• Jaakov

    Tak nevim, je to dobrej nápad, je to špatnej nápad…jakej to je nápad? :-)

    Tož ten epoque nevypadá špatně… jinak samozřejmě nic zásadního.

    http://mtbs.cz/…ike-technika?…

    0 0
    • KubaBajk  

      Už jen kvůli tomu, že design poskočil o 100 procent, lze říct, že je to dobrý nápad.

      Čecha potěší, když dlouholetá česká značka začne konečně dělat (nechat si vařit) rámy, které dobře vypadají. Prodejnosti to určitě neuškodí.

      0 0
    • Jamin  

      za mě dobrý :-)

      0 0
    • JakeF  

      Agang to táhne správným směrem :).

      0 0
    • Lenka.05  

      Taky se mi to líbí :)

      0 0
    • martinpav  

      Za mna dobre.

      0 0
    • logoman  

      Vypada super.

      0 0
    • vasek80  

      Krásné, jen ta barva nic moc.

      0 0
    • Crusoer  

      drobnej posun, ale k zelenému „egoist“ a černýmu „vision“ na míle daleko, ta doba je pryč …

      0 0
    • šimlos  

      A ke žlutému Sector CrMo Ritchey… Tenhle full se mi ale líbí.Taky silnice nedělají vůbec špatný.Třeba taková CA66,po všech stránkách vyvážený,skvěle osazený kolo za tu cenu.

      0 0
    • Jetson  

      Líbí se mi.

      0 0
    • Zinn  

      Líbí dost…jen nevím, proč ho nepředstavili pod AGangem…jestli si myslí, že toho takhle prodají víc…Jinak se mi taky nelíbí nestejnost loga Author. Nejen, že se mění každou sezonu, ale i na každém modelu…

      0 0
      • MirosPikos  

        Zítra ho představí Agang… asi interní politika Author vs. Agang. Ale to nám zítra bude šumák.

        0 0
    • jakub  

      moc pěkné

      0 0
    • Georrge  

      já to říkám furt, stačí ke stříbrnému rámu dát černou vidli a hned to vypadá k světu :) a oni furt néé a budou tam jak blbí cpát bílé vidle :) akorát tím bílým tlumičem to posrali…

      dost se mi líbí, jen bych tomu dal 34mm vidli a jiné vahadlo a dokázal bych si to představit jako kolo, na kterém bych rád jezdil :) možná pak ještě nějaké červené doplňky :)

      0 0
      • W.Muchov  

        vahadlo by mohlo bejt v poho nebejt toho kulatýho bazmeku kdyby byl hranatej tak by to IMHO bylo o dost lepší ale jinak když sem to viděl tak sem politoval toho loga, mít možnost to sehnat v rawu by bylo moc fajn kolečko

        0 0
    • mr.antik  

      hmm, jsem zvědavej na tu 160mm verzi agangu

      0 0
      • logoman  

        Kde jsi o ni slysel, kdysi jsem jim psal na FB zda bude 160mm ninja a pry ne.

        0 0
        • mr.antik  

          Píšou to tam dole, že bude 160mm na konceptu Patriotu. Ale nevim na jaké velikosti kol.

          0 0
    • JFtryall  

      Kolo bude fungovat dobre, jezdil jsem to. Hbity, dobre ovladateny. Author to bude delat na 120mm a AGang na 140mm, oboji stejny ram. Patriot na 160mm bude na Eurobiku jako prototyp a to bude taky asi v pohode. Jinak Ninja FR na 014 nebude na 180mm ale na 170mm s Lyrikem a Monarchem+ a bude to jako HC enduro, ten vyssi model. Cult nema byt vubec.

      0 0
    • Jaakov  

      http://mtbs.cz/…ike-technika?…

      Tak je to venku… budou dvě verze – za 47 a 72.

      Čekal jsem to o trošičku lidovější…

      0 0
    • jecnak  

      Design pekny a stejny to je s letosnima A-gangama, ale hodne me to kolo zklamalo, kdyz jsem ho mel pujceny. Mizerna RST vidle, nebrzdici Author brzdy, brutlani vaha atd.

