• nox159

    zdravim,

    vybiram fulla, vim že chci vyšši zdvihy 140–160mm, slusna stavba – aby se moc nehoupal, celkove do toho chci vrazit max 50k spis min ( nejlip 35–40)

    Ve predu 15mm osu ( hope naby by mely jit na tento rozmer predelet ), lehce chrti geometrije – chtel bych aby to nebyla kratka koza ale proste aby se blizila spis XC kolu ( v ramci moznosti ) hledam slusny ram a vidlici – zbytek je mi celkem fuk ( doladim si to podle sebe)

    samozrejme kolo nejdriv vyzkousim ale prvni musim vedět jake bych mel zkouset – takze hledam nejaky tip.

    zatim co jsem se dival tak

    podminka je aby to bylo dostupne v ČR, u meridy a ghostu bych mohl mit dost slusnou cenu, u gianta taky dobrou, u RB bych nakupoval za jejich ceny

    skladat by se mi v tomto pripade nejspis nevyplatilo protoze uz doma moc veci navic nemam a jak jsem se dival tak ram + vidlice vyjde skoro stejne jak cele kolo ( v teto cenove relaci)

    chci to na blobnuti – ale vzdy je podminka aby to jelo i do kopce ( nechci tlacit ) vyjizdky cca 30–60km, težši teren + drobne skoky ( do pul metru – časem)

    uprimne se ve vyššich zdvihach moc neorientuju tak uvitam jakoukoliv radu ci tip nebo chovani te a te stavby nebo vidlice

    popripade na co davat pozor…

    diky

    0 0
    • jIrI___  

      Nejsem kompetentní na hodnocení fullů, ale mě hodně nadchnul LP Zesty 314. Připadalo mi, že vzhledem k velikosti zdvihů jede samo, šlo perfektně za pedálem a přitom byla zadní stavba citlivá. Bohužel poměr cena/osazení je nic moc.

      PS: Pokud by někdo měl rám kolem 150 mm zdvihu a chtěl vyměnit za 120 mm, tak mi může napsat na mail :)

      0 0
      • nox159  

        dik za tip

        ale tech 60k se mi za to jiste davat neche a furt nevim jestli nebude 140mm malo ( z nejvetsi pravdepodobnosti se necham anthema x na lehci teren) takze bych sel spis do 150 – 160mm

        kdybych chtel jiste 140mm tak s nejvetsi pravdepodobnosti beru meridu nebo ghosta – kvuli cene

        0 0
        • jIrI___  

          Tak třeba nový Jekyll bude s tím jejich systémem, podle mě, celkem univerzální pecka. Jen ta cena bude někde jinde, ale máš ještě chvilku čas pošetřit :)

          0 0
          • nox159  

            cenu nechci hnat vys – nemel bych problem vrazit do kola vic, ale už nechci :)

            par věci jsem si uvědomil a srovnal v hlavě a nechci kolo za 100 litru – mozna bych to uz nazval jako vyhozene penize ( :D se divim ze to vubec pisu ja :D )

            0 0
            • maajkee  

              A já myslel, že ty nejseš zas takovej zazobanec :)

              0 0
              • nox159  

                to taky nejsem, proto vybiram kolo kolem 40k ;-)

                0 0
                • maajkee  

                  no jasný, tak někdo v týhle cennový relaci už kupuje auto :)

                  Já už bych si to dneska s blížící se svatbou dovolit nemohl :)

                  0 0
                  • nox159  

                    si beres tu z profilove fotky ? ;-)

                    ja to neresim, nemam zadne zavazky vuci nikomu jen dat neco za najem + za jidlo, takze neni problem i s malym platem relaticne rychle neco nasetrit, ale kolo neni vsechno… ;-)

                    0 0
                    • maajkee  

                      No, tak já se snažím co nejvíc peněz měsíčně šetřit na nějaký vlastní bydlení, abych si nemusel brát hypošku jak hrom a v nájmu do konce života bejt rozhodně nechci :)

                      PS: jj, tu z profilový fotky, to je moje láska :)

                      0 0
                      • nox159  

                        tak at vám to spolu dlouho vydrzi ;-)

                        ja pravě taky začínam řešit i jine věci než kolo, tak proto do toho nechcu vrazet zavratne moc.

                        zatim nez neco koupim nahodim na anthema na obe kola NN 2,25" a uvidim jak to bude jezdit ( hlavne me ale limituje R7 ta je fakt mekka jak blato a posledni dobou mi nestaci ani brzdy coz mi celkem vadi :(

                        0 0
                        • maajkee  

                          a nechceš tam hodit MK 2,4? Ty by mohly udělat ještě větší terénní službu ne? Já bych zase docela chtěl vyzkoušet nějakou 120mm vidlici, těch 100 mi příjde už málo :) Když jedu tak mám prostě pocit že zadek je funkčnější než předek :)

                          0 0
                          • nox159  

                            s tou vidlici mam stejny pocit, ale ja to budu resit tim ze ji po 3 letech konecne vycistim a vymenim olej :)

                            vepredu uz mam NN 2,25" tak dozadu nebudu davat kontik ;-)

                            jeste uvazuju o NN 2,4" ale ten nevim jestli by prosel zadni stavbou a vidlici :(

                            0 0
                        • JSt  

                          rezervy jsou v tobe, nikoliv nedostatecna vybava ;-) http://www.youtube.com/watch…

                          0 0
                          • Lister  

                            Hmm, Hmm, Hmm. Zase si připadám jak chromý silničář :-(

                            0 0
                          • nox159  

                            mas pravdu

                            ale rekni mi kolik lidi odsud takhle jezdi?

                            0 0
                            • JSt  

                              netusim :-)).

                              stezovat si na tuhost r7 a zahrivajici se zadni(?!) brzdu povazuju jen za skuhrani. ;-)

                              0 0
                              • nox159  

                                reseni tuhosti, citlivosti, či přehříváni brzd … je skuhrani ?

                                tak proc se tu porad řeši pos** TT epikon :D

                                0 0
                                • maajkee  

                                  protože je to IN :)

                                  0 0
                                • JSt  

                                  r7 neni nejtuzsi, s tim nepolemizuju, ale zasadni zvejkajda to taky neni. a ze se ti prehriva zadni brzda? to si dovolim hodit ciste jen na tebe, pac to slysim prvne :-)).

                                  0 0
                                  • nox159  

                                    uz i tu o tom probehlo dost vlaken

                                    jinak je to samozrejme moje chyba – kdybych nebrzdil ( nebrzdil tolik – brzdil vic přerusovane..) tak se neprehriva

                                    jeli sme z kamosem oba XT brzdy a obema zacala tuhnout zadni brzda – oba brzdime spatne? nebo spis sme vybrali trasu na ktere se tohle muze stat?

                                    0 0
                                    • duk  

                                      Asi spíš brzdíš zbytečně moc zadní. Já vždycky když jsem uvařil brzdu, tak to byla přední a jenom v opravdu extrémních sjezdech (Na Gardě při extrémním klesání singlu po šutrech, kde se nedá přední odlehčit, protože bych skončil hluboko v údolí :-D)

                                      0 0
                                      • nox159  

                                        ja ti teda nevim, kdyz je sjezd plny volnych sutru tak kdyz pribrzdim predni tak predni kolo nejede tak jak ma, popripade kdyz je velky sklon tak i kdyz mam zadek co nejvic za sedlem a pribrzdim predni tak letim pres riditka takze tam predni taky nepouzivam

                                        0 0
                                        • duk  

                                          V tom případě je příčinou přehřívání to, že neumíš jezdit z kopce.

                                          0 0
                                          • nox159  

                                            nebo mame jinou predstavu o jizde z kopce ;-)

                                            0 0
                                            • pepek  

                                              V tom případě jste pouze dva: ty a ten co chtěl sundat přední brzdu kvůli váze. (To je skoro jak ten dedek na dálnici v protisměru:-)

                                              0 0
                                              • nox159  

                                                ja nerikam ze je predni brzda na nic, ve vetsine pripadu predni brzdim ale jsou situace kdy tou predni proste clovek brzdit nemuze

                                                0 0
                                                • duk  

                                                  Do situace kdy bys nemoh brzdit přední, kromě sjezdu ledovým korytem jsem se ještě nedostal, a to jezdím na biku už nějákej ten pátek.

                                                  0 0
                                                  • maajkee  

                                                    ale dlě věku zas tolik těch pátků nebylo :)

                                                    0 0
                                                  • duk  

                                                    Tolik zas ne no, ale nějáká doba už to přeci jenom je :-D

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    ok :) Já jen že jsi to napsal jako kdyby ti mělo bejt 40 nebo 50 :D

                                                    0 0
                                                  • pitos  

                                                    na sněhu nebo blátě musíš s přední zacházet hodně opatrně a v těchto situacích se více používá zadní.

                                                    0 0
                                                  • duk  

                                                    Dobře, v některých specifických situacích (mokrý kameny, mokrý kořeny, bláto, led) je dobré počínat si obezřetně, ale o tom původní debata nebyla.

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    o cem teda byla? na asfaltu tu zadni neodvařim :)

                                                    0 0
                                                  • duk  

                                                    O sjezdu v sypkém, rozbitém, kamenitém terénu.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    samuel kopec vozil (mozna furt vozi) vzadu 140mm kotoucek a stacil mu na trate wc. od toho bych se odpichl ;-).

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    jj může to stačit, ale pak nesmíš mit v hlavě mozek

                                                    0 0
                                                  • duk  

                                                    No, tohle je imho totální blbost. Top sjezd je z 90% o myšlení.

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    myslíš?

                                                    podle mě naopak o nemyšlení

                                                    0 0
                                                  • duk  

                                                    O nemyšlení jsou maratony, nebo časovka, kde jenom šlapeš a tvoje umístění závisí jenom na tvojí formě.

                                                    (nebavím se o záživnosti, ani ničem podobném, jde mi pouze o využití mozku při záovdě :-))

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    jj máš pravdu, nemá smyls to s tebou dál probírat

                                                    0 0
                                                  • duk  

                                                    Jsem rád, že si uznal mojí pravdu :-D

                                                    Ne vážně, zkoušel sis někdy třeba skočit 3m drop? Není to o tom, že bys zatměl mozek a prostě to tam vyslal (ikdyž takový případy se taky vyskytují) Ale musíš vědět, že máš kolo v ruce, mít najetej dopad, vědět co máš v každý fází letu dělat. A tohle všechmo musíš ve sjezdu stíhat v pekelným tepu a za každou chybu se platí. Nechci flejmovat, ale prostě říct, že sjezdaři = bezmozci je blbost.

                                                    0 0
                                                • Dag  

                                                  Jsem si vzdycki myslel, ze se obejdu spise bez zadni brzdy. Jak to ale ctu, tak zjistuji ze jsem zil v omylu :-)))

                                                  0 0
                                            • duk  

                                              To si nemyslím, ať jedeš na jakýmkoliv povrchu s jakýmkoliv sklonem z kopce, vždy má navrch přední brzda. Když je sklon přes 30% už si se zadní neškrtneš ani na asfaltu…

                                              0 0
                                              • nox159  

                                                pokud kolo nejde do smyku nebo jezdec neleti pres riditka :)

                                                jinak souhlasim ze predni brzda je ucinejsi…

                                                0 0
                                                • Dag  

                                                  Nevim co mas porad s tim litanim pres riditka. Mi se za celou svou cyklistickou karieru pres riditka preletet nepovedlo a nemyslim si ze jezdim zrovna pianko. Z tvych prispevku to vypada, ze pres ne letis pri kazdem zabrzdeni predni

                                                  0 0
                                                  • maajkee  

                                                    Mi se za celou svou cyklistickou karieru pres riditka preletet nepovedlo

                                                    Tak to je smutný a jisto jistě jsi se nikdy nedotkl svého limitu :)

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    je to těžké tohle napsat, nejde to nejde to, ale musím :-(

                                                    souhlas

                                                    0 0
                                                  • maajkee  

                                                    to mě vážně tak nesnášíš? :)

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    podívej se na jeho kolo, zapoj mozek a pochopíš proč má tyhle problémy.

                                                    0 0
                                                  • nox159  
                                                    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    jezdis pod svoje moznosti

                                                    mas male kolo

                                                    riditka skoro vys než sedlo

                                                    kratky predstavec

                                                    ja pres ne nelitam kazdou chvili, protoze v extremnich sjezdech predni proste nebrzdim.

                                                    0 0
                                                  • JSt  

                                                    vyndat se pres rodla je vcelku bezny, ale docilit toho predni brzdou jinak nez v opilosti pred knajpou je na povazenou :-))

                                                    0 0
                                                  • Flegmatik  

                                                    Přelítnout přes řidítka je spíše častější záležitost toho, že se přední kolo o něco zablokuje (kámen v trávě, kořen, žlábek apod.) a to nemusíš brzdit vůbec ničím a stejně přes ně jdeš.

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    to jo, ale kdyz si v tu chvili pribrzdim tak to mam jiste :D

                                                    0 0
                                                  • vsn  

                                                    :D to já furt … abych nekecal tak letos 3× poprvé při extrem biku v Moste (to jsem mel kolo dva mesice), po druhy na extrem biku kdyz jsem jen tak trenoval a sjizdel na takovou cestu tak sem se jen podival jestli neco nejede a jak sem se podival tak se mi zamknuly riditka :) no a po treti kdyz jsem nestihl neco objet tak jsem to chtel vzit pres travu a tam byly sutry – vysledek – procvakly obe dve kola a let pres riditka … jinak spíš na bok (na tu spatnou stranu kde je přehazovačka)

                                                    0 0
                                            • jIrI___  

                                              Přidávám se k tobě, taky neumím brzdit, protože mi vždycky dřív vytuhla zadní.

                                              0 0
                                              • maajkee  

                                                ono brzdit zadní a jezdit smykem je o dost zábavnější než brzdit přední :) Hlavně i když se vzadu blokne kolo tak se nic nestane, vepředu je to horší :)

                                                0 0
                                                • JSt  

                                                  kdyz floknes kolo, nic, krom pneu, se nezahriva ;-)

                                                  0 0
                                                  • maajkee  

                                                    to jsem nepochopil :) já jsem o zahřívání přece vůbec nic nepsal.

