva, takže budu pravděpodobně jeden mít. A sám budu hledat něco 20–21".

    1 0
    • vpa007  

     Ten Instinct? Nevypadá věru marně… Kolik mladej měřil, když to sedlal?

     0 0
     • Edwin  

      Ty jo, tak to fakt nevím, to bych kecal. Až nebude všude mokro, tak to budu muset vytáhnout ven a přeměřit. Možná bude stačit delší představec a ještě to jednu sezonu vydrží. Každopádně to nemá pevné osy.

      0 0
  • Emp14  

   Zdravím, budu se zbavovat dětské 27,5. Kdyby měl někdo zájem do SZ. Díky. Rám čína karbon, doplňky také osazeno schimano XT komplet.

   1 1
  • madcat  

   Jak tady tak pročítám problematiku dětského kola, tak jsem se samozřejmě taky dostal k ladění vidlice na nižší hmotnost jezdce. Kluk má kolem 40 kg, plus mínus, koupil jsem mu na kolo vidli RS Judy Gold RL, kterážto by měla mít systém pružení solo air. Čtu to správně, že foukáním nebo upouštěním hlavní komory se dofukuje nebo upouští i negativní, takže odpadají takový ty často zde na BF zmiňovaný problémy s příliš tuhou negativkou, takže vidle pak není citlivá na drobnější nerovnosti? Nebo je to složitější?

   0 0
  • Mimoň  

   Ahoj, doporucite prosim kliky 165mm pro detske kolo 27.5"/S? Veskery sortiment Shimano v teto velikosti je asi vyprodany. Ram BSA 68/73. Diky

   0 0
   • oddie  

    Jedny mam navíc, dutá osa, dm převodník.

    0 0
   • Tommit  

    Já kupoval v prosinci na bike24.de

    Edit : maji teď opravdu až XT:( za 100Euro

    0 0
   • scret  

    co treba nejaky GX nebo NXka?

    0 0
    • oddie  

     V tomhle fakt jede ta spíš čína, Cruz, Deckas aj. krásně lehké kliky s dutou osou a NW převodníkem okolo litru, patnácti stovek, sehnatelné po 5mm, co víc si pro děcko přát…

     2 0
  • Gru  

   Podle čeho se nastavuje předo-zadní posed? Zdá se mi že by chtělo dozadu, ale asi i zvednout a tím by se to mohlo dorovnat?

   1 0
  • tompca  

   Kdyby měl někdo potřebu, tak na Axitu naskladnili rámy od Authoru pro 27.5" kola (i 29") Ultrasonic, Instinct, Traction apod. Pánské i dámské asl ve velikostech 14,15,16,17".

   https://www.axit.cz/mtb-27-5-ramy/#…

   U tří jmenovaných jestliže mají uchycení osy viz. obrázek jde vyměnit uložení osy na pevnou.

   https://www.axit.cz/…120al_2019_/

   2 0
   • Sinpa  

    Bych se… Před týdnem jsem po měsících čekání ukořistil rám 16" Ultrasonic na cyklobazaru za 6k :-D

    0 0
    • trpaslik72  

     Přesně, všera jsem to kolo na rámu od týpka z cyklobazaru dostavěl :D

     0 0
   • vpa007  

    Mnooó… ještě jsem se nerozhoupal na to koupit tu čínu, takže 17" Traction by asi byl i řešení! Promyslím, ale každopádně tuze dík!

    0 0
    • tompca  

     Už je na cestě pro kluka Traction 15" + patka na pevnou osu. ????

     1 0
   • scret  

    tusi nekdo, jak jsou dany ramy na tom vahove? Diky

    0 0
    • tompca  

     Ultrasonic v 16" okolo 1.670g, podobně na tom bude Instinct a Traction, ty nižší modely váží o cca. 100–120g více. Mám objednaný Traction 15", tak až přijde zvážím.

