• RS

    Ahoj bikeři, plánuju se plácnout přez kapsu a nakoupit novou zimní výbavu na kolo. Co na sebe. Mám naplánovano: Moira ultralight dlouhej rukáv, čepici pod přilbu, ponožky, dále dlouhé čapáky – no nevím jestli ještě něco pod ně, pod zateplený asi ne, koupím je asi už s cyklovložkou, možná návleky na tretry,co na sebe jako druhou vrstvu pod bundu? no prosím všechny připomínky pište sem

    0 0
    • Daf  

      Mozna v zime spis nez ultralight vyuzijes nejakej dl rukav z moiry duo. Jako druhou vrstvu vozim flisovej rolak. No a na to nejakou funkcni bundu. Rozhodne porid kvalitni navleky na tretry a dobry zimni ponozky a rukavice.

      0 0
      • vlk  

        když už se bavíte o návlecích na tretry -co koupi aby to neprofukovalo, bylo odolné vodě, přitom propouštělo vlhkost ven-aby nebyly mokré ponožky.Chci si letos taky návleky kupovat a zatím nemím žádné zkušenosti.Jaké návleky-značky se Vám osvědčili a které byly špatné a proč.

        0 0
        • vlk  

          a ještě aby v tom nebyla zima-jestli něco s těmito vlastnostmi existuje.

          0 0
          • Daf  

            Ja mrznu uplne v kazdejch navlecich :) Nedelam si iluze ze sezenu neco zazracneho. Dost jsem byl spokojenej s neoprenovejma Uvexama s gumovou podrazkou akorat je uz asi nesezenu. Vyhoda byla prave ta gumova podrazka, ktera se netrhala a tak to byly navleky na nekolik sezon. Asi zas pujdu do nejakejch neoprenovejch. Nevadi mi kdyz je noha zpocena kdyz je v nich teplo :)

            0 0
          • MartinXC  

            A ještě aby se když sáhneš do kapsy v ní pokaždé objevila tisícovka…

            0 0
          • RomanH  

            Nekdo zde chvalil navleky RAVO a AXON, ale nevim, jestli ty RAVA pujdou sehnat.

            0 0
        • tchurillo  

          :-) no to by si toho chcel vela odrazu. Ak to ma riadne izolovat a nieco vydrzat, potrebujes nieco hrube, aby si to obtiahol cez tretru nieco pruzne, kvoli vlhku nepremokave…atd. Obavam sa, ze taky material, ktory by mal tieto vlastnosti a este aj dychal zatial nevymysleli. Nieco za nieco. Myslim, ze poriadny pogumovany neopren ta ochrani komfortne. Druha vec je, ze rozhodne dychat nebude – tym viac ale bude hriat :-)

          0 0
      • Martin  

        Zkoušeli jste někdo windstoperové ponožky? Místo návleků? Jak fungujou?

        0 0
        • Daf  

          Uz jsem to tady psal. Nefunguji tak jak bych si predstavoval. A jako nahrada navleku se nedaji pouzit ani nahodou. Mnohem radeji jezdim v bavlnenych zimnich ponozkach od Senzotu nez ve Windstopperech od Gore.

          0 0
          • notakale  

            taky chci nakupovat vybavu na zimu poprve, to ty navleky fakt tolik netesni? ja se totiz do treter vlezu jen s tou nejtensi ponozkou co mam :(

            0 0
    • rock  

      Jako druhá vrstva pod bundu mi vyhovuje rolák z funkčního úpletu (já mám 2F, ale něco podobného má v nabídce asi každý z přijatelných výrobců), bunda samozřejmě s membránou, alespoň symbolicky zateplená. Při teplotách nad 0°C už pod ni nosím jenom tenké tričko s dlouhým rukávem (levron, ale platí to co výše – dělá to každý). Ve výčtu Ti chybí rukavice no a v teplotách pod –10°C pod čapáky ještě spodky (v mém případě moje oblíbené 2F). A jinak vyraž na SportLife, dá se tam nějaká ta koruna ušetřit a loni tam bylo dost zajímavých výrobců s kompletní nabídkou.

