• Unca

    Ahoj. Mám grip shift X.9, šaltr X.7, kazetu od SRAMU, řetěz Shimano. Nějak mi to ale dohromady nefunguje. Když to mám vzadu na menších pastorcích, tak mi řetěz padá dolů. Na velkých mi to dělá obráceně – tahá to řetěz na větší. Takhle si představuju, že chodí kombinace SRAM/Shimano. Myslel jsem, že mi to dělá stará přehazovačka, protože jsem ji namotal, ale teď mám novou X.7, dokonce i novou patku a je to pořád stejný. Napadlo mě teda rozebrat grip shift, ale na něm nemá co chodit špatně, jedině že by ty zarážky pro tu pružinku měli od sebe špatnou (větší) vzdálenost, ale to je blbost. Už se s tím někdo setkal? Znám nejmíň pět lidí, kterým to funguje bez problémů (SRAM). Dík.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Jen takova blbost. Mas to vsechno na devet nebo vsechno na osm prevodu? ;)

      0 0
    • Vrci  

      Zkontroluj jestli nemáš ohlou patku.

      0 0
    • Smazaný účet  

      Mi to dělalo taky, páčky x-7 a šaltr 5.0. Jakoby to dělalo větší skoky mezi pastorkama než jakou maj rozteč. Zkoušel jsem dle rady Pekáčka podložit lanko u takový tý kladky u přehazky, ale akorát se mi tam zakusovalo. Nějak to teď samo přestalo dělat. Ani nevim proč.

      0 0
    • vlk  

      Podobné zkušenosti mám se sachsem.Dokud jsem měl vše new sources tak to běhalo OK, ale když jsem vyměnil přehazku za 7 tak to takhle blblo a to to mělo být kompatibilní. Zkoušel jsem tenkrát všechno možný, až jsem se nasral a koupil shimano.

      PS: nekoupil sis náhodou ty páčky od sramu co jsou kompatibilní se shimanem?

      0 0
      • Vilém  

        To bude asi tim ze Sachs byl kompatibilni se Shimanem a ne SRAMem.Osobne mam na jednom kole LX paky a Sachs 3000 saltr a no problem.

        0 0
        • vlk  

          sorry sem to špatně napsal nedal jsem tam přehazku sram 7, ale sach 7000-tenkrát jsme tomu taky říkaly 7.

          0 0
    • Paja  

      Kombinaci sram/shimano to urcite nebude, mam komplet sram9.0 a jak s retezy, tak kazetami sram i shimano funguje normalne. Napada me taky snad jen ta patka.

      0 0
    • juli  

      Jen tak pro jistotu. Lanko na prehazce mas vedeno po horni casti spodniho ramene paralelogramu, tedy nad sroubem?

      0 0
    • Mamut  

      Zjavne ti to taha viac lanka ako treba, takze uchyt lanko na prehadzovaci tak, aby bolo co najdalej od osi otacanie tej casti paralelogramu, na ktory je lanko uchytene. Vysledkom by malo byt, aby pri doterajsom mnostve tahaneho lanka, to malo mensi efekt na pohyb saltru.

      0 0
      • actus  

        jj a teraz nejakym normalnym jazykom. mam podobny problem a z toho co pises som pochopil ze sa mam pohrat s tym srobom co sa zachytava o patku. prisrobovat ho alebo ho zasrobovat?

        0 0
      • Mamut  

        To je ten spravny odkaz. Najpodstatnejsi je obrazok 9.

        0 0
    • Gorgov  

      Problém je v tom, že máš nepochybně řazení SHIMANO kompatibilní a přitom SRAM šaltr. SHIMANO ma jinej poměr tahu lanka k pohybu šaltru.(zataheš stejně a SRAM se pohne víc). Budeš potřebovat jiný řazení nebo SHIM šaltr.

      0 0
      • Smazaný účet  

        x.9 pro shimano?

        0 0
      • Pá-dlista1  

        To je s prominutim pi***ina. Kdyz pominu ostatni indicie, tak by si snad vsimnul, ze mu to radi o dva pastorky.

        0 0
      • actus  

        pridam podotazku. teraz mam sram 5.0 radeniea salter sram 5.0. salter je uz dead – je ohnuty. idem kupit shimano sora. jak sa bude spravat so sram prehadzovackou? myslim ze by to malo ist na kazdy druhy prevod, ale po tom co tu bolo napisane som si neni isty. jak to pojde? na to moje jazdenie – street my stacia 3 prevody

        0 0
        • Pá-dlista1  

          ? No to uz je dost. Mozna kdybys to nekde dostal, ale tohle… Jednak prehazovacka je to vzadu a druhak takova 3.0 je o stovku levnejsi nez Sora.

          0 0
        • R.1  

          Skus,uvidis, napis. Radi sa pobavime.

          0 0
    • Pavel100  

      Mám otočného Srama X.9, X.9 přehazka, Sram 9.0 kazeta a řetěz Campa C9. Dělalo mi to taky. Problém byl na 7,8 a 9 pastorku(ty nejmenší). Prostě se posunul dál než nad ně, ale za ně. Když jsem vyšteloval malé pastorky, zase nechodily ty velké, speciálně druhý a první.Dělalo to asi 500km, tak jsem dal podložky z tenké fólie mezi 6. a 7. pastorek a od té doby no problém. Nevím jestli nekompatidebilní řetěz(už jsem na tom otočil 3kusy C9 po 500km), ale ty podložky pomohly. Tlouš?ku to chce nějaký desetinky.

