Co říkáte na Super D závody?

60 nepřečtených
  • BoB

    Pro neznalé se jedná o delší (cca 10–20 minut) jízdy v zásadě z kopce ale ne přímo sjezd. Jsou to takový traily, polňačky, jenom maximálně s krátkými výjezdy. Jede se hromadně ale každýmu se měří čas (aspoň myslím). To by se mi líbilo tak, že bych snad i začal závodit

    0 0
    • Pá-dlista1  

      A to se da jezdit v Cechach?

      0 0
      • BoB  

        Bohužel ne, ale líbilo by se mi to. http://www.norbanationals.com/…urSuperD.htm

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Tak to jo. Tagze vlastne avalanche. Sem si rikal, kde by se to tady jelo. Vzdyt aby to bylo aspon trochu z kopce ma nejdelsi kopecek 5 minut:(

          0 0
          • BoB  

            No já nevim – třeba taková ta stezka z jizerky do desný je dýl než 5 minut. Avalanche je podle mě víc skopec. Kdyby se vytipovaly nějaký trasy co DH jezdci pominou protože mezi dvěma skopci je 100m dokopec tak by to možná šlo. Spíš najít něco, aby ta jízda byla zábava

            0 0
            • Pá-dlista1  

              No tim 100m dokopcem by se dalo aspon v mym pripade dohnat tech zbyvajicich 15 minut :)

              0 0
              • BoB  

                Je pro mě sice čest že o tom vůbec uvažuješ ale obávám se že nejsi úplně přesně cílová skupina.

                0 0
                • cabbage  

                  v podstate je, cet sem o nejakym zavodu kterej startuje v 3500m na snehu a konci v udoli, ma hromadnej start, jezdi se na fr a dh kolech a trva okolo hodky. jak se tomu rika fakt netusim.

                  0 0
    • Manas  

      a nemusi se tam moc slapat ? A kde by se to jezdilo ?

      0 0
    • Tomcat  

      Jo nebylo by to špatný ,ale nevím kde by se to mělo v ČR jezdit, Alpy , Pyieneje, ani RockyMountain nemáme ;-)

      0 0
    • cabbage  

      pokud by to bylo XC-DH tak by zavod mel urcite uspech.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Na me je i DH dost velky XC.

        0 0
        • McBlacky  

          mohl bys to dekodovat? :-)

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Moc se slape a je to dlouhy :)

            0 0
            • McBlacky  

              a jakou disciplínu by si teda pán přál? schválně to by mě dost zajímalo. pro začátek je mi jasný, že se v ní nebude šlapat :-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jedes z kopce bez slapani jak dlouho chces a davas si na co mas. A hodnoti se to podle dobryho pocitu jezdce z jeho jizdy :)

                0 0
                • cabbage  

                  davas si na co mas – to jako pivo, fernet, whiska,jontak, atd…:-)

                  0 0
                • rock  

                  Máš na mysli něco jako red Bull Rampage & spol ? Vlastně to taky nesedí, tam se taky čas od času šlape … a z kopce nejedeš, nýbrž padáš …

                  0 0
                • blue  

                  neco jako singletrack v The Collective? to by se mi taky moc libilo :-)

                  0 0
    • McBlacky  

      třeba tady u Prahy by se to dalo startovat na Cukráku a končit ve Všenorech…

      0 0
      • tonda  

        No to je ale čistý DH, ne?

        0 0
        • McBlacky  

          ne právě dala by se postavit trasa. třeba červená hřenbenovka má 3 úseky uphill (velmi krátké, ale dva z nich výživné) než se dojede k výšlapu na Černolice, pak by se jelo podle potoka přes chatovku do Všenor, nebo by se to natáhlo nějakým trailem… kdyby se nad tím víc uvažovalo, šlo by to i kombinovat se žlutou atd…

          0 0
          • fousac  

            tam uz je tech UH docela dost… ale jako trasa na nejakej malej vyzivnej zavudek by to stalo za to… ;)

            0 0
            • ddd - andy  

              Hele tak podte fakt vymyslet trasu a treba se tam pak nekdy sejdem a dame to, jen tak pro srandu.. :-)

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ja jezdim pro penize, tagze se mnou nepocitejte. Obzvlast jestli to bude do kopce :)

                0 0
              • fousac  

                myslim myslim a nic me nenapada… leda tak z cukraku dolu…

                0 0
                • ddd - andy  

                  Cervena do Berouna (udelat na ni jeste par vyletu do lesa..) Modra z Brd do Řevnic – nebo co to je ( s podobnejma upravama..) Ten Cukrak by mozna taky sel.. S jemnou upravou North Shorek na Tocny (pres lavky :-)

                  0 0
                  • McBlacky  

                    nech se překvapit, něco se určitě podnikne na jaře, ale samozřejmě že bez povolení atd. takže spíš jen pro známý, ceny i startovný symbolický :-) největší problémy zatím vidíme v křížení silnic, to bude muset každej racer zvládnout sám.

                    0 0
              • Martin  

                Jistě budou mít naši kolegové z Jizerek několik velmi zajimavých tipů. Aspoň co si z jara pamatuju..... Tak se někdo ozvěte!!!

