• Kol.ista

    Uvazuju, ze bych si sam zkratil krk u vidlice. Chtel bych se zeptat, na co je potreba dat bacha. Jak tezce to de rezat, asi pilkou na zelezo co :D? Dik

    0 0
    • DD  

      bud to udelas sam nebo to odnes do jakyhokoliv shopu a udelaj ti to pekne rovne hned

      0 0
      • Kol.ista  

        Rovne si to udelam, ale zlehcene se chci zeptat, jestli je to jako rezat kus trubky a posleze zabrousit a zkosit hrany, nebo jestli sjou s tim nejaky problemy atd. Se mi nechce porad neco tahat do servisu, protoze bydlim ve vesnici…

        0 0
        • wlk  

          Vezmi pilku na železo nebo pokud máš flexu a ufikni to. Nic na tom není, prostě uřízne trubku..A rovně to taky zvládnaš, pak si to očistíš pilníkem a je to. V servisu ti to udělají stejně, jen za to budeš platit. Fakt na tom nic není, jen si to pořádně přeměř, víš jak, dvakrát měř a jednou řež :-)

          0 0
        • Radek Broz  

          Nic na tom neni (= zvladl jsem to i ja;-) ), ale vic nez kde jinde zde plati 2× mer, 1× rez.

          0 0
          • lubos  

            tak, tak lepsi skoncit s jednim krouzkem na krku navic, nez hledat novej sloupek :)

            0 0
          • gaston  

            jo jo to jsem si rikal taky. A proto jsem to uriznul presne podle rysky, sel jsem do toho technikou smotovani-ryska-rozmontovani-rez-smontovani. Neubral jsem ale fous na zatku. Pak byl krk delsi o 2–3 mm, nez jsem potreboval, neslo dotahnout hlavko, tak jsem se rozhodl ze to upiluju. Velice opatrne jsem piloval a techniku smotovani-ryska-rozmontovani-rez-smontovani jsem upravil na smotovani-stale dlouhe-rozmontovani-pilovani-smontovani kterou jem opakoval asi tak 3×. Strasne jsem se bal ze to fiknu moc :O) trvalo to dyl, ale povedlo se mzslim ze to vyladne kazdej

            0 0
          • Jarda  

            Furt rezu, furt rezu a furt je to kratky…

            0 0
    • Jim  

      Dříve než začneš řezat vidlici, musíš si vše dobře změřit, aby jsi pak nemusel kupoovat nový krk. Pokud máš a-hed hlavoví složení, tak tam to je jednodušší, nejdříve si přiděláš vidlici na rám, ložiska podložky a nakonec představec, uděláš si čáru, pak to demontuješ a uděláš si další čáru pod čarou, kterou sis dříve označil / asi 3mm pod ní/ pak vemeš pilku a režeš a pak vše ocistíš zbavíš se špon a narazíš ježka. U závitové to je o něco horší. Tam ji také sestavíš, ale už tam nenamontuješ horní seřizovací matku, tak zde musíš oprvdu dobře měřit.Naměříš celý přečuhovací krkse zavitem nad miskami, pak si změříš hloubku seřizovací matky, pokud si pamatuješ délku celého přečuhovacího krku, tak si ho nastav na šupléru a odečti z ní délku matky a přičti 3mm a pak řezej. Musí ti zůstat mezi krkem a matkou místo pro seřízení vůle mezi miskamam a ložiskama. Jinak docekla lehký nééééé. Tak pokud si nebudeš vědět rady raději to hoď do servisu, je to jistota, jinak pokud to uřízneš blbě tak si zničíš rám, hlavoví složení ale i krk vidlice a to nestojí za to. Zatím čus

      0 0
    • goofy  

      Jenom taka mala rada na zaver, jezka do krku strkej az po uriznuti sloupku… Poprve kdyz sem totiz rezal krk, sem si to nejak neuvedomil, a pak sem zjistil, ze mam krk zase bez jezka… :o)

      0 0
    • Kol.ista  

      Jak vlastne vyrazim puvodniho jezka? Jinak ja si zmerim delku ramove hlavove trubky, prictu k tomu predstavec a misto na dve vetsi podlozky a tam to fiknu. To uz chapum, ale ten jezek mi vrta hlavou. Ja to chci zkratit o hoodne, protoze sem presedlal na ram, kterej ma tu hlavovou trubku tak o 3cm kratsi nez puvodni.

