křivý rám, řidítka nebo vidle?

10 nepřečtených
  • Daník

    Lze nějak proměřit nový bike, zda je rovný (symetrický)?Koupil jsem nový MTB (značně drahý) a nějak se nemůžu srovnat s pocitem, že něco jde šejdrem. Když srovnám představec s předním kolem, mám jasný pocit, že levá ruka je na řidítkách více vpředu.Koukám na to ze všech stran, běhám s metrem a pořád nemůžu přijít na to kde je chyba. Snad by mohla být jedna strana řidítek (FSA) více ohnutá, ale je to pocit tak několika mm až 1 cm. Děsně mi to ovšem vadí a uplatnit reklamaci „že se mi to zdá křivé“?Hlavně bojím, aby nebyla křivost (nesouměrnost) v rámu nebo vidli.

    0 0
    • MARIN  

      co zkusit nasadit jiny predstavec a riditka. Jinak ram se da poradne zkontrolovat snad jen na stolici a tu maji asi jen vyrobci ramu.

      0 0
    • rock  

      Neměl jsi třeba něco křivě na starém biku ? Tělo by si zvyklo a na nový – rovný by ses nesrovnal … půjč te nový někomu na projetí, jestli ten pocit bude mít také …

      0 0
    • McBlacky  

      nebo odstroj řidítka a zkus je změřit vůči pevné podložce, tak zjistíš jestli jsou ohnutá… rozdíl do 1cm se okem dá poznat blbě když je máš nastrojená na biku

      0 0
    • MartinXC  

      Nejlíp to změříš komparativně – provázkem:

      • od sedlovky
      • od dolního okraje př.ráfku

      Když zjistíš rozdíl:

      • představec do vrtule (?) – otočit a vyzkoušet/změ­řit znovu
      • rám by musel mít nakřivo hlavovou x sedlovou trubku – to je v zákrytu vidět, nebo na stolici s ním
      • řidítka můžou být křivá, stačí jeden pád (možná nešetrná manipuace ještě při distribuci?) – rozhodit a poválet řidítka po stole a kontrolovat průsvit.
      0 0
    • vlk  

      a nemáš jednu ruku delší? :o))

      0 0
      • Daník  

        tak to mě napadlo taky :), ale půjčil jsem to kolegovi a má stejný pocit. Asi to budu muset fakt odstrojit a rozebrat…za ty prachy:(((

        0 0
        • biker007  

          a pro informaci, co je to za znacku/model?

          0 0
          • Daník  

            Merida Magnesium Pro, už jsem musel reklamovat pláš? (křivý). Ale neděklám si iluze, že by se to u jiného kola nemohlo stát.D.

            0 0
    • BH  

      pouzij provazkovou metodu,jek tu byla jiz zminena.Muzes si ji prizpusobit a upravit podle tvych potreb, vzdy budes porovnavat rozmery na leve a prave strane.napr.u kola stojiciho kolmo na rovnou podlozku, muzes takto zmerit vzdalenost riditek od teto podlozky a pod.Existuji take pravitka na mereni rovnosti ramu,mel by to mit kazdy poradny servis.Pomoci tohoto pravitka pomerne presne zjistis zda ram neni do vrtule a nebo neni hnuta zadni stavba.Muj nazor je , ze mas predstavec do vrtule, je to zavada, ktera se cas od casu vyskytne a jiji prisnaky jsou jak uvadis. Tutiz zacni treba vymenou predstavce.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.