                                                    0 0
                                              • kubad  

                                                taky mám častěji problém vzadu :-) ale to je kombinací 183/160 že :-)

                                                jinak prostě jsou místa kde se přední nedá efektivně využívat a musí se hodně dobržďovat zadní brzdou a problém je hned na světě

                                                0 0
                                              • nox159  

                                                cestu budes znat: z radhoste po sjezdovce ( predni brzda v pohode) pak tema sutrama a nakonec po modre na pindulu, tam kdyz to valim mezi tema sutrama tak 40–50km/h tak bych si netroufl vzit trochu vic za predni brzdu, a poslednich 300m pred pindulou taky ne protoze tam me to haze pres riditka.

                                                kdybych to chtel vsechno sjet co nejrychleji tak brzdim samozrejme objema ale vic zadni, sice bych to cele odbrzdil i na predni ale musel bych jet vyrazne pomaleji :(

                                                0 0
                                                • kubad  

                                                  prostě na tohle potřebuješ dopředu agresivnější gumu která ti dovolí víc přední brzdu používat, ale to je prostě jedno z druhým to kolo je postavéné víc na XC

                                                  0 0
                                                  • nox159  

                                                    vepredu NN 2,25" s tlakem na 30 psi – tim to nebude.

                                                    i kdyz jsem za sedlem tak ze mam bricho na sedle tak kdyz zabrzdim guma zabere, vidle se zanori, a kdyz je to slusny sklon tak me to tahne pres riditka – jinou (lepsi) polohu aniz bych snizoval sedlo na tom kole zaujmout nemuzu, nebo aspon nevim jakou – v tom vidim ten problem – ale ostatni tak pry brzdit dokazou tak nevim kde je ten problem :(

                                                    0 0
                                                  • duk  

                                                    Možná to může být tím, že máš extrémně vepředu sedlo, jak jsi psal někde výš, pak to může být ve sjezdu dost vratké, ikdyž se snažíš jít trochu za sedlo…

                                                    0 0
                                                  • duk  

                                                    Hehe, už to píše kubad níž, něják jsem to přehlíd :-)

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    jako vidim ze ostatni to maji jinak tak hledam kde je problem, protoze vetsinou kdyz jezdim s kamosema tak mi to v terenu jezdi dost dobre a tady mi z toho vyplyva ze jezdim blbe…

                                                    vepredu mam sedlo proto abych mel dobre stred slapani… ne kvuli tomu ze bych mel kratke ruce a nedosahl na riditka… spis bych videl problem v te vysce sedla – snizovani sedlovky by to mohlo vyresit.

                                                    0 0
                                                  • duk  

                                                    No jasně, je to asi daný tvojí tělesnou konstitucí. Sedlo hodně vysoko a extrémně vpředu určitě nebude pro sjezdování ideál. Ten teleskop by moh bejt v tomhle případě velkým přínosem.

                                                    0 0
                                                  • kubad  

                                                    jj k tomu sklonu sem psal už úplně dole to bude asi tvůj největší problém

                                                    blbě zařazeno to mělo být na noxe

                                                    0 0
                                                • duk  

                                                  Někdy musíme dát vyjížďku po Beskydech, máme chatu nad Vsetínem, tak to mám na Radhošť kousek. Pak můžem dát závody, kdo dřív zastaví se svým stylem brzdění :-)

                                                  0 0
                                                  • nox159  

                                                    ne kdo driv zastavi ale kdo driv sjede celou tu pasaz – at si pri tom brzdi jak chce ;-)

                                                    0 0
                                                  • duk  

                                                    OK :-D

                                                    0 0
                                                  • nox159  

                                                    ale bacha na supersioniky,aby to přezily ;-)

                                                    0 0
                                                  • duk  

                                                    Na sjezdování mám NN a nebo conti Verical UST :-D RK jsou do sucha, hlíny a hezkého prostředí :-D

                                                    0 0
                                                • jIrI___  

                                                  Pokud myslíš sjezdovku směrem do Rožnova (tuším červená TZ), tak tam moc prudce nebrzdím, resp. přibrzďuju oběma zároveň. Ale kdyby za přední člověk chmatl pořádně, tak letí, o tom žádná. Ten hodně prudký úsek kousek před Pindulou asi vím kde myslíš, tam to přes řidítka táhne kure*sky a přední se tam fakt nechytá. Tama jsem jel ale jen párkrát, většinou sjíždím do Rožnova.

                                                  0 0
                                                  • nox159  

                                                    ta sjezdovka se jezdi bez brzdeni to jsem uved jen abys vedel smer, jinak ten kousek pred pindulou – tak to myslime to same :) tam v tom poslednim useku kdyz zabrzdis predni tak se kutalis az na tu louku :D

                                                    0 0
                                        • pitos  

                                          Něco asi děláš špatně, protože přední brzda je i v těchto situacích co popisuješ většinou primární.

                                          Ježdění na volném šutru sice není nijak zábavné ale dá se to naučit,základ je co nejméně brzdit což je na xc kole s xc plášti skoro nemožné.

                                          0 0
    • kali222  

      160mm mi osobne prijde na „jenom“ jezdeni zbytecne moc. kdyz to ma vydrzet a byt na 160mm a zaroven chrti,tak to bude drahy.

      0 0
    • Kubas.1  

      LP Zesty, GT Force

      0 0
    • mr.antik  

      Jsem pro Reigna 2, v tvých cenových možnostech bych barvu řešil až na posledním místě, případně přelakovat jde všechno :-)

      0 0
      • nox159  

        ale barva jede :) to je proste zaklad aby se mi libilo :D

        nemas srovnani treba s one five nebo IQ6 ? , jak je na tom zadni stavba… ?

        0 0
        • mr.antik  

          no podle mě ani jedno na Reigna v jezdivosti zdaleka mít nebude, ale nejsem laboratorní znalec.

          Podle mě na chrcení je Giant nejlepší, ale počítej k tvojí částce přidat ještě jednou tolik na nějaký lehký komponenty (skoro všechno kromě rámu).

          0 0
        • mastihuba  

          a co tak Reign 1? mrkni do meilu.

          0 0
      • johny.1000  

        Podle me je taky na jenom jezdeni 160 moc.Myslim,ze i do tezkyho terenu bude 140 dost dobra.No jestli chces kolo se 160kou,ktery pude taky za pedalem,tak asi specialized enduro fsr.

        0 0
    • Lister  

      Chrtí full se 140mm za 40???

      No něco by tu bylo, ale asi sis to zrovna takhle nepředstavoval :-)

      Všechny tebou nabízené varianty nebudou mít s pojmeme chrtí ani lehký vůbec nic společného.

      Kdybych chtěl jezdívé kolo, tak bych šel po těch, co už padly výše – Zesty a Force.

      0 0
      • nox159  

        lehke kolo nehledam – jen chci at ma prijatelnou geometriji a at to trochu jede :)

        0 0
        • Lister  

          Pak platí, co jsem napsal. Můj favorit by byl Zesty.

          0 0
          • nox159  

            cena je mimo a furt nevim jestli tech 140 bude stacit… :(

            0 0
            • Lister  

              A Force má zase 140 vepředu, a to ti asi taky nebude stačit, takže z toho cos napsal, bych upřednostnil Reigna, když máš na něj tu dobrou cenu.

              0 0
              • nox159  

                ja prave porad vaham jestli 140 nebo 160 a porad jeste nejsem rozhodly

                a Force se mi vubec nelibi :D tak toho bych nechtel

                0 0
                • Lister  

                  Jestli chceš 160mm, tak na cyklobazaru se válí Spicy 316 za dost zajímavé peníze.

                  0 0
                  • nox159  

                    jestli jsem se dobre dival tak 216 a v Mku :D

                    0 0
                    • Lister  

                      Tak je pravda, že do tvého profilu jsem se nedíval :-)

                      Je to 316 a kdyby tam byl za ty peníze Zesty, tak ho beru hned.

                      0 0
    • black.horse  

      Asi chápu o co Ti jde, seš chrt, máš chrtí kolo, ale prostě chceš ještě druhej stroj na výlety, blbnutí, řádění v terénu atd. Občas se zabývám podobnýma myšlenkama. Myslím, že záleží jakou máš techniku jízdy, pokud dobrou a s kolem umíš, tak by dle mě mělo stačit těch 130–140mm (bude to jezdivé a geometriebude blíže k XC bajku než u mašin se 160mm a položenými úhly), dát tam nějaký 2,25–2,3 gumy, třeba NN a osadit spíš levnějšíma, ale bytelnějšíma dílama, aby Tě nemrzelo když to někde položíš. Klidně bych se nebál kouknout i po bazaru, stejnak to kolo bude prostě jen na blbnutí a když seš chrt, tak pár gramů navíc do kopce utáhneš, aspoň poladíš sílu;-)

      0 0
      • JacobCZ  

        Tak mě napadlo když jsi mluvil o tom bazaru, tak tady na BF někdo prodává za 20000 Cannondale Prophet, zdvihu to má docela dost, jen bohužel trochu jednodušší systém odpružení.

        0 0
        • maajkee  

          Taky jsem na něj koukal a mně se fakt líbí, kdybych neměl ještě fulla, tak bych ho bral, taky mě občas lákaj vyšší zdvihy :)

          0 0
          • nox159  

            kde? nenasel jsem :)

            0 0
            • jIrI___  

              ZuzicK ho prodává, ale M bys mohl mít jako odrážedlo :)

              0 0
            • maajkee  

              v bazaru napiš prophet, jsou tam dva, jeden malej M a druhej L, ale ten větší je za 26 tisíc teda.

              a tady je jeden s leftynou

              0 0
      • nox159  

        no tedka jezdim na anthemu x a mam rad jizdu terenem, tedka jsem tady objevil dalsi krasne mistecko jedu asi cca 30 min svizne lekcim terenem pak nejaky technicky vyjezd a z kopce tam maji borci postavenou FR drahu tak se na ni svezu… pak jedu zas klidne hodku lehcim terenem/ nekdy asfaltem.

        a dalsi kapitola jsou beskydy sjezdy plne volnych sutru…

        na tohle hledam kolo – tech par gramu ( kilogramu :D ) me nezabije uz sem se na to chrceni trochu vykaslal, chci si to na tom kole uzit – klidne jet o chvilku dele ale chci si tu jizdu uzit.

        0 0
    • scret  

      jak pise Lister, chrti lehky full se 140–160mm zdvihu za 40 az 50klacku??:)))

      ja navrhuju GT force, Reign, Lapierre Zesty… bohuzel do ty ceny to nebude zadna hitparada a lehky uz relativne vubec… teda otazka je co myslis tim chrti…

      ja jsem ted s mym reignem na nejakych 12,8kg vcetne pedalu, dalo by se jit jeste niz – na 12,5kg v poho… kazdopadne do 50ti bych se nevlezl ani s daleko osizenejsi vybavou…

      0 0
      • nox159  

        mozna ze jsem to chrti napsal trochu blbe, jde mi o to aby to kolo jelo – nechci kratkou kozu co se bude houpat , pokud bude mit 14–15kg tam mi to vadit nebude :)

        0 0
        • Lister  

          pokud bude mit 14–15kg tam mi to vadit nebude :)

          Hehe. Otázka zní, jak dlouho :-P

          0 0
          • nox159  

            tak potom se to da po castech upgradovat…

            uz mam kola na hope nabach a arch rafkach a ty tam planuju nacpat – myslim ze na to jezdeni a moji vahu to bude stacit…

            0 0
          • Jenda  

            jezdim v klidu na biku 160/160 co ma 15 kg a ze by me to nejak limitovalo nebo ze bych se snazil shazovat vahu fakt ne. Jediny kdy mi trochu ta hmotnost vadi kdyz to nekde tahnu dyl v prackach ale tam je to spis o nasranosti nez o vaze:-)

            Pro Noxe – hledal jsem kolo podle podobnych parametru jako ty, nakonec mam voz profil, posed je skoro o 3 cm kratsi nez na predeslym ale diky tomu ze je vzprimeny tak to je akorat, na 160 zdvihu nejde mit klasickej chrti posed – proste je treba sedet vic vzadu. Protoze me porad bavi i technicky vyjezdy ocenuju snizovani na vidlici, naopak dolu si to nedovedu uz predstavit bez teleskopicky sedlovky. Vim ze chces neco z cech ale presto bych byt tebou zahrnul do vyberu klasiku canyona, bud nerve AM nebo torque ES.

            0 0
            • nox159  

              3cm sem 3cm tam tohle je porad v pohode i tedka mam rozdil mezi anthemem a celopevnakem v delce posedu celkem velky a nevadi mi to

              ale na tom ze to ma byt z republiky trvam.

              0 0
              • Jenda  

                tak nemecko je taky republika:-) dokonce spolkova:-)

                co nejakej Felt – redemption vypada fakt dost tankoidne:-)http://www.mo­jekolo.cz/8587-felt-redemption-2

                nebo pohledej neco u bradskyho http://www.bradsky.cz/…-p-3512.html

                0 0
                • nox159  

                  ten Pitch vypada pekne, pokud by i dobre chodil tak by to mohl byt muj favorit :)

                  0 0
    • pitos  

      Za ty peníze nic extra nepořídíš.Krom toho zesty a reigna bych ještě zvažoval spešla pitch nebo enduro(alo to už bude trošku drahší)a nebo třeba mondrakera dune,případně foxy.

      http://www.hardcoreshop.cz/…-p-4113.html

      http://www.hardcoreshop.cz/…-p-4117.html

      Také moc nechápu proč chceš z toho udělat chrtí kolo když už jedno máš… ale je to tvá volba.

      Jo a barvu bych neřešil,to je i v dnešní době bohužel velký luxus.

      0 0
    • Lovec_007  

      Force nebo Zesty, jako ti výše…

      0 0
    • cabbage  

      Nevadilo-li by ti 140/140mm a 20mm přední osa

      pak: http://www.katmar.cz/…y-p-769.html

      A v reálu:

      http://www.bike-forum.cz/…il-9307.html

      Zadní stavba je docela potentní, geometri je skvělá, jen bych to nenazval zrovna raketou..

      0 0
      • nox159  

        20mm bych nerad kdyz mam doma kola, ktere jdou na 15mm tak by bylo skoda je nevyuzit.