      0 0
      • wbiker  

        Ještě nezapomeň přičíst i hlavovku, moje integrovaná má třeba půl centimetru. A raději být tebou to ještě jednou zkusím sestavit před tím, než to fikneš.

        0 0
      • goofy  

        Normalne to sestav, tak jak to ma byt, pripevni predstavec, a udelej si rysku. Pak to zase sundej, a fikni asi 2–3mm niz, nez je ta ryska. uz to tu nekde bylo

        0 0
      • Lišák  

        Ježka jenom zaraz hlouběji, třeba přes kus dřeva.

        0 0
      • wlk  

        Ale dávej zas bacha, ať ho nezarazíš moc hluboko, to bys pak musel koupit novýho a měl bys tam 2 ježky :-) ale aspoň by jim tam nebylo smutno.

        0 0
        • Kol.ista  

          Takze muzu pouzit toho samyho jezka jo? A kdyz zarazim moc, tak ho muzu proste vyrazit ven z vrchu dolu ne?

          0 0
        • McBlacky  

          když ho zarazí moc hluboko tak stačí koupit delší sroub :)

          0 0
    • CZiko  

      dvakrát měř, jednou řež:-)

      0 0
    • Kol.ista  

      No tak uz je to preriznuto a vse o.k., ale za boha si nemuzu vzpomenout, jak mam sestavit integrovany hlavso cane creek. Nemate nekdo planek jak to do sebe zapada a co kam dat? Porad tam mam vuli, takze je tam neco na spatnym miste. Dik

      0 0
    • Bezmozek  

      Trochu to tu oživím, krátil takhle už někdo karbon? Nač si dát pozor?

      díky

      0 0
      • Vilém  

        Kdyz pouzijes mozek, tak je to v pohode.

        0 0
      • ˘Ö˘ Krab  

        Zrovna nedávno. A udělal jsem to tak, že jsem na karbonovou trubku navlékl kus PE s přesným vnitřním průměrem a pak to celé vzal pokosovou pilou s jemnými vidiovými zuby. Řez je pěknější, než ten původní z fabriky.

        0 0
    • madik  

      Taky bych rad zkratil vidlici, hlinikovou. Tesne pod koncem te trubky je jezek (myslim ze se tomu tak rika) a potreboval bych to dostat pod hladinu rezu. Da se normalne ten jezek zabouchat niz, nebo je potreba koupit novej a nejak ho tam vlozit?

      0 0
      • kubad  

        dá sa :D

        0 0
      • Vilém  

        Nasroubuj do nej M6 sroub a zaklepni ho aspon 3–4mm pod hranu rezu. Jen bacha, at ho nemas nakrivo, blbe se to pak srovnava.

        0 0
      • Kouba_2005  

        Místo šroubu používám s úspěchem odpovídající ořech z gola sady, tak aby se akorát vešel do krku vidlice. Daleko líp pak ježka zaklepneš v rovné poloze.

        0 0
    • Kysky  

      Hoši, když řežete, dáváte si na rysku nějakej stahovací kovovej kužel abyste to fikli rovně? Existuje něco takovýho? Nebo si mám věřit že to udělám rovně? :D

      0 0
      • Pedro404  

        Vono se hlavně nic moc nestane, když to uděláš křivě:) Dělá se na to todle, ale na domácí použití to nemá moc smysl http://www.radicalsport.cz/…-1-1-8-1-1-2

        0 0
        • Kysky  

          Oušit! Skoro dvojku, to je dobrá palba :D tak to bude muset jít od ruky ::-) díky za odkaz

          0 0
          • Pedro404  

            Já sem to na jednom kole naprasil tak šejdrem, že na jedný straně to je třeba o 3 mm delší než na druhý, ale ničemu to nevadí. Dřív sem to dělal řezákem na trubky http://eshop.elfetex.cz/…2-120461.jpg , ale to je větší porod než pilkou a zdaleka neni jednoduchý to chytit rovně.

            0 0
        • wilda81  

          Tohle je cenový nesmysl. Na krky, rodla apod. používám normální řezačky trubek.

          0 0
          • Petr L2  

            +1 , ten Unior je dost nesmyslné heblo a ještě za šílenou ránu, běžné kolečko na trubky stojí cca 500 :-)

            0 0
          • Pedro404  

            A v pohodě? Já mam ňákej nejlevnější (takovej jako dole linkuje skvedo), co má jenom dvě ty rolny, a tim to teda chytit rovně moc nejde a ten tlak, co musí člověk vyvinout při dotahování je tak na hraně toho, co se dá s tou šitovou plastovou rukojetí utáhnout, a to to eště musim držet přes hadr, aby neklouzala, a je to na dlouho.

