• Lada1

    Nekde jsem cetl, ze nove retezy jsou uz namazany pro pouziti a ze se nemaji ocistit pred pouzitim. Nicmene jsou namazany jakoby lepidlem ci voskem a vsechno nalepi. Retez jsme zase neocistil(uz fakt nevim proc) ,kdyz jsem daval novy, a je zase cely zasrany.

    0 0
    • Otto  

      No šimáno né, ale teď jsem nový Sram čistil, vylezl z toho lepivý bordel, co mi jako mazivo nepřipadalo. Múj názor je vyčistit a namazat něčím vyzkoušeným.

      0 0
    • Daf  

      Ja nove retezy otiram jen na povrchu od toho lepiveho. Ten retez je dokonale napustenej vazelinou a tak je dobre tam ponechat to original mazani co nejdele.

      0 0
      • Lada1  

        snazil jsem se otrit, ale bylo to jako patlani se ve sklenici s medem. Nezdarilo se cehoz dukazem/dusledkem je prave ten maras na tom retezu po par desitkach km. Ja si myslim, ze nechemicky (benzinem, cisticim prostredkem) to nejde sundat.

        0 0
        • Daf  

          No jasne ja na to s uspechem pouzivam GT85, nebo podobne mazadlo/nemazadlo. Nastrikam to ale jen na hadr aby to nezateklo do retezu a zbytecne tak nerozpustilo tu vazelinu v clancich.

          0 0
          • MF  

            Presne takto postupujem pri pouziti novej retaze. Ci uz je to SRAM alebo Shimano. Podla mna sa jedna o dajaku konzervacnu hnusobu. Radsej to dam prec a namazem niecim normalnym. Ked som to neocistil, tak sa priserne zasvinila retaz hned po prvom pouziti.

            0 0
        • kovar  

          stačí otřít hadrem namočeným v benzínu, třebas. Já používám na hadr separovaný od nečistot (usazených) použitý vidlicový olej, ten také velice dobře rozpouští ten lepivý sajrajt, který pak vsákne do hadry.

          0 0
          • kovar  

            zapoměl jsem říct velmi mírně namočený-polo"suchý". Ne aby to z hadru kapalo!!

            0 0
    • HonzaV  

      Nez nasadim novej retez Shimano, tak ho prostrikam WD-40 a vytru hadrem. Jinak je to mucholapka. Pak ho normalne namazu.

      0 0
    • MARIN  

      Shimano retez uz jsem nemel tak 5let. Co si pamatuju tak s tim jejich puvodnim sajrajtem jsem jezdil tak 2 tydny a pak retez vycistil a normalne mazal. Jinak pouzivam SRAM a ten jako novy je asi jen nakonzervovany ale ne mazadlem. Takze novy retez nastrikam bud WD nebo nejakym odmastovadlem, vycistim a pak namazu.

      0 0
      • lubos  

        Priklanim se k nazoru, ze SRAM jsou jenom nakonzervovane, a ne namazane na pouziti.

        0 0
        • kovar  

          to samé platí i o Connex – pokud se nové hned neutřou a nenamažou, tak to po pár km začne pištět

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.