      0 0
      • Azmir  

        souhlas, ty jejich HT, žádné tam není relativně slušné, že by mělo aspon slušnou vidli atd. co se fullů týče, tak budiš, ty nejvyšší modely na tom nejsou špatně a klidně bych ho i bral, ale ty ceny co za to chcou, to je zase jakákoliv konkurence zadupe.

        0 0
        • zikky  

          Já myslim že je právě konkurence nezadupe. Člověk kterej má na to prachy a kolům nerozumí tak si ho klidně koupí. Můj šef kupoval kolo synovi a i když jsem mu v tý cenový hladině ukázal dalších 10 kol lépe osazených, lehčích a myslim že i hezčích, šel do Authora. Tu značku podvědomě zná, je tu dlouho a má zajištěnej „servis“. Takže myslim že Author tady vždycky bude a pro lidi kteří kolem nežijou to je prostě ta správná volba. Já proti tý značce nic nemám, kupce si najde.

          0 0
          • KubaBajk  

            Těchto lidí ale ubývá. Na to nemůže Author spoléhat…pokud chce vydělávat.

            0 0
            • JakeF  

              Nemyslíš, že oni v Authoru vědí líp, jestli se jim to za tu cenu prodává nebo ne? Ne každej chce objednávat z Německa kvůli pár komponentům z vyšší řady…

              0 0
              • Milvus888  

                +1

                0 0
              • KubaBajk  

                Ne, každý určitě ne, taky netvrdím, že zkrachuje nebo se citelně propadne.

                Je pravda, že oni mají svou politiku zmáknutou, trh jako takový. Lidi z Authoru si určitě dali práci s vybalancováním cen stejně tak jako všichni ostatní. Rozhodně se v problematice orientují víc než nějaký Loprais…takže ano, máš vlastně pravdu.

                0 0
              • Azmir  

                A protože se jim to všechno tak dobře prodávalo, tak založili Agang :o))))

                0 0
                • nitraq  

                  Agang zacinal jako znacka pro mlady, pokud se nepletu. Proste pubertaci a lidi do cca 25 nechteli mit stejne nudny kola, jako maji jejich rodice, strejdove a tety:) Takze prdly barvy, jiny logo a hned se prodej hrne:)

                  0 0
                  • Milvus888  

                    Přesně, stejně tak jako Winora a Haibike.

                    0 0
                    • nitraq  

                      O Winoře jsem neměl ani ponětí, zas jsem o něco chytřejší, díky:)

                      0 0
                  • Azmir  

                    Zajímavé, že ostatní značky nemusí zakládat nic pro „mladý“, ale zrovna author jo :)

                    0 0
                    • JakeF  

                      Oni si totiž tady přečetli, že podle tebe nemůžou být slušná značka v kategorii XC kol, pokud neprodávaj DHčka :). A ty bys chtěl jezdit na EN nebo DH kole značky Author? Už ta představa mi přijde divná…

                      0 0
                      • Azmir  

                        Radši z téhle diskuze vysmahni, než z toho zase uděláš flame, jako ze všech vláken, mi se s tebou vážně nechce neustále hádat o samých věcech, co ty furt točíš dokola a řešilo se tu milionkrát.

                        0 0
                        • JakeF  

                          Tak se mladej zase uklidni a přestaň s offtopicem :).

                          Tady předkládáš ničím nepodložený teorie a čekáš, že ti to budou všichni žrát…

                          0 0
                          • Azmir  

                            A jakou teorii že jsem to předložil?

                            0 0
                            • JakeF  

                              Svým ironickým příspěvkem jsi celou tuhle diskuzi začal… Pokud si myslíš, že se jim nedaří, kola neprodávaj a na investici do Agangu si museli půjčit, tak to nějak podlož.

                              Ono plácnout něco a když ti to někdo zpochybní, tak začít osobně útočit umí každej.

                              Ale je hezký, že pak bys to rád uzavřel tím, že „to vlastně nikdo nemůžem vědět“, což ale možná bylo lepší si uvědomit, než jsi sem ty svoje teorie začal psát :).