            Každopádně teď už mám flexu, tak to nemusim řešit:)

            0 0
            • Smazaný účet  

              Mam ten odkazovany dole a zadny proble, reze rovne a vpohode riditka nebo vidli pokratim v obyvaku. Pokud to nemuzes utocit, tak moc utahujes…nemusis to urezat v jedne otocce;)

              0 0
            • wilda81  

              Uřezal jsem s tím už asi 10 krků vidlic a vždy rovně a bez problémů. Nevím jaký je správný postup, ale vždycky trochu utáhnu, párkrát otočím, zase přitáhnu, párkrát otočím a tak dokola než upadne. Nějakou větší sílu používat nemusím. A po uřezání ještě stáhnu hrany odhrotovačem.

              Většinou práce tak na minutu až dvě.

              0 0
              • Pedro404  

                Fascinující, to snad eště příště zkusim, já u toho dycky dřepěl třeba 10 minut, ale už je to dávno co sem to naposled použil.

                0 0
                • Pedro404  

                  Tak sem to schválně zkusil na odřezku hliníkovýho krku, co sem tu měl… Možná už je to řezací kolečko tupý, zabralo to tak pět minut, ale síla na to utahování moc potřeba nebyla. Fakt nevim, co sem s tim dřív vyráběl, že sem to musel tak rvát:)

                  Když nad tim tak přemejšlim, tak sem s tim předtim řezal ocelovej krk, to by mohlo bejt tim.

                  0 0
      • Petr L2  

        Když pilu tak s vedením řezu, když není, tak se dá i podle čelistí svěráku. Já bych ale přecejenom uvažoval o pořízení toho řezacího kolečka, hodí se i na zkracování řídítek :-)

        0 0
      • skvedo  

        Je na to vodítko

        Nebo použít řezák na trubky

        0 0
        • nox159  

          s tím řezačem trubek máte nekdo dobrou zkusenost?

          pouzivam to heblo na uchyceni do sveraku + pilku…

          s cím je lepsi manipulace pokud to máte nekdo vyzkouseno. Lepší = rychlejší, méně namáhavá, preciznější :)

          na znacka extol je to low end podle ceny nebo je to pouzitelne?

          0 0
          • Smazaný účet  

            Ja mam ten odkazovany, koupeny na ali za par korun. Na dural uplne vpohode, trochu dotahnes, udelas par otocek, utahnes…za dve minutky to mas vpohode hotove a bez bordelu. Jedinne, ze jak se kolecko zatlacuje do krku, udela to trochu hranku na vnejsim i vnitrnim prumeru. Hranku je treba srazit pilnkem, ale to ja stejne jako u rezani. Hlavne je to rezackou trubek hezky rovne, u pilky musis hlidat jestli jedes po rysce a pak stejne dorovnavas pilnikem.

            0 0
            • nox159  

              slo mi hlavne o porovnání s pilkou včetne toho bazmeku at se to nedá uřezat krive… ten mám užezáno cca 50–100ks vidlic a napohodu… jen me zajimalo stovnání…

              0 0
          • Petr L2  

            Pokud nevěříš, podívej se na Gringos & Rapidos okolo 11 minuty je pěkně vidět, jak to jde lehce :-)

            0 0
          • skvedo  

            Na Ebay jsem koupil prakticky ten Extol bez značky. Vyšel na stejné peníze. Krk se s tím teprve chystám řezat, ale ocelové řídítka bez problémů.

            Včera jsem s tím krouhal měděnou trubičku. Proti tomu tak to táta pižlal pilkou,krásný řez.

            0 0
        • enregistree  

          Diky skvedo za tip na evu :) Extol rezak za 2 kila reze dokonale a ma i odhrotovac.

          Ted to spravne zmerit, abych se nechtene nepremistil z vlakna „moc dlouhy“ do „moc kratky“:

          http://www.bike-forum.cz/…krku-vidlice

          :)

          0 0
      • Kysky  

        Ok, koupím řezač trubek. On se v budoucnu bude hodit :-) Díky všem za názory a zkušenosti

        0 0
    • Petr L2  

      Když tady o tom tak diskutujeme, začalo mi to vrtat hlavou, nakonec jsem neodolal, „kolečko“ na trubky jsem uložil do instalatérského nářadí a koupil řezák TB – 1917 od Super B. Řeže perfektně a odhrotovač, který se dá schovat do rukojeti je fajn bonus :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.