     1 0
     • tompca  

      Traction 27.5" velikost 15", váha ukázala 1.630g s originální directmount patkou, 1.625g s patkou pro pevnou osu.

      1 0
    • trpaslik72  

     Ultrasonic vel 16…

     0 0
     • tompca  

      Tak jsem si to špatně pamatoval a těch 1.67kg má 14".

      0 0
      • trpaslik72  

       Ještě je otázka, jak kvalitně váží manželky malinová váha ????

       0 0
       • enjoy  

        Na té hrbolaté vinylové podlaze to nebude úplně ono :-)

        0 0
   • Edwin  

    Škoda, že už bych asi potřeboval 20+ :(

    0 0
    • tompca  

     Je to teda 29", ale Egoist nebo Vision by nebyly špatné.

     https://www.axit.cz/mtb-29-ramy/#…

     1 0
     • Edwin  

      Šlo by na to hodit 27,5 vidle a kola? Nebo je to nesmysl? Tam je asi jediný problém snížení středu, ne?

      0 0
      • tompca  

       Sníží se střed o rozdíl poloměru kol,to by asi problém nebyl. Když tam dáš ale 27.5" vidlici (délka 495mm) místo 29" (délka 510mm), tak se Ti o něco zvýší hlavový úhel, kolo bude obratnější, ale bude hůře vést stopu. Zase ten rozdíl je jen 15mm, ale projeví se to.

       0 0
       • šlapatko  

        Může pořešit zdvihem vidlice. U některých vidlic lze měnit zdvih.

        0 0
        • tompca  

         Jo to je varianta, ty rámy od Authoru jsou většinou pro 100mm zdvih, když dá 27.5" vidlici se 120mm zdvihem, tak to bude cca. stejné.

         0 0
  • kajto  

   I tahle novinka je docela dobra.

   https://www.torpbikes.com/…y-set-26-275?…

   1 0
   • Sinpa  

    Okometricky mi ty rámy přijdou divné. A cena klik mi docela pobavila :-)

    0 0
    • kycis  

     Samotnej ten ram vypada divne, ale postaveny kolo se mi celkem libi. Jen logo na hlavovce mi prijde mimo na bike pro teenagera, prijde mi jak na kolo pro 5 leteho prcka. Ale to si kazdej malej borec poresi samolepkou :-)

     Cena klik je teda vazne ulet, to by me zajimalo kolik jich prodaj…

     0 0
   • Auditor  

    Na podzim!na jaře budu potřebovat „velký“ kolo pro dítě… hmmm, díky :)

    0 0
  • Rastogt  

   Zdravim nema niekto na predaj kluky 145–150 , podla moznosti nieco v style hollowtech. Pozeral som nejake z alika ,ale tie nestihnu prist do Marca :( Dakujem

   0 0
   • oddie  

    Mám navíc jedny 150mm Jiankun, s 32z převodníkem. Mají dost malý Q-faktor, nesmí být moc široká zadní stavba.

    1 0
    • Gru  

     Co to je dost široká stavba? Máme je na kole s Boost stavbou a v pohodě

     0 0
     • oddie  

      Tak vzdálenost vnitřních hran je 130mm. Takže aby stavba byla nějakých 170mm od středu široká max. tak 120…

      0 0
  • tompca  

   Traction už se „sedlá“.

   1 0
   • Sinpa  

    Já to včera taky zpřeházel na nový rám – 27,5" Ultrasonic 16"

    Blatníků Riesel a dětského sedla od Spešlu se malá nechce vzdát už od 24" kola – přendávám je už na 4 rám :-)

    Až to bude jednou čisté, tak možná dodělám profil.

    Reba, kliky 152mm, 1×12 – kazeta Ali, Ali karbon sedlovka a rodla.

    1 0
    • tompca  

     S tou pevnou osou se Ti tam vešla 12sp. kazeta bez problémů? Loni jsem stavěl kamarádovi Ultrasonica s 1×11 a už moc místa mezi nejmenším pastorkem a rámem nebylo. Přemýšlím, jestli tam mladému nedám také už 1×12.

     Poslal bys odkaz na tu kazetu z Ali?

     0 0
     • Sinpa  

      Zadní kolo je na klasický RU. A kazeta se vešla bez problémů, po pravdě mi ani nenapadlo to nějak hlídat, vrazil jsem to tam a funguje. Ještě to tedy budu muset omrknout. Během jízdy vedle malé jsem nic nezaznamenal a malá taky nic nehlásila :-)

      https://m.it.aliexpress.com/…4494217.html?…

      0 0
      • Sinpa  

       Jen Shimano řetěz jí moc nechutnal, se Sram řetězem je to lepší, ale stejně to nechodí tak hezky jako 12s Shimano/Shimano co mám na našich dospělých kolech. Až bude lepší počasí, tak se v tom ještě budu muset povrtat, nebo si to během jízdy v tom marastu teď sedne :-)

       0 0
     • kubad  

      kazeta je pořád stejně daleko od rámu v tom problém není

      0 0
      • tompca  

       Už jsem to zkoušel s nějakou Sunrace kazetou, vešla se v pohodě, jen bych musel přeplétat zadní kolo, kvůli Microspline náboji (když 12 sp. tak jsem chtěl 10–51), a na původní náboj není ořech dostupný. Tak jsem nakonec nechal 11sp. 11–51.

       0 0
  • Rastogt  

   Ďakujem oddie za kľuky. Skladať začnem len čo sa mi podarí zistiť aké tam ide hlavové zloženie.

   1 0
  • tompca  

   Hotovo.

   1 0
   • vpa007  

    Parádní stavba! Vše bez komplikaci? ;)

    0 0
    • tompca  

     Absolutně, osu jsem bral tuhle (to bylo jediné nevyzkoušené).

     https://m.aliexpress.com/…3950314.html?…

     0 0
     • Edwin  

      Trošku off topic, ale sháněl jsem pár nemyslu (nejen na kolo) na Ali a za podoby penize se už dá sehnat i lokalne. Se současným poštovným 200+ a 2–3tydennim dorucenim se to vůbec nevyplatí. Jaká je vaše zkušenost?

      0 0
      • tompca  

       To co tam kupují tak se vyplatí i finančně, objednávám vždy více věcí najednou (většinou s dopravou 15 days delivery, sloučí to do jedné obálky a od objednání po doručení to trvá 10–16 dní).

       Většinou objednávám vyzkoušené věci.

       Teď např. pevnou osu

       https://www.aliexpress.com/…/detail.html?… cena do 200,–

       vyzkoušená podobná v ČR s poštovným skoro 400,–

       https://www.biketone.cz/…-_d3958.html?…

       Kotouče váha 1ks 95g i se šroubky, vana za 2ks 500,–

       https://m.aliexpress.com/…9957855.html?…

       v ČR podobné okolo 500,– ks + poštovné

       představec , váha 110g, 250,–

       https://m.aliexpress.com/…1216867.html?…

       v ČR v téhle délce skoro nesehnatelný

       NW kotouče+šrouby do převodníků, gripy, různé průchodky, příchytky bowdenů , dětské kliky apod.

       Mám to na jednom místě, nemusím koukat po x shopech, kde bych stejně skoro za každou položku platil z každého poštovné.

       1 0
  • lenon  

   Zdravím, chci se zeptat. Po delším rozhodování chci synovi objednat https://www.bike-discount.de/…actic-n-grey

   Je to kolo s rámem pro ženy. Mě připadá, že je pouze středová trubka více položená směrem dolů a tím pádem by se mohlo synovi lépe jezdit ze sjezdu. Nebo to tak není a ženské rámy mají jinou geometrii nevhodnou pro děti? Syn 155 cm, takže rám vel. S.

   0 0
   • kejda  

    Na tu výšku to bude sedět skvěle. Taky máme Cube v S a i když je syn trochu menší, sedí mu to.

    Akorát ti z toho asi brzo vyroste :)

    2 0
    • lenon  

     S tím tak trochu počítám. Až vyroste tak mu to přeházím na větší rám.

     0 0
   • Pán z Dubu  

    Vzal bych 17".

    0 1
    • černápole  

     akorát 17 bude už 29er, jestli to nebude vadit-)

     0 0
     • kocers  

      No jestli čtu dobře na odkazu na BD, tak 27,5 je pouze 13,5 a zbytek (včetně té 15) je 29 viz: Frame size XS (13,5") comes with 27.5" wheels, sizes S (15"), M (17") and L (19") are 29er.

      0 0
      • kejda  

       Ano správně, a je to dokonce vidět i na obrázku :)

       0 0
  • lenon  

   Zdravím je tu někdo, kdo by zapletl zadní kolo s ořechem na 11 kazetu?

   0 0
  • cubas  

   Ahoj, kdyby se někomu hodily díly na stavbu prodávám tento set

   0 0
  • robino  

   Ahoj, nevíte někdo prosím aktuální možnosti 27,5 vel. asi 16 – kluk 152 cm, cena kolem 15k, strop 20k?

   Klidně nabídněte i jeté, úplně na to nespěchám, na jaře může dojezdit 26.

   Dík za reakce a za tohle vlákno.

   0 0
   • Manas  

    Osobne bych klidne bral to v postu nad tebou a poladil si to dle chuti.

    Obecne sem hledal na zacatku roku a loni na podzim nejake komplet 27.5 pro podobnou vysku … a dost sem pohorel.

    0 0
    • robino  

     Je pravda, že bych spoustu věcí asi mohl přeházet z RB 26 a zkusit prodat rám. Jen se nevyznám v klikách a středech, jestli to bude kompatibilní s tím Cube.

     0 0
     • cubas  

      Střed je na běžný Hollowtech kliky a osu

      0 0
      • robino  

       Dík za info, nevíš náhodou, co může být na RB?

       0 0
       • cubas  

        Předpokládám, ze totéž. když tak mě opravte

        0 0
       • scota  

        SRAM GXP Team, domeček 73 mm, osa 24 mm

        0 0
        • robino  

         Sorry, ale fakt nevím, jestli to znamená, že to půjde přehodit.

         0 0
         • vpa007  

          Nevím co máš za RB 26", ale obecně tam je závitový střed BSA se šířkou 73mm. Je to běžnej standard, takže do toho jde nacpat třeba SRAM GPX nebo SHIMANO SM-BB52. Řek bych, že to bude mít i ta ČUBA, ale chtělo by to sem konkrétní modely rámů. ;)

          https://www.kupkolo.cz/…-bb52_z5200/

          0 0
          • robino  

           Je to RB Kid 26, ale nevím jak je to starý.

           1 0
           • vpa007  

            Jak je to starý je jedno, páč co já konkrétně na RB miluju, že si dlouho drží svý standardy a nemá to každej rok jinak. Jasně, udělali upgrade na tapper hlavu, na boost osy, kabeláž vnitřkem, ale furt si drží BSA střed a stejný průměr sedlovky. ;)

            0 0
         • cubas  

          Jo, „ČUBA“ má standardních BSA 73 mm, jak píše VPA, takže přehodit lze

          1 0
         • cubas  

          Ano, pujde

          1 0
  • brble  

   Ridley eMko.

   1 0
   • vpa007  

    Hezký! Tahá mě za oko snad jen ten komín „na paní radovou“, ale jinak moc pěkný kolo. Máš k tomu nějaký další informace, nebo budeš tajemnej jak hrad v Karpatech? ;)

    0 0
    • brble  

     Seskládáno co dům dal. Sehnal jsem jen rám a vyplety. Komín je záměrně, až mladej odroste, bude to pro paní radovou.

     1 0