                              0 0
                              • Azmir  

                                Tak teď si mi to nandal :DDDDD Ty si vážně vtipálek. Žádné teorie jsem tu nepsal, to co jsem napsal je fakt, proč spešl nezaloží značku pro mladý? Zřejmě to nemají zapotřebí, authora k tomu asi něco vedlo, klidně mohli vzít svá kola a udělat u některých barevnější variantu, k tomu není třeba zakládat novou firmu, ale tohle jsem tu řešit nechtěl, jak jsem psal, nevím proč to tak bylo a nevímo to nikdo, takže až mi předložíš důkazy, že author je na tom finančně dobře a že zainvestovali miliony do vývoje a že si na to půjčit nemuseli, tak řeknu ano, měl si pravdu. Takhle jsou to tvoje a moje spekulace, ale já se s nima s nikým nehádám a do nikoho se nenavážím narozdíl od sebe, já jsem pouze napsal co si myslím a od toho forum je a jestli tu chceš vyvolávat flame, tak myslím, že vláken tu máš dost.

                                0 0
                                • Vilém  

                                  A proc takovou znacku zalozi treba Merida, ktera je vpodstate Spesl?

                                  Proc takovy znacky zakladaji automobilky?

                                  0 0
                                  • JakeF  

                                    Krachujou, jen to ještě neví :).

                                    0 0
                                  • Azmir  

                                    Většinou to zakládají proto, protože je v dané kategorii nikdo nechce nebo o ně nemá zájem a tak si založí novou firmu, jako třeba lexus bylo založeno aby dělali jenom luxuní auta, protože jejich mateřská značka by s takovým autem za takové prachy neměla úspěch, merida, to je kategorie sama o sobě a myslím že už to tak mají dlouho a bohužel nevím jaký to má důvod, ale rád si ho od tebe poslechnu, ale jestli sis všiml, tak ta jejich sesterská značka pomalu přechází zpátky pod meridu, to vidíš už díky tomu že tuším od tohoto roku má přímo merida v nabídce kolo se 160mm zdvihem, což předtím měla pouze u svojí dceřinné společnosti.

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      A proto si Author založil firmu na FR a DH kola…

                                      Jen někteří z toho byli schopní vydedukovat, že to je protože maj špatný prodeje :).

                                      0 0
                                      • Azmir  

                                        Až budu mít děti, tak jím koupím hustěkrutopřísné DH a FR kolo, např. tohle Teď mi vysvětli, proč úplně to samé kolo dělá author neprotiřečí si to trošku? Pochopím, když by chtěli udělat odnož prostě pro DH a FR kola, protože přiznejme si u celopér neměl author zrovna dobrou pověst, ale proč by nabídku dával i na dětská kola a podobně? Merida u svoji sesterské společnosti taky nenabízí dětská a XC kola, ale pouze FR a DH biky nebo v čem to konkrétně dělají a to smaé třeba Lexus, taky nenabízí měststké vozítko pod 200 tisíc korun.

                                        0 0
                                        • Vilém  

                                          Protoze je jedno divci a druhy chlapecky:)

                                          0 0
                                          • JakeF  

                                            A teď tě setře, protože Author dělá i modrý :D.

                                            0 0
                                        • JakeF  

                                          Prodávaj jedno kolo pod různejma nálepkama, aby si lidi mohli vybrat, která se jim líbí víc… Podívej se, jak to dělá třeba koncern Volkswagen, který na stejným základu vždycky postaví auto pod 3 značkama a kromě tebe v tom nikdo nevidí žádný protiřečení…

                                          0 0
                                          • Azmir  

                                            Protože lidi mají rádi značky co jsou „jejich“. Čech si radši koupíš škodovku než seata, i když to je to samé, protože je hrdý na to, že kupuje „české“ auto, kdežto jak author, tak agang jsou obojí kola česká, neměl bych vůbec nic, kdyby se prostě zaměřovali na jinou sortu zákazníků, ale nechápu, proč mají v určitých segmentech stejné výrobky, myslím že dětem je jedno jestli je tam napsané author nebo agang, víš co tím myslím.

