Canyon Spectral Al 6.0 nebo Spectral 7.0 Ex 2016

89 nepřečtených
  • Activ3

    Zdravím,vybírám novej bike na traily,nejaky to enduro a sem tam skočky do 70 000kč .Moje současný kolo je Hardtail Radon ZR Race 6.0 2012 jezdím 80% les zbylých 20% jsou přejezdy k lesu či k trailům byl jsem na něm několikrat Rychleby a spousty místnich trailů okolo Jeseníků od těch easy až po černý styl vyšlápnout a užit si sjezd jak to jen jde, ovšem s tím pevným zadkem to není jaksi ono. Prvně jsem měl dilema mezi Strivem a Spectralem pač sem si řikal, že bych pushoval svoje limity ve sjezdu, ale na druhou stranu tahat ho porad do kopce zas taky nebude uplne sranda a z Xc by to byl docela velkej skok na 160mm …Strive mě navíc docela odradil svou váhou cenou a poruchovostí SS jak sem se dočetl navíc je tam toho štelování až až…Tudiž mi Spectral připadá jako ideální mezi level pro mě. Teď finální otázka Al 6.0 s Fox 34 Float Perf 140mm nebo Ex 7.0 s Rs Pike 150 mm a Monarchem popřipadě proč Fox nebo RS ??! po vzhledové stránce u mě vítězí na 100% Fox. Díky moc!!!

    0 0
    • Activ3  

      zapoměl jsem dodat moje míry 180cm ,75 kg,výška rozkroku 84 cm ,uvažuji jedině o 27,5 velikosti M

      0 0
    • tonik666  

      Ber kolo s pikem, chodi proste dobre. Mam 2014 fox performance a ma nesrovnatelbe horsi chod a odtrh nez kamaraduv pike, mtery chodi jak pruzina. O kdyz novy fox by mohl byt lepsi.

      Pokud mas ambice se posunovat, 160mm bych se nebal, ale struve se ss bych nekoupil

      Dalsi podstatny rozdil je ze 6ka je 2×10 na shimanu a 7ex je 1×11 na sramu. Volil bych 1×11.

      0 0
      • Activ3  

        diky za reakci a s tou 1×11 máš nejáky zkušenosti docela se toho bojim na ten výšlap bo je to jen o zvyku? koukal sem na datum dodani a 7.0 Ex v červene by byla az na začatku prosince :/ zatimco 6ka uz na zacatku listopadu což mi vyhovuje kvuli dovolene,…

        0 0
    • Franta  

      Kolik problemu bylo s SS? Par jo… nicmene na rok 2016 je to predelane + nikdo nemel problem s tim, ze by mu to Canyon nevymenil. Nebal bych se toho. Navic ve vetsine pripadu to stejne vozis v DH pozici… ta zmena za jizdy neni jako mavnutim kouzelneho proutku aby se ti to vyplatilo menit furt…

      RS je vseobecne jednoduzsi na udrzbu a servis, da se lehce rozebrat i doma, udelas si ji sam, pripadne ve vetsine servisu. Oproti tomu Foxu bude mozna i „mohutnejsi / tuzsi“. Ja mam starsi Fox 36 (2013), doted jsem nenasel vidlici co by se ji vyrovnala. Ale tady bych sahl po Piku, je tam Charger tlumic, … ta vidlice je opravdu uz hodne top. Btw on Pike ma svych much taky dost…

      Jinak cekat ze kolo za 70 tisic bude vazit pod 13 kilo… to je proste mimo realitu, zvlast u hardcore endura jako Strive. Strive ma expanzku, Spectral je na jemnejsi zachazeni tak ji nepotrebuje,… atd. Je to neco za neco. Ujasnil bych si, co opravdu chci. Pokud vetsi divoceni, vic sjezdcu, vic techniky a pripadne i nejake poradnejsi alpy, vzal bych Strive. Pises enduro. Strive je enduro. Spectral enduro rozhodne neni.

      +1 co se tyce 1×11 pohonu ;)

      0 0
      • Fredos  

        Mě jenom zarazila poznámka že spectral rozhodně není enduro… Jakože nezvládne EN nasazení? Proč ho teda jezdí v EWS?