      0 0
      • mastihuba  

        Právě na to se chystám taky, ale mám velkou obavu abych nelítal mezi stánky ako pako. Frontálně asi zaútočím na stánek Axonu-Beime. Pudu po nějakým zimním dresu s membránou jen vepředu, který se dá využít i na podzim. Včera jsem jel v membránové bundě co mám na trek a málem jsem se uvařil.

        0 0
        • rock  

          Konkrétně u Axonu jsem loni na Sportlifu pěkně pohořel – malý výběr, bundu (Bieme) jsem si nakonec kupoval o 14 později v Hobbysportu … já Sportlifu obvykle nechám nejvíc peněz za prádlo (tedy až doteď, teď už jsem na zimu jakž takž vybavený), líbí se mi, že jsm si mohl porovnat Moiru, Klimatex, Craft, 2F, Sensor, Progress a já nevím co ještě pěkně na jednom místě …

          0 0
    • MARIN  

      Misto Mori UL taky muzu doporucit radeji DUO. Capaky jsem poridil uz dvoje bez vlozky protoze je muzu pouzivat i na behani a bezky. Na kolo pod ne beru kratasy s vlozkou a aspon mam svy nadobicko v jeste vetsim teple :). Kdyz je velka zima (pod-3) beru capaky s NoWind prednim dilem. Ponozky beru Moira UL+Plys a pres boty navleky Author NoWind nebo Asos zateplene. Rukavice si zapomel a pritom na ruce aspon me byva v zime nejvetsi zima.Letos jsem v kapse jako rezervu (parkrat pouzitou) vozil pro pripad nasazeni pod nejake NoWind (tusim ze Polednik nebo Axon) jeste slabe celoprstaky ktere jinak vozim pres leto)

      0 0
      • wertigo  

        muzes napsat presne jakou znacku/typ capaku vozis ? taky se poohlizim po necem na kolo/beh/bezky.

        0 0
        • MARIN  

          Kalas Roubaix- zateplene,s poutkem pod chodidlem s laclem a zipem na predni casti.Mmaji nejaky barevny potisk na stranach. Nevim proc ale cele cerne capaky se mi nejak nelibi Axon s NoWind na predni casti a zateplenou zadni casti. V modre (svetlejsi) barve. Maji lacl ale uz neni zip (ale vykonat potrebu neni problem -tu malou :). Vadi mi ale ze nemaji to poutko pod chodidlem a tak ho budu dosivat. Na bezkach a pri behani se porad vyhrnuji. Dobre jsem jeste zkousel Bieme

          0 0
          • Paja  

            Neni ten no-wind malo pruzny, co rikaji kolena? Zkus prosím srovnat s tema roubaix.

            0 0
            • jonti  

              trosku pruzne to je, s kolenami problem nie je, nemusia byt az take natesno ako bezne capaky. Ja som mal prave problem ze nie su take pruzne ako bezne elastaky a vsetky znacky mi nesedeli na moju postavu (186 cm, 67 kg), takze som musel kupit XXL a tie mi mama zuzila.

              0 0
              • Volf  

                Já teď koupil od Kalaše s No Windem na svejch 182 cm a cca 80 kg L a XL už byly velký.

                0 0
                • pavelr  

                  Mám je taky. Přední díl no wind, zadní tecnopile (nebo jak je ten název). Na mých 179/75 mám velikost L. Pod ně nosím klasický cyklogatě s vložkou. Včera jsem je měl při +7°C a nezavařil jsem se. Záleží, jak kdo jezdí a jak je kdo zvyklý. Když je pod nulou, tak přidávám ještě spodky.

                  0 0
                  • vlk  

                    je ten nowind na přední části nepromokavý?Jako když zepředu na ty kalhoty byde šplíchat voda, jestli nebudou mokré.

