Canyon Spectral AL 6.0 2014 v roce 2021?

10 nepřečtených
  • v POHODÌ klokan

    Ahoj,

    po delší době hodlám obnovit vozový park.

    Nechci do kola investovat příliš velkou částku, tak kolem 40 000.

    Chci nějaké kolo, které bude povahou all-mountain – lehce enduro, na kterém si užiju všemožný traily, skoky a drsnější terén. Nepočítám, že drsnější terén poletím nějak závodně, ale techničtější terén a menší skoky mám rád a na svých dosavadních kolech se cítím limitován (26", zdvih, brzdy, bez teleskopky). Chci, aby se na něm daly jezdit i nějaký vejlety (tak do 50km) a abych na tom vyjel i do kopce, žejo :-)

    Takže lovím něco bazarového se zdvihy 140–150mm. A asi 27,5", ať je to trošku mrštnější a lehčí (a vleze se mi to do auta). Mám 180cm a 65kg.

    Hlavní otázka – má ještě dnes cenu jít do kola typu Canyon Spectral AL 6.0 z roku 2014 (nebo 2015)?

    https://www.cyklobazar.cz/…l-27-5-vel-l

    nebo nějakého Gianta Trance z roku 2015/2016?

    Ta starší kola mají často třeba užší ráfky (ten Spectral tuším 19mm), na dnešní poměry trochu užší vidlice (32mm), neboostované náboje (to nevím, jak moc hraje roli) a často dva převodníky (ale to si celkem snadno předělám na jeden).

    Takže jestli radši nejít do něčeho trochu novějšího typu Lapierre Zesty AM (ta se mi teda dost líbí a vypadá verzatilně :-) nebo něčeho jinýho z roku aspoň 2018…

    Díky za jakékoliv rady!

    0 0
    • novas752  
      1. Spectralum praskaly zadní stavby ve sváru hlavního čepu hned za středovým složením. Hliníkový Spectral starší než 2019 nebrat
      2. Kvuli vývoji geometrie, odpružení bych vzal radši něco aspoň 2017 a novější
      3. Počítej s tim, že první servis bazarového fullu může při prvnim servisu vyjít klidně na 15 000 a víc. Vyjetá ložiska, neservisované odpružení, brzdy, ojeté řazení…
      0 0
    • v POHODÌ klokan  

      Je mi jasné, že teď asi není vhodná doba na nákup nového kola, ale nemůžu si pomoct :-)

      Takže obecně byste do starších hliníkových rámů nešli?

      0 0
      • mirorek2  

        bez záruky ne

        0 0
      • novas752  

        Já bych byl s rámama které nějak výrazně nepraskají úplně v pohodě. Chce to kolo obhlédnout a určit z toho nějak přibližně historii, am kola mají dost různorodé použití a někdo s tim hobluje bikeparky a trailcentra, někdo se zase jen pohodlně vozí krajinou…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.