        0 0
        • Franta  

          Hele ono zase se nerozhodujes na zaklade EWS a podle profiku… oni taky v EWS nekdy davaj pruzinovy tlumice na kola, protoze ty etapy nejsou sranda,… kdo to z nas dela?

          Jako tovarni jezdec mam vic moznosti, vyberu si kolo podle trati, nezajima me zda me vydrzi dve sezony kdyz mu budu nakladat…

          Chtel jsem tim spis poukazat na to, ze to neni na tak drsne zachazeni jako Strive. Zdvih mu tam taky bude chybet a on ten rozdil 20mm u tehle kol je znat. Proste aby se dobre rozhodl a pak nelitoval ;)

          0 0
      • scret  

        co je tedy dle tebe Spectral? AM? jestli vono se to dneska s tim skatulkovanim neprehani:))

        0 0
      • Lister  

        Napiš Barelovi že celou jednu sezónu světové enduro série jezdil na blbém kole.

        0 0
        • Franta  

          Ok napisu ;) Jinak mozna taky vis ze ikdyz Barel stoji za Strivem (tj je to jeho „dite“) neni s tim kolem vubec spokojen. Ale o tom ta debata nebyla. Psal jsem nekolikrat proc jsem se snazil poukazat na pomerne velky rozdil mezi tema kolama. Bud to chces videt nebo ne…

          0 0
          • Activ3  

            Díkec za reakci, toho rozdílu jsem si vědom ,proto taky pořád nevim do kterýho z nich jít , i když dle nazorů má zatím spectral navrch

            0 0
          • Lister  

            Nikdo nepopírá rozdíl mezi Strivem a Spectralem. On Strive vůbec není běžné 160mm kolo, podle všeho už je to dost specificky navrhnuté kolo, které naprostá většina jezdců už nedokáže využít.

            Já nemám moc rád škatulky. Podle mě obě kola můžou být enduro, protože každý člověk si pod tím představí něco jiného. Dost lidí si chce koupit takové kolo, protože je začne víc bavit terén a mají představu, že začnou najednou jezdit děsná pekla, ale ono to nakonec dopadne tak, že jezdí pořád to stejné, je pohodlněji a ve sjezdech o něco rychleji a bezpečněji. Ale na to nepotřebují 160mm mrchu, se kterou se budou do kopce jen zbytečně trápit.

            Ono je fajn, když si člověk postaví takové kolo, které tak akorát využije, aby ho zbytečně moc neotravovalo.

            0 0
    • wilda81  

      Ani jedno. Vzal bych jen rám a postavil podle sebe.

      0 0
      • Activ3  

        Skládat uplně nový kolo rozhodně neplánuju,vystačím si z těchle setupů ,zatím sem rozhodlej pro tu 7.0 Ex i když stále uvažuju o tom Strive https://www.canyon.com/…-0-race.html sice 9 K navrch ale jsem ochoten to do něj nacpat. Nejvíc se bojím těch výjezdů do kopce,nerad bych sesedal při každým prudšim stoupáku…

        0 0
        • Smazaný účet  

          Pokud nebudeš mít fyzičku, tak ti nebudou stačit ani převody 3×9

          0 0
          • Activ3  

            ovšem s tím počítám jen jestli je rozdíl mezi spectralem a strivem na tě výšlapech tak markantni

            0 0
            • wilda81  

              Jestli plánuješ brousit několikrát do roka bikeparky a nemáš techniku, tak ber Strive. Jestli jezdíš takové to šmrdlání po horách, že se vydrápeš nahoru a pak hurá sjezd dolů po turistických trasách apod., tak ti bude bohatě stačit Spectral. Ty 2cm na delších trasách poznáš.

              0 0
              • Activ3  

                Na spectralu 7.0 Ex je 150mm vidla a na Strivu 160mm takže rozdíl 1cm předpokládám že mluvíš o vidlích. No právě bydlim v UK a mám v okoli pár slušnejch Dh/Enduro tratí kolo si chcu nechat poslat do čech ptže valim v listopadu na dovču tam ho projet a nasledně převýst do UK.

                0 0
                • wilda81  

                  A nekoupil bys v UK za nějaký pěkný peníz Nukeproof Megu? AMko by mohlo být to co hledáš. Má teď na podzim být dokonce i nová verze.