                                            0 0
                                            • JakeF  

                                              A když bude mít taťka enduro Agang, tak koupí synovi odrážedlo Author nebo Agang?

                                              0 0
                                              • Azmir  

                                                Jestli je taťka rozumný, tak za ty prachy ani jedno. Mimochodem už trochu odbíháš, stále si mi nevysvětlil, když agang je podle tebe odnož na FR a DH kola, proč dělají kola dětská, městská a podobná? Teď čekám zase já nějakou tvoji teorii.

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  Protože začali jako FR značka a je to oblast, do který směřujou vývoj a na těch kolech pracujou a zlepšujou je. Zbytek maj jen jako doplněk a proč by neměli, když se to prodává… Myslím si, že bude v ČR hromada lidí, co považujou Author za slušnou značku (ponechme stranou, jestli oprávněně), ale nelíbí se jim, že to má každej. Tak si koupí Agang a jsou spokojený.

                                                  0 0
                                    • Vilém  

                                      Je to uplne to stejny jako ty auta. Proste kola v kategorii, v ktere jsou agangy, nebo UMF by proste pod svoji puvodni znackou byla hur prodejna, tot vse.

                                      Znacek, ktere to takto provozuji je pomerne dost. Takze bych v tom rozhodne nehledal nejake teorie jako ty.

                                      0 0
                                • JakeF  

                                  :) Proč bych měl já něco dokazovat? Ty jsi přišel s teoriema, dokaž je… Mimochodem, osobně jsi začal útočit taky ty, myslím si to každej může přečíst sám, je to jen o 5 příspěvků výš.

                                  Proč založili druhou značku je především jejich marketing, původně to ani nebyla značka, jen označení pro FR kola a časem to osamostatnili. Pokud to tobě přijde jako známka toho, že jsou na tom špatně, tak to jsi asi věštec…

                                  0 0
                                  • Azmir  

                                    Stále si mi neukázal tu mou teorii chlapče.

                                    0 0
                                    • JakeF  

                                      Obávám se, že to jsi pak jedinej, kdo jí nevidí… Což je celkem smutný, když jsem ti v minulým příspěvku to dal i s odkazem.

                                      0 0
                                      • Azmir  

                                        Co je prosímtě příspěvek „A protože se jim to všechno tak dobře prodávalo, tak založili Agang :o))))“ za teorii? Cituji z wikipedie: „Teorie je soubor tvrzení o předmětu výzkumu, která považujeme za pravdivá.“ Jestli ironický příspěvek se smajlíkem na konci považuješ za teorii tak tě v tom klidně nechám :)))) Nevím jestli sis všiml, ale nikde jsem nenapsal, že to tak prostě bylo, pouze jsem napsal, co si myslím a to si myslím, že je obecně náplní internetových diskuzí a diskuzí obecně, diskutuje se, aby lidi mohli vyjadřit svůj názor, ale jestli ty mě míníš linčovat za každý příspěvek, který tady zveřejním, protože máš nějaké komplexy, tak brzo skončíš v blokovaných, protože takové blbosti s tebou nemá cenu řešit,

                                        0 0
                                        • JakeF  

                                          Přesně tak… A když já jsem napsal svojí teorii, tak jsi mě seřval, že do toho nikdo z nás nevidíme a že mám z diskuze vysmahnout :).

                                          A znovu připomínám, byl jsi to ty, kdo začal osobně útočit a tahat to do offtopicu.

                                          Holt když neumíš diskutovat, tak nevím, co na diskuzi děláš…

                                          0 0
                                          • Azmir  

                                            Já diskutuju, zatímco ty mě tady napadáš a chceš hned vidět nějaké důkazy nebo co, já pouze napsal co si myslím, ty můžeš napsat, že si myslíš, že to je jinak, ale to je tak vše co můžeš, navážet do mě by ses rozhodně neměl, to není předmět diskuze, radši si se mnou normálně popovídej a napiš normálně co si myslíš a nechtej furt vidět nějaké důkazy, fakta a podobné blbosti.

                                            0 0
                                            • Vilém  

                                              No nevim kdo s tim navazenim, v tomto pripade, zacal.

                                              0 0
                                            • JakeF  

                                              Já tě napadám? Já jsem řek svojí teorii, ty jsi mi na to řek:

                                              Radši z téhle diskuze vysmahni, …

                                              A pak jsi mojí teorii začal zpochybňovat tím, že o tom „nikdo nemůžem nic vědět“. Tak buď ses měl zamyslet, než jsi napsal jako první tu svojí teorii anebo teď, když chceš zpochybňovat mojí, tak neútoč na mě osobně, ale podlož tu svojí argumenty a důkazy.

                                              Nicméně pokud jak píšeš, řadíš důkazy a fakta mezi „podobné blbosti“, tak pak asi diskuze s tebou je značně bezpředmětná :D.

                                              0 0
                                              • Azmir  

                                                Jenomže ty to nechápeš, já tady nepřišel předkládat žádná fakta, ale normálně jsem napsal co si myslím a to že máš vysmahnout, to myslím upřímně, protože si tady v diskuzích dokazuješ sám sobě nevím co i když zbytek už tě má za šaška, prostě mi řekni jak si myslíš že to s authorem je nebo není a normálně se se mnou bav, pokud se se mnou bavit nechceš, ale budeš chtít abych tady podkládal nějaké důkazy a podobně, tak o tom jsem diskuzi vážně vést nechtěl, ale jestli jí chceš vést ty tak budto jí veď s někým jiným nebo prostě vysmahni, jak jednoduché :)

                                                0 0
                                                • JakeF  

                                                  Já už svůj názor dávno napsal, teď už se jen ty snažíš obhájit, proč jsi na mě začal útočit.

                                                  0 0
                                                  • Azmir  

                                                    Nemám potřebu si to nějak obhajovat, jak jsem to napsal, tak si to myslím a ty na to reaguj podle toho, jakou cestu si zvolíš.

                                                    0 0
                                • AussigBiker  

                                  Ja, ja, ja to vim! Cet jsem nekdy, nekde, nejakej rozhovor s nekym od Autoru, ze s myslenkou zalozit dalsi znacku kol si pohravali uz nekolik let. Prisli s desginovou znackou na kola (a tedy nikde se znackou pro mlady. Na tos prisel jak?). To je cely. Evidentne tady pro to prostor je, nebo to maji proste zmaknuty a dokazou prodat obe znacky. Spesl nemusi zakladat designovou znacku kol, protoze ten uz peknej design ma :D.

                                  0 0
                • JakeF  

                  Ty to myslíš jako vtip, ale ono to tak i celkem je… Do vývoje tam asi vlítly celkem slušný peníze a kdyby neměli zisky, tak si to nemůžou dovolit.

                  0 0
                  • Azmir  

                    Tak co si budem povídat, author už na tom pěkných pár let není jako býval kdysi „vysněné“ kolo skoro každého bajkera, jestli do agangu ty prachy nalili, tak si na to mohli klidně půjčit a podobně do toho nevidíme a zase druhá věc je ten vývoj, do toho taky nevydíme, ten jejich systém co teď používají už v obměněné podobě používá celkem dost firem, taky mohly vzít podobný rám, dodělat tam pár drobností, nechat patentovat a slavit jaký nevymysleli systém, ale myslím že ta debata o tom nemá cenu, protože všichni o tom víme prd, já pouze napsal, jak si myslím že to bylo.

                    0 0
                  • Georrge  

                    author to dělá s agangem chytře, a musím souhlasit s azmirem. Já bych si authora nekoupil, čistě kvůli značce, protože když si vezmu ty plečky co vyrábí, tak je mi takové divné mít drahé kolo od někoho, kdo dělá takové srance. Takže člověk radši sáhne po něčem ne tak známém, ale něčem co má pověst trochu luxusnějšího výrobce, přestože to je úplně to samé. Prostě plno lidí nechce mít drahé kolo od „výrobce pro chudé“. Viz zmíněná toyota a lexus. Každý výrobce sice musí prodávat i levné kola, ale jsou výrobci kde si drží jistý spodní standart a neprasí si tím jméno.

