• necyklo

  Dobrý den, jsme úplní necyklo, ale přesto vybíráme dceři kolo k narozeninám. Nikdy nechtěla, a tedy nejezdila na odrážedle. Váží cca 17kg a měří 108cm.

  Předběžně jsme vybrali: KUbike, Felt base 2015 a Nipper. Ale spíš tak podle toho, jak vypadají, ne podle vlastností. To nám nic neříká… Nemáme jasno ani kolem koleček.

  Prosím o radu, na co se zaměřit, jaké vybrat. Jsme trochu bezradní. Díky

  0 0
  • janovec8  

   Tak Kubike stojí okolo 10tis ne? V cenové relaci okolo toho Feltu jednoznačně ten Nipper nebo Amulet Mini, který mi připadá pro dítě veselejší.

   0 0
   • necyklo  

    Kubike jsem našla za 9. Ten lehčí amulet za 7,5. To už není tolik…ale jak nám ty parametry nic neříkají, vybíráme co se líbí na pohled.

    0 0
  • gerrard  

   Vyskou uz je skoro na 20" kolo ne na 16". Zajit do obchodu a vyzkouset.

   0 0
   • necyklo  

    My jsme právě zkoušeli dokonce 18''a byla velká. Ona nikdy nejezdila na odrážedle, neumí držet rovnováhu.

    Jsme fakt bezradní.

    0 0
  • oddie  

   A když nechtěla to odrážedlo, to kolo teďka chce? Pokud opravdu sama nechce, nepůjde jí to ani na kole a nemá smysl ji nutit.

   0 0
   • necyklo  

    O kolo si právě několikrát řekla a když viděla děti na kole, jednou si ho na chvíli půjčila.

    0 0
    • oddie  

     Tak aspoň tak.

     16 bude mít ale tak na tohle léto, a příští rok bude na 20". Zkusil bych ji posadit na 20" Kubikes, mohl by jí být. Odkud jste? V Praze můžu nechat vyzkoušet 16" Belter a 20S Islu.

     0 0
     • necyklo  

      Kousek od prahy. Ale jestli se mi dostane do ruky v reálu Belter, tak to bude můj jistý konec :-)

      0 0
      • gerrard  

       Tak jestli ti nejde o penize, tak kup belter s tim, ze ho zase prodas. Jestli ti jde o penize, tak sehnat kvalitni 16" kolo na bazaru, aspon ti nebude lito jak s nim mlati o zem. A s koleckama jsou mozne dva ruzne pristupy. Vubec nedavat a trochu si zabehat. Nebo dat, nechat naucit slapat a brzdit a pak hned odmontovat a zabehat si trochu min.

       0 0
      • oddie  

       My ho budem prodávat :)

       0 0
       • necyklo  

        Beltera? A kdy? Můžu poprosit víc info do mejlu? Pokud už tedy nemá nového majitele… rozaarka@seznam.cz

        0 0
        • oddie  

         Ještě nemá… Slíbil jsem kamarádovi, že si jej vyzkouší ještě jeho dcerka, ale ten jej kupovat nebude. Pokud si ho chcete prohlédnout a zkusit, o víkendu jsme v Praze, západní okraj. Mail napíšu po poledni.

         0 0
         • necyklo  

          Budu čekat na mejl, ale zájem mám velký! Řikali jsme si totiž, že buď nový, nebo Beltera z druhý ruky, když by se nám podařilo sehnat.

          0 0
  • necyklo  

   Kupujeme ho tak, že si ho necháme i pro kluka. Proto jsem rovnou hledala nerůžový. A vypadly mi samý Kubikes a Belter :-) a to byl začátek konce, protože jsou krásný.

   Kolečka asi budou nutný, protože nebylo to odrážedlo…

   0 0
   • kemo  

    Kolečka výrazně nedoporučuju. Chvíli běhat za dítětem nebo na pomoc pořídit tlačnou tyč.

    0 0
  • kemo  

   Detaily viz nahoře odkazované druhé vlákno, ale já bych šel cestou koupě bazarové 16'' (téměř jakékoliv) na naučení a pak koupit pořádnou 20''. Kluk na tom jezdí od cca 110 cm (záleží také na délce rukou a nohou).

   0 0
  • Tess.85  

   Zdravím,

   potřebovala bych poradit s prvním dětským kolem pro prcka… v červnu mu budou 3, na svůj věk je poměrně velkej (103cm, výšku rozkroku zatím neměřila). Doteď jezdí na odrážedle Firstbike, chlapec se toho nebojí a radši někde v terénu než spořádaně po chodníku.

   Chtěla bych mu teď ke 3. narozeninám koupit první normální kolo, na doporučení z bike shopu velikost 16". Ale vzhledem k tomu k jak naučit dítě jezdit na kole moc netuším, tak přemýšlím jaký kolo vlastně koupit… Základní rozhodování jestli s torpédem nebo už s klasickou zadní véčkovou brzdou…

   Na ty s véčkovou brdou jsem dostala tip

   Saracen https://www.saracen.co.uk/bike/mantra-16

   Woom https://woombikes.com/products/3?…

   Podle infa co mám jsou oproti klasikám s torpédem výrazně lehčí, u torpéda se bojím že by to prcek z kopce nemusel ušlápnout a ubrzdit, ale zvládnul by už ve 3 letech brzdit rukou? A co je lepší pořídit postranní kolečka nebo takovou tu přidržovací tyč na sedlovku?

   Budu vám vděčná za každej názor, zkušenost, tipy na další kola.

   Díky ;)

   0 0
   • oddie  

    Za mě Belter, ostatně viz výše…

    S torpédem ubrzdí víc než rukama, ale s takhle malým děckem asi těžko budete jezdit tak prudké sjezdy, aby to neubrzdilo ani oběma páčkama. Naopak je výhoda, že se pak nebude muset z torpéda u dalšího kola přeučovat na cvrčka a brzdy jen na pákách, a že si na rozjezd může snadno natočit kliky do nejvhodnější polohy.

    A co se týče postranních koleček nebo tyče, tak za mě ani jedno, pokud už zdatně jezdí na firstbiku, naučí se to se šlapáním za odpoledne a to zvládnete i bez tyče jen přidržováním za sedlo.

    0 0
    • MnemonicJ  

     U nás to ani zdaleka nebylo jedno odpoledne… Ale možná byla chyba, že malej neměl žádnou šlapací hračku (motorku, traktor…) Nějakou dobu jsme s tím bojovali a ohnutý jsem toho za kolem naběhal dost :D Ale kolečka mi přišla jako krok zpět, takže nakonec dobrý. To šlapání není evidentně až tak přirozený a i když náš malej na odrážedle najel dost (rovnováhu držel i v nízký rychlosti a sjížděl na tom všechno co se připletlo do cesty), tak než ovládl šlapání, nějakou dobu to rozhodně trvalo.

     0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.