                  Bavil jsem se o zadní stavbě. Zamykání pomůže do tahlych kopců, ale proste poznás jestli pojedeš celodenní vylet na 140 nebo 160mm bajku. Rozhodni se podle toho jaký typ ježdění bude u tebe převažovat. Jestli celodenní výlety (Spectral) nebo kratší a technické vyjížďky (Strive).

                  0 0
                  • Activ3  

                    No právě v librách to vyjde dráž než v korunáach,na nuky Mega sem taky koukal ale ty uz vazej pomalu 15 kg a nejlevnejsi co sem nasel za hranici me cenove kategorie stoji 82 k. zas si říkám že na ty celodenní tůry mám Xc …jasně že spectral je zcela něco jinýho…ale tady v Uk kousek od Londyna to stejně moc na celodenní výlety není všude musíš fakt kus aby ses dostal trocha do přirody a v tom posraným provozu to je tady fakt o drzku…

                    0 0
    • Lister  

      Tohle téma už tu bylo. Zkus prohledat. Jen k velikosti – nevim jestli ti M nebude krátký, ale záleží na proporcích.

      0 0
      • Activ3  

        180cm ,75 kg,výška rozkroku 84 cm To Mko v Race by mělo snad padnout akorát

        0 0
        • Lister  

          Spectral už má tak dvě geometrie?

          0 0
          • Activ3  

            ee Race sem myslel Strive 6.0

            0 0
          • Activ3  

            jinak koukal sem na spousty uzivatelu Spectralu s podobnou vyskou/rozkrokem a 90% bralo M , že jim padne suprově takže nad L neuvažuju

            0 0
            • Lister  

              Předpokládám že 80 procent z nich na něm má 80mm představce.

              0 0
              • Activ3  

                to nevim :) , myslíš že L je lepši volba,co vim lonsky mko bylo fakt maly ,ale nevim jak velkej rozdil je tam oproti 2016

                0 0
                • Lister  

                  Jestli chceš kupovat kolo přes internet, tak ty rozdíly bys měl rozhodně vědět.

                  Nevím jak dlouhý máš rám teď, jaký máš reach, jak dlouhý na něm vozíš představec, jak široká máš rodla a jak dlouhý představec a rodla bys chtěl mít na novém kole. Ale ty bys to vědět měl a pak velmi jednoduše zvolíš velikost podle udávané geometrie a nemusíš nic zbytečně „lovit“.

                  Spectral L je jen o něco delší než Race model Strivu ve velikosti M – toho Striva Race bych si ale koupil jen v případě že chceš opravdu jezdit hodně z kopce za podmínky velmi dobrých pilotních schopností.

                  0 0
                  • tonik666  

                    Díval jsem se na geo a podle mě je M na 180cm ok. L by asi taky šlo, ale bude to víc sjezďák.

                    Lko je podobné tomu, co vozím, já se svými 187cm. A Mko by mi bylo malé, rozkrok 90,5cm.

                    0 0
                  • Activ3  

                    tohle je geometrie na mym starym radonu ± 5mm kupoval sem 20ku což odpovídá velikosti L posed jsem mírně zkracoval pomocí sedlovky

                    http://1579193127.rsc.cdn77.org/…ce275_20.png

                    0 0
                    • Lister  

                      Délka představce?

                      Jinak sedlovkou se posed nezkracuje.

                      Jak vysoko máš horní hranu sedla nad středem? Další parametr, který je dobré vědět, pak člověk třeba rychle zjistí, jestli bude dost místa pro teleskop.

                      0 0
                      • Activ3  

                        mam kolo v čr a jsem v uk nemužu poměřit ale přestavec 100 mm tuším

                        0 0
                        • Lister  

                          Takže ti u Spectralu v M bude chybět proti současnému kolu „pouhých“ 60mm na délce posedu.