        0 0
        • duk  

          a Hope se na 20mm předělat nedá? Já tuším, že to jde.

          tady

          0 0
        • cabbage  

          Navíc jsem se překoukl – to na odkazu má jen rychloupínák..

          0 0
        • pitos  

          sice to nevím tak z hlavy ale 160ky vidle se na 15mm osu ani nedělají.řeší to snad redukce ale osobně bych se na 15mm vykašlal a pořídil novou 20mm nábu(v případě výběru kola na 160mm.

          0 0
        • kubad  

          ty kola jdou i na 20mm osu :)

          0 0
      • jIrI___  

        Čím víc tohle kolo sleduju, tím víc se mi líbí :)

        0 0
        • Lister  

          Taky ho žeru, a v téhle verzi je doslova úchvatné – první kolo, kde se mi ty Cobalty líbí.

          0 0
          • PatrikL  

            a na tomto sa ti páčia Cobalty? :)

            0 0
          • ALEX007  

            teda to me stve..ani jsem nevedel ze tahle značka mondraker existuje.

            mam hrozny problem vybrat ram…vypada to na kratky nohy dlouhy trup. tj u anthema, mi je Sko kratke , zase M ko idealni na délku ale vysoký…rozkrok mám cca 74cm a anthem ma standover height asi 78tusim, tj mám teoreticky trubku protnutou pres koule…zajimave, docela prijemne to jezdi jen nemohu moc blbnout na nejakem extra terenu, coz chrt na to stejne neni.

            ale ten mondraker vypada ze ma dlouhou top tube i u nejmensiho ramu…zkusim na nej nekde vylezt.

            0 0
            • Lister  

              Zase udávají úhel sedlové trubky 75st a s tím je potřeba počítat. Mám podobné proporce a je pravda, že vybrat vhodný rám je pak trochu horší – Giant, GT, Merida a spousta dalších u mne vůbec nepřichází v úvahu. Ideální geometrii má pro mne třeba Trek. Ten má navíc i v malých velikostech sedlovou trubku kolem 73st, což taky často nebývá, protože hodně výrobců se zmenšující se velikostí sedlový úhel navyšuje (typické to je pro silniční kola)

              0 0
              • ALEX007  

                sorry, asi mi to zrovna nedochází ..proč vyšší uhel „znehodnocuje“ nižši uvadeny standover height? ja zatim beru kompromis..holt mam vysokou top tube na anthemovi. jezdi se na nem super stejne tak silene tereny nejezdim abych musel porad slozite seskakovat a opirat se o zem (tam nejvic vadi vysoka trubka)

                koukal jsem ze treba SantaCruz je hodně nízký na danou délku..uz mají jednočep rámy za 800–900 USD (ale VPP za hodně tisíc usd…) akorát nevím, jestli jim nevychází nízký standover umělě, protože mají jakoby „vykousnutou“ horní trubku jestli to měří v tý díře tak to je jasný..

                ještě jsem koukal Kona jakoby měla nižší Standover height .

                0 0
                • DaSnail  

                  to vykousnutí je tam práve kvůleva tomu, aby bol standover hight menší a jazdec nemal trubku protnutou pres koule a aby mal počas jazdy viac miesta na prácu.

                  nevychází umělě.

                  0 0
                  • ALEX007  

                    no super…santa cruz má na top tube 58+cm standover 72,8cm. to by bolo super…len vyhrať v športke.

                    0 0
                • Lister  

                  proč vyšší uhel „znehodnocuje“ nižši uvadeny standover height?

                  Něco takového jsem napsal???

                  Tady jde hlavně o polohu sedla vůči pedálům a jen jsem na to chtěl upozornit, protože tahle vysoká hodnota není zcela běžná. Pokud člověk potřebuje hokejku a sedlo má ve střední poloze nebo třeba i trochu dál, tak by to mohlo dělat problémy. Pokud ale vozíš sedlovku bez ofsetu, tak tě to nemusí trápit, větší úhel pak bez potíží doladíš.

                  0 0
            • DaSnail  

              keď máš trubku o 4cm vyššie jak rozkrok, tak je to dosť tragický výber rámu…

              že nejazdíš v teréne chápem, ale jak z toho zosadáš? v meste je to jasné, prikormidluješ to k nejakému obrubníku a tam zlezeš.

              a keď neni obrubník tak spomalíš, za jazdy jednu nohu prehodíš cez sedlo a potom zoskočíš?

              alebo zastavíš, zostaneš sedieť a nakláňaš sa na stranu kým sa ti noha nedotkne zeme?

              každopádne ti neni čo závidieť…

              0 0
              • ALEX007  

                no takhle šileny to neni. normalne zastavím…nijak me to neomezuje, mozna ten standover meri bliz k hlavovy trubce nez ja slejzam z kola…rozhodne tam zadna takova pakarna neni. na kole kdyz se obkrocmo postavim tak se trubka horni dotyka rozkroku, nemam prepichly bricho…

                a neptej se, jak to ze rozkrok je 74 a standover 78…buhvi cim to je, botama, tim ze standover se podle vyrobce meri „s nejvetsima gumama co tam vlezou“,, plus mozna stojim bliz k sedlu nez se ofiko meri standover..ty efekty se sectou asi

                budu muset zmerit skutecny standover, asi bude ve skutecnosti rovny rozkroku tj na knap, ale nikoliv „zaporna“ rezerva

                vadi to jenom kdyz chci sjet kopecek, neobratne se opira o teren /ale lze to/

                Ad lister: no ja jsem nechapal co ma spolecneho uhel sedlovy se standoverem..asi jsem se blbe vyjadri, neres to sory

                0 0
              • ALEX007  

                ram jsem vybiral po dlouhem srani jako nejmensi zlo, vsechny velikosti S me sraly krátkou horní trubkou, nutnosti posouvat dozadu sedlo a/nebo debilni dlouhy predstavec

                0 0
                • Lister  

                  A kolik vlastně měříš??

                  0 0
                  • ALEX007  

                    Measurements

                    Inseam: 74

                    Trunk: 61

                    Forearm: 37

                    Arm: 60

                    Thigh: 56

                    Lower Leg: 52

                    Sternal Notch: 134

                    Total Body Height: 170

                    XC

                    Standover Height Range: 27.8 – 28.4 inches /72,136CM MAX/

                    Virtual Top Tube: 23.5 – 23.9 inches

                    Stem Length: 9.2 – 10.8 cm

                    BB-Saddle Position: 65.7 – 67.1cm

                    Saddle-Handlebar: 52.1 – 53.7 cm

                    0 0
    • nox159  

      nikdo se nevyjadril k RB iq6 to je na tom tak blbe? 150mm vzadu by mi nejspis vyhovovalo a pak bych to mohl doladit bud 140mm vidlou nebo 160mm – cenove by vychazelo RB celkem slusne ale jak to jezdi nevim

      0 0
      • AsiJura  

        No myslím že by šlo se domluvit na předvedení toho RB, v podstatě bydlím 6km od tebe, takže to asi takový problém nebude, mám ho v Lku se 160mm vidlí.

        0 0
        • nox159  

          tahle nabidka zni hodne lakave, kde jezdivas? se divim ze jsem te tady v okoli jeste nevidel :)

          jaky mas na to kolo nazor? jen tak pro zajimavost?

          0 0
          • AsiJura  

            No jezdívám často pálkovické hůrky, semtam hřeben javorníků z veřovic, a tak podobně jak se zrovna chce. Já jsem s tím kolem hodně spokojený, ale nemůžeš to brát jako objektivní názor, protože jsem vlastně z XC HT s 80mm vidlí přešel rovou na takovou obludu, proto nemám srovnání s jiným kolem v kategorii. Jen vím že ty sjezdy v Beskydech teď dostaly nový rozměr, volné kamení už se nezdá být tak nebezpečné, takže se to více pouští do vyšších rychlostí aby mohl pořádně nabíhat adrenalin. Například žlutá z Lysé k Šanci byl na tomhle hodně pěkný zážitek:)

            0 0
            • nox159  

              nekdy by jsme mohli nekam zajet spolecne… at zas poznam nove mista sjezdy…

              0 0
            • Luma  

              Na Palkovických hůrkách jsem ještě RB IQ neviděl,jinak myslím,že máte krásné poježdění v Kopřivnici-Červený kámen,je to kopec nad koupalištěm.

              0 0
              • AsiJura  

                Tak moje oblíbená trasa je z Příbora přes hukvaldy vyjet na hůrky, projet je do F-M pak na morávkový singl a Skaličák a zpět. Jinak tím Červeným kamenem se budu muset nechat provést někým kdo to tam dobře zná, protože párkrát jsem tam jel, ale vždycky jsem měl pocit že nejedu zrovna tu správnou trasu.

                0 0
                • Luma  

                  Jedna (ta těžší trasa)začína na Červeném kameni hned vedle sjezdovky.A druhá je na protějším kopci Pískovna.Z té Pískovny mám pár fotek.Začatek trati je ůplně nahoře u ocelového stožáru a cedule s popisem okolí viz foto.Foto č.3 začátek po cca 70m odbočíš do prava na singl viz.foto č.2 foto č.3 je samotný singl.Konec je u restaurace před koupalištěm.

                  0 0
                  • nox159  

                    pridam taky par fotek :) predem upozornuju ze neumim fotit :D

                    0 0
                    • soc  

                      Moc pekny, hned jsem dostal chut sednout na kolo…

                      0 0
                    • jIrI___  

                      Kde že to je?

                      0 0
                    • Luma  

                      Jj,to je přesně co myslím :-)Je to tam super,mě se to hodně líbí.Když už tam jedu tak si to dávám vícekrát.

                      0 0
                      • nox159  

                        davas i vsechny ty skoky?

                        ja na to nemam koule ( mozna by spatny dopad ani R7 moc dobre nesnesla ) muj vrchol techniky je prasoskok s SPD :D

                        ty prvni dva z fotek nedam, zbytek jsem zkousel a dalo se

                        u te treti fotky jsem na ten skok jednou vjel v rychlosti cca 40–45km/h a vyhodilo me to tak 1–2m dovzduchu – dopad jsem ustal ale byl sem posrany az za usima :D

                        0 0
                        • Luma  

                          Skoky nedávám(mám XC kolo)všechny je objíždím,teda skoro všechny ty malé na začátku trailu v těch točkách ještě dám.Ty co jsou na fotkách nedám:-( Právě se mi tam líbí že ty skoky můžeš v klidku objed.Ten co je na fotce jsem dal jednou a tak tak jsem to ustál:-) je to asi v polovičce a máš tam docela velkou rychlost.

                          0 0
                          • nox159  

                            na fotkach jsem videl i nejake kolo s vetsima zdvihama tak proto jsem se ptal…

                            jinak bez skoku to sjizdi v pohode i pritelkyne :)

                            0 0
                          • nox159  

                            tak pro info dneska jsem tam jel, nekdo jim to tam rozoral traktorem takze uz tam tyhle skoky nejsou.

                            na druhou stranu si za to muzou trošicku sami, zacali tam stavet tedka pres cestu celkem brutalni ( pro me brutalni ) najezdy na skoky – vyska cca 1–1,5m nekdy mozna i vic a nekde i dost blbe v ceste… ( ty vetsi zatim stoji protoze se tam traktor tak lehce nedostane ) meli to tam kluci pekne ale myslim ze tedka uz to dost přehnali. Mi osobne to nevadi ale podle me zacnou lidi co tam chodi remcat a najde se nekdo kdo jim to pak cele znici :(

                            0 0
                  • AsiJura  

                    No ja co jsem jel, tak sem se vydrapal uplne na vrchol, tam to bylo zarostle ale pak sem uhnul doprava na nejaky singl, ktery me pak vyhodil v sedle na te krizovatce, vjel jsem na ni jakoby z pole smer od vrcholu. a dal sem neveedel kudy, protoze jsem byl vlastne v pulce kopce teprv, tak jsem sjel normalne po asfaltu ke koupaku, ale rikal sem si ze nekde to urcite pokracuje. Jinak bila hora ja paradni jen tak na vyblbnuti kdyz se nechce nikam daleko jezdit.

                    0 0
              • Renholder  

                Já se tam taky občas projedu…ale většinou přes týden a to je tam lidu prázdno..až na pár houbařů

                0 0
              • nox159  

                :) jj tam je to pekne, da se neco i na bile hore, tedka jsem nasel jeste neco na hukvaldech…

                jinak nechapu ale ja jsem tam nikdy nikoho nepotkal :( sem si rikal ze se podivam jak tam borci jezdi ( ze neco okoukam a nic) nikde nikdo :(

                0 0
                • Rychlej turista  

                  Hele děcka, až zase někdy na Palkovických hůrkách zabloudíte a za Babí horou budete sjíždět od Janáčkovy lavičky dolů, tak ještě v lese zavřít klapačky a mluvit jen slušně. Hned první chata při výjezdu z lesa je tety a vždycky když k ní přijedu, tak si mi stěžuje, že ti cyklisti jsou nejsprostší lidi, co kdy slyšela :-D

                  0 0
                  • nox159  

                    mi to nepis ja jsem jeste na palkovickych hurkach poradne ani nebyl :( a to to mam kousek od baraku.

                    0 0
                  • Luma  

                    Sprostě mluvím jen když spadnu :-) …takže furt…Ale kolem té chaty jezdím potichu jak myška

                    0 0
                    • Rychlej turista  

                      Vždyť tam se taky jinak, než přískoky jet nedá. A jak to navíc dole vede tím tunelem z kopřiv… :-D

                      0 0
                  • AsiJura  

                    No jestli je to tam jak myslím a vede tam od spoda nahoru k lavičce modrá nebo jaká, rovnou do svahu, tak se ani nedivím že tam někdo nadává:) ze spod nahoru jsem tam jednou tlačil a stačilo mi, ale nadával jsem potichu myslím:)

                    0 0
                    • Rychlej turista  

                      Jo, vyjedeš asfaltový krpál okrajem chatoviště a nahoře v poslední zatáčce jedeš rovně a po pár metrech zmizíš v lese. A od té doby už jen nadáváš :-D

                      0 0
                  • Renholder  

                    jel jsem jen dolů…snad potichu:D

                    ale cesta nahoru k lavičce by se mi absolvovat nechtěla, to už by potichu fakt asi nešlo:D

                    0 0
    • Kohout  

      Scott . Nemá sice pevnou osu, ale cena je dobrá…

      0 0
      • jIrI___  

        Tak tohle je hodně dobrá nabídka, z těch všech zmíněných by tenhle Genius byl favorit.

        0 0
      • nox159  

        cena krasna ale nebudu jiste kupovat ted, a nevim jestli bych se na Lko poskladal ( ale rad bych )

        0 0
        • Lišák  

          Klikni se na obrázek a druhý jsou geometrie. L má ef. délku 610mm. XL 640mm.

          0 0
          • nox159  

            u gianta mi nevychazela delka sedlovky v 20" tady bych to musel propocitat jestli by to vyslo . stejne tedka tolik penez behem chvilky neschrastim.

            0 0
          • Lister  

            U tohodle kola je efektivní délka dost proměnný parametr, dva stejně velcí jezdci na tom můžou mít v extrémních případech efektivní délku horní trubky rozdílnou až v řádech centimetrů díky silně proměnnému „efektivnímu úhlu“ sedlové trubky.

            0 0
            • nox159  

              ja u vetsiny kol musim mit sedlo dost vepredu a nahore, mam celkove hodne dlouhe nohy ale kratke stehna – takze by to nemuselo byt idelani – chtelo by to jiste zkusit ;-)

              0 0
              • Lister  

                Kombinace dlouhých nohou, krátkých stehen a menší velikosti rámu této konstrukce by mohla vyústit v situaci, že bys pravděpodobně musel otočit sedlovku zámkem dopředu :-)

                0 0
                • nox159  

                  nesmej se tomu, u anthemu mam ten problem :( 22" velikost ma jiny ten uhel te sedlove trubky nez 20". mam primy zamek, sedlo uplne vepredu a jeste porad by to o kousek dopredu chtelo :(

                  proto schanim sedlovku s offsetem a chcu ji zkusit otocit jenze v rozmeru 30,9 a delce 400 jich moc levnych neni – a ja chci nejakou za par supu na vyzkouseni tak porad hledam

                  0 0
                  • Lister  

                    V tom případě by pro tebe kola Mondraker byla ideální volbou, protože mají úhel sedlovky 75 st a to je teda sakra dost a pro mne je to ten důvod, proč bych si ho nikdy koupit nemohl.

                    0 0
                  • kubad  

                    27.2mm plus redukce v cem je problem?

                    0 0
                    • nox159  

                      redukce se mi tam moc davat nechce, kdybych mel obyc sedlovku tak bych chtel objimku na upinak a zasunovat to ve sjezdech a tam by se mi pouziti te redukce moc nelibilo.

                      celkove redukcim moc neverim.

                      0 0
                      • kubad  

                        Tak na vyzkouseninto snad pude ne?

                        0 0
                        • nox159  

                          to jo ale zas kupovat redukci a sedlovku jen na vyzkouseni a pokud to bude sedet tak kupovat novou… to se mi tez moc nezamlouva

                          • vim je to se mnou slozite :D
                          0 0
                      • Lišák  

                        Na AC jsem vozil redukci z 30,9 na 27,2, v terénu sedlo snižoval, pak zase zvyšoval a naprostá pohoda. Žádný rozdí oproti použití bez redukce.

                        Redukci jsem měl Al.

                        0 0
                        • Kubiczech  

                          Taky jsem to vozil a žádný problém. Jediné negstivum byla váha, protože ta alu redukce má nějakých 40g. Use z termoplastu bude asi lepší volba.

                          0 0
                        • cabbage  

                          No, já měl Gianta NRS a s redukcí byl hroznej oser.. při vytahování sedlovky jsem obvykle vytáh sedlovku i s redukcí..

                          0 0
                          • Lišák  

                            Mně, po uvolnění RU, chodila sedlovka naprosto volně. Dolů zajela sam. Po utažení naprosto pevná, žádné zasouvání.

                            0 0
                            • kubad  

                              pokud vím chtěl to vyzkoušet, proto sem mu radil 27,2 + redukce

                              plechovou redukci sežene za pár korun a sedlovka 27,2 se dá určitě od někoho z okolí půjčit je to nejběžnější rozměr.

                              a podle výsledku se už pak může zařídit

                              0 0
                              • nox159  

                                no 27,2 je hodne rozsirena a s redukci bych taky v pohode sehnal ale vetsinou ma sedlovka jen 350mm ( takove mam min dve doma )

                                ale uz jsem to zacal resit a rozhodil inzeraty a uz se mi 2 co by prodali ozvali ( sedlovka z anthemu a epika)

                                tak jsem jim dal ukol at ji namontujou zamkem dopredu a sedlo daji spickou lehce dolu , pak at to vyfoti a poslou :)

                                tak cekam jak se s tim kluci poperou ;-)

                                0 0
        • pardalis  

          Ještě bych doporučil projet se na tom. Já jsem byl teda docela dost zklamaný… :( Takže Tě to ve finále možná zas nemusí tak mrzet…

          0 0
    • krokus  

      Jenom bych napsal, že na Reignu 2 je zadní stavba skutečně velmi lineární. Schody, které na „chrtím“ Scottu Sparku bez problémů sjedu, dostanou Reigna spolehlivě na doraz. Vím, je to specifický typ překážky, stejně mě to ale dost nepříjemně překvapilo. Při nepovedeném dopadu po skoku by to podle mě na doraz šlo taky. Tlumič s high volume komorou možná pro tohle kolo není nejšťastnější volbou…

      0 0
      • jIrI___  

        Rád vyměním klasickou komoru z RP2 za high volume komoru :)

        0 0
        • Lister  

          A dobře uděláš. Podobnou výměnou jsem přišel k té svojí.

          0 0
        • krokus  

          Možná raději vyměním celé kolo za peníze:-) Sparkovi jsem ukřivdil, odteď si ho budu daleko víc vážit.

          0 0
    • Losi pastika  

      V Hlubocepich maj Reigna 2 za 38k. Testovacka petkrat jeta…

      0 0
      • krokus  

        Já ho koupil nového za 35 a prodávat ho budu ještě za míň:-)

        0 0
    • nox159  

      no tedka jsem tak uvazoval a napadla me jedna vec jak to tedka castecne vyresit ( docasne )

      napadlo me anthema x prestavet na trochu vic tereni kolo

      • plaste min NN 2,25" ( pokud se vejde tak i vic )
      • sirsi riditka
      • vidlice sid 120mm 15mm pevna osa
      • 180mm kotouce ( vepredu i vzadu )
      • sedlovka na upinak – popripade teleskop ( snizovani sedla vesjezdech )

      myslite ze to ma cenu – popripade ze si tim nejak pomuzu ?

      0 0
      • lutte1  

        Tak to je imho pěkná kravina.

        0 0
      • cabbage  

        Bude to prasopes..

        resp. zazdíš chrtící potenciál antény a enduro stejně nezískáš.

        0 0
      • Vegan  

        chudak athem.

        ho prodej a kup reigna.

        0 0
      • Lister  

        Nemáš peníze na pořádné kolo a na podobné viny peníze máš??

        0 0
        • Lister  

          no pomocí značek to nejde, takže ještě jedno:

          Nemáš peníze na pořádné kolo a na podobné p**oviny peníze máš??

          0 0
        • nox159  

          vidlu asi budu muset vymenit, 3 roky jeta R7 tam idelani neni a ten sid by nemusela byt spatna volba a pomuzu si jak citlivosti tak vahove :) NN 2,25" uz na prednim kole jezdim, riditka mam rizle z HTcka na 54cm coz je malo takze ty mam v planu menit tak jak tak. v poradnem sjezdu mi zacinaji tvrdnout paky ( predpokladam ze se prehrivaji brzdy ) zadni plast mam sjety takze musim tak jak tak menit .)

          sedlovka je otazka par korun :)

          0 0
          • Lister  

            Když to chceš všechno stejně měnit, tak proč se ptáš?

            Takže Sida s pevnou klidně, proč ne, pomůžeš si v tuhosti – a hodně. Vyšší zdvih určitě ne. Zamysli se, proč by to zrovna pro tebe nebylo dobré – nápověda: sedlo. Nechal bych 100mm.

            Širší řidítka: jestli máš teď 540mm a nezávodíš, tak rozhodně. Klidně 600mm rovné nebo nějaké hodně nízké vlajdy 640mm. Když už bych měnil, tak bych tam dal karbec.

            Teleskopickou sedloku na tohle ne, dal bych rychloupínák – levné řešení a kvůli těm několika málo situacím, kdy to budeš sundávat dostatečné.

            Pláště NN2,25 – na pohodové XC nevidím problém.

            Kotouč 180mm dopředu, vzadu nechat 160mm. Pokud se ti přehřívá zadní tak je problém v systému brždění a ne v brzdách.

            0 0
            • nox159  

              myslim ze ten max 1cm navic u vidlice me nejspis nezabije a budu mit lepsi citlivost, o teleskopu sice mluvim ale ten je jedine s offsetem ( a kdybych ji dal naopak tak nevim jak to snese) takze pro me k nicemu ale upinak je jasna volba.

              nejde o system brzdeni ale o to kde jezdim… kdyz mas nekolik km rozbiteho sjezdu kde proste predni brzdit nejde a kdyz tu zadni na nekolik vterin pustis tak uz jedes pred 50 a v tech sutrech to pro me uz v tehle rychlosti bezpecne neni.

              0 0
              • Lister  

                Ty máš tu R7 na 110mm?

                0 0
                • nox159  

                  pocotej se sagem…

                  celkovou vysku tech vidlic v porovnani nemam ale u R7 vnitrni nohy couhaji 120mm a u sida chodi vidlice az ke korunce… – ale tohle je jen teorie a nic tim nechci rict ale u toho sagu je to jasne ;-)

                  0 0
                  • kubad  

                    co je u sagu jasné?

                    při 25%

                    100mm sag 25mm

                    120mm sag 30mm

                    0 0
                    • nox159  

                      R7 je hodne linearni a kdyz nafoukam na 25% sag tak jsem vecne na dorazu… tedka mam sag cca 10% a vidlice chodi na vetsine vyjizdek min na 95% zdvihu :)

                      0 0
                      • kubad  

                        každopádně Anthem 120mm snese takže řešit tyhle teorie je celkem zbytečné

                        0 0
                      • novcze  

                        můžeš se trochu rozepsat o tom na jaký tlak foukáš tu R7 nebo jak moc si těžký … když já nafoukám na 20 mm SAGu při mých 90kg, tak nejde nadoraz ani náhodou, zbývá tak 30 – 40 mm k dorazu

                        0 0
                        • nox159  

                          to mi chces rict ze ti vidlice chodi 4 cm ?

                          100mm – 20 sag – 40 nevyuzitych = 40mm ??

                          tak v tom pripade mas nekde problem – hodne oleje, nebo blbe měřiš

                          0 0
                          • novcze  

                            asi si úplně nerozumíme, ale vpodstatě je to tak, R7 100mm má seal to crown 120mm – 20 mm SAG = 100 mm – zhruba těch 40 mm = 60 mm chodu

                            je sice pravda, že to nijak neprasím ani nevozím stahovací pásku na noze (asi začnu), takže je to jen odhad podle prachu co se nachytá při vyjížďce a pak ho stírák setře nahoru po noze, ale na dorazu jsem určitě nikdy nebyl

                            že je moc oleje je možné, ještě jsem ho od koupi kola neměřil, spíš se mi ale zdá logičtější, že 60 kg člověk fouká nižší tlaky ve vidli a míň vzduchu se lépe stlačuje

                            0 0
                            • nox159  

                              seal to crown 120mm – mluv na me česky :)

                              zdvih je 100mm sag je 20mm od dorazu jsi 40 mm, takze pri jizde se ti muze stlacit jen o 40mm? 20mm uz je stalaceno a tedka najedes na koren a maximalne ti muze zajet o dalsich 40mm je to tak?

                              takze kdyz na kole nesedis tak je vidlice na 100mm a kdyz ji teda slacis tak ti maximalne zajede 60mm?

                              0 0
                              • novcze  

                                :)) prostě R7 100mm Absolute má od stíráku (seal) ke korunce (crown) 120mm, sednu a sníží se o SAG (20mm) zbývá 100mm z toho je 60 mm využíváno (jak jsem psal o té přibližnosti toho údaje) a zbývá tak 30–40mm … napiš kolik vážíš nebo na kolik foukáš, pokuď to víš, jen tak pro porovnání, olej někdy zkontroluju, dík

                                0 0
                                • jIrI___  

                                  Délka stírák – korunka nic neřekne. Pokud se nepletu, tak R7 se 120 mm zdvihu nedělala, takže máš 100 mm zdvih. Sag 20 mm, 60 mm využíváš, takže k plnému využití zdvihu ti zbývá zhruba 20 mm.

                                  0 0
                                  • novcze  

                                    soráč, manuál manitou je úplně zmatenej, v tabulce mají rozměr „seal to crown“ a já to jen přeložil, aniž bych si uvědomil, že korunka je u vidlice něco jiného, přitom se jedná vpodstatě o rozměr „stírák – doraz“ (to na co by stírák narazil, kdyby došlo k úplnému zatlačení)

                                    Manitou R7 100mm Absolute má rozměr „stírák – doraz“ 120mm a dál je to jak jsem psal

                                    0 0
                                • nox159  

                                  75kg a 90 – 100 psiku a chodim tak tak k dorazu :)

                                  foukal jsem stylem abych nechodil na doraz… na sag jsem se vykaslal protoze pri prijatelnem sagu jsem byl vecne na dorazu :(

                                  0 0
                                  • scret  

                                    vazim 75kg, foukam cca 90PSI a k dorazu nechodim…

                                    0 0
                                    • nox159  

                                      chodim tak tak k dorazu = chodim na 95–97mm zdvihu vidlice :)

                                      0 0
                                      • scret  

                                        jsem rad kdyz se dostanu na 90mm…

                                        0 0
                                        • nox159  

                                          hm ???

                                          mozna ze jde o to jakou mas verzi a jaky rocnik :)

                                          0 0
                                        • fousek  

                                          jj taky tak, tlak uz si nepamatuju co sem tam foukal, ale taky chodim cca na 90mm, ten posledni 1 cm bych rek ze je nakej gumovej doraz kterej se zmacne jenom kdyz tomu das nehorazne nazrat. Jinak mam 100mm Elite TPC

                                          0 0
              • pepino  

                Kup teleskop a budeš brzdit přední jak o život a bez obav :)

                0 0
      • jIrI___  

        180 mm kotouč vzadu = zbytečnost, stejně tak teleskop na Anthemovi. Pomůžeš si tím asi k ničemu, širšíma řidítkama zdvihy nezvětšíš :)

        0 0
        • nox159  

          jak pisu prehrivaji se mi brzdy – hlavne zadni

          a 540mm riditka nejsou uplne idelani ;-)

          jinak snizovani sedlovky jako zbytecnost nepovazuju

          0 0
          • jIrI___  

            K tomu přehřívání, vyzkoušej kevlarové Superstar destičky. Ty jsem se svými 80 kg ještě nepřehřál a podle reakcí tady nejsem jediný. Tam, kde na všech ostatních destičkách už tvrdla páka, tak Superstary brzdí pořád perfektně. A že jsi měl místo řidítek takové krátké párátko jsem nevěděl :). Když dáš třeba 660 mm vlajdy, tak na ovladatelnosti kus získáš. A ještě k té sedlovce, potřebu snížit jsem měl jen v rychlebkách, nikde tady v okolí jsem s vysunutou sedlovkou problémy neměl. Ale to je na vkusu každého.

            0 0
            • nox159  

              s tema destickama to zkusim :)

              jinak nechci jit jiste pres 600mm a chci zustat u rovnych takze sirsi ano ale me zas extremne, a snizovani bych vyuzil temer na kazde vyjizdce :)

              0 0
              • Lister  

                Je otázka zda by lehce zvedlé vjady 6400 mm neměly celkový přínos větší než jakákoliv teleskopická sedlovka.

                0 0
              • maajkee  

                v tom případě to na řízení zas tak moc nepoznáš, do terénu jsou širší vlajda prostě jasná volba.

                60mm rovný jsem jezdil a bylo to na prd, pořád moc chrtí :)

                0 0
            • pepino  

              Taky jsem si to myslel, než jsem jí koupil (teleskopa).

              0 0
              • jIrI___  

                Tak s jídlem roste chuť, to je stará známá věc :). Pokud ji člověk koupí, tak využití určitě hojně najde, ale jako důležitá věc mi nepřipadá.

                0 0
        • pepek  

          Teleskop k ničemu? Ty sjedeš dobře všechny sjezdy s vysunutou sedlovkou? Já bych si ji teď pořídil i na HT, kdybych ho měl.

          0 0
          • nox159  

            prave mi ten teleskop prijde jako hodne dobra vec – mam vysunutou sedlovku temeř 30 cm a dostat prdel nad zadni kolo moc dobre nejde… :)

            0 0
        • maajkee  

          Ale vlastnosti kola těma úpravama co psal změní poměrně dost. Ono se třeba uplně jinak řídí s rovnejma 54cm řidítkama než s 68 vlajdama :) 180 dopředu taky rozhodně nic nezkazí, R7 je taky spíš závodní vidlice, a širší pneu to je do terénu základ :)

          0 0
      • MlokCZ  

        Kolo s vyšším zdvihem to sice rozhodně nenahradí. Ale mám opačný názor neš ostatní.

        Klidně bych do toho šel. Změna to bude dost znatelná. Pořádně pláště se dají využít i na HT, teleskopka to samé (ta je pouze o tom, co jezdíš a ne na čem to jezdíš).

        0 0
        • kubad  

          Presne tak. Rozumnou upravou se vlastnosti kola hodne posunou. Jina otazka je jestli ty zmeny nebudou polovina noveho kola. A jesrli ma smysl utracet protoze mu ten zdvih na jeho jezdeni asi nebude dostacovat.

          0 0
          • nox159  

            reknu to takhle:

            jezdil jsem anthema, pak jsem si pujcil fula od ghosta 120/120 ( pevna osa, 180 kotouce 2,25" NN ) a vyhovovalo mi to vic nez anthem. 140 ani 160mm zdvihu jsem nejel pak az myslim 180 na 2,5" plastich – a jelo se mi na tom dobre jen mi vadila geometrije a zdvihy me uz dost omezovaly.

            nevim presne jestli mi na moje jezdeni chybi zdvihy nebo staci lehka vymena par veci – jiste mi to ale enduro bika nenahradi to je jasne

            ale vymena plastu je otazka 600,– vymena riditek cca 1k-2k a levna sedlovka a objimka na upinak 500,– – tnz za 3k se dostanu s vlastnosmta kousek jinde, pokud ten posun bude tim smerem jakym chci (tnz NN to kolo na zadnim uplne nezabije ) tak poridim jinou vidlici…

            0 0
            • maajkee  

              jestli to má bejt jenom na zkoušku, tak proč řidítka za 1000–2000? :) Proč objímka za 500?

              myslím, že oboje bys pořídil ani ne do tisíce plně použitelný.

              0 0
              • nox159  

                riditka na zkousku nebudou ty tam necham jiste a neni to objimka za 500,– ale sedlovka s objimkou za 500,– stavajici karbonku si nechci poskrabat ;-)

                0 0
            • kubad  

              jasné tohle sou věci které vyměníš za pár šupů, ale sid je cca 10

              takže je potřeba si to v celku promyslet jestli ti to bude stačit a pak investovat, nebo jesti zrovna prodat a koupit kolo s větším zdvihem což asi bude nakonec levnější varianta protože se k tomu stejně prokoušeš :-)

              0 0
              • nox159  

                prave ze bych anthema nechtel prodavat – jezdi pekne neni moc tezky…

                prvni vymenim ty veci za par korun a uvidim jak to bude vypadat – potom promyslim vidlici :)

                ta vidlice pujde kdyz tak shodit na 100mm nebo se pletu? 100ka jde sundat na 80mm to vim ale jestli ta 120 pujde dolu tim si jisty nejsem.

                0 0
                • kubad  

                  jj určitě pude zdvih omezit tam problém není.

                  otázka pak je jestli to kolo chceš využívat jak na chrcení tak na pohodové blbnutí z kopce jestli nedat vidlici s možností externího nastavení zdvihu třeba Rebu s U-turnem

                  nebo něco podobného

                  0 0
                  • nox159  

                    a tech 20–40g jaky v tom bude rozdil me nevytrhne i kdybych z toho chtel mit zase chrti kolo na 100mm vidlici :)

                    0 0
        • Peslezedirou  

          Souhlas, klidně bych do takové změny šel, s vyjímkou tele. sedlovky.

          Zdvih 100 na vidlici není ekvivalentní ke zdvihu 100mm na zadní vidlici. Širšíma pláštěma a i rodlama získáš větší jistou v ovládání kola.

          0 0
          • nox159  

            ta sedlovka by podle me pomohla nejvic ;-)

            0 0
          • maajkee  

            Zdvih 100 na vidlici není ekvivalentní ke zdvihu 100mm na zadní vidlici

            No a jak bys to teda viděl, správně by měl mít teda vepředu tak 80mm vidlici aby to bylo ekvivalentní, ne? :)

            0 0
            • Peslezedirou  

              Nevím co na té větě nechápeš?

              0 0
              • maajkee  

                No vzadu je lepší větší zdvih než v předu a z jeho příspěcku jsem to pochopil že si myslí opak.

                0 0
                • Peslezedirou  

                  Z mé zkušenosti s fullem mám pocit, že zdvih 100mm na vidlici mi nepřinese takové pohodlí jako zdvih na zadní vidlici, také o stejném zdvihu. Proto bych raději volil vyšší zdvih na vidlici než na zadní stavbě.

                  0 0
                  • JSt  

                    treba pro ten muj solich to tve tvrzeni plati bezezbytku ;-)

                    0 0
      • Kubiczech  

        Takže z toho uděláš takový Anthem Evo? U Spešlu to celkem zvládli, takže bych v tom taky neviděl problém.

        Osobně bych od toho ale upustil. Stejně přijdeš na to, že chceš vyšší zdvihy a pak budeš mít doma 160ku a tohohle Anthema. Pěkný chrtí full a pořádný AM či EN kolo je podle mého daleko lepší kombinace.

        0 0
        • nox159  

          kdykoliv muzu u anthema vymenit plaste za nejake slicky dat karbonovou sedlovku ktera mi zustane doma a mam zase chrta :)

          sidka i se 120mm bude vahove hodne dobra- lepsi nez stavajici a myslim ( nevim jiste) ale melo by se to dat lehce stahnout na 100mm zdvihu :)

          jinak samozrejme je to lepsi kombinace ale bude do financne trochu nakladnejsi :(

          0 0
    • scret  

      nic proti ale pokud mas pocit ze preletis pres riditka atak brzdis min predni brzdou, tak mam stejny nazor jako duk…

      0 0
      • kubad  

        tady u něho bude probém trochu i v geometrii kola, jeho velikosti podle mě díky dlouhým nohám a tomu jak má sedlo mu moc nejde jít dozadu za sedlo a problém je hned na světě.

        pak ještě lineární R7 která bude asi dost často zajetá hodně ve zdvihu.

        0 0
        • scret  

          a taky o technice jizdy… podlouhy dobe jsem zas vytahnul KHSo a rikal si ze se zabiju v prvnim sjezdu, rozdil v geo a posedu oproti reignu je markantni, a vono ne… chce to jenom lip pracovat s tezistem a jit pokud mozno hodne za sedlo, a to nejsem si myslim buhvijakej rider:) ale je samozrejme otazka jaky posed ma na ty antene… s R7 souhlasim, tu musi zatlouct i v lehcim sjezdiku…

          osobne si ale myslim ze by mu to vyresilo jiny kolo a nelpet tolik mozna zbytecne na antene…

          0 0
    • scret  

      uff, napisu to nakonec, budu reagovat na vic tvych prispevku…

      1. musis si hlavne ujasnit co vlastne chces, prijde mi vsechno idealne

      v jednom biku… to je proste nesmysl… anebo te to bude stat balik…

      1. chces neco co jeste slusne pojede – tak bych uvazoval o biku

      140-max.150mm… vetsinou 160mm maj uz jinou geo, sice jedou na ten zdvih treba dobre, ale ze by frceli se zrovna rict neda…

      1. rikas ze R7 je moc mekka, nepocitej s tim ze SID bude o dost lepsi…

      mozna novej… ale par lidi tu uz psalo ze po jedny sezone je znat jak hodne vymekl…

      samozrejme 15mm osa tomu pomuze, ale je otazka jak to bude resit to zmeknuti matrose, porad je to chrti vidle… mimochodem vahove si se Sidem oproti R7 nepolepsis…

      4. pokud utavis zadni brzdu vickrat nez parkrat rocne, spatne brzdis, jinak muzes utavit kidne i vetsi kotouc…

      5. pokud ted planujes vrazit 40klacku… prodal bych osobne Antenu a vzal neco kolem 120–130mm… budes mit vic penez na lepsi stroj, zaroven to jeste poleti, kdyz budes mit chut chrtit, bude to relativne lehky a v terenu pri dobry technice se s tim da jezdit temer jak se 140–150mm bikem… Pokud techniku dobrou nemas, nezachrani to ani 160mm… pomuze, ale nezachrani…

      0 0
      • nox159  
        1. – porad nevim co chci ( mam silnicu, celopevnak a anthema a porad to chce

        neco jineho :D )

        1. chci taky jiny chod a sid bude progresivnejsi – mel jsem moznost zkusit

        zavodne jeteho sida ( 2 roky – kazdy tyden zavod ) a je tuhsi nez R7, vahove si polepsim stavajici R7 ma 1675g sid je pod 1500 – a podle verzi jeste niz, 15mm osa taky pomuze

        1. stalo se mi to tedka prvne ale celkem mi to vadilo behem sjezdu jsem musel

        2× zastavovat a tech par gramu navic uvezu

        1. anthema prodavat nechci, a 120–130 bych nechtel, moc velky posun to neni,

        140 je minimum ktere bych chtel.

        jinak diky :)

        0 0
        • cabbage  

          ad 4. Geometrie je podstatnější než zdvihy, když porovnám svoje ES a Foxy se stejnými komponenty a papírovým zvětšením zadního zdvihu o 5mm pro Foxy, tak bych mohl říct, že to jsou skoro stejná kola – chyba – Foxy je daleko příjemnější v terénu, stabilnější ve sjezdech a vůbec se mi s nim líp jezdí, ikdyž mám o 8mm kratší sloupek vidlice a níž řidítka…

          0 0
        • duk  

          Se sidem nepočítej, že si v progresivitě chodu něják extra polepšíš. Pořád je hodně lineární a ikdyž ho vozím nabušenýho skoro až na úkor komfortu, tak občas na doraz jde.

          0 0
        • scret  

          aha, tak moje R7ma je teda o dost lehci… myslim ze ma pod 1500g…

          mimochodem nekdo tu kdysi daval vahu Sida a pod 1500g to urcite nebylo… praveze se polemizovalo jestli to ma oproti Rebe smysl… ta byla cca o 100–130g tezsi…

          samozrejme ale zalezi ktera verze zminovanych vidlic…

          0 0
          • kubad  

            záleží na modelu R7 Comp má nějakých 1650g +/-

            ty vyšší modely mají k 1400g a sou lehčí než Sid.

            0 0
            • scret  

              jj a ta nejlehci mela tusim kolem 1250g…

              nedival jsem se predtim co ma presne za typ…

              0 0
        • Kubatec  

          NOX159 – Pokud sháníš něco s větším zdvihem jak 140mm a pořád by to mělo být svižný, tak mohu doporučit předělaný Giant Trance X. Původně má 127mm vzadu, po výměně tlumiče má vzadu 148mm a ideální je k tomu 150mm vpředu. Jezdím ho a v porovnání s Reign2 má rychlejší geometrii.

          0 0
          • Smazaný účet  

            jakej tlumic jsi tam měl a dal? nerozhodí to geometrii?

            0 0
            • Kubatec  

              tlumič tam byl Fox Float RP23, ale měl rozteč 184mm a zdvih pístnice 44mm. Dal jsem tam zase Foxe, Float RP23 High Volume s roztečí 190mm a zdvihem pístnice 50mm (respektive jak uvádějí 50,8mm). Tím se kolo zvedlo a tak jsem tam hodil i novou vidlu DT Swiss EXM 150mm. A tak se celé kolo zvedlo na zdvihy př./zd. 150/148mm při zachování sportovní geometrie.

              0 0
              • Smazaný účet  

                tuhle úpravu jsi někde vyčetl? o tom jsem nikdy neslyšel, ale zní to dobře.

                0 0
                • Kubatec  

                  Nikde jsem to nevyčetl. Je až divný, že je to z mé hlavy. Prostě jsem chtěl větší zdvih a přemýšlel jsem jak toho docílit – a je to Giant Trance XX (148mm) :-)

                  0 0
    • yuray  

      btw, co znamena pojem chrti bike? chrti posed? chrtit?

      dik za vysvetleni:)

      0 0
      • jIrI___  

        Jednoduše řečeno závodní, rychlost má přednost před vším ostatním :)

        0 0
    • Luma  

      Ještě bych uvažoval nad Cube Stereo,kamoš ho má a myslím,že do tvojí kategorie patří.

      0 0
      • Lišák  

        U Sterea bude pro něj problém s úhlem sedlové trubky, jak už tady psal Lister.

        0 0
        • MlokCZ  

          Nemusí nutně být. U Sterea je ten úhel od 2009 lehce změněný. Vozím sedlo dost vepředu (taky krátká stehení část nohy). A sedlovku mám vysunutou také docela hodně.

          Na 2008 Stereu už mám sedlo posunuté dopředu fakt hodně. Na 2010 mám sedlo v zámku znatelně více posunuté dozadu.

          Aby to měl ještě složitější, tak se to dle velikosti bude lišit, takže tohle by rozhodně musel předem zkusit.

          Stejně ale Stereo je mimo cenově, takže je to jedno. A k tomu zvlášť pro větší velikosti je Stereo kratší, takže to mu asi sedět taky nebude.

          0 0
    • nox159  

      tak zatim zkousim predelat anthema

      zatim:

      sedlovka z epika 500,–

      vlajdy ritchey 630mm 250,– 380g :(

      mam doma OS predstavec 90mm a 140mm – ale si kupim 110mm

      ale nemuzu sehnat sedlovou objimku na upinak s prumerem 30,9 :(

      takze za litr z toho zkusim udelat neco jineho – snad se to povede :)

      ale moc se mi to neche predelavat pred zavodem, protoze skoro kilo navic by slo celkem znat – ( jediny zavod ktery bych letost mohl zajet na bednu – tak s tim asi jeste chvilku pockam )

      0 0
      • kubad  

        nejde sehnat objímka na sedlovku 30,9mm :-)

        to bude tím že musíš shánět objímku 34,9mm, tuším nějakou obyč doma mám ozvi se mě do mejlu pošlu ti ji

        0 0
        • nox159  

          jsem vul :D diky

          jeste se mrknu v praci jestli neco nanajdu a kdyztak se ti ozvu :)

          0 0
        • scret  

          :))

          0 0
        • nox159  

          takze mozna ze se zeptam zas blbe ale objimka je pro 31,6 a 30,9 stejna a to 34,9 ?

          0 0
          • kubad  

            Objimka se nekupuje na sedlovku, ale na ram :-)

            Takze jo 30,9 a 31,6mm sedlovky jsou vetsinou do stejneho ramu s vnejsim prumerem 34,9mm

            0 0
          • maajkee  

            jo a dokonce i třeba pro 30.4 :)

            0 0
    • tm  

      A co treba GF ROSCOE

      0 0
    • nox159  

      znova to trochu ozivim :)

      tak mam na 90% vybrano – vyhrala cena ( ne srdce) uz do toho nechci cpat velke penize…

      takze vezmu Meridu one-fourty

      je to „novinka“ ( ve smyslu ze s tim zkusenosti z praxe nebudou…)

      nekteri tady dokazkou priblizne tipnout jak se tohle kolo bude chovat… tak pokud by nekdo mel srovnani treba s podobnou stavbou nebo nazor na tlumic tak bych si ho rad vyslechl.

      taky me zajima jak je na tom vidlice, ve vyššich zdvizich se porad jeste neorientuju a nevim co od toho cekat

      zbytek osazeni je mi celkem fuk.

      kdyby nekdo mel nejakou pripominku proc to kolo nebrat tak sem s tim rad si to poslechnu – mi prijde ze pomer cena vykon je dobra

      jinak pred koupi budu mit kolo v ruce, mam moznost ho vyzkouset, sednout si na nej a chvilku se svest ( ve stylu jestli mi sedne cheometrije ne ze s tim vlitnu do terenu…)

      diky

      0 0
      • Kubiczech  

        Pěkný kolo. Já se zakoukal do One-twenty v karbonu.

        0 0
      • jIrI___  

        Ze čtyřčepu na jednočep, není to krok zpět?

        0 0
      • nox159  

        kdyz si to tak shrnu tak

        +

        cena

        moznost vyzkouseni

        doba bodani

        pred koupi to budu mit v rukach

        jednočep ?

        vidlice nema pevnou osu

        fakt nikdo neporadi ?

        0 0
        • mr.antik  

          no tyhle přepákovaný jednočepy se dělaly asi před deseti lety, viz např. kona, a zrovna tu bych osobně nebral ani zadarmo.

          Z vlasteneckých důvodů bych zkusil třeba RB. Už jen kvůli vzhledu, tohle je opravdu zlý.

          0 0
          • nox159  

            do 30k ktery konkretne?

            a jeste jak se dival tak uhel sedlove trubky je 72,5 a a tim mam i gianta problemy…

            0 0
            • mr.antik  

              tak to jsem nevěděl, že je limit takhle nízko. Navíc asi budeš muset mít extra velikost.

              Asi bych se na to vykašlal a šetřil na 29ku nebo se zaměřil třeba na volejbal nebo košíkovou :-)))

              0 0
          • Lišák  

            Systém je stejný, jako u staré Kony, Giantu AC atd, ale jde o poměry délek ramen a úhly. Už se to tady psalo dostkrát, že stejný systém se může chovat různě a dva různé systémy podobně. Nejlepší by bylo, kdyby to někdo (Mlok :-) ) nasypal do Linkage a dal k tomu nějaké resumé.

            0 0
            • nox159  

              ja prave čekam na mloka :D ale ten porad nikde :(

              0 0
              • Kubiczech  

                Proč čekat na mloka, když si to kolo můžeš projet? Když mlok řekne, že je na nic, tak vypadne z výběru? Spousta lidí dělá hloupou chybu, že kolo vybírá bez něj. (:

                Já bych jednočep nedával automaticky jako mínus.

                0 0
                • nox159  

                  muzu si ho projet az ho thajvanci vyrobi, v republice zatim neni…

                  proto mam u jednocepu otaznik nevim jak se to bude chovat oproti maestru , jinak projet jo ale jen lehce kdybych ho nechtel at se muze vratit… takze do terenu ho nejspis brat nebudu moct…

                  0 0
                  • mr.antik  

                    to poznáš lehce – nech si to nafoukat na nějaký optimální sag a pokud to nepojede za pedeálem tak bych jim to vrátil. Citlivost na nerovnosti taky snadno ověříš. A zbytek se dá pak už nějak doladit dle jízdního stylu.

                    Pokud už máš z fulla zkušenost, tak je to vpohodě

                    0 0
                    • nox159  

                      no ale s narustajicim zdvihem bude kolo cim tak tim linejsi… oproti maestru to podle me jiste pojede hur jen poznat o kolik hur je jeste dobre…

                      jako vim ze za ty prachy nemuzu cekat nic extra, ani necekam chci to na blbnuti po lese… a bylo by mi lito si nicit traba vidlici za 20k… :)

                      asi to moc resim ale lepsi je to resit ted nez potom neco nedomyslet :)

                      0 0
                      • mr.antik  

                        Na zdvihu by to záviset nemělo. Spíš to jde ruku v ruce s citlivostí, prostě rychlost vs. pohodlí.

                        Ještě snad tuhnutí pod brzdou – ale to u některých méně citlivých kol nemá smysl řešit.

                        0 0
                      • mr.antik  

                        ale pokud od toho nečekáš závodní ambice, tak to je asi jedno…

                        0 0
                        • nox159  

                          ne to vubec :)

                          cenovy limit je i proto tak nizky protoze chcu udelat z anthemax nejakou raketu a jeste dostat celopevnaka pod 9kg :D

                          0 0
                          • mr.antik  

                            No a tak možná by se to dalo pořešit třeba RB rámem, Epiconem a přeházením starých komponent z ostatních kol…

                            Nebo klidně nějaký bazar a klidně i větší zdvih :-)

                            0 0
                            • PatrikL  

                              keby sa mu začne páčiť gt force tak do 35k by poskladal na tomto ráme lepší bike ako je tá merida http://www.velohanak.cz/…o-7–11-.aspx :) A bola by tam aj pevná os …

                              0 0
                            • nox159  

                              prave ze uz doma nic nemam ( a odtucnovat kola budu dost pomalu – penize neresu :D) takze by to prehazovani byl problem – zbydou mi pekne kola ale to je asi tak vse uz jsem o tom uvazoval ze bych neco postavil ale asi se na to vykaslu

                              nekdo tu prodava stereo za pekne penize k tomu klidne toho epikona a jsem na 20k a za zbylych 10k tomu moc nedoskladam… a nemam s takovým kolem zkusenosti takze koupim nejspis celek a zjistim co se mi na tom nelibi co naopak jo…

                              0 0
                              • Lišák  

                                To Stereo je za 13. E od M za 4,5 to je 17.500. Brzdy 3.000,– jsi na 20.500,–

                                Kola máš, obutí asi taky.

                                Kliky 800,– Řidítka 500,– Představec 500,– Sedlovka 500,– jen Ty asi budeš potřebovat 400mm, tak to nevim, nechce se mi to hledat. Takže zatím 2.300,–

                                Komplet zhruba 23.000,– Máš 7.000 na řetěz, gripy, sedlo, pedály a komplet řazení.

                                Myslím, že něco no nové a něco bazarové by se za ty peníze dalo pořídiit, ne?

                                0 0
                              • MlokCZ  

                                To starší Stereo z bazaru je za tu cenu super. Počítej ale případně s výhodami i nevýhodami.

                                Má tam pořešený tlumič, s tím to bude chodit výborně, velká výhoda.

                                Mohl by být problém s tím úhlem sedlovky, ale taky nemusel, to nejde říct, to je pro každou velikost rámu jiné a záleží vždy na tom kolik budeš mít vysunutou sedlovou trubku.

                                Pak tu je ale nevýhoda toho, že je to starší Stereo. A to jaký pobere zadní plášť. Lze tedy použít pořádný zadní plášť bez blatníčku, pak není problém. Ale zase nemáš krytý tlumič.

                                A když dáš blatníček, tak zase začne omezovat výběr pláště (je tam pak málo místa na výšku). S blatníčkem je limit někde kolem 2,25 NN (ten je na hraně). Ovšem i tohle se může nepatrně lišit pro různé velikosti, já to beru dle mojí 18tky.

                                Starší Stereo je pak mírně pohodlnější než novější, starší je o chlup lepší žehlička.

                                0 0
                                • nox159  

                                  cena toho sterea je fakt pekna, ale pokud tam nedam s blatnickem 2,4" NN tak to pro me neni idelani varianta, ten tlumic vzadu se mi tam moc nelibi.

                                  poladěný tlumič je pekná vec – nevim jak je ladeny ale bude asi do citliva tzn prubeh bude linearnejsi ( jen tipuju) a to mi vadi u anthema ze vyuzivam plný zdvih a na vetsich prekazkach uz chodi na dorazy.

                                  taky nevim jak je to s tim uhlem sedlove trubky – bojim se ze by mi nesedl a projet se na cubovi v potrebne velikosti bude pro me ořišek – neznam nikoho kdo jezdu stereo v XL.

                                  0 0
                                  • MlokCZ  

                                    Na 2,4 NN + blatníček to bonužel nebude. Tohle byl jeden z dalších důvodů, proč jsem si pořizoval nové Stereo (tam je po přepracování té zadní vzpěry vidlice místa hafo i při NN 2,4).

                                    To poladění tlumiče není co se týká průběhu, ale co se týká citlivosti (průběh se mimo výměny komory a vkládání nečeho do komory ke sprogresivnění upravovat nedá, on má poladěnou kompresi). Příliš malá progresivita s tím není, na 30cm skoku ho na úplný doraz ještě nepošlu. Novější Stereo je ale o malinko progresivnější.

                                    Pro všechny Tvoje požadavky by bylo lepší nové Stereo – větší rezerva progresivity, ale pořád ne přehnaná, lze zdvih využívat pořád slušně, hodně místa na pořádné pláště i s blatníčkem, obě pevné osy na drsnější terény, jde o chlup lépe za pedálem ještě než starší rám (ale je také o malinko méně pohodlné než starší rám). Jen u nového Sterea je nutné pořešit tlumič – minimálně dát standardní komoru (s high volume je jinak o hodně méně progresvní než starý rám a na drsnější ježdění to už nejde, to je pořán na dorazu).

                                    Takže v tom případě jedině nové Stereo, pokud nebude problém s tou sedlovou trubkou a cenou.

                                    0 0
              • MlokCZ  

                Kolik máš tedy vlastně finančn limit?

                Tu Meridu si zkus. Každému sedí něco jiného a já tu nerad pořád haním nějaké fully.

                Osobně bych tu Meridu nechtěl ani omylem. Tenhle model 2011 jsem samozřejmě nejel, může být trošku jiná než ty starší.

                Na starších mi nesedělo vůbec nic. Tedy nelíbí se mi poměr jak to jede a žehlí. A nelíbí se mi ani moc její průběh. Ani geometrií u fullů Merid nejsem zrovna nadšený.

                Tohle je ale moje subjektivní hodnocení, nechci tu tvrdit, že to kolo je obecně na dvě věci.

                A to že to je jednočep, to nevidím jako až takový problém v obecné rovině. Existují i velmi dobře chodící přepákované jednočepy (za mně třeba Yeti 575).

                O IQ jsem tu dříve nic nepsal, protože jsem ho ani nejel, ani nebyl model do Linkage. Po vytvoření modelu k vláknu k RP2 si IQ škrtám i jen pro testovací jízdu. Pro mě je to nejhorší průběh, co vůbec může být, takže pro mě ten rám přestal být zajímavý i jen na vyzkoušení. Tohle už ostatní vlastnosti nezachrání, i kdyby byly skvělé.

                Opět ale nechci obecně tvrdit, že je to rám na prd, spousta lidí si ho chválí.

                Při malém rozpočtu bych uvažoval o Canyonu. Jak jsem psal do vlákna k RP2, tak u Canyonu se mi nelíbil dříve průběh (býval kdysi to samé co u IQ). Ten zlepšili, i když ideální rozhodně není, ale s high volume komorou to dohromady už celkem dobře.

                Canyon se mi oproti Meridě ale mnohem více líbí v poměru žehlení a jak jede. Canyony šly za pedálem vždy velmi dobře. Přitom horstlink bývá obvykle spíše lehce houpavější, u Canyonu díky více vepředu a hlavně níže položenému horstlinkovému čepu ale houpavější rozhodně není.

                Pak jak jsem tu už psal reakci na vaska80, tak rozhodně neber vidlici bez pevné osy, když kupuješ nové kolo.

                Na CRC teď mají za skvělou cenu výprodej Cubů a i Stereo hodně zlevněné:

                http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx…

                Za tu cenu paráda, ale stejně to pro Tebe asi nebude kvůli geometrii. Mají jen do 20tky a ještě bys mohl mít problém s tím sedlovým úhlem.

                A když jsi měl předtím ve výběru Reigna, tak proč už ho nechceš? Mně u Maestra vadí větší pedalkick a z průběhu až tak nadšený také nejsem. Pedalkick ale hodně lidem nevadí vůbec. A komu nevadí, tak pak je to výborný rám (hlavně se mi líbí poměr jak jde za pedálem a žehlí).

                Bohužel takhle radit až tak moc prostě nejde. Vím zcela přesně proč bych já nechtěl dané rámy a proč mi nebudou sedět. A vím přesně jaké chci rámy a proč mi sedí.

                To ale neznamená, že to tak budeš mít taky. Obecné soudy na fully už nedělám vůbec.

                0 0
                • MlokCZ  

                  Doplním k tomu průběhu té Meridy, blíží se dost průběhu IQ (u Meridy o chlup lepší, není ta progresivita tak výrazná, ale pořád ten stejný typ průběhu klesající křivky lev. ratio v celém zdvihu), tedy tomu co vyloženě nesnáším.

                  U přepákovaného jednočepu se tomu průběhu lze přitom lehko vyhnout, viz zrovna třeba ten Yeti 575 (ten má průběh z mojeho pohledu naprosto parádní, i když to je jednočep, tak průběh má z mojeho pohledu jako jeden z nejlepších na trhu vůbec).

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Když už se tu řeší ty průběhy, tak si dovolím jeden OT. Nemáš náhodou udělaný v Linkage průběh Fuelu EX („novější“ model s full floater)?

                    0 0
                    • Lister  

                      Raději ho nechtěj vědět :-)

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak tak, raději nechtěj vědět, nebo jako já zjistíš, že je to průběh uplně na hovno :0)

                      0 0
                      • jIrI___  

                        Právě proto ho chci vidět. Ať vím, čemu se do budoucna vyhnout.

                        0 0
                        • Lister  

                          Odhaduju, žebude hodně podobný IQ, bez HW komory je ten systém nepoužitelný.

                          0 0
                          • Smazaný účet  

                            Je hodně podobný, LVR ratio klesá po celý průběh zdvihu a na konci lehce stoupne (podle grafu, podle čísel je to od 100mm pořád stejné). Na začátku zdvihu 2,62 (IQ6 2,32) na 106–120mm má EX8 2,28 (IQ6 na 120mm 1.83).

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              Z 2,62 na 2,28 (87% je konec zdvihu oproti počátku) je pořád výrazně lepší než z 2,32 na 1,83 (79% je na těch 120mm oproti počátku).

                              0 0
                          • jIrI___  

                            Ne a ne tu HW komoru někde sehnat. Laicky mi připadá zadní stavba hodně progresivní, ale aspoň hezky spolupracuje s vidlicí :-))

                            0 0
                • nox159  

                  limit by mel byt co nejniž. ( merida muze byt pod 30k)

                  tedka jsem zjistil ze porad zkousim co mi sedne co ne u ceho zustanu… vahu jiste u tohohle kola resit nebudu…

                  chci kolo s vetsim zdvihem na kterem se da ujet v klidu cca 40–50km a ktere zvladne i neco v težšim terenu, lehke skoky ( uvidim jak to pujde nebo kterym smerem se vydam)

                  chci to kolo jezdit za kazdeho pocasi a zachazet s nim nehodlam v rukavičkach takze by mi bylo i lito nicit si kolo za pro me vetsi penize.

                  mam vice kol takze tahle merida extra rychla byt nemusi ani to od toho necekam. Chtel bych hlavne aby zadni stavba byla dost citliva a pritom i progresivni abych nechodiul na dorazy…

                  reign uz bude stat vic jestli jsem se dobre dival tak by mohl nastat zase problem s tou sedlovkou a taky chci zkusit neco jineho. ( podminku si drzim ze musi byt dostupne v cesku…) idealni bud merida nebo ghost ale u ghostu jsou ty ceny trochu vys takze merida :D

                  0 0
                  • krokus  

                    Můžu srovnat Reigna s Meridou AM 3000. Citlivost možná u něco lepší u Reigna, Reign se víc houpe při šlapání a hlavně – zadní stavba je o dost lineárnější. Sjezd schodů Reigna spolehlivě zatluče na doraz, méně povedený skok podle mě taky. Meridu jsem na doraz nikdy nedostal.

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      jo to je pravda, meridu jsem taky nikdy nadoraz nedostal.

                      Chodila mi max do 2/3 zdvihu… připisoval jsem to tomu, že tam mám nejlevnější RS tlumič, ale jelikož jsi tam měl Fox tak to asi bude konstrukcí zadní stavby.

                      0 0
                      • krokus  

                        2/3, to je opravdu málo, s foxem jsem to dostával dál. Myslím, že ta progresivita byla docela optimální.

                        0 0
                    • MlokCZ  

                      A nemáš na Reignu high volume komoru? Pokud ano, tak není problém ho udělat progresivnější o málo, o více, o hodně. Prostě naprosto cokoliv kdo bude chtít.

                      Pokud ale je rám s high volume komorou a je moc progresivní, tak je to v pr…i.

                      A citlivost a jak jde za pedálem srovnáváš pro tlumiče se stejně nastavenou kompresí? To je nutnost.

                      0 0
                      • krokus  

                        Ano, je tam tlumič s high volume komorou. Výměnu ale neplánuju, protože Reign půjde z domu.

                        Na Meridě jsem měl tlumič s CT na středu (vyzkoušel jsem ale i CT high a méněnež min), na Reignu je nastavení takovéto: velocity tune: L, rebound tune: L, boost valve tune: 175. Jak to interpretovat, nevím:-)

                        0 0
                        • MlokCZ  

                          Tak tím hůře se to srovnává, když tam je navíc tlumič s BV. V rámci BV je to citlivý tlumič, odhaduju, že už bude méně omezovat zadní stavbu než CT střed, ¨bude se blížit k CT min.

                          0 0
        • vasek80  

          Jak moc se projevuje výhoda pevné osy? Jen čtu že se jistěji vede a předek je pevnější nebo jak to napsat.

          Ale má pro hobíka nejezdící žádné radikální sjezdy a před náročnou, nebo nebezpečnou zatáčkou, nebo místem si raději přibrzdí. Určitě vidli s pevnou osou kupovat nebudu, ale zajímalo by mne to. Když jsem koukal na FOXe 2011 tak tam je to jasná převaha.

          0 0
          • nox159  

            a vidlice se tolik nekrouti…

            poprve jsem jel pevnou osu na stejnem kole jak mas ty jen vyssim modelu GHOST AMR 7500 a oproti R7 co jezdim to bylo znat celkem dost.. ( mozna to byl jen pocit z jineho kola a ne z pevne osy ale ve sjezdu to poznat šlo – teda nevim jiste jestli ten rozdil delala pevna osa:)

            0 0
          • mr.antik  

            Tak výhodou může být, že neškrtá tolik kotouč, když to položíš.

            Spíš bych řek, že je to elegantní řešení jak udělat ještě lehčí a kratší nohy při zachování tuhosti.

            0 0
            • vasek80  

              Jasný, ale to škrtání bude asi i v konusech. No a ještě vlastně výhoda když je na upínáku FOX místo třeba XT:-)

              0 0
          • MlokCZ  

            Pevná osa je velké plus. Jde samozřejmě jezdit i bez ní, ale je to velký rozdíl.

            Mám ideální srovnání, dvě hodně podobná kola (dvě Sterea, podobná proto, že nové není úplně stejné) a jedno bez pevných os a druhé má obě pevné osy. Rozdíl je znát hodně. Já to pociťuju nejvíce v rozbitých sjezdech, které nejsou nějak extra těžké technicky a lze je jet rychleji. Pak to kolo mnohem lépe drží stopu a jede kam chci, řízení reaguju rychleji.

            Dnes bych při kupování nového kola se zdvihem 140mm+ se variantě bez pevné osy rozhodně vynul. Dodatečně je tohle řešit hrozně drahé.

            0 0
            • nox159  

              odbornik je už tady :)

              tak sem chtel poprosit jestli by ses mi mohl vyjadrit k tomu kolu :) dekuju

              0 0
      • Smazaný účet  

        vzhledem k tomu, že je to novinka tak to asi ještě moc nejelo… já měl ten první model AM 800 a při přejezdech po asfaltu, v akceleraci, žádná sláva ale v terénu to jelo jak traktor. To co mám teď tak není tak dobré v terénu ale zase to letí. S tvým rozpočtem, a vzhledem k tomu že chceš opravdu kolo do terénu a kolo na chrcení máš by tohle nemusela být špatná volba. Možná by stálo za zvážení klidně i něco z bazaru s vyšším zdvihem.

        0 0
        • nox159  

          fula bych z bazaru nebral – je tam dost veci co se muze po**… a taky bych pak z toho nemel takovou radost :)

          0 0
          • Smazaný účet  

            jasný, každej to máme jinak. Ale zase by jsi třeba mohl mít radost z toho, že máš za míň peněz víc muziky

            0 0
          • Luma  

            Bazarového rámu bych se vůbec nebal,ja koupil asi před týdnem full rám Canyon a je jak nový a za super prachy.Za další jsi z Kopřivnice tak proč se nepřijdeš podívat do FM na to Stereo.Já si myslím že je to super kup,150mm zdvihu,citlivý a s Epiconem a trochu lepšími komponenty dostaneš váhu pod 14kg.

            0 0
            • nox159  

              jasne kazdy to co mu vyhovuje :)

              muze se stat ze po par vyjizdkach odejdou loziska pos*** se tlumic a ceka me investice dalsich 5k a do toho se mi jit nechce.

              dalsi vec ze u stavby se neudrzim na tech penezich a jiste to přestrelim a jak se znam tak ne malo…

              0 0
              • mr.antik  

                to se ti stane i u nového, on prostě takový 140mm full je dost individuální věc, každej to rád jinak a nejhorší je, že než dojdeš k ideálu, investuješ jednonásobek ceny kola :-))

                0 0
                • MlokCZ  

                  Souhlas. Někdy je ta cesta i ještě dražší. Na druhou stranu je dost nenáročných jezdců, který jsou spokojeni se skoro jakoukoliv zadní stavbou.

                  0 0
                • nox159  

                  jasne ale treba u HTcka vim co chci a mam uz nejake zkusenosti (ne velke ale mam ) a kdybych chtel HT tak jiste stavim protoze vim co chci…

                  ale fula s 140 zdvihem jsem poradne moc nejel… takze koupim levnou hotovku a uvidim co se mi na tom bude libit a co ne.

                  kdybych stavel nevim abosutne jak se dostat k tomu co bych chtel – nemam tolik zkusenosti s tlumici prubehy zadnich staveb… proste zkusim a pak zjistim ze chci kolo ktere bude oproti tomuhle treba vic progresivnejsi nebo budu chtiti at lip jede… – ale zatim nemam ceho se chytit proto nechci moc stavet..

                  0 0
                  • jIrI___  

                    Jednoduchá rada. Pokud máš na tu Meridu dobrou cenu, tak si ji kup, po roce zjistíš co vlastně od takového fulla chceš a pak podle těch zkušeností můžeš vyměnit třeba jen rám za vyhovující.

                    0 0
                    • nox159  

                      presne tak to zatim vidim, uz tedka vim ze bych chtel snizovani zdvihu na vidlici… a tam by se mi libil talas… ale ten bude dalsich 10k navic… takze tedka zkusim to co je a pak se uvidi :)

                      0 0
                      • krokus  

                        Určitě to chce vidlici s high speed expanzí (verze RL nebo RLC), na Reignovi teď mám Floata R a je to o třídu horší.

                        0 0
                      • mr.antik  

                        na 140mm kola se dávaj většinou vidle aby to bylo dost podkoplý (XC geometrie), takže snižování neni potřeba.

                        I když ty sedíš někde v úrovni náboje, tak pak to chápu, ale spíš tedy něco na bázi 2step nebo ten jednodužší systém od RS, který nevim jak se jmenuje

                        0 0
                        • Smazaný účet  

                          doufám že nemyslíš U-turn.. to bych nechtěl ani zadarmo.

                          0 0
                          • nox159  

                            je U-turn takove to jak točis kolcem na vrchu ( jako by šroubem) a ono ti to hodne pomalu leze dolu ( jako bys to zašroubovaval) ?

                            0 0
                            • Smazaný účet  

                              presne,

                              tohle se dá používat fakt jen v nouzi… navíc to kolečko jde tak ztuha…

                              0 0
                              • nox159  

                                tak to na 100% nechci – prijde mi to jako v praxi temer nepouzitelne ;-)

                                0 0
                              • pepek  

                                To je jen BF pověra, že to jde ztuha, jde to docela lehoulince. Já s tím kroutím furt a nevadí mi to.

                                0 0
                                • nox159  

                                  co jsem zkousel ztuha to neslo ale nez to dostanes z 130 na 80 tak to chvilu trva a v tom je ten problem :(

                                  0 0
                                • Smazaný účet  

                                  měl jsem to na toře… a po pár štelováních zdvihu se mi podařilo sedřít tu gumu z toho kolečka jak to šlo ztuha… no ale o tomhle ten dred myslím není.

