• CeceX

  Zdravím

  Vím že už tu něco padlo, ale i přes to bych se rád zeptal ;)

  Vlastní tu někdo Spectral AL s 29 kolama?

  dá se sním v pohodě jezdit i po silnici, nebo mě utahá?

  Chci Canyona a to hned. Nerv jsem testoval ale teď mě v hlavě leží Spectral..

  Jde mi o to že bych chtěl někdy projet drsnější terén na který je Nerv slabší ale zase budu převážně jezdit pohodičky lesem, po polňačce a asfaltu. Moc díky těm kteří ho mají a dají vědět ;) pro sichr dávám odkaz https://www.canyon.com/…es/bike.html?…

  0 0
  • Milos77  

   čau,

   zrovna bych prodal spectral 8.0 s 27.5", velikost M, rok 2014. Jako nový, koupil jsem velikost M, jak mi doporučil fiting na webu canyon, ale je mi to malý. Mám 183cm.

   0 0
   • CeceX  

    čus. no prvně by mě zajímalo jak Spectral dává úplně ten nejlehčí terén a silnice. Páč než přijedu do pořádného terénu kde je Spectral doma, abych už nebyl sedřenej jako pes ;)

    potom bych chtěl vidět fotku a cenu. Ale stejně bych chtěl asi nového ;)

    0 0
    • Milos77  

     No, to je strašně subjektivní, já s tím jezdím normálně i po asfaltu a nemám s tím problém. Samozřejmě, že nejde čekat tempo silničky.

     Stav je jako nový, jen drobná odřeninka na rámu, ale to mi tak už přišlo, při přepravě se jeden plast uvolnil, dostal jsem jako odškodný šroubovák :) Momentálně teď komunikuju s canyonem, jestli by mi to kolo nevzali na protiúčet, že bych si koupil místo toho L. Dám si téma do oblibených a jak se mi vyjádří Canyon, tak bych to eventuálně dal do inzerce a stanovil cenu, udělal fotky a nějaký video a pak bych sem dal avízo.

     Jestli si budeš kupovat nový, hlavně fakt bacha na tu velikost, ten canyon fitting je nějakej prapodivnej.

     Přidávám screenshot toho co mám.

     0 0
     • CeceX  

      Velikost je v poho. Vím že chci M. Skoušel jsem Nerva v M a v poho ;) měřím 174cm..

      0 0
   • CeceX  
    Obsah tohoto příspěvku je blokován zakladatelem diskuse.
    0 0
   • Webonaut  

    Ahoj. Tohle bych s tebou rád probral. Můžeme se nějak spojit? Zrovna mám čekat přesně na toto kolo dlouhých 10 týdnů. Mám 178 cm, objednáno Mko.

    0 0
  • CeceX  

   Jo a ještě by mě zajímalo, jestli dírku v rámu na zavedení hadičky teleskop. sedlovky mají všechny modely. Pro případnou montáž kdybych koupil bez. Díky

   0 0
  • Mustafa  

   Nepohrdneš-li amatérským názorem majitele 27,5 tak neutahá (předpokládám, že nemáš natolik überkondici abys plánoval každý den po práci 50km + ). Můj nejčastější okruh jezdím na Spectralu (2×2,4MK) o něco málo rychleji než jsem jezdil na HT (2,2MK/2,2XK). Na silnici rovina/z kopce je samozřejmě pomalejší – absence velké pily (nechybí mi), nicméně to co časově „ztratím“ na silnici, naženu na horších cestách ve všech třech polohách – rovina, do kopce a z kopce. Rovina (cesta/terén) je oproti HT samozřejmě pohodlnější, do kopce jsem o něco rychlejší než jsem byl na HT, paradoxně na něm vyjedu i to co jsem musel tlačit (nikoliv kvůli ůhlu stoupání ale spíše kvůli kombinaci ůhlu a typu povrchu) no a z kopce je to o několik tříd jinde. Na druhou stranu, nikdy mě nic nehoní, většinou jezdím sám anebo s ještě většíma zoufalcema než jsem já, takže tempo si určuji jen já sám. Předpokládám, že v tom, na co chceš Spectrala Ty, nebude 29 o nic horší.

   0 0
   • CeceX  

    a když bych koupil tu pohodovější verzi Spectral AL 29 tak ta by mimo terén na tom měla být líp že? přeci jenom u mne převažuje víc pohoda nad drsným terénem.. Velkej rozdíl od Nerva 27 to asi nebude že? (toho jsem zkoušel. i 29)

    Jinak díky všem za reakce

    0 0
  • Milos77  

   Prodávám http://www.bike-forum.cz/…4-velikost-m

   0 0
   • CeceX  

    a co ta černá/stealth barva? je dobrá? Taky nad ní uvažuji ;)

    0 0
   • CeceX  

    Jo a jakto že tam nemáš ten šponovák na řetěz? jsi ho sundal? https://www.canyon.com/…es/bike.html?…

    0 0
    • Milos77  

     Černá je pro mě ok. Sponovak se minulý rok nemontoval. Brácha má kolo s 29", na asfaltu jezdíme v pohodě spolu. V terénu se na 29 necítím tak jistě jako na 27.5.