                0 0
                • J.A.V.  

                  Tady by se toho našlo celkem velmi mnoho. Pěkný sjezdy vedou z Maliníku jak směrem na Liberec tak i na Jablonec. Vlastně celá jižní strana Jizerek má takovej charakter delších sjezdů. Ale buď tam vede značka turistična, takže to každej najde i bez popisu a nebo tam naopak nevede a pak se to popisuje dost blbě :)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    … a vsechno se to zajet do peti minut. Ledaze bys to tahal po rovine nebo do kopce.

                    0 0
                    • ddd - andy  

                      Hele a co takovy to co sem jel s vama, kdyz sem byl v LBC?

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        No vzdyt. I kdyz mozna by to odpovidalo. Kdyz by se jelo presne tak, tak je to po rovine i do kopce a slapat se da prakticky furt. Tech 8 minut by se na tom stravit dalo. Ale nikdy jsem to nejel na krev ani v kuse, tak nevim.

                        0 0
                    • J.A.V.  

                      No, kdyz pojedeš z Maliníku od vleků směr Jablonec, kolem kříže v Harcovském lese a pak přes Kotel do Rýnovic, tak to asi dá víc jak 5 minut, nicméně to zase nebude tak prudký a občas budeš muset šlápnout. Prostě Jizerkám se nedostává asi tak 2000 vejškovejch metrů, to by bylo jiný kafe :)

                      0 0
                      • vinca  

                        Kdyz si chci dat v jizerkach delsi sjezdik, tak jedu z Jablonce n.N. pres Jizerku do Harrachova, nahoru po Janove ceste na Certovu horu, a pak z Dvoracek sjezdik po cerveny do Jablonce nad Jizerou , pak pres Vysoke nad jizerou ( trochu zas stoupak pres sjezdovku )dalsi sjezdik do Navarova a pak pres Cernou studnici zpet do Jablonce n. N. :-) ale to je vejlet na celej den.

                        0 0
    • cabbage  

      sjezdovej zavod pro maratonce na xc kolech opravdu neni blbej napad…

      0 0
    • BoB  

      Obáváme se že se to tu trochu zvrhlo, o xc kolech se nemluvilo. Takže zbývá najít promotéra, sponzory, organizátora, udělat kampaň, vydat licence … Hlásí se někdo?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Pokud by to nebylo pod hlavickou UCI bylo by to fajn. Jinak staci normalni licence ČSC.

        0 0
        • BoB  

          A co licence KČT, když budeme jezdit po značkách?

          0 0
        • Martin  

          UCI je jistě zločinná organizace, která provádí nebohým startujícím testy na THC. FUJ

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Neprovokuj. Tohle mi je zrovna uplne jedno. Spis by ti melo vadit, ze kvuli ni jezdis na takovem kole jakem jezdis a nemuzes jezdit na lepsim.

            0 0
            • Martin  

              V tomto směru provokovat budu a zcela bez slitování. Jakou organizaci jste si vymysleli, takovou máte. Proč si myslíš, že snowboarďácká špička nejezdí pod hlavičkou FIS ale má svůj okruh závodů? Ale to je na bohužel delší debatu.....

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Ja jezdim i zavody co nejsou pod hlavickou UCI. Ale na to zalozit tu dalsi „ligu“ jsme moc mala zemicka a stalo by to spoustu usili.

                0 0
                • Martin  

                  To jistě, ale potom ty kvanta radosti:-) BTW: to spíš bylo nadávání na organizace podobného typu. Mám s nima neblahé zkušenosti. Naposledy byla „velká legrace“ v létě na ME whitewatrrodea. Pénové z federace pochopili, že i z této víceméně pohodové zábyvy můžou začít vytřískávat peníze a přišli najednou dělat dopingovou kontrolu. Nebyl tam snad jedinej závodník, kterej by si večer nezakouřil. Byl by to dobrej fór, ale na základě nálezu ti českej svaz zastaví i takhle skromný dotace. Takže.......FUCK OFF malý sporty, všechno zprofesionalizujem a komu to vadí, a? jde do pr…

                  0 0
      • fousac  

        hlasim se.. :)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Jako sponzor? :)

          0 0
          • fousac  

            casomeric.. :)

            0 0
            • cabbage  

              placenej?:-)

              0 0
              • fousac  

                budou stacit naturalie… nekolik lahvacu to spravi.. :))

                0 0
                • cabbage  

                  to radsi ne, po Xtym lahvaci bys nevedel u kteryho bikera mas zmacknout stopky:-)

                  0 0
                  • McBlacky  

                    neboj to bude předem zaplacený :-)

                    0 0
                    • BoB  

                      já si to myslel. Pořád kamarádi bikeři a jen se začne závodit, připlouvají kapříci. Vzhledem k tomu že jsem thread založil, samozřejmě se považuji za přededu českomoravského superD svazu. Vaše členské příspěvky prosím posílejte na konto bob u kb. Ale rychle, než kapříci leknou

                      0 0
                      • McBlacky  

                        ok funkci předědy ti klidně nechám… vzhledem k tomu že tomu tady jasně šéfuje Praha /viz třeba ankety/ tak se volím prezidentem svazu superD. All your bikes belong to us!

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.