                          0 0
                          • Activ3  

                            pouhých no jasný :D takže to vypadá na L .. moc děkuji za pomoc

                            0 0
                          • Activ3  

                            ted sem koukal na nejaky videa borci s podobnou vyskou a rozkrokem na M Spectralu skoro brnkali kolenama o riditka ,takže to L bude asi jistější

                            0 0
                            • Lister  

                              Spectral v L má o 15mm kratší sedlovou trubku než máš teď, má o 15mm delší reach, ale zase o 5 cm kratší představec, takže bude pro tebe pořád o nějakých 35mm kratší (zase širší rodla posed lehce natáhnou), má mnohem vyšší hlavu a taky stack – s tím jediným bych počítal, nevím kolik máš teď pod představcem podložek a jestli vozíš rovná řidítka nebo vlaštovky, ale u Spectralu bude kokpit pravděpodobně o něco výš.

                              0 0
                              • Activ3  

                                řidítka mám vlaštovky

                                0 0
                                • kadett  

                                  Podle me je to jasný Lko

                                  0 0
                                  • Activ3  

                                    oki chlapi díky za rady, přikláním se k velikosti L

                                    0 0
                                    • tonik666  

                                      Bych ti doporučil si to ještě zkusit projet, než to L vezmeš. Canyonů jezdí okolo plno, takže by to mělo jít domluvit.

                                      0 0
                                      • Activ3  

                                        díkec za radu,bohužel jsem v anglii .. ale zkusim napsat na Uk forum o projizdku

                                        0 0
                                        • Activ3  

                                          takže teď Babo raď rozhodl jsem se pro Spectrala 7.0 Ex V červené ale s tou velikostí M nebo L si furt nejsem zcela jistej je to něco mezi…ale furt si myslim ze je lepší zkracovat delku posedu než ji natahovat..

                                          0 0
                                          • Lister  

                                            Jestli ti to pomůže tak ani 35mm představce na tom kole nebude špatný.

                                            0 0
                                          • Franta  

                                            Se 180cm Mko opravdu nema zadny smysl… a jak pises, na delsi kolo (pokud vubec) se da poskladat, ale na kratke ne, at udelas cokoliv…

                                            0 0
                                          • wilda81  

                                            Jak volili lidé před tebou najdeš např tady: http://www.mtb-news.de/…2015.722354/

                                            Neber jako dogma co tu kdo napíše (budeš akorát víc zmatený), že určitě vezmi tu nebo tamtu velikost. Porovnej geometrie s kolem co máš, popřemýšlej co bys na něm upravil a jen si rozmysli jestli upřednostníš stabilnější (L) nebo hravější (M) kolo.

                                            Popř. zkus napsat těmto lidem (mají velikosti M) -poradí ti nejlíp jestli máš jít do M nebo už do L:

                                            http://www.bike-forum.cz/…l/u/webonaut

                                            http://www.bike-forum.cz/…il/u/herrman

                                            http://www.bike-forum.cz/profil/u/lm

                                            P.S. Kvůli délce sedlovky jsem řešil stejné dilema jako ty (jen L vs XL). S L-kem bych měl sedlovku do nebe, XL by zase bylo dlouhé. Nakonec jsem se smířil s tím, že rám prostě není pro mě vhodný a nakoupil jinde.

                                            0 0
                                            • Activ3  

                                              diky ti moc :) mrknu na to a snad už to rozseknu.

                                              0 0
                                              • Lister  

                                                Poradím ti jednu věc.

                                                Vyprdni se na nějaké pocity, že L je na 180cm moc. Podívej se na ta čísla, která se moc nedají okecat. Teď máš dvacítku, která je dost vysoká a docela dlouhá. navíc tam máš archaický 100mm představec, který už teď rozhodně nebudeš chtít vozit. Spectral v L je nižší než tvůj současný rám a je jen o něco delší.

                                                Jsem o 4 cm menší než ty. na M bych se poskládal, ale bylo by to hraniční – mám radši delší kola. Seděl jsme i na pár kolech v XL, které mi byly tak akorát na délku.

                                                0 0
                                                • tonik666  

                                                  Fakt je to subjektivni. Mam kamarada(taky je tu na Bf) ktery ma 179cm a spectrala v M vesele jezdi a vypada na nem naprosto normalne, a ma ho v tovarnim setupu.

                                                  Banshee spitfire, ktere ma podobnou geo, ma 180cm jako nejmensi doporucenou vysku pro L a M je do 183cm.

                                                  Podle me je klicove, ze na spectralu nechce ani vzdalene sedet jako na xc, a ze bude mitnove o dost sirsi riditka.