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    A namazal sis ten trapézový závit?

                                    0 0
                                    • Smazaný účet  

                                      já to neřešil, dal jsem na to kolo stejně citlivějšího epicona TT a toru jezdil bratr (teda spíš nejezdil)

                                      0 0
                                      • DaSnail  

                                        toru som jazdil, zdvih šteloval a gumu nesdřel.

                                        to máš z toho, že neřešíš. mal by si míň neřešit, víc jezdit! ;o)

                                        0 0
                                  • Smazaný účet  

                                    Lepsi je si poridit kovove stelovaci kolecko…jde s nim tocim o mnoho lepe. Jinak jak pise pepek, kdyz se to radne namaze, tak snizit zdvih jde bez zastaveni, pro zvyseni je treba vidlici trochu odlehcit-na to v terenu neni moc casu.

                                    0 0
                                • MlokCZ  

                                  Kroutit se s tím dá i za jízdy, ale je to každopádně opruz a nechápu, jak to můžeš používat častěji.

                                  Na Talasech používám změnu zdvihu často, ale na u-turn jsem to nepoužíval vůbec, jak mi to vadilo, že je to pomalé (a měl jsem s u-turnem vidlic několik a potřebu snížit i na rámech, co jsem to vozil jsem občas měl, ale vždy mi ten u-turn odradil, snížil jsem to párkrát při výjezdech na hodinu a více; Talas klidně snížím i 30m douhý prudký výjezd).

                                  0 0
                                  • pepek  

                                    Asi seš moc rychlej, já jsem jen (pomalý)turista.

                                    0 0
                                    • MlokCZ  

                                      Rychlej určitě nejsem, budeme podobná kategorie pomalých turistů.

                                      Pokud je ale techničtější pasáž, tak nejde o rychlost, ale o to, že nejsem schopný tak dlouho nedržet řídítka. A zastavovat se mi nechce už vůbec.

                                      Samozřejmě jezdím i spoustu netechnických výjezdů, kde bych to bez problémů snížil. Ale prostě je to z mojeho pohledu hrozný opruz s tím točit a nechce se mi.

                                      Snižování na Talasu mám rád a tolik používám právě jen proto, že je superrychlé a mojí jízdu nijak nenarušuje.

                                      0 0
                          • mr.antik  

                            ne, myslim DPA. U-turn je taky dobrej, ale ne na rychlý snižování.

                            0 0
                          • DaSnail  

                            u-turn je fajn.

                            dokáže veci, o jakých sa iným systémom ani nesníva.

                            ale rýchla zmena zdvihu počas jazdy to neni, tam sú aj lepšie vidličky. 8o)

                            0 0
                        • nox159  

                          co jsem jel 120 fula tak ten se uz oproti anthemovi dost zvedal a nejvetsi problem byl v prudkem kopci znova nasednout… ( mam to najete na jedne oblibene trase a tam proste vim ze to snizovani vyuziju ) tak jako vim ze ja bych treba teleskopickou sedlovku vyuzil i na HTcku… :)

                          0 0
                          • pitos  

                            Jen drobná poznámka.Není pravidlem že čím větší zdvih,tím se ti bude více zvedat předek.Záleží na geometrii kola,třeba můj six se i se 180mm vidlici prakticky vůbec nestaví na zadní ani ve strmějších výjezdech a měl jsem ht na 100mm kdy jsem musel už i při trošku prudším kopci dosti pracovat s těžištěm.

                            0 0
                            • MlokCZ  

                              Souhlas, tohle hodně záleží na délce zadní stavby a HT mají často kratší zadní stavbu a proto se více staví na zadní v prudkých výjezdech.

                              Ale u vyššího zdvihu se vždy bude více zvyšovat sag na tlumiči ve výjezdu a snižovat na vidlici. A i když díky delší zadní stavbě nebude problém se zvedáním předního kola, tak to hodně naruší sklon sedla a někomu se tak může jet hodně nepříjemně (mně tohle vadí třeba hodně). Někomu tohle třeba ale vadit nemusí.

                              0 0
              • Luma  

                Jasné,****** se může cokoliv,náhodou to Stereo znám vím kdo na něm a co jezdil(je na to ještě cca 1rok oficialní záruka)a do 30 000,–co chceš investovat asi lepší kolo neseženeš.Jak psal kdosi výše ten rozpočet,tak by to vycházelo cca 14kg poctivých.Nevím co je tvoje priorita,ale z vlastních skušeností musím říci,že stereo je hodně citlivé(žehlič­ka)Jestli ho kámoš dostal na doraz to nevím při svých cca 90kg.Vlastně si kup co se ti nejvíc líbí,pak budeš postupně měnit :-) až se dopracuješ k ideálu.

                0 0
                • Smazaný účet  

                  nemůžu si pomoct, ale to kolo je tak strašně divný :) vysoký štafle a přitom nízká zadní stavba…

                  0 0
                • nox159  

                  tak z tehle fotky muzu rict ze mi geometrije na 80% nesedle kdyz vytahnu sedlovku tak jak potrebuje budu mit sedlo hodne vzadu :(

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    Na té fotce je sedlo hodně vzadu. Mám tam sedlovku s ne zrovna malým offsetem a v zámku ještě posunuté sedlo dozadu.

                    Já vozím sedlo podobně vysoko, a oproti středu a dle té fotky odhaduju, že vozím sedlo tak o 4–5cm více posunuté dopředu.

                    Na starším Stereu jsem ale s originál Syntace sedlovkou na hraně posunu, tedy mám sedlo co nejvíce dopředu.

                    Na novějším Stereu změnili i mírně sedlovou trubku, tam mám ve stejné výšce sedla a stejné velikosti rámu sedlo v zámku o 1cm více vzadu, takže mi vychází už docela optimálně.

                    Předem se tohle ale nikdy říct, každá velikost rámu má mírně jiný úhel té sedlové trubky, takže bez vyzkoušení velikosti, kterou potřebuješ tohle nelze určit.

                    0 0
                • jIrI___  

                  Nevíš kolik váží samotný rám s tlumičem?

                  0 0
                  • MlokCZ  

                    V 18tce má starší Stereo v anodizaci s tlumičem těsně pod 3kg (rám bez tlumiče 2,6kg). Novější Stereo je výrazně těžší, má cca o 300g více (asi hlavně díky pevné ose).

                    0 0
    • nox159  

      jeste me teda napadla jedna alternativa s trochu vetsim zdvihem a to one five

      vysla by cenove podobne a bylo by tam par cm zdvihu navic tak si rikam proč troškařit s 140mm kdyz by se dalo vzit hned 150/160 :)

      je to jen napad :) ale myslim ze by to stalo za zvazeni.

      jen nevim jestli to jeste porad spada do kategorie kola ktere pojede slusne po rovine a do kopce – propripade jestli se do kopce nebudu moc trapit… :(

      0 0
      • Smazaný účet  

        je to dost činka, ale asi bych to vzal raději…

        zdvihu není nikdy dost, tohle by mohlo být na blbnutí hodně dobré.

        0 0
        • nox159  

          no ja bych na tom chtel i neco najezdit…

          ma to snizovani zdvihu na vidli coz se mi dost libi… ale nevim jestli sedne geometrije na normlani jezdeni…

          za ty prachy je to lip osazene kolo si myslim jen jestli nebude uz ta geometrije hodne na jezdeni jen z kopce…

          jinak pokud tedka dam na anthema 2 flasky s pitim ( bezne to tak vozim) tak sem vahove temer podobne :D

          0 0
          • MlokCZ  

            Geometrie ještě vůbec moc extrémní jen na sjezdy není. Hlavně v L a XL to má jen 67,5st., to je na daný zdvih pořád spíše laděné do XC. A máš tam navíc rychlé snižování zdvihu.

            Já mám na obou Stereech 68st., tedy jen o půl stupně více.

            A ta váha, můj odhad je, že ve větší velikosti co potřebuješ půjde klidně na 16kg v reálu.

            0 0
            • nox159  

              ta vaha me uprimne vubec netrapi, pred 2 rokama jsem jezdil na 13kg HT a taky to slo :D

              problem vidim v uhlu te sedlove trubky no je tam psanych 68 ale to neni mereno primo k te drubce ale k jakesi „vzpeře“ na ktere je myslim presmyk nebo tak neco… takze z tohohle jsem trochu zmateny :(

              0 0
              • MlokCZ  

                Se sedlovou trubkou je to úplně stejné jako u Sterea, jen o něco méně výrazné.

                A úhel samotné sedlové trubky, která by virtuálně po přímce neprocházela středem je zcela nic neříkající.

                Stejně jako u Sterea budeš muset vyzkoušet, kam se dostane předozadní poloha sedla pro vysunutí sedlovky jaké potřebuješ.

                Jen to nebude tak výrazné a s vysunutím se předozadní poloha bude posouvat směrem do zadu o něco méně, u Sterea je ten skutečně úhel sedlové trubky ještě o něco nižší než 68st. a ten efekt výraznější.

                U Sterea zase uvádí úhel virtuální sedlové trubky (tedy procházející středm), což je údaj ještě více k ničemu, protože to platí pouze pro jednu konkrétní výšku sedla.

                Bohužel udávat obecný údaj pro úhel sedlové trubky, který by dal představu pro jakoukoliv výšku sedla prostě při tomhle typu konstrukce nejde.

                Možná ještě tak nějaká tabulka, kde by byly různé hodnoty vysunutí sedla a přepočty pro virtuální sedlovou trubku, která odpovídá pro tu výšku sedla. Pak by se to dalo už srovnávat s klasikou konstrukcí.

                0 0
                • nox159  

                  prave ze tohle me celkem štve že člověk musi litat a zkouset a i tak se muže seknout. u anthema jsem si myslel ze to bude v pohode ale postupem casu jsem zjistil ze asi ne… ( ne ze by mi nevyhovoval ale je to uz tak na hrane…)

                  0 0
                  • krokus  

                    Pořád jsem nepochopil: proč ti u Anthemu vadí úhel sedlové trubky?

                    0 0
                    • nox159  

                      už jsem to psal nekolikrat ze kvuli predozadni poloze sedla :)

                      cim vys dam sedlo tim vic je vzadu a nemam tak dlouhe stehna.

                      0 0
                      • krokus  

                        Zajímavé, nevěřil bych, že k něčemu takovému může na XC kole dojít. Přitom máš sedlovku s přímým zámkem…

                        0 0
                        • nox159  

                          ja jsem to taky nikdy neresil a jak to dopadlo :D tedka uz si na to davam mozna az prehnane velky pozor ;)

                          0 0
          • mr.antik  

            ty geomtrie u XXXL velikostí mě přijdou vždycky víc XC oproti S, nevim proč

            0 0
            • MlokCZ  

              Tak oni někdy jsou. Nevím proč se někteří výrobci u velkých rámů bojí většího rozvoru a zvětšují kvůli tomu oproti menším rámům hlavový úhel (aby snížili rozvor).

              0 0
              • mr.antik  
                • pak je tam často nutnost dávat dlouhé představce a je to zabité
                0 0
                • MlokCZ  

                  Proč dlouhé představce? To nechápu, jaký byl k tomu důvod.

                  0 0
                  • mr.antik  

                    no tam je to spíš problém dlouhých lidí vůbec sehnat vhodnou geometrii a délku

                    0 0
      • MlokCZ  

        Z Merid se mi líbí více. I když nemám model ani jsem ji nejel, tak dle úhlu vahadla a zadní stavby odhaduju, že průběh by mohl být docela dobrý a lepší než u toho nižšího zdvihu.

        Pokud ty Meridy můžeš mít celé za extra nízkou cenu, tak do toho klidně jdi. Rok na tom odjezdíš, zjistíš, co Ti na tom sedí a co vadí a budeš mít referenční srovnání z dlouhodobého ježdění pro zkoušení dalších rámů. Pak už se hledá optimální rám mnohem snáze.

        S dojetím bych se nebál. 50km se dá pohodovým tempem dojet na čemkoliv, i na vyšším zdvihu než je One five. A to, že nějaký rám jde o něco hůře za pedálem nějak výrazně nezkrátí dojezd, to zase ne. Mně rámy, co jdou hůře za pedálem limitují hlavně v prudších náročnějších výjezdech, které jsou na hranici mojí fyzičky. Tam každý malý rozdíl je znát a pak toho vyjedu méně. Ty ale máš oproti mně o hodně lepší výkonnost, tak v klidku zvládneš jakýkoliv rám.

        0 0
        • nox159  

          uz mi nekdo odtud psal ze ma na prodejne testovacku (trans-mission) tak se s nim nejak domluvim, kdyby mi vysla ta One-five velikostne tak by to byla asi jasna volba ale nejak se mi tam nelibi ten uhel- respektive nevim co to udela kdyz bude sedlovka vysunuta dost (cca 25–30cm) jestli nebudu extremne vzadu jak u anthemaX

          nejsem schopny se k tomu nejak dopocitat – kdyz mrknes na geometriji anthema a te one five, v jake pozici bude sedlo u te one five ve srovnani s anthemem ? (beru oproti stredu)

          kdyby se to povedlo nekomu spocitat tak by to bylo super – jsem na to blby :D

          0 0
          • MlokCZ  

            Jak jsem psal výše, to závisí na přesném vysunutí sedlovky stejně jako u Sterea. Takže buď vyzkoušet nebo by to aspoň šlo přilblitně dopočítat, k tomu by ale musely být k dispozici všechny rozměry, tedy např. souřadnice bodu, kde začíná už ta rovná část sedlové trubky, tedy souřadnice toho zlomu. Při znalosti souřadnic toho zlomu (nebo relativní poloze oproti středu) + ten úhel 68st., tak při konkrétní hodnotě vysunutí sedla lze dopočítat i jeho předozadní polohu (a nebo ten úhel virtuální sedlové trubky pro tuto konkrétní výšku sedla).

            Nejlepší je to ale vyzkoušet, protože tu je ještě faktor sagů, který také mírně ovlivní předozadní polohu sedla. Pokud je hodnota sagů (vidlice x tlumič) znatelně odlišná, tak to výrazně zahýbe s předozadní polohou sedla.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.