• Thapsus

    Zdravím ve spolek a předkládám následující problém:Jak namontovat vidlici s 1 palcovým krkem na rám,kde se počítá s vidlicí s oversize
    krkem?Jde to nějak vymyslet?Dík

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Stejne jako je redukce z 1.5" na 1 1/8", tak by sla udelat i z 1 1/8" na 1". Predpokladam, ze myslis rozmer hl.trubky 1 a 1//8", ale to neni oversize. To je standart. Ale pochybuju, ze to ma smysl. Ta redukce bude stat asi tolik co vidlice podobnych vlastnosti s normalnim sloupkem. Jen tak pro zajimavost. Co je to za vidlici a ram?

      0 0
      • náčelník  

        1 a 1/8" je oversize. 1 a 1/4" je superoversize. Ale nevím to jistě :)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          a 1.5" je extra mega oversize :) mozna to tak bylo, ale ruku na poklopec, rekni v krame ze chces oversize slozeni a schvalne co dostanes. No teda jak ja mam zkusenosti, tak mozna nedostanes slozeni vubec zadny, natoz v tom rozmeru co jsi chtel :)

          0 0
          •  

            No byste se divili, sem byl kupovat distanční kroužky a ten prodáváající na mě: „palcový nebo oversize“ no to mě zaskočilo a řekl sem palcový, no pak sem viděl že je to malý a řekl mu že chi 28,6 mm, což je 1 a 1/8" no a on řekl že je to oversize… a ja myslel ,že je to ahead :D. No a ještě se mě snažil vnutit vysokej 10 mm jako 5ti mm…

            0 0
            • jeniik  

              Ahead je druh hlavoveho slozeni, nema to s rozmerem nic spolecneho.

              0 0
              •  

                no jenze pokud dobře vim tak je ahead 28.6 mm a pak je se závitem a to je těch 25,4 mm, je to tak?

                0 0
        • MARIN  

          je to tak protoze driv byl standart 1

          ten superoversize 1 1/4" uz ale snad dneska ani nikdo nedela. Jeden cas ho snad delal Olpran na krizovem ramu a taky to mela muj Alpinestar

          Jinak o tech redukcich jsem zatim jenom slysel ale jeste nikde nevidel, takze sehnat ji bude asi problem. Nebude jednoduzsi si ji nechat nekde vyrobit a nebo proste koupit novou vidli?

          0 0
          • Vendelín  

            řeším podobný problém ohledně hlavovky. Mám rám s hlavovkou pro 1" krk. No a rád bych tam dal vidlici s delším krkem abych tam mohl instalovat ahead namísto současného závitu. Tak se chci zeptat jestli nevíte kde takovou vidlici sehnat, může to být i starší odpružená.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Bikestore: Poslední kus Marzocchi MX COMP AIR red 85mm 2003 za 6990 Kč. K dispozici i jeden kus se sloupkem 1".

              0 0
              • JJ  

                Tenhle kousek je uz pryc asi 5 dni

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  To tam nepisou:) Pak jeste Balistic, dela velky vyber vidlic na palcove sloupky :)

                  0 0
                  • Vendelín  

                    Balistic? kde se to dá sehnat? a neni to něaký moc velký šmejd? Jestli jo tak bych bral radši pevnou , jenže tu taky nemůžu sehnat.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      Ano je to smejd, ale ja sem si s 1" vidlicemi nezacal :) Balistic dela i dobry vidlice, ale ne na 1" krky.

                      0 0
                  • JJ  

                    Ale pisou:)

                    • 13.3.2004 –

                    MX COMP AIR red 85 2003 1" vyprodána.

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      OK, jenom jsem si to neprecet. Asi to nebylo cervenym pismem:) No a hlavne mimo muj zajem.

                      0 0
            • McBlacky  

              asi je to blbej nápad, ale co takhle uříznout krk nad korunkou a do zbytku starého dát trubku 1" + nějakou redukci z plechu mezi (zalepit, zavařit,..) kdyby se ta trubka 1" dolů rozšiřovala, tak by to mělo držet celkem v pohodě. Chtělo by to šikovnýho kutila, ale neřešitelný se mi to nezdá, ikdyž uznávám, že pokud jde o cool vidli, je lepší koupit new rám.

              0 0
          • Mox  

            Jaky si mel model Alpinestars?, ja ze jsem mel taky Alpinestara ale te uz nevim jak se presne jmenoval. Trikrat zeslabovany cromolybdenovy ram ve stribrne uprave. Nadherny, moc na nej vzpominam…

            0 0
            • MARIN  

              Mel jsem Alpinestar CrMo Mega. Krizovy ram s prohlou sedlovou trubkou a presmykacem na navarku a rovnou vidlici s prumerem nohy cca 35mm. Rad bych se na nem jeste nekdy zkusil svest ale uz jsem ho dlooouho nevidel

              0 0
    • Thapsus  

      Pro Pád-listu: Vidle byla RST Com 4-pružinový šit,ale zbyl mi slušnej rám,tak jsem ze zbytků udělal crossové kolo.Problém s redukcí jsem už vyřešil: Vložky jsem vyrobil uříznutím asi 2cm spodku a vršku z hlavové trubky rámu starého favorita.Vnější rozměry šli přesně,by? s velkým odporem nalisovat do 1 a 1/8 hlavové trubky stavěného kola.Jsem spokojen-díky za rady.

      0 0
    •  

      Toto Ti nedoporučuji. V odborném servisu si toto nikdo asi „na triko"nevezme.Zbývá Ti jedině "kutilský“ způsob, ale uvědom si, že na něm závisí Tvé zdraví, a i v horším případě, život.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.