                                                  A podle me je treba to vyzkouset.

                                                  0 0
                                                  • Activ3  

                                                    Diky moc všem za názory hodně jste mi pomohli, po dlouhém uvažování a zvážení všech faktů je objednáno Spectral Al 7.0 v červené, velikost L

                                                    0 0
                                                  • Lister  

                                                    Já říkám OK.

                                                    Matematika kolem posedu je docela jednoduchá, to jen tady se z toho často dělá věda. Kolo ti nebude dlouhé a řidítka budeš mít mnohem výš, naž jsi zvyklý, takže o XC podesu nemůže být řeč. A kdybys měl náhodou pocit, že bys o fous kratší snesl, tak dáš 35mm představec a bude to ve výsledku možná ještě lepší.

                                                    Rozhodně lepší než si koupit krátké kolo (to je z mého pohledu ta pravá tragédie) a pak tam cpát třeba 80mm-100mm představec. Tímhle jsme si prošel a na moderně koncipovaném trailbiku je to zlo a to kolo se prakticky nedá ovládat.

                                                    0 0
                    • wilda81  

                      OT: Posed se zkracuje predstavcem. Sedlo bys měl nastavovat vůči klikam.

                      0 0
      • Activ3  

        Jinak na ostatní temata ohledně spectral vs strive sem koukal … ale stejně furt mám dilema :/

        0 0
    • Honik  

      Ahoj,

      Canyony sem nikdy nejezdil, ale v posledních 2 letech sem jezdi biky 140/140, 160/140, 160/150 a vyzkousel sem enduro 160/160.

      Vysledek je takovy, ze:

      Do kopce to velky rozdil nebyl ani na enduru, vse jelo v pohode.

      Z kopce velky rozdil prechod na 160mm, ani ne tak zdvihem, spis rozdil RS Revelation a RS PIKE.

      Vysledek u me takovy, ze real enduro nechci, jsou to tanky ktere leti z kopce jako das, ale trail biky jsou takove zivejsi, to kolo lepe reaguje, jede hezky svizne i v lehcim terenu. A zaroven na nem neni problem valit a skakat i v bikeparku jak se kdo odvazi… V tom hraji spis roli plaste, do parku dam dh pneu a kolo je klidnejsi a diky mensimu tlaku ma clovek pocit vetsiho zdvihu. A na klasicke pojezdeni po horach lehci plaste na bezdusich jede to skoro jak XC.

      Takže za me Spectral 7.

      0 0
      • Activ3  

        Děkuju moc za tvůj názor!! ješte musím popřemýšlet :)

        0 0
      • logoman  

        Jo taky myslim ze to nebude do kopce nijak zasadni rozdil. Spis bych se soustredil zda chce agilnejsi, nebo bezpecnejsi z kopce.

        0 0
    • THORX  

      Taky začínám pokukovat po Spectral 6.0 2016 dá se za tu cenu sehnat ještě lépe vybavený full? Asi ne že? Sice se mi více líbí 5.0 ale zase těch 8 tis rozdílu stojí jít do 6.0 si myslím.

      0 0
      • Lister  

        To už se tu taky řešilo – přímo dilema mezi 5 a 6 a většina lidí se shodla na tom, že ten rozdíl v ceně je adekvátní a že se asi vyplatí.

        0 0
      • kadett  

        Lepší full? No já koupil onehdá novej Kellys Eraser 90 za 64k. Váha s pedálama velikost L 12kg :D a jeste budu shazovat. karbon je karbon.

        0 0
        • File12  

          Snad ti to nadšení zůstane. Určité bych sel radši do spectrala. Levnej karbon a jednocep bych nechtěl.

          0 0
          • wilda81  

            Pohádku o zlém jednočepu jsem na BF už dlouho nečetl.

            0 0
            • tonik666  

              Jo, když už je zakladatel v UK, ať si koupí Orange. Takovej Orange Five bude určitě super a někdy bych vyzkoušel (i když já spíš Orange Alpine)

              0 0
              • wilda81  

                Jj taky bych někdy rád projel. U jedné recenze Fivu jsem četl něco ve stylu: Můžete si o systému odpružení myslet co chcete, ale věřte, že až z kola slezete, budete se usmívat jako idiot :))

                0 0
                • logoman  

                  No nevim, nekde na vitalu byla recenze a jako dost bidny … Skoro bych rekl, ze k tomu kolik to stoji, horsi volba neni.