                    0 0
                    • MARIN  

                      je to jenom nowind a ten promokne ale az ve vetsim desti

                      0 0
              • mike!1  

                ááá tak to máme stejný problém:-) mám taky 186 cm, 70kg, délka dobré, ale šířka, tam bych se vlez ještě dvakrát:-)

                0 0
            • MARIN  

              Kecal bych kdybych psal ze jsou na tom stejne, Ta s nowind jsou trosku min pohodlny (min pruzny) ale po chvilce jizdy mi to ani neprijde. S kolenama problem nemam vubec. V oblasti kolen je to upraveny tak aby to bylo trochu volnejsi a netahalo to za kolena.

              0 0
      • Daf  

        Jojo capaky radeji bez vlozky. Pod ne letni kratasy uz treba z hygienickych duvodu. Teda kdyz predpokladam ze tech letnich ma clovek doma nekolik a zimni zateplene capaky jen jedny :)

        0 0
    • vlk  

      při velkých mrazích dávám jako druhou vrstvu flanelovou tenkou košili.Jako první vrstvu mám carrera trikost-skvělý materiál velký teplotní rozsah a přitom skvěle saje.A jako vrchní vrstvu mám neprofuk bundu.Jinak ten trikot je letní takže mám návleky na ruky pod tou košilí.

      0 0
    • RomanH  

      Ja jsem s Moirou ultralite s dlouhym rukavem v zime spokojeny. Na ni pak jeste davam Moiru duo nebo plys, na to pripadne jeste dres s kratkym rukavem a pertexku. Takto mi nedela problem jezdit i pri –15 stupnich. Zato o rukach (prstech) a nohach to pri takhle nizke teplote rici nemuzu, i kdyz s mrznutim prstu na nohou se to s pouzitim novin vyresilo.

      0 0
    • Lister  

      Zkus si projet tohle www.sensor.cz. mi, že tahle firma se posledná dobou hodně rozjela a má velký potenciál na to převálcovat i Moiru(ale asi ne lidi už jsou na moiru hodně zvyklí). Oblečeš se tam od hlavy k patě. Mně se hlavně líbí střihy, ploché švy a hodně zajímavý ceny na coolmaxový věcičky.

      0 0
    • K2  

      Mrkněte se na www.reltex.cz mám od nich tzateplené čapáky s neprofuk materiálem na kolenech a spokojenost

      0 0
    • SELMIRA  

      A kuklu!!!!!!!!!! To je uplně nejvíc nejdůležitější součást mý zimní bajkovací výbavy. Bude Ti teplo na ksichtík ale budou se Ti mlžit brejle. Ovšem v tomto image ala terrrrorist získáš respekt sousedů a proto si nedovolí bědovat, žes zničil chodbu sajrajtem, co Ti kape z kola. :o)) To? moje zkušenost.

      0 0
      • Tomus  

        Pri listovani starsimi cisli casopisu Velo, me napadlo vzit fotak a udelat par snimku z ruznych testu cyklo obleceni, ktere tam vysly (zimni bundy, navleky, rukavice a funkcni pradlo). Cele to nejdete zde: http://mujweb.cz/www/tomux

        0 0
    • Lister  

      Tak tohle jou moje kombinace oblečení odzkoušené letos na podzim. Teploty kolem 16: Moira+dres, návleky na ruce dle potřeby, letní kra?asy a pod ně trenky moira ultralight, zateplené nákoleníky, teplé nebo lehké ponožky ponožky 11–16 stupňů: WS bunda, moira mono krátký rukáv, opět kra?asy+trenky+ná­koleníky, lehká ponožka+návleky. Teploty pod 10: WS bunda, moira ultralight dlouhý rukáv, zateplené čapáky pod ně kra?asy, teplé ponožky+návleky. V téhle kombinaci to myslím půjde až tak do teplot kolem 0 jen přidám vrstvu na tělo(letos jsem v takových teplotách ještě nejezdil). Zatím jsem jezdil v krátkých rukavicích, ale v batohu pro stav nouze přichystány pletené prs?áky, které dávám pod ty cyklistické. Nejsem žádný zmrzlík. Spíš dávám vždy o vrstvu mín než ostatní.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.