     0 0
    • Milos77  

     Jestli si z Prahy, klidně se stav si vyzkoušet

     0 0
     • CeceX  

      Ne ne. Praha je daleko ;) Ale dík.. A brácha má taky Spectrala? a v poho? A z Prahy? Kde jezdíte? Po eskalátorech ;)

      0 0
      • Milos77  

       Brácha má Specialized Stumpjuper. Takže s ním jezdím spíš ty polňačky, cyklostezky a ty dost asfaltujou, takže jako dá se i asfalt. Jinak by ses divil, ale i v Praze jsou lesíky a kdyžtak se dá kousek za prahu směr Brdy, kolem Berounky, Křivoklátsko sic už maličko dál. Na východě to ani moc neznám, ale taky se tam dá luxusně jezdit. No a na pořádnej sjezd musíš do Alp ;)

       0 0
  • Frýbik  

   Může mi někdo kdo jezdi 29 spectrala napsat orosim vás nějaké pocity hodnocení ?

   Uvažuji o něm.

   Díky

   0 0
   • LM  

    Doporučuju vyzkoušet. Subjektivní pocity ti moc nepomůžou – pokud nejezdíš to samé a neočekáváš od kola to samé jako ten kdo je popíše…

    0 0
    • Frýbik  

     Teď jezdim Ht 29. A chci jít do fulla nejlíp Spectral.

     0 0
   • Frostty  

    Teď nového spectrala nekoupíš, ale můžeš https://www.canyon.com/cs/mtb/neuron/.

    0 0
    • Frýbik  

     Já vím že ho nedělaj. Na cyklobazaru jsem objevil.

     Přemýšlím zda na to okolí okolo Liberce a jizerek + singl nebude lepší 29 pro lepší přesuny atd.

     0 0
     • novas752  

      V čem lepší přesuny? Výhoda 29" kol na přesuny je akorát to, že tam můžeš dát užší pláště, ale druhý záplety na zádech asi vozit nebudeš a přezouvat taky ne. :)

      29" jsou taky těžší než 27,5" a na kolech je to hodně znát – zrychlování. A taky o něco míň tuhá ve srovnatelný verzi.

      Já bych teda bral spíš 27,5 (pokud tě k 29" nenutí vysoká postava).

      0 0
     • novas752  

      V čem lepší přesuny? Výhoda 29" kol na přesuny je akorát to, že tam můžeš dát užší pláště, ale druhý záplety na zádech asi vozit nebudeš a přezouvat taky ne. :)

      29" jsou taky těžší než 27,5" a na kolech je to hodně znát – zrychlování. A taky o něco míň tuhá ve srovnatelný verzi.

      Já bych teda bral spíš 27,5 (pokud tě k 29" nenutí vysoká postava).

      0 0
   • HevyDevy  

    Jezdím spectrala 29 už třetí sezonu a pořád je to můj dream bike.Vzal sem 29 kvůli univerzálnosti,to kolo prostě jede,krásně kombinuje přednosti velkých kol a vyššího zdvihu,dá se na tom i skákat a vyblbnout v náročném terénu,do kopce jede velmi dobře,nezvedá se na zadní-je to prostě mazel.Často vyrazím ráno z domu směr hostýnské vrchy,to je 20 km přes záhoří po polních a lesních cestách,pak 30,40 kilo terénem po hostýnkáck,oběd,pí­vo a pak zase jedu 20 kilo přesun domů a nikdy sem nebyl nějak extra vyčerpanej,to kolo je skvělý na celodenní brouzdání krajinou,no prostě ALLMOUNTAIN-stačí?

    0 0
    • Frýbik  

     Až až. Díky moc

     0 0
     • HevyDevy  

      To je on,mého srdce šampion …

      0 0
      • cosmo  

       Clovece jak davas 80km bez spd?…to by me asi utahalo…jak nevim jak se tem pedalum rika, asi platformy?..kaz­dopadne jejich pouziti nekde na trailu, kde je treba chodidlo mit zaprene na vetsi plose pod vetsim sklonem, mozna pri nejakem letu, ci neocekavanem vystupu lepsi…ale jak se na tomhle da na biku zvladat 80km to si nedokazu predstavit

       0 0
       • Frostty  

        Myslím že typ pedálu je to poslední, co ovlivňuje schopnost ujet určitý počet kilometrů :D.

        0 0
       • HevyDevy  

        Úplně normálně,prostě šlapu a kolo jede.Spd sem jezdil 20 let a zatím mi nechybí,jenom tedˇsháním nějaké chrániče holení,hold když se dřevo jako já začne ve 40ti učit bunnyhop tak je to občas na krev.

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce