• Sun

    Gramaři,zkracujete sedlovky?Myslím tu část,co je schovaná v sedlový trubce.Kolik tam nechat aby to bylo ještě bezpečný?

    0 0
    • MARIN  

      Nezkracuju a naopak vyhledavam co nejdelsi – uz mi 2× praskl ram v miste sedlove a horni ram. trubky i presto, ze sedlovka byla dostatecne=riska byla v ramu= zasunuta.

      0 0
    • fousac  

      ja sedlovku zkracenou mam… sedlovou trubku mam 130mm dlouhou a tak nevidim duvod, proc by z ni dole mela sedlovka koukat… no ale u klasicky koncepce ramu bych se na to vykaslal… jeden nikdy nevi..

      0 0
      • Hroch obojzhivelnyj  

        No u zeslabovanejch trubek asi nema funkcni vyznam kus kterej presahuje pres nezeslabenou cast, ktera bejva dlouha kolem 9–10 cm (web Easton, Dedacciai). Ale taky nerezu, nemam moc dlouhou a clovek nikdy nevi jestli pristi sedlo nebude o nejakej cm nizsi. Jinak se udavalo ze ma bejt sedlovka (i predstavec) zasunuta minimalne 2.5× prumer, tj 8–9 cm. Nevim proc zrovna 2.5×.

        0 0
    • rock  

      Myslím, že jsem někde četl, že min. 1/3 by měla být v sedlové trubce …

      0 0
    • Lister  

      Pokud bys chtěl zracovat tak si změř vzdálenost od té rysky, která určuje maximální vysunutí ke konci. To by ti pak mělo zůstat v rámu, ale dal bych tak o cm víc. Pak by neměl být problém. Já bych se na to ale vykašlal. Kolik tím ušetříš? 10gr??

      0 0
    • Daf  

      Ja jsem jednou zkracoval sedlovku Roox protoze byla strasne dlouha 45cm a me by v pohode stacila bezna 32cm. Tak jsem ji uriz o 10cm. Pokud mas tedy nejakou klasiku cca. 35cm tak bych to nechal byt.

      0 0
    • jonti  

      staci tam nechat tolko aby siahala tesne pod koniec hornej ramovej trubky. Ja som rezal len na cestaku kde som dal mtb sedlovku.

      0 0
    • ddd - andy  

      Nejlepsi je zkracovani karbon sedlovky! Preci nebudu vozit zdytecne 7cm karbon trubky v ramu jen tak.. Musis si ale vzit ostrou pilku a pak to jeste pekne zapilovat raspli aby se konec netrepil!!! ;-))))))

      0 0
      • Pá-dlista1  

        A co jenom olamat pryskyrici kombinackama a ty vlakna svazat do copanku? :)

        0 0
        • ddd - andy  

          Taky moznost.. ale nesmis zapomenout konce zatavit aby se nerozplejtaly! :-)

          0 0
    • náčelník  

      Já loni zkrátil sedlovku zadkem :) Ze 420 na 270 mm.

      0 0
    • Třé?a  

      Já bych to u svýho rámu neryskoval, čim víc jí tam je tim líp. Možná změřit kolik je vysunutá pod hranicí a o to jí zkrátit jak to bude víc tak si kup i svářečku.

      0 0
      • blue  

        ja bych to naopak rysknul, lip se to pak reze, kdyz vis presne, kde to riznout :-)

        0 0
    • sasafras  

      Mat tvoj problem.Prave zhanam dlhsiu sedlovku.Cim je viac sedlovka zasunuta v rame , tym lepsie , menej tam pracuje a namaha ram pri upinaku.

      0 0
    • MartinXC  

      Není problém zkrátit, ale zvaž, jestli ji odjezdíš celou sám, nebo třeba budeš bika/sedlovku prodávat. Pak by mohla krátká vadit. Velmi lehké sedlovky bych se krátit nepokoušel (Thomson, WCS, atp), přece jenom tam toho materiálu na rozložení zatížení není moc. I obchodně to moc výhodné není – takový Thomson za 3500 v délce 410 zkrácený na 300 – ten kousek za litr neprodáš ;-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.