      0 0
      • Daf  

        Proste Sram rulez :)))))))

        0 0
        • Pavel100  

          Jo u Shimana zase slabá pružina, kolik asi musí stát. V Japonsku nemají asi silnější :-)

          0 0
          • vlk  

            to je asi obrovský problém si tu pružinu sám vyměnit za jinou.

            0 0
    • Unca  

      Včera jsem zkoušel všechno možný. Otáčet různě tu podložku se zářezem co drží lanko na přehazovačce, dávat jinou, větší podložku a upínat to co nejdál za osu otáčení (podle jedné rady) a nic. Nakonec jsem vzal francouzák a trošku pohnul tou slabou částí rámu, kam se upíná patka, protože se mi zdálo, že i s novou patkou jde šaltr trošku křivě a je to lepší! Myslel jsem, že patka má zabránit ohybu rámu ale zřejmě ne, a to jsem jenom jednou lehce namotal šaltr (ani se nezlomila a fungovala dál).

      0 0
    • miťo  

      Mel jsem stejny problem. Saltr jakoby chodil vice nez ma. Jak je vzadu ta pulkulata kulisa ve ktere je vedeno lanko-tak tam jsem na lanko navlekl buzirku. Zvetsi se tak polmer navijeni a zmensi ukrok saltru. Zkus to taky.

      0 0
    • miťo  

      Mel jsem stejny problem. Saltr jakoby chodil vice nez ma. Jak je vzadu ta pulkulata kulisa ve ktere je vedeno lanko-tak tam jsem na lanko navlekl buzirku. Zvetsi se tak polmer navijeni a zmensi ukrok saltru. Zkus to taky.

      0 0
    • Siddha  

      mam shitmano treba taky poradite: uz tri lidi se snazili seridit aby to radilo uprostred a stale nic:

      takze je to starsi: XT saltr LX razeni + sjety LX prevodniky! (ma to vliv i na razeni vzadu?), kazeta je nejaka obskurni – nova Sunrace, retez hg53 a v prostredku se to s*re neradi to proste dobre 5–6 nebo 4–5, podle toho, jak se to sesteluje. servisak prohlasil, ze to mozna je pastorkem, tak tam dal misto jeden jinej, ale nic moc to nepomohlo, je srovnana patka, geometrie ok(i saltru) a stale nevim…

      btw: to shitmano je shit, ma to pitomne mekkej chod, zlata Campa ;) je razeni vyrazne ostrejsi na tom packovym Sramu?

      0 0
      • vlk  

        ja bych neřek, že je to tím shimanem, ale tou sunrace kazetou.Ty už kamoš zničil 2-jedna stačil klacek, a zohly se pastorky a ta druhá se za 14 dní ojela.Si změř řetěz jestli není vytahaný-a nebo pokud jsi dával nový na ojetou kazetu.Ta kazeta by měla jít rozdělat-tak mezi pastorky dej ještě nějakou podložku, stačí silnější fólie apod.A příště kazetu sunrace raději neber.

        Mám pocit, že jak něco má v názvu sun, tak je to na houby-asi se snaží oslnit alespoň jménem, když už né kvalitou.

        0 0
        • Vilém  

          Nevim jestli vsechny,ale ty kazety SunRace co jsem videl pochazely evidentne ze stejne fabriky jako kazety SRAM.

          0 0
          • Siddha  

            kamos co me ji tam daval to taky tvrdil, sla tam nova s retezem. kam mam strcit tu podlozku? to by se dalo zkusit!

            0 0
            • vlk  

              mezi pastorkama jsou takové umělohmotné podložky, tak k nim ještě přidej nějakou tenouličkou-třeba folii plíšek apod.

              0 0
              • Siddha  

                ehm, no debatovali jsme o tom s kamosem, ono to nechce preradit, byt to jakoby vepredu cvakne, tak nebude to spis naopak, ze by bylo treba trochu tu podlozku spilovat? achjo, zlata Campa :)))

                0 0
                • vlk  

                  záleží jak které jestli budeš upravovat rozteče u těch menších pastorků nebo u těch větších.Se nejdřív mrkni, jestli to nezpůsobuje zohlá patka.

                  0 0
          • rock  

            Což by odpovídalo, protože přesně tohle mi jednu dobu dělala kazeta SRAM … pak jsem přetáhl interval výměny řetězu, takže je nová kazeta a není problém …

            0 0
        • wraftler  

          ha, dobry vtip… ja sa na svoje sunrims double track vobec ale vobec stazovat nemozem!

          0 0
    • fousac  

      kdyz ctu ty vase problemy, tak si rikam, ze sem asi uplne blbej.. ja sem koupil X-7 packy a X-7 saltr, nasrouboval, natah lanko a normalne to uz 3kkm beha.. kde sem udelal chybu?? ;o)))

      0 0
      • Honza z H  

        Chybu jsi udělal, že sis koupil to samý co já, díky tomu jsi přišel o tu velikou radost, že se ti po týdnu laborování zdá, že už to dělá skoro to co to mělo dělat od začátku. :-).

        0 0
    • mr.antik  

      Ožívím tohle retro. Potřebuju poladit novou X.7 přehazku, která jde asi víc ztuha než by měla. Nechce se vracet dolů, tak přemýšlím, čím ji promazat – zatim jsem zkoušel asi všechny řídký oleje co jsem našel (WD, GT, Konkro, Silikon, plus ještě nějaký další spreje). Například po tom Konkoru se rozběhala, ale jen na chvilku.

      Takže reklamovat nebo rozhejbat, případně čím?

      0 0
      • mr.antik  

        Opravdu nikdo prehazku nemazete?? Doted mi nikdy zadne mazani ani nemazani problemy nedelalo…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.