                    0 0
                    • logoman  

                      :-DD

                      0 0
                      • Georrge  

                        se směj, ale je to tak :)

                        0 0
                        • logoman  

                          Trochu pokrytecky tohle tvrdit a pak mit felta, nemyslis? :-)

                          0 0
                          • Georrge  

                            nemyslim, kazdy vnimame znacky jinak a pro kazdeho je premiovost jinde, stejne jako srackovitost. Ne ze by byl felt nejak nejvic, ale clovek se u nas nesetkava po meste s jejich levnymi koly takze nemam o nich tak zkazene mineni, jako o authoru :)

                            0 0
                    • JakeF  

                      Tojo, Agang je typická prémiová značka, co nedělá žádný plečky :). Navíc pak nechápu, jak můžeš jezdit na Feltu :D.

                      0 0
                      • Georrge  

                        nikde nepíšu že je agang prémiová značka, jen říkám že chápu smysl odklonit část výroby aby se nepletla se zbytkem a navzájem si neovlivňovaly pověst. Jestli se to authoru daří řešit nehodlám.

                        0 0
                    • Azmir  

                      Jenomže já to takhle nemyslel, třeba HTčka nemá author špatné, fulla bych si od nich nekoupil, ale zbytek sortimentu si myslím že nemají zas tak hrozný, že by to byla nějaká vyloženě sračka.

                      0 0
                      • Georrge  

                        já teď neřeším co mají dobré a co špatné. A jak jsi to teda myslel? A proč by sis fulla od nich nekoupil?

                        0 0
                        • Azmir  

                          No kdysi jejich fully praskaly, nevím jak jsou na tom nynější, ale přesto, za ty prachy, které za to chcou si můžu koupit plno jiných a podle mě lepších značek, prostě nevidím důvod proč fulla od nich, navíc na něj nejsou skoro žádné reference a zkušenosti a zajíce v pytli bych nekoupil.

                          0 0
                          • Georrge  

                            takže je to jak říkám, značka u tebe nemá moc dobrou pověst a proto by sis od nich něco dražšího nekoupil… je za tu cenu pro tebe plno „lepších“ značek. Úplně stejný rám od jiné značky by sis ale třeba koupil, a má to tak plno lidí, u aut naprosto běžná praxe, v elektronice taky. Proto se divím, že tu tolik lidí tvrdí něco jiného :)

                            0 0
                            • Azmir  

                              Tam jde spíš i o tu důvěru, kdybych věděl že Author si ty rámy vyvýjí sám, tvrdě na nich maká, jejich systém je fakt kvalitní a funguje jak má a jejich rámy nepraskají a nabídnou to za dobrou cenu, tak proč ne.

                              0 0
            • Topol  

              Zlaté časy,které tady ještě před pár lety Author měl se už nikdy nevrátí. U nás asi stále bojují s poklesem prodejů,ale údajně jim narůstá vývoz do zahraničí. To je asi rozumnější cesta jak udržet trochu rozsah prodeje, než vést cenovou válku

              na domácím hřišti.

              0 0
    • bochov  

      Ja mam momentalně tři kola dva Scotty horaky a silničku Author A55 Když všechny kola obratím je všude napsane made in Taiwan tak nevím co se tady řeší všechna kola jsou v určite cenové hladině stejná a co jsem slyšel o authoroví i ze své vlastní zkušeností jsem s ním spokojen a to kde se vyrabi na to kašlu a třeba na Duratec s evropskými komponenty namam peníze a zase takový fajnšmekr nejsem.

      0 0
    • bochov  

      To právě nevím,ale jednu dobu se tím chvastali .asi aby zvyšili exkluzivitu své značky jinak nic proti ním kola dělají pěkna uvedl jsem to jenom jako příklad cenové politiky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.