                  0 0
                  • Franta  

                    http://www.vitalmtb.com/…160-RS,15576#…

                    Co si budem povidat, odpruzeni stalo za ho*no :)

                    0 0
                  • wilda81  

                    Je to kultovka co pravděpodobně tahá za řetěz, tuhne pod brzdou, houpe se při šlapání … blablabla … nic víc, nic míň. Tipuji, že Orange necílí na masu, ale na specifickou skupinu fandů, kteří rádi zaplatí za poctivou ruční práci doma v UK.

                    Poslat k testu na Vital RB nebo Mrázka, tak počítám dopadne stejně ;)

                    0 0
                    • logoman  

                      Akorat, mrazek je levnej tak se da cekat, ze to nebude zadna hitparada, kdezto tohle stoji jak nejakej hogo-fogo ram …

                      0 0
                      • wilda81  

                        … ale nechceš porovnávat cenu práce a kupní sílu v ČR a UK, že ne?

                        0 0
                        • logoman  

                          Kukni na superstar, kteri si delaji ledascos inhouse a pritom za zajimavy ceny. Ze se dela v UK nemusi znamenat, ze je drahy. Obvzvlast podobnej ram vhodnej tak na kolo ze supermarketu :-)))

                          0 0
                          • wilda81  

                            Proč každý příspěvek stáčíš k penězům? Tahle značka necílí na ty, kteří hledají nejvýhodnější poměr cena/výkon. Je těžké pochopit a akceptovat, že nechtějí dělat další rám, který už je tu v X jiných provedeních, ale mají Orange značku postavenou na specifické konstrukční jednoduchosti svých rámů a ruční práci?

                            P.S. Nevím co přesně dělají SS v UK, ale náboje jsou přebrandované Novatecy, stejné nářadí koupíš pod jinou značkou a „UK made gear“ jim plive CNCčko nebo jednoúčeláky. To se dá těžko srovnávat s ručním vařením apod.

                            0 0
                            • logoman  

                              Ano je pro me tezko pochypitelny jak muzou chtit za divnej kram tolik penez. Snad jen pochopim, ze nejaky UK se bude chtit zachovat patrioticky, ale ze ty obludy imponuji nekomu v CR mi hlava nebere :-). Mozna jeste nejakej MTB hipster co misto festky jezdi na jednocepu :-)))

                              Tady je pekna recenze jizdnich vlastnosti.

                              „They're identical to riding a filing cabinet in every way, except noisier, with worse brake jack and less space for storing files.“

                              :-D …

                              0 0
                              • madcat  

                                Vidíš, a mně se třeba rámy Orange líbí hrozně moc, a klidně bych si Five nebo to enduro koupil, mít na to škváru a prostor. Na jízdní vlastnosti sere pes :)

                                0 0
                              • wilda81  

                                Jj a přesně o těch „bláznech“ tu mluvíme :)

                                0 0
                    • Franta  

                      Bohuzel / nastesti se doba posunula uz tak, ze tu mame vic moznosti, lepsich a ono uz ani neni tolik lidi, co pujdou a vyhodej 100+ tisic jen proto, ze je to kultovka. I ty kultovky uz tak nejak netahnou, lidi chteji poslednich par let mit opravdu perfektni zazitek z jizdy a ne sedet na „kultovnim“ napise… nastesti :)

                      0 0
                    • Smazaný účet  

                      Tak pokud bych si chtěl připlatit za ruční práci tak bych určitě za to chtěl i patřičnou kvalitu.

                      0 0
            • File12  

              Neříkám že nejde udělat dobře. Třeba u Commencalu a jiných si nikdo nestěžuje. Jen bych asi prostě Erasera kvůli více důvodům nechtěl. Ale nebudem to rozvíjet. Hlavní je že je kdokoli s jakýmkoliv kolem spokojenej.

              0 0
    • K2  

      Ahoj, zvažuju Spectrala a rozhoduji se mezi 6.0 a 7.0 EX model 2017

      Jezdil někdo z Vás na obou dvou? Jaký je rozdíl mezi geometrií?

      Nemá 7.0 se 150 mm vpředu už moc línou geometrii na normální ježdění?

      Dokáže někdo porovnat jak chodí vidlice a tlumič FOX na 6.0 ve srovnání s RS na 7.0 EX

      Mám jedno kolo a jezdím na něm vše od XC vyjížděk, přes traily až po Beskydy a Rychlebské stezky

      Díky za info

      0 0
    • K2  

      Ahoj, zvažuju Spectrala a rozhoduji se mezi 6.0 a 7.0 EX model 2017

      Jezdil někdo z Vás na obou dvou? Jaký je rozdíl mezi geometrií?

      Nemá 7.0 se 150 mm vpředu už moc línou geometrii na normální ježdění?

      Dokáže někdo porovnat jak chodí vidlice a tlumič FOX na 6.0 ve srovnání s RS na 7.0 EX

      Mám jedno kolo a jezdím na něm vše od XC vyjížděk, přes traily až po Beskydy a Rychlebské stezky

      Díky za info

      0 0
      • TheJD  

        Rozdil v geometrii nejspis nepoznas a na jezdivost kola to nebude mit zadny vliv. Pokud bych porovnaval 6.0 a 6.0 EX, tak pokud ti je jedno od koho je odpruzeni a razeni, tak bych se asi rozhodoval ciste podle toho, jestli chces 2×11 nebo 1×11. Pokud by jsi uvazoval o 7.0 EX, tak tam je Eagle a jezdivost bude stejna jako na 2×11, ale zase stoji vic. Kazdopadne za pridane penize tam ta hodnota je.

        0 0
      • tonik666  

        Jezdive to bude stejne, resil bych jakou chces vybavu a prevody a kola.

        Geo je prakticky stejna.

        Ja bych nechtel Eagle ani mavic kola, sel bych do 6 ex a chtel bych tu silenou cervenou barvu, ta je genialni

        a za usetrene prachy bych upgradoval riditka na karbon atd

        0 0
        • Lister  

          Přesně naopak. Osazení 7 ex považuji za absolutně dotaženou dokonalost. Stavět kolo, tak ho postavím takhle, takže bych vlastně nestavěl, koupil tohle a v rámci tuningu vyměnil sedlo a pak jezdil.

          0 0
      • nomecz  

        ten 1 cm zdvihu je jedinej rozdíl v geometrii, rám je stejnej a v reálu to nepoznáš.

        Pokud na tom budeš najíždět víc km (viz. ty xc vejlety) tak bych šel možná do toho 2×11 kvůli ceně spotřebáku při větším nájezdu (kazeta, řetěz …) ale EX na orlovi vypadá líp :-)

        0 0
      • K2  

        Ahoj, malý překlep v typech.

        Rozhoduju se mezi 6.0 a 6.0 EX

        Pocitově mě to táhne k Piku na 6.0 EX a dvojpřevodníku.

        Upgrade na dvojpřevodník na 6.0 EX je jednodušší než změna vidlice na 6.0.

        Možná rozhodnou peníze bude to 6.0.

        Byl jsem se podívat na ForBiku a těšil jsem se, že uvidím červenou a leštění hliník naživo, ale měli tam jen jeden karbonový model :-(

        0 0
        • Lister  

          To ti asi nikdo neporadí.

          Podle mě je Ex jasná volba, což ale pro tebe nemusí nic znamenat.

          0 0
    • Radomil4  

      Dobrý den,

      jsem vlastníkem Canyon Spectralu 7.0 EX 2015 a ten jsem pořídil s pohonem 1×12, nyní jsem přeskládal na 2×10, ale patka na přehazovačku je pro shimano XT nevyhovující, nevíte prosím jaké označení má patka viz obrázek?

      obrázek jsem našel na netu

      0 0
      • novas752  

        Proč by byla nevyhovující, stačí použít mezikus který je s dotyčnýma přehazovačkama standartně dodávaný.

        Patky které s těmahle přehazkama mezikus nepotřebují jsou označované jako direct mount.

        0 0
    • Radomil4  

      ano, mezikus mám nyní instalovaný, ale i tento mezikus bych raději odstranil a použil